MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 DE LE1DSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 AUTOMOBILISME ROSEMEIJER WINT DEN GROOTEN BERGPRIJS. MOTORRIJDER DOODELIJK VERONGELUKT. Gisteren is voor de twaalfde maal op het circuit van Schauinsland nabij Frei burg de automobielwedstrijd om den groo- ten bergprijs van Duitschland verreden. Het parcours heeft een lengte van 12 K.M. en een verval van 800 meter. Er werden enorme snelheden bereikt, waarbij het absolute baanrecord, dat op naam stond van Hans Stuck, met een gemiddelde uur snelheid van 88.7 K.M. driemaal werd ver beterd. In totaal sneuvelden niet minder dan achttien records. Winnaar werd Rose- Meijer op Auto-Union, die op schitteren de wijze reed, met een gemiddelde uur- snelheid van 90.1 K.M. Von Delius noteerde een gemiddelde van 89.8, de motorrijder Müller 88.9 K.M., alle snelheden dus beneden het record van Stuck. In de afdeeling motoren met zijspan vestigde de Zwitser Staerkle met N.S.U. in de groote klasse een nieuw record in deze categorie met een gemiddelde uur snelheid van 77.5 K.M. terwijl in de klasse van de wagens met compressors de Ita liaan Farina met Alfa Romeo het record omhoog bracht van 81.29 tot 86 K.M. Er deden zich twee ernstige ongelukken voor, die een donkere schaduw over den wedstrijd wierpen. De Duitsche motorrij der Schneider met N.S.U.-zijspan, vloog twee K.M. voor de finish uit de baan, doordat de voorband sprong. Hij sloeg te pletter tegen de rotsen en was op slag dood. De duorijder Kolle bekwam een schouderfractuur. Dit is het eerste ongeluk met doodelijken afloop, dat tot nu toe bij de wedstrijden om den grooten Bergprijs is voorgekomen. Voorts kwam nog de Duitscher Zimmermann ten val, die een beschadiging aan den wervelkolom opliep. De races werden door tachtigduizend toeschouwers gevolgd. De warmte was van nadeeligen invloed op de gemaakte tijden. DE INTERNATIONALE ALPENRIT. De Nederlandsche winnaars gehuldigd. Een hartelijke huldiging is Zaterdag ten deel gevallen aan de Nederlandsche deelne mers aan den Internationalen Alpenrit, die Zaterdag, terugkeerend uit Zwitserland, op vaderlandschen bodem zijn aangekomen. In twee dagen hebben onze landgenooten den afstand Interlaken-Nederland afgelegd, in een niet al te jachtend tempo, hetgeen begrijpelijk is na de vermoeiende wedstrijd dagen. Naar bekend hebben de Nederland sche deelnemers beslag gelegd op enkele der belangrijkste prijzen en zoo behoefde het geen verwondering te wekken, dat hun een hartelijke huldiging bereid werd. En waar zou men dat beter kunnen doen dan aan de grens? Tusschen Valkenswaard en het Bel gische Hasselt waren in de morgenuren reeds talrijke aütobilisten uit het geheele land tezamen gekomen, in afwachting van de komst der wedstrijdrijders. Verschillende Forddealers uit het Zuiden van ons land gaven van hun belangstelling blijk, dan wa ren er natuurlijk familieleden der deelne mers, de heer Stenger, onderdirecteur van de Fordfabriek, en talrijke andere belang stellenden uit de Nederlandsche automobiel wereld. Om ruim 12 uur kwamen de Alpenwin naars aan de Belgisch-Nederlandsche grens en daar vond een korte huldiging plaats bij monde van den heer Stenger, die hulde bracht aan de kranige prestaties der rijders en liet uitkomen, dat de Nederlandsche naam in den vreemde wederom met eere in de voorbije dagen is genoemd. Allen werden met kransen, waaraan de rood-wit-blauwe linten waren bevestigd, ge huldigd en toen trok de karavaan, want zoo groot was de stoet inmiddels geworden, via Eindhoven naar Tilburg, waar in hotel „Riche" een afscheidslunch plaats vond. Overal lang den weg liep de bevolking uit en juichte de kranige rijders hartelijk toe. De drie, geheel oranje geschilderde Fords troken zeer de aandacht evenals de drie Lin coln Zephirs. In hotel „Riche" heeft de directeur der Fordfabriek, de heer Both, alle prijswin naars hartelijk gehuldigd voor hun presta ties in het bijzonder het team, dat den Al penbeker heeft gewonnen, het trio van StrienLangelaan, Tondiepen en Erens— Krabbenbos, die met Ford in de eerste groep den Alpenbeker hadden veroverd. Wat de persoonlijke prestaties betrof, Bakker Schut, die met Buddemeyer Lincoln Zephir had gereden, en zonder fouten den rit had beëindigd, werd in het bijzonder in de huldiging betrokken, opdat men op dezen Hollandsche rijder altijd, ook in de moeilijk ste momenten kan vertrouwen. De verrich tingen van Mutsaerts van Beek Calkoen, die naar bekend den rit niet heeft kunnen uit rijden wegens een lekke radiateur. en Hans Davids werden in de hulde betrokken. Door den directeur van de Fordfabriek werd aan allen een herinneringsplaquette aangeboden. En daarmede was deze kleine, doch enthousiaste, spontane en volkomen verdiende huldiging afgeloopen. £3 ATHLETIEK Nederlandsche successen te Straatsburg, Osendarp op de 100 M. door Haenni geklopt. STRAATSBURG, 30 Augustus. Het kleine groepje Nederlandsche athleten heeft met succes deelgenomen aan de internationale athletiekwedstrijden, welke heden door de A.C. Straatsburg werden georganiseerd en welke wedstrijden door ongeveer vierdui zend toeschouwers werden bijgewoond. Voor velen mag het misschien een teleur stelling zijn, dat Osendarp op de 100 Me ter van Haenni heeft verloren waardoor hij den eersten en tweeden prijs voor de invitatiewedstrijden met dezen athleet moest deelen voor insiders, die het duel OsendarpHaenni op de 100 yards en 100 Meter hebben aanschouwd, is het minder verrassend. Op de 100 yards bleek dadelijk, dat Osen darp niet de „oude" was, dat hij een ver moeiden indruk maakte. Hij miste zijn ver snelling, die wij van hem kennen op 75 me ter. Het is zeer goed mogelijk, dat Osen darp vermoeid is na het drukke reizen en de zware dagen der Olympische spelen. Na den start op de 100 yards lag Osen darp na 75 yards nog voor. Op dat moment echter wierp Haenni zich naar voren, won met elke yard terrein en hoewel Osendarp nog als eerste door de finish ging was het verschil met Haenni toch niet meer dan een handbreedte. Het tijdverschil, voor Osendarp werd 9,8 sec., voor Haenni 10 seconden opgegeven, is dan ook practisch onmogelijk. De 100 M. verliep analoog aan dien van de 100 yards. Wel had Osendarp, die de zesde baan had geloot, vlak langs de tri bunes, met 1 meter de leiding, doch op 90 meter lagen beiden gelijk. En op de laatste 10 meter wist de Zwitser revanche te ne men, zij het met miniem verschil. Necker- mann heeft zich goed in het duel gemengd, hij werd telkenmale derde, en Borchmeyer vierde. Van Beveren en Boersma hebben zich uitstekend geweerd op de 100 meter open nummer, waarin zij resp. als eerste en tweede aankwamen. Nadat beiden met gemak him series had den gewonnen, telkenmale in 11 seconden, bleek de Franschman Cozette in de finale hum sterkste rivaal te zijn. Van Beveren had het ongeluk de baan te loten, die vlak langs de tribunes liep. Bij den start was onze landgenoot uit zijn balans, vermoede lijk door het hek, waar hij langs liep. Zijn loop was dan ook zeer onregelmatig, tot hij op 80 meter den vorm weer vond en met een vinnigen eindspurt aan alle onzeker heid een einde maakte. Baumgarten was tweede in zijn serie geworden, en daar al leen de winnaars der series naar de finale overgingen was Baumgarten dus uitgescha keld. Op de 200 meter was Haenni superieur aan van Beveren en Neckermanm. Van den start af had de Zwitser de leiding en won in den tijd van 21,8 sec. van Beveren had al weer de buitenbaan langs dt tribunes geloot, hetgeen ongetwijfeld een handicap beteekende. van Beveren ging met mini maal verschil als tweede door de finish voor Neckermann. Voor beiden werd ech ter een tijd van precies 22 seconden geno teerd. Op de 4 x 100 M. viel een Nederlandsche zege te boeken. Hoewel het niet gemakke lijk gegaan is. Vooral de z.g. Badische esta fette was sterk. Boersma liep de eerste 100 meter uitste kend, van Beveren nam niet geheel vlot over, zoodat Neckermann iets van den ach terstand op de Nederlandsche estafetteploeg kon inhalen. Baumgarten wist den voor sprong te behouden, doch Osendarp nam de stok zoo slechts over, dat de Duitschers de leiding konden overnemen. Met een klei nen 5 meter achterstand vloog Osendarp als een pijl uit den boog weg. Op 20 meter voor de draad had hij zijn tegenstander inge haald en won tenslotte nog in 42,2 sec. Deze tijd wijst wel op slechte wissels. Van der Poll heeft de tweede plaats kunnen innemen bij het speerwerpen ach ter den Olympischen kampioen Stoeck. Onze landgenoot heeft de lessen van Kreigsman, in het Olympisch dorp gege ven, goed ter harte genomen en zijn tech niek gaat ongetwijfeld vooruit. Zijn wijzi ging in technische opvattingen is oorzaak, dat zijn werpen nogal onregelmatig is. Bij zijn derden worp haalde hij precies 61 me ter. De aanloop was slecht en hobbelig, zoo dat Stoeck, die last van een enkelblessure heeft, zich ontzag. Hetgeen zijn voor zijn doen matige prestatie in dit nummer ver klaart. De belangrijkste resultaten luiden: 100 M. invitatie: 1. Haenni (Zwitser land) 10,5 sec. 2. Osendarp 10,6 sec. 3. Neckermann (Duitschland). 100 yards invitatie: 1. Osendarp 9,8 sec. 2. Haenni 10 sec. 3. Neckermann. 200 M. open: 1. Haenni 21,8 sec. 2. van Be veren, 22 sec. 3. Neckermann 22 sec. 4 x 100 meter estafette: 1. Nederland 42,2 sec. 2. Badische estafetteploeg 42,4 sec. 3. Stade Rennes 43,2 sec. Speerwerpen: 1. Stoeck (Duitschalnd) 64,75 meter, 2. van der Poll 61 meter, 3. Bucher (Frankrijk) 56.63 meter. 400 M. hardloopen: 1. Henrij (Frankrijk) 49,8 sec. 2. Keiler (Frankrijk) 50,6 sec. 800 M.: 1. Joye (Frankrijk) 1 min. 55,8 sec. 2. Soulier (Frankrijk) 1 min. 55,8 sec. 3. Dessecker (Duitschland) 1 min. 56,4 sec, 1500 M.: 1. Schaumberg (Duitschland) 3 min. 59 sec. 2. Leitchman (Frankrijk) 4 min. 3000 M.: 1. Schaumburg 8 min. 38,2 sec. 110 M. horden: 1. Welscher (Duitsch land) 14,8 sec. 400 M. horden: 1. Joye 56 sec. 2. Stoeckel 5,2 sec. Vèrspringen: 1. Long (Duitschland) 7.40 M., 2. Robert Paul (Frankrijk) 7.25 M. 3. Mersch (Luxemburg) 6.86 M. Polsstokhoogspringen: 1. Speek 3.70 M. Discuswerpen: 1. Noel (Frankrijk) 45,78 M. 2. Winter (Frankrijk) 43,99 M. Kogelstooten: 1. Woellke (Duitschland) 15.64 M. 2. Stoeck 14.93 M. 3. Noel (Frank rijk) 14.35 M. 100 M. open: 1. Van Beveren, 10,8 sec. 2. Boersma 11 sec. 3. Cozette (Frankrijk). WEDSTRIJDEN VAN „DE VOLEWI JOKERS". Op het Mosveld te Amsterdam organi seerde de athletiekafdeeling der sportver- eeniging „De Volewijckers" Zondag haar jaarlijksch nationaal tournooi. De uitzen ding van een K.N.A.U.-ploeg naar Duis burg beteekende voor de organisatoren een belangrijk tegenvallertje. De 100 M. invi tatie, waarvoor zoowel Osendarp als van Beveren reeds had ingeschreven moest van het program verwijderd worden, waardoor de publieke belangstelling lang niet zoo groot was als vorig jaar. De aanwezigen hebben niettemin van goede sport kunnen genieten. De dames estafetteploeg van A.D.A. met mej. ten Braake, F. Koen, A. Doorgeest en A. de Vries zag kans ondanks de grasbaan en groote bochten het Nederlandsch record van 50.3 sec., dat reeds op haar naam staat te evenaren. De ploegen van GITA, AVA en „de Volewijckers", die zich tevens in de finale wisten te plaatsen, kwamen bij dit viertal al zeer ver achter. Frits de Ruyter (de Volewijckers) ver scheen voor het eerst na langen tijd weer eens in een wedstrijd. Zijn entree betee kende voor hem geen volledig succes. Op de 800 M. startend werd hij, na 600 M. aan den kop gelegen te hebben door den AAC-er Bouman gepasseerd, die in 2 min. 1 6/10 sec. als eerste door de finish ging. Op het nummer Olympische estafette liep de Ruyter voor zijn vereeniging op denzelfden afstand. Nu maakte hij zelfs nog- iets beteren tijd dan Bouman op het per soonlijke nummer, n.l. 2 min. 1 sec. Voor den Vole wij cker beteekende deze wedstrijd voorloopig zijn laatste. Het eerste jaar zal de Ruyter niet meer in wedstrijden uit komen. De Olympische estafette werd op fraaie wijze gewonnen door de ploeg van de or- ganiseerende vereeniging, waarvoor de Ruyter op de 800 M. den grondslag legde. Wolzak vergrootte hem op de 400 M. nog iets, waarna Ravensberg en C. Bognetteau geen moeite hadden om hem te behouden. Bijna 8 sec. vópr nummer 2, AAC, gingen de groenwitten zegevierend door de finish. WEDSTRIJDEN HOLLAND, HAARLEM. Te Haarlem vonden gisteren athletiek wedstrijden plaats, georganiseerd door de Haarlemsche R. K. Athletiekvereeniging „Holland". De uitslagen luiden als volgt: 100 meter klasse A. Finale: 1. H. Osen darp OIV 12 sec.; 2. de Roy VIC 12.6 sec.; 3. G. Groot GVO 12.6 sec. 10 x 100 meter klasse A. Finale: 1. Hol land I, 2 min.; 2. Holland II, 2 min. 10 sec. 200 meter klasse A.: 1. Oosterveer, Hol land 38.1 sec.; 2. J. de Roy VIC 38.7 sec.; 3. H. Osendarp OIV 39.6 sec. 1500 meter klasse A.: 1. C. Smit GVO 4 min. 30.8 sec.; 2. N. van Bakelen Jong Le ven 4 min. 34 sec.; 3. Kluijskens, Jong Le ven 4 min. 58.2 sec. Polsstokhoogspringen klasse A: 1. Bak ker Holland 2.80 meter; 2. Looff Holland 2.60 meter. Vijfkamp: 1. L. Rengenhardt Spartaan; 2. N. de Zwager, Holland; 3. Biluska Ba taven. 100 meter klasse B. Finale: 1. J. de Looff, Holland 12 sec.; 2. J. Bakker, Holland 12.4 sec. 1500 meter klasse B.: 1. F. Reijnders VIC 4 min. 0.9 sec.; 2. R. Knape Holland 4 min. 44 sec. 400 meter klasse B.: 1. N. van Bakelen Jong Leven 62 sec.; 2. Erbrink Holland 62.6 sec. Polsstokhoogspringen klasse B.: 1: M. Al, Swift 2.70 meter. 4 x 100 meter klasse B.: 1. Holland I 50.2 sec.; 2. Holland III 51.4 sec. Vijfkamp klasse B.: 1. C. Middendorp Holland; 2. W. van Schoonhoven VIC; 3. J. Burgman VIC. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND De uitslagen le klasse: H.C.C. IIH.C.C. I geëin digd in een draw.; R. en W.V.O.C. gew. door R. en W met 3 runs, nog 3 wiskets, in handen 2e klasse A: V.R.A. IIHercules, gew door V.R.A. II met 103 runs op de 1ste in nings. Haarlem IIR.I.O., gew. door Haarlem II met 3 runs, 93 wickets in handen. 2e klasse B: Ajax IH.C.C. IV. Deze wedstrijd werd gewonnen door H.C.C. met 97 runs op de eerste inning. Ajax scoor de in de eerste innings 82 runs, waarvan Steyn 18, Dozy 22, en Ermers 11. Bow- lingcijfer H.C.C.: Bromberg 734, Theu- wisse 212. H.C.C. scoorde in de eerste innigs 179 runs, waarvan Roes 27, Theuwis- se 14, Arendsen de Wolf 19. Bromberg 52 en Meyser 26. Bogwlincijfers Ajax: Wen- ting 241. van Oudgaarden 475 en Steyn 340. Ajax scoorde in de tweede innigs 80 voor 4, waarna door H.C.C. werd opgegeven. Steyn scoorde hiervan 23, Wen- ting 19 n.o. en Bosman 10 n.o. Bowling- cijfers H.C.C.: Bromberg 333. V.U.C.V.C.C. gew door VC.C. op de eerste innings met 24 runs, VC.C. 64, V.U. C 24. Excelsior IIH.D.V.S. II, gew. door H. D.V.S. II met 9 runs en 2 wickets. Excel sior 2:204, H.D.V.S. 2:213 voor 8. LAWNTENNIS DE I.C. VAN ENGELAND OP BEZOEK TE NOORDWIJK. Veel te sterk voor de Hollanders. Het driedaagsche tennistournooi te Noordwijk tusschen de I.C. van Engeland en de I.C. van Nederland is slechts 'n ma tig interessante vertooning geworden. De Nederlandsche I.C. was n.l. veel te zwak van samenstelling om tegen deze En- gelschen in het veld te komen. Het lijkt ons fout gezien van de leiding om een dergelijke ploeg tegen de Engel- schen in het veld te sturen. Immers door dergelijke spelers af te vaardigen loopt men gevaar, dat de Engel- sche I.C. 'n volgend jaar veel minder ster ke spelers zendt en de komst van b.v. 'n Austin, die als de tweede tennister van het Engelsche tennis beschouwd kan worden, mag men toch wel meer waardeer en. De Engelschen wonnen zoowel Zaterdag- als gistermiddag alle hun partijen, zoodat zij met 80 de leiding hebben. Van weinig belang zijn dus de resultaten van de laat ste partijen, welke hedenmiddag gespeeld worden. De uitslagen luiden: Heeren-enkelspel: Peters (E.) sl. Karsten (N.) 6—2, 6—1. 6—0. Austin (E.) sl. van Swoll (N.) 6—1, 6—2, 6—1. Tinkler (E.) sl. Techmacher (N.) 97, 6—2, 6—3. Hare (E.) sl. van Swol 63, 62, 63. Austin (E.) sl. Timmer 75, 61, 60. Tinkler (E.) sl. Karsten 64, 63, 61. Heeren dubbelspel: Austin en Hare (E.) sl. van Swoll en Karsten (N.) 62, 63, 6—3. Tinkler en Peters (Engeland) sl. Timmer en Diemer Kool 46, 97, 63, 57, 86. GOLF DE NOORDWIJKSCHE GOLFWEEK. Zaterdag heeft de Noordwijksche Golf club een begin gemaakt met de jaarlijkschev Golfweek, welke door een talrijke deelne ming wederom uitnemend belooft te sla gen. Zaterdagmiddag werd een 13 holes tegen bogey gespeeld met bisques naar keuze, waarvoor een dertigtal deelneem sters en deelnemers aan den start ver scheen. Na geanimeerden kamp werd de eerste prijs gewonnen door mevr. Graswin- ckel (23) met het goede resultaat van 6 up. Tweede werd J. J. Nienhuys (15) met 5 up. Zondag werd een aanvang gemaakt met den strijd om de Palace Hotel- en Van Heu- kelom wisselbekers. De uitslagen luiden: Palace Hotel Wisselbeker: P. A. Ramaer (8) wint van A. N. de Lint (12) met 4 en 3; C. M. Nienhuys (16) wint met 3 en 2 van L. B. Heemskerk (9); de overigen een bye. 2e ronde: J. Nienhuys (15) wint met 2 en 1 van jhr mr W. J. van Citters (20); F. Noor- duyn Jr. (12) wint met 3 en 2 van E. J. Waller (16); prof. J. A. J. Barge (23) wint met 6 en 4 van E. Redelmeyer (24); J. W. Nienhuys (18) wint met 7 en 5 van A. v. d. Graaf (12); dr H. J. Kessler (7) wint met 4 en 3 van J. W. Henny (14); F. W. de Haan (7) wint met 3 en 1 van B. G. Wood (20); A. M. Groskamp (12) wint mef 2 up van O. Koopman (20); B. v. Vlijmen (13) wint met 7 en 6 van J. A. W. v. Limburg Stirum (20); prof. P. Landberg (24) wint met 4 en 3 van M. A. B. Danton Thompson (8); H. Baron van Tuyll van Serooskerken (14) wint met 3 en 2 van J. v. Wely (22); jhr. P. Quarles van Ufford (12) wint met 2 up van R. de Gorter (14); E. H. Brands (12) wint met 6 en 5 van D. A. Nederlof; dr ir J. J. Borren (13) wint met 5 en 4 van H. Wynands (9). Voor de eerste ronde van den W. F. van Heukelom Wisselbeker, 18 holes matchplay voor dames, werden de volgende partijen gespeeld: mevr. A. Bumav. Tienhoven (4) wint met 8 en 6 van mevr. E. Graswin- ckel (19); mevr. A. v. d. Graaf (16) wint met 2 up van mevr. Mossier (10); mevr. N. Furnee (14) wint met 3 en 1 van mevr. S. v. Wely (18). ZEILEN HAARLEMSCHE JACHTCLUB De uitslagen der door de Haarlemsche Jachtclub Zondag j.l. op het Noorder Bui ten Spaarne en Mooie Nel georganiseerde wedstrijden luiden: 12 voetsjollen a: le wedstrijd: 1. Win dekind II, H. Evers, 2. Sunny Side Up, Mej. J. Th. Leene, 3. Marionet, R. Venema. 2e wedstrijd: 1. Mikie, J. Simonz, 2. Win dekind II, H. Evers, 3. Henny, A. Warners, 4. Duimelot, H. van Suylekom. 12 voetsjollen b. le wedstrijd: 1. Water- bab. .y, G. Key Jr., 2. Black Magic, W. Stoutenbeek, 3. Hella, J. Gerbranda. 2e wedstrijd: 1. Hella, J. Gerbranda, 2- Windekind II, J. van Leer, 3. Duimelot, H. Asselbergs. 12 M2 Sharpie klasse le wedstrjid: 1. Alle Weather, Jac. Stap, 2. Dinges C. N. H. Nauta. 2e wedstrijd: 1. All Weather, Jac Stap, 2. Dinges, C. N. H. Nauta, J. Stap wint den Sharpie-wisselbeker. B. M. klasse: le wedstrijd: 1. Poesje, Adr. v. d. Lely. 2e wedstrijd: 1. Poesje, Adr. v. d. Lely, Regenboogklasse: le wedstrijd: Pieter ig e, G. de Vries Lentsch Jr. 2e wedstrijd: 't Spaarne, H. Schmitz Jr. 16 M2. klasse: le wedstrijd: 1. Treub VI, W. de Vries Lentsch Jr., 2. Stuiver, R. Mees. 2e wedstrijd. 1. Treub VI, W. de Vries Lentsch Jr., 2. Suiver, R. Mees. De windsterkte was 89. Er woei een flinke aanvankelijk Zuid-Westelijke, later Noordwestelijke wind. ZWEMMEN WEDSTRIJDEN LEIDSCHE REDDINGS BRIGADE. Zaterdagavond werden in de zwemin richting de Zijl onderlinge wedstrijden ge houden van de Leidsche Reddingsbrigade. De resultaten zijn als volgt: 50 m. schoolslag dames: 1. W. Korenhof 51.1, 2. A. Montanus 52, 3. M. Hoogenes 54.2. Iem heeren: 1. A. Leget 44.2; 2. M. Faasse 47.2, 3. G. v. d. Laatzen 48. 50 m. rugslag (met gebruik armen) da mes: 1. M. Eikelenboom 52.1, 2. W. Koren hof 58.2, 3. M. Hoogenes 61.3, 4. S. de Wolf 64. Idem heeren: 1. H. Rol 53.2, 2. M. Faasse 54. 50 m. rugslag (zonder gebruik armen), dames: 1. A. Montanus 71.2, 2. W. Koren hof 72.1, 3. R. Eikerbout 81, 4. M. Eikelen boom 83. Idem heeren: 1. A. Leget 65.2, 2. J. le Rutte 72.2, 3. B. Brugman 72.2. Onder, water zwemmen, dames: 1. J. Mieremet 29 m.; 2. B. Arnoldus 22.50 m.; 3. A. Montanus 19 m.; 4. S. de Wolf 17 m. Idem heeren: 1. J. Niekerk 26.50 m., 2. J. H. de Vink 26 m., 3. A. Leget 23 m., 4. C. J. v. d. Kaay 21.50 m., 5. C. Hoogeveen 21.25 m. Reddend zwemmen (kopgreep) onge kleed: dames: 1. B. Arnoldus 27, 2. W. Korenhof 29.1. 3. A. Montanus 29.1, 4. J. Mieremet 30, 5. S. de Wolf 30.1. Idem heeren: 1. H. Tegelaar 25.3, 2. A. Leget 25.3. 3. H. Rol 25.8, 4. B. Storm 27.2. Popduiken, dames: 1. B. Arnoldus 30, 2e en 3e prijs niet toegekend. Idem heeren: 1. H. Tegelaar 34.1, 2. M. Faasse 36.1 ,3. J. Niekerk 38.4, 4. J. H. de Vink 44. Buiten den wedstrijd was er nog deel name door vier dames en vier heeren, die allen een troostprijs ontvingen, WATERPOLO POLO-TOURNOOI V. S. V. Gisterenmiddag werd door bovenge noemde Vereeniging een polotournooi ge organiseerd in het aardige natuurbad te Velzen, waaraan deelnamen A. Z. 1870 (Amsterdam) een comb, van den Kring het Gooi, De Zijl en V. S. V. Na gehouden loting werd het eerst ge speeld: De Zijl IHet Gooi 53. Direct ondernam het Gooi, die een snelle combinatie te water bracht, een aanval, doch het schot ging naast. Na eenig spel op het middenveld wist De Zijl echter een tweetal doelpunten te maken, met welken stand dé rust aanbreekt (20). Spoedig na de rust verkleint het Gooi den achter stand 21. De Leidenaars geven hierop het juiste antwoord en brengen den stand op 31. Het Gooi komt hierna stevig op zetten en weet door een tweetal goede doelpunten den stand op 33 te brengen. Dan raakt het Gooi uitgespeeld en De Zijl weet nog tweemaal het net te vinden (53) met welken stand het einde aanbreekt. V. S. V. I tegen A. Z. 1870 I, hierna ge speeld, eindigde in een gelijk spel 3—3. Door het beter nemen van strafworpen wist A. Z. C. 1870 zich in de finale te plaatsen. Nadat er enkele partijen waren gespeeld voor de 2e afd. vond de wedstrijd A. Z. 1870—De Zijl I 2—6 plaats. Deze wedstrijd werd door De Zijl veel beter gespeeld dan tegen het Gooi, waar door zij door goed samenspel in staat wa ren voor de rust op regelmatige wijze vier maal te doelpunten tegen A. Z. slechts 1 maal. Ruststand 14. Na de rust bood A. Z. meer tegenstand. Niettemin slaagde De Zijl er in den stand op 51 te brengen. Nog eenmaal wisten beide partijen hierna het net te vinden, zoodat het einde kwam met een 62 over winning van De Zijl, waarmede zij beslag wisten te leggen op den lsten prijs. V. Z. V. wist den 3den prijs te winnen door het Gooi met 71 te slaan. DE L. Z. C. GEDEGRADEERD. De gisteren door de Leidsche Zwemclub te Utrecht gespeelde degradatiewedstrijd, is eveneens verloren. Zwemlust won met 72, nadat de rust met 31 was ingegaan. De twee Leidsche doelpunten waren van Elzinga. L. Z. C. is hierdoor nu naar de tweede klasse gedegradeerd. KANOSPORT WEST-DUITSCHLAND—NEDERLAND TE DUISBURG. De Duitschers winnen met 1614 den landenwedstrijd. Voor de tweede maal in korten tijd na de Olympische Spelen waren de Neder landsche kanovaarders naar Duitschland getrokken om daar hun krachten op in ternationaal gebied te meten. Waren het vorige week sleschts weinigen, die ter ge legenheid van de Europeesche kampioen schappen naar Duisburg waren gekomen, thans was het een groote groep Nederlan ders, supporters en deelnemers, die deze stad bezochten. Nadat Zaterdagavond een hartelijke begroetingsavond had plaats ge vonden, vingen Zondagmiddag onder groote belangstelling de wedstrijden aan, welke bestonden uit een landenwedstrijd West DuitschlandNederland, welke voor de zevende maal werd gehouden, en enke le wedstrijden buiten dezen wedstrijd om. De Duitschers wonnen met gering verschil nl. 1614 punten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6