VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOORDWIJK. De Gemeentebegrooting goedgekeurd. Kaar wij vernemen is thans eindelijk door Gedeputeerde Staten dezer provincie de ge meentebegrooting 1936 goedgekeurd. Sluiting gemeentelijke bureaux. Ter gelegenheid van den vex-jaardag van H.M. de Koningin zullen op Maandag 31 Augus tus a.s. alle gemeente-bureaux gesloten zijn. Concert. De Burgemeester dezer ge meente heeft aan het R. K. Fanfarecorps „ExceLsior" toestemming verleend tot het houden van een concert op Dinsdag 1 Sep tember a.saanvangende des avonds te 8.15 uur op het Lindenplein, waarna mu zikale rondgang door het dorp. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen hoofd- acte is te den Haag geslaagd de heer S. van Wezel, alhier. Met z'n drieën. Op den Haagsche Straatweg nabij de drie witte Palen, had een aanrijding plaats tusschen een luxe personenauto bestuurd door G. B., wanen de te Oegstgeest, een wielrijdster genaamd W. v. d. E., wonende te Naaldwijk, en een transportdriewieler, bestuurd door G. P. J. R., wonende te Wassenaar. De wielrijd ster werd door deze aanrijding verwond aan haar linkerknie en enkel en is door dr Hugenholtz ter plaatse verbonden. De transportdriewieler werd door deze aan rijding zwaar beschadigd. De auto werd licht beschadigd. De transportdriewieler kwam van de richting Rijnsburg, terwijl de wielrijdster van de richting Sassenheim kwam, is de be stuurder met zijn auto, die van de richting 'SrGravenhage kwam en naar Rijnsburg wilde rijden, de verboden inrij, de zooge naamde uitruit, komende van de richting Rijnsburg, ingereden, zoodat een aanrij ding niet meer was te voorkomen. De scha de zou onderling geregeld worden. De poli tie onderzoekt deze aanrijding. Beschadigde auto's. Op den Haagsche Straatweg, nabij de drie witte Palen had een aanrijding plaats tusschen een vracht auto, bestuurd door G. P. B., wonende te Rijnsburg en een luxe personenauto, be stuurd door J. A. de V., wonende te Rotter dam. Beide auto's werden door deze aanrij ding zwaar beschadigd. Gelukkig deden zich bij deze aanrijding geen persoonlijke ongevallen voor. De oorzaak van deze aan rijding is gelegen in het feit, dat de be stuurder van de luxe auto niet bemerkte, dat de vrachtauto-bestuurder, die van de richting 's-Gravenhage kwam rijden en in de richting Rijnsburg wilde rijden en de richtingwijzer van zijn auto had uitgesto ken juist op genoemd tijdstip de vracht auto wilde gaan passeeren. Een aaxxrijding was dan ook niet meer te voorkomen. De politie maakte proces-verb aal op. Nog een botsing. Op het kruispunt Emmalaan Terweeweg WaldeckPyr- montlaan, had een aanrijding plaats tus- schèn een luxe personenauto, bestuurd door P. J. M., wonende alhier, en een luxe personenauto, bestuurd door J. Z., alhier. De auto van P. J. M. werd door deze aan rijding licht beschadigd, terwijl de auto van J. Z. zwaar werd beschadigd. Een pas sagier, die in de auto van J. Z. had plaats genomen, ging door de schok met zijn hoofd door een zijruit en werd bloedend verwond. Na ter plaatse verbonden te -zijn is hij door dr Hugenholtz alhier voor ver dere behandeling overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. De oorzaak van dit ongeval is gelegen in het feit, dat P. J. M. den bestuurder van de andere auto J. Z. geen voorrang ver leende, hetwelk hij had moeten doen, daar hij J. Z. met zijn auto aan zijn rechter hand had. De politie, die spoedig ter plaatse was, maakte ook van deze aanrijding proces verbaal op. OUD-ADE. Wilhelm inaf eest. Begunstigd door heerlijk zomerweer werd te Oud-Ade Woensdag j.l. het jaarlijksch Wilhelmina- feest gevierd. Reeds vroeg in den morgen wapperden de vlaggen op het feestterrein en van verschillende woningen en niet zoodra was de H. Mis ten einde, of de schoolkinderen werden opgesteld tot een feestelijke optocht door het dorp. De vroo- lijke marschen van het muziekkorps aan het hoofd van de stoet brachten allen in een vroolijke stemming, die den geheelen dag bleef. Terwijl de schoolkinderen door de feest commissie werden getracteerd, werd een aanvang gemaakt met het traditioneele ringrijden, een ontspanning, die op geen enkel dorpsfeest ontbreekt. Ruim 50 paren namen hieraan deel. De versierde tilbury's waren tevoren door de commissie gekeurd, waarbij de prijzen voor de mooiste versie ring werden toegekend aan D. v. d. Poel, P. v. d. Geest Jzn. en J. v. d. Hulst. Na vin- nigen strijd werden de prijzen gewonnen door de heeren J. Versteeg, Fr. v. d. Ploeg, H. Opdam en G. v. d. Geest Jzn. en door de dames A. v. d. Hulst, W. v. d. Poel Jd., C. v. d. Voort en Th. v. d. Poel Jd. Onderwijl begon men op een ander deel van het feestterrein met de verschillende spelen voor de schoolgaande jeugd, die, dank zij de goede voorbereiding, vlot ver liepen. Voor de 1ste klassers was het ring- werpen, waarbij de prijzen werden gewon nen door Adr. v. Leeuwen, J. Plasmeyer, Jac. v. d. Geest Jzn. en Wim v. d. Geest Ch.zn. en Circa v. d. Werf, J. Disseldorp, H. v. Leeuwen en J. Bartels. De jongens en meisjes van de 2de en 3de klasse hielden een vlaggenmarsch; de gelukkige prijswin- nai-essen en winnaars waren hier: Gonda v. Schie, Marie v. d. Poel Dd., Annie v. Schie exx Tina v. d. Werf, Koos Hoek, Wim v. d. Geest Pzn., Jan Wisse en Fr. Verhaar. Bij het blokjesrapen voor de meisjes van 4e en 5e klas vielen de prijzen ten deel aan Mina v. <L Hulst, Truus v. d. Wereld, Truus v. d. Geest Wd. en Ali Disseldorp. Van de jongens van 4e en 5e klas behaalde Ch. v. d. Geest Bzn., C. v. d. Poel Dzn., Koos Plasmeyer en L. v. d. Fits de prijzen voor het zakloopen uitgeloofd. Eindelijk werd door de meisjes van de 6e en 7e klas een wedstrijd gehouden in het slofloopen; win naressen waren A. v. d. Poel, Lies Wisse, Wies Wisse en Jeanne Uljee. Bij het hard- loopen met hindernissen voor de jongens van de 6e en 7e klas werden de prijzen ge wonnen door Chr. v. Schie, W. Boerst, J. v. d. Fits en J. Koek. In den namiddag werden volksspelen ge houden voor de schoolvrije jeugd en voor ouderen; tonrijden voor meisjes van 1317 jaar, tobbetjesteken voor jongens van den- zelfden leeftijd, „huldiging van Osendarp" voor dames boven 17 jaar en „onthoofding van Landru" voor heeren boven 17 jaar. Gelukkige prijswinnaressen waren de vol gende dames: 1. Jo v. d. Meer, Martha Op dam, L. v. d. Geest Bd., en M. Plasmeyer, benevens de dames M. v. Zeggelen, A. v. d. Geest, C. v .d. Hulst en A. v. Leeuwen- Warmerdam. Winnaars bij de heeren waren A. v. d. Werf, Bert v. d. Geest Wzn., Chr. v. d. Geest Wzn. en Theo v. d. Wereld en de heeren I. Heemskerk Czn., J. v. Zegge len, A. v. d. Poel en C. v. d. Werf. Vooral de spelen voor de ouderen waren amusant om aan te zien en trokken daarom veel belangstelling. Des avonds te 9 uur werden door den voorzitter der feestcommissie de prijzen uitgereikt aan de gelukkige winna ressen en winnaars. Tot aan het sluitings uur bleef in geheel het dorp, maar vooral op het feestterrein een gezellige drukte heerschen en de feestelijke stemming werd door geen enkele wanklank gestoord. Zoo kan Oud-Ade met een gevoel van voldaan heid op zijn j aarlij kschen feestdag terug zien en de feestcommissie, gedachtig het geoogste succes, zal zonder twijfel een vol gend jaar met genoegen wederom de niet te onderschatten voorbereidende werk zaamheden voor den jaarlijkschen feestdag op zich nemen. RUNSBURG. Tuinbouw. De afgeloopen week gaf geen gunstigen uitslag voor de tuinbouw bedrijven. De bloemkool, waarvan als ge volg van het warme weer een te groote aanvoer was, gaf teleurstellende prijzen. De beste kwaliteit bracht slechts van 3.10 4.50 per ICO op. Tweede soort ging voor 1.70—2.40 per 100. Gelukkig dat de zou- teryen flinke kwanturns konden gebrui ken. In aardappelen was weinig te doen. Er is geen vraag voor Klei-eigenheimers. Het beste gaat voor 1.60 tot 2.per 100 kg. Ook andere groentesoorten, waar van de aanvoer op heden nog zeer matig is, bx*engen lage pxnjzen op. Sla van 5060 cent per 100. Pootuien 2.202.50 per 100 kg. Waspeen gaat iets beter. Brengt van S 3—3.60 per 100 kg. op. SASSENHEIM. Zwemmen. Voor den wedstrijd 1500 M. zwemmen, uitgeschreven door de S.Z.V., welke a.s. Zaterdagmiddag zal plaats heb ben, bestaat groote belangstelling. Vele deelnemers uit Leiden, Haarlem en omge ving hebben zich opgegeven om aan den start deel te nemen. De start en finish zal zijn aan de Oosthaven te 5 uxxr. Voor be langstellenden zal het zeker de moeite waard zijn, om de verschillende beroep- zwemmers aan deze start te zien. Geboren: Hermanus, z. van H. Mole naar en H. Griekspoor. Ondertrouwd: A. van der Haven 29 j. en J. Helmus 29 j. Getrouwd: H. Weijers 25 j. en A. Th. Elstgeest 23 j. Vertrokken: H. P. van der Meij en gezin naar Haarlem Ja. E. Berg naar Hilversum G van Zuijlen naar Lei den C. R. Hillebrand naar Wassenaar. Gevestigd: M van der Ploeg van Haarlem C J van der Zwaan van Wassenaar S. F, van den Berg van Lei derdorp. VOORHOUT. Personalia. Met ingang van 1 Sept. a.s. is de wegwerker der Ned. Spoorwe gen D. Haneveld overgeplaatst in gelijke functie te Rotterdam. WARMOND. DROEVIG ONGELUK OP DE KAGERPLASSEN. Jhr. G. Elias uit Haarlem verdronken. Gisterenavond omstreeks half acht wa ren eenige heeren aan het zwemmen in de Kagerplassen bij de Sociëteit „De Kaag". Nadat zij zich verfrischt hadden en weer op den steiger stonden, viel een van hen plotseling te water. De anderen sprongen hem direct na, maar slaagden er niet in, ondanks hun volhardende pogingen het beweginglooze lichaam op den kant te krij gen. Tenslotte konden zij niets anders doen dan hulp ontbieden en door de politie werd het slachtoffer uit het water ge haald. Het bleek reeds te zijn overleden. Het slachtoffer is de 37-jarjge Jhr. G. Elias uit Haarlem en directeur van het Notarishuis aldaar. Hij leed aan zenuw toevallen en daaraan moet ook dit onge val worden toegeschreven. Staande op den kant moet hij door een zenuwtoeval zijn getroffen, waarbij hartverlamming een einde aan zijn leven zou hebben gemaakt. Hij laat een vrouw met twee kinderen achter. De politie heeft het lijk naar het lijken huisje te Warmond overgebracht. De harddraverij. Evenals andere jaren is ook dit jaar de viering van het Oranjefeest besloten met de traditioneele harddraverij en gelukkig zijn er geen ongeiukken ge schied, hetgeen met het oog op de enorme belangstelling zeer zeker te danken is aan de Politie. Met recht kan gezegd worden, dat zij haar taak ten volle kent. Het was van het bestuur een goede ge dachte, langs de baan een radiografische omroeper en telefoonverbinding te plaat sen, waaraan het keurig verloop en de diverse mededeelingen zeker te danken zijn. Wij twijfelen niet, of een ieder zal kun nen getuigen, dat deze draverij een succes is geweest. Met spanning zag men het ein de tegemoet, want spannende ritten waren niet van de baan. Het was voor de commis sie een mcfeilijke taak ieder tevreden te stellen, doch het was in één woord: af. Er waren 4 prijzen beschikbaar gesteld t.w. een van 200.een van 75.een van 40.en een van 15. De navolgende paarden wisten de prijzen te veroveren: le prijs Wilhelm, eig. L. v. d. Velde, berijder D. v. Wieringen; 2e prijs Johanna M, eigenaresse Mevr. Kramer, be rijder Ensing; 3e prijs Uniform, eig. J. de Vlieger, berijder eigenaar; 4e prijs gedeeld tusschen The great Eva, eig. N. Beukers, be rijder N. van Leeuwen, Sister Band, eige naresse Mevr. Kramer, berijder Ensing en Weidlooper, eig. J. de Vlieger, berijder eigenaar. Na afloop nam de Burgemeester het woord, om in welgekozen woorden het Oranjefeest te besluiten met een driewerf hoera voor de commissie. Tevens bood hij met een woord van gelukwensch de prijzen aan. Een bijzonder woord van dank bracht spreker vei-volgens aan den heer Vaandra ger, den heer de Jaeger en zijp verloofde, die zeer zeker het leeuwenaandeel in het welslagen van dezen wedstrijd hadden ge had. Ook het eerelid, de heer S. J. Schou ten, en de muziekvereeniging „St. Matthias" hadden een woord van lof in ontvangst te nemen. Een luid applaus klonk op na de rede van den Burgemeester. Vervolgens bracht een der rijders, de heer J. Vryland uit IJsselmonde in welge kozen woorden dank aan de commissie, inzonder aan den Magistraat der gemeente. Spr. uitte tevens den wensch, dat het be stuur het volgende jaar het zoover kon brengen, dat niet alleen de omgeving, doch ook de grond groen is, m.a.w. dat de plannen, welke in voorbereiding waren, verwezenlijkt kunnen worden. Tevens druk te spreker zijn groote tevredenheid uit over het verloop. Met een driewerf hoera werd het feest besloten, en men trok hierna begeleid van de lustige tonen der harmonie door het dorp. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RUN. Adres aan den gemeenteraad. .Het navolgend adres is verzonden aan het College van Burgemeester en W et- houders dezer gemeente is het volgende adres gezonden: Geven te kennen: 1. A. F. Ruijssenaars, Voorzitter en A. F. Redegeld, Secretaris van den R. K. Volksbond, afd. Alphen aan den Rijn; 2. J. P. v. d. Berg, Voorzitter en S. Groe nendijk, Secretaris van den Alphenschen Bestuursdersbond, te Alphen aan den Rijn; 3. C. Korén, Voorzitter en W. Geerlof, Secretaris van den Chr. Besturenbond, afd. Alphen aan den Rijn; 4. M. Hijman, Voorzitter van E. A. Vork, Secretaris van den R. K. Volksbond, afd. Aarlanderveen, ten deze handelend namens de in deze vereeniging georganiseerde arbeiders, voor zooveel noodig ten deze domicilie kiezende ten huize van S. Groenendijk, Hofzichtstraat no. 48 te Alphen aan den Rijn; dat zij door de publicatie van de wijzi gingen, die Ingevolge besluit van Zijne Excellentie den Minister van Sociale Za ken in de steunregeling moeten worden aangebracht, zeer onaangenaam werden verrast; dat immers sedert de verlaging, die op 1 Juli 1934 werd aangebracht, de aan de werkloozen verleende steun uiterst schriel moet worden genoemd, zoodat in vele ge vallen zelfs niet in het allernoodzakelijk ste op eenigszins voldoende wijze kan worden voorzien. dat zij daarom met reden meenden te mogen verwachten, dat niet dan bij aller uiterste noodzaak nog aan de regeling zou worden getornd, wijl er veel meer aanlei ding was om hier en daar verbeteringen aan te brengen; dat ?ij daarom met waardeering hebben kennis genomen van die veranderingen, welke er toe zullen leiden het bestaan der arbeiders met lagere loonen en met de betere gezinnen wat minder moeilijk te maken; dat deze verbeteringen evenwel over schaduwd dreigen te worden door de ge volgen, welke voor tal van werkloozen zijn te vreezen van de afschaffing van de huurbijslag en het naar beneden brengen van de steun voor langdurige werkloozen; dat de Regeering van da afschaffing van de huurbijslag weliswaar aanmerkelijke verlaging der woninghuren verwacht, maar dat. dit, gezien de geringe vooi-raad van goedkoope arbeiderswoningen een illusie moet worden genoemd, waarvan de onmogelijkheid om haar te verwezen lijken zwaar op de betrokken werkloozen zal komen te drukken; dat de bereidverklaring tot medewer king aan het bouwen van goedkoope ar beiderswoningen, gesteld dat deze in de practijk wat zou gaan beteekenen, eerst na geruimen tijd eenige verlichting van den druk zou kunnen veroorzaken, zoodat in elk geval minstens gedurende dien tijd de Aanwezig alle leden. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der gemeente. De voorzitter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden door den secretaris voorgelezen en door de vergadering onveranderd vast gesteld. De voorzitter doet o.m. mededeeling van de navolgende ingekomen stukken. Schrijven van Dijkgraaf en Hoogheem raden van Rijnland waarbij vergunning verleend wordt tot vervanging van den Vriezenbrug door een duiker. Eenige brieven van Ged. Staten waar bij wijzigingen van de gemeentebegroo ting 1936 goedgekeurd terug gezonden worden. Jaarverslag van den keuringsdienst voor vee en vleesch te Leiden over 1935. De gemeenterekening. Aangeboden wordt de gemeenterekening dienst 1935. Gewone dienst ontvangsten 32463.30. Uitgaven 31301.59. Batig slot 1161.71. De voorzitter zegt dat dit batig slot echter wel zal veranderen in een nadee- lig slot van 90.19 aangezien de laatste 30 pet. extra bijdrage uit het werkloos- heidssubsidiefonds ad 441.90 en de laat ste 30 pet. belastingbijdrage ad 810. wel niet ontvangen zullen worden. Tot leden van de Commissie van onder zoek der rekening worden benoemd de heeren P. Jansen, G. Bergshoef en N. Dis seldorp, die allen hunne benoeming aan nemen. Voor de benoeming ,van een schoon maakster der O. L. school hebben B. en W. de volgende alphabetische voordracht opgemaakt: 1. M. Buurman, 2. W. v. Dorp. Mej. M. Buurman wordt met algemeene stemmen benoemd. betrokken werkloozen drie druk zullen moeten ondervinden; dat vooral ook de dreigende verlaging voor langdurige werkloozen, voortvloeiend uit de bei-ekening van hun steunbedrag naar de vastgestelde standaar-dloonen, voor duizenden een zeer willekeurige onbillijke moreele en financiëele slag zal beteeke nen; dat een dergelijke maatregel, indien wellicht wenschelijk voor z.g. beroeps- werkloozen. niet te verdedigen valt tegen over de talrijke slachtoffers van de hui dige economische situatie, waaraan zij met den besten wil niets veranderen kunnen; dat zij met het oog op een en ander Uw College beleefd verzoeken wel te willen overwegen of Zijnerzijds bij de Regeering geen stappen behooren te worden gedaan om te trachten het voor vele werkloozen dreigende onheil alsnog af te wenden, door intrekking te verzoeken van de besluiten inzake afschaffing van huurbijslag en standaardloonen voor langdurige werk loozen, of wat de afschaffing van de huurbijslag betreft te verzoeken deze vóór de werkloozen onschadelijk te maken door wettelijke maatregelen tot huurver- laging en (of) krachtige aanbouw van goedkoope behoorlijke arbeiderswoningen. Aangereden. Op den Kortsteekter weg werd gisteren een driewielde bak fiets van V. ,beladen met groenten, door een passeerende auto aangereden. De drie wieler raakte in de kant, terwijl de lading in de sloot terecht kwam. Geboren: Jan Laurens, zoon van Jan Hartkamp en van Gesina Jantina de Vries Jacob, zoon van Johannes van Eek en van Jannetje Gerritje van Leeuwen Gerrit, Jan, zoon van Cornelis van de Meent en van ^Tagdalena de Bruijn Wilhelmus Jacob us, zoon van Lodiwikus Vergeer en van Petronella Maragaretha Pennings Engelbertys Simon, zoon van Lodewikus Vergeer en van Petronella M. Pennings Gijsbert, zoon van Teunis Versluis en van Neeltje Nelia Kom. Getrouwd: Theodores Adrianus van den Elshout, oud 22 jaar met Gijsbertha Maria van den Hoorn, oud 22 jaar. Overleden: Johanna Doornebal, oud 60 jaar, gehuwd met Cornelis Gentenaar Adam Stigter, oud 42 jaar, overleden te Leiden Martinus Ludovicus Ravensber- gen oud 81 jaar, gehuwd met Hendrika W. Verheij Johanna Maria Meulenbroek, oud 78 jaar, weduwe van Jurrian Scholt- heis Gerritje van der Graaf, oud 78 jaar, gehuwd met Cornelis van Klaveren Cornelia Frederica Lindeman, oud 79 jaar Gerardus Kraan, oud 68 jaar, we duwnaar van Catharina Wiltenburg Ja cob Cornelis Wit, oud 21 jaar, woonde te Woubrugge Theodores Bezemer, oud 73 jaar, gehuwd met Guurtje van der Aa. Gevestigd: Gijsbertus den Dunne van Boskoop Adrianus Vei-meulen en echtgenoote van Boskoop Marrigje G. van der Horst van Breda Adriaan Veen- stra van Amsterdam. Vertrokken: Huibert Fijnsburger en gezin naar Boskoop Douwe IJkema naar Boskoop Florentia H. Pijpers naar Utrecht Maria B. Zweekhorst naar Nootdorp Salomon Meijer en gezin naar Leiden Cornelis van Doorn naar Bever wijk Johanna de Koning naar Boskoop Lammert Duiker en gezin naar 's-H'er- togenbosch Cornelia Pijnaker naar Voorburg. BODEGRAVEN. Aanrijding. Woensdagavond reed een 11 Meter lange vrachtauto een dame per fiets voorbij en zwenkte toen wat te vroeg weer naar den rechterkant van den weg, zoodat de dame met haar fiets be kneld raakte en op het trotoir geworpen werd. Het ongeval liep goed af. De chauf feur had van het heele geval niets opge- RAAD VAN RIJNSATERWOUDE. Benoeming gemeente-ontvanger. B. en W. hebban voor de op 1 April 1937 vacant komende betrekking van ge meente-ontvanger de volgende aanbeve ling opgemaakt: 1. A. C. Westen, abtenaar ter secretarie te Leimuiden; 2. J. W. de Ren, secretaris der gemeenten Leimuiden en Rijnsaterwoude. De heer A. C. Westen wordt met alge meene stemmen tot ontvanger benoemd. B. en W. stellen voor om aan de „Ve- Bo" te Leiden een subsidie te verleenen van 10.De raad staat met algemeene stemmen deze subsidie toe. De raad besluit daarna te voldoen aan eenige opmerkingen van Ged. Staten in zake de gemeenterekening dienst 1935. Vastgesteld wordt nog een besluit tot wijziging van de begrooting 1936. Op voorstel van B. en W. besluit de raad aan de Kroon ontheffing te vragen van de verplichting tot het benoemen van capitulanten in enkele gemeentebetrek kingen. Bij de rondvraag brengt de heer Jansen huldeaan B. en W. voor het vele dat in de laatste jaren ter verfraaiing der ge meente is gedaan. Jammer vindt hij het dat de wegslooten in zulk een vervuilden toestand zijn geraakt. Hij verzoekt B. en W. om hierop enkele keeren in het jaar te willen letten. De voorzitter deelt mede dat deze zaak de aandacht van B. en W. reeds heeft. De eigenaren die onderhoudsplichtig zijn, zijn reeds aangeschreven. De gemeen te zal de sloot langs den weg voor de helft laten kroozen door werkloozen. De heer Compeer vraagt nog waarom de vroegere gemeentewerkman ook niet bij deze werkzaamheden te werk is ge steld. De voorzitter zegt dat alleen werk loozen die ondersteund werden dit werk doen, zulks in verband met de financiën der gemeente. Daarna volgt sluiting. merkt, doch werd gewaarschuwd en stop te toen onmiddellijk. De politie heeft de zaak in onderzoek. Schieten. Uitslag van de gehou den Wilhelminawedstrijd op Donderdag 27 Augustus, uitgaande van de schietver- eeniging „Willem Teil" alhier. le klas: J. J. Hoogendoorn 47 pnt. 2. A. B. Doihburg 46 pnt. 3. C. Bloemendaal 45 pnt. 4. A. Vroege 44 pnt. Troostprijs C. Zaal 39 pnt. 2e klas: 1. J. Versloot 44 pnt. 2. Alb. Hoogendoorn 43 pnt. Troostprijs J. v. Dam 40 pnt. Uitslag van de gehouden vrije baan- wedstrijden, gehouden in de maanden Juni, Juli en Augustus: 1. H. J. Hoogen doorn 144 pnt. 2. H. Göbel 143 pnt. 3. T. F. Oskam 135 pnt. (steun 44). 4. C. Zaal 135 pnt. (steun 4342). 5. H. Schoo 135 pnt. (steun 4334). 6. Andr. Veelenturf 131 pnt Geboren: Catharina Ali d. van J. Zaal en G. Hoogendijk. Ondertrouwd: W. van der Vecht 26 j. en T. A. Verboom 25 j. Overleden: M. J. van Wijngaarden, echtg. van L. Bosman, 70 j. NIEUWKOOP. Geboren: Petronella Johanna, d. v. Th. Pieterse en M. van Capel. Overleden: A. J, Koole, jm. 24 jaar. J. Noordegraaf 80 jaar, echtgenoot van H. P. van der Stel. LUCHTVAART VLIEGWEDSTRIJD NEW YORK— PARUS. Tien jaar na Lindbergh's vermaarde vlucht. De „Intransigant" meldt, dat de Fran- sche minister van Luchtvaart Pierre Cot, gisteren aan den president en de leden van het Internationaal Luchtvaartcongres te Warschau de telegrafische mededeeling heeft gezonden, dat het volgend jaar een vliegwedstrijd tusschen New York en Pa rijs zal worden gehouden. De datum is be paald op 21 Mei 1937 omdat het dan 10 jaar geleden is, dat Lindbergh over den Oceaan vloog. Volgens de „Intransigant" zal men in 1937 voor dezen wedstrijd zeker wel 20 deelnemers kunnen verwachten, en waar Lindbergh in 1927 de 5832 K.M. aflegde in 33 uur en 30 minuten, zal de snelheid thans vermoedelijk zoodanig opgevoerd kunnen worden, dat de overtocht niet meer dan 20 uur zal duren. Het blad herinnert in een uitvoerig arti kel aan de emotie, die zich op 21 Mei 1927 van de wereld meester maakte, toen de vlucht van Lindbergh geslaagd was. Het blad spreekt voorts den wensch uit, dat ko lonel Lindbergh in Mei 1937 op Le Bour- get aanwezig zal zijn om den winnaar te verwelkomen. „Tel." GEHEIZINNIG VLIEGTUIG. Een geheimzinnige eendekker is gister middag op een terrein nabij het vliegveld Toussus bij Versailles geland, waar een auto stond te wachten. De piloot vulde zijn benzine-voorraad aan en, na toeloopende nieuwsgierigen met een revolver bedreigd te hetjben, steeg hij op en verdween. Ook de auto is er in geslaagd te ontkomen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7