EN6ELSGHE KOP EN SCHOTELS C. FORTMANN 45 DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LAND- EN TUINBOUW VEE- EN ZUIVELTENTOONSTELLING TE GOUDA. In Gouda, het centrum van een uitge strekt en nijver landbouwgebied, is gis teren en vandaag een groote vee- en zui- veltentoonstelling georganiseerd, waarvoor van wijd en zijd en vooral uit de streek veel belangstelling bestaat. Het initiatief voor deze expositie is uitgegaan van heit gemeentebestuur, dat bij de voorbereidin gen van verschillende kanten medewer king ondervond. De tentoonstelling telt vier rubrieken vee en een rubriek varkens met 245 in zendingen en 500 stuks. De zuiveltentoon- stelling telt 60 inzendingen kaas in vijf klassen. Wat de kwaliteit betreft, die van de kaas is zeer goed te noemen; het vee daarentegen is over het algemeen van matig gehalte. Niet, dat de kwaliteit slecht is, integendeel, er zijn goede die ren, doch uitmuntende exemplaren ont breken. Het geregistreerd vee maakt den indruk, dat de verpleging onvoldoende is, hetgeen zich op de kwaliteit wreekt. De burgemeester van Gouda, de heer E. G. Gaarlandt, heeft gistermorgen de tentoonstelling officieel geopend, waarbij een groot aantal autoriteiten en genoo- digden uit landbouw- en zuivelkringen aanwezig was. De heer Gaarlandt zeide, dat bij de inrichting der tentoonstelling tweeërlei doelstelling heeft voorgezeten. Het werd van belang geacht de kaasma- kende boeren en de veehouders in de ge legenheid te stellen de producten van hun bedrijf te toonen en daarnaast werd be oogd de voordeelen van de Goudsche markt, welke zich als aangewezen mid delpunt voor den handel in vee- en zui velproducten voor een ruime omgeving van oudsher onder de belangrijke han delscentra heeft gerangschikt, naar voren te brengen. Een welvarende streek met grasrijken bodem, bevolkt door nijvere boeren, paraat om van elke opleving in de economische toestanden gretig gebruik te maken, staat gereed om meer te geven, dan de vraag thans eischt. Dank zij de aanpassing aan de crisisomstandigheden, welke, naar het zich laat aanzien, dit jaar reeds grootere aanvoeren op de markten zal doen noteer en, lijkt de toekomst nog gunstiger aspecten te openen. Na een woord van hartelijken dank aan dfen wet houder van het marktwezen, den heer%. C. H. Koemans en de overige organisatoren, verklaarde de burgemeester de expositie voor geopend met den wensch, dat zij aan haar doelstellingen zal beantwoorden. In een der bovenlokalen van de voor malige kazerne op het Veemarktterrein, de plaats der tentoonstelling, heeft de Pluimvee- en Konijnenhoudersvereeniging Gouda en Omstreken ter opluistering een expositie van pluimvee en konijnen inge richt, waarop 70 prachtige dieren van verschillend ras en kleur zijn te bewon deren. Bekroningen. De prijzen zijn als volgt toegekend: Kaas. Goudsche kaas van 36 K.G.: lste pr. A. van Eijl te Stolwijk; 2de pr. W. C. Both W.Czn. te Stolwijk; 3de pr. G. Vonk Noordegraaf te Ouderkerk a. d. IJsel. Goudsche kaas van 6 tot 9 K.G.: prijs C. Snoek Jzn. te Bergambacht; 2de pr. A. Hailing te Ouderkerk a. d. IJsel; 3de pr. A. van Eijl te Stolwijk. Goudsche kaas van 912 K.G.: lste pr. C. Kempenaar te Aarlanderveen; 2de pr. A. P. Streefland te Lekkerkerk; 3de pr. F. Verburg te Stolwijk. Goudsche kaas van 1215 K.G.: lste pr. G. Oskam te Vlist; 2de pr. A. van Eijl te Stolwijk; 3de pr. L. de Vries C.Jzn. Stolwijk. Zeer zware kaas: lste pr. J. Oskam Wzn. te Schoonhoven; 2de pr. A. A. Bodegom te Stolwijk; 3de pr. C. Bongers te Stol wijk. Vee. Geregistreerd vee: Oudere stie ren geb. voor Oct. 1934: lste pr. met me daille Pias van Fok- en Controlevereeni- ging Utrecht's Eersteling te Montfoort; 2de pr. Theo van Gebr. A. J. en D. Scheer te Berkenwoude; 3de pr. Kooistee Apis n van A. Boer te Gouderak. 1%-jarige stieren (geboren na 1 Oct. 1934): lste pr. niet toegekend; 2de pr. Jaantje's Prins van C. Habben Jansen te Stein bij Haastrecht en Adelbert Vaan 27 van J. G. Baars te Zwammerdam; 3de pr. Frederik I van M. de Gier te Haastrecht, Paul van M. L. Moons te Gouda en Frans 125 van A. v. d. Berg te Gouderak. Kalfstieren (geboren na 1 December 1935): lste pr. met medaille Grietje's Ge rard van B. Slob te Hoornaar; lste pr. Marinus van Wed. C. Baars te Reeuwijk; 2de pr. Roosje's Hilgondus van D. de Jong te Hoornaar; 3de pr. Jetje's Sjoerd van C. Habben Jansen te Stein bij Haas trecht; Ferdinand VII van W. Boer te Bo degraven en Jonker van A. Bongers te Hoornaar. Kuiskalveren (geboren na 1 December 1935): lste pr. Yke III van W. Boer te Bodegraven; 2de pr. Wodan 1670 van S. J. Visser te Rijnsaterwoude en Cato XIX van A. Miltenburg te Hekendorp; 3de pr. Dirkje ni van W. Parmentier te Bleiswijk en Markies 1673 van S. J. Visser te Rijn saterwoude. Melkkoeien (geboren October 1932): lste pr. met medaille Jeltje 105 van E. Kahn te Zoetermeer; lste pr. Corrie 3027 van gebr. Zwanenburg te Bodegraven; 2de pr. Juliana IV van J. de Hoop te Go- rinchem en Harmpje van S. J. Visser te Rijnsaterwoude; 3de pr. Jeltje 22 van E. Kahn te Zoetermeer. Melkschotten: lste pr. Nora van F. Slob te Goudriaan; 2de pr. Cato XVlil van A. Miltenburg te Hekendorp; 8de pr. Chris tina I van C. W. Kasbergen te Snelre- waard bij Oudewater. Melkvaarzen: lste pr. Jannigje van F. Slob te Goudriaan; 2de pr. Hanna V van C. W. Kasbergen te Snelrewaard bij Oude water; 3de pr. Pietje V van C. W. Kas bergen te Snelrewaard bij Oudewater. Zichtbaar drachtige vaarzen met min stens 2 breede tanden: lste pr. met me daille: Gerry van F. Slob te Goudriaan; 2de pr. Elsje van E. Kahn te Zoetermeer; 3de pr. Mijne III van A. Miltenburg te Hekendorp. Pinken: lste pr. Mientje van S. J. Vis ser te Rijnsaterwoude; 2de pr. Toos van S. J. Visser te Rijnsaterwoude en Geertje IV van gebr. Scheer te Berkenwoude; 3de pr; Piena van gebr. Zwanenburg te Bo degraven. Collectie vier melkkoeien van één eige naar: lste pr. E. Kahn te Zoetermeer. Collectie vier pinken van één eigenaar en één vader: lste pr. S. J. Visser te Rijn saterwoude. Ongeregistreerd vee. Oudere stieren (geboren vóór October 1934): lsite pr. H. Hogendoom te Hekendorp; 2de pr. A. W. Rodenburg te Capelle a. d. IJsel; 3de pr. J. Kasbergen te Hekendorp. ltf-jarige stieren zonder tanden: lste pr. fa. M. den Hollander en Zn. te Nieu- werkerk a. d. IJsel; 2de pr. F. J. Mulder te Lopik; 3de pr. B. Sleeuwenhoek te Nieuwerkerk a. d. IJsel. Kalfstieren: lste pr. fa. M. den Hollan der en Zn. te Nieuwerkerk a. d. IJsel; 2de pr. J. v. d. Stok te Vlist; 3de pr. fa. M. den Hollander en Zn. te Nieuwerkerk a. d. IJsel. Kuiskalveren: lste pr. gebr. J. en P. v. d. Berg te Bergambacht; 2de pr. fa. M. den Hollander en Zn. te Nieuwerkerk a. IJsel; 3de pr. A. W. Moons te Reeu wijk. Beste groep vier kuiskalveren van één eigenaar: lste pr. fa. M. den Hollander en Zn. te Nieuwerkerk a. d. IJsel. Melkkoeien (geboren vóór 1932): lste G. Vonk Noordegraaf te Ouderkerk a. d. IJsel; 2de pr. J. van Reeuwijk te Gou da; 3de pr. J. van Reeuwijk te Gouda. Melkkoeien (geboren tusschen 1 Octo ber 1932 en 1 October 1933): lste pr. gebr. J. en P. v. d. Berg te Bergambacht; 2de pr. J. van Reeuwijk te Gouda. Melkkoeien (geboren tusschen 1 Octo ber 1933 en 1 October 1934): lste pr. H. Zandman te Akerdijk; 2de pr. J. van Reeuwijk te Gouda; 3de pr. P. Donker te Hekendorp. Zichtbaar drachtige vaarzen met min stens twee breede tanden: lste pr. fa. M. den Hollander en Zn. te Nieuwerkerk a. d. IJsel; 2de pr. B. Sleeuwenhoek te Nieu werkerk a. d. IJsel; 3de pr. fa. M. den Hollander en Zn. te Nieuwerkerk a. d. IJsel tweemaal. Eervolle vermeldingen: B. Sleeuwenhoek te Nieuwerkerk a. d. IJsel en H. Kraan te Haastrecht. Pinken: lste pr. J. van Reeuwijk te Gouda; 2de pr. gebr. J. en P. v. d. Berg te Bergambacht; 3de pr. G. J. de Ruiter te Waddinxveen. Collectie vier pinken van één eigenaar: lste pr. Bond van oud-leerlingen te Nieu werkerk a. d. IJsel; 2de pr. J. van Reeu wijk te Gouda. Beste koe voor de mesterij van eiken leeftijd: lste pr. H. Zandman Jr. te Aker- dijk; 2de pr. R. J. van Dijk te Stein bij Haastrecht. Beste melkkoe geschikt voor den stier van eiken leeftijd: lste pr. J. van Reeu wijk te Gouda; 2de pr. J. C. Moons te Waddinxveen; 3de pr. J. C. Moons te Waddinxveen. Dikbillen voor de mesterij, minstens twee tanden: lste pr. H. Cohen te Wasse naar; 2de pr. H. Cohen te Wassenaar. Dikbil graskalveren: lste pr. J. Oskam te Willige Langerak; 2de pr. Th. A. van Dijk te Oudewater; 3de pr. J. Oskam Willige Langerak. Vette koeien. Uitgewisselde vette koeien geen dikbillen: lste pr. T. D. Bak te Gouda; 2de pr. J. Post te Kethel. Niet uitgewisselde vette koeien geen dikbillen: lste pr. C. Kaars te Gouda; 2de pr. T. D. Bak te Gouda; 3de pr. G. Bergsma te Gouda. Vette kalveren: lste pr. T. D. Bak Gouda. Vette kalveren dikbillen: lste pr. Molenaar te Nieuwerkerk a. d. IJsel; 2de pr. G. J. Bergsma te Gouda. Schapen. Beste groep voor de slacht onverschillig welk ras: lste pr. W. F. Cor- nelissen te Gouda. Beste groep lammeren voor de slacht onverschillig welk ras: lste pr. A. v. d. Breggen te Waddinxveen. Beste groep fokschapen, niet uitgewis- veld, doch minstens twee breede tanden: lste pr. A. v. d. Breggen te Waddinxveen; 2de pr. A. v. d. Breggen te Waddinxveen. Beste ram minstens twee breede tanden: lste pr. A. G. Scheer te Zoetermeer; 2de pr. A. v. d. Breggen te Waddinxveen, V a r k e n s. Slachtvarkens boven K.G. minimum: lste pr. A. de Vries Dzn, te Lekkerkerk; 2de pr. N. Speksnijder te Ouderkerk a. d. IJsel; 3de pr. A. Verkerk Pzn. te Gouderak. Fijnste slachtvarkens meest geschikt voor de slacht van 130175 K.G. mini mum: lste pr. gebr. Kramer te Dubbel dam; 2de pr. A. Renes en gebr. van Leeu wen te Bergambacht; 3de pr. J. Teekens te Gouda. Fijnste slachtvarkens meest geschikt voor de slacht van 100130 K.G. mini mum: lste pr. A. Renes en gebr. van Leeuwen te Bergambacht; 2de pr. gebr. Kramer te Dubbeldam. Zwaarste varken: lste pr. A. Renes te Bergambacht. Beste kwaliteit groep overloopers schikt voor de mesterij minimum 8, van 6080 K.G.: lste pr. A. Renes en gebr. van Leeuwen te Bergambacht; 2de pr. N. Speksnijder Dzn. te Ouderkerk a. d. IJsel; 3de pr. gebr. Kramer te Dubbeldam, Beste groep schrammen minimum 8, van 4060 K.G.: lste pr. A. Renes gebr. van Leeuwen te Bergambacht; 2de pr. gebr. Kraan te Oudewater; 3de pr. N. Speksnijder Dzn. te Ouderkerk a. d. IJsel. Beste kwaliteit groep Geldersche big gen, minimum 8: lste pr. T. van Helden te Meteren bij Geldermalsen; 2de pr. T. van Helden te Meteren bij Geldermalsen. Beste zeug met biggen, minimum 8: P. UIT DE OMGEVING OEGSTGEEST. Paard en auto. Op den Haagsche Straatweg had een aanrijding plaats tus schen een luxe personenauto bestuurd door Dr. M. wonende te 's-Gravenhage en een vierwieligen groentenwagen, bespan nen met een paard en bestuurd door M. E. wonende te Oegstgeest. De auto werd aan de voorzijde beschadigd, terwijl het paard een wond in zijn zij opliep van plm. 40 c.M. De dierenarts V. alhier verleende aan het paard de eerste hulp. De oorzaak van dit ongeval is gelegen in het feit dat genoemd paard schrok van een juist passeerende tramtrein van de Haagsche Tramweg Maatschappij en dwars over den rijweg sprong met bovengenoemd gevolg. De politie heeft deze zaak in on derzoek genomen. Rijwielplaatjes. Mevr. A. C. G. wo nende te 's-Gravenhage en de heer J. V., wonende alhier, deden bij de politie aan gifte van het feit dat hun rijwielbelasting- merk hetwelk met een kokertje bevestigd was aan de stuurpen van hun rijwiel was ontvreemd geworden. Verboden grond. Door de politie zijn eenige personen bekeurd voor het loopen over verboden grond in de Buitenplaats ,Oud Poelgeest. Men zij er aan herinnerd dat men zonder toegangskaart niet in de genoemde Buitenplaats mag loopen. De politie zal hieraan streng de hand houden. St. Joseph-gezellen. Hedenavond wor den alle leden van de St. Joseph-gezellen- vereeniging in het gebouw verwacht in verband met de installatie van den nieu wen vice-praeses, kapelaan A. Sanders. VOORHOUT. Gemeenteraad. Hedenavond 8.30 uur zal de raad dezer gemeente in vergadering bijeen komen. De Agenda luidt: Ingeko men stukken. Mededeelingen "an Gede puteerde Staten omtrent goedkeuring van de navolgende besluiten: a. Wijziging be grootingen waterbedrijf 1935 en 1936; b. 7e en 9e wijziging gemeentebegrooting 1935 en 4e wijzigirtg 1936; c. Overdracht gedeel te Rapenburgerweg aan de provincie. Voor stel om afwijzend te beschikken op het verzoek van de vereeniging voor Christe lijk Middelbaar Onderwijs te Leiden om subsidie over 1933 voor 1 leerling der H. B. S. Voorstel tot verhuur van een per ceel grond Sectie B 3032 aan N. van Stein. Voorstel omtrent gunning van den verhuur van een perceel tuinland na openbare in schrijving. Voorstel om het vischwater ,De Dinsdagschewetering" te verpachten aan G. Starkenburg. Voorstel tot vaststel ling van een nieuwe heffing-s, en invorde ringsverordening voor schooldgeld. Voor stel tot 5e wijziging der gemeentebegroo ting 1936 tot verhooging der posten be treffende werkloosheidsvoorziening. Aan bieding der jaarrekening en van het ver slag van het waterbedrijf over 1935 met een nadeelig slot van ƒ3177.81 voor baten en lasten en van ƒ3944.69 voor kapitaals ont vangsten en uitgaven. Overboeking van de saldi van den kapitaaldienst 1934 naar 1935 en aanbieding van de gemeentereke ning over 1935 met als nadeelig slot van den gewonen dienst 2630.75 en als batig slot van den kapitaaldienst ƒ5409.52. Gemeente-bureau gesloten. Maandag 31 Aug. as. zullen de kantoren van de ge meente evenals de diensten gesloten zijn in verband met de viering van den ver jaardag van H. M. Koningin Wilhelmina. Concert. Ter gelegenheid van Konin- ginne-ver jaardag zal de R.-K. muziekver. „St. Caecilia" in samenwerking met de Chr. Gemengde Zangvereeniging Zaterdag avond om 8.15 uur vanaf de gemeentelijke muziektent concerteeer en. Collecte. Zondag a.s. wordt alhier de speldjesdag gehouden vanwege Herwon nen Levenskracht, welke collecte in ieders belangstelling warm wordt aanbevolen. WARMOND. Koninginnefeest. De tweede dag der Oranjefeesten in deze gemeente is evenals de eerste dag een ge weldig succes geworden en dat de zon haar medewerking verleende is vooral gewaar deerd door diegenen, die medededen aan het tobbetje steken, want het water, dat menigeen over het hoofd kreeg bij het missteken der ring verdampte spoedig. Tegen half tien werd een begin ge maakt met de afwerking van het pro gramma, want er stond veel op het spel, Te ruim 12 uur werd gepauseerd en des namiddags circa 2 uur werd het program ma afgeerkt. Het geheel werd opgeluisterd door de muziekvereeniging „Warmondsch Fanfare" onder leiding van den heer Bol- derdijk. Evenals de eerste dag werden ook heden de prijzen door den burgemeester aan de gelukkige winnaars ter hand gesteld op het bordes van het oude gemeentehuis. De volgende geluksvogels gingen met de prijzen strijken: Naar den trein: le prijs Klaas Breedijk, van Zoest te Reeuwijk, zeug met 12 big gen; 2de pr. T. Burger te Reeuwijk, zeug met 18 biggen. Beste geregistreerde beer, geb. vóór 1936: lste pr. C. Vollebregt te Zoeter meer; 2de pr. T. Burger te Reeuwijk. Eer volle vermelding: W. van Vliet Wzn. te Ouderkerk a. d. IJsel en T. Burger te Reeuwijk. Beste ongeregistreerde beer, geb. vóór 1936: lste pr. J. P. v. d. Bas te Bergam bacht. Fokzeug drachtig: lste pr. L. Uitden- boogaard te Zoetermeer; 2de pr. A. Mil tenburg te Hekendorp. Fokzeugen niet drachtig: lste pr. L. Uit- denboogaard te Zoetermeer; 2de pr. L. Uitdenboogaard te Zoetermeer. 2e pr. Jozef van Moorsel, 3e pr. Bert v. d. Oudenaller, 4e pr. Edy Mauer; troostprijs M. Kraan. Stoeltje wisselen: le pr. Corry Weyers; 2e pr. Jo Heemskerk, 3e pr. Nelly Zwet sloot, 4e pr. D. Martijn. Naar de slaapkamer: le prijs Agnes Sakenbos, 2e pr. Cecilia Beugelsdijk, 3e pr. Alberine Nieuwenhuis, 4e pr. Dina Tyssen. Tobbetje steken: le prijs Klaas v. cL Heyden, 2e pr. Levinus Moerkerk, 3e pr. Gerrit v. d. Sleet, 4e pr. Adriaan Sikking. Versierde rijweilen: le pr. Wim Sikking en Nelly Versluys, 2e pr. Jan Schakenbos en Rie Zwetsloot, 3e pr. Jan Schrier en Jaantje Roest. Mooiste costuum: le prijs Betsy Schrier en Greta Rodenburg, 2e pr. Nelly Sik king en Marie Sikking, 3e pr. Ida v. d. Geest en Nelly Ruigrok. Feestigde costuum: le pr. Nelly Ruig rok en Ida v. d. Geest; 2e prijs Dina Tijs- sen en Jo Tijssen. Ringsteken: le pr. mej. G. Beugelsdijk en den heer Q. Beugelsdijk, 2e pr. mej. H. de Ruiten en mej. A. Kool, 3e pr. mej. van Egmond geb. v. Egmond en den heer S. v. Egmond, 3e pr. de dames Truus en Clasina Hekker. Na de uitreiking der prijzen nam de bur gemeester het woord om de winnaars de toepasselijke complimentjes te geven, waar na hij vervolgens de commissie dank bracht voor het vele werk wat zij in de afgeloopen dagen voor de ingezetenen had den gedaan, hetgeen door het publiek met een driewerf hoera werd bekrachtigd. Ver volgens nam de voorzitter van het comité de heer H. L. v. Delft het woord om op de eerste" plaats zijn dank namens de com missie te brengen aan de inwoners van Warmond, die door hunne milde bijdragen hadden medegewerkt tot het welslagen van dezen dag. De inzameling langs de hui zen, aldus spreker, had aller verwachting overtroffen. Tevens bracht spreker dank aan Warmond's Fanfare die door de lus-" tige tonen der muziek had meegewerkt om de echte kermisstemming in de gemeente te bevorderen. Tot slot bracht spreker dank aan de Warmondsche zoowel als aan de Rijkspolitie voor het vele wat zij hadden gedaan om alles keurig te laten verloopen, en met den wensch dat het volgend jaar zulks wederom het geval zou zijn wensch- te hij ieder nog een gezelligen dag. Hierna werd het Wilhelmus gespeeld, waarna voorafgegaan door het voltallig be stuur der Oranjecommissie en Warmonds Fanfare een muzikale rondgang door het dorp werd gemaakt. Haagsche weeskinderen op bezoek. Gistermiddag bezochten een kleine 700 Haagsche weeskinderen onze gemeente. Te één uur arriveerde een extra-trein aan het station, waar ter begroeting aanwezig wa ren de burgemeester, de beide wethouders, de voorzitter van de Oranjecommissie en Warmond's Fanfare. Voorafgegaan door het muziekkorps trok men welgemoed door de feestelijk versierde straten naar de havens van de heeren A. Oudshoorn en N. Kieken, die het comité een boot be schikbaar hadden gesteld om een rond vaart over de Kagerplassen te maken. De kinderen kwamen uit de navolgende in richtingen: Groenestein, Christna-6tichting, Isr. Weeshuis, Blauw Kruis, Tehuis voor Onbehuisren, Weeshuis Hooftskade, Huis van Barmhartigheid, Leger des Heils, Weeshuis Warmoezierstraat, kinderhuis St. Vincentius, St. Theresia-stichting, Kinder huis Geraniumstraat, dus kinderen van al le gezindten. Na de rondvaart werden de kinderen feestelijk onthaald op de beide jachthavens, waar hulpvaardige handen de commissie terzijde stond. Vervolgens werden op het havenplein kinderspelen ge daan, zoodat de kinderen volop konden genieten. Toen de kinderen rijkelijk wa ren voorzien van lekkernijen en zoo goed goed als moe gespeeld waren, nam de voor zitter van het comité, de heer C. Snetlage, het woord om op de eerste plaats dank te brengen aan burgemeester en wethouders van Warmond, die door hun tegenwoor digheid getoond hadden met het werk van het comité ten zeerste te zijn ingenomen. Op de tweede plaats bracht sgpreker dank aan de heeren Oudshoorn m Kieken, die geheel belangloos de prachtige booten zoomede hunne havens voor de kinderen hadden beschikbaar gesteld. Spreker uitte daarbij den wensch, dat zij in de toekomst weer gaarne een dergelijk aanbod zullen aanvaarden, vervolgens aan de dames en heeren, die zich met het toezicht als met het aanbieden van verfrisschingen enz. verdienstelijk hadden gemaakt. Een bijzon der woord van dank, aldus spreker, komt ook zeker het bestuur van de Oranje-Ver- eeniging toe, die, terwijl zij de beschik king hadden over het muziekcorps, dit eenigen tijd hadden willen afstaan om de kinderen tijdens hun rondgang van en naar het station te vergezellen. Ook de le den van het Warmondsch Politie-corps kregen een woord van lof, zoomede de le den van het uitvoerend comité. Ook de re dactie van de courant kreeg een waardee- rend woord, die dezen dag op papier zullen doen vereeuwigen. Met een driewerf hoe ra sloot spreker zijn rede. Hierna nam de burgemeester het woord om de kinderen hartelijk toe te spreken. Volgens spreker kon geen kermis in Warmond gevierd wor den, wanneer de Haagsche weeskinderen niet aop bezoek kwamen. Spreker besloot met den wensch. dat de commissie volgend jaar wederom Warmond met de weeskin deren zou mogen bezoeken. Hierna werd het Wilhelmus geblazen, waarna men in optocht naar het station vertrok waar de extra-trein hun weer naar Den Haag te rugbracht. Wij berichten wederom de ontvangst van een zending der nieuwste IN HOOG MODEL Schitterende decors met de hand geschilderd. Uitsluitend bij onze Firma verkrijgbaar Prijs: Cl Verzending naar Indift onder garantie van gave overkomst zonder berekening v. verpakking BREESTRAAT 122-124 VEUR. Radio-distributie. Dinsdag 1 Septem ber a.s. des avonds 7 uur komt de radio- luisteraarscommissie, benoemd uit de om- roepvereenigingen KRO, NCRV en VARA in café „De Zwaan" te Leidschendam bijeen ter uitreiking van reductiebons aan werk- loozen, aangesloten bij de radiodistributie. Overgelegd moet worden stempelkaart en laatst betaalde distributie-kwitantie. Aan kinderen worden geen bons afgegeven. Aanrijding. Op de Veursche Straat weg te Veur nabij Schakenbosch had op 25 Augustus des middags om 12 uur een aan rijding plaats, waardoor een wielrijdster van haar rijwiel werd geslingerd. Deze wielrijdster is door eenige personen gehol pen, die onbekend zijn gebleven. De be stuurder van de vrachtauto is doorgereden. De burgemeester van Veur verzoekt ieder, die getuige van deze aanrijding is geweest, zich ten spoedigste te medlen op het po litiebureau te T pidschendam tot het ge ven van inlichtingen, ven van inlichtingen. Huisvuil. In verband met Koninginne dag zal het huisvuil in de gemeente Veur in plaats van Maandag 31 Aug. worden op gehaald op Dinsdag 1 September a.s. UIT DE RIJNSTREEK STOMPWIJK. Jubileum. Het zal Zaterdag 29 Aug. op de Zusterschool feest zijn. Zr. Imelda viert dien dag haar zilveren Professiefeest. Ook haar oud-leerlingen zullen haar dien dag zeker niet vergeten ALPHEN AAN DEN RIJN. Postkantoor. Op 31 Augustus a.s. zal het P.T.T. kantoor te Alphen aan den Rijn voor den postdienst geopend zijn tot 13 uur en wel alleen voor zegelverkoop, aan- geteekende en expresse stukken, spaar bank, Rijksverzekeringsbank en ouder domsrente en spoedzaken. De openstelling voor den Telegraaf en Telefoondienst blijft ongewijzigd. De avondbestelling en vierde buslichting worden dien dag niet uitgevoerd. Autobot&ing. In de Julianastraat reed gisteravond de autobestuurder A. Z. uit Den Haag op een tweetal stilstaande auto's waardoor de wagens allen vrij belangrijk werden beschadigd. De schade wordt on derling geregeld. Een ongeval op dak. De aannemer S. T. had gisteren het ongeluk, tijdens zijn werkzaamheden op het dak van een in aan bouw zijnd huis in de Langestraat een plank met spijkers tegen het hoofd te krij gen, waarbij hem een der spijkres in zijn neus drong. S. zakte bewusteloos in de dakgoot ineen. Eenige werklieden wisten hem te grijpen en een val val plm. 7 M. hoogte te voorkomen. Dr. P. verleende S. heelkundige hulp. ZOETERMEER. Concert. Ter gelegenheid van den verjaardag van H. de M. Koningin geeft de plaatselijke harmonievereeniging „Kunst en Vriendschap", op Maandag 31 Augustus as. des avonds te uur, een con cert op het plein voor de openbare school aan de Dorpstraat alhier. Geboren: Thaede, z. van R. Haijes en van J. Koorneef. Pieternella, d. van J. Henneken en W. C. den Hertog. Corne lia, d. van J. P. Huurman en M. de Jong. Albert, z. van G. Roggeveen en C. Ver hoef. Martinus Jacobus, z. van H. T. Vonk en A. J. Switzar. Ondertrouwd: H. B. Groenheide 22 j. en H. S. Brandhorst 26 j. Getroud: J. L. van Dorp 25 j. en B Hoogduin 24 j.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7