WUEN5DAG 26 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER t DROOG WEER. DE BILT SEINT: Zwakke tot matige. Noordelijke tot Oos telijke wind. afnemende bewolking. Droog weer. Iets warmer overdag. Hoogste barometerst.: 773.6 te Shields. Laagste barometerst.: 750.8 te Vardoe. De hooge drukking verplaatst zich in de richting van Scandinavië. Op IJsland ver schijnt een deel van de Oceaandepreasie. Ook in Frankrijk is de barometer gedaald, zoodat voorloopig Oostelijke winden te wachten zijn. De Britsche eilanden hebben fraaie weer behoudens eenige bewolking in het Zuidoosten, met hooge temperatuur in Ierland en Zuid-Engeland. Frankrijk en Zwitserland hebben fraai weer met hooge temperatuur, vooral in Zuid-Frankrijk. In Duitschland waait krachtig de koele Noord westelijke wind, in Polen valt daarbij nog een weinig regen. Scandinavië heeft opkla rend en vrij koel weer met krachtige Noord westelijke winden. In onze omgeving te opklarend droog weer met hoogere temperatuur overdag te wachten. LUCHTTEMPERATUUR. 18.5 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Woensdagavond 8.81 uur tot Donder dagmorgen 5.33 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk ran Zee op Donderdag 87 Aug. voorm. 10.38 uur en nam. 11.23 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19,5 gr. O. Zweminrichting „Poelmeer" 20 gr. C. KERKNIEUWS MINDERBROEDERS CAPUCIJNEN. In het Provinciaal Kapittel der Minder broeders Capucijnen, Dinsdag te 's Herto genbosch gehouden, zijn gekozen: tot Pro vinciaal de Hoogeerw. Pater dr Anacle- tus; tot Definitoren de Hoogeerw. Paters Robertus, dr Vitus, Stanislaus en Rornual- dus; tot Custodes de Hoogeerw. Pater dr Vitus en Stanislaus. H. MIS VOOR WIJLEN MGR. AENGENENT. In de parochiekerk ie Overrean. Op 3 September as. zal in de parochie kerk te Overveen, waar, zooals men weet, de graven der bisschoppen van Haarlem zich bevinden, des morgens om half acht het H. Misoffer worden opgedragen voor de zielerust van wijlen Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Deze H. Mis zal worden bijgewoond door de leden der verschillen de Katholieke jeugdorganisaties uit het bis dom, die ook gezamenlijk de gezangen zul len uitvoeren. „Msbd." LAND- EN TUINBOUW GROENTE- EN FRUITTEELT. GEWASSEN. Geen best appelen -en perenjaar. De groote neerslag en de heerschende wind brachten, volgens de Staatscourant van Dinsdag 25 Augustus, waarin de stand der groente- en fruitteeltgewassen op 22 Aug. 1936 wordt gepubliceerd, In het bijzonder schade toe aan augurken en boo- nen. De in de verschillende koolsoorten op tredende draaihartigheid (veroorzaakt door de koolgalmuglarve) nam Iets af. Bij het fruit wordt in ernstige mate aan tasting door schurft en Moniliarot gemeld, mede in verband met het feit, dat de aan houdende regens het effect van een doel matige bespuiting tegen deze ziekten ver minderden. Bij peren wordt veel het ver schijnsel van scheuren der vruchten waar genomen, terwijl zoowel bij appels als by peren in belangrijke mate wormstekigheid voorkomt. "EST DE ADVERTENTIES IN U W DAGBLAD INGEZONDEN STUKKEN DB BACON-REGELING. NOORDEN, 22 Aug. 19*6. Geachte Redactie. Het spreekt wel vanzelf, dat ik volkomen ace oord ga met de citeering uit het „Han delsblad" omtrent 't ministerieele antwoord op mijn vragen over de zonder eenigen twij fel ergerniswekkende bacongeschiedeni*. Ik zou daaraan echter gaarne met uw ver lof nog eenige opmerkingen toevoegen. Over het antwoord van den Minister ie drieërlei te zeggen. 1. De Minister heeft geen welwillend antwoord gegeven en was blijkbaar niet „onaangenaam getroffen", zooals destijds de Minister van Sociale Zeiken bij de vragen over de reclame door een Rijksinstelling voor de margarinebereiding. 2. Het antwoord van den Minister is een tamelijk langdradig stuk, dat men beslist eenige malen moet overlezen om het te be grijpen. 3. De Minister blijft wat de kern der zaak betreft wat men noemt op de vlakte. Het gaat hier namelijk weer om de ge- heele baconaffaire en om de vraag of de heer Van Zwanenbergh wel de juiste man op de juiste plaats te. Bij het eerste beruchte baoonoonfcract heb ben de baoonfabrikanten kans gezien in een contract dat zij practisch met zichzelf slo ten een te groote winst zich zelf toe te be- deelen een winst, die getaxeerd wordt op 3 millioen gulden. De heer Van Zwanenbergh wa» toen ate Directeur van de Varkenscentrale en groot ste baconfabrikant dé grootste belangheb bende. In antwoord op vragen van het Kamer lid Van der Sluis, of de Minister geen aan leiding vond in het rapport-Beumer wat zeer voorzichtig gesteld was, maar waaruit toch duidelijk bleek, dat de hoeren zich op niet nader te kwalificeeren wijze hadden „bevoordeeld", n.l. 4 X de vaste kosten had den vergoed gekregen dit bedrag terug te eischen, deelde de Minister mede daar toe geen bevoegdheid te bezitten, omdat dit juridisch was vastgelegd. Bij de tweede inschrijving te men weer om den tuin geleid, omdat deze gehouden werd ionder, en uitsluitend onder, de vorige inschrijvers. Daarna zou een vrije inschrijving wor den gehouden en nu blijkt, dat deze vrije inschrijving weer een utopie is geworden, omdat men vooraf overleg heeft gepleegd over den te noemen prijs, behalve één die inschreef voor 1.75. Waartoe dient dan een inschrijving als men van te voren afspreekt hoe en voor welke prjjs ingeschreven zal worden. Bij dit alles komt de figuur van den heer Van Zwanenbergh in een zeer eigenaardig licht te staan. De heer Van Zwanenbergh was Directeur van de Varkenscentrale en grootste belang hebbende bij het eerste, beruchte, bacon- contract. Nadien is Z. afgetreden als Directeur en benoemd als commercieel regeeringsadvi- seur. Men zou meen en, om vooral advies te geven over de zaken de varkenshouderij ra kende, maar neen, daarover is deze niet geraadpleegd. Nu neemt ieder direct aan, dat Z. heel groote kennis heeft opgedaan in zijn werk kring van erwten ^n peulen, tomaten, sla andijvie, tarwe, gerst, bieten en zooveel andere zaken, maar het meest deskundig acht ieder hem toch op het gebied van de bacon, en daarover is hij nu juist toevallig niet geraadpleegd. De Minister zegt voorts, dat de prijs niet te hoog is, zonder daarbij een enkel cijfer te geven. Niettegenstaande dat de baconfabrieken 3 millioen gulden extra bij een vorige ge legenheid in de wacht hebben gesleept, wordt blijkbaar zonder meer aangenomen, dat een crisis-accountant-onderzoek vol doende is om aan te toonen, dat de prijs niet te hoog is. Nu is het in het geheel niet moeilijk om met cijfers aan te toonen, dat de varkens houders, om een behoorlijke vergoeding te krijgen, 30 ct. per pond zouden moeten heb ben. Hiernaar wordt echter niet gevraagd. Wèl echter werden, toen een oogenblik de richtprijs welke gesteld was van 4 X de meelprijs en 10 cent bereikt werd, on middellijk maatregelen beraamd om den prijs naar beneden te krijgen, wat ook won derwel gelukte. Dit meten met 2 maten veroorzaakt zeer begrijpelijke ontstemming, zoowel bij den producent, die geen vertrouwen meer heeft in de maatregelen, als bij den consument, die het in vele gevallen ook heel moeilijk heeft en die zich afvraagt, waarvoor al de heffingen dienen, die wij te betalen hebben, indien de betrokken veehouder geen loo- nenden prijs krijgt en er telkens grove zelf- bevoordeeling optreedt van de baoonfa brikanten. Ik laat nu nog maar buiten beschouwing de onhebbelijke houding van de baconfa- brikanten, die enkele jaren enorme winsten maakten en bij de eerste de beste gelegen heid met ontslag dreigden (wat zeer sterk overdreven werd) om de arbeiders het spit van den gavel te laten bijten. Er is bij dit alles zooveel onverkwikkelijks, zooveel duisters en zooveel ergerniswekkends, dat ik volkomen onderschrijf de meening van de Redactie, dat serieus onderzoek naar alles wat de geheele bacongeschiedenis be treft gebiedend noodzakelijk is. Ik voor mij geloof dat opheffing van de heele bacon- regeling, die maar 20% van de spekproduc- tie omvat, voorloopig doeltreffend is, om het wantrouwen, dat nu eenmaal tegen de Varkenscentrale bestaat, te beperken. Men zal radicaal moeten uitsnijden, wat verkeerd is, zoowel in de Regeeringsorga- nen als in het partijwezen, d.i. positieve be strijding van de N.S.B., zooals de Leidsche Cct ^at noemt. Men moet, zou ik zeggen, de locomotief van waarheid, die vóór de dema gogie staat, weghalen, maar niet trachten, als hij er werkelijk voorstaat, de menschen te suggereeren, dat hij er niet voorstaat. M. P. v. d. WEIJDEN. TUINBOUW HEEFT GEEN BESTAAN MEER. Vorig jaar bestond nog de mogelijkheid een belangrijk gedeelte van onze tuinbouw producten te plaatsen. Dit jaar evenwel gaat het er op lijkenrdat al de geteelde producten niet meer geplaatst kunnen worden. Hier onder vindt U vermeld, wat bij de Coöp. Groenten, Fruit en Bloemenveilmgvereeni- ging „Leiden en Omstreken" op 21, 24 en 25 Augustus 1936, niet geplaatst kon wor den. Tevens vindt U daarbij vermeld, het bedrag, dat de Regeering daarvoor ver goedde, een bedrag, dat niet meer is dan on geveer 25% van de productiekosten. Wan neer het aan de Regeering niet lukt, binnen enkele dagen een uitvoermogelijkheid te scheppen voor onze producten, is de tuin bouw ten doode opgeschreven en zullen de bedrijven moeten worden stopgezet. Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemen veilingsvereeniging „Leiden en Omstreken". Doorgedraaid op 21 Augustus 1936: 374 Kg. kroten, 340 Kg. groene kool, 122 Kg. andijvie, 566 Kg. sla, 1634 Kg. augur ken D, 1096 Kg. spinazie, 1216 Kg. poste lein, 33 Kg. tomaten CC, 128 Kg. tomaten Div., 212 Kg. rabarber, 590 Kg. augurken bommen, 110 Kg. augurken C, 208 Kg. st&m- boonen, 69 Kg. spekboonen, 401 Kg. snij- boonen, 18570 st. sla, 2936 st. komkommers A, 3107 st. komkommers B, 3307 st. kom kommers C, 13085 st. andijvie, 396 st. bloem kool, 240 bos pieterselie, 640 b'os soep (sel derij). Hiervoor werd door de regeering vergoed 249.18. Doorgedraaid op 24 Augustus 1936: 330 Kg. rabarber, 100 Kg. kroten, 710 Kg. spinazie, 280 Kg. sla, 69 Kg. tomaten Div., 91 Kg. tomaten CC, 226 Kg. Snijboonen, 24 Kg. stamboonen, 1377 Kg. augurken D, 275 Kg. augurken bommen, 26 Kg. augurken A, 116 Kg. augurken B 216 Kg. augurken C. 292 Kg. andijvie, 3648 Kg. postelein, 450 bos selderij, 840 bos peterselie, 596 st. bloem kool, 5435 st. sla, 18900 st. andijvie, 650 st. komkommers A, 2595 st. komkommers B, 1940 st. komkommers C. Hiervoor werd door de regeering vergoed f 191,21. Doorgedraaid op 25 Augustus 1936 (Al leen export-tomatenveiling): 15962 Kg. to maten Div., 875 Kg. tomaten CC. Hiervoor werd door de regeering vergoed f 496.37. RECHTZAKEN HAAGSCHE POLITIERECHTER. Overtreding der anteurswet. Voor den Haagschen politierechter jhr. mr, Feith, heeft terecht gestaan W. H. K., exploitant van de „Wiener Stube", ter zake dat hij op 17 Mei j.l. in die inrich ting, voor het publiek door een uit drie man bestaand orkest zonder vergunning muziek heeft doen uitvoeren, waarvan de Buma het auteursrecht had. Verdachte ontkende en beweerde, dat niet hij, doch zijn zoon de desbetreffende onderhande lingen met de Buma zou hebben gevoerd, hetgeen door den inspecteur van de Buma ontkend werd. Als getuigen werden ook gehoord de drie musici, deel uitmakend van het strijkje, die verklaarden op last van den exploitant te hebben gespeeld, nadat deze hun had medegedeeld, dat de zaak nog hangende was. Het openbaar ministerie, waargenomen door mr. Cohen Tervaert, betoogde, dat de verdachte zich achter zijn zoon wilde verschuilen en indien deze zou zijn ge dagvaard de zaak waarschijnlijk zou zijn omgekeerd. Evenwel Is uit de getuigen verklaringen ten slotte komen vast te staan, dat deze verdachte op 17 Mei het beheer over het cabaret had, en hij de gene is geweest, die aan den leider van het strijkje uitdrukkelijk opdracht tot spelen van het verboden stuk heeft gege ven. Mitsdien vorderde de officier schul digverklaring wegens medeplichtigheid aan het opzettelijk inbreuk maken op het auteursrecht en veroordeeling van ver dachte tot eeri geldboete van 25.subs. 25 dagen. De politierechter wees dadelijk vonnis en legde f 70.subs. 10 weken hechte nis op. UIT DE OMGEVING OUDE-WETERING. Ernstige aanvaring. Gisternacht lag de heer W. A. C. v. d. M. uit Den Haag met zijn middenzwaardjachtje „Meerval" bui ten de vaargeul voor de scheepvaart voor anker nabij de Nooderhem op het Braas- semermeer toen hij, terwijl hij zoowel als de medeopvarende dame de nachtrust ge noten plotseling werd opgeschrikt door een hevig gekraak. Zich ijlings uit de ka juit begevende kwam hij tot de ontdekking, dat het jacht door een motorvaartuig was aangevaren en zich in zinkende toestand bevond. Gelukkig was de afstand tot den wal niet groot, zoodat de heer v. d. M. er nog juist in kon slagen het jacht op den wat te zetten. Het scheepje, dat ernstig was beschadigd, is den anderen morgen door de fa. van Dam, alhier, ter plaatse voor loopig gedicht en ter verdere herstelling naar de scheepswerf gesleept. De schipper van de onbekend gebleven motorboot heeft waarschijnlijk zitten sla pen, daar de Meerval buiten de vaargeul lag en bovendien licht in top had. Een door de Rijkspolitie ingesteld onderzoek heeft tot dusver nog geen resultaat opgeleverd. Aanrijding. Gistermiddag is de heer J. R. alhier, toen hij vanaf het parkeer terrein aan het Braassermermeer met zijn auto den rijweg op wilde rijden, door een juist passeerende autobus van de fa Maar- se en Kroon aangereden. Beide voertuigen bekwamen eenige schade, doch persoonlijke ongelukken kwamen gelukkig niet voor. Verzekering dekt de schade. Overvloedige vischvangst. Het Braas- semermeer doet den laatsten tijd zijn naam wel eer aan. Het aantal brasems, dat zich laat verschalken is namelijk buitengewoon groot. Meermalen ziet men de gelukkige visschers met volle netten huiswaarts kee- ren. Het laat zich begrijpen, dat deze over vloedige vangst niet onbekend is gebleven en dat vele hengelaars hun geluk komen beproeven. Het aantal bootjes, dat men op het meer ziet is dan ook in geen jaren of misschien nog wel nimmer zoo groot ge weest. RIJNSATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert op 27 Augustus 1936 des n.m. te 8 uur n.t. Agenda: 1. Notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding ge meente-rekening dienst 1935. 4. Benoeming commissie van onderzoek rekening 1935. 5. Benoeming school schoonmaakster. Aan beveling (alphabetisch): 1. M. Buurman, 2. Wilh. v. Dorp. 6. Benoeming gemeente-ont^- vanger in de op 1 April 1937 komende va cature. Aanbeveling: 1. A. C. Westen, amb tenaar ter secretarie Leimuiden; 2. J. W. de Ren, Secretaris der gemeente Leimuiden en Rijrazaterwoude. 7. Voorstel van B. en W. tot het verleen en van een subsidie ad 10 aan de „Vëbo" te Leiden. 8. Nadere vast stelling gemeenterekening dienst 1934. 9. Comptabel besluit. VEUR. R.K. Sportvereeniging A.V.V. Zon dag 30 Aug. a.s. zullen op het A.V.V.-ter- rein te Veur wederom een 2-tal spannen de wedstrijden gespeeld worden, waarvan de geheele opbrengst is ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Om 1 uur speelt A.V.V. 2 een medaille wedstrijd tegen P.F.C. 2, terwijl om 3 uur A.V.V. I tegen P.F.C. 1 speelt om een prachtigen beker. Er zai dus voor de sportliefhebbers te genieten zijn en ver wacht wordt, gezien het mooie doel, dat het A.V.V.-terrein Zondag as. overvol zal zijn. De entrée bedraagt 20 ct., werkloo- zen en donateurs betalen 10 cent. Wij vertrouwen, dat het Zondag een succes dag zal worden voor de kas van „Herwon nen Levenskracht", die uw 6teun zoo hard noodig heeft. Allen dus Zondag a.s. naar het A.V.V.-terrein; u steunt daarmede uw eigen R.K. beweging, welke uw steun zoo hard noodig heeft. WARMOND. Korünginnefeeat. Beschenen door een warm Augustus zonnetje is gisteren morgen in de gemeen te de viering van het traditioneele Konin- ginnefeest. Ongeveer half tien werd met begin gemaakt met een optocht door het dorp. Voorafgegaan door de beide muziek corpsen en het voltallig bestuur der Oran je-commissie werden de kinderen aan de diverse scholen afgehaald, waarna geza- melijk werd opgetrokkennaar den tuin van den heer Menten. Door mevrouw Men- ten en haar dochtertjes werden de kinderen getracteerd, welke tractatie op bijzonder hoogen prijs werd gesteld. Hierna trok men via de Dorpsstraat naar het Gemeentehuis, alwaar de voorzitter van het comité de heer H. L. van Delft het woord nam, om den Burgemeester namens de ingezetenen hulde te brengen als vertegenwoordiger van het H. M. de Koningin. Dat wij heden morgen vergezeld van de kinderen onzer gemeente tot u gekomen zijn, aldus spr. is om bij de kinderen, die straks de burgers onzer gemeente gaan vormen, het Oranje zaad in te storten. Dat door deze demon stratie dit zaad moge ontkiemen tot goede "vruchten. Wij spreken hierbij tevens den wensch uit, dat het Mijnheer de Burge meester, gegeven moge zijn nog tal van jaren aan het hoofd dezer gemeente te staan. Een luid applaus volgde op deze woorden. Hierna nam de Burgemeester hte woord, om den voorzitter te danken voor de sympathieke woorden tot hem gericht. Hij dankte de kinderen voor de hulde hem in zijn hoedanigheid van vertegenwoordi ger van H. M. gebracht. Uwe hulde thans gebracht, moet wel een bewijs zijn, dat gij ons dierbaar Oranjehuis een warm hart toedraagt. Moge dit in de toekomst ook zoo blijven. Laten wij toch waardeeren, de vre de, die er in ons dierbaar vaderland heerscht. Met een driewerf hoera aan H. Majesteit en aan de Burgemeester trok men terug naar de scholen, alwaar de kinderen feestelijk onthaald werden. Voor de kinderen, die de O.L. school te Leiden bezochten, was het oude gemeente huis beschikbaar gesteld, en tijdens de tratatie kwam de Burgemeester vergezeld van eenige commissie-leden deze kinderen bezoeken, waar hij de kinderen hartelijk heeft toegesproken. De diverse scholen werden door de leden der Oranje-commis sie bezocht. In de namiddag vingen omstreeks twee uur de kinderspelen aan, hetgeen een keu rig verloop had. Aan de navolgende kin deren kon een prijs worden uitgereikt: Korfballen: le pr. Ina de Vroomen, 2e pr. Nelly Heemskerk, 3e pr. Rietje Rijn beek, 4e pr. Annie Breedijk. Muurtje bouwen: le pr. Antoon Hekker, 2e pr. Piet Vogel, 3e pr. Piet v. d. Vooren, 4e pr. Wim Kool, troostprijs, Ant. v. d. Hulst. Eierdragen: le pr. Dickje Oskam, 2e pr. Bep Zekveld, 3e pr. Aagje Struys, 4e pr. Agnes Duikers. Zakloopen: le pr. Jan van Winsen, 2e pr. AGENDA LEIDEN. Vrijdag. Bond van Spoor- en Tramweg personeel „St. Rapfhaël" (alleen spoorwegpersoneel), ledenvergade ring, Bondsgebouw, 8 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 24 tot en met Zondag 30 Au g. as. waarge nomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hooge woerd 171, telef. 502, D. J. v. Drie- 6um, Mare 110, telef. 406 en J. Doedens, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, tel. 274. Arie Oostdam, 3e pr. Ant. Haverkort Hzn., 4e pr. Leo Kortekaas, troostprijs, Bram Buntsma. Koekhappen: le pr. Gerard v. Seggelen, 2e pr. Jaap v. Staveren, 3e pr. Nico v. d. Krogt, 4e Kees Kortekaas Nzn. Blaastrappen: le pr. Ali Oostdam, 2e pr. Ali Schakenbos, 3e pr. Cath. Sikking, 4e pr. Henny v. d. Geest. Tonkruien: le pr. Bep v. Velzen, 2e pr. Jo v. Dam, 8e pr. Rie Beugelsdijk, 4e pr. Rina van Leeuwen. Wasch ophangen: le pr. Truis ter Wiel, 2e pr. Corry Heemskerk Ld., 3e pr. Henny Kool, 4e pr. Annie Kortekaas. Wortel knuppelep: le pr. Dolf Lampo, 2e pr. Jan v. d. Wereld, 3e pr. Adriaan v. Tongeren, 4e pr. Ko Vis. Met een woord van gelukwensch aan de kinderen overhandigde de Burgemeester de diverse prijzen op het bordes van het oude gemeentehuis. Met een driewerf hoe ra voor de leden der Oranje-oommissie werden de feestelijkheden voor de eerste dag stop gezet. Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 G. H. &LEHNHANS Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Aanrijding. In wijk Hoorn werd de wielrijder v. 't W., die links van den weg stond, door een passeerende auto gegrepen, daarna geschept, zoodat hij over het voer tuig heen op straat werd geslingerd. Hij Ibekwam een ernstige hoofdwonde. Als bij zonderheid diene, dat op dezelfde plaats deze week, door aanrijding een doodelijk ongeluk plaats had. Gevallen. De wielrijder S. had giste ren het ongeluk van zijn fiets te vallen, waardoor hij een pols brak. Melkprijs. De liter-prijs der melk is in onze gemeente met één cent verhoogd. AARLAND ERVE EN. In het water gereden. De heer S. had het ongeluk met zijn auto in de wetering te rijden. Gelukkig kon S. zich zelf redden, terwijl later zijn auto werd opgehaald. BOSKOOP. Huurverlaging woningbouw-vereenlgin- gen. Teneinde de besturen van de drie plaatselijke woningbouwcorporaties in staat te stellen een huurverlaging door te voeren, stellen B. en W. den gemeente raad voor om, te rekenen van 1 Januari 1937 af, de rente van aan de corporaties rechtstreeks door de gemeente' verleende voorschotten tot wederopzeggens te ver lagen tot 3 1/2 pet. per jaar, en de voor de bouwvereenigingen aan de gemeente verschuldigde annuïteiten wegens verleen de bouw- en grondvoorschotten in ver band hiermede tijdelijk opnieuw vast te stellen. De rente van de voorschotten werd reeds eerder verlaagd en wel tot 4 pet. met in gang van 1 Januari 1935. SPORT ATHLETIEK OSENDARP TEGEN HAENNIEN HORNBERGER. De Nederlandsche ploeg, die as. Zondag op de athletiekwedstrijden te Straatsburg zal uitkomen, is definitief als volgt samen gesteld: 100 Yards en 100 meter invitatie: Osen- darp. 100 Meter: Boersma en Baumgarten. 200 Meter: van Beveren. Speerwerpen: Van der Poll. 400 Meter: Baumgarten. 4 X 100 Meter estafette: Boersma, Van Beveren, Baumgarten en Osendarp. Op de 100 yards en 100 meter zal Osen darp o.m. uitkomen tegen Haenni (Zwitser land), Homberger (Duitschland) en Robert Paul (Frankrijk). Onder de andere bekende buitenlandsche athleten voor diverse nummers noteeren wij Dessecker (Duitsch^nd) 800 meter. Dom- fert (Duitschland) -3000 meter, Woellke (Duitschland), S'toeck (Duitschland) ko- gelstooten en speerwerpen, Winter (Frank rijk), Keiler (Frankrijk) enz.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2