SPORT 1 0 1 l/2 0 1 0 DONDERDAG 27 AUGUSTUS 1936 BRUTALE INBRAAK TE KORTENHOEF. Te Kortenhoef is op brutale wijze inge broken in de woning van den gemeente secretaris, den heer D. Wildeboer. Toen de secretaris des avonds om 7 uur met zijn familie in zijn woning aan de Kerklaan van een uitstapje terugkeerde, bleken onge- noode gasten daar een bezoek gebracht te hebben. Aan de achterzijde van de woning was een raam opengebroken, waardoor zij zich toegang hebben verschaft, waarna het huis grondig is doorzocht. Uit een kast en bureau hebben de dieven geld wegenomen. Gouden en zilveren voorwerpen hebben zij laten liggen, zoodat geconcludeerd kan worden, dat het den heeren alleen om geld te doen is geweest. Aan de voorzijde is het perceel verla ten, daar de voordeur nog op een kier stond. Hoeveel geld er ontvreemd is, kon nog niet worden opgegeven, daar de heer W. ook gelden van de woningbouwvereniging beheert en van de Herv. Kerk en de boe ken nog moeten worden nagezien. Het ontvreemde bedrag wordt op 200 geschat. De familie had 's morgens de wo ning verlaten, zoodat de inbraak op klaar lichten dag heeft plaats gehad. „Msb." JEUGDIGE BOEFJES AANGEHOUDEN. De politie te Gouda heeft aangehouden vier aldaar wonenden jongens, een van vijftien, een van zestien en twee van ze ventien jaar, die in de stad en omgeving verscheidene diefstallen van winkelwa ren, rijwielbelastingplaatjes, fietslantaarns, benzine enz. hebben gepleegd. Het viertal is voor den kantonrechter geleid en op last van de justitie in afwachting van het over hen uit te spreken vonnis ingesloten. Voorts zijn op last van de justitie aan gehouden drie jongens, een van veertien en twee van vijftien jaar, tot het onder gaan van opgelegde tuchtschoolstraf, even eens wegens meerdere in Gouda gepleeg de diefstallen. De knapen zijn naar de tuchtschool gebracht. REFREINZANGER GEARRESTEERD WEGENS OPLICHTING. De bekende refrein-zanger J. M., wonen de te Hilversum is door de politie gearres teerd wegens oplichting. M. had zich in sa menwerking met een reeds eerder gearres teerden persoon, een te Amersfoort wonen den Italiaan, een zwendel'bank te Amster dam en Amersfoort gedreven onder den naam „Nederlandsche Crediet en Geldver- schaffingsbank". Eenige personen hadden bedragen ge stort in de verwachting een flinke som gelds te kunnen leenen. Een gedupeerde te Diemen deed het eerst aangifte, waarna de politie in deze plaats in samenwerking met de Amsterdamsche een onderzoek instel de. Dit heeft tenslotte geleid tot de arresta tie van M. De zanger is gisteren door den ofifcier van justitie te Amsterdam ver hoord, waarna hij in arrest is gesteld. Het Int. schaaktournooi te Nottingham. Botwinnik en Capablanca hebben de leiding. Hangpartüen uitgespeeld. Gisteren zijn in Nottingham de laatste twee afgebroken partijen beëindigd, ter wijl ook de partij CapablancaVidimar, die wegens ziekte van .laatstgenoemde moest worden uitgesteld, thans is gespeeld. De resultaten waren: Alexander wint van Flohr. Fine remise met Aijechin. Capablanca wint van Vidmar. De stand na de 13de ronde van het tour- nooi luidt thans: Botwinnik en Capablanca ieder 9 punten. Rechevsky 8 1/2 punt uit 13 partijen. Eu we en Fine ieder 8 punten. Aijechin 8 punten uit 13 partijen. Flohr 7 punten. Lasker 61/2 pnt. Vidmar 5 1/2 pnt. Bogoljubov en Tar- takower ieder 5 punten. Tylor 4 punten. Alexander 3 punten. Thomas 21/2 punt. Winter 2 punten. VidmarCapablanca. Het was giste ren een rustige dag. Behalve de twee hang- partijen stond op het programma de uitge stelde partij VidmarCapablanca. Laatst genoemde partij was van groot belang, daar de Cubaan door te winnen gelijk met Bot winnik aan den kop kon komen. De alge- meene verwachting was, dat Vidmar zeker niet zonder meer zou verliezen, daar hij wit had. Toch is deze verwachting geen wer kelijkheid geworden, integendeel, Capa blanca- won zonder eenige moeite. Deze zege moet evenwel eerder aan het zwakke spel van Vidmar dan aan het sterke spel van Capablanca worden toegeschreven. Vidmar speelde het damegambiet, waar tegen de Cubaan de verdediging 4 h7h6 koos. Vidmar koos een voortzetting met de be doeling druk op de zwarte stelling uit te oefenen. Vervolgens rocheerde hij lang, ten einde een aanval op den zwarten koning te kunnen ondernemen. Hij schijnt echter de situatie onjuist be oordeeld te hebben, want Capablanca kreeg den aanval, rukte met zijn a-pion op en forceerde daardoor zwakten in de witte koningsstelling. Hierna noopte het indrin gen van een zwarten raadsheer Vidmar een toren tegen dezen looper af te staan. Eerst nu ging hij tot den tegenaanval over, welke door Capablanca op eenvoudige wijze af geslagen werd. Vervolgens maakte de Cu baan handig gebruik van de omstandigheid, dat de witte figuren gedeeltelijk aan de be scherming van de verzwakte witte rochade- stelling onttrokken waren, door met de dame beslissend in te grijpen. Bij den 31sten zet gaf Vidmar op. De hangpartij Alexander—Flohr werd door laatstgenoemde zonder verder spelen opgegeven. In de party FineAijechin werden nog slechts weinige zetten gedaan. Aijechin on dernam nog enkele winstpogingen, doch zag alras in, dat Fine de zaak grondig bestu deerd had en zich afdoende kon verdedi gen, waarna hij in remise berustte. Heden is het een zeer belangrijke dag. Dan staan op het programma o.a. de par tijen Eu weBotwinnik en FineCapa blanca. DE SCHAAKOLYMPIADE^ De schaakolympiade te München is gis teren voortgezet met de veertiende ronde. Nederland kwam hierin uit tegen Brazilië, waarbij drie partijen werden afgebroken. De stand is 32 in het voordeel van onze landgenooten. Hamming en Koomen slaag den erin hun partijen te winnen, resp. van Pulcheris en Cruz Jalles. Remise bereikten Van Schelt inga met Trompowski en Müh- ring met Heiter Carlo. Van Doesburgh verloor van Mendes. Af gebroken zijn de partijen PrinsWalter, waarbij Prins iets beter staat, Felderhof— Rocha, met eveneens een betere positie van den Nederlander en CortleverOswaldo Cruz. Doordat Van Scheltinga de partij uit de twaalfde ronde tegen Rasmussen heeft ge wonnen, is de match tegen Noorwegen met 5 1/22 1/2 in het voordeel van Nederland geëindigd. De verdere resultaten van gisteren wa ren: DuitschlandZwitserland 6 1/21/2 en 1 hangpartij. Letland—Tsjecho-Slowakije 1—1 en 6 hangpartij en. IJsland—Roemenië 11/22 1/2 en 4 hangpartij en. Litauen—Italië 3 1/2—11/2 en 3 hang partij en. DenemarkenHongarije 14 en 3 hang partij en. NederlandBrazilië 32 en 3 hangpar tij en. Frankrijk—Estland 2—3 en 3 hangpar- tijen. Zuid-SlaviëNoorwegen 21 en 5 hang partij en. Zweden—Bulgarije 4—0 en 4 hangpartij en DE LEIDSCHE COURANT SCHAAKBOND VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. Ook de Lisser Schaakclub heeft zich aan gesloten bij bovengenoemen -bond en zal in de a.s. competitie met twee tientallen uitkomen. Secretaris is de heer J. G. Snel, Nieuwstraat. 29, Lisse. OM DEN OUWERKERKBEKER. Het aantal deelnemers voor dezen wed strijd, die nu voor de tweede maal ge speeld wordt, bedraagt 12, n.l. I. Zitman, M. M. Segaar, mr. A. G. de Blécourt, J. Koet, A. Prins, A. Mulder, C. Slagmolen, M. Koert, L. J. Rutten, G. Bosscha, W. H. v. d. Nat en G. Schoppen. De eerste uitslagen waren de volgende: ZitmaiPrins 10, MulderZitman 01, BosschaZitman 10, Slagmolen Segaar 1/21/2, Van der Nat,Segaar 01, PrinsKoet 1/21/2, MulderDe Blécourt 01, SlagmolenKot 11/21/2, KoetBosscha 1/21/2, an der NatKoet 1/21/2, KoertPrins 10, Bosscha 10, Prinsvan der Nat 01; SlagmolenRut ten 10, SchoppenSlagmolen 10. Het beste staan dus: Bosschap 2 1/2 uit 3, Zitman 2 uit 3, Segaar 11/2 uit 2, Koet 2 uit 4, Slagmolen 2 uit 4, De Blécourt, Koert en Schoppen, elk 1 uit 1. VOETBA1 SERIEWEDSTRIJDEN P. C. EN L. Gisteravond werd de laatste wedstrijd in dit toudnee gespeeld tusschen Fabrieks arbeiders en P. C. en L. Met de rust leid de Fabrieksarbeiders met 41. In de tweede helft voerde Fabr.-arb. de stand geleidelijk op tot 101 en legde hier mede beslag op den tweeden prijs. De volledige uitslag van dit tournooi luidt: le prijs M. D. S. met 9 punten. 2e prijs Fabrieksarbeiders 7 punten. 3e prijs L. D. 5 punten. P. C. en L., N. R. M. en Tramboys be haalden resp. 5 en ieder 2 punten. Aan de betroken xereenigingen zal na der worden bekend gemaakt waneer de uitreiking der prijzen zal plaats hebben. ATHLETIEK DE LEIDSCHE SINGELLOOP 1936. Georganiseerd door de A.V. „Holland". Onder auspiciën van het districtsbestuur Zuid-Holland der K.'N.A.U. organiseert de Leidsche Athletiek Vriendenkring „Hol land" op 26 September a.s. den bekenden Leidschen Singelloop. Deze loop is natio naal. Er aan deelnemen kunnen, behalve K.N.A.U.-leden ook personen die geen lid zijn van de Unie. Naast de vele persoonlijke prijzen, waar onder als eerste de door den heer Wesse- lingh beschikbaar gestelde City-sleutels (momenteel in het bezit van Groeneweg (Sportcl. Rotterdam), worden er dit jaar eveneens vereenigingsprijzen uitgeloofd. Deze komen in het bezit van die vereenigin- gen, welke met 3 harer loopers het hoogst aantal punten vergaderen. Tevens zal er een aparte klasse gevormd worden voor veteranen. In deze afdeeling kunnen alleen loopers starten boven de 35 jaar. Eventueele nadere inlichtingen betref fende dezen loop worden verstrekt door den heer J. G. Gussenhoven, secretaris der A.V. „Holland", Voorstraat 6, Voorschoten. WATERPOLO D.W.R. EERSTE KLASSER. Gisteravond is de promotie-degradatie- competitie der le klasse voortgezet. L.Z.C. verloor met 60 van S.V.H., D.W.R. won met 71 van Star. De Waterratten (Haarlem) veroverden daardoor het eerste klasserschap. en brach ten Haarlem de tweede eerste klasser in twee jaren. De strijd om de tweede plaats in deze competitie gaat nu nog tusschen L.Z.C., S.V.H., Star en Zwemlust. Voor de L.Z.C. ziet het er echter bedenkelijk uit. Een kleine mogelijkheid is er thans nog voor de Leidsche ploeg om voor de tweede plaats gelijk te komen, maar daartoe dient dan Zondag te Utrecht van Zwemlust en vervolgens ook van Star te worden gewon nen. Zwemlust heeft inmiddels reeds ge- trimfeerd over Star (met 31) en had met 72 tegen "S.V.H. te Hillegersberg de leiding toen de kamp 53 seconden voor het einde wegens de duisternis werd gestaakt. Wat er met dezen wedstrijd verder gebeuren zal is nog niet beslist. Hedenavond wordt ge speeld S.V.H.—D.W.R. L.Z.CS.V.H. 0—6. Deze ontmoeting leverde een wel zeer te leurstellend resultaat op. Deze nederlaag is te merkwaardiger om dat zij zelfs veel grooter is dan die van een week geleden tegen de aanstaande kam pioen van Nederland: Het Y! Toen speel den onze stadgenooten een voortreffelijke partij, die hoop gaf voor de toekomst, ter wijl de zenuwen den L.Z.C.-ers gisteravond zulke partijen speelden, dat zij verre be neden hun normalen vorm bleven. Nu was S.V.H., dat Snoek als invaller had voor den oud-L.Z.C.-er C. de Reede, die er van afgezien had om tegen z'n oude club uit te komen, stellig vrij schotvaardig, maar bijzondere kwaliteiten had die ploeg ver der toch ook niet, zoodat de uitslag een wel zeer geflatteerd beeld geeft van de werke lijke krachtsverhouding dezer beide zeven tallen. Hetgeen niet uitsluit dat de bezoe kers gisteravond tegen een L.Z.C. in dézen vorm, stellig een stevige overwinning ver dienden. De verwijten, welke het talrijke publiek in de zweminrichting De Zijl daar bij aan het adres van arbiter Scheevelen- bos, uit Den Haag, richtte over vermeende partijdigheid, kunnen we daarbij niet dee- len. Toegegeven: er waren beslissingen, die somtijds ten onrechte in het voordeel van S.V.H. leken te zijn, maar overtredingen waren er aan beide zijden en vooral in een zoo belangrijken kamp als deze is de stem ming nu eenmaal altijd wat geprikkeld en nerveus, zoowel in het water als langs den kant. In ieder geval staat het vast dat S.V.H. ook gewonnen zou hebben indien een an der wie dan ook als scheidsrechter zou hebben gefungeerd. Het spelverloop is tamelijk eenzijdig ge weest. Héél traag begon men van weers zijden, waarbij Verberg een goed schot van F. Tordoir wist te stoppen en Elsinga aan den anderen kant een kogel in den boven hoekt keurig door Zelsman bedwongen zag. Ch. Tordoir gaf daarna met een schot vlak onder de lat aan S.V.H. de leiding en ter wijl de L.Z.C.-midvoor Elsinga geen kans kreeg den zeer zwaar verdedigenden S.V.H. midachter Verhoeff te passeeren, voerde in valler Snoek met een snel, laag schot de score tot .02 op, waarna dezelfde speler er nog even voor de rust 03 van maakte. Misschien dat de kansen nog gekeerd wa ren indien L.Z.C. dadelijk na de hervatting meer geluk had gehad. Een doelpunt di rect na de pauze had wonderen kunnen doen en een Leidsche zege was dan werke lijk nog niet onmogelijk geweest. Het schot van Elsinga werd echter tegen den paal gekeerd en het volgend moment suisde een kogel van Teegelaar rakelings naast! Dat fnuikte het moreel, en toen Ch. Tordoir dadelijk daarna met een ver acht er waar tsch schot in den linkerhoek 04 scoorde was het pleit beslecht. Nadat Teegelaar uit het water gezonden was, omdat hij binnen de 2M lijn poogde te doelpunten, bood L.Z.C. geruimen tijd heftigen tegenstand en tal rijke schoten van S V.H. gingen daarbij over of werden gestopt, maar met zeven tegen zes werd het S.V.H.-overwicht tenslotte te groot en Snoek bracht de score op 05. Nauwelijks was het spel hervat of Van Wijk wierp den bal voor de zesde maal langs kee per Verberg en met dien stand kwam ook het einde. Na afloop van den degradatie-wedstrijd heeft De Zijl II gisteravond vriendschap pelijk gespeeld tegen L.Z.C. II, ter vervan ging van S.V.H. H, dat afgeschreven had. De uitslag was 11 (rust 00). PAARDENSPORT CONCOURS HIPPIQUE TE GOUDA. Ter gelegenheid van de tweedaagsche vee- en zuiveltentoonstelling is gisteren te Gouda een nationaal concour- hippique ge houden, dat buitengewoon goed is ge- geslaagd. Met inschrijvingen uit het ge- heele land waren de verschillende nummers uitstekend bezet. De prestaties bewogen zich op hoog peil, waardoor het in groo- ten getale opgekomen publiek van een zeer aantrekkelijke paardensport heeft kunnen genieten. De uitkomende paarden waren over het algemeen van prima kwa liteit. Naast fraaie dressuurproeven en keu rig groepsspringen bood het concours een voortreffelijke parade en sierlijke rijkunst bij de spannen. De uiterwaard aan Schie- land's Hoogen Zeedijk, waar de wedstrij den gehouden werden, leende zich uitste kend voor dit concours. Het geheel had een zeer vlot verloop en mede door de goe de organisatie is het een succesvolle pro paganda voor de paardensport gewofden. De uitslagen luiden als volgt: Individueele dressuurproef klasse N: 1. Ph. v. d. Most van landelijke rijvereeniging „Beyaert" te Purmerend met Reina; 2. K. de Jong van landelijke rijvereeniging „Rit meester de Kruiff" te Halfweg met Hans; 3. J.. Verdegaal van landelijke rijvereeni ging „Amstelruiters" te Bovenkerk imet Napoleon; 4. M. Kamper van landelijke, rij vereeniging „Ritmeester de Kruiff" te Half weg met Caesar; 5. G. van Raamshorst van landelijke rijvereeniging „De Neude Rui ters" te Nijkerk met Nada. Handicap Dressuurproef open voor de klassen B en L: 1. G. Griffioen van lande lijke rijvereeniging „Amstelruiters" de Bo venkerk met Tommy; 2. mej. N. L. Oskam van landelijke rijvereeniging „Siegfried" te Bergambacht met Nelly V; 3. P. Meerburg Jr. van landelijke rijvereeniging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp met Nora; 4. A. C. van Nieuwenhuijzen van landelijke rijvereeniging „Kapitein van der Wal" te Hoofddorp met Akbar; 5. D. Bodegom van landelijke rijvereeniging „Siegfried" te Bergambacht met Pari; 6. H. W. Bouwman van landelijke rijvereeniging „De Neude Ruiters" te Nijkerk met Noor; Eervolle ver melding: A. Ph. v. d. Breggen van landelij ke rijvereeniging „De Gouwe Ruiters" te Waddinxveen met Pirinska en S. Gersen 'van landelijke rijvereeniging „De Neude Ruiters" te Nijkerk met Gora 12. Dressuurproef voor afdeelingen achttal len: 1. Landelijke rijvereeniging „Amstel ruiters" te Bovenkerk; 2. Landelijke rij vereeniging „De Neue Ruiters" te Nijkerk; 3. Landelijke rijvereeniging „De Gouwe Ruiters" te Waddinxveen; 4. Landelijke rij vereeniging „De Overmaassche Ruiters" te Brielle; 6. Landelijke rijvereeniging „Hip pos" te Gorinchem. Dressuurproef voor afdeelingen viertal len: 1. Landelijke rijvereeniging „Beyaert" te Alblasserdam; 2. Landelijke rijvereeni ging „Gouda Vooruit" te Gouda; 3. Lande lijke rijvereeniging „Siegfried" te Bergam bacht; 4. Landelijke rijvereeniging „Rit meester de Kruiff' te Halfweg. Gewilligheidsproef voor aangespannen DERDE BLAD - PAG. 10 paarden^ 1. D. Bodegom van Landelijke rij vereeniging „Siegfried" te Bergambacht met Pari; 2. G. van IJzeren van landelijke rijvereeniging „Hippos" te Gorinchem met Janneke; 3. C. Oskam van landelijke rij vereeniging „Siegfried" te Bergambacht met Romana; 4. A. P. Bras van landelijke rijvereeniging „Dubbeldam en Omstreken" te Dubbeldam met Papelotte; 4. G. Baan van landelijke rijvereeniging „Beyaert" te Alblasserdam met Semmon. Concours éénspannen landbouwtuigpaar- den: 1. M. Hak te Berkenwoude met Nijsje; 2. D. v. d. Lugt te Berkel met Saddy; 3. L. A. Vergeer te Gouda met Nannie; 4. C. v .d. Heuvel te Ouderkerk a. d. IJsel met Unolja. Eervolle vermelding: P. Jongerius te Gouda met Nelly en C. Verkerk te Stol wijk met Jan. Concours éénspannen warmbloed: 1. J. de Mooy te 's-Gravenhage met Kwinta; 2. G. Lutje Holzik te SnSchedé met Excellence; 3. H. W. Hoejenbos te Utrecht met Come; 4. Gebr. Bruynis te Nieuw-Vennep met Jet- ta. Eervolle vermelding: M. Hak te Ber kenwoude met Nijsje en D. v .d. Lugt te Berkel met Saddy; extra prijs best ge plaatste stamboekmerrie N. W. Hoejenbos te Utrecht met Orrie. Concours éénspannen tuigpaarden: 1. G. Otjens te Dongen met Lady Love; 2. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Non Pareil; 3. Th. Gielen te Zeist met Cherry; 4. J. de Mooy te den Haag met Kwinta; 5. G. Lutje Holzik te Enschedé met Excellence; 6. M. Hak te Berkenwoude met Nijsje. Eervolle ver melding: Febr. Bruynis te Nieuw-Vennep met Jetta en H. W. Hoejenbos te Utrecht met Oirie. Springen voor groepen van drie: 1. D. Bodegom met Pari, mej. N. L. Oskam met Nelly V en P. A. Voorsluit met Wildfried van landelijke rijvereeniging „Siegfried" te Bergambacht; 2. en 3. A. Spoon met Ram- dola, mej. C. van Beek met Soer en L. Noordermeer met Torsia van landelijke rij vereeniging „De overmaassche Ruiters" te Brielle en P. Noordam met Bets, C. Eindho ven met Mascotte en J. Oudijk met Nora van landelijke rijvereeniging „De Gouwe Ruiters" te Waddinxveen; 4. G. Baan met Ogula; B. Burggraaf met Tommy en H. J. de Haan met Hydinda van landelijke rij vereeniging „Beyaert" te Alblasserdam. Concours tweespannen tuigpaarden: 1. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Non Pareil en Theo Gielen te Zeist met Cherry; 2. G. Lutje Holzik te Enschedé met Excellence en Constance; 3. Gebr. Bruynis te Nieuw- Vennep met Jetta en Oldova; 4. Gebr. v. d. Haar te Zeist met Victor en Majesteit. Eervolle vermelding: C. v. d. Heuvel te Ouderkerk a. d. IJsel met Unolja, C. Os kam te Bergambacht met Romana en H. Muilenberg te Gorinchem met S. Karolien en Tinella. Gelukspringen: W. Los van landelijke rij vereeniging „Borefsche Ruiters" te Bode graven met Marie; 2. Mej. N. L. Oskam van landelijke rijvereeniging „Siegfried" te Bergambacht me Nelly V; 3. P. Verhoek van landelijke rijvereeniging „Beyaert" te Alblasserdam met Tommie; 4. J. F. Kool van landelijke rijvereeniging „Hippos" te Gorinchem met Mirza en G. Griffioen van landelijke rijvereeniging „Amstelruitels" te Bovenkerk. ONZE RUITERS TE AKEN. Verdienstelijke resultaten van Pasman en It. Greter. Na een rustdag is gisteren het internatio naal concours hippique te Aken voortgezet met een z.g. gelukspringwedstrijd, waarvoor niet minder dan 180 deelnemers stonden ingeschreven. Het parcours moest tweemaal met hetzelfde paard worden afgelegd. In totaal waren 24 hindernissen opgesteld. Zoodra paard of ruiter een fout maakte(n), was de deelnemer uitgeschakeld. Slaagde deze er echter in de 24 hindernissen zonder fouten te nemen, dan besliste de tijd voor de plaatsing. Winnaar werd de Duitsche officier Brinckmann met het paard „Wo- tan's Bruder". Deze combinatie maakte den snelsten tijd van den dag, n.l. 125 sec. Twee de werd onze landgenoot de heer Pasman met het paard „Selloe", die 127 sec. noteer de. Pasman reed gisteren voor het eerst op „Selloe", welk paard onder den Hongaar- schen ritmeester van Plathy tijdens het Olympische springconcours de bronzen me daille behaalde. Het is jammer, dat Pasman vandaag, in den landenwedstrijd, niet op dit paard mag uitkomen, daar de reglemen ten zich hiertegen verzetten. Immers „Sel loe" is eerst tijdens het Akensche concours door den heer Pasman gekocht. De derde en vierde plaats werden ge deeld door luitenant Greter met „Carina" en ritmeester Hasse (Duitschland) met „Wotan", beiden met een tijd van 129 4/5 Op de tiende plaats werd Pasman's „Due- nenbank" nog geplaatst, die eveneens alle hindernissen zonder fouten nam met een tijd van 15 3/ sec. Luitenant de Bruine met „Trixie" haalde 22 hindernissen, ritmeester Heuff met „Go- dard 19, evenals luitenant Greter met „Er- nica". De heer Pasman won rpet de prestaties van „Selloe" en „Duenenbank" een eersten en tweeden prijs in het concours der burger- ruiters. Wat de overige wedstrijden betreft zij vermeld, dat kapitein Versteegh met „Ad Astra" derde werd in de zware dressuur. Vandaag wordt de landenwedstrijd ver reden, het hoofdnummer van het geheele concours. De Nederlandsche équipe zal bestaan uit luitenant Greter met „Ernica", luitenant de Bruine met „Trixie", ritmeester Heuu met „Godard" en den heer Pasman m" „Prins Igor". HET TOURfüOOI TE HOTTIWGHAM Namen der deelnemers Aijechin 1 1 f Winter I Ui O 03 Thomas 1 Botwinnik 1 j H' 5 d 1 Z Z Aijechin C Va 1 1 1 Va 0 Va Va Va 1/21 0 1 8 Tartakower A Vb Va 0 1 0 Va Va 1 0 Va 0 Va 5 Bogoljubov 0 Va P 0 1 1 Va 0 0 1 0 0 1 1 5 Fine V2 Va 1 A 1 1 Va Va Va Va Va 1 Va 8 Alexander 0 1 1 0 B 1 0 0 0 Va 0 1 0 1 3 Winter 0 0 0 0 'Va <- 0 0 Va Va Va I 0 0 2 Euwe 1 V2 Vb 1 A 1 1 0 1 Va Va 8 Vidmar Va Vb Vb 1 1 0 0 Va 0 0 5l/a Rechevsky 1 Vb 1 Vb 1 l/a 0 C l Va 1 1 I 0 Va 8Va Thomas Vo 0 Vb Va Va 0 A 0 0 l/a 0 0 2 Va Botwinnik 1/211 1 h 1 1 Va 1 Va 1 Va 0 Lasker Vb i 0 1 Va 0 1 Va W 1 Va 0 6l/2 Tylor Vb 1 0 Va 0 Va 0 Va 0 0 1 1 1 4 Capablanca 1 Vb 1 1 VB 1 1 1 Va Va 1 N 0 9 Flohr o 0 1 I 1 Va 1 Vb 11 T 7

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10