MAANDAG 31 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 LISSE. INSTALLATIE VAN DEN NIEUWEN PASTOOR. Gistermorgen te 10 uur had in de pa rochiekerk van de H. Agatha de installa tie plaats van den nieuwen pastoor, den zeereerw. heer G. v. Zuijlen, Was de intocht op zeer eenvoudige wijze geschied, de installatie droeg een plechtig karakter en geschiedde door deken Bors- boom van Noordwijk. De mooie kerk was gevuld met geloovigen, terwijl het pries terkoor rijk was versierd met bloemen. Op het altaar waren geplaatst de sleutels der kerk, de kelk, het Misboek en de te zamen gevouwen priesterlijke gewaden. De deken geleidde den pastoor naar het altaar, waar hem door den pastoor de be noemingsbrief werd overhandigd, welke hierna door den deken in tegenwoordig heid van twee getuigen en de overige kerkbezoekers werd voorgelezen. Na het voorlezen werd het H. Sacrament ter aan bidding uitgesteld en door het zangkoor onder leiding van den heer W. Mizee het „Veni Creator" gezongen. Geknield op de onderste treden van het altaar, legde de pastoor hierna den gewonen eed af. Ver volgens reikte de deken den pastoor de sleutels der kerk, de kelk, het Misboek en de priesterlijke gewaden over. Nadat het Tabernakel was gesloten begaf de deken zich met de pastoor naar den preekstoel, den biechtstoel, het Doopvont en naar de sacristie. Daarna bevestigde de deken den pastoor met de woorden: Ik stel en bevestig en installeer U in het zakelijk en werkelijk, bezit van deze parochie in Lisse volgens den benoemingsbrief in den naam van den Vader, den Zoon en den H. Geest. Amen. Met het „Tantum Ergo" en de ze gen met het Allerheiligste werd de plech tigheid besloten. Onder de Plechtige Hoogmis welke door den nieuwen pastoor, hierbij geasissteerd door de eerw. heeren kapelaans Tabink en v. Ingen resp. als diaken en sub-diaken werd opgedragen, richte de hoogeerw. de ken vanaf den kansel 'n woord van welkom en felicitatie tot den nieuwen parochie herder terwijl hij de geloovigen aanspoor de tot gebed en gehoorzaamheid, terwijl hij ten slotte een woord van afscheid sprak tot pastoor Thomann. Des namiddags van 3 tot 4' uur was er gelegenheid aan de pastorie persoonlijk met den nieuwen pastoor kennis te maken, waarvan door velen werd gebruik ge maakt! NOOTDORP. Bedevaart naar Heiloo. Zij, die wen- schen deel te nemen aan de Boeteprocessie naar Heiloo op Woensdag 2 Sept. kunnen zich alsnog opgeven bij den heer G. P. Kneppers, Veenweg 44a, daar er nog eeni- ge plaatsen over zijn in de autobus, waar mede de Nootdorpsche deelnemers zullen reizen. NOORDWIJK. De bijzetting van het stoffelijk overschot van Jac. Urlus. De bijzetting van het stoffelijk overschot van den zanger Jac. Urlus in het nieuwe mausoleum op het R K. begraafplaats alhier is door bijzondere omstandigheden wederom uitgesteld. De plechtigheid zal thans ge schieden op Donderdag 17 September des voormiddags te negen uur. SASSENHEIM. AFSCHEID VAN DEN HEER J. O. MATZE. De huldiging van den heer J. O. Matze, die met ingang van 1 September ontslag genomen heeft als hoofd der R. K, Jon gensschool, is een spontane uiting van hulde, dankbaarheid en waardeering ge worden. Op initiatief van den voorzitter van het schoolbestuur, pastoor de Haan, had zich een comité gevormd welke deze huldiging Zondagmiddag half 3 in het K.S.A.-ge- bouw deed plaats hebben. Onder de genoodigden werden opge merkt pastoor de Haan en de kapelaans Redeker en Schmidt, kapelaan Westerho ven uit Haarlem, oud-leerling, burgemees ter Gouverneur, de districts-inspecteur de heer Baak, het voltallig schoolbestuur, het R. K. Armbestuur met uitzondering van den heer Hubers die telegraphisch van zijn afwezigheid kennis had gegeven, de geheele R. K. Raadsfractie, het voltallige personeel der Jongensschol, de heer Tiel Groenestegen, een der eerste onderwijzers aan de school, dr. Zijerveld en dr. Hue- ber, en eenige collega's van den heer Matze. Bericht van verhindering was ingeko men van wethouder Warnaar, de collega's Vercouteren en Wiepkema en abbé Ruig- rok. De leiding was in handen van den heer J. A. v. d. Voort, die, nadat de heer Matze en mevrouw Matze, die aan den In gang der zaal met bloemen begroet wa ren door de dames Truus Zwetsloot en Nelie Nijssen, hadden plaats genomen, al le aanwezigen hartelijk welkom heette en het „lijsten-comité" dank zeide voor de moeite. In een warm gestemde rede dankte spr. den heer Matze voor hetgeen hij in zijn 33-jarig leekenaposotlaat gedaan had. Spr. herinnerde er aan wat een gewich tige dag het voor de ouders immer is als zfj him kind voor het eerst naar school sturen. Hun kind, met de ontvankelijke reine kinderziel, moeten toevertrouwen aan anderen. Op wat schitterende wijze heeft de heer Matze dit vertrouwen be loond. Hij was hun onderwijzer die hen verschillende vakken leerde, maar boven al was hij hun 2de Engelbewaarder. Hij hield hun het „Ora et labora", bidt en werk, steeds voor, niet alleen met woor den, doch vooral door zijn voorbeeld. Waardoor komt het dat er zoo vele katho lieke Sassenheimers flinke kerels zijn ge worden? Matze! Hoa komt het dat zoo vele priesterroepingen voorkomen? Matze! Hoe komt het dat uit omliggende gemeen ten de kinderen hier de school bezoeken? Matze! En daarom willen wij u huldigen. Hulde voor uw groot voorbeeld als „ka tholiek van de daad". Hulde voor uw vor ming, voor uw 33-jarig leekenapostolaat. „Na volbrachte arbeid is het zoet rus ten". Namens katholiek Sassenheim biedt spr. een schitterendPhilips Radiotoestel aan, met den wensch dat hij nog vele ja ren met mevrouw en de kinderen, welke natuurlijk ook, gedeeltelijk met resp. echt- genooten en bruigom tegenwoordig wa ren, hiervan mag genieten. Pastoor de Haan had reeds afscheid geno men op het kinderfeest en in de Pancra- tiusklok van j.l. Zaterdag. Spr. herinner de aan. 1903, een tijd van heroïsme en idealisme. Het was een heroïke daad van pastoor Peters en het toenmalig kerkbe stuur om naast de pas opgerichte meisjes school een jongensschool op te richten. Uit de toen opgezette begrooting bleek dat ongeveer de helft der exploitatie-kosten moest komen uit schoolgeld en bijdragen. Het was een daad van idealisme van de onderwijzer die zich aan het bijzonder on derwijs gaf; een zeer klein salaris zonder vooruitzicht op noemenswaardige verbe tering. Het zich geven aan het bijzonder onderwijs was het volgen eener roeping, een persoonlijk offer voor principe en ideaal. De zeereerw. spr. bracht de heer Matze hiervoor hulde. De benoeming van een schoolhoofd was en is een parochiaal belang van de eerste orde. De keuze van pastoor Peters c.s. is zeer fortuinlijk geweest. Het hoofdschap van den heer Matze is een groote zegen voor de parochie geweest en Sassenheim kon met reden trotsch zijn op de school van den heer Matze. Spr. huldigde den heer M. nog voor zijn groote accuratesse, alsmede voor zijn vor ming tot de volle levenspraktijk en ka tholieken zin. Hij bracht dank, als Herder, voor de waakzaamheid voor het zieleheil, voor het bevorderen der dagelij ksche schoolmis. En het is spr. dan ook een groot voorrecht om hem een geschenk aan te bieden wat hem eert: Het gouden kruis: Pro Ecclesia et Ponti- f i ce, hem door Z. H. de Paus verleend, met de daarbij behoorende oorkonde, ge- teekend door Kard. Eug. Paccelli. Onder langdurig applaus spelt de pas toor het kruis op den heer Matze's borst. Namens het personeel der school sprak de heer M. J. A Post. Hij huldigt het scheidende hoofd als chef, als raadgever en vooral als vriend, die vooral in ziekte of persoonlijke tegenspoed altijd opbeu rende woorden en woorden van troost vond. Spr. herinnerde er aan dat de heer M. zijn assistenten een groote zorg voor het kind ingoot, dat hij deed waarschu wen tegen luiheid, snoeplust, leugen en bedrog. Hij huldigde de zeer edele opvat ting die Matze van zijn ambt had. „Kleine geschenken onderhouden de vriendschap". Mede namens de collega's biedt spr. een, bij het pas ontvangen ra diotoestel, passende tafel aan. In aansluiting met de heer Post, die met een spreekwoord eindigde begint de heer Baak- districts-inspecteur bij het L. O. met het bekende gezegde: „Partir c'est mourir un peu", vertrekken is een beetje sterven. Weemoed bij het scheiden is niet te onderdrukken, maar volgens spr. is de heer M. een bevoorrecht man: Lange diensttijd, eervolle loopbaan, ijver en op gewektheid waren uw deel. Banden wor den losgemaakt, maar vestig uw oog op de groote zegen! Spr. wenscht hem nog vele jaren toe. Hij dankt voor de aange name, accurate en vriendschappelijke sa menwerking, en beveelt zich in des hee ren Matze's vriendschap aan. De schoolarts, dr. Zijerveld, (die tegen het verbod van zijne echtgenoote in sprak, daar hij een groot gedeelte zijner tanden kwijt was), haalde uit het Fransche liedje de regels aan: On laisse un peu de soi- même. (Men laat een gedeelte van zich zelf) en: C'est son ame qu'on sème, het is zijn ziel die men zaait. Ook de heer Matze laat een gedeelte van zichzelf, ook hij heeft zijn ziel, zijn principieele, katho lieke ziel, gezaaid. Spr. dankte voor de aangename samenwerking in het belang van het lichaam van het kind. Burgemeester Gouverneur meent dat deze dag voor de heer M. geen mijlpaal maar een grenspaal is. Hij verlaat het land van het onderwijs en komt nu in lui lekkerland. Spr. neemt het beeld, door pastoor in de Pancratiusklok ontwikkeld, over, en gelooft toch niet dat de heer M. „broeder ezel" (zijn lichaam) zal ver troetelen. Als burgemeester is hij blij dat de heer M. voorloopig zijn werken voor de Woningbouwvereeniging nog op zijn ezeltje houdt, en de functie van lid van het Burgerlijk Armbestuur daarbij heeft geladen. Het zijn beide vruchtbare terrei nen waarvan veel schoone vruchten voor het ezelkarretje te vergaren zijn. Namens de ouders sprak de heer H. P. Zwetsloot. Spr. wees er op dat onze kin deren het niet gemakkelijk zullen krijgen. Een goed onderwijs is een enorm belang voor het verdere leven. Veel heeft de heer M. de kinderen geleerd wat niet op de lesrooster stond: de grondslag voor een vol Roomsch leven. Dat Matze dit gegeven heeft bewijst Roomsch Sassem zooals het zich de laatste 33 jaar ontwikkelt heeft. Spr. brengt dank voor prachtig voorbeeld van voorbeeldig leven, van stipte recht vaardigheid. Hulde voor prachtig werk, hulde bovenal voor stichtend voorbeeld als Katholiek. Ad muitos annos. De heer J. W. Kortekaas, namens de oud-leerlingen sprekend herinnert aan den grooten Schaepman, den emancipator der Katholieken. „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en wie de school heeft, heeft de jeugd". Een goede Katholieke school is voor ons van het grootste belang. Spr. dankt den heer M. voor het groote verant woordelijkheidsgevoel dat hij zijn leerlin gen heeft bijgebracht. Ook kapelaan Westerhoven dankt voor lessen en vorming. De eerw. spr. meent dat de heer Matze ook van hem wel iets geleerd heeft n.l. zijne ziel in lijdzaamheid te bezitten. Het sluit met het woord uit den Bijbel: Die velen tot gerechtigheid onderwezen hebben, zullen schitteren aan het firmament. Namens de afd. Hillegom e. O. van St. Augustinus dankte de heer Heirman den heer Matze voor de aangename samen werking en tevens mevrouw Matze voor al hetgeen zij zich aan gezelligheid had moeten ontzeggen. Een der eerste hulp-onderwijzers, de heer TielGroenestegen, wijst op de prak tische kijk die de heer Matze op het on derwijs had. Daarna verschijnt de pastoor weder op de katheder en wenscht het nieuwe school hoofd, de heer Weusten, Gods beste zegen toe, waarbij de heer Baak, inspecteur zich aansluit. Sassem's nieuw schoolhoofd, de heer Weusten, acht zijn taak buitengewoon moeilijk, daar men gemakkelijker een prul dan een flinke persoonlijkheid kan opvolgen. Hij is verheugd dat de heer Matze op S. blijft wonen en zal gaarne van zijn adviezen gebruik maken. Ten slotte dankte de heer Matze aller eerst den goeden God voor de gezondheid, kracht en werklust die hij van Hem had mogen ontvangen. Spr. dankt voor de on derscheiding en allen die daaraan hebben gewerkt. Dankte voor de cadeaux, welke zeer praktisch zijn, daar de selectiviteit van zijn toestel zeer te wenschen over liet. Dankte het personeel voor de goede verstandhouding, en draagt de hulde en dank ook aan zijne helpers over. Pastoor de Haan kan spr. niet genoeg danken voor zijn altijd klaar staan en groote bereid willigheid. Spr. dankt den inspecteur voor aange name samenwerking en wenscht hem nog vele gelukkige jaren. Dank aan den burgemeester voor zijn aardige speech. Hij denkt echter zijn „broe der ezel" niet meer te belasten. Dank aan 't gemeentebestuur voor de loyale en royale medewerking, zonder welke goed onder wijs niet mogelijk is. Ook den Zusters „van den overkant" wordt dank gebracht. De beoordeeling zijner daden, aldus spr. is mild geweest. Spr. hoopt en vertrouwt, dat de groote Rechter even mild zal oordee- len. Spr. beveelt zich in aller vriendschap aan. Tegen 5 uur was het ofifcieele ge deelte afgeloopen. Daarna had een druk bezochte receptie plaats. Zwemwedstrijden. Onder begunsti ging van mooi zwemweer en zeer groote belangstelling had Zaterdagmiddag de start plaats van de 1500 m. zwemmen voor heeren, welke was uitgeschreven door de S. Z. V. Buitengewoon veel zwemmers hadden zich opgegeven buiten de leden van S. Z. V., die deelnamen aan deze kamp. Niet minder dan 24 zwemmers, zwommen In de Oosthaven en velen volgden hen langs de wal om hen aan te moedigen. Het zal voor de toeschouwers hopelijk een volgende maal wel prettiger zijn als de nieuwe vaart klaar is. De wisselbeker moest bij de leden van S. Z. V. 'blijven, al waren zij niet de eer sten. Ook voor de niet-leden was een beker beschikbaar gesteld. De uitslag werd als volgt: 1. Sypkema Haarlem in 25 min. 3 sec., wisselbeker en medaille; 2. Stefels, Haar lem in 26 min. 11 sec.; 3. Lut, Leiden in 26 min. 16 sec.; Leden S. Z. V.: 1. W. Boekee in 29 min. 10 sec. wisselbeker; 2. A. Arentshorst in "0 sec. De prijzen werden door het bestuur aan de resp. winnaars in het „Bruine Paard" met een toepasselijk woord uitgereikt. Hengelsport. Door de plaatselijke hengelsport vereeniging werd gisteren een onderlinge wedstrijd gehouden, aan het einde van de Zandsloot. De deelname was groot en met veel enthousiasme werd de start aangevangen. In hei eerste gedeelte werden de meeste visschen, klein en groot, gevangen. Het tweede gedeelte liep niet zoo vlot. over het algemeen was de vangst slecht. Na afloop had een bijeenkomst plaats voor de uitreiking der prijzen. De voorzitter, d<= heer Kom, sprak eerst een woord tot de aanwezigen, waarop hij me moreerde, dat uit propagandistisch oog punt deze wedstrijd was uitgeschreven. Hij dankte de heeren winkeliers, die voor dit doel prijzen hebben beschikbaar gesteld. Zelfs een wisselbeker is geschonken door den heer A. Copini en een medaille door den heer A. v. d. Wiel. Hij dankt de hee ren controleurs en de leden voor het keu rig verloop van dezen wedstrijd, waarna werd overgegaan tot het uitreiken der prij zen. De wisselbeker, medaille en eerste prijs werd gewonnen door den heer M. Moerkens. 2. H. C. Hoogervorst, 3. M. Meeuwissen, 4. A. N. Schrama plus extra prijs voor kleinste visch. Voorts werd aan alle deelnemers bij loting een prijs toegekend. Besloten werd, om nogmaals op later te bepalen datum een wedstrijd te houden. LEID SC HE ND AM. Diefstal van pluimvee. Door W. van D. wonende aan de Kniplaan werd bij de po litie aangifte gedaan, dat ten zijnen nadeele uit een schuur bij zijn woning waren ont vreemd 6 hanen en 5 roode Islanders en een Noord-Holl. blauwe, terwijl eveneens van onder een afdak nabij dezelfde woning 4 witte Barnevelders waren ontvreemd. De politie onderzoekt de zaak. Noodlanding. Zaterdagavond omstreeks 6 uur moest een sportvliegtuig, gemerkt P. H. F. K. A. en bestuurd door A. C. K. met als passagier F. H., beiden uit Amsterdam welk vliegtuig van de vliegfeesten op Ypen- burg kwam en in de richting Amsterdam vloog, op een weiland van den heer K. te Veur nabij de spoorbaan LeidenDen Haag een noodlanding maken, doordat de motor boven Leidschendam afsloeg. Het vliegtuig werd met zijn landingsgestel op den grond gezet, doch werd hierbij aan het landings gestel onklaar. Naar men ons Zondagavond mededeelde, zou het vliegtuig ter plaatse worden gedemonteerd, omdat het terrein ook niet geschikt is om te starten. Persoon lijke ongelukken kwamen niet voor. VEUR. Groentenveiling. Wegens de geringe aanvoer en de lage prijzen werd Zaterdag aan de groentenveiling te Veur geen notee ring gegeven. Geboren: Theresia Maria Hendrica, d. van C. H. Remmerswaal en W. H. Heijne. STOMP WIJK. Geboren: Johannes Josephus Lamber- tus, z. van M. A. v. d Kraan en H. M. La- gerberg. Johannes Martinus Adrianus, z. van B. J. Bolleboom en A. A. Lochem. Gerardus Theodorus Simon, z. van C. A. Bolleboom en A. B. M Kroon. Willempje z. van W. van Wijk en W. S. Akkerman. Theodorus Gera.rdus, z. van A. J. v. d. Ma- rel en A. H. M. van Heiningen. Arigje, d. van G. den Hartog en C. Post. Cornelia d. van G. Speelman en M. A. van Dolder. VOORSCHOTEN. De oudste inwoonster. De oudste in woonster Mej. J. TakkenPopma hoopt Donderdag a.s. haar 97en verjaardag te her denken. Zij verkeert nog in een goede ge steltenis. Het zal haar op dien dag zeker niet aan belangstelling ontbreken. WASSENAAR. EEN AUTO VOLKOMEN UITGEBRAND. Met nog draaiende motor benzine geladen. Gisteravond reed de auto van den heer K. uit Den Haag, bestuurd door diens aan staanden schoonzoon P. uit Den Haag, die met zijn meisje ging kampeeren, bij het ben- zinelaadstation van Konijnenburg aan de Deyl aan om nog wat benzine in te laden. De auto reed daartoe het laadstation binnen. Met nog draaiende motor werd benzine in geladen, hetgeen tengevolge had, dat de auto in brand geraakte en totaal uitbrandde. Met vereende krachten werd de branden^ de wagen het laadstation uitgewerkt, doch inmiddels had ook het dak van de inrichting vlam gevat. Met het slangenwagentje kon 't vuur worden gebluscht. De geheel uitgebrande auto was niet ver zekerd. Niemand bekwam letsel. Koninginnefeesten. Door de Koningin Wilhelmina Vereeniging is in samenwerking met de Chr. Oranjevereeniging voor de vie. ring van den verjaardag van H. M. de Ko. ningin weder een programma saamgesteld, dat er wezen mag. In verband met festiviteiten op 31 Augus. tus in het nabije Den Haag zijn voor de feestviering in ons dorp gekozen Woensdag 2 en Donderdag 3 September. De opening van het feest vindt plaat* Woensdag a.s. des morgens 8 ur met Reveille en Koraalmuziek op het Dorpsplein door Excelsior. Om 9 uur treden de schoolkinderen aan op den Prinsenweg nabij de halte Kerkdam, waarna een optocht wordt geformeerd en een ommegang door het Dorp plaats vindt. Daarna worden de kinderen van de laagste klassen poppenkast en bioscoopvoorstellin gen geboden in een tweetal gebouwen, waar zij tevens worden onthaald, terwijl de kinderen der hoogste klassen op het feest terrein een gecostumeerde, voetbalwedstrijd kunnen aanschouwen waarna zij aldaar worden vergast op poffertjes en gratis ge bruik van vermakelijkheden. Des middags vinden diverse kinderspelen plaats, terwijl de dag wordt besloten met een concert van Excelsior en avondvermaak op het feestterrein. Donderdagmorgen vinden op het feest terrein diverse wedstrijden plaats voor groo teren, terwijl in den middag een bloemen corso wordt gehouden, waaraan kunnen deelnemen kinderen zoowel als grooteren met alle mogelijke voertuigen. Na de bloemencorso worden nog verschil lende behendigheidswedstrijden gehouden op de wegen in de omgeving van het Burchtplein. Des avonds geeft de mondorgelclub „Door Vriendschap Sterk" een concert op het Dorpsplein, terwijl te half elf ure een schit terend vuurwerk wordt afgestoken. Op het feestterrein zijn diverse vermake lijkheden opgesteld, voor elk wat wils, zoo dat er volop gelegenheid is, zich te amu seeren. Komische Etalagewedstrijd. Door de gezamenlijke middenstanders in deze ge meente is een komische etalage-wedstrijd georganiseerd, welke Zaterdag jJ. is ge opend. Daartoe kwamen in het „Wapen van Was senaar" bijeen het voor dit doel saamgesteld Comité, afgevaardigden van diverse vei> eenigingen en verder belangstellenden. Het openingswoord werd gesproken door den voorzitter van het Comité, den heer J. M. Lousberg, die allen welkom heette in het bijzonder den heer D. Th. Ruys, waarne mend-Burgemeester, die de openingsplech tigheid zou verrichten. Hij dankte voor de ondervonden medewerking en verleende daarna het woord aan den heer Ruys. De heer Ruys verklaarde gaarne te heb ben willen voldoen aan die uitnoodiging, om deze etalagewedstrijd te openen. Hij gaf te kennen dat het Gemeentebestuur, waar mo gelijk gaarne bereid is, de helpende hand te bieden en verklaarde vervolgens de wdstrijd gopend. Nadat „Excelsior" vervolgens eenige fan fares had geblazen, verkreeg de heer H. J. C. van Os, voorzitter van het Comité van samenwerking uit de beide middenstands- vereenigingen het woord. Spreker wees er op, dat de middenstand een moeielijke tijd doormaakt, maar dat dit toch geen reden mag zijn om bij de pakken neer te zitten. Hij verklaarde, dat de middenstand ondanks alle maatregelen en alle moeielijkheden wil trachten zichzelf te helpen en verklaarde verheugd te zijn te vernemen, dat het ge meentebestuur voor de belangen van den middenstand een open oog zal hebben. Hierna spraken nog de voorzitter van de Wassen aarsche Middenstandsvereeniging de heer W. Koppenhol en de heer G. L. C. Zee dijk, voorzitter van de Wassen. Vereen, voor Vreemdelingenverkeer, die den steun van die vereeniging, waar noodig, toezegde. Daarna werd met Excelsior een rondgang gemaakt door het Dorp, terwijl het publiek in grooten getale zijn belangstelling toonde voor 't geen door de deelnemende winkeliers in hun etalages was uitgestald. Algemeen was de indruk dat men uitstekend voor den dag is gekomen en dat er van de etalages veel werk is gemaakt en de wedstrijd welke duurt tot 5 September a.s. zal ongetwijfeld in de a.s. week veel kijkers trekken en, laten wij hopen veel koopers. Door een auto gegerepen. De 15-jarige wielrijder R. uit Rotterdam, die bij den Deyl de Rijksstraatweg overstak, werd gegrepen door de auto van den heer D. uit Den Haag. De jongen bekwam een lichte hersenschud ding en lichte verwondingen aan hoofd en handen. Na eerste hulpverleening door dr. Hubbeling is de jongen door een auto van de G.D. uit Rotterdam afgehaald. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 193. Daar de andere man geen knuppel had, raapte Toon- I 194. Nauwelijks had hij de knuppel echter in zijn hand of tje er vlug een op en liep op hem toe om hem die te geven. de een man gaf er een slag tegen zoodat hij door de lucht 1 vloog en Toontje maakte gauw dat hij weg kwam.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10