STADS NIEUWS WOENSDAG 26 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 SAMENVOEGING VAN „GEMEENTE WERKEN" EN BOUW- EN WONING TOEZICHT". Sedert eenigen tijd is bij B. en W. in overweging het vraagstuk van de ophef fing van het Bouw- en Woningtoezicht als zelfstandigen dienst en het onderbren gen van de werkzaamheden van dien dienst bij den dienst van Gemeentewerken. Thans zijn wij, aldus B. en W. aan den Raad, aangaande dit vraagstuk voldoende geinformeerd, om een voorstel tot die re organisatie aanhangig te kunnen maken. Vooraf echter de motieven, welke ons zoo vervolgen B. enW. tot dit voorstel lei den. Wat zijn de motieven? De reorganisatie wordt door ons Colle ge in de eerste plaats wenschelijk geacht met het oog op een meer doelmatige or ganisatie van taken van gemeentezorg, v/elke door de beide diensten worden be hartigd. De werkzaamheden van de diensten van Gemeentewerken en van het Bouw- en Woningtoezicht raken elkander gedurende de laatste jaren op verscheidene punten zeer nauw en Vorderen in vele gevallen een zeer intensieve samenwerking van bei de diensten. Dit is vooral een gevolg van de omstan digheid, dat het nieuwe uitbreidingsplan en de uitleg van de bebouwde kom een belangrijk grootere bemoeiing van den dienst van Gemeentewerken met bouw plannen van particulieren, woningbouw- vereenigingen, enz. vorderen, dan voor heen het geval was, en dat de werkzaam heden van dien dienst met betrekking tot de volkshuisvesting wij denken hierbij aan de aanwijzing van gronden voor Wo- •ningwetbouw, aan de voorziening in wo ningbehoefte door rechtstreekschen bouw door de gemeente en aan de saneering van de binnenstad steeds grooter en veel- vuldiger zijn geworden. Als vanzelf is daardoor de vraag naar voren gekomen, of samenvoeging van bei de diensten niet als een voor de hand lig gende reorganisatie moest worden be schouwd, te meer, omdat door concentra tie ongetwijfeld een bespoediging in de afdoening van zaken zal worden verkregen. Over zeer vele onderwerpen toch moet thans het advies worden ingewonnen, zoo wel van den dienst van Gemeentewerken als van dien van het Bouw- en Woning toezicht. Geeft dit reeds op zich zelf tot vertraging in de afdoening daarvan aan leiding, de behandeling wordt nog om slachtiger en de vertraging nog grooter, indien de adviezen van elkander afwijken en nadere adviezen moeten worden ge vraagd. Het zal zonder meer duidelijk zijn, dat in dit opzicht een meer doelmatige behan deling van zaken zal worden verkregen door een samensmelting van de beide dien sten onder één leiding. Behalve om redenen van doelmatigheid, is de samensmelting ook gewenscht met het oog op de daaruit voortvloeiende ver mindering van de jaarlijksche uitgaven. In de eerste plaats toch zal de functie van Directeur van het Bouw- en Woningtoe zicht, welke functie op dit oogenblik va cant is, wegvallen en verder verwachten wij, dat de samensmelting van beide diens ten een zoodanige verdeeling van werk zaamheden zal mogelijk maken, dat ook uit dien hoofde eenige bezuiniging zal wor den verkregen. De organisatie van de werk zaamheden. Omtrent de door B en W. gedachte orga nisatie van de werkzaamheden van het Bouw- en Woningtoezicht in het verband van die van Gemeentewerken merken B. en W. het volgende op. Het doel, hetwelk bij de reorganisatie voor oogen staat, een doelmatige organi satie en een'bezuiniging op de jaarlijksche uitgaven, zal het meest benaderd worden, indien het personeel van het Bouw- en Wo ningtoezicht in de huidige formatie van den dienst van Gemeentewerken wordt opge nomen en derhalve niet de dienst van het Bouw- en Woningtoezicht in zijn geheel als een afzonderlijke afdeeling, met een min of meer zelfstandig hoofd en eigen administra tie, bij den dienst van Gemeentewerken wordt ingelijfd. De vier inspecteurs, die in hoofdzaak con troleerenden arbeid verrichten, zullen daar mede belast dienen te blijven. Zij hebben daarmede een volledige taak, terwijl zij uiteraard over de ervaring beschikken, welke een goede uitoefening van de con trole eischt. De Hoofdinspecteur zal belast blijven met de werkzaamheden, voor welke hij voor namelijk is aangesteld, te weten het con troleeren van gewapend beton- en ijzer- constructies. Daarnaast kan hem de directe technische leiding van de Inspecteurs worden opgedra gen, terwijl hem tevens, aangezien met een en ander niet zijn geheele persoon wordt gevorderd, de medewerking kan opgedragen worden aan de voorbereiding van plannen voor gemeentelijke wreken. Hierdoor wordt tegelijk eenige verlichting verkregen in den arbeid van het leidende personeel van den dienst van Gemeentewerken, dat door het groote aantal werken, hetwelk in uitvoering en in voorbereiding is. zwaar is belast. De administratieve werkzaamheden van den dienst van het Bouw- en Woningtoe zicht zullen, voor zooveel van redactionee- len aard zijnde, aan den Administratief Hoofdambtenaar bij Gemeentewerken kun nen worden toevertrouwd. Dezen zal een assistent ter zijde moeten worden gesteld, waarover hieronder nader. Het overige gedeelte kan bij de admini stratie van Gemeentewerken worden on dergebracht. De administratief ambtenaar 2e klasse bij den dienst van het Bouw- en Woningtoezicht zal, in verband daarmede, aan die administratie moeten worden toe gevoegd. Nog opmerkende, dat de gecombineerde dienst h.i. niet van dien omvang zal zijn, dat zij niet door de leiding behoorlijk zou kunnen worden overzien, meenen B. en W. met* het vorenstaande te hebben duidelijk gemaakt, dat er aanleiding is om tot op heffing van het Bouw- en Woningtoezicht als zelfstandigen dienst over te gaan en tevens, dat het onderbrengen van de werk zaamheden van dien dienst bij den dienst van Gemeentewerken op de bovenaangege- ven wijze zonder bezwaar kan geschieden. De wijze, waarop de reorgani satie zal tot stand komen. Thans iets, zoo gaan B. en W. verder, over de wijze waarop de reorganisatie tot stand dient te worden gebracht. Zooals gezegd, dient Bouw- en Woning toezicht als zelfstandige dienst te worden opgeheven. Aan het personeel van dien dienst zal der halve, wegens opheffing van zijn betrek king, eervol ontslag moeten worden ver leend. Met ingang van den dag, waarop dat ont slag ingaat, zal dit -personeel, behoudens na te noemen uitzonderingen, bij den dienst van Gemeentewerken moeten worden aan gesteld in dezelfde rangen en op hetzelfde salaris, waarin en waarop dit thans werk zaam is. De Hoofdinspecteur evenwel zal, nu de aard van zijn werkzaamheden verandering zal ondergaan, o.i. aangesteld moeten wor den als Ingenieur bij Gemeentewerken en wel, met het oog op de aan zijn tegenwoor dige functie verbonden wedde van 3.456. f 4.032.in den rang van Ingenieur 2e klasse, aan welke functie een wedde ver bonden is van 3.456.4.416. Vermits de Hoofdinspecteur in het genot is van twee 'periodieke verhoogingen, ware •hem bij de benoeming in zijn nieuwe func tie een tweetal periodieke verhoogingen by vervroeging toe te kennen. Aan de diensten van den klerk le klasse bij het Bouw- en Woningtoezicht zal na de reorganisatie geen behoefte meer bestaan, zoodat deze ambtenaar niet bij den dienst van Gemeentewerken kan worden aange steld. Aan hem zal derhalve, overeenkom stig de desbetreffende verordening, wacht geld moeten worden toegekend. De vorenvermelde assistentie van den Administratief Hoofdambtenaar bij Ge meentewerken, wiens werkzaamheden aan merkelijk zullen worden uitgebreid, zal moeten worden verleend door een kracht met min of meer grondige vakbekwaam heid, aan wien meer belangrijke werkzaam heden, zij het onder leiding van den Admi nistratief Hoofdambtenaal-, zelfstandig zul len kunnen worden overgelaten. Als zoodanig komt niet in aanmerking de tegenwoordige assistent, zoodat aan dezen ambtenaar, wegens verandering in de in richting van het dienstvak, waarbij hij werkzaam is, eervol ontslag zal moeten worden verleend onder toekenning van wachtgeld. Het ontslag van den Hoofdinspecteur en van de door den Raad benoemde Inspec teurs zal, evenals de benoeming van den Hoofdinspecteur tot Ingenieur bij Gemeen- tewrken, door den Raad moeten geschieden, zulks ingevolge de desbetreffende verorde ning. Het ontslag van het verdere personeel bij den dienst van het Bouw- en Woning toezicht, de aanstelling van dat personeel, voor zooveel noodig, bij den dienst van Gemeentewerken en het ontslag van den assistent van den Administratief Hoofd ambtenaar bij laatstgenoemden dienst, zul len door B. en W. moeten plaats hebben. Het tijdstip van ingang van een en ander ware aan ons College, aldus B. en W., over te laten. VROUWELIJKE JEUGDBEWEGING VOOR KATHOLIEKE ACTIE „DE GRAAL". Aangezien eenige Maandagen de gymnas tiekzaal aan de Ursulasteeg niet gebruikt kan worden-, is de les naar Vrijdag ver schoven. De eerstkomende gymnastieklessen der kleuters zijn nu als volgt: Donderdag 27 Aug. van 56 uur aan den Heerensingel. Vrijdag 28 Aug. van 56 uur aan de Ursulasteeg. DE STAKING BIJ TIELEMAN EN DROS. Naar wij vernemen is het grootste ge deelte van de stakende meisjes en vrou wen, die Maandagmorgen het werk hadden neergelegd wijl een ingestelde eisch tot loonsverhooging niet werd ingewilligd, he den weer aan het werk gegaan. Aangezien het meeste werk in de groen- tencons er ven-industrie reeds voorbij is, was dit aantal personen voldoende om "het nog overige werk op normale wijze voort te zetten. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 6473. Gebroeders Spa don en Co., Leiden, van Baerlestraat 12a, granietwerkers. Uittr. Venn.: C. di Bon, M. Siega en G. Antonini. N. Venn.: G. di Pol en G. Lenarduzzi. 4329. „De Kleine Kapel", Oegstgeest, de Kempenaerstr. 7, lingerieën, kousen, garen, band enz. Vest. fil. (tijdens seizoen Juni Augustus) te Noordwijk a. Zee, Hoofdstraat 84 o. d. naam „Modemagazijn Hienkens". 321. N.V. Eerste Leidsche Hulpbank, Lei den, Oude Rijn 104. Overl. Comm.: M. G. Bon. Opheffing. 6491. W. Mulder, Leiden, Lange Diefstéeg 15, handel in vreemde post zegels en aanverw. artikelen. LAATSTE BERICHTEN In het verslag van het afscheid van den heer G. Blijleve op „Endegeest" werd ver meld, dat de heer Blijleve in betrekking was geweest ,als loopknecht. Dit is niet juist. De heer Blijleve heeft bijna 34 jaren op de gestichten Endegeest, Voorgeest en Rijngeest de functie van magazijn-bedien de verricht. OPRICHTING VAN BORGSTELLINGS FONDSEN. Circulaire van de Ned. Ver. voor volks- credietwezen en woekerbestrijding aan burgemeesters van grootere gemeenten. Het bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniging voor volkscredietwezen en woe kerbestrijding, voorzitter prof. rar. dr. G. van den Bergh, secretaris de heer P. A. van Aggelen, heeft aan de burgemeesters van een honderdtal grootere gemeenten een cir culaire verzonden betreffende arbeiders- borgstellingsfondsen Aanleiding hiertoe is geweest de missive d.d. 9 April 1936, van den minister van bin- nenlandsche zaken, betreffende de opheffing van het Nationaal Crisis Comité, in welke missive o.m. ook gewezen wordt op borg stellingfondsen voor den arbeidersstand. De minister schrijft: Terwijl bij de borgstellingsfondsen voor den middenstand op den voorgrond staat de bevordering van credietverstrekking voor productieve doeleinden, beoogen de arbei- dersborgstellingsfondsen de verstrekking van consumptief crediet, tot aanschaffing van kleeding, huisraad, betaling van ziekte kosten e.d. mogelijk te maken. In het bijzonder kan de hulp van deze arbeidersborgstellingsfondsen bijdragen tot bestrijding van den woeker en van misstan den van het afbetalingssysteem. Vooral in de grootere gemeenten acht ik de oprich ting van dergelijke fondsen gewenscht, waarbij' op den krachtigen moreelen steun van de Nederlandsche vereeniging voor volkscredietwezen en woekerbestrijding mag gerekend worden. Ook de gemeente besturen en de instellingen van weldadig heid zullen er belang bij hebben medewer king te verleenen bij de oprichting van ar- beidersborgstellingsfondsen, omdat deze de taak der organen van armenzorg aanmerke lijk kunnen verlichten". In verband hiermede heeft het bestuur van de Nederlandsche vereeniging zich ge wend tot het bestuur van de Stichting Leidsch Borgstellingsfonds met het ver zoek een aantal jaarverslagen over 1935 te zijner beschikking te stellen, aan welk ver zoek is voldaan. Een exemplaar van dit verslag is den bur gemeesters toegezonden, terwijl daarnevens het bestuur van de Nederlandsche vereeni ging voor volkscredietwezen en woekerbe strijding den burgemeesters in de circulaire, •het verzoek doet, te willen berichten of in hun gemeenten reeds een afbeidersborg- stellingsfonds bestaat en zoo niet of het voornemen bestaat, stappen te doen om tot oprichting van een dergelijk fonds voor de betreffende gemeente te komen. HET UIT HET MERWEDEKANAAL OPGEHAALDE LIJK. Misdrijf wordt waarschijnlijk geacht. De doctoren Hulst en Hammes, die een onderzoek instellen op het lijk van den 21-jarigen Utrechtschen meubelmaker M. van Hal, dat Maandagmiddag uit het Mer- wedekanal bij Amsterdam is opgehaald, om vast te stellen of hier sprake is van een ongeluk of van eens misdrijf, hadden hedenmorgen hun rapport nog niet uitge bracht. Ofschoon dus niet officieel vaststaat dat men hier te doen heeft met misdrijf, zet ten justitie en politie hun onderzoek in die richting voort. De Amsterdamsche commissaris van po litie de heer E. C. Staal en de inspecteur J. v. d. Berg zijn gisteren een groot deel van den dag in Utrecht geweest en heden morgen zijn beide heeren, thans vergezeld van den subs. Officier van Justitie, mr. L. de Blecourt, zooals we reeds meldden, op nieuw naar Utrecht vertrokken. Zooals men weet is daar in arrest een jongeman H. S., in wiens gezelschap van Hal Vrijdagavond nog is gezien en die wist dat van Hal geld bij zich had. Uit Utrecht deelt men ons mede, dat daar thans wordt nagegaan of het alibi, dat H. S. heeft opgegeven na acht uur dien avond, met de werkelijkheid klopt. Er zou daarin een hiaat zyn van drie uur en wel van negen uur tot middernacht. Het bedrag aan geld, dat van Hal bij zich zou gehad hebben en dat ongeveer ƒ150 zou zijn geweest, is nog niet terecht. Ook is het vinden van het rijwiel van Van Hal aan het Merwedekanaal bij Utrecht voor de politie nog een raadsel. Men kan niet aannemen, dat van Hal in het Merwede kanaal bij Utrecht is verdwenen en dat zijn lijk een paar dagen later in dat kanaal bij Amsterdam wordt gevonden. Naar wij nog vernemen is de Amster damsche politie thans bezig het Merwede kanaal af te dreggen in de omgeving van de plaats waar wellicht het mes of een ander scherp voorwerp, waarmee de even- tueele misdaad zou zijn geschied, te vin- DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. Het onderzoek van politie en justitie- deskundige thans beëindigd. Het zeer omvangrijke onderzoek in de geruchtmakende aangelegenheid van de malversaties bij het plaatselijk crisiscomi- tê en maatschappelijk hulpbetoon te Vlis- singen, is thans door de politie beëindigd, die haar bevindingen aan de justitie heeft medegedeeld. Ook drs. de Kloet, de rijksaccountant die door de justitie als deskundige was aange wezen en die circa drie weken op het bu reau van politie hiertoe is werkzaam ge weest, is met zijn onderzoek gereed geko men en heeft zijn rapport bij de justitie ingediend. Naar wij vernemen zijn by dit onderzoek nog enkele nieuwe feiten aan het licht ge komen. De politie heeft nog steeds verschillen de zaken van kleinere beteekenis in onder zoek, die betrekking hebben op maatschap pelijk hulpbetoon. Het gaat hier om men- schen die gesteund werden, doch tevens andere inkomsten hadden, welke_ zij ver zwegen, zoodat zij meer steun genoten, dan 'waarop zij recht hadden. LANDBOUWER OP ONBEWAAKTEN OVERWEG DOOR TREIN GEGREPEN. Toen de landbouwer W. Lempes heden middag met twee wipkarren iden onbe- waakten overweg tusschen Wildervank en Wildenvankster Dallen passeerde, naderde juist een trein uit de richting Wildervank. De eerste kar, waarop Lempkes gèzeten was, kon nog vrij passeeren, de tweede kar werd door de locomotief gegrepen. Door den hevigen schok werd de voerman van den wagen geslingerd, als gevolg waarvan hij ernstige inwendige kneuzin gen opliep. Het. slachtoffer is naar zijn wo ning vervoerd. Vermoedelijk is een der ribben in een long gedrongen, waardoor levensgevaar niet uitgesloten is. VRACHTAUTO OP H.TJH.-TRAM GEREDEN. Geen persoonlijke ongelukken. Omstreeks een uur heeft op den Benoor- denhoutscheweg te 's-Gravenhage, ter hoog te van Barnstijn's ^ilmstad een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen een wagen van de H.T.M., komende uit de richting Leiden en een vrachtauto met steenen be laden van de Amsterdamsche Basalt Maat schappij. De vrachtwagen kwam uit het Haagsche Bosch en moest de rails oversteken om op den Benoordenhoutscheweg te komen. De trambest'uurdèr heeft signaal gegeven, maar hierdoor de aanrijding niet kunnen voor komen. De tram is boven op de vrachtauto auto gereden, waardoor de auto gekanteld is. De chauffeur wist zich door het indruk ken van de voorruit te bevrijden en be kwam geen lichamelijk letsel. Het voorbalkon van de tram werd totaal ingedrukt, zoodat de materieele schade zeer aanzienlijk is. De auto werd totaal vernield. Noch de bestuurder, noch de inzittenden van den tramwagen werden gewond. Het tramverkeer op deze lijn ondervond ten gevolge van deze aanrijding geruimen tijd stagnatie. ONGEVAL MET DOODELIJKEN AFLOOP.. De motorrijder B. C. Spanhak kwam gis teren in de Willem de Clrecqstraat te Hen gelo te vallen. Hij werd een aantal me ters door zijn motor meegesleurd en ern stig gewond. In den afgeloopen nacht is de man in het algemeen ziekenhuis aan de bekomen verwondingen overleden. 100.000STE BEZOEKER VERWACHT OP WAALHAVEN. Zondag as. zal op het vliegveld Waal haven de 100.000ste bezoekers verwacht worden. Deze 100.000sten bezoeker zal een retourvlucht RotterdamAmsterdam voor twee personen worden aangeboden. Weduwe S. Lakeman en Zoon's Bak gesloten. Hedenmorgen heeft de Wed. S. Lake man Zn's Bank N.V. te Enkhuizen haar loketten gesloten en surseance van beta ling gevraagd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Jacoba, d. van D. le Feber en M. A. Brakel Bernardina Francina, d. van C. J. Akkerman en B. M. J. Leder. Overleden: F. G. van Oort wedr. 52 j. J. van der Werf vr. 39 j. P. J. Ver hoog mn. 63 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. HET FRANSCHE NON-INTERVENTIE VOORSTEL. Frankrijk onderneemt nieuwe stappen. PARIJS, 26 Aug. (A.N.P.) De Fransche regeering heeft bij de verschillende regee ringen, die nog niet op het voorstel in zake een non-interventieaccoord hebben geantwoord, opnieuw stappen ondernomen, teneinde te bereiken, dat de voorgestelde beperkende maatregelen spoedig algemeen gemaakt worden. De Fransche regeering heeft verder voorgesteld, een permanente commissie in te stellen, b.v. met zetel te Londen, bestaande uit vertegenwoordigers der landen, die tót het accoord toetreden, teneinde een nauw contact mogelijk te ma ken tusschen de landen, die het embargo toepassen. NOG MEER TERECHTSTELLINGEN IN RUSLAND TE VERWACHTEN. LONDEN, 26 Augustus. (A.N.P.) Met betrekking tot de terechtstelling van Zi- nowjef c.s., die gisteren te Meskou heeft plaatsgevonden, melden de „News Chro nicle" en de „Daily Mail", dat dit nog slechts een voorspel is geweest. De „Daily Mail" schrijft, dat op de eerst volgende doodenlijst een vroegere sovjet ambassadeur te Londen en een oud-minis ter-president voorkomen. TELEGRAMMEN DE STRIJD IN SPANJE. Malaga in handen der nationalisten? LONDEN, 26 Augustus. (A.N.P.) Volgens een hier ontvangen bericht, dat evenwel nog niet is bevestigd, zou Malaga in han den der nationalisten zijn gevallen. Inneming van Malaga twijfelachtig. LONDEN, 26 Augustus. (A.N.P.) Het i twijfelachtig of Malaga in handen der na tionalisten is gevallen, want de laatste be richten uit Madrid melden, dat in de nabij lieid van Malaga gevechten hebben plaats gehad, doch dat regeëringsvliegtuigen tus- schenbeide kwamen en de nationalisten hielpen terugdringen. SOVJET-RUSSISCH VLIEGTUIG NEERGESTORT. Elf inzittenden gedood. MOSKOU, 26 Augustus. (A.N.P.) In Noord-Siberië, in het gebied van de Jenis- is een Sovjet-Russisch vliegtuig met elf personen aan boord door tot nu toe onop gehelderde oorzaak neergestort en verplet terd. De inzittenden kwamen allen om het leven. VIJF PLEZIERVAARDERS VERMIST. TRIEST, 26 Augustus. (A.N.P.) Men ver keert in ongerustheid omtrent het lot van vijf personen, die voor een pleziertochtje met een bootje in zee waren gestoken, doch door den hevigen wind zijn afgedreven. Het vaartuig heeft men met den kiel naar bo ven aangetroffen. VERMINDERD WERKLOOZEN-AANTAL IN DE V. S. WASHINGTON, 26 Aug. (A.N.P.) Het Amerikaansche bureau voor de statistiek- deelt mede, dat gedurende het afgeloopen jaar bijna een millioen werkeloozen in het werkproces konden worden ingeschakeld, terwijl tevens het bedrag aan uitbetaalde loonen met 42 millioen dollar steeg. VERMINDERDE OOGST-OPBRENGST IN RUSLAND. MOSKOU, 26 Aug. (A.N.P.) Naar ge meld wordt, zal de droogte, die dezen zo mer in verschillende deelen van Rusland heerschte, een sterk verminderde oogst-op- brengst tengevolge hebben. MARKTBERICHTEN AMSTERDAM 26 Aug. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 227 vette kalveren: le kw. 5060 et., 2e kw. 4449 ct., 3e kw. 4043 ct. per K.G. levendge wicht. 59 nuchtere kalveren 611 per stuk. 302 vakens: vleeschvarkens, wegende van 90110 K.G. 4849 ct., zware var kens 4748 ct. vette varkens 4647 ct. per K.g. slachtgewicht. Vette kalveren, aan voer veel minder dan vorige week, vlug ge handel, hoogere prijzen. Nuchtere kal veren, korten aanvoer, vlugge handel, op- loopende prijzen. Varkens redelijke aan voer, stugge handel, prijzen als Maandag, aan het einde der markt iets dalende. KOUDEKERK, 25 Aug. Eierenveiiing. Aanvoer 3347 stuks. Prijs: Kippeneieren 33.60, eendeneieren 2.602.90 per 100 stuks. Boter 5962 ct., kaas 1523 ct. per pond. Kippen 2575 ct., hanen 2555 cent per stuk. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.21' '2 Londen 7.413,16 New York 1.471 lrt Parijs 9.69ift/iö Brussel 24.87 Zwitserland 48.01 Madrid Oslo37.24 Kopenhagen 33.0!» Stockholm38.21 Milaan Praag 6.09 Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3