un leven.. WOENSDAG 2 SEPTEMBER 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAt SPORT De wielerkampioen schappen te Zürich. Lacquehaye en Metze winnen hun series. Snoek en Alkema vijfde. Gisteravond zijn te Zürich de twee se ries van de 100 k.m. achter groote moto ren verreden. Er waren op de uiteraard maar kleine tribunes zeker een 6000 toe schouwers, die met belangstelling de ritten volgden. In de eerste rit liet de Deen, Dan- holt, verstek gaan. Daar startten, in volg orde: i. Lacquehaye, 2. Loman, 3. Snoek, 4. Galgen, 5. Geers, 6. Severgnini. Ware Snoek dadelijk behoorlijk op tempo geko men, dan had hij nog een goede positie kunnen houden. Nu dat niet gebeurde, zag hij eerst Gilgen en daarna Severgnini over zich heen gaan. Dat was gangmaker Kaeser maar matig naar den zin, maar in de po ging na 20 ronden ondernomen om Snoek weer over den Italiaan heen te •brengen, raakte de Nederlander los en daarmede op de laatste plaats. Lacquehaye reed zeer constant, bleef aan den kop, met Lohman als tweede. In de staartgroep is de Italiaan de levendig ste rijder, die echter voortdurend zijn aan vallen door den Zwitser Gilgen zag afge slagen. Onze Nederlandsche stayer Snoek maak te geen grooten indruk. Hij was veel los, moest dan alle krachten inspannen om bij te spurten. Nog voor er honderd ronden gereden waren, kreeg hij een zwaren aan val van Severgnini te weerstaan; hij zwom en kwam op de laatste plaats. Toen pro beerde Severgnini Gilgen op te jagen om diens strijd met Lohman te forceeren en dan van die gelegenheid gebruik te maken. Dat mislukte langen tijd, maar nog voor dat de 50 k.m. op waren had Severgnini Gilgen zóó vaak en zóó fel opgejaagd, dat de Zwitser terugviel en den Italiaan de derde plaats liet. Nu was het maar alleen de vraag of Se vergnini zich zou kunnen handhaven, want 1 en 2 werden Lacquehaye en Lohman, dat was heel duidelijk. Die gingen over alle anderen heen. Het lukte Servergnini inderdaad. Hij werd geplaatst. Lohman deed in de laatste ronden nog een aanval op Lacquehaye en ging vlak na den Franschman over de lijn. De uitslag luidde: 1. Lacquehaye, 100 k.m. in 1 uur, 33 min. 2 sec.; 2. Lohman, 1 uur, 33 min. 3 sec.; 3. Severgnini, 1 uur 34 min. 12 sec.; 4. Geers, 1 uur 35 min. 9 sec.; 5. Snoek, 1 uur 35 min. 41 2/5 sec.; 6. Gil gen (geen tijd). Metze wint de tweede serie. In de tweede serie wordt gestart in deze volgorde: 1. Suiter, 2. Metze, 3. Ronsse, 4. Raynaud, 5. Alkema, 6. Manera. Eerst een valsche start de bel gaat op protest van Suter, omdat Ville, de gang maker van Metze, die in eerste positie ging liggen, daar niet hoorde. De tweede start was goed. Metze nam al in de laatste bocht van de eerste ronde de leiding met Ronsse, Raynaud, Alkema, Su ter en Manera achter zich. De Spanjaard Prieto was niet opgekomen. De belangstelling der kleine Nederland sche kolonie gaat uit naar Alkema, ook al omdat die den laatsten keer in Amsterdam zoo goed gereden heeft. Wiersma deed in den beginne heel tac tisch, bleef achter Raynaud hangen zonder aanvallen te doen, maar na zestig* ronden brengt Alkema toch wat leven in de brou werij. Zijn aanval op Raynaud mislukte echter. Dan komt Suter plotseling los. Hij passeert Manera en gaat in denzelfden spurt over Alkema heen. Zoo neemt Suter de vierde plaats. Metze laat nu even zien wat hij kan. Ville brengt hem in een zucht over verschillendetegenstanders heen. Ook Ronsse wordt gelapt. Er worden snelle ronden gereden. De 20 k.m. gaan in 17 min. j43 2/5 sec., de 40 k.m. in 34 min. 53 4/5 sec., in deze sterke omge ving is Alkema niet een der besten. Wiers ma rijdt tactisch, hij spaart zijn renner voor het laatste stuk maar kan toch niet verhinderen, dat hij een paar malen gelapt wordt. Met nog 130 ronden te rijden geeft Manera den strijd op. De zestig k.m. gaan op in 52 min. .15 sec. In 1 uur rijdt Metze, die steeds den kop houdt, 68.575 k.m. Metze, Ronsse en Raynaud zijn in deze serie beslist de sterksten, de anderen blij ven bij dezen veel terug. Als er nog 50 ronden te rijden zijn, wordt Raynaud's aanval op Ronsse met succes bekroond en hij 'bezet thans de tweede plaats. De 80 k.m. gaan op in 1 uur 10 min. 12 3/5 sec. Medegedeeld wordt, dat Metzes tijd over de 60 k.m. een nieuw baanrecord beteekent. Het gaat dus wel hard en het is geen wonder, dat Alkema niet kan meeko men. Overigens gaat de wedstrijd als een nachtkaars uit, aleen in de laatste ronde nog even een sensatie. Dan gaat Metze over Ronsse heen. De uitslag luidde: 1. Metze (Dl.) 1 uur, 27 min. 47 sec., nieuw baanrecord, deze 100 k.m. is dus on geveer 6 min. sneller gereden dan de voor gaande. 2. Raynaud (Frankrijk) 1 uur, 17 min. 50 sec. 3. Ronsse (België) 1 uur 28 min. 4 1/5 sec. 4. Suter (Zwitserland) 1 uur, 28 min. 44,5 sec. 5. Alkemade (Nederland) 1 uur 29 min. 16 sec. Uit deze twee races is dus gebleken, dat Metze inderdaad de sterkste stayer is en het lijdt geen twijfel, dat hij die favoriet is, ook zeer waarschijnlijk den grooten ti tel zal veroveren. Donderdag as. wordt de finale van den wedstrijd achter motoren verreden. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN OP DEN WEG TE BERN. Zondag a.s. zullen zooals bekend op 't 72 k.m. lange traject in het Bremgartenwald te Bern de wereldkampioenschappen op den weg verreden worden. De jury heeft voor deze wedstrijden eenige nieuwe be palingen gemaakt, waarvan een luidt, dat een renner met een ronde achterstand ver plicht is, den strijd te staken. Indien hij dit niet doet, zullen ook zijn landgenooten, die nog meerijden uit den koers worden genomen. Deze maatregel is in zooverre toe te juichen, dat het den wedstrijd over zichtelijker maakt, maar aan den anderen kant staat weer, dat bij ongedisciplineerde rijders alle vertegenwoordigers van een land kunnen worden uitgeschakeld door onwüligheid van een renner. Men mag dan ook verwachten, dat de U.C.I (Int. Wielrij ders Bond) hierin nog verandering zal brengen. REVAP. CHE-WEDSTRIJDEN WERELD KAMPIOENSCHAPPEN Dinsdag a.s. in het Stadion te Amsterdam Naar wij vernemen zullen op Dinsdag 3 Sept. a.s. op de baan in het Olympisch Stadion te Amsterdam, de revanche-wed strijden worden gehouden van de wereld kampioenschappen, welke momenteel te Zürich worden gehouden. Reeds zijn de amateur-sprinters Georget (Frankrijk) en Coilard (Belgié) die resp. tweede en der de werden, geëngageerd, terwijl voorts vanzelfsprekend ook de Nederlandsche wereldkampioen Arie van Vliet van de partij zal zijn. Waarschijnlijk zal ook de als vierde geëindigde Amerikaan Sellin- ger rijden, doch indien hij niet zal kun nen starten, zal zijn plaats worden inge nomen door onzen landgenoot Van der Voort. Verder worden er nog onderhan delingen gevoerd met de beste prof-sprin ters, terwijl ook getracht zal worden een aantal stayers naar Amsterdam te krij gen, waarvoor echter nog moet worden gewacht op de beslissing. Tevens zal de wereldkampioen Van Vliet dien avond officieel door de Neder landsche wielrenunie worden gehuldigd. INTERNATIONALE WEDSTRIJDEN TE UTRECHT Van Vliet verrassend geklopt in den sprint Gisteravond werden op de stadion-wie lerbaan te Utrecht internationale wedstrij den gehouden, waaraan eerst een huldi ging van onzen wereldkampioen Arie van Vliet voorafging. De Woerdenaar, die na een feestelijke autorit door de Domstad op het stadion aankwam, werd namens het gemeentebestuur verwelkomd en ge luk gewenscht door wethouder De Haas, terwijl hij ook door George Hogenkamp, lid van de sportcommissie der Ned. Wiel- ren-Unie werd toegesproken. Beide spre kers hingen den wereldkampioen onder luide toejuichingen van het talrijke pu bliek kransen om. De wedstrijden namen daarna een aan vang en reeds dadelijk kwam het tot een verrassing, toen Van Vliet in de finale van den sprint door Van der Vijver werd geklopt. In den wedstrijd achter groote motoren om den prijs der naties werd Wals eer ste voor den Belg Seynave, terwijl Lonc- ke den wedstrijd achter tandems won voor Piet van Kempen. De uitslagen lui den: Sprint wedstrijd: le serie: 1. Van der Voort, 2. Schenk. 2e serie: 1. Van der Vijver, 2. Mans. 3e serie: 1. Van Vliet, 2. Van Gelder. Halve finales: 1. Van Vliet, 2. Herbers- hof, 1. Van der Vijver, 2. Herbershof. Finale: 1. Van der Vijver (tijd laatste 200 meter 13 sec.), 2. Van Vliet. Wedstrijd achter groote motoren om den prijs der naties: Eerste manche over 30' K.M.: 1. Wals, 2. Seynave (390 M.), 3. Sausin (Frankrijk) op 820 M., 4. Kuester (Did.) op 1680 M., 5. Govaerts (Ned.) op 2090 M., 6. Christen- sen (Denemarken) op 2120 M. Tweede manche over 30 K.M.: 1. Sey nave (België), 2. Wals op 20 M., 3. Kues ter op 790 M., 4. Sausin op 1000 M., Go vaerts en Christensen ver achter. Derde manche over 40 K.M.: 1. Wals, 2. Seynave. De overige renners ver achter. Totaaluitslag: 1. Wals 4 p., Seynaeve 5 p., 3. Sausin 12 p., 4. Kuester 13 p., 5. Govaerts 13 p., 6. Christensen 13 p. Wedstrijd voor profs achter tandem- gangmaking: Eerste rit over 15 K.M.: 1. Loncke (Bel gië) 17 min. 46 sec., 2. Pijnenburg, 3. Piet van Kempen. Tweede rit over 15 K.M.: 1. Piet van Kempen in 17 min. 49.3 sec. 2. Loncke Pijnenburg gevallen. Totaaluitslag: 1. Loncke 3 p., 2. Piet van Kempen 4 p. hangt van üw remmen af! Hun leven en het uwe JÊL evenzeer! kan misschien morgen al behouden blij- ven dank zij uw remmen! I. V. C. B. DE COMPETITIE-INDEELING. De „Sport 111." vermeldt de competitie- indeeling voor het a.s. seizoem Deze luidt als volgt: le klasse. Zuid I: RKNAC, Valkenburg, RKWL, Chèvremont, Geleen, Sittardsche Boys, Kimbria, Kerkrade, RKONS, Laura. Zuid II: Brabantia, Kolping, Dongen, Wilhelmina, Mulo, Venlosche Boys, RKTW, Best Vooruit, SVB, Schijndel. Oost I: Treffers, Emos, 's-Heerenberg, SDOUC, Quick, VDZ, Vogido, Altior, Vosta, Lobitsche Boys. West I: Volendam, Wilskracht, WZ, SDO, WA, WIJ, EMM, HMS, De Meer, TYBB. West II: Spartaan, GDA, HBC, DHL, Leonidas, Graaf Willem, SJC, Santpoort, Onze Gezellen, Excelsior. Oost lb: RKHW, Ratti, Huihuizen, Ve- lox, WG, St. Jan, Orion, Driel. Oost Ic: Losser, BWO, Grol, Denekamp, Entos, Longa, HAC, De Zweef. West Ia: Zwaluwen Vooruit, Fortitudo, LVV, Olympia, Saestum, MSV, WIJ II, Semper Avanti, Hertha. West lb: RKAV, The Victory, Always Forward, NEA, Volendam H, Zwaluwen, DOSS, Constantius, VIC, WA H. West Ila: DSSH, Lisse, Teijlingen, Vi tesse, Geel-Wit, GVO, WE, ADO, Sant poort II, DEM. West lib: Blauw-Zwart, Celer, WP, Donk, Aeolus, Spartaan II, Oliveo, Wilhel mus, VEP, WL. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. UIT HET LEIDSCHE DISTRICT. De Junioren-Competitie. Voor de laatste maal maken wij bekend, dat de opgaven voor de ledenlijst der Ju nioren-Competitie sluit op 5 September, a.s. Zaterdag. Voor ledenlijsten, welke na "ge stelden datum binnenkomen, zal art. 22 worden toegepast. Bij de opgaven moet tegelijk het inleg- geld (zijnde ƒ2.50 per elftal) worden vol daan. Propaganda Junioren-aan wervingsactie. Aan alle vereenigingen zijn eenige brochures toegezonden ter inzage om de propaganda voor Junioren ter hand te ne men. De bedoeling is, dat de besturen der vereeniging ter plaatse deze brochures huis aan huis bezorgen, om vervolgens eenige dagen daarna bij de ouders er op uit te gaan, of hun kinderen kunnen worden in geschreven voor de R.K.S.V. ter plaatse. Wij raden den vereenigingen aan om zoo spoedig mogelijk een hoeveelheid brochu res aan het secretariaat, Lindenlaan 7, Sas- senheim, aan te vragen, daar wij op 't oogen- blik een beperkt aantal hebben, om zoo noodig, dan nog bij te bestellen. De kosten dezer brochures kunnen voor niemand een bezwaar zijn, daar slechts y% cent per stuk in rekening wordt gebracht. Bij opgaven moet tegelijk het bedrag worden gestort aan onderstaand adres. H. HOOGERVORST, Secr.-Penningm., Comp.-leider. Scheidsrechters op excursie. Zondag jJ. maakten onze scheidsrechters een excursietooht door het Westland, die als uitstekend geslaagd genoemd kan wor den. Er werd een bezoek gebracht aan Naaldwijk, alwaar een wedstrijd gespeeld werd tegen Westlandsche arbiters. Voor den aanvangwerden aan den aanvoerder der onzen bloemen aangeboden, vergezeld van een welkomstwoord aan alle heeren scheidsrechters uit het Leidsche District door den heer Ammerlaan, organisator en aanvoerder van het Westlandsche elftal. De Leidschen wisten te winnen met 62. Na afloop van den wedstrijd werd ge zamenlijk een bezoek gebracht aan de schitterende tuinen, druiven- en meloenen- kasten van den heer Dukker, ook scheids rechter. Hier werden druiven geoffreerd aan het gezelschap, waarvan heerlijk ge smuld werd. Aan het slot dankte de heer H. Hooger- vorst voor de gastvrijheid, in het bijzon der de heeren Dukker en Ammerlaan. Ook niet te vergeten dank aan de Leidsche Scheidsrechterscommissie, de organisato ren van deze excursie. Hierna dankte de voorzitter v. d. Geer allen voor de mede- cursietocht. WIJZIGINGEN FORMATIE R. K. F.- BESTUUR? Voorstellen voor de a.s. jaarvergadering. Op de algemeen e vergadering der Fede ratie van R. K. Voetbalbonden in Neder land, die op Zondag 20 September a.s. te 's-Hertogenbosch wordt gehouden, zal o.m. voorzien moeten worden in de vacature van voorzitter, ontstaan door het bedanken van den heer P. D. A. van der Heyde. In verband hiermede heeft de R. K. U. V. B. een voorstel ingediend om het huishou delijk reglement van de R. K. F. zoodanig te wijzigen, dat het bestuur voortaan zal j bestaan uit ten hoogste 12 leden, waarvan elke aangesloten bond er ten hoogste twee aanwijst. De algemeene vergadering zou uit deze leden den voorzitter moeten aan wijzen. tOp dit voorstel van den R. K. U. V. B, heeft de heer Kruyer het volgende amen dement ingediend: „Het aantal bestuursleden worde ver minderd tot vijf, te kiezen door de alge meene vergadering van de R. K. F., met dien verstande, dat uit ieder diocees bestuurslid worde gekozen. De voorzitter wordt uit deze vijf bestuursleden door de algemeene vergadering als zoodanig geko- :n. Naast het bestuur van vijf leden worde gevormd een bestuursraad, bestaande uit de voorzitters en secretarissen van de aan gesloten bonden. Deze bestuursraad komt minstens twee maal per jaar in vergadering bijeen, ter wijl de bevoegdheden van dezen raad na der in het huishoudelijk reglement worden omschreven." HOCKEÏ NEDERLAND—BRITSCH-INDIë Het Nederlandsche elftal samengesteld. Het Nederlandsche Hockey-elftal dat Zondag as. in het Olympisch Stadion te Amsterdam tegen den Olympischen kam pioen, Britsch-Indië zal uitkomen, is als volgt samengesteld: Doel: J. de Looper (Hilversum). Achter: R. de Waal (Amsterdam) en M. Wester kamp (H.D.M.). Midden: H. de Looper (Hilversum), R. van der Haar (H.H.Y.C.) en A. van Lierop (Hilversum). Voor: P. Gunning, (B.M.H.C.), H. Schnitger (P.W.), E. van den Berg (Amsterdam), De Roos (B.M.H.C.), en Sparenberg (Hilversum). LAWNTENNIS DE NATIONALE KAMPIOENSCHAPPEN Traditie-getrouw kan men wel haast zeg gen, zijn de nationale tennis-kampioen- schapen op de banen van „Festina" in het Vondelpark te Amsterdam gisteren begon nen, zooals ieder jaar onder een stralenden hemel overdag, doch met frissche avonden. De nationale kampioenschappen, dit jaar zonder Timmer in het enkelspel en het ge mengd dubbelspel, verliezen iets van hun attractie, doch winnen weer aan spanning omtrent de vraag van den toekomstigen nationalen kampioen. De eerste ronden werden gistermiddag in vlot tempo afgewerkt. Uiteraard deden zich gistermiddag nog geen verrassende resultaten voor. In de wedstrijden van heden zal men wel meer teekening kunnen waarnemen. De uitslagen luiden: Heerenenkelspel, eerste ronde: Mr. M. F. H. Brouwers sl. L. Enthoven 60, 61; J. de Vries sL Dr. J. J Bonke 64, 75; Jhr. E. van Lennep sl. F. van der Graaff 61, 6—1; D. A. Poll sl H. F. W. Meijer 6—1, 62; B. van Erk sl. H. M. Voetelink 61, 61; C. P. C. Fabius sl. A. Sitsen 61, 61; H. D. Hoving sl. S. Cochius 63, 6 4; Th. G. Leyenaar sl. H. Wisselink 61, 75; F. Rhodius sl. H. Roldanus 60, 6 1; Mr. S. L. F. Vaz Dias sl. J. C. Teunissen 8—6, 86; Ch. Hoeke sl. P. Rubens 60, 62; J. Boon sl. J. Roel vink 64, 62; J. van Olst sl, B. Lewis 63, 62; F. Wiegers sl. P. Schut 86, 57, 62; Ir. R. C. Nau ta sl. A. A. Olree 6—1, 86. Tweede ronde: F." van der Graaff sl. L. M. Overberg 60,-62; F. Rhodius sl. L. de Roos 60, 61; Jhr. R. de Bra uw sl. B. Ketjen 63, 60; J. Boon sl. L. Lissauer 64, 64; M. Ph. Wijn sl. J. Strauss 61, 6—2. Damesenkelspel, eerste ronde: mej. L. Melchers sl. mevr. Van Alfen 7—5, 61. Heerendubbelspel, eerste ronde: Dr. H. Tetzner en G. Groeneveld sl. H. F. Meijer en Dr. J. J Bonke 6—4, 5—7, 6—3; F. Wi- gers en J. Strauss sl. Mr. N. Beets en M. E. Heldring 64, 75; Ir. R. C. Nauta en Mr. A. J. Feith sl. B. Lewis en C. van der Graaf 62, 75; Th. van Eek en M. Wetselaar sl. C. Hoeke en J. van Meegeren 64, 64; B. Ketjen en M. F. H. Brouwers sl. Mr. F. Peters en D. R. Poll 60, 2—6, 63. Gemengd dubbelspel, eerste ronde: me vrouw Verkley en W. Heynen sl. mej. L. Melchers en E. Wiener 108, 75. Tweede ronde: mevr. Verkley en W. Heynen sl. mej. L. Heyink en Ir. C. Nauta 64, 6—1; mevr. Van Meegeren en M. Ph. Wijn sl. mej. A. van Beeck Vollenhoven en G. Leembruggen 57, 63, 63; mej. M. Bensdorp en J. Boon sl. mevr. M. den Her der en Dr. J. C. Tetzner 60, 63. AMERIKAANSCHE ZWEMMERS NAAR AMSTERDAM Op de internationale zwemwedstrijden welke 20 September a.s. in het sportfond- senbad te Amsterdam zullen worden ge houden, zullen de volgende Amerikaan- sche zwemsters en zwemmers starten. Kiefer, wereld- en Olympisch kampioen, waarschijnlijk op de 200 M. rugslag, mej. Schiller op de 100 M. schoolslag dames, Green, winnaar bronzen medaille schoon- springen heeren te Berlijn, mej. Mansfield, kampioene schoonspringen van de Ver. Staten en Highland, de bekende vrije slag- zwemmer op de 100 M. vrije slag. De zwemmers zullen onder leiding staan van den beroemden Arfierikaanschen trai ner Brauninger. Van Nederlandsche zijde worden alle zwemsters en zwemmers van de Neder landsche Olympische ploeg uitgenoodigd. Bij de heeren echter zullen Stam, die reeds naar Indië vertrokken is en Haas- mann, die binnenkort vertrekt, niet kun nen uitkomen, terwijl ook de aanwezig heid van Mooi nog niet zeker is, daar deze zwemmer momenteel ziek is. Wel echter zijn reeds toezeggingen verkregen van Willy den Ouden, Annie Timmermans, Tini Wagner, Jopie Stroomberg, Stans Scheffer en Metman. WATERPOLO DE ZIJL—D.W.R. 6—5. Gisteravond speelde bovengenoemde Vereeniging in de Zweminrichting „De Zijl" den vijfden nederlaag wedstrijd. Na een uitermate spannende kamp, waarbij D.W.R. op 't laatst zeer onsportief optrad, is het de thuisclub gelukt ook dezen nederlaagwedstrijd niet te verliezen. Voor de wedstrijd werd bij monde van den heer Moonen D.W.R. geluk gewenscht met het behalen van het kampioenschap der 2e klasse en de promotie naar de le klasse en haar een fraaie bouquet bloemen in de Leidsche kleuren overhandigd. Het begin is wel wat sensationeel. Di rect na het uitzwemmen, een korte aan val en met een goed schot van de linksvoor is Rameau gepasseerd 01. Vlak er op het zelfde spel en nu is het de midvoor die zuiver inschiet 02. De Zijl komt dan iets beter los en na vele vergeefsche aanvallen geeft Keij na een vrije worp goed aan Lut over, die ia eens inschiet 21. De D.W.R. voorhoede wordt nu beter be waakt en als Rameau een paar maal keu rig heeft gered, brengt Lut de stand ge lijk 2—2. Even sensationeel als hét begin is ook de tweede helft. Direct maakt D.W.R. 32 en als dan opnieuw is uitgezwommen en Lut geheel vrij ligt is de stand weer gelijk 33. Een felle strijd ontstaat om de leiding. In een duel tusschen v. Egmond en een D. W.R'er komt de Zijl speler iets eerder bo ven, plaatst goed naar Blansjaar die op zijn beurt even zuiver naar Lut overgeeft om zoodoende deze met een goed schot de lei ding te zien nemen 43. D.W.R. is niet gerust, waarna de gevaar lijk linksvoor van verre goed inschiet 44. Nog is de doelpunten honger niet ten einde. Bij een D.W.R. aanval plaatst Rameau verkeerd uit en voordat hij in zijn doel te rug is, ligt de bal achter hem 45. Dan komt het meest onprettige gedeelte van de wedstrijd. Terecht stuurt scheidsrechter H. H. Loeven een D.W'.R,'er het water uit en met zeven tegen zes kan Key nogmaals hard inschieten 55. Zeer onsportief komt de D.W.R. niet te rug. Lut komt vrij, wordt binnen de 4 M. verkeerd aangevallen en weer moet een D. W.R/er het water verlaten. Lut benut een strafworp 65. Ook deze D.W.R. komt niet terug waarna de Zijl laat uitvallen. Ge lukkig is het spoedig tijd en is de wedstrijd voor D.W.R. bar tegengevallen. Voor deze wedstrijd speelde nog De Zijl II tegen D.W.R. II. Het was een goede par tij, echter zonder doelpunten 00. DEGRADATIEWEDSTRIJD L.Z.C. I—STAR I (Utrecht). In de Zweminrichting „De Zijl". Morgenavond om 8 uur speelt L.Z.C. I in de zweminrichting „De Zijl" haar laat sten wedstrijd voor de degradatie- en pro motie-competitie eerste klasse K.N.Z.B. te gen Star I (Utrecht). Vooraf worden gespeeld de navolgende wedstrijden: De Zijl II tegen Star n en De Zijl comb, tegen L.Z.C. II. ATHLET1EK DE ESTAFETTE DWARS DOOR LEIDEN. Ten behoeve van de Leidsche vereenigin gen, die eventueel aan deze estafette zullen deelnemen, deelen wij het navolgende mede. De start is in overleg met de politie be paald op 3.15 uur. De deelnemers moeten uiterlijk 2.55 uur gereed zijn om naar hun diverse wisselpunten gebracht te worden. De kleed gelegenheid bevindt zich in Café- Rest. „Royal" aan de Doezastraat. Het in schrijfgeld bedraagt 1.50 per ploeg. Inschrijvingen moeten tevens bevatten de namen der deelnemers en die der even- tueele reserves en moeten voorzien zijn van het inschrijfgeld. Wij herinneren er tevens aan, dat de in schrijving Zaterdag 5 September a.s. ein digt. Nadere inlichtingen verstrekt de secre taris van de A.V. „Holland", J. G. Gussen- hoven, Voorstraat 6, Voorschoten. OSENDARP WINT DE 100 METER TE GöTEBORG Met een borstbreedte voor Draper Gisteravond zijn te Göteborg groote in ternationale athletiekwedstrijden gehou den, waaraan behalve door een aantal le den van de Amerikaansche Olympische ploeg, ook is deelgenomen door onzen landgenoot Osendarp. Deze was in grooten vorm en slaagde erin de 100 M. te winnen in den tijd van 10.6 sec., voor den Amerikaan Draper, die denzelfden tijd noteerde. Het verschil was een borstbreedte. Is dat gasmasker ge garandeerd geschikt te gen de geur van afge kookte bloemkool? (Canard).

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11