DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 HET TRIANON-THEATER GESLOTEN. Hedenavond de laatste voorstelling. Naar wij vernemen zal het Trianon- theater alhier met ingang van morgen wor den gesloten. De huidige directie, welke het theater vanaf de oprichting exploiteerde, de heer en Mevrouw J Diks, die als zoodanig door de eigenaresse van het theater, de N.V. Bouw- en exploitatiemaatschappij „Jericho" te Rotterdam, waren aangesteld, hebben de leiding van het theater neerge legd, daar genoemde eigenaresse het thea ter heeft verhuurd aan de heeren N. Ortje, bioscoopexploitante te den Haag en A. van Meel te Vlaardingen, vormende de N.V. Bioscoop-exploitatiemij „Luxor" te Vlaar dingen. Alzoo zal hedenavond de laatste voor stelling plaats hebben en daarna zal „Tria non" haar poorten voorloopig sluiten. Wanneer het theater zal worden her opend staat nog niet met zekerheid vast. Bij het vertrek van de'huidige directie, juist in de week van het negenjarig be staan het theater werd 17 Augustus 1927 geopend mogen wij met een enkel woord van groote waardeering herinneren aan het vele goede, dat de heer en Mevrouw Diks ,bij de exploitatie van hun theater hebben verricht voor Crisiscomité, werkloozen, weeskinderen, kinderbewaarplaats en an dere instellingen, die in het Trianon-theater steeds als het noodig was gastvrijheid ge noten. Ook de groote avond waarop voor tal van autoriteiten, de film K XVIII werd vertoond, zal bij velen nog in herinnering zijn. Wij twijfelen er dan ook niet aan, of velen, vooral minderbedeelden, zullen den heer en Mevrouw Diks met leedwezen zien ver trekken. Gemeenschappelijke vergadering der Leidsche Luchtvaart-Vereeniging en Leidsche Zweef-Vlieg-Club. Bovengenoemde vergadering werd gister te 8.15 uur in café de Harmonie, met een hartelijk welkom aan allen, geopend door den voorzitter der Leidsche Zweef-Vlieg- Club, den heer B. Bonnet. Hoewel deze vergadering niet voltallig is, doet het spr. toch genoegen, dat zoo velen aan de uitnoo- diging hebben gevolg gegeven en zijn sa mengekomen om de belangen der beide clubs te bespreken. Reeds lang deed zich de behoefte gevoelen tot een nauwere sa menwerking; een fusie zou in deze van zeer groot belang zijn voor allen. Naast de mindere exploitatiekosten en minder con tributie, hebben wij het voordeel van een krachtige, gezonde club, waarvan veel meer kan uit gaan dan tot nu toe. Er is wel veel bereikt, maar er kan en moet nog meer bereikt worden. De idealen welke de beide clubs nastreven zulen zeer zeker niet in het gedrang komen. Spr. vertelde in het kort de resultaten der voor-besprekingen van de gehouden vergaderingen van beide besturen, welke tot ieders genoegen verloopen waren. In de vergadering werden verschillen de denkbeelden naar voren gebracht en een heftige discussie ontstond tusschen de hee ren L. de Lange en Ch. van Eycken, resp. oud-voorzitter der L.Z.V.C. en voorzitter der L.L.V., over een wijziging in de sta tuten, welke tenslotte na eenige verande ring werd aangenomen. De resultaten van deze besprekingen wa ren, dat de naam L.Z.V.C. zal blijven voort bestaan, terwijl de belangen welke de L.L. V. steeds heeft nagestreefd niet uit het oog zullen verloren gaan, daar ook de bouw van motorvliegtuigen zal bevorderd wor den. Er zal een bouwgroep gevormd wor den, waarvan de leden zich verbinden ,per jaar minstens 50 uur te bouwen en daar voor in aanmerking komen voor een kor ting van ƒ5.op de contributie. Zij, die zich niet bij deze bouwgroep aansluiten betalen 25. Een voorloopig bestuur werd samenge steld uit de heer B. J. M. Bonnet, voorzit ter, Ch. van Eycken, 2e voorzitter, J. W. Jongman, Geverstraat 26, Öegstgeest, secre taris, G. Schroder, penningmeester en L. Modderman, bibliothecaris. Ten slotte vertelde de heer van Eycken, die voor kort nog nimmer een zweef-vlieg tuig bestuurd had, zijn ervaringen, opge daan in het Zweefvliegkamp te Enschedé, waar hij in een week na pl.m. 20 starts te hebben gemaakt, het A-brevet behaalde, wat zeer zeker een prachtige prestatie ge noemd mag worden. Hij prees de geweldige organisatorische arbeid, verricht door de heeren Sachs, Brettschneider en J. Rokker, die onder auspiciën van den Bond van Ne- derlamdsche Zweéfvlieg-Clubs, dit kamp op een zoo overtuigende manier hebben doen slagen. Aan het eind dankte de voorzitter de drie afgetreden bestuursleden mej. E. de Bink, P. Demmenie en mej. A. M. V. Helmich, voor hun werkzaamheden voor de vereeni- ging verricht en in het bijzonder laatstge noemde, die wegens vacantie niet bij deze vergadering kon tegenwoordig zijn, voor de vele opofferingen die zij zich als secreta resse gedurende bijna 1 ys jaar getroost heeft. Een hartelijk applaus, als blijk van sympathie, onderstreepte de woorden van den voorzitter. Te 12 uur werd deze suc cesvolle bijeenkomst gesloten. Te Den Haag slaagde voor het examen coupeuse mej. Anny Duindam, leerlinge der Modevakschool „St. Cunera" van de Zusters der Voorzienigheid, Hoogewoerd. UIT DE RIJNSTREEK BODEGRAVEN. Koninginnefeest. Daar de gewenschte samenwerking van de Christelijke Oranje- vereeniging „God, Nederland en Oranje" met de Vereeniging tot Vijfjaarlijksche Herdenking van de Troonbestijging van H. M. de Koningin was verkregen, werd uit beide besturen van die vereenigingen een bestuur samengesteld, n.l. het „Oranje-co mité 1936", bestaande uit de heeren: A. H. v. d. Most, voorzitter; I. Hoogendoorn, vice- voorziter; C. G. Karssen, secretaris; H. J. v. d. Poll, 2e secretaris; H. Sloof, penning meester; N. Hoogendoorn, 2e penningmees ter. Deze commissie is met volle kracht aan het werk getogen, om te komen tot een grootsche, waardige viering van de geboor tedag van onze Koningin. Burgemeester mr C. S. van Dobben de Bruijn aanvaardde het eere-voorzitterschap. Het program vermeldt: 8.30 uur Muzikale optócht. 9.45 uur: Wijdingssamenkomst in de Ned. Herv. kerk. 11.15 uur: Ringrijderij voor paren en Ringsteken op paard onder den man. 3 uur: Volksspelen. 7 uur: Muzi kale rondgang. 8 uur: Groot Avondfeest. Voor verdere bijzonderheden zie men het officieele programma, hetgeen de moeite woord is, gekocht te worden. Voor deelname aan de Ringrijderij kan men zich nog opgeven tot uiterlijk Zater dag a.s. in Hotel v. Haaften, Hotel v. Ros- sum, Mevr. Wed. Vink, Z.-H. Koffiehuis, den heer A. Aengenent, Spoorstraat. Het belooft 'n mooi feest te worden. Verkeersongeval. Gisteravond om streek zeven uur is te Nieuwerbrug een auto-ongeluk gebeurd, dat groote maferieele schade heeft aangericht en waarbij een persoon licht is gewond. Op den Rijksstraatweg reed op genoemd tijdstip in de richting van Bodegraven een personenauto, waarin drie adelborsten uit Den Helder waren gezeten, die op weg wa ren naar Den Haag. De bestuurder, Baron J. G. van Couten Piccard Wieringa, wilde twee voor hem rij dende wielrijders passeeren, toen van de andere zijde een vrachtwagen naderde. Doordat hem de zon in het gezicht scheen kon hij niet zien, dat er nog een aanhangwagen op de vrachtauto volgde. Hierdoor haalde hij te vroeg naar het midden van den weg om, met het gevolg, dat de auto.met het achterste gedeelte van den truck in aanraking kwam. De personenauto zwaaide toen een hal ven slag om en botste hierna tegen de pui van een woonhuis, welke werd ingedrukt. O.a. werd de voordeur van het perceel vernield, terwijl ook een binnendeur ont- zet werd. Het voorstuk van de auto werd i zwaar beschadigd. Van de inzittenden kreeg j de adelborst J. S. Bouman snij wonden aan het gelaat, doch de verwonding was niet van ernstigen aard. Omwonenden hebben de eerste hulp verleend. De politie nam de 1 auto in beslag, doch gaf haar later weer vrij. Met een andere auto heeft het gezelschap de reis naar de residentie voorgezet. De vrachtwagen bleef zoo goed als on beschadigd en kon doorrijden. Toen het ongeluk gebeurde, had de personenauto slechts een matige vaart. Waardevolle microscoop ontvreemd. Bij de politie is door dr. v. d. V. aan gifte gedaan, dat uit een der Leidsche la boratoria een microscoop, ter waarde van eenige honderden guldens is ontvreemd. De staking bij T. en D. De wilde staking, welke Maandag bij de firma Tieleman en Dros uitbrak, is thans geheel ten einde, wijl vandaag alle per sonen, die in staking waren gegaan, den arbeid hebben hervat op de oude voor waarden. LAATSTE BERICHTEN KONINKLIJKE BESLUITEN. Gezantschap te Rome en te Brussel. Bij K.B. van 15 Augustus 1936 is mr. J. A. N. Patijn, buitengewoon gezant en gevol machtigd minister te Rome in gelijke hoe danigheid benoemd te Brussel. Nederlandsch Woordenboek. Bij K.B. van 15 Augustus 1936 zijn be noemd bij de rijkscommissie van bijstand voor het woordenboek der Nederlandsche taal: tot voorzitter, het lid der commissie dr. J. P. Fockema Anureae, commissaris der Koningin in de provincie Groningen. tot lid, prof. dr. G G. Kloeke, hoogleeraar aan de rijksuniversiteit te Leiden, en tot secretaris C. van Keekem, hoofdcom mies bij het departement van onderwijs, kunsten en wetenschappen. DE NIEUWE WEG HAARLEM— -SCHIPHOL—DIEMEN. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben heden aanbesteed het maken van den onderbouw in beton en metselwerk van een bascule-brug aan den Amstel te Ouder kerk met opritten en bijkomende werken in den weg HaarlemSchipholDiemen. De laagste inschrijver was de firma W. Luppes te Haarlem voor 133.400. BOTERNOTEERING. De commissie-noteering voor Nederland sche boter is voor de week van 31 Augustus tot 5 September vastgesteld op 63 cent per kilogram. HET ONDERZOEK IN DE UTRECHTSCHE MOORDZAAK. Het onderzoek inzake de moord op den Utrechtschen meubelhandelaar, wiens lijk in het Merwedekanaal is gevonden, wordt met kracht voortgezet. Gister hebben het Amsterdamsche en het Utrechtsche parket en commissaris Staal langdurig beraadslaagd over de richt lijnen van het onderzoek. De verdachte is gister aan zeer langdurige verhooren on derworpen. Hij houdt vol, dat hij aan den moord volmaakt onschuldig is. Wel zijn er lacunes in zijn verhaal, zoo nu en dan spreekt hij zichzelf tegen, hij stokt dan even, doch herstelt zich weldra. Er zijn versch ende aanwijzingen, dat hij gebeurtenissen van dien dag verzwijgt en dat hij zeer zeker meer weet van het gèbeurde. De vondst van de fiets bij de Rotterdam- sche brug is moeilijk te verklaren, het is echter niet onmogelijk, dat hij een zaken- afspraak met den moordenaar en zyn hel pers heeft gemaakt, dat hij daarop per fiets naar het afgesproken punt is gegaan en daar de aankomst van zijn zakenrela ties, die per auto kwamen, heeft afgewacht. Waarschijnlijk hebben ze hem toen een voordeelige transactie voorgespiegeld, die in de nabijheid kon worden afgesloten. Hij heeft zijn fiets laten staan en is in de auto gestapt. Op een of andere wijze is hij la ter bewogen uit te stappen. Op dat oogen- blik is hij verxadelijk van achter aangeval len. Waarschijnlijk is hij met een bijl neer geslagen. Het scherp is door de hoed in het achterhoofd gedrongen. Ook het gelaat ver toont sporen van geweld, de eerste slag was niet doodelijk, er ontstond een worsteling, waarbij hij in het water is gedrongen. Er is bij de sectie uitgemaakt, dat hij nog niet dood was, toen hij in het water terecht kwam. De justitie volgt thans verschillende spo ren, waarover wij in het belang van het on derzoek nog geen verdere mededeelingen kunnen doen. JONGEMAN VERDRONKEN. Hedenmorgen te omstreeks half acht is de 20-jarige letterzetter C. Stavast uit Cu- lemborg, die, even buiten Culemborg, in de Lek was gaan zwemmen, verdronken. Het ongeluk werd ontdekt door een ba- kenmeester, die, in verband met zijn werk zaamheden, op de Lek voer. Op een krib zag hij een pakje kleeren liggen en daar in de omgeving niemand te bespeuren viel, lag het vermoeden voor de hand, dat de zwemmer was verdronken. Een ingesteld onderzoek wees weldra uit wien de kleeren behoorend. Stavast ging wel vaker des morgens in de Lek zwem men. Hoewel onmiddellijk met dreggen is be gonnen, was het lijk heden om half twaalf nog niet gevonden. Dit verdrinkingsgeval bewijst wederom hoe gevaarlijk het is in de nabijheid van de kribben te zwemmen. KNAAPJE OVERREDEN EN GEDOOD. De driejarige W. van Doorn uit de Utrechtschestraat te Rotterdam is bij het spelen in die straat, onder een wagen be laden met melkbussen geraakt. Een der wielen ging over het ventje. Met ernstige inwendige kneuzingen moest het knaapje naar het ziekenhuis aan den Coolsingel wor den overgebracht. Kort na aankomst is de jongen aan de gevolgen overleden. BRANDKAST GEFORCEERD. In de afgeloopen nacht hebben inbrekers zich via de leegstaande eerste etage van een belendend huis toegang verschaft tot het kantoor van de Electro En groshand el der firma Paul Meiier aan den Prinsen gracht 282 te Amsterdam. De brandkast werd opengescheurd en de inhoud geroofd. Gelukkig voor den eige naar bevatte de brandkast echter ^liet meer dan een klein bedrag aan kasgeld van on geveer 17. Hedenmorgen werd de inbraak door het personeel ontdekt. TELEGRAMMEN DE SPAANSCHE BURGEROORLOG. De strijd om Irun. HE ND AYE, 27 Augustus. (A.N.P.) Vanmorgen is de strijd in de omgeving van Irun weder opgelaaid, nadat de bei de partijen den geheel en nacht met elkaar in contact waren gebleven. Vliegtuigen der regeering hebben natio nalistische troepenconcentraties gebom bardeerd; ook de artillerie is in actie ge komen. Het gerucht gaat, dat de regee ringstroepen een aanval zouden ontkete nen in den sector van Andoain, op circa 15 K.M. van San Sebastian. BIARRITZ 27 Augustus (A.N.P.)Se dert gisteravond is er een enkele wijziging gekomen in de onderscheidenlijke posities der tegenstanders en om 10 uur hedenmor gen kreeg men den indruk, dat de aanval der nationalisten, wier verliezen aanzien lijk zijn, is mislukt. Het vuren ging den geheelen morgen door, hoewel het minder hevig is dan gis teren. De nationalisten doen vermetele pogingen om zich van him doelwitten mees ter te maken. Zij schijnen echter weinig nut te hebben van de tanks en mitrailleur- auto's waarover zij beschikken. De lucht macht van het Volksfront is zeer actief. Uit Behobie wordt gemeld, dat het ver keer op den weg van Hendaye naar Biar ritz nog steeds verboden is, aangezien deze weg in de onmiddellijke nabijheid van de vuurlinie gelegerf en derhalve zeer ge vaarlijk is. Slechts de rivier de Bidassoa scheidt de zen weg van Spaansch grondgebied af. Af en toe vallen bommen en granaten op Fransch grondgebied, Waar zij groote ont- BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Henriette Lucie d. van C. A. van Ophuijsen en N. A. W. Bruck Albertus Gerardus z. van G. A. Vermeu len en P. A. C. Schaap Hans z. van S. Jansen en W. H. van der Zeeuw Anna Marggretha d. van G. F. Zuiderduin en G. Boon Neeltje Jacoba d. van A. Vree- ken en J. G. H. Kriebel Cornelia Jo hanna d. van M. C. Bevelander en C. A. Rijstenbil Gerard z. van H. Schalk en E. A. Schalk Anny Truus d. van H. Boon en J. Altona. Ondertrouwd: J. W. van Wijnen jm. 25 j. en M. C. van den Berg jd. 23 j. Gehuwd: E. J. Bokma jm. en H. F. Schlupp jd. J. Boom jm.' en M. J. Ros- dorff jd. P. A. Brussel jm. en M. Se- gaar jd. W. F. Dreef jm. en E. Kerk vliet jd. Y. Dijkstra jm. en W. Dekker gesch. T. C. van Engelsdorp Gastelaars jm. en J. Zwiggelaar jd. Koestomo jm. en M. W. Heijmans jd. P. C. Mooten jm. en E. M. de Vos jd. J. A. Paal man jm. en L. van Berkel jd. A. Ta verne jm. en E. de l'Ecluse jd. Overleden: C. W. NulleVerbeek vr. 73 j. Levenloos aangeg. zoon van J. C. Uljee en J. Schouten. FAILLISSEMENTEN Opgeheven: P. Homan, Haarlemmermeer. steltenis wekken. Tot dusver hebben deze verdwaalde projectielen echter geen slacht offers geëischt of schade aangericht. Aan het Guadarrama-front. MADRID, 27 Aug. (A.N.P.) Naar de Havas-correspondent aan het Guadarra- mafront meldt, heeft de generale staf der regeeringstroepen een draadloos telegram opgevangen, dat door Mola tot de andere nationalistische generaals is gericht, waar in verklaard wordt, dat het onmogelijk is door den ring der regeeringstroepen aan den Leon-pas te breken. De regeeringsmilities zijn op den rech tervleugel van den Leon-pas opgerukt tot op 200 meter van den pas. GORDON BENNETT BALLON ALLEEN DE LUCHT IN. WARSCHAU, 27 Augustus. (A.N.P.) Op het vliegveld van Warschau, waar a.s. Zondag de start voor de Gordon Bennett- vlucht zal plaats vinden, heeft de ballon „Kattowitz" zich uit het net bevrijd, om daarna alleen de lucht in te gaan. Bij het vullen van den ballon is het net gescheurd en door den sterken wind is de ballon omhoog gedreven. Onmiddellijk werden de vliegvelden en politieposten gewaarschuwd en de achter volging van den ballon ingezet, doch bij het vallen van de duisternis was deze spoedig uit het gezicht verdwenen. PILOOT UIT VLIEGTUIG GEVALLEN. BOEKAREST, 27 Aug. (A.N.P.) Tij dens de oefeningen, die vannacht boven de stad Brasciov (Transylvanië) zijn ge houden heeft zich een eigenaardig vlieg ongeluk voorgedaan. Tengevolge van een „luchtzak" werd de tweede piloot van een Potez-toestel buiten de cockpit geworpen, tengevolge waarvan hij op den grond te pletter viel. De andere piloot had van het gebeurde niets bemerkt. MARKTBERICHTEN ..LEIDEN. 26 Aug. Groentenveiling. Andijvie 5090 ct., Kroten 11.30, Kom kommers 11.60, Bloemkool I 1.50 5.10, Bloemkool II 1.502.40, Roode kool ƒ1.604, Savoye kool ƒ2.703.40, Groene kool 1.201.70 Meloenen 315 ct., Pie terselie 3040 ct., Prei ƒ0.801.40, Ra dijs 5080 ct., Kropsla 0.501, Selderie 3070 ct., Bleekselderi 79 ct.. Uien 0.70 1.20, Wortelen 25.70, Rabarber 2050 ct. Perziken ƒ0.507.per 100 stuks. Kroten ƒ1.1.60, Kroten gekookt 23, Snijboonen 311, Stokboonen 412, Pronkboonen 24, Stamboonen 38, Tuinboonen 16, Dorperwten 5 Poste lein 24, Spinazie 26, Tomaten A f 3—4.20, id. B. ƒ3—4.60, id. C 3—3.60, id. CC .f2—2.40, Uien 1.40—3.60 Aard appelen 1.40—2.30 per 100 K.G. Melkveiling.Week 30 Augustus tot 5 Sept. 1936. Consumptiemelk 1ste klas ƒ6.50, 2e klas 6.25, 3e klas ƒ6.Indus- trimelk van 4.604.90. Prijs voor te le veren boventaxe-melk in georganiseerd overleg voor het district Leiden week 30 Augustus tot 5 September 1936 gelijk aan de door de Regeering vastgesteld prijs. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór e oversteekt, en..», •ven uw beurt af wachten. (Neem lie ver een latere tram dan., de auto van den „Eerste Hulp dienst".) BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BODEGRAVEN, 26 Aug. Eierenveiling. Aavoer 12231 stuks. Prijs: wit 3.10 3.50, bruin ƒ3.403.80, eendeneieren ƒ2.50 —2.80, per 100 stuks, kippen 3550 ct., kui keneieren ƒ2—2.20 per 100 stuks. BOSKOOP, 26 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophelia 4—8 ct., Hadley 10—20 ct., Cladius Pernet 16—26 ct., Columbia 9—17 ct, Butterfly 6—12 ct., Mac Keiler 6—10 ct., Wilh. Kor- des 612 ct., Mme Jules Bouché 510 ct., Rosalandia 10—17, Florex 10—16 ct., Phoe be 10—18 ce., Wendland 18—31 ct., Kraus 12—19 ct., Edith Helen 10—25 ct., Aug. Noack 48 ct., Else Poulsen 1527 ct., Gloria Mundi 10—17 ct., Paul Grampel 10 —18 ct., Pechtold 15—28 ct., Ingar Ohlson 10—16 ct., Briarcliff 10—16 ct., Chrysan then, grootbloemig ƒ0.50—1„ id. tros 30 60 ct., Dahlia's 36 ct., Asparagus 1018 ct., Physalis Franchettii 6—8 ct., Clematis PrinsHendrik ƒ1—1.10, id. The President 2030 ct., Tritoma 5 ct., Scabiosa 6 ct., Acerblad 18 ct. ..GOUDA 27 Aug. Vee. Aangevoerd in totaal 969 stuks, waarvan: 65 slachtvarkens vette van 1920 ct per pond levend met 2 pet. korting. Londensche van 16—17 ct per pond, levend met 2 pet. korting, 306 ma gere varkens ƒ18—26. 526 biggen 911, 3 runderen 125—190, 45 nuchtere kalve ren 512, 23 bokken en geiten 15 per stuk Handel stug. Algemeene markt. 549 partijen kaas le kw. met rijksmerk 21—23, id. 2e kw. 1920, Zware ƒ.26. Handel matig. 380 ponden boter. Goeboter 7075 ct., Weibo- ter 6570 ct. per pond. Handel matig. DEN HAAG, 27 Aug. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 105 aanvoerders verkocht om in de week van 31 Aug. tot 7 Sept. dagelijks te leve ren 21.000 liter melk Prijs af boerderij 6.50, Melk voor industrie 4.70 per 100 liter. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Aug. Groen tenveiling. Eigenheimers 4580 ct Drielingen 30—40 ct. per kist. Bospeen ƒ3.705.20, Bloemkool I ƒ4.707.80, Peen per kist 45—75 ct. Uien per 70 K.G. ƒ2.40 —2.90. NOORDWIJKERHOUT, 26 Aug. Veiling „Eendracht". Tuinboonen 1040 ct., bubbele boonen 31—70 ct., enk. z. dr] ƒ0.50—1.10, stokboonen z. d. ƒ0.85—1.20, enk. m. dr. ƒ0.45—1.10, Snijboon.n ƒ0.31 1.15. Alles per 10 K.G. TER-AAR. 26 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 8—11 ct., Andijvie 613 ct., Peu len ƒ1.60, Snijboonen ƒ0.30—!.— Kas- snijboonen 1.35, Prinsesseboonen 0.50 1.20, Witte Pronkers 0.15—0.35, Spekboo- nen 3065 ct., Postelein 22.30, Peen 4 5 ct., Bloemkool 11/26 ct., Sla 0.70 1.90, Tomaten 12.20, komkommers 1 —1.70, Augurken, fiji ƒ1.40—1.60, Fijnbas terd 6080 ct,. basterd 35 ct., grof 25 ct., Stippel 12 1/2 cent. ROELOFARENDSVEEN, 26 Aug. Groen tenveiling. Meloenen 3—17 cent per stuk. Tomaten A 45—50 ct., Tomaten B 45 —55 cent, Tomaten C 38 cent per bak van 25 pond. Sla 0.50—1.80 per 100 krop. Snij boonen 3080 cent. Prinsesseboonen 55 90 cent. Dubb. Stamboonen 70 ct., Witte Pronkboonen 16 cent per 10 K.G. Rijn 0.70 —1.50, Fijnbasterd 60 cent. Basterd 27 cent. Grof 25 cent. Stipjel 121/2 cent per 25 K.G. VEUR 26 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort ƒ11.30, 2e soort 1Gele komkommers le soort f 12.10, 2e soort 1—1.30, Kropsla le soort ƒ0.50 0.90, Peen 2.905.50. Bloemkool le soort 2—4.50. 2e soort 1.50—2.10, Toma ten midd. ƒ1.501.70, gr. ronden ƒ1.50— I.90, 2e soort 1.50, 3e soort 1—1.10, bon ken 11.20, rijp 11.30. Andijvie per 100 ƒ0.500.70, Spinazie per 4 K.G. 814 ct., Snijboonen 312.50, Spercieboonen 312.80, Pruimen 12,20 ct., Meloenen 319 ct., Druiven 1112.30. VINKEVEEN, 26 Aug. Groentenveiling. —Spercieboonen 3—10, Snijboonen ƒ3— II. Pronkboonen 24, Spekboonen 3 4, Stamspercieboon.n 38, Tomaten A 34.50, id. B 3—4.50, id. C 3, per 100 K.G., Komkommers (groene) 12, id. (gele) 12.50, Bloemkool 27, per 100 stuks. Kropsla ƒ0.502.50 per 100 krop. Rabarber 3 per 100 bos, Spinazni 26 Postelein ƒ2—3, per 100 K.G. Bleeksel- derie 24, per 100 struik, Peen 27, per 100 bos, groene kool 3 per 100 stuks, Andiijvie ƒ0.501.50, par 100 stronk. VOORSCHOTEN 26 Aug. Veiling V.P.V. Kippeneieren 2.704 per 100 stuks, ko nijnen ƒ1.101.40, duiven 12 ct. per stuk. ZOETERWOUDE, 25 Aug. Veiling „Alge meen Belang". Gehmouden bij de wed. C. C. Schuur. Kippeneieren 3.503.70, eendeneieren 3.20 per 100 stuks, konijnen 40 ct.„ kippen 3060 ct., hanen 4045 ct. Meloenen 1215 cent per stuk. ZOETERMEER, 26 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 4000 stuks. Prijzen: Kippen eieren 3.304., eendeneieren 3.053.50 per 100 stuks. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.22l/0 Londen 7.411/g New York 1.47"»/lö Parijs 9.693/4 Brussel 24.86 Zwitserland 48.01l/2 Madrid Oslo37.25 Kopenhagen 33.10 Stockholm38.221/.. Milaan Praag 6.09 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3