5PORT 5PEL DE WIELER-KAMPIOENSCHAPPEN TE ZURICH. MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 5 Bijvoegsel Van Vliet en Scherens leggen beslag op de titels. DE VOORWEDSTRIJDEN. ZURICH, 29 Augustus. Op de Oerlikonbaan zijn heden de voor wedstrijden gehouden van den wedstrijd op den korten afstand amateurs en professio nals. De belangstelling viel niet bijzonder mee en indien 4000 toeschouwers de series en herkansingen hebben bijgewoond, dan is die schatting aan den hoogen kant. Zooals algemeen verwacht werd in de kringen der insiders, zijn er op den eersten dag geen verrassingen voorgekomen. Een en kele race was bijzonder levendig, maar voor de rest waren het ritten, die niet de enthousiaste stemming op de tribunes kon den brengen. De Zwitsers sloofden zich, wat aanmoedigingsgejuich betreft, eens wat uit bij den strijd tusschen Dinkelkamp (Zwitserland) en Engel (Duitschland), een serie, die eenige malen was uitgesteld om verschillende redenen. Toen de concurren ten eindelijk weer aan het vertrekpunt verschenen, werd de langenoot luide aan gemoedigd. Maar de Duitscher was han diger dan zijn collega, schoot bij de over dekte tribune naar beneden en hoe de Zwitser ook trapte: Engel was en bleff aan den kop. Dan wilde een der Japafi- ners verrassen om van start af weg te loo- pen. Het publiek had schik in den donker- huidigen sprinter en het was een gejoel van jewelste. Maar de Amerikaansche kampioen Sellinger, die den Hongaar in de gaten had te houden, schoot tegen het einde weg en klopte den uitgeputten Ja panner nog juist op de streep. Dat waren zoo ongeveer de- aardigste dingen van den dag en voor de rest was het matig interessant. Voor Nederland kan het verblijdende feit worden geconstateerd, dat de Oranje hemden nog met vier renners waren aange bleven, t.w. Van Vliet (natuurlijk) en Van der Voort bij de amateurs van Egmond en Van der Linden bij de professionals. Ge rard Leene is heelemaal niet komen opda gen en hij had dan ook een vergeefsche reis gemaakt naar het zonovergoten Zurich. Het was warm vandaag op de baan, maar de toeschouwers op de overdekte tribune en ook de vele perslieden behoorden tot de gelukkigen, die in de schaduw zaten. De balans van de wedstrijden. Als we nu de balans gaan opmaken van vandaag, komen we tot het volgende re sultaat: Zestien amateurs zijn aangebleven, t.w.: Chaillot, Van Vliet, Pola, Collard, Lorenz, Ihbe, Waegelin, Georget, Magnussen, Re- naudin, Rigoni, Van der Voort, Dissing, Sellinger, Ganz en Helps. Van de professionals zijn aangebleven: Gerardin, Michard, Scherens, Falck Han sen, Merkens, Eddy Smit, Van Egmond, Kaufmann, Richter, Engel, Faucheux, Van der Linden, Dinkekamp, Andersen, Arlet, Grundahl. Uit dit alles blijkt tevens, dat vandaag niet de achtste finales zijn verreden, het geen het voor beide categorien morgen wel inspannender maakt, daar de a.s. wereld kampioenen zeker vijf, maar misschien wel zes series moeten rijden, terwijl ze er vandaag slechts een hebben gereden. Morgen worden dus gereden' de achtste finales, de kwart- en halve beslissingen en de ritten van de finale. Misschien was het beter geweest van daag nog de achtste finales te laten rijden. De groote vraag is, in deze kampioen schappen, wat Merkens zal doen en per soonlijk zijn we zeer benieuwd naar de verrichtingen van Van Egmond. De „lange" heeft vandaag op prima wijze gewonnen van den Pool Szamota, dien hij op den lan gen sprint nam. De Pool kwam er niet aan te pas en on danks eenige malen omkijken won de Haarlemmer met een tijd van 12 1/5 sec. over de laatste 200 meter. Het zou ver moeiend zijn, een verhaal te geven van alle sprintraces van vandaag, want er zijn er niet minder dan 31 verreden. Eerst werd begonnen met een tiental amateurritten. In een der eerste ritten zat een Japanner. Ofschoon we wel wisten, dat de Japan ners niet de eerste viool zouden bespelen, was men toch benieuwd naar hun presta ties. Die zijn niet meegevallen, want de Azia ten waren nergens. Ergo won de eerste serie de Franschman Chaillot en de tweede nam Van Vliet voor zijn rekening. De Woerdenaar had ook al een Japan ner als tegenstander. Het kwam niet eens tot een spurt. De Nederlander hield Ishizuka achter zich aan en zonder noemenswaard het tem po te versnellen ging de Oranjeman als eerste over de eindstreep met een tijd van 13 3/5 sec over de laatste 200 Meter. Van der Voort kwam tegen Pola en den Hongaar Orczan. De Nederlander nam den kop, gedachtig aan de lessen van Schilling en voerde het tempo hoe langer hoe meer op, daarbij loerend om zich niet'te laten verrassen. Hij nam de eenige kans, die in de race zat, door bij de 200 Meter weg te spurten. Pola was evenwel gedecideerd sterker en passeerde den Nederlander in de bocht. De Hongaar werd derde. De vijfde serie leverde een scherp duel op tusschen den Duitscher Lorenz en den Zwitser, Ganz. Het had er iets van weg, dat de Duitscher zou gaan verliezen. Maar op het laatste rechte eind verzekerde Lo renz zich de zege. Ook de Duitscher Ihbe won zijn serie. Men had nog een verras sing verwacht van den Amerikaan Sellin ger, van wien een groote roep uitging, doch ook hij werd geslagen en kreeg toen de herkansing, waarvan wij hierboven spra ken. Na de ritter de amateurs kwamen de professionals. De favorieten hebben al heel weinig moeite gehad met hun tegenstan ders. Gerardin won van Alt (Zwitserland) en Michard gaf den Deen Grundahl geen kans. Michard behoefde op het laatste rechte eind maar aan te zetten om te winnen. De Australische kampioen Smith trof het slecht om tegen Scherens te moeten kam pen. De groote Belg „het Poeske", dat zoo goed wegspringen kan op de laatste me ters, liet Smith maar doen wat hij wilde. Tegen den tijd, dat hij het noodig achtte, nam de Belg de leiding en won niettemin nog met een tijd van 12 sec. Een betrekkelijk vervelende verrassing was toch wel de nederlaag van Faucheux tegen den anderen Australiër, Eddy Smith. Laatstgenoemde slingerde wel een beetje veel, maar ten slotte kon Faucheux toch niet meer voorbij. Niettemin is deze Franschman in de achtste fnale gekomen door de herkansing voor zijn rekening te nemen. En toen kwam Merkens, nog wel tegen een Nederlander, Van der Linde. Deze wilde een verrassende manoeuvre uitvoeren, schoot vroeg weg, nam voor sprong, maar juist toen kreeg Merkens ge legenheid zijn kwaliteiten te toonen en hij won nog met gemak. Zijn tijd over de laat ste 200 meter was 12 4/5 sec. Over Van Egmond hadden we het hier boven al, en het behoeft geen betoog, dat Richter won. Er waren na de prof-ritten dus twintig series gereden en de herkansingen kwa men aan de beurt. Nadat Rigoni zich van een plaats in de verdere ritten verzekerd had, kwam Van der Voort weer op het cement. De Oranjeman bekeek nu de zaak van een anderen kant, bleef op de derde plaats, doch de Japanner ging vroeg weg en hij moest wel aanzetten. Na het luiden van de bel leidde Van der Voort en het kwam tot een nijdigen eindspurt tusschen den Ne derlander en den Zwitser, Burkhart. Het pleit werd in het voordeel van den Nederlander beslist. Zijn tijd was 12 3/5 sec. Tenslotte bleeg Van der Linde zonder veel moeite overwinnaar in den herkan singskamp tegen Harold Smith. Van den Heuvel had tegen Dinkelkamp niets in te brengen. En zoo was de organisatie dus gekomen aan 32 renners, die morgen om den hoog- sten titel zullen gaan strijden. DE BESLISSINGEN. ZURICH, 30 Augustus. De voorteekenen hebben inderdaad niet bedrogen. De sprintwereldkampioenschap pen zijn geëindigd met de uiteindelijke overwinningen van Van Vliet, den Neder - landschen amateur en Scherens, den Belg, den beroepssprinter. Het is intusschen wel merkwaardig, dat beide sprinters een klas se op zichzelf vormen. In de beslissende ritten won van Vliet op overtuigende wijze van Georget (Frankrijk) en Scherens van Gerardin, eveneens Frankrijk. Dit land heeft dus wel twee mannetjes kunnèn brengen, die iets in de melk te brokken hebben, maar aan de wereldkampioenen hebben ze niet kunnen tippen, want als we nog denken aan de wijze waarop van Vliet Georget sloeg, die als tactiek een nummer op zijn repertoire had, waarmede hij den Woerdenaar niet om den tuin kon leiden, omdat die een enorme sprintkracht in zijn beenen had en aan de manier, waar op „Poeske" Scherens Gerardin voor zijn rekening nam, dan hebben we slechts be wondering voor de huidige wereldkampioe nen. Van Vliet heeft het intusschen niet zoo heel moeilijk gehad. Dat is te danken aan zijn groote snelheid. Maar het was toch wel goed, dat hij niet zulke moeilijke rit ten kreeg, omdat hij er in totaal vijf had te rijden, tegen gisteren slechts een. In de eerste plaats nam hij natuurlijk den En- gelschman Helps voor zijn rekening en in de kwartfinale was het Renaudin (Frank rijk), dien hij met' twee lengten klopte. Waarop in de halve beslissing Collard het kind van de rekening werd, bewondering hebben we ook gehad voor den tweeden Neder landschen amateur-spurinter, den Utrechtenaar van der Voort, die in de achtste finale den Duitscher Lorenz klop te. Zei de heer Swaab de Beer van de week niet, dat er veel stak in dezen Utrech tenaar? En inderdaad, de secretaris-pen ningmeester van de N. W. U. heeft weer niet verkeerd gekeken. Indien de voortee kenen ten opzichte van Van der Voort niet bedriegen, dan wordt hij de opvol ger van Van Vliet, want ten slotte heb ben we een ander mannetje noodig, in dien deze Woerdenaar professional wordt en dat zal heusch niet lang meer duren. Wij vernamen, dat hij het zoo gauw mo gelijk voor elkaar zal trachten te bren gen. Als amateur rijdt Van Vliet voor den eersten keer na zijn aankomst in Neder land te Utrecht. De Woerdenaar zal Maan dagmiddag per vliegtuig uit Zurich ver trekken en arriveert op Schiphol onge veer zes uur. Het laat zich aanzien, dat het hem aan belangstelling niet zal ontbre ken. Laten we nog even aandacht wijden aan van der Voort, die in den kwart-eindstrijd Collard tegen zich kreeg, een mannetje van klasse, van wien men vooruit had kun nen zeggen, dat hij het tot de halve fina les zou brengen. De Utrechtenaar heeft zijn huid tegen den Belg zoo duur moge lijk verkocht en verloor slechts met hand breedte. Als men nagaat, dat deze Belg ten slotte als derde is geëindigd, dan mag men van der Voort met zijn optreden te Zurich ongetwijfeld geluk wenschen. Ty pisch was, dat men zijn kracht als sprin ter zoo hoog schatte, dat de organisatie der baan hem in een handicap race, die meestal bij wereldkampioenschappen tus schen de verschillende sprintritten in wordt gehouden, Scratch plaatste, terwijl alle Japanners 150 meter voorsprong had den. Intusschen was het teveel op een af stand van twee ronden, nog geen 700 M. Verrassingen hebben we ook gehad. Dat Pola niet in de halve beslissingen zou ko men had men niet gedacht. De pittige Fransche sprinter Georget, dezelfde, die van Vliet later trof, heeft hem er uit ge reden met de tactiek, die vrijwel alle Fran- schen toepasten door in den bocht, die men tegenkomt na het luiden van de bel naar beneden te schieten. De Italiaan was da nig kwaad, maar er was niets aan te doen en de andere verrassing was, dat de Franschman Chaillot er uit werd gereden door den Amerikaan Sellinger. En Merkens zal men vragen? Wat heeft die er van terecht gebracht? Andersen had geen kans tegen den Olympischen kam pioen van eenige dagen geleden, maar toen stiet de Duitscher in de kwartfinale op Mi chard, een knaap, die veel ouder is en ook veel geroutineerder. Merkens ondervond de fouten van zijn jeug.5. en moest er voor boeten. De Fransche tactiek zegevierde over den Olypischen kampioen want Michard schoot naar beneden. Wel bewees Merkens in derdaad ijn klase, maar het was te laat. Met miniem verschil kon Michard nog winnen. Het is merkwaardig trouwens, dat ook Richter in den halven eindstrijd in het bekende Fransche valletje liep. Ge rardin die groote sprintkracht heeft, en lang kan sprinten, vluchtte weg en de Duitscher kwam er niet meer aan te pas, zoodat het dus geen finale Scherens Richter werd, zooals in de verwachting lag, maar een reyrise van den strijd om den Grand Prix de Parijs, in welken kamp Gerardin ook het slachtoffer van den Belg is geworden. Falck Hansen had het nog zoo gezegd: Scherens is veel sterker dan Gerardin. hij heeft met hem gespeeld in den Grand-Prix". Nog twee Hollanders zijn er op den laat- sten dag uitgekomen, t.w. van Egmond en Arie van der Linden. Van laatstgenoem de is weinig te vertellen, want die verloor van Engel volgens alle regelen der kunst. Maar van Egmond deed het beter, d.w.z. in den eersten rit toen hij den Australiër Eddy Smith tegen zich kreeg. Deze man van het vijfde werelddeel kreeg geen kans. De lange Haarlemmer kreeg daarop Ge rardin in den kwart eindstrijd tegen zich. Inplaats dat van Egmond zijn kracht be proefde op den langen sprint tegen den Franschman (daargelaten of hij dan nog kans zou hebben gehad) wachtte de Haar lemmer tot op 150 meter en begon toen in eerste positie liggende weg te loopen. De achtste en kwart-finales. Natuurlijk kreeg de Nederlander toen geen kans meer. Over de ritten der achtste finale ama-_ teurs zullen we weinig zeggen. Ze wer den gewonnen resp. door Chaillot, Van Vliet, Pola, Sellinger, Collard, Georget, Van der Voort en Renaudin. De rit van Ihbe tegen Collard had een fel tintje. De kleine Duitscher is ongetwij feld een goed sprinter, maar hij gaf zoo veel „zwiepers" zooals dat in wieier jar gon heet, dat de jury het protest van Col lard toekende en Ihbe distanceerde. De Duitscher had het verdiend, want Collard kon eenvoudig zijn kans niet waarnemen en dat gaat tegen de sportieve gedachte in, dat de sterkste moet winnen. Want met tactiek heeft het geven van „zwiepers" niets te maken. Van de professionals overleefden de acht ste finale Gerardin, Michard, Scherens, Richter, Falck Hansen, Merkens, van Eg mond en Engel. Waarop de kwarteindstrij den aan de beurt waren. Die overleefden Sellinger, van Vliet, Georget en Collard bij de amateurs en bij de profs Scherens, Michard, Gerardin en Richter. Uit hetgeen we hierboven verteld hebben valt dus af te leiden, dat van \lietGeorget overble ven voor de amateurs en ScherensGerar din voor de profs. De finales. De spanning was tegen het einde van den middag (het was al zes uur toen de finale-ritten begonnen) groot. In het Hollandsche kamp vreesde men, dat van Vliet zich zou laten verrassen. Inderdaad ging Georget ook binnendoor, maar de Woerdenaar ging hem direct ach terop. Georget hgd de fout gemaakt te weinig op tempo te liggen toen hij weg ging. Van Vliet sloeg hem gedecideerd met meer dan een lengte verschil, tijd 12 sec. In den tweeden rit nog meer spanning en heel veel fotografen. Van Vliet behield tot het einde den kop en won weer met een lengte. Opnieuw boekte hij een tijd van 12 seconden. En daarop volgde de eereronde, bloemen enz. met al den aankleve van dien. Luide klonk het Wilhelmus op. Even la ter ook de Brabangonne voor Scherens. Het was een mooi slot van een dag, die heel wat interessanter was geweest dan de eerste. En dan nog dit: van Vliet heeft in de eerste beide finaleritten 12 secon den gereden over de laatste 200 meter. Dat deed geen ander amateur hem pa en Scherens reed als snelste professional drie malen 11 4/5 sec. over de laatste 200 me ters in de finale-ritten. Ze gaven daarmede het duidelijkst bewijs van hun superieure kracht. De resultaten van vandaag waren: Ama teurs: achtste finales: le rit: 1. Chaillot (Frankrijk), 2. Rigoni (Italië). 2e rit: 1. van Vliet (Nederland), 2. Helps (Enge land). 3e rit: 1. Pola (Italië), 2, Magnussen (Denemarken). 4e rit. 1. Eellinger (V.S.), 2. Waegelin (Zwitserland). 5e rit: 1. Col lard (België), 2. Isbe (Duitschland), 6e rit: 1. Georget (Frankrijk), 2. Ganz (Zwitser land). 7e rit: 1. van der Voort (Nederland), 2a. Lorenz (Duitschland). 8e rit: 1. Renau din (Frankrijk), 2. Dissing (Denemarken). Kwartfinales: le rit: 1. Sellinger, 2. Chaillot. 2e rit: 1. van Vliet, 2. Renaudin. 3e rit: Georget, 2. Pola. 4e rit: 1. Collard, 2. Van der Voort. Halve eindstrijden: le rit. 1. Van Vliet, 2. Collard 1 lengte. 2e dit: 1. Georget, 2. Sellinger drie lengten. Om de derde plaats: le. rit: 1. Collard, 2. Sellinger 11/2 lengte. 2e rit: 1. Collard, 2. Sellinger 11/2 lengte. Finale: le rit: 1. Van Vliet, 2. Georget an derhalve lengte. 2e rit: 1. van Vliet, 2. Georgette 1 1/2 lengte. Einduitslag: wereldkampioen van Vliet (Nederland). 2. Georget (Frankrijk). 3. Collard (België), 4. Sellinger (V.S. Professionals: achtste finales: le rit: 1. Gerardin (Frankrijk), 2. Arlet (België). 2e rit: 1. Michard (Frankrijk). 2. Dinkel kamp (Zwitserland). 3e rit: 1. Scherens (België), 2. Grundahl Hansen (Denemar ken). 4e rit: 1. Richter (Duitschland), 2. Kaufmann (Zwitserland). 5e rit: Falck Hansen (Denemarken). 2. Faucheux Frankrijk). 6e rit: 1. Merkens (Duitsch land), 2. Meijer Andersen (Denemarken). 7e rit: 1. Van Egmond (Nederland), 2. Smith (Australië), 8e rit: 1. Engel (Duitsch land), 2. Van der Linden (Nederland). Kwarteindstrijden: le rit: 1. Scherens, 2. Engel. 2e rit: 1. Michard, 2. Merkens. 3e rit: 1. Gerardin, 2. van Egmond. 4e rit: 1. Richter, 2. Falck Hansen. Halve eindstrijden: le rit: 1. Scherens, 2. Michard 11/1 lengte. 2e rit: 1. Gerar din, 2. Richter 1 lengte. Om de derde plaats: le rit: 1. Richter, 2. Michard 1 leng te. 2e rit: 1. Richter, 2. Michard banddikte. Finale: le rit: 1. Scherens, 2. Gerardin 1 1/2 lengte. 12e rit: 1. Scherens, 2. Gerar din. Eindresultaat: wereldkampioen Sche rens (België), 2. Gerardin (Frankrijk). 3. Richter (Duitschland), 4. Michard (Frank- ryk). HET U. C. I.-CONGRES. Wereldkampioenschappen 1939 In Italië. Op het U. C. I. Congres werd besloten de wereldkampioenschappen in 1939 in Italië te houden. Van de beslissingen, die op dit congres zijn genomen, memoreeren wij nog, dat de bepalingen inzake den overgang van we reldkampioen- en amateurs tot het pro fessionalisme ook tot de olympische kam pioenen uitgebreid worden. Wereldkam pioenen dêr amateurs en Olympische kam- pioenen mogen in de toekomst eerst in -het volgende kalenderjaar als prof. starten.. SWIFT. Verburg kampioen. Dat niet alle renners goed uit de voeten kunnen op een grasbaan bleek gisteren toen Swift" de kampioenschappen op de korte afstand liet verrijden. De megste A-klassers lieten verstek gaan, terwijl er van de B- klassers voldoende aanwezig waren, waar van er enkelen niet wenschten te starten. De rit ging over 1 K.M. wat voor de A-klas sers niet, doch voor de B. en de C.-klassers wat te veel was. Volgens reglement is dit echter volkomen in orde. G. Verburg won al zijn ritten onbedreigd en won daardoor het kampioenschap. Goede tweede werd A. Maat. Waar de ritten werden verreden in matches a deux en er van de B-klassers nog al wat aan den start verschenen, moesten er heel wat ritten ver reden worden voor er een beslissing viel. Volgens de verwachting wist Jac. de Groot zijn meeste ritten te winnen, zoodat hij in de B-klasse het kampioenslint veroverde. Op de 2e plaats eindigden N. de Romein en A. Lodewijks met evenveel punten. MOTORSPORT TERREINRIT TE NOORDWIJKERHOUT. Een enorme belangstelling bestond er gisteren voor de terreinrit, georganiseerd door de Motorclub Leiden en Omstreken. De keuze, wat het terrein betreft, was gevallen op „Het Langeveld", het kam peerterrein te Noord wij kerhout. Het parcours was zwaar te noemen, vooral door de stukken mul zand die er in voorkwamen. Het publiek, ruw geschat 2000 menschen, kon het te berijden gedeel te overal bereiken, zoodat er geen opeen gedrongen menschenmassa's ontstonden. Toch leek het een fout, dat in de bochten, juist bij de gevaarlijkste gedeelten, de toeschouwers met hun neus haast in de bochten stonden. Een orde-commissaris was daar wel van noodé geweest, gezien het feit, dat er ver schillende rijders uit de bocht vlogen. Een lich gewonde, die door de Leidsche E. H. B. O. dadelijk werd geholpen, was het gevolg van te weinig toezicht. Moge lijk had de organiseerende vereeniging niet op zulk een toeloop gerekend. Het te rijden parcours liep over een af stand van pl.m. 4 km. en moest door de zware klassen 350 cc. en 500 cc. 17 maal worden gereden. Voor de lichtere klassen bedroeg deze af stand resp. 12 ronden voor de 125 cc klas se en 15 ronden voor de 250 cc. klasse. Dat het parcours zwaar was bleek wel uit het feit, dat er maar drie 125 cc. rij ders binnetnkwamen. De anderen waren uitgevallen. Feilen strijd is er in sommige klassen geleverd. Sommige rijders gaven elkaar absoluut niets toe, zoodat zij dik wijls in de bochten elkaar trachtten te passeeren. Alles is, behoudens enkele klei nere ongevallen en verwondingen, goed afgeloopen. Zij nog vermeld, dat deze ter reinrit geheel werd verreden volgens de reglementen van de K. M. M. N. en de F. I. C. M. en dat het geheel stond onder toezicht van de K. M. M. V. De uitslagen luiden: 125 cc. klasse: 1. J. Zijlaard, Den Haag, D. K. W.: 2. L. Breemen, Rotterdam, onbe kend; 3. C. Vroeg in den Weg, Rotterdam, onbekend. Andere deelnemers opgegeven wegens pech of valpartijen. 250 c.c. klasse: 1. H. R. A. Vink, Maas land, O K.; 2. H. van Banning, Den Haag, Triumph: 3. J. Mesters, Den Haag, Pan ther; 4. W. Guys, Den Haag, Rudge; 5. Soevesijn, Den Haag, D. K. W. 350 c.c. klasse: 1. R. Verlaan, Leidschen- dam, Rudge; 2. A. Westfaal, Den Haag, B. S. A.; 3. J. Boves, Amersfoort, onbe kend; 4. D. van Amstel, Den Haag, Mat cher; 5. J. Tops, Den Haag, Triumph. 500 c.c.: 1. G. Knijnenburg, Wassenaar, Rudge; 2. E. Passier, Leiden, Eysink; 3. C. den Haan, Strijen, Velocette; 4. D. Renooy, Soest, Matches; 5. C van Eys, Amersfoort, Matches. GROOTE PRIJS VAN ZWEDEN. Gisteren zijn te Malmö de motorraces om den grooten prijs van Zweden gehou den, welke door 100.000 toeschouwers werden bijgewoond. Tot de aanwezigen behoorden kroonprins Gustaaf Adolf van Noorwegen en prins Harald van Dene marken. De resultaten waren: Klasse tot 250 ccm.: 1. W. Winkler (Duitschland) D.K.W. 2 uur 39 min. 49.3 sec., gem. uursn. 120 K.M.; 2. Wood (En geland). Tot 350 ccm.: 1. Frith (Engeland) Nor ton, 2 uur 50 min. 49.5 sec., gem. uursn. 132,6 K.M. Tot 500 ccm.: 1. Ley (Duitschland) B.M.W. 2 uur 33 min. 17.2 sec., gem. uur snelheid 147.8 K.M. Algemeen circuitre cord.: 2. K. G.<?11 (Duitschland) B.M.W. 2 uur 34 min. 6.4 sec., gem. uursn. 147.2 K.M.; 3. Guthrie (Engeland) Norton.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5