VRIJDAG 28 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 11 PAARDENSPORT HET INTERN. CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN Nederland op de vierde plaats Het hoogtepunt van het intern, concours hippique te Aken bestond gisteren uit den landenwedstrijd, waarvoor de belangstel ling buitengewoon groot was. Zeker 30.000 toeschouwers woonden de wedstrijden bij. Voor den aanvang werden de equipes, voor gesteld. Op het parcours waren 12 hinder nissen uitgezet, sommigen ter hoogte van 1.60 meter, terwijl in totaal 19 sprongen moesten worden gemaakt. Elke ruiter moest tweemaal het parcours afleggen. Na de eerste ronde leidde Duitschland met slechts 4 fouten voor de Ver. Staten met 12 fouten, Hongarije met 19 fouten en Ne derland en Turkije, welke beide laatsten landen 20 fouten hadden. Ritm. Kurt Hasse ging met den Olympi- schen winnaar Thora foutloos over het parcours, hetzelfde was het geval met ritm. Motnm met Baccarat. Kap. von Bar- nekow zag zich met Olaf 4 fouten toege wezen, ritm. Brandt met Alchimist 8 fou ten. Luit. Greter maakte met Ernica 4 fou ten, luit. de Bruine met Trixie 4 fouten, de heer Pasman met Prins Igor 12 fouten en ritm. Heuff met Godard 12 fouten. In de tweede ronde bleef ritm. Momm met Baccarat wederom zonder fouten, waardoor deze Duitsche officier de eerste plaats bezette in het persoonlijk klasse ment. De Amerikaansche officieren kap. Raguse met Dakota en kap. Jadwin met Ugly verrichtten een fraaie prestatie door eveneens foutloos het parcours af te leg gen. Luit. Greter maakte thans wederom 4 fouten, luit. de Bruine ook, terwijl de heer Pasman zijn prestatie verbeterde en ditmaal twee hindernissen miste, zoodat het totaal aantal fouten van Nederland op 36 kwam, achter Duitschland met 12 fou ten, Amerika met 26 fouten, Hongarije met 27 fouten. Na Nederland werden nog ge klasseerd Roemenië 3814 fout, Turkije 40 fouten, Italië 51% fout, Tsjecho-Slowakije 60 fouten, Oostenrijk 79% fout, terwijl Zweden den strijd staakte. In de zware dressurproef herhaalde Kronos zijn Olym pische zege te Berlijn, thans onder zijn eigenaar Loerke. ATHLETIEF NIEUW WERELDRECORD VAN TOWNS De 110 meter horden in 13.7 sec. Tijdens de athletiekwedstrijden te Osla verbeterde de bekende Amerikaansche hordenlooper, Forest Towns, het wereld record 110 meter horden door dezen af stand af te leggen in den phenomenalen tijd van 13.7 sec. Tweede werd de Canadees O'Connor met een tijd van 14.7 sec. Nog nimmer is een athleet binnen de 14 seconden gekomen. Het wereldrecord stond op 14.1 sec. ten name van dezen Amerikaan. Ook in de an dere nummers werden fraaie prestaties verricht; zoo legde Draper (V.S.) de 200 meter af in 21.4 sec.; een zelfden tijd no teerde Williams. RECORDPOGINGEN VAN KALKMAN EN ENGELMAN. Bij de wedstrijden van de Rotterdam- sche sportcommissie, welke op Koningin nedag, des namiddags half drie, op de Sin- telbaan nabij de voormalige Nenijtohallen te Rotterdam zullen worden gehouden, zal H. Kalkman van Sportclub Rotterdam een poging doen het Nederlandsch record 1 Engelsche mijl hardloopen te verbete ren. P. Engelman van Pro Patria zal een aanval doen op het Nederlandsch record 2 Engelsche mijlen snelwandelen. VOETBAL U. V. S.ZEELANDIA. a.s. Zondag komt de Middelburgsche 2e klasser „Zeelandia" bij U. V. S. op bezoek. De wedstrijd vindt plaats op het N. B. L. O. terrein aan den Zoeterwoursche Singel en vangt om 2 uur aan. De gasten verschij nen met het volgende elftal. Doel: M. Adriaansen. Achter: H. de Vos en J. Net. Midden: L. Hendrikse, A. de Rijke en A. de Bruijne. Voor: F. de Bruijne, L. Jongepier, C. Janisse, C. Adriaansen, P. Philipse, U. V. S. is als volgt samengesteld: Doel: H. Kramp. Achter: G. Burgy en J. Delfos. Midden: W. Regeer, B. L. Wallaart en C. v. d. Reijden. H. v. Boven, A. v. d. Laan, C. van Goor, J. de la Bije, J. Onvlee. A. J. Graafmans en L. Platteel kunnen wegens opgeloopen blessure nog niet uit komen. DE WERELDKAMPIOENSCHAPPEN TE ZURICH. Men schrijft ons uit Zurich: Nog enkele dagen en de wereldkampioenschappen op de Berlikon-baan bij Zürich nemen een aanvang. Op de oude cementen baan, die nog altijd snel is, haar verrassingen in zich sluit, wordt al een paar dagen druk getraind en de eersten, die naar Zürich zijn gekomen, waren de Nederlanders. Onder leiding van de heeren Swaab de Beer en Guus Schil ling gaat alles zooals men het zich wenscht en bedriegen de voorteekenen niet, dan zal van Vliet den titel niet ontgaan. Maar., deze baan moet tactisch gereden worden. En een kleine omissie, een denkfout van den renner kan noodlottig worden. We hebben nu al een paar dagen de sprintjes van den Woerdenaar gevolgd, weten, dat hij zich in prima vorm bevindt. Maar wit zal hem tenslotte bedreigen? Weten we niet van de O. S. te Berlijn, dat hij alle anderen hebben kan? Natuurlijk zal Van Vliet rekening te houden hebben met een Chaillot, een Collard, Pola of Lo- renz, doch het zou zeer verrassen, indien Van Vliet de titel zou ontgaan. Gister middag heeft de Woerdenaar weer een prima sprintje gemaakt, samen met Van Egmond, de „lange" zooals hij in den wan del genoemd wordt, en van der Voort. De anderen kwamen er niet aan te pas. En als men nu berekent, dat Scherens het wel weer bij de professionals zal klaar spelen om wereldkampioen te worden, dan mag men eigenlijk niet verwachten, dat deze wereldkampioenschappen wat de sprint betreft groote verrassingen zullen op leveren. We zagen gistermiddag het „poeske" een sprong nemen op de laatste 200 M., zoo verrassend snel en zoo soepel, dat de anderen schenen stil te staan. In dien het wa a r wordt, wat we veronderstel len, dan zal de Belg Jef Scherens de eerste zijn in de geschiedenis der wereldkam pioenschappen, die het bestaat vijf maal in achtereenvolging wereldkampioen te wor den. Iets wat Ellegaard, Moeskops en Mi- chard niet konden verwezenlijken Menschelijkerwijs gesproken kan Sche rens den titel niet ontgaan. Zei Falck Han sen niet, dat Gerardin in den Grand Prix te Parijs niets tegen Scherens had in te brengen? De eenige gevaarlijke knaap voor Scherens is de Duitscher Richter. Maar dien hebben we hier nog niet gezien. Scherens is ontzettend serieus aan het werk gegaan. Hij zit nu al de geheele week in hetzelfde hotel als de Nederlanders (op een paar honderd meter afstand van de baan) en traint iederen dag. Swaab de Beer is vol bewondering voor dezen Bel gischen knaap, die z'n zaakjes zoo goed voorbereidt en niets aan 't toeval wenscht over te laten. Van het wielrenfront te Zürich valt voor de rest op het oogenblik weinig te vertellen. Alle renners trainen en onder deze zagen we voor het eerst in de geschiedenis der U.C.I. de Japansche sprinters, die hier naar toe zijn gekomen om eenige sprintjes te leveren tegen de wereldconcurrentie. Een Japansche „geste" dus om aanwezig te zijn. Een kostbare geste, die ongetwijfeld ge maakt wordt met het oog op de O.S. in 1940. Maar van Vliet vertelde ons .gister middag, dat een paar van de Japanners „heelemaal nog zoo gek niet" reden. Geen eerste klasse sprinters, maar toch zeker tweede klasse. Wachten we af wat ze zul len presteeren, zooals alles hier thans af gewacht moet worden. Misschien komen er tenslotte toch verrassingen. Het weer is hier zeer gunstig. Zonne- weelde.misschien iets te warm voor de renners. De Nederlandsche wegrenners Gommans en Schulte trainen ook regelmatig. De con currentie is zwaar, maar de beide amateurs zijn optimistisch. En de mentale opvatting der dingen heeft altijd veel invloed. Van de prof.-wegrenners is op het oogenblik alleen nog maar Pellenaers hier, een vlotte knaap, die best met allen kan opschieten. Middel kamp, A. van Schendel en G. v. d. Ruit worden heden verwacht. Wat zullen de Nederlandsche Tour de France-mannetjes uitrichten in den strijd om den wereldtitel over 220 K.M., die bij Bern plaats vindt? Vraagteekens moeten geplaatst worden bij een voorbeschouwing over den amateur- en prof.-wegwedstrijd in tegenstelling met die voor de sprinters. En tenslotte komen ook de stayers aan de beurt Dinsdag. Er is er nog geen enkele te Zürich. Motoren daverden nog niet over de baan. Deze is moeilijk en Alkema en Snoek Jr. zullen het tegen de grooten zeker niet gemakkelijk krijgen. LAND- EN TUINBOUW SPORT Het Int. schaalctournooi te Nottingham. EUWE-BOTWINNIK REMISE. De resultaten van de partijen, gisteren gespeeld in de 14de ronde van het tour- nooit te Nottingham, waren: Euwe remise met Botwinnik. Tartakower verliest van Aljechin. Bogoljubow verliest van Flohr. Fine remise met Capablanca. Alexander remise met Tylor. Winter verliest van Lasker. Vidmar remise met Thomas. De stand is thans: Capablanca en Botwinnik ieder 9% p.; Aljechin 9 p. (uitgespeeld); Euwe, Fine en Rechevsky ieder 8% p.; Flohr 8 p.; Las ker 7% p.; Vidmar 6 p.'; Bogoljubow en Tartakower ieder 5 p.; Tylor 4% p.; Alexander 3% p.; Thomas 3 p.; Winter 2 punten. Bij het begin van de voorlaatste ronde gingen, nadat Capablanca eergisteren zijn uitgestelde partij tegen Vidmar had ge wonnen, Botwinnik en Capablanca aan het hoofd met negen punten. Beiden hadden reeds hun vrije dag gehad. Botwinnik krijgt nog Euwe en Winter, Capablanca nog Fine en Bogoljoebof als tegenstan ders. De meeste kansen moesten aan den oud wereldkampioen worden toegekend. Al gemeen werd aangenomen, dat hij met wit spelende tegen Fine, deze partij op re mise zou aanleggen, terwijl een winstpunt tegen Bogoljoebof waarschijnlijk is te achten. Daarna zal hij op 10% punt ein digen. Zal Botwinnik dit getal bereiken? De partij tegen Winter moet welhaast als een winstpunt voor hem gerekend wor den, zoodat zijn partij tegen den wereld kampioen, die acht punten heeft, voor hem van beslissend belang was. 't Was voor Euwe stellig een voordeel, met wit tegen den Rus te spelen. De kans op het houden van remise is dan grooter en natuurlijk zal hij zijn uiterste best doen, te winnen, aangezien hij thans, bij winst tegen Tho mas in de laatste ronde, toch nog eenzelf den eindstand als Bowtinnik zal berei ken. Ten tweede zouden daardoor thans de voorspellingen, die herhaaldelijk tijdens de wedstrijden zijn gedaan, in vervulling gaan, alleen met dit groote verschil, dat Capablanca hen voorbijgestreefd zou zijn en na zijn minder goed begin voor de ver rassing van dit tournooi gezorgd zou heb ben. Voor de verdere prijzen in totaal vier komen het meest in aanmerking de twee Amerikaansche deelnemers, Reshev- sky en Fine. Reshevsky heeft nog slechts te spelen met Vidmar, die eenigszins ge deprimeerd is en dus wel verliezen zal. Daarmede zou Reshevsky met 9% punt eindigen, hetgeen ook het resultaat van Euwe zou zijn, bij remise tegen Botwinnik en winst tegen Thomas. Fine heeft acht punten en zou met de remise tegen Capablanca en bij winst tegen Tylor, eveneens op 9% punt komen. Alje- chins spurt kan hem niet meer onder de prijswinners brengen. Met zijn winst tegen Tartakower in zijn laatste partij in het tournooi heeft hij nog slechts negen punten. Deze aan den vooravond van de voor laatste ronde opgemaakte beschouwingen, kunnen thans getoetst worden aan de re sultaten van de gisteren gespeelde veer tiende ronde. Voor den aanvang van deze ronde deed de wedstrijdleider de mededeeling, dat in afwijking van de tot nu toe gevolgde ge woonte, de avondpartijen een uur langer, dus tot elf uur, zouden worden gespeeld, en dat alle partijen in deze ronde in elk geval voltooid zouden moeten worden, ook al zou daarvoor tot na middernacht moe ten worden doorgespeeld. Capablanca bevreesd voor zijn nacht rust? Of Capablanca door deze mede deeling bevreesd voor zijn nachtrust is geworden, is niet zeker, maar een feit is, dat' hij reeds na een kwartier spelen zijn tegenstander remise aanbood. Dit was Fine echter al te kras. Een half uur later, toen Capablanca alle stukken met uitzon dering van beide toren geruild had, her haalde hij zijn aanbod. Ditmaal had Fine niet veel keus. Er stonden voor hem te groote belangen op het spel, dan dat hij zich kon veroorloven in een eenvoudige stelling op winst te gaan spelen, en, der halve accepteerde hij het remise-aanbod. De opening was dezelfde als die van de partij Lasker—Capablanca, n.l. Tsjechische verdediging van het dame-gambiet met de ontwikkeling van den zwarten raadsheer naar b4. Het beste is over het verdere ver loop maar te zwijgen.... EUweBotwinnik. De zoo belangrijke ontmoeting Euwe—Botwinnik was een Nimzowitsch-verdediging van het dame gambiet met den gebruikelijken zet Dc2. Euwe speelde op het behoud van zijn twee raadsheeren. Doordat hij na ruil op c3 met zijn b-pion terugkwam, versterkte hij zijn centrum. Hij bracht de koningin op Bot- winniks koningsvleugel gerichte diagonaal en speelde ook zijn damelooper op deze lijn. Vervolgens wist hij Botwinnik een geïsoleerden pion op e6 te bezorgen. Om zich van den druk, welken Euwe door goed positiespel verkregen had, vrij te werken, ging de Rus door afruil van vrij wel alle stukken het spel vereenvoudi gen. In het eindspel van looper tegen paard offerde Botwinnik zijn zwakken e-pion om zich daardoor remisekansen te verschaffen. Daar de pluspion van Euwe een dubbelpion was, was het nog lang niet 1 zeker, dat Euwe zou kunnen winnen. Daarvan was Botwinnik blijkbaar zelf ook overtuigd, want in de pauze kwam hij bij Euwe in de kamer, 4ie voor den wereld kampioen is beschikbaar gesteld, voor stellende de partij remise te houden, waarbij zich het voor een zoo belangrijke ontmoeting eenigszins ongewone geval voordeed, dat de Russische speler zijn te genstander een remisevariant demonstreer de. Euwe was hiervan niet overtuigd, maar maakte zich nu bij zijn overdreven sportiviteit eenigszins bezorgd, dat hij het remise niet had aangenomen, daar Bot winnik hem een variant getoond had. Met klem mochten zijn vrienden betoogen, dat Botwinnik geheel vrijwillig naar hem toe gekomen was en dit toch nimmer op een besluit op een aanbod in te gaan invloed kon uitoefenen. De strijd werd voortgezet onder een groote schare toeschouwers, zoo groot als nog niet bij een partij tijdens dit tournooi aanwezig was geweest. Bijna alle meesters, die meerendeels vrij waren, waren teruggekomen en vrij algemeen kon men van hen hooren: „Euwe heeft een kans". Doch het heeft niet zoo mogen zijn. Er ontstond een zeer span nende kamp, waarbij wit drie vrijpionnen op den koningsvleugel had. Deze laatsten hielden Euwe volkomen in bedwang en nu was de hoop er op gevestigd, dat hij zijn pionnen beslissend naar voren zou kunnen brengen. Maar Botwinnik vond een weg om hem met zijn paard tegen te houden. Of er een winst voor Euwe in de stelling heeft gezeten, kon bij beperkten tijd voor analyse nog niet nagegaan wor den. TartakowerAljechin. Ook tegen Aljechin gaf Tartakower zijn partij op. Reeds op den derden zet fianchetteerde hij den koningslooper, waartegenover Al jechin het centrum met zijn pionnen be zette. Daar den Poolsche'n meester bij een machtig centrum gevaren dreigden, ruil de hij een pion. Daarna verzwakte Aljechin de witte, korte rochadestelling door den koningslooper door ruil onschadelijk te maken. Tartakower werd toen gedwongen zijn h-pion tegen Aljechins d-pion te ge ven, daar laatstgenoemde door een pion- nenmeerderheid op den koningsvleugel aanvalskansen had. Aljechin benutte deze kansen uitstekend. Hij rukte met zijn g- en t-pion op en bedreigde den witten ko ning. Hij vergrootte zijn aanval met een kwaliteitsoffer, waarbij hij een pion won. Tenslotte moest Tartakower de koningin voor toren en paard geven en toen hij bo vendien nog een pion verloor, streek hij de vlag. Aljechin heeft hiermede inder daad negen punten als eindresultaat be reikt. 55 H H 55 D Oh 9 5 5 8V2 37, 81/2 6 81/2 3 91/2 71/2 41/2 91/0 8 AlexanderTylor. Voor het laatst in dit tournooi hadden twee Engelschen Alexander en Tylor de kans om elkaar een punt afhandig te maken. Zooals men weet, zijn de voorafgaande vijf partijen waarbij twee Engelschen betrokken wa ren, alle in remise geëindigd. Het lag dus in de lijn der verwachtin gen, dat ook ditmaal een kalm partijtje ten beste zou worden gegeven. Dit bleek inderdaad het geval te zijn. Na een Caro Kann-verdediging werd tot remise beslo ten. BogoljoebofFlohr. De party Bogol joebofFlohr was een der weinig Fran- sche verdedigingen, welke in dit tournooi zijn gespeeld. Flohr speelde de moderne variant, welke in de match EuweAlje chin enkele malen werd toegepast. Bogol joebof schoof zijn e-pion door, waardoor hij het centrum afzette, waarna Flohr na koninginne-ruil te hebben afgedwongen, den strijd naar de o-lyn trachtte te ver plaatsen. In een ongeveer gelijke stelling meende Bogoljoebof een pion te kunnen winnen en overzag hierbij, dat hij met verlies van de kwaliteit moest betalen. De partij werd afgebroken, maar al spoedig overtuigde Bogoljoebof zich ervan, dat het overwicht van Flohr te groot was en hij gaf de partij op. WinterLasker. De partij Winter— Lasker was een dame-gambiet met een voortzetting die de Belgische speler Collé in zwang heeft gebracht, waarin wit na de noodige voorbereidingen zijn e-pion naar e5 brengt. Toen Lasker dezen pion aanviel, zette Winter een combinatie op touw, waarbij een paardoffer inbegrepen was. Lasker weerlegde deze combinatie door het offer te weigeren en wist daar bij een pion te winnen en na ruil der da mes tot een eindspel van toren raadsheer en pionnen over te gaan waartij de stel ling van den oud-wereldkampioen boven dien nog de voorkeur verdiende. Na de hervatting had hij nog een uur noodig om rustig en zeker zijn meerderheid in winst om te zetten. VidmarThomas. Vidmar—-Thomas was een dame-gambiet met een Tsjechi sche verdediging, waarbij zwart den raads heer op c8 door het spelen van e7 naar e6 insloot. Vidmar had spoedig het betere spel en toen hij een pion op c5 sloeg, nam Thomas niet terug in de meening, dit ook later te kunnen doen. Vidmar echter speelde een fijn spel en wist zijn plus-pion te handhaven. Spoedig wist hij tot het eindspel over te gaan, waarin zijn kansen zeer gunstig waren. Na de hervatting heeft hij echter minder goed voortgezet en het gelukte Thomas in een toreneind spel remise te houden. LANDAU WINT DEN EERSTEN PRIJS. In het Major open tournooi. In het Major open tournooi speelde Landau gisteren zijn hangpartijen af. Hij maakte remise tegen Bruce, won van Cole, terwijl zijn hangpartijen met Odess-List en Klein remise werden. Hij heeft een score van 7 uit 9 partijen en is zeker van den eersten prijs. Mocht hij verliezen in de laatste partij tegen Ritson Morry, dan zou hij den eersten prijs moeten deelen. Hieronder laten wij enkele partijen, ge speeld in de 13e ronde van het tournooi te Nottingham, volgen: Wit: Lasker Zwart: Euwe. 1. d2d4, d7d5; 2. c2—c4, c7—c6; 3. Pgl—f3, Pg8—f6f 4. e2e3, Lc8—f5; 5. Lfld3, e7e6; 6. c4xd5, Lf5xd3; 7. Ddlxd3, e6xd5: 8. Pbl—c3, Lf8—d6; 9. 0— 0, 0—0; 10. Tfl—el, Pb8—d7; 11. e3—e4, d5xe4; 12. Pc3xe4, Pf6xe4; 13. Dd3xe4, Tf8 e8; 14. De4xe8, Dd8xe8; 15. Telxe8, Ta8xe8; 16. Kgl—fl, Pd7—b6; 17. Lel—d2. f7—f6; 18. Tal—el, te8xel; 19. Pf3xel, Kg8 —f7; 20. Kfle2, Kf7—e6; 21. H2—h2, Pb6c4; 22. Ld2—cl, Ld6—c7; 23. Ke2— d3, Lc7a5?24. b2—b4, La5xb4; 25. Pel c2, Lb4d2; 26. Lclxd2, Pc4—b2f; 27. Kd3e2, Ke6d5; 28. Ld2—cl, Pb2—c4; 29. Ke2d3, Pc4—b6; 30. Pc2—e3t, Kd5— e6; 31. Pe3—c4, Pb6—c8; 32. Pc4—a5, Pc8 d6; 33. Lelf4, geeft op. Wit: Botwinnik. Zwart: Vidmar. 1. c2c4, e7e6; 2. Pgl—f3, d7—d5; 3. <?2d4, Pg8—f6; 4. Pbl—c3, Lf8—e7; 5. Levi—g5, 0—0; 6. e2—e3, Pb8—d7; 7. Lfl d3. (Een minder gebruikelijke zet, welken Euwe in Zandvoort toepaste tegen Becker), c7c3. (Ook b7b6 komt in aanmerking); 8. 00, c5xd4; 9. e3xd4, d5xc4; 10. Ld3x c4, Pd7—b6; 11. Lc4—b3, Lc8—d7; 12. Ddl d3, Ph6d5; 13. Pf3—e5, Ld7—c6; 14. Tal—dl, Pd5b4; 15. Dd3—h3, Lc6—d5; 17. f2—f4, Ta8c8; 18. f4—f5. e6xf5; 19. Tflxf5, Dd8d6. (Zwart heeft wits drei- gng overzien). De nu volgende combina tie levert minstens een pion op; 20. Pe5 17, Tf8xf7. (Op Kxf7 volgt Lxd5f); 21. Lg5xf6, Le7xf6; 22. Tf5xd5, Dd6—c6; 23. Td5d6, Dc6e8. (Op Dxd6 volgt Dxc8t en Lxf7f; 24. Td6d7, geeft op. Wit: Aljechin. Zwart: Bogoljubow. 1. Pgl—f3, d7d5; 2. d2—d4, Pg8—f6; 3. c2c4, c7c6; 4. Pblc3, d5xc4; 5. a2 s4, e7e6; 6. e2—e4, Lf8—b4; 7. e4—e5, Pf6e4; 8. Ddl—c2, Dd8—d5; 9. Lfl—e2, c6c5; 10. 0—0, Pe4xc3; 11. b2xc3, c5xd4; 12. Pf3xd4, Lb4c5; 13. Pd4—f3, Pb8—d7: 14. Tfl—dl, Dd5c6; 15. Le2—c4, 0—0; 16 Pf3—g5, g7—g6, 17. Lc4b5, Dc6—c7; 18. Pg5e4, Lc—e7; 19. f2—f4. Pd7—c5; 20. Pe4—f6f, Le7xf6; 21. e5xf6. Lc8—d7; 22. Lele3, Ld7xe5; 23. a4xb5; Pc5d7; 24. g2g3, Pd5—f6; 25. Le3—d4, Pf6—d7; 26. Dc2—f2, b7—b6; 27. Tdl—el, Dc7—c4; 28. Tal—bl, Ta8c8; 29. Df2—e3, Tf8 e8; 30. De3—f3, f7—f6; 31 Tbl—b4, Dc4 c7; 32. Tb4b2, Te8—e7; 33. Tb2—e2, Kg8—f7; 34. g3—g4, Tc8—e8; 35. g4—g5, f6xg5; 36. f4—f5, Dc7—f4; 37. f5xe6f, Te7 xe6; 38., Df3d5, Pd7—f6; 39. Ld4xf6, Df4 g4f; 40. Te2g2, Dg4—f5; 41. Lf6—e5, Kf7—g8; 42. Tg2—f4, Df5—g4f; 43. Kgl— hl, h7h5; 44. Tel—gl. Dg4—h3; 45. Tf2— f6, Kg8h7; 46. Tf6xe6, Texe6; 47. Dd5— d7f, geeft op. NEDERLAND—NOORWEGEN. Het bestuur van den K. N. V. B. heeft bepaald, dat de wedstrijd Nederland Noorwegen op 1 November as. te Amster dam gespeeld zal worden in het Olym pisch stadion. WIELRENNEN „NIEUW-SWIFT" As. Zondag zal het clubkampioenschap lange afstand worden verreden, A. en B.- klassers 100 K.M., C.-klassers 60 K.M. Het is tijdens de wedstrijden verboden de ren ners te verzorgen of te volgen, terwijl reeds verschillende rondenpremies zyn beschik baar gesteld. Het vertrek vanaf het club lokaal is bepaald op 8.10 uur, ter de start om kwart voor negen plaats vindt. De uitslagen van het recordrijden over 15,2 K.M. is als vologt: 1. H. Krimp 21.22; 2. S. J. de Jong 21.57; 3. H. de Jager 22.25; 4. J. Rïbot 22.47; 5. M. C. Segaar 22.53; 6. Th. Holst 23.11; 7. J. Krimp 23.12; 8. H. v. d. Biezen 25.59; 9. Holswilder, pech. Hengsten-keuring. De gewone Rijkskeuringen van tot dek king bestemde hengsten in het najaar van 1936, welke alléén door de stamboekcom- missiën zullen geschieden, zullen voor Zuid-Holland worden gehouden te: Kedichem, op Donderdag 3 September e.k., 9 uur, voor type tuigpaard. De aandacht van belanghebbenden zij gevestigd op den inhoud van de artike len 21 tot en met 29 van het Koninklijk Besluit van 14 Augustus 1922 (Staatsblad No. 493). Inschrijvingsbiljetten voor de keurin gen worden op vrachtvrije, schriftelijke en onderteekende aanvragen daartoe, aan eigenaren en houders van hengsten door den waarnemend-secretaris der Pro vinciale Regelingscommissie, den heer Ir. P. Verhoeven, Rijksveeteeltconsulent, Emmastraat -s211 te 's-Gravenhage, ver strekt. HET TOURNOOI TE NOTTINGHAM Aljechin Va Va Bogoljubow Fine Botwinnik I l/a 1 Tylo Capablanca j 1 1 Va

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11