STADS NIEUWS DONDERDAG 27 AUGIMDS 1936 DE LE1DSCHE COURANT EERSTE BUD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER HELDER WEER. A DE BILT SEINT: J Zwakke tot matige Noordoostelijke tot Oostelijke wind. Helder tot half bewolkt. Droog weer. Koele nacht, warm overdag. Hoogste barometerst773.5 Karlstadt. Laagste barometerst.: 757.4 te Janmayen. De hoogedrukking heeft zich verder over Zuid-Scandinavië en Duitschland uitge breid en handhaaft zich nog over de Brit- sche eilanden. De depressie in het Noorden trok naar Noord-Scandinavië, en ver in het Westen ligt een diepere. De Britsche eilan den, Frankrijk, Zwitserland, ons land, Zuid- Scandinavië en West-Duitschland hebben alle fraai weer onder invloed van de hooge drukking, al zijn de ochtend-temperaturen laag geweest door den helderen nacht, zoo dat in Midden-Zweden zelfs nachtvorst voorkwam. In Noorwegen en Noord-Zwe den valt regen. Zuid-Zweden en Oost- Duitschland hebben vrij koel weer met ma tigen tot krachtigen Noordelijken wind; in Polen valt nog regen. Voorloopig is nog fraai weer met koele nachten en warm weer overdag te wach ten. LUCHTTEMPERATUUR. 18 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 28 Aug. nam. 12.08 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. BINNENLAND MINISTER COLIJN ANTWOORDT HET COMMUNISTISCH KAMERLID SCHALKER. Op een vraag van het Tweede Kamerlid Schalker, of de minister, gezien het be sluit der regeering om, voor zoover haar bevoegdheid strekt, te verhinderen, dat burgerlijke vliegtuigen naar Spanje worden geleverd, bij nadere overweging niet van oordeel is, dat het niet juist was, op 8 Augustus j.l. aan de K.L.M. toestemming te verleenen tot het verkoopen van twee Fokkertoestellen aan de Grilly Airways Ltd., niettegenstaande de minister tevoren door steller dezer vragen persoonlijk was gewaarschuwd, dat die vliegtuigen bestemd waren om via Engeland aan de tegen de wettige regeering van Spanje rebelleeren- de fascisten te worden geleverd, heeft mi nister Colijn ontkennend geantwoord. Ten aanzien van de vraag of de regee ring maatregelen getroffen heeft teneinde te verzekeren, dat in den vervolge in geen enkelen vorm van Nederland uit hulp wordt verleend aan de Spaansche fascisti sche opstandelingen en dat agenten van deze laatsten onmiddellijk uit het land zul len worden gewezen, wordt geantwoord, dat hierop reeds voldoende antwoord is ge geven bij een vroegere vraag van den heer Schalker. STEUNVERLEENING EN WERK VERSCHAFFING VOOR WERKLOOZEN. De vereeniging van Nederlandsche ge meenten heeft zich dezer dagen met een schrijven tot den minister van Sociale Za ken gewend in zake de voorgenomen maatregelen ten aanzien van de steunver- leening en de werkverschaffing voor werk- loozen, van welke maatregelen, gelijk be kend is, een voornaam bestanddeel vormt de afschaffing van den huurbijslag. In dit schrijven wordt te kennen gegeven^ dat, in aansluiting op den eind Juli gehouden be sprekingen in de contactcommissie van rijk en gemeenten voor steunverleening en werkverschaffing, de vereeniging in sa menwerking met haar provinciale afdeelin- gen en genoemde commissie een onderzoek heeft ingesteld naar de werking van even- bedoelde maatregelen in een aantal ge meenten van verschillende structuur. In verband hiermede heeft de vereeniging aan den minister verzocht een beslissing over het al of niet opnieuw opschorten van de maatregelen na 15 September te willen aanhouden, totdat zij in de gelegenheid is geweest den minister in kennis te stellen met de resultaten van het door haar inge stelde onderzoek. KONINKLIJK BEZOEK AAN ENSCHEDE Men meldt ons uit Enschede: Met de organisatie van de tentoonstelling ,,'t Vol le Profijt" heeft Twente wel een groot en sprekend bewijs gegeven van den onbuig- zamen wil om ook in deze moeilijke tijds omstandigheden niet te versagen, waarbij nieuwe levenskansen geschapen zijn door het feit, dat de stad Enschede met haar nieuwe haven een waterverbinding heeft gekregen met de groote rivieren en groote havensteden van ons land. Vandaag heeft de bevolking zich opge maakt om van haar groote blijdschap en waardeering te getuigen, en wel ter ge legenheid van de aanwezigheid, geduren de eenige uren, van Hare Majesteit de Koningin en H. K. H. Prinses Juliana bin nen de grenzen der gemeente. De aan kondiging van het koninklijk bezoek had in de stad en alom in Twente zeer groote voldoening gewekt, vooral ook omdat men er een uiting in ziet van het medeleven onzer landsvrouwe met het werken en streven van het gewest, en een bemoedi ging om onversaagd voort te gaan op den ingeslagen weg. Het bezoek, dat geen officieel karakter droeg Hare Majesteit had in dit ver band den wensch te kennen gegeven dat door de burgerij geen bijzondere uitgaven zouden worden gedaan gold in de eer ste plaats de tentoonstelling ,,'t Volle pro fijt", doch de vorstelijke personen hebben mede in den namiddag Enschede's nieu we stadhuis bezichtigd. Koningin en Prinses, die van klein ge volg waren vergezeld, en van het Loo kwamen, arriveerden met het salonrijtuig, dat gekoppeld was aan den D.-trein voor Münster, welke te 2.20 uur het station te Enschede binnenrolde. Op het perron wa ren de gebruikelijke ordemaatregelen ge troffen, en, nadat de treinreizigers zich door een afzonderlijken uitgang naar bui ten hadden begeven, verlieten de vorste lijke personen het salonrijtuig. Ter ont vangst waren aanwezig de commissaris der Koningin in de provincie Overijssel, Z.Exc. mr. A. E. baron van Voorst tot Voorst en de burgemeester van Enschede, de heer J. J. G. E. Rückert, met wie hare majesteit zich enkele oogenblikken onder hield. Op het stationsplein hadden zich duizen- de belangstellenden achter de afzettingen opgesteld en toen de Koningin en de Prin ses verschenen, klonken er van alle kan ten de spontane toejuichingen. Onmiddel lijk nadat de hooge bezoeksters in den koninklijken auto hadden plaats geno men, zette de stoet zich in beweging. Op het tentoonstellingsterrein waren uitgebreide ordemaatregelen getroffen en toen de stoet hier was aangekomen en de vorstelijke personen haar auto verlaten hadden, waren het de jongedames Annie Zwijnenberg, die de Koningin en Tini Scholten, die de Prinses bloemen aanbood. Nadat de leden van het tentoonstellings- bestuur aan Hare Majesteit en Hare Ko ninklijke Hoogheid waren voorgesteld, ving de rondgang aan. DE WERKLOOSHEID IN JUNI 1936. Hieronder volgen de cijfers, aangevende de werkloosheidsdagen in procenten van het aantal dagen dat gewerkt had kunnen worden, indien geen werkloosheid ware voorgekomen, der geheel en gedeeltelijk werkloozen onder de georganiseerde werk nemers, berekend door het centraal bureau voor de statistiek. Deze cijfers geven voor elke „bedrijfsklasse" het algemeen gemid delde van de werkloosheid onder de tot de verschillende takken van bedrijf in elke be drijfsklasse behoorende leden van de or ganisaties, welke gegevens nopens de werk loosheid dier leden aan het bureau ver strekken. Het totaal aantal personen, van wie de werkloosheid is nagegaan, bedroeg in Juni 1936 rond 466.000, waaronder 458.000 tegen werkloosheid verzekerden, Het aantal werkloozen onder hen bedroeg rond 162.200, waaronder 160.2000 verzekerden. Bedrij Lsklassen Werkloosheidsdagen in pct. Juni Juni Mei 1936 1935 1936 Aardewerkindustrie, enz. 43,9 31.5, 45.6 Diamantindustrie 62,9 71,5 65,6 Drukkersbedrijven, enz 20,7 18,— 20,3 Bouwbedrijven, enz. 40,7 33,6 40,2 Houtbewerking, enz. 44,4 38,9 42,2 Kleedingindustrie 22,2 17,1 18,5 Lederindustrie 31,3 19,2 29,9 Steenkolenmij nen 16,6 18,1 14,1 Metaalindustrie, scheepsb. 37,6 39,6 39.- Textielnijverheid 32,9 32,4 32,2 Voedings- en genofcm.bedr 23,9 22,1 25.- w.o. tabak- en sigaren- industrie 31,3 20,1 33,3 Visscherij 33,2 39,6 40,7 Handelsreizigers 12,3 11,4 12.- Handels- en kantoor bedienden 10,3 9,9 10,2 Toonkunstenaars 28,1 32.- 31,8 Overige kl. (vnl. fa brieksarbeiders 28,- 25,4 29,4 totaal, excl. landbouw bedrijven enz. 31,1 28,9 31,7 totaal industrie 33,4 30,7 33,8 HET GEHAKT IN BLIK Ofschoon aangekondigd was, dat de fa bricage van het gehakt in blik door de fa briek te IJmuiden op 17 dezer zou worden hervat, is zulks nog niet geschied. Naar men ons meedeelt, zijn de monsters van het nieuwe product gereed gekomen, maar wordt gewacht op den terugkeer van den minister van sociale zaken, die het pro duct eerst moet goedkeuren. iu- STEUN VOOR DE KLEINE ZEEVISSCHERIJ. Van 9—ƒ27. Naar wij vernemen zal met ingang van 27 Augustus steun worden verleend aan de kleine zeevisscherjj en wel voor die vaar tuigen, welke de zeevisscherij uitoefenen en waarvoor door de Nederlandsche Vis- scherij centrale een certificaat is verstrekt voor de kleine treil- en snurrevaadvissche- rij- Deze steun zal naar gelang van de capaciteit der vaartuigen varieeren van 9 tot 27 per maand, met dien verstan de, dat slechts steun wordt uitgekeerd aan die vaartuigen, welke in de afgeloopen maand een besomming hebben gemaakt en dus aan de zeevisscherij hebben deelgeno men. De steun zal voor de helft worden uitge keerd in geld. Voor het resteerende ge deelte zal een rekening worden geopend ten name van den reeder van het betref fende schip bij de Nederlandsche Vissche- rijcentrale, waaruit de kosten voor aan schaffing van nieuwe netten, welke in ver band met de bepalingen omtrent de maas wijdte, die met ingang van 1 Januari 1937 van kra.ht worden, moeten worden aan geschaft, alsmede andere reparaties kun nen worden betaald. Voor vaartuigen, welke in een bepaalde maand een voor iedere klasse vaartuigen afzonderlijk vastgestelde maximum-be somming hebben overschreden, wordt de steun beperkt tot 50 van het totale steunbedrag. In dat geval wordt geen steun in geld uitgekeerd, doch wordt 50% van 't steunbedrag gereserveerd voor de aanschaf fing van netten en andere visschery-be- noodigdheden en voor eventueele repara ties. Voor zoover de steun in contanten wordt uitgekeerd, wordt het bedrag maandelijks aan de belanghebbenden toegezonden. Voor het resteerende gedeelte kunnen de belanghebbenden rekeningen inzenden van leveranciers van visscherij-benoodigdhe- den en reparatiebedrijven tot het bedrag, dat voor dit doel bij de Nederlandsche Vis- scherijcentrale voor belanghebbenden is gereserveerd. VETSMELTERS-CONTRACT DER REGEERING. 70 pCt. der bona-fide-smelters accoord. Gelijk bekend, is vanv/ege het departe ment van Landbouw en Visschery een syn- dicaats-contract voor de consumptievet- smelterij ontworpen, dat beoogt, een rede lijke verdeeling v,an de omzetten van spijs- vetten tot stand te brengen. Hierdoor zal voorkomen kunnen worden, dat mede on der invloed der crisisomstandigheden, de kleinere bedrijven ten onder zouden gaan aan de concurrentie der grootere. In de ontworpen conventie is tevens voorzien in de instelling van een contact commissie, waarin te zijner zitting zullen hebben twee margarinefabrikanten tevens vetsmelters, twee vetsmelters en een ver tegenwoordiger der raffinaderijen, tevens vetsmeltery. Naar de Telegraaf meldt, heeft reeds ze ventig procent der bona-fide-consumptie- vetsmelters, vertegenwoordigend meer dan negentig procent naar den omzet, zich ac coord verklaard met den inhoud van het concepcontract, dat nu weldra aan de goed keuring v/tn den minister zal kunnen wor den voorgelegd. Deze voorstanders bestaan voor het mee- rendeel uit de leden der Nederlandsche Vetsmeltersvereeniging. DE LAKEMAN'S BANK VRAAGT SURSéANCE AAN. Viervijfde der Enkhuizensche zaken- menschen zijn er bij betrokken. Gelijk wij reeds in een gedeelte onzer vorige editie konden melden, heeft de wed. S. Lakeman en Zoon's Bank surséance aangevraagd. De firma deelt hieromtrent aan het „Volk" mee, dat de bank zich genoodzaakt heeft gezien bij de rechtbank te Alkmaar surséance van betaling aan te vragen. Of schoon in de onlangs goedgekeurde balans naast een kapitaal van f 500.000 en een statuaire reserve van 400.000 nog een re serve van een millioen beschikbaar bleef, achtte de cliëntele der bank deze bedragen niet voldoende en meende, dat op de de biteuren verliezen zouden kunnen worden geleden, welke bovengenoemde bedragen niet onbelangrijk zouden kunnen overtref fen. De bank had gehoopt, dat men haar de overbrugging van de moeilijke tijdsom standigheden, waarin zoovele harer debi teuren verkeeren, zou hebben willen mo gelijk maken en heeft al het mogelijke daartoe gedaan; zocdra echter aan de bank gebleken was, dat haar pogingen geen suc ces zouden hebben, heeft zij gemeend haar liquide middelen niet te moeten uitbuiten ten bate van hen, die toevalligerwijze eer der dan anderen bij haar over hun tegoed zouden willen beschikken, terwijl zij ook geen vrijheid vond verder gelden van haar cliënten in haar bedrijf aan te nemen. Aldus bleef haar niets anders over dan surséance van betaling aan te vragen en zy zal trachten, met handhaving van de gelijkheid der belangen harer crediteuren, elk, zooveel mogelijk, het zijne te geven. Vermeld mag nog worden, aldus het „Volk", dat verkoop van effecten voor eigen rekening der bank niet plaats had, maar dat credietverleening aan handel, landbouw en industrie steeds het hoofdbe- staan is geweest. Ongeveer 80 pet. van de zakenmenschen in Enkhuizen zijn bij deze affaire betrokken ei er heerscht in het stadje ook een zeer gedrukte stemming. DE UIT DUITSCHLAND UITGEWEZEN NEDERLANDERS. De vier Nederlanders moeten Maandag 7 September het Duitsche grond gebied hebben verlaten. De corr. van het „Hbld." te Berlijn meldt: De vier Nederlanders, die als gemeld Za terdag j.l. een bevel van uitwijzing kre gen voor zich persoonlijk, niet voor hun gezin, als represaillemaatregel op de uit wijzing van vier Duitschers uit Nederland, zijn allen te Berlijn woonachtig, drie van de vier hebben een gezin, drie van hen zijn lid van de Nederlandsche burger vereeni ging „Hollandia" in de Duitsche hoofdstad; één van de vier is Israëliet en één is lid van de N. S. B. Zij vertoeven op het oogenblik nog alle vier in Berlijn, maar moeten Maandag 7 September het Duitsche grondgebied verla ten. Uitdrukkelijk is hun meegedeeld, dat zij niet op uitstel van dezen datum te re kenen hebben. Voor zoover mij bekend is, zijn de Ne derlanders volkomen willekeurig uitge zocht. Voor den Joodschen landgenoot on der hen zal het hoogstwaarschijnlijk mo gelijk blijken gebruik te maken van de bijzondere bepalingen voor Joden, wat be treft het meenemen van een gedeelte van "hun bezit naar het buitenland. Wat de andere drie Nederlanders betreft, ziet het er op het oogenmlik naar uit, dat zij ge dwongen zulen worden, Duitschland, en natuurlijk practisch ook met hun gezin, te verlaten alleen met medeneming van tfen mark per persoon, die in alle gevallen voorgeschreven zijn. Het wonderlijkste doet wel aan, de om standigheid, dat deze keuze van onze vier uitgewezen landgenooten zoo willkeurig is er hiervoor geen enkele motiveering is te krijgen. Nader telefoneerde de Berlijnsche corres pondent van het „Hbld.": Ik had zooeven gelegenheid met een der vier uitgewezen Nederlanders te spreken en inzage te ne men van het bevel van uitwijzing. Daarin staat uitdrukkelijk vermeld, dat de uitwijzing binnen den termijn van tien dagen geschie* als represaille op de uit wijzing van vier Rijks-Duitschers uit de Nederlandsche provincie Limburg. Hieruit blijkt reeds welke motiveering van Duitsche zijde wordt gegeven en te vens (daar b.v. de Nederlander met wien ik sprak zich er absoluut niet van bewust is, waarom hem dit lot treft), dat de keuze bij de uitwijzing, voor zoover valt na te gaan, volkomen willekeurig is. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Raphaël" (alleen spoorwegpersoneel), ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Au g. a.s. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171^ telef. 502, D. J. v. Drie- sum, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. PERSONEELRAAD NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Het vrije vervoer van het spoorweg personeel. In de gisteren gehouden vergadering van de bij den raad aangesloten organisa ties van personeel in dienst der Neder landsche Spoorwegen werd de voofloo- pige overeenkomst inzake het vrije ver voer behandeld. Van het vrije vervoer blijft bestaan ten behoeve van het personeel en hun gezin twee verlof kaarten per jaar, welke slechts kunnen gelden voor den duur van het verlof van den man. Eveneens zal vrij vervoer blijven gelden bij verplaatsing en ouderbezoek, het laatste evenwel sterk beperkt. Alle ander vervoer gaat voorts uit van het beginsel van sterke beperking en betaling, zij het tegen gereduceerden prijs. Dit zal gelden voor particuliere rei zen, markt- en kerkbezoek, benevens voor schoolgaande kinderent hetgeen tot nu toe gratis werd verschaft en als zoodanig een onderdeel der arbeidsvoorwaarden van het personeel vormde. Ofschoon vanzelf sprekend deze verslechtering der arbeids voorwaarden zeer groote teleurstelling in den kring van het personeel heeft teweeg gebracht, hebben de hoofdbesturen beslo ten, in verband met den bedrijfstoestand en om verder zoo vaak ongemotiveerde critiek op hun z.g. voorrechten van vrij vervoer te ontgaan, den leden te advisee- ren de nieuwe regeling, welke dus uit gaat van het beginsel van betaling van het vervoer, te aanvaarden. V n RECTIFICATIE. In het gisteren geplaatste artikel van het Tweede-Kamerlid, den heer M. P. v. d. Weyden, is een fout geslopen, die wij ons haasten te hei-stellen. Er staat, dat de Mi nister geen welwillend antwoord heeft gegeven op door genoemd Kamerlid gestelde vragen; dit moet zijn: geen on welwillend antwoord. BEGRAFENIS P. J. VERHOOG. Hedenmiddag te 1 uur heeft onder groote belangstelling, vooral van de zijde van per sonen, die in betrekking staan tot de brandweer, de begrafenis plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. J. Verhoog, in leven oud-com mandant der Leidsche Vrijwillige Brand weer. Onder de talrijke aanwezigen merkten we o.m. op den heer J. Splinter Gzn., wet houder en loco-burgemeester dezer ge meente, den heer W. G. Weijers, w.n. com missaris van politie en w.n. commandant van de politiebrandweer, den heer W. A. Couzy, inspecteur bij de brandweer, de heeren J. J. de Cler, W. G. Neuteboom en M. Ziegelaa^ resp. voorz. en secretaris en penningmeester der Leidsche Vrijwillige Brandweer, den heer D. van Lith, oud on- dercomandant der L. V. B., de heeren Kee- man en Kruys, resp. voorz. en secretaris van den Zuid-Hollandschen Brandweer- Jaond, de heer A. M. de Blauw, directeur van Gemeentenwerken en den heer J. H. de Jong, directeur van den Gem.-Reini- gingsdienst, den heer Jac. J. P. de Graaf, oud-voorz. van het college van kaderleden der Leidsche Vrijw. Brandweer, den heer G. J. v. d. Mark, oud-commandant der Vrijw. Brandweer te Wassenaar, den heer J. v. d. Voet, oud-commandant der Vrijw. Brandweer te Oegstgeest, de heeren D. J. Brink en A. J. Turion, commandant en onder-comandant der Brandweer te Voor schoten, dr. E. J. J. G. Renaud, voorzit ter der Eerste Leidsche E. H. B. O.-Briga de, den heer C. J. v. Spall, adj.-directeur der Leidsche Duinwater Maatschappij, den heer Jac. Wilbrink, lid van den gemeen teraad, personeel van de vaste brandweer, oud-brandmeesters en oud-spuitgasten, be nevens tal van andere belangstellenden. In den stoet kwam voorts nog mede de heer K. F. H. van Hiele, oud-administra teur van de L. V. B. toen de heer Verhoog commandant daarvan was. Toen de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten sprak de heer K. van Hiele eenige woorden van af scheid tot hem, met wien hy 17 jaar lang had samengewerkt. Hij schetste het ka rakter van den heer Verhoog als dat van iemand, die met onverzettelijken wil den weg ging, dien hij dacht te moeten bewan delen. Er. dat deed hij met groote plichts betrachting en opoffering van zich zeiven. Spr. wilde hier zijn waardeering uiten voor dat vele werk, wyl die waardeering hem van andere zijde werd onthouden. De rust, welke hij aldus tevergeefs heeft ge zocht, zou de thans overledene hier thans vinden. De heer J. A. Verhoog, oud-hoofdopzich ter van gemeentewerken en broer van van den overledene, hierna het woord ne mend, zeide getroffen te zijn bij zijn gang naar dit graf door een opschrift op een der graven: „De mensch wikt, God be schikt". Dat is ook bij dit heengaan van toepassing. Spr. schetste vervolgens hoe zyn over leden broeder een man van geloof was, die met vertrouwen voor Gods aanschijn zou mogen verschijnen. De heer Keeman sprak namens den Z.-H. Brandweerband zyn waardeering uit voor dan overledene, die de belangen van het vak steeds had gediend en voor wiens waardevolle adviezen men in den Bond steeds open oog en oor heeft gehad. Hij was bovendien een uitstekend ka meraad en een goed vriend, die voor zijn taak berekend was. Allen, die met hem omgingen, zullen een eerlijke herinnering aan hem bewaren. Hierna sprak ten slotte nog de heer J. J. de Cler, die een laatsten groet bracht namens de kaderleden der L. V. B. en er aan herinnerde hoe hy veertig jaar met den heer Verhoog heeft mogen samen werken. Hierna werden bloemen in het graf ge strooid en verlieten allen ^enpdeodr strooid en verlieten allen, diep onder den indruk den doodenakker. WERKLOOZEN-BEDEVAART NAAR NOORD WIJK. Gistermorgen vertrokken ruim 100 werk loozen ter bedevaart naar Sint Jeroen te Noordwijk. Te 10 uur werd te Noordwijk door prof. Cleophas, geassisteerd door Pa ter v. d. Snoek en pater Zeij, een plechti ge H. Mis opgedragen. Een koortje uit de werkloozen, bijgestaan door enkele zangers uit Noordwijk, voerde de gezangen uit. Onder de H. Mis naderden allen ter H. Ta fel. Na de H. Mis, het was toen 11 uur, ging men naar het Juvenaatsgebouw, waar een gemeenschappelijk ontbijt werd gehouden, .hetgeen allen zich goed lieten smaken. Te half 12 trok men weer naar het martelveld, waar door pater van der Snoek een tref fende predicatie werd gehouden. Te onge veer 1 uur kwam men weer terug. De bedevaartgangers waren daarna vrij tot half 3. Toen was het weer verzamelen voor de thee. Met een plechtig Lof en pro cessie in den tuin, waar weer gepreekt werd door prof. Cleophas en reliquie-ver- eering werd de dag besloten. Om 5 uur vertrokken allen zeer voldaan weer naar Leiden. Handelsregister K. v. K. Opheffing. 2827. Gebrs. Aangeenbrug in liquidatie. Sassenheim, Kerklaan 11. Kweeken van en handel in bloembollen enz. Wijzigingen. 2492. Pension „Chris tina", Noordwijk aan Zee, Rembrandtweg 8. Uittr. E.: J. M. Roozen-Rutten, dd. 5 Mrt. 1936. Wijz. handelsn. in: Pension Klein v/h Christina. 5064. H. van der Vliet, Sassenheim, Hoofd straat 252. Rund-erslagerij, Uittr. E.: H. van der Vliet, dd. 3 Sept 1934. Wijz. handelsn. in: G. van der Vliet

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2