UIT DE OMGEVING WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 12 SCHAKEN. DE SCHAAKOLYMPIADE TE MÜNCHEN BEËINDIGD. HONGARIJE WINT DE GOUDEN MEDAILLE. Nederland op de dertiende plaats. Gisteren is de schaakolympiade te Mün- chen na het spelen van de 21ste ronde en de nog hangende partijen, beëindigd. Hon garije werd eerste en won derhalve de gou den medaille, terwijl Polen de zilveren en Duitse hl and de bronzen medaille verwier ven. Nederland speelde in de laatste ron de tegen de zilveren medaille-winnaars Polen en moest met 26 het onderspit del yen. De uitslagen luiden: Finland-Estland 44. HongarijeNoorwegen 4%3 Italië-Bulgarije 5 2 RoemeniëZweden 1 6%. Tsjecho SlowakijeYougo Slavië 53. ZwitserlandFrankrijk 53. DuitschlandOostenrijk 5%2%. LetlandDenemarken 53. IJslandLithauen 34%. De eindstand luitd dus: 1. Hongarije 110%,Polen 108, Duitschland 106%, Yougo Slavië 104%, Tsjecho Slowa kije 104, Letland 96 Oostenrijk 95, Zwe den 94, Denemarken 91%, Estland 90, Li thauen 77%, Finland 75 Nederland 71, Roemenië 68, Noorwegen 64Brazilië 63, Zwitserland 61%, Italië 59, IJsland 57%, Frankrijk 43%, Bulgarije 38%, De Nederlandsche spelers behaalden de volgende resultaten: van Doesburgh 3 pnt. uit 18 partijen, Prins 8 uit 19, Felderhof 5 uit 17, Scheltinga 4% uit 19, Hamming 7 uit 17, Mühring 8% uit 17, de Groot 10% uit 18, Cortlever 7 uit 18 en Koomen 10% uit 17. POSTDUIVEN „De Bonte Duif' (Leiden). Wedvlucht van St. Kathelyn-Wavre, ge middelde afstand hemelsbreed 121 K.M. In concours 86 duiven, welke om 9 uur met N.N.W. in vrijheid gesteld werden. Uitslag als volgt: A. J. Schouten le, 2e en 17e; S. Koster 3e, 7e en 15e; W. Siera 4e; H. v. d. Steen 5e en 12e; A. v. d. Made 6e en 14e; J. S. Bailey 8e, 20e en 22e; H. v. Riet 9e en 13e; W. v. d. Steen 10e en lie; D. Roest 16e en 18e; A. P. de Kroon 19e; J. P. Groe nendijk 21e. De le prijswdnner werd ge constateerd om 10-40-27 en bereikte een •gemiddelde snelheid van 1204.-9 M. per min. Laatste prijsduif 10-51-12, snelheid 1082.8 M. per min. Kampioenschappen jonge duiven (sta tions St. Kat.-Wavre, Vilvoorde, Neufvil- les en Mons): le kamp. Gebr. v. d. Oord; 2e kamp. C. P. Velthuijzen en 3e kampioen: J. S. Bailey. Van Mons werd een sted. concours geor ganiseerd. Voor de 3e maal wist „de Bonte Duif" beslag op den eersten prijs te leggen, t.w.: le Orleans (Gebr. v. d. Oord)le Bor deaux (A. J. Schouten) en nu le. Mons (Gebr. v. d. Oord). Op deze laatste vlucht werd tevens de door de vereeniging Ko ninginnedag beschikbaar gestelde beker vervlogen, die door de Gebr. v. d. Oord ge wonnen werd. Een lauwertak, geschonken door mevr. v. d. Oord, werd eveens gewonnen door de Gebr. v. d. Oord. Voor 't vliegseizoen 1937 is door de heer J. Smittenaar reeds een groote beker uit geloofd. Nog verschillende groote eereprij- zen zijn reeds toegezegd. „De Vriendenclub" (Leiden). Gehouden wedvlucht vanaf St. Katha- lyne Waver met oude en jonge duiven, af stand pl.m. 119 K.M. In concours 227 dui ven welke om 9 uur in vrijheid werden ge steld met Noord-Westen wind. De heer G. A. L. v. d. Reijden had reeds met de jonge duivenvluchten bewezen, dat hij nog steeds de oude liefhebber van vroe ger was. Nu met zijn- oude duiven kwam dat weder goed naar voren door te klokken No. 1, 5, 30, 31 32, 40, 41 en 42. L. v. d. Nieuwendijk is ook een geduchte concur rent No. 2, 15, 18, 27, 35 en 39. A. Singeling 3, 10, 14 en 17, dus 4 kopprijzen. Joh. Vo gelenzang 4, 13 en 33. L. Gijsman 6, 22, 23 en 38. Joh. Neuteboom Jr. 7. P. v. d. Berg een oude liefhebber, 8, 20, 29, 44 en 52 van zijn 6 gezette duiven. F. Hofman, die door een abuis met vermeld werd als 3e kam pioen jonge duiven, klokte No. 9 en 37. J. Philippo 11. A. P. v. <L Voort 12 en 24. J. Jansen 16, 25, 47 en 56. G. P. Onvlee, welke komt opzetten, No. 19 en 21. C. Vlaardin- gerbroek 26, 28, 43, 50 en 51. W. le Mair 34. Lardee 36. P. Helverstein 54 en Piket 55. De le duif werd geconstateerd om 10 uur 37 min. en 8 seconden en maakte 1243.73 meter per minuut. De laatste puntenwin- naar om 10 uur 52 min. en 58 seconde en maakte 1080.78 meter per minuut. A.s. Vrijdag inkorven voor Vilvoorden 137 K.M. Zaterdag 5 September zal er een duivendemonstratie gegeven worden door de Leidsche postduivenvereenigingen van den N. A. B. v. P. voor de Buurtvereeni- ging „Eensgezindheid", Zijlsingel, des avonds 6 uur precies, waar een zeer groot convooy postduiven zal worden losgelaten. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar) Wedvlucht met jonge duiven vanuit Compiègne, afstand pl.m. 325 K.M. Met Noord-Westen wind en heldere lucht wer den daar de vogels in vrijheid gesteld te 7 uur 50 min. De 1ste duif bereikte het hok te 12 uur 27 min. 51 sec. en had het traject afgelegd met een berekende gemiddelde snelheid van 1165 Meter per minuut. De laatste prijswinnende vogel werd geconsta teerd te 12 uur 45 min. 9 sec. en had gevlo- KATWIJK AAN DEN RIJN. ORANJEFEESTEN. De feesten, welke gisteren alhier gehou den werden ter eere van den verjaardag van H. M. de Koningin, zijn schitterend geslaagd. Des morgens om 7 uur werd het feest ingezet met koraalmuziek door de Harmo nie van den toren der Ned. Herv. Kerk. Om 8 uur was het aantreden op het Kerk plein met versierde rijwielen. Dit jaar was hiervan veel werk gemaakt. De jury, be staande uit de heeren J. Vianen, C. de Koning en B. de Mooy te Rijnsburg had een moeilijke taak bij de beoordeeling. Prijzen werden toegekend aan: Sophie Wassenaar, Alb. Heemskerk, B. Zwaan en Julia v. Zijst, resp. le, 2e, 3e en 4e prijs. De schoolkinderen waren ook reeds vroeg op het appèl. Om kwart voor 9 werd een stoet gevormd op het Kerkplein en onder de vroolijke toonen van de Harmo nie werd een rondwandeling gemaakt door het dorp. Overal stonden honderden ouders en belangstellenden langs den weg om den fleurigen optocht te zien voorbij trekken. Het ging langs Kerkstraat, Ach terweg, Wassenaarscheweg, Molentuin- weg, Voorstraat, Achterkerkweg, Zeeweg naar het feestterrein. Na het gezamenlijk zingen van het Wilhelmus volgde een toe spraak van den burgemeester die besloten werd met een driewerf hoera voor de Ko ningin. Hierna namen de kinderspelen een aanvang. Ook hiervoor bestond van de zijde van het publiek groote belang stelling. Op het terrein zagen we, behal ve den burgemeester, wethouder J. Dubbel dam, die van zijn belangstelling blijk gaf. Er heerschte een prettige en vroolijke stemming, die nog verhoogd werd door het mooie zonnige weer. Tijdens de spe len werden de kinderen getracteerd. De uitslagen van de kinderspelen, waarbij vooral door -de grooteren soms vinnig werd gestreden, waren: le klas meisjes. Houtjesrapen: 1. Lena Zwanenberg, 2. Corrie v. d. Akker, 3. Riek Lan geveld. Ballen gooien: 1. Jansje Been, 2. Map van Egmond, 3. Nellie van Schie. le klas jongens. Ballengooien: 1. Kees Onderwater, 2. Harry Fennes, 3. Free Meijer. Houtjesrapen: 1. F. van Delft Pzn., 2. Piet de Jong, 3. Kees v. d. Vijver. 2e klas meisjes. Muiltje loopen: 1. Bep- pie Versteeg, 2. Mientje Schrama, 3. Mien- tje Elfrink. Wasch ophangen: 1. Annie Fennes, 2. Dora Kok, 3. Cisca Braun. 2e klas jongens. Zakloopen: 1. Nico Cas- pers, 2. Harry Fènnes, 3. Albert Zandber gen. Turfrapen: 1. Jopie Kralt, 2. Gerrit Vooijs, 3. Evert Wouters. 3e klas meisjes. Waschophangen: 1. So phie Botermans, 2. Jo v. d. Vijver, 3. Hen- nie Botermans. Lepel in de flesch: 1. Jaantje v. Paridon, 2. Ali Verhart, 3. Cor rie Neerbos. 3e klas jongens. Naar den trein: 1. Henk Wouters, 2. Gerrit v. Klaveren, 3. Teun v. d. Kraan. Popdragen: 1. Jan de Lange, 2. Kees Vlieland, 3. Klaas Hortensius. 4e klas meisjes. Ballendragen: 1. Lina v. d. Akker, 2. Corrie Meijer, S. Corrie Wouters. Bloempotloopen: 1. Rika de Kreek, 2. Dora Looijensteijn, 3. Jo v. d. Valk. 4e klas jongens. Popdragen: 1.. Krijn Schaap, 2. Dik Driebergen, 3. Piet de Vries. Koekhappen: 1. Wim Boef, 2. Piet Schoneveld, 3. Cor de Vries. 5e klas meisjes. Ezelstaart steken: 1. Marietje Meijer Fd., 2. Ali Zandbergen, 3. Ella Zandvliet. Naar den trein: 1. Pietje Durieux, 2. Adri de Wit, 3. Ada Fxeke. 5e klas jongens. Tonrollen: 1. Jaap van Delft, 2. Nic. v. Paridon, 3. Sam. Zwaan. Hindernisbaan: 1. Jaap v. d. Meij, 2. Wim Mol, 3. Henk Wijsman. 6e klas meisjes. Stoelendans: 1. Maartje Abbink, 2. Truus v. Paridon, 3. Gerda Castenmiller. Ezelstaart steken: 1. Marie tje Botermans, 2. Annie v. Beelen, 3. Nel lie Noordijk. gen met een gemiddelde snelheid van 1097,9 Meter per minuut. De uitslag was: 1, 3 en 12 R. van Troost; 2 W. Florusse; 4, 8, 14 en 18 W. C. van Eok; 5, 7, en 16 A. l'Ami; 6, 13 en 17 J. F. van der Lely; 9 en 15 K. I. Waasdorp; 10, 11 en 19 J. H. Groe- neveld; 20 L. H. de Kleine. Wedvlucht met oude en jonge duiven vanuit St. Kathelyne Wavre, afstand plm. 120 K.M. Daar werden de duiven in vrij heid gesteld te 9 uur met Noord-Westen wind en heldere lucht. Hiervan werd de eerste vogel geconstateerd te 10 uur 34 min. en 27 sec. en het traject afgelegd met een berekende gemiddelde snelheid van 1276,1 Meter per minuut. De laatste prijs winnende vogel werd geklokt te 10 uur 45 min. en 12 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1104,5 Meter per minuut. De uitslag was: 1, 3, 14, 22 en 33 U. de Vries; 2, 8, 19, 27, 28 en 36 K. I. Waas dorp; 4 en 23 J. F. van der Lely; 5, 17, 18 en 31 A. l'Ami; 6, 9, 10 en 30 J. H. Groene- veld; 7, 21 en 24 K. Scheffer; 11, 12, 20, 26 en 29 J. P. Brederode; 13 en 32 J. H. M. Brouwer; 15 W. C. van Eek; 16 W. Steff- haan; 25 W. C. van Beekum; 34 J. Parle- vliet; 35 W. Florusse. „De Zwaluw" (Voorschoten). Navlucht van St. Kath. Wavre (België), voor oude en jonge duiven, afstand van den eersten prijswinnenden vogel 117 K.M. en 240 Meter. In vrijheid gesteld 9 uur, wind Noord. Eerste duif geconstateerd 10 uur 38 min. 27 sec., snelheid 1190 Meter per mi nuut; laatste prijswinnende duif werd ge constateerd 10 uur 44 min. 29 sec. De prij zen werden als volgt behaald: G. A. v. Adri- chem, 1, 3, 5, 10; J. Verhoeven 2, 7; J. v. d. Burg 4, 8; J. Caspers, Stompwijk 6; H. H. J. v. Klaveren 9; F. le Mair 11; L. Janssen, Stompwijk 12. KANTOREN TE: ALPHEN a/d. RIJN - Stationsstraat 34-36 BODEGRAVEN, iederen Dinsdag 10—12 uur, Hotel „van Haatten" LEIDEN, iederen Vrijdag 1012 uur 5436 Hotel „Bellevue" 6e klas jongens. Hindernisbaan: 1. Jaap Zwanenburg, 2. Rikus Knetsch, 3. Dik Compeer. Kellnerrace: 1. Cobus Meijer 2. Kees Hogewoning, 3. Adriaan Freke. 7e klas meisjes. Hardloopen met be- dienblad: 1. Bep de Wit, 2. Lily Boter mans, 3. Lena Hortensius. Stoelendans: 1. Mien Schrama, 2. Mies van Rossum, 3. Nellie Rietveld. 7e klas jongens. Blaastrappen: 1. Piet v. d. Akker, 2. Albert Houwaard, 3. Ger rit Spierenburg. Tonrijden: 1. Bertus Koe le wijn, 2. Joop v. Delft, 3. Gijs Verhoef. Na afloop der spelen ging de optocht terug langs Kerkstraat, Groote Steeg naar de Bruggestraat, waarna, nadat nogmaals het Wilhelmus was gezongen, de stoet werd ontbonden. Hiermee waren de voor treffelijk geslaagde kinderfeesten geëin digd. Des namiddags te 2 uur begonnen de volksfeesten. De deelnemers en deelneem sters begaven zich naar het veilingterrein waar de stoet geformeerd werd om dan in optocht weer door het dorp naar het feest terrein te trekken, zooals steeds begeleid door het muziekkorps. De belangstelling was in den namiddag nog grooter dan in den voormiddag. Het weer was prachtig. Alles werkte mee om het feest te doen slagen. Hier volgen de verschillende spe len met de respectievelijke winnaars: Bedienblad dragen voor dames, een be hendigheidswedstrijd: 1. Mien Langeveld, 2. G. de Ruyter 3. Mien van Rijn. Rngsteken per rijwiel voor heeren: 1. Piet Reichwein, 2. A. v. Leeuwen, 3. C. D. v. Leeuwen. Ringsteken op het losse paard waarvoor ook veel deelnemers waren en waarvoor mooie prijzen beschikbaar waren: 1. Piet Verhoog, 2. Dirk v. d. Gugten Dz., 3. Jac. v. d. Does. Stoelendans voor meisjes van 14 tot 17 jaar: 1. Luitje Durieux Dd., 2. Lina Riet veld, 3. Rie Castenmiller. Boegsprietloopen voor heeren: 1. Piet Bekker, 2. Jan Bekker, 3. A. v. Zuylen. Ringsteken per rijwiel voor. dames: 1. Lena Luyten, 2. Cor v. Zijst, 3. N. v. Delft. Stoelendans voor dames boven 17 jaar: 1. Anna Peet, 2. mej. HaasnootOuwer- sloot, 3. mej. G. v. d. Biezen. Dan weer in optocht naar de Turfmarkt waar, na de noodige rondedansen met be geleiding van de Harmonie, de stoet werd ontbonden opdat men eerst de inwendige mensch kon gaan versterken. Te 7 uur was er een concert van de Mondorgelclub in de muziektent bij de Roskam. Ook hier voor was weer flinke belangstelling. Te 8 uur zou de groote Lichtstoet be ginnen, vertrek van het Kerkplein. Hon derden waren op den aangegeven tijd pre sent en daarna ging het langs Kerkstraat, Wassen. wegt Molentuinweg, Voorstraat, Overrijn, Sandtlaan, Voorstraat, Achter weg, v. Egmondstraat, Bruggestraat. Deze lichtstoet was, zooals gebruikelijk, de in leiding voor de traditioneele rondedansen die plegen gehouden te worden tijdens het concert in de muziektent, een concert dat op deze rondedansen geheel is inge steld. Honderden gaan dan tijdens de mu zieknummers met de beenen van de vloer en het is dan een fantastisch gezicht rond de tent. Te ruim 11 uur, met het einde van het concert, was het einde van de feestelijk heden daar. Zooals gebruikelijk, bleven nog eenigen wat uitvieren doch de massa weet dat het moment van gaan dan daar is. Het was in alle opzichten een geslaagd Koninginnefeest. Geen wanklank werd vernomen, de stemming zat er den gehee- len dag in. Hiertoe had niet weinig 'bij gedragen de organisatie door het bestuur der Oranjevereeniging met haar kranigen secretaris, de heer de Haan die als de stuwkracht voor de vereeniging beschouwd kan worden. Aan de opwekking van het bestuur om allen de vlag uit te steken, was goed gevolg gegeven en vooral hier uit valt op te maken dat Katwijk aan den Rijn uiting wil geven aan haar verknocht heid aan ons Vorstenhuis. De Oranjever eeniging heeft zich voor de zooveelste maal verplicht aan de volbloed Oranje gezinde burgerij van Katwijk aan den Rijn.' NOORDWIJK-BINNEN. Mausoleum van wijlen Jac. Urlus. Met den bouw van het Mausoleum van wijlen Jac. Urlus is begin Maart j.l. be gonnen. De kelder is geheel van beton ge bouwd en biedt een ruimte voor 12 nissen. De wanden der kelder zijn betegeld. De nissen zijn afgesloten met marmeren pla ten. Aan weerszijden der muren zijn kan- delabres aangebracht. Zoowel de muren als het plafond zijn geverfd met een spe ciaal soort verf en wel genaamd Keimsch- mineraal verf. De ingang van het Mauso leum wordt afgesloten met een bronzen deur. De wanden van binnen in het Mau soleum zijn opgetrokken van Noorsch-gra- niet. De ramen zijn van geschilderd ge brand glas en vervaardigd door het atelier der firma H. Liefkes te den Haag. Op de hoofdingang-deur welke eveneens van brons is, staat een engel, welke in de eene hand een palmtak en in de andere hand een kaars houdt De koepel is bedekt met rood koper en eindigt in een bal met kruis. Bo ven de deur staat in hardsteen de naam ge beiteld van de Familie Urlus. Binnen in het Mausoleum vindt men gebrandschilderde ramen met zinnebeeldige voorstellingen. De lambriseering van het interieur van de ka pel is afgezet met marmeren en met zwar ten banden. Het altaar is vervaardigd van wit marmer genaamd Paonnazzo. De bin nenmuren van het Mausoleum zijn even eens geverfd met Keimsch-mineraal verf. In de vloer van het Mausoleum treft men een achtkantige opening aan, waarom een bronzen hek is geplaatst, welke opening is aangebracht, opdat de bijzetting in den kel der niet door de nabestaanden kan worden aanschouwd. Het geheel is uitgevoerd door de aanne mers De Raadt en Beugelsdijk uit Noord- wijk en onder leiding van den architect, den heer Th. H. Tennissen, eveneens uit Noord wijk. Het schilderwerk is uitgevoerd door den heer Bemelmans te Noordwijk. Het tegel werk door de firma Intercodan te Amster dam en de bronzen deuren geleverd door de firma Bettenhausen te Rotterdam. De bijzetting van het stoffelijk overschot van wijlen Jac. Urlus zal, zooals gemeld, plaats vinden op 17 dezer des ochtends om 9 uur. Op 16 dezer wordt het stoffelijk over schot,. hetwelk thans in een zandgraf rust, opgegraven en geplaatst in een nieuwe kist. Daarna wordt het stoffelijk overschot in de kapel geplaatst. SASSENHEEVL K.J.M.V. „St. Stephanus". De leden worden er hiermede vain in kennis gesteld, dat Donderdag, 3 September, geen maan- delijksche bijeenkomst gehouden zal war den. De eerstvolgende vergadering zal plaats vinden op 17 September, welke te vens de eerste der wekelijksche vergade ringen zal zijn. Gouden huwelijksfeest. Op 15 Septem ber a.s. hopen het echtpaar J. v. Ginhoven en C. v. Deursen, wonende in park Ter Leede, alwaar de jubilaris vroeger als boschwachter werkzaam was, hun gouden huwelijksfeest te herdenken. TER AAR. Onderscheidingen. In een daartoe be legde vergadering zijn door den burge meester, onder het uitspreken van waar- deerende woorden voor het vele door het crisis-comité verrichte werk, aan enkele leden onderscheidingen uitgereikt, welke door het Nat. Crisis-comité daarvoor be schikbaar waren gesteld. Hoewel vrijwel alle leden van het comité hun beste krach ten hebben gegeven, waren voor deze ge meente niet meer dan zes gedenkpennin gen ter beschikking gesteld, waarvan de burgemeester exemplaren uitreikte aan mej. van ZwietenSpierenburg, M. Höl- scher, J. Gerling, A. Kammeraat, L. Ko ning en C. van Spronsen, welke personen geacht worden zich in bijzondere mate of op verantwoordelijke plaatsen van hun arbeid ten bate van de gemeenschap te hebben gekweten. Inbraak. Tijdens afwezigheid van de bewoners brachten ongewenschte gasten een bezoek aan de woning van v. d. B. te Korteraar. Door het openschuiven van een raam hebben zij zich toegang weten te verschaffen tot de huiskamer en hoe wel er heel wat overhoop gehaald werd slaagden de bezoekers er niet in een gelds bedrag van eenige beteekenis te vinden. Men vermiste slechts 1.70. Dat hier onbekenden in het spel zijn is bijna uitgesloten, afgaande op het feit van het absent zijn der bewoners. De po litie stelt een onderzoek in naar de da der (s). VOORSCHOTEN. ORANJEFEESTEN. Gistermorgen wapperde van vele wonin gen de vaderlandsche driekleur, daar de zen dag door de Koningin Wilhelminaver- eeniging werd gevierd. Reeds Maandag avond werden de feesten ingezet met een concert, aangeboden door het Harmonie gezelschap „Benvenuto" onder leiding van den directeur, den heer J. G. Wakka, welk concert veel belangstelling trok en werd de Voorstraat geillumineerd. Dinsdagmorgen begaven zich de kinde ren der verschillende scholen naar de laan van Nieuw-Voordorp. Verschillende versieringen werden medegevoerd door de jeugd. Door de jury werden de prijzen der versierde voorwerpen toegekend als volgt: Jo Teske, 2e prijs, D. Houten, 2e prijsj M. van Ameron 3e prijs, M. Bouw 4e prijs, J. Bouw 5e prijs, M. v. d. Eist 6e prijs, C. van Rijn 7e prijs, D. v. d. Bos 8e prijs, L. de Bruin 9e prijs, L. Ouwerling 10 prijs. Nadat de kinderen in optocht waren opgesteld, toog men vanaf de Leidscheweg door de verschillende straten van het dorp naar de muziektent in de Voorstraat, waar de kinderen onder leiding van den heer J. H. Romijn, hoofd der O. L. school aan den Rijndijk, eenige liederen zongen. De kinderoptocht werd vergezeld door het R. K. Harmoniegezelschap St. Laurens, onder leiding van den directeur, den heer van Veen. De burgemeester der gemeente, de heer M. F. Berkhout, was met zijne echtge- noote in de muziektent aanwezig, sprak de kinderen toe en zette de beteekenis van dezen dag uiteen en besloot zijn toe spraak met het zenden van een telegram van gelukwensch aan H. M. de Koningin van den volgenden inhoud: H. M. de Koningin. Voorschoten's leerplichtige jeugd, in feestvreugde bijeen, biedt Uwe Majesteit zijne eerbiedige gelukwenschen aan en bidt U en Uw huis Gods zegen toe. VAN DER ENDE, Voorzitter Wilh.-Vereeniging, Voorschoten. Daarna werden de kinderen eenige ver- verschingen aangeboden en de kinderspe len namen een aanvang. Bij de verschil lende wedstrijden werden de prijzen be haald door: Balletje dragen voor meisjes: S. Tie- meyer le prijs, M. Eggink 2e prijs, A. van Brecht 3e prijs, C. v. d. Peet 4e prijs, B. Zwaan 5e prijs, N. Reling 6e prijs, M. Zwaan 7e prijs, J. Langeveld 8e prijs, M. v. d. Ham 9e prijs, M. v. Leeuwen 10e prijs, G. Bogerd 11e prijs, A. Stikvoort 12e prijs. Stoelendans vóór meisjes: J. Berkhuizen le prijs, N. Noordeloos 2e prijs, B. Chatte- lain 3e prijs, W. Hartveld 4e prijs, M. v. Steijn 5e prijs, M. de Hollander 6e prijs, G. Blok 7e prijs, D. Boenemaker 8e prijs, J. v. d. Bijl 9e prijs, D. Tiemeyer 10e prijs, N. Waxmenhoven 11e prijs, H. Iperlaan 12e prijs, M. Kranenburg 13e prijs, A. Zuiderduin 14e prijs, T. de Hollander 15e prijs. Koekhappen voor meisjes: M. v. Ewijk le pr., A. van den Nagel 2e pr., A. Dijk stra 3e pr., J. Schets 4e pr., C. Balfoort 5e pr., J. Langeveld 6e pr., L. Peet 7e pr., B. v. d. Bos 8e pr., C. Dijkman 9e pr., A. Bolle 10e pr., J. Steyn lie pr., L. v. Vel- sen 12e pr.f S. Duivenvoorde 13e pr., J. Oudshoorn 14e pr., I. Hakker 15e pr., C. Zonneveld 16e pr., A. Warmei*dam 17e pr., J. Dol 18e pr., S. Schrama 19e pr. Halter-wedloop voor jongens: H. Nap le pr., R. Ju 2e pr., P. Gaiser 3e pr., C. Buitelaar 4e pr., C. Scholtens 5e pr., J. van Haasteren 6e pr., J. den Hollander 7e pr., J. de Beer 8e pr., J. Teske 9e pr., Th. Scholten 10e pr., J. Spaargaren 11e pr., J. v. d. Geest 12e pr., H. Balfoort 13e pr., H. de Vree 14e pr., J. Duivenvoorde 15e pr., B. van Wendel 16e pr., W. v. d. Bijl 17e pr., H. Verver 18e pr., N. van Geest 19e pr. Boegsprietloopen voor jongens: Ch. Sanders le pr., R. Zwaan 2e pr., A. Schra ma 3e pr., N. Lingerak 4e pr., P. Groot en- dorst 5e pr., W. Gerrits 6e pr., H. Bal foort 7e pr., H. de Geer 8e pr., G. Ouwer ling 9e pr., K. van Voort 10e pr., D. v. d. Bos lie pr., J. Zuiderduin 12e pr., W. van Wijk 13e pr., A. Versteegen 14e pr.t A. v. d. Marei 15e pr., J. van Haastrecht 16e pr., B. Lamboo 17e pr., A. Duivenvoorde 18e pr., L. Kamphuis 19e pr., S. Zonneveld 20e pr., Bart Lamboo 21e pr., M. Romein 22e pr., P. Banken 23e pr., T. Geitenbeek 24e pr., J. den Hollander 25e pr., A. van Haasteren 26e pr., J. Schep 27e pr., C. van Eek 28e pr., H. Teske 29e pr. Des namiddags te 1.30 uur had een de monstratie plaats van een rij vereeniging en een Hitterace op een terrein gelegen aan den Leidscheweg. Deze demonstratie en de Hitterace mocht zich verheugen in een enorme belangstelling. Het mooie weer werkte zeer zeker mede tot zulk een groot bezoek. Dit amusement begon met een de monstratie van de rij vereeniging, waarna de hitterace, die bij het publiek in den smaak viel en de lachspieren om de gri massen van verschillende rijders ver toond, om in het zadel te blijven zitten, danig in beweging brachten. Dit punt van het programma was een groot succes. De prijzen werden als volgt toegekend: De rijvereeniging: stoelendans: C. P. van Wissen le prijs. Springen: W. Spek le prijs, J. Hooiman 2e prijs. Hittenrace: A. Blok le prijs, W. Leliveld 2e pr., J. van Egmond 3e pr., J. Anker 4e pr., J. Huisman 5e pr., J. Nell 6e pr., A. Dijkstra 7e pr., A. Dingeman 8e pr., ter wijl aan de heeren: A. Schmal de le troostprijs en A. Vreeburg de 2e troost prijs werd toegekend. Voetbalwedstrijd: Rouwkoop IV. V. L. I. Op het voetbalterrein van Rouwkoop werd een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tusschen Rouwkoop I en V.V.L. I, welke wedstrijd eindigde met een over winning voor Rouwkoop I en wel met 4—2. Groot Schietconcours. Bij het vogel schieten werden de prijzen behaald als volgt: R. van Mulligen le prijs, J. van Veen 2e pr., M. de Jong 3e pr., R. Smit 4e pr., G. J. Iperlaan 5e pr., W. Meyer 6e pr., de Cler 7e prt> D. Limburg 8e pr., T. v. Mul ligen 9e pr., D. Iperalan 10e pr. B. personeele baan: W. H. J. Ju le pr., J. Baily 2e pr., A. J. Turion 3e pr., A. Oudshoorn 4e pr., I. v. Egmond 5e pr., A. C. v. d. Poel 6e pr., G. Schrama 7e pr., L. G. Griffioen 8e pr., D. Limburg 9e pr., C. Bolle 10e pr., J. Noort lie pr., D. J. Brinks 12e pr. C. vrije baan: A. Oudshoorn le pr., T. v. Mulligen 2e pr., A. Fortgens 3e pr., J. J. Pijnaken 4e pr., W. H. J. Ju 5e pr., A. J. Turion 6e pr., W. Derogée 7e pr., J. van Veen 8e pr., Klaassen 9e pr., M. T. Berk hout 10e pr. D. Rozenbaan: J. J. Pijnaken le pr., J. Bayly 2e pr., M. de Jong 3e pr., J. Planje 4e pr., L. J. Los 5e pi*., R. Smit 6e pr., L. J. Griffioen 7e pr., J. Hoogteijling 8e pr., N. de Boer 9e pr., A. Fortgens 10e pr., R. A. van Turen out 11e pr. Des avonds te 8 uur gaf het R. K. Har moniegezelschap „St. Laurens" een con cert in de Voorstraat en was de Voor straat wederom geillumineerd. Jubileum wedstrijd. Gisteravond werd een korfbalwedstrijd gespeeld tusschen Vitesse I en Ijsvogel II. Deze wedstrijd had een spannend verloop en eindigde met een overwinning voor Vitesse met 74. De edelachtbare heer M. F. Berk hout, burgemeester alhier reikte den ge wonnen beker uit aan Vitesse met een toepasselijk woord. Vernieling. Gisternacht omstreeks een uur heeft een luxe auto komende uit de richting den Haag, bestuurd door D. S. uit Bodegraven, een lantaarnpaal met richtingwijzer aan de vluchtheuvel nabij de Vink omvergereden. Ook de wagen van den bestuurder was beschadigd. De poli tie heeft procesverbaal opgemaakt.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12