VOOR ONZE ZIEKEN. DINSDAG 25 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 STADSNIEUWS De Wethouder van Financiën, de heer M. G. Verweij, is verhinderd morgen spreek uur te houden. Aanbesteding. Namens de Commissie van Beheer van het Slachthuis werd hedenmorgen op het ■bureau van Gemeentewerken aanbesteed: het wijzigen van de darmenwasscherij in- en het wijzigen van de rioleering van het openbaar Slachthuis. De volgende acht inschrijvingen waren ingekomen: D. Kaay en Zn. Leiden en Oegstgeest ƒ10.500; A. J. Langeveld, Lei den 9990; fa. Jac. v. Riet, Leiden 9734; A. den Ouden, Gouda ƒ9137; J. v. d. Wal, Zandvoort 8577; A. Voordouiw, Zoeterwou- de 8500; I. Th. Cornet, Leiden 7887; Gébr. J. en P. v. Wijk, Alphen a. d. Rijn 7578. De gunning is aangehouden. In Leiden gevestigd. Wed. M. C. TibbeBakker, H. Morsch- weg 118. J. van Memmei, Pr. Hendrik straat 18. A. W. R. de BruynBeijer, St. Jacobshof 1. K. van den Broek, Opz. Rijksgeb. dienst, Mariënpoelstraat 43. G. J. KokDorgeloos, H. de Vriesstraat 80. C. J. Droppert, verpleegster, Rijnsb.weg 10. B. Dijkstra en fam., onderwijzer, K. Onneslaan 54. H. Faltermaijer, Mariën- poelstr. 25a. E. M. B. A. Grijpink, Mon- tssorileidster, Roomburgerweg 1. J. van Heugten en fam., teekenaar, Lorentzkade 22. L. Hofman, J. de Wittstraat 30. H. I. Juta, Noordeinde 8. J. A. Kok, ass.- laboratorium^ H. de Vriesstraat 80. J. Langerak en fam., koopman, K. Raamsteeg 8. T. C. la Lau, kapster, H. Morschweg 26. C. W. Pierhagende Leeuw, Kap- teijnstraat 45. J. Matheijsen en fam., loodgieter, 3e Binnenvestgr. 1213, K. PlumNiack, kapster, Haarl^tr. 73b. Q. A. Nolten, dienster, Nachtegaallaan 4. L. Ollesch, dienstbode, Breestraat 49. F. van der Putten, Fokkestr. 2. J. M. Ros- segger, dienstb., Haagweg 37. P. P. v. Rijn en fam., chauffeur, Oranjegr. 51a. W. van der Steen en fam., vertegenwoor diger, Mauritsstr. 17. M. W. Stolwijk, hulp. huish., Lorentzkade 22. L. Sutter- land en fam., teekenaar, Lorentzkade 20. P. Thijssen, verpleegster, Kaiserstraat 40. H. van der Velden en fam., boek binder, Sieboldstr. 25. M. E. Blansjaar Wassink, Seringenstraat 46. D. A. A. Weys en fam., Groenhovenstraat 10. J. M. de Wilde en fam., inspecteur lichtfabr., Fagelstraat 49. A. W. Wittenberg, win- kelbed., Roodborststraat 32. Uit Leiden vertrokken: M. M. Korver-Arnoldus, Heerhugowaard, Middelweg F 14 J. C. P. Beekman, Lei derdorp, Dr de Bruynestr. 17 P. de Boer, Rheijdt Dl., Moltkestr. 147 G. Bosch, Oegstgeest, Emmalaan 38 J. T. Bossink, Bloomendaal,. Vijverweg 17 G. W. Bran denburg, Den Haag, Stadhouderpl. 79 S. E. Brinks, Voorschoten, Voorstr. 16 C. J. H. Engels, Willemstadt N.W.I. M. Gies- selbach, Den Haag, J. v. Stolberglaan 143 I. Hölscher, Wanne-Eickel DL, Deutschestr. 26 J. N. van den Houten, Den Haag, Riouwstr. 175 M. de Jong, Dordrecht, Riouwstr. 92 rood H. Kelderman, Mui- derberg, Badlaan 130 R. A. Kruizinga, Curasao N.W.I. E. Kruijsse, Rotterdam, Heemraadsingel 213 B G. Logeman, Delft, Voorstr. 70 M. T. Ebbing-Luijben, Haarlem, Duibbele Buurt 38 M. A. Kui pers-Maas, Utrecht, Croezelaan 302 bis II M. A. G. Nioolaï, Utredht, Musschen- broekstr. 44 M. Pruss, Hamborn DL, Dulkenstr. 38 G. Vos-Roos, Tjibad&k N.O.L N. van Rooijen, Zoeterwoude, H. Rijndijk F 127 d A. J.»F. Siegert, Oegst geest, Koninginnelaan 9 J. E. Themann, Hillegersberg, Burg. L. de Montiignyln. 24 M. Tierolf, Amsterdam, Mercatorstr. 22 I A. E. van der Vecht, Nigel Zuid- Afr. C. W. van dei* Voort-Verbij, N. We tering C 108 T. Visser, Davos, Zwitserl. C. F. Weisz, Nr. Amstel, Amstelv.weg. WILT U IETS WETEN? Vraag: Waar kan men een opleiding verkrijgen ter bereiking van een diploma voor kinderverzorging? Antwoord: Misschien dat een van onzen lezeressen vragen-stelster wil hel pen. Vraag: Ik heb een zwaar-gegoten ijze ren waschfornuis, wat steeds maar roest. Ik heb het al uitgekookt, en al ftet zout en olie geschuurd, maar niets mag baten, weet U misschien een afdoend middel. Antwoord: Daar is niets meer aan te doen. Vraag: Kunt u mij zeggen of er vanaf 14 Aug. een sporttentoonstelling wordt ge houden op de IJsbaan terreinen te Den Haag? Antwoord: De Nationale Tentoon stelling voor Sport en Toerislne, welke de ze maand te 's-Gravenhage zou worden gehouden, is een jaar uitgesteld. Het vol gende jaar zal de tentoonstelling, welke dan samenvalt met de Wereld-Jamboree, een internationaal karakter krijgen en be langrijk grooter worden dan eerst in de bedoeling lag. (In verband met dit antwoord op uw hoofdvraag, konden we de beantwoording van de overige door u gestelde vragen achterwege laten). Vraag: Wat is de korste weg van Lel den naar Amsterdam? Antwoord: Langs de Zijl naar Rijp- wetering, langs de Ringvaart naar Lei- muiden, Kudelstaart, Amstelveen, Amster dam. Afstand 40 K.M. Vraag: Welke is de route per auto a. van Leiden naar 's Hertogenbosch, b. over Oisterwijk naar Dinteloord, c. naar Hansweert, d. terug over Dordrecht naar Leiden? Hoevel K.M.? Antwoord: a. Leiden, Alphen, Woer den, Utrecht, Jutfaas, Vreeswijk, Vianen, Deil, Waardenburg, Zalt Bommel, Hedel, 's Hertogenbosch. Afstand 106 K.M. b. 's Hertogenbosch, Vught, Helvolrt, Oisterwijk. Afstand 14 K.M. c. Oisterwijk, Tilburg, Breda, Princen- hage, Hoeven, Oudenbosch, Oud Gastel, Dinteloord. Afstand 60 K.M. d. Dinteloord, Fijnaart, Standaardbuiten, Zevenbergen, Moerdijk, Willemsdorp, Dordrecht, Zwijndrecht, Rijsoord, Rotter dam, Rijswijk, Veur, Voorschoten, Leiden. Afstand 97 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Sassenheim naar Winster wijk? Zijn er nog ponten of andere kosten aan verbonden? Hoeveel K.M.? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Velp, De Steeg, Does burg, Doetinchem, Varsseveld, Aalten, Winterswijk, afstand 186 K.M. Voor zoo ver ons bekend zijn is op deze route geen ponten of tollen. V ra a g: Welke is de kortste weg per fiets van Nieuwveen naar Geertruidenberg? Hoeveel K.M.?* Moeten we nog ponten pas- seeren? Antwoord: Nieuwveen, Aarlander- veen, Bodegraven, Gouda, Haastrecht, Schoonhoven, Nieuwpoort, Goudriaan, .Hoornaar, Gorinchem, Werkendam, Nieu- wendijk, Geertruidenberg, afstand plm. 70 K.M. Van Gorinchem naar Noord-Brabant is er een stoombootveer, van Schoonhoven naar de overzijde van de Lek een pontveer. Vraag: Welke is de kortste weg van Aalsmeer naar Oosterhout? Hoeveel K.M.? Van Oosterhout naar Oss en van Oss naar Aalsmeer? Hoeveel K.M.? Antwoord: Aalsmeer, Leimuiden, Al phen, Gouda, verder zelfs route als hierbo ven en na Geertruidenberg Oosterhout. Af stand plm. 75 K.M. Oosterhout, Waspik, Be- soyen, Waalwijk, Drunen, Vlijmen, Den Bosch, Jachtlust, Hees, Oss. Afstand 56 K.M. Oss, Den Bosch, Hedel, Zalt-Bommel, Utrecht, Zuilen, Wilnis, Mijdrecht, Uit hoorn, Aalsmeer, afstand plm. 110 K.M. Wij weten, dat „De Leldsche Courant" in zeer vele gezinnen een gewaardeerde huisvriend is, dien men ongaarne zou missen. En toch kunnen omstandigheden zich voordoen, dat men dezen huisvriend, hoe ongaarne ook, moet missen. Wij bedoelen het geval, dat een der volwassen hulegenooten in een ziekenhuis wordt verpleegd en het bezwaarlijk is., hem eiken dag „De Leidsche Oouran!" van den vorigen dag te bezorgen. Om aan dit bezwaar tegemoet te komen zijn wij bereid, aan abenné's op „De Leidsche Courant" of aan volwassen familieleden, huisgenooten van abonné's, die in een ziekenhuis (niet sanato rium) worden verpleegd, lederen dag een exemplaar van ons blad te doen toekomen zoolang zij als patiënt zijn opgenomen. Om dit mogelijk te maken, dienen de abonné's, die van deze gelegenheid gebruik willen maken, ons schriftelijk op te geven: den naam van abn patiënt en van bet ziekenhuis, nummer of naam van de zaal of kamer, alsmede den vermoedelijken duur van de verpleging. Aan deze bezorging zijn voor onze 'abonné's geen extra kosten verbonden. Wij wachten aan ons kantoor gaarne schriftelijke aanvragen in. DE DIRECTIE. N.V. De Leidsche Courant UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE B. V. L.-LANDDAG. Telegrammen Koninklijk Huis. In antwoord op de telegrammen, bij ge legenheid van de Landdagen van den B. V. L. te Alphen aan den Rijn gehouden, gezonden aan H. M. de Koningin en aan H. K. H. de Kroonprinses, mocht de voor zitter van de gewestelijke landstormcom- missie Zuid-Holland-West het volgende telegrafische antwoord ontvangen: Hare Majesteit de Koningin en Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana danken de gewestelijke landstormcommis sie Zuid-Holland-West zeer erkentelijk voor de gevoelens van hulde en trouw uitgesproken in haar telegram van heden. Adjudant Ellemeet. E. de Goede gehuldigd. Hedenmiddag hebben de heeren D. J. Karres en Th. H. Ruys namens de gewes telijke landstormcommissie Zuid-Holland- West een bezoek gebracht aan den heer De Goede te Alphen aan den Rijn. Bij dit bezoek, waarbij ook de dames de Goede en Karres aanwezig waren, heeft reserve-kapitein Karres zijn groote dankbaarheid uitgesproken voor de in tense medewerking, die hij bij de voorbe reiding van de Landdagen, van den heer De Goede heeft mogen ondervinden. Na mens de gewestelijke landstormcommissie heeft hij vervolgens den heer De Goede een zilveren herinneringsschaal aangebo den met de volgende Inscriptie: De Ge westelijke Landstormcommissie „Zuid- Holland-West" is haar Plaatselijken Lei der E. de Goede gaarne erkentelijk voor belangrijke diensten bij organisatie Land dagen B. V. L., gehouden op 21 en 22 Augustus 1936 te Alphen aan den Rijn. Aanrijdingen. Het was gisteren in Onze gemeente wel weer een dag van aan rijdingen. Allereerst kwam in de Emma laan een motorrijder met duoberijdster in botsing met een personenauto. De duobe rijdster kwam te vallen en werd bij den heer v. d. B. binnengebracht; zij bleek en kele verwondingen te hebben gekomen, doch kon na behandeling later de reis weer vervolgen. Het motorrijwiel werd belang rijk beschadigd. In de Raadhuisstraat hoek Hofziohstraat reed de wielrijder R. pardoes tegen een in de Raadhuisstraat ri/iende personenauto. De wielrijder kwam te val lenen verwondde zich vrij ernstig aan zijn arm. Bij den heer v. d. V. binnengebracht werd hij verbonden. Zijn karretje was bo- vendièn belangrijk beschadigd. "Voorts had in den Hoorn nabij de Vernisfabriek nog een aanrijding plaats, waar een wielrijder door een auto werd gegrepen. De man zelf kwam er behoudens enkele verwondingen goed af, doch ook hier moest het stalen ros het ontgelden en geleek veel op een inge bogen acht. Grondbedrijf. Heden verscheen het ver slag omtrent den toestand en de exploitatie van het gemeentelijk grondbedrijf over het jaar 1935. Het verlies over het afgeloopen jaar bedraagt ƒ11.649.38. HAZERSWOUDE. Noodlanding. Hedenmorgen te 10.45 uur maakte we gens motordefect het marinevliegtuig de Fokker F. 2, uit het vliegkamp De Kooy te Den Helder, een noodlanding op het wei land van den landbouwer C. Heyker. Het vliegtuig was bemand met fwee personen n.l. majoor-instructeur J. Remmerswaal en den leerling-instructeur F. J. C. Bogert. De landing geschiedde vlot; het vliegtuig was op weg naar Waalhaven. NIEUWKOOP. Watersport. De Watersportvereeniging „Noord-Zuid" had Zondag voor haar leden op den Noordelnderplas een zeilwedstrijd georganiseerd, waarvoor weder ruime be langstelling bestond. De uitslag was als volgt: Klasse A: 1. J. van Koert Hzn., 2. P. van den Haak. Klas-' se B: 1. H. van den Bosch, 2. G. Pouw. Klasse C: 1. P. Boer, 2. C. Tijsterman. Klasse D: 1. Th. Akerboom, 2. C. Sanne. NOORDEN. Kweekelinge met akte. Tot kweeke- linge met akte is aan de R.-K. school toe gelaten mej. A. A. Hakkeling. WOERDEN. Singel-zwemmen. De reeds bekend ge worden Singelgrachtzwemwedstrijd om een wisselbeker, die reeds meerdere malen op het einde van Augustus werd gehouden, zal ook dit jaar weer plaats vinden (ver leden jaar kon zij om verschillende rede nen niet doorgaan. Ze zal nu gehouden worden op Maandag 21 Augustus des avonds te zes uur. Voor inschrijving, die voor alle inwoners(sters) open is, wende men zich tot den heer H. Blok, secretaris van W. Z. C. Deze inschrijving sluit op' Vrijdag 28 Augustus om 6 uur. De start vindt plaats bij de Snellebrug, einde aan de Rozenbrug. Volgbooten zullen niet meer 'worden toegelaten. Koninginnedag. In het programma van de vereeniging Konnginnedag is des mid dags een kleine wijziging gekomen. Li plaats van een wedstrijd voor transport fietsen zal worden gehouden een wedstrijd met hindernissen voor gewone rijwielen. De ballonwedstrijd belooft zeer interes sant te worden. De grootste ballon heeft een middellij iï van drie meter. De drie ballonnen zullen ongeveer 20 minuten in de lucht blijven. Aan deze wedstrijd is ook verbonden een „vossenjacht", waarbij mooie geldprijzen worden uitgeloofd. KERKNIEUWS Mgr. Bos bediend. - Mgr. Bos, oud-apostolisch Vicaris van Borneo, is Zaterdag te Pontianak uit voor zorg voorzien van de Heilige Sacramen ten der Stervenden. CORRESPONDENTIE. Mr Bakker. Wij kunnen moeielijk be ginnen met opname van ingezonden stuk ken tegen den inhoud van advertenties in het redactioneele gedeelte. Daarvoor is de advertenties-rubriek Overigens keuren wij met u de door u genoemde toestand dien wij niet kenden ten zeerste af. LAATSTE BERICHTEN MORPHINE IN BESLAG GENOMEN. Twee arrestaties. In het midden van de vorige week be reikten de politie te 's-Gravenhage gege vens, die erop wezen, dat daar ter stede handel in verdoovende middelen gedre ven werd. Het spoor leidde naar een par ticulier huis in de Lekstraat, waar eenige rechercheurs Vrijdagmiddag om 6 uur een inval deden, die de inbeslag neming van 480 ampullen morphine ten gevolge had. De waarde van dezen voorraad is nog niet bekend, aangezien het onderzoek, inge steld door den rijksdienst der volksge zondheid nog gaande is. Zaterdag j.l. heeft de politie een tweetal arrestaties verricht. Nadat tegen beide arrestanten proces verbaal was opgemaakt en een verhoor was afgenomen, zijn zij op vrije voeten gesteld. Hoewel geen van beiden een bekentenis heeft afgelegd, bestaat het vermoeden, dat deze heeren voor den verkoop aan een derde van de in beslag genomen voor raad zouden zorg dragen. De leverantie zou dan Vrijdag, den dag, waarop de in- _val geschiedde, hebben moeten plaats vinden. Het was de politie bekend, dat in deze smokkelaffaire nog een ander een rol heeft gespeeld. Of deze als leverancier of als kooper zou optreden is niet duidelijk geworden. Deze man heeft Zaterdag in zijn woning daar ter stede de hand aan zich zelf geslagen. Er zijn in deze zaak nog vele duistere punten. Het onderzoek duurt dan ook voort. GLAZENWASSCHER DOODGEVALLEN. In de Tweede van der Helststraat te Amsterdam is hedenmorgen een glazen- wasscher toen hij bezig was ruiten te lap pen van zijn ladder gevallen. Met een schedelbreuk werd hij naar het O. L. Vrouwe gasthuis vervoerd. Eenige oogen- blikken na aankomst aldaar is hij overle den. DE AANGEKONDIGE STEUN VERMINDERING. Het optreden van B. en W. te Amsterdam. 'In verband met het onlangs gepubli ceerde bericht, dat de plaatselijke vakcen trales te Amsterdam, zich tot burgemees ter en wethouders hadden gewend met het verzoek die maatregelen te willen ne men, welke de regeering er toe kunnen bewegen de voorgenomen verslechteringen in de steunregeling terug te nemen en ten minste de steunbedragen op het tegen woordige peil te handhaven, kan worden medegedeeld, dat burgemeester en wet houders den vakcentrales hebben doen we ten, dat zij onmiddellijk na ontvangst van de circulaire van den minister van socia le zaken d.d. 31 Juli pi. houdende, behalve eenige verbeteringen, de navolgende wij zigingen in ongunstigen zin in de steunre geling voor werkloozen: afschaffing van den hum-bijslag en vaststelling van een nieuwe loonnorm ,,standaardloon" voor die werkloozen, die over een aaneengeslo ten tijdsduur van 4 jaar minder dan 26 weken hebben gewerkt, (welk standaard- loon voor Amsterdam op ƒ20 is gesteld), het initiatief hebben genomen tot een sa- m'enspreking tusschen de besturen der vijf grootste gemeenten, teneinde gezamenlijk te overwegen op welke wijze kon worden bereikt, dat die wijzigingen niet zouden worden aangebracht. Het college heeft zich bij dit optreden laten leiden door de opvatting, dat in de bedragen der steunuitkeeringen aan de werkloozen geen verlaging dient te wor den aangebracht en dat de zoo noodzake lijke verlaging van de huren der arbei derswoningen langs anderen dan den voor genomen weg zal dienen te worden be reikt. Evenzoo acht het college het niet ge motiveerd om in den langen duur der werkloosheid een reden te vinden tot her- klassifiscatie van de loonsbasis in ongun stigen zin. Als gevolg van de bespreking, welke de bovenbedoelde gemeentebesturen op 17 Augustus j.l. met den minister-president hebben gehad is de datum van invoering van de eerste etappe der wijzigingen twee weken later dan de oorspronkelijke datum (30 Augustus a.s.) gesteld, om zoodoende de gelegenheid te scheppen voor verdere bespreking met den minister van sociale zaken. Deze in uitzicht gestelde bijeenkomst is intusschen bepaald op 28 Augustus a.s. afgewacht dient thans te worden, welk re sultaat deze bespreking zal afwerpen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Hendrikus Mattheus, z. van H. M. Hofman en G. Opstal Pieter Nico- laas, z. van P. Rietkerken en K. Holswilder Anna Maria, d. van M. Colpa en C. Ri- bot Apolonia, d. van H. Hillebrand en M. van Helden Magdaïena, d. van A. J. van der Hoek en A. J. Pijnaker Annigje Sophie, d. van G. B. van Wijk en C. de Boer Jannie, d. van J. van der Haven en P. van Roijen Trijntje, d. van J. Kos ter en A. Buis Elisabeth, d. van W. S. de Best en E. van der Plas Wilhelmus Theodorus Maria, z. van Q. J. Warmen- hoven en G. H. Duij ven voorde Petrus Johannes Maria, z. van P. C. van den Burg en P. A. Seijsner Arie, z. van A. Mei- land en A. M. Barends Adriaan Cornelia, z. van P. Bouwmans en C. W. van den Bosch Antje, d. van W. Smit en A. van der Zwan Jacob Willem, z. van J. W. van Wilgen en A. Perridon Petronella Hendrika, d. van G. A. Jansen en P. H. van der Veen Eduard, z. van A. P. Gort zak en A. M. J. Vergde Gerardus Corne lls, z. van C. A. Koppers en J. Simek Cornells Gerardus, z. van C. A. Koppers en J. Simek. Gehuwd: J. A. Dieben jm. en A. van der Meer jd. A. Regeer jm. en M. van 't Zand jd. Overleden: Levenl. aangeg. z. van S. Holswilder en W. Keijfer C. Pison-van Biemen vr. 64 j. H. M. Gründemann-Bots wed. 84 j. M. H. van de Wringer-van der Voorden wed. 79 j. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. VAN HET DAK DOODGEVALLEN. Hedenochtend te ongeveer kwart over elf heeft op de Brouwersgracht te 's-Gra venhage een doodelijk ongeluk plaats ge had. Op dat uur was zekere W. uit de Brandtstraat bezig op het dak van het perceel 29 een houten stellage aan te brengen. Door onbekende oorzaak is de man van deze stellage gevallen en kwam op straat terecht, waar men hem zwaar verminkt heeft opgenomen. De man bleek op slag dood te zijn en is door den geneeskundigen dienst naar het ziekenhuis aan de Zuidwal vervoerd. EEN GOEDE BUIT. In den nacht van Zondag op "Maandag zijn dieven door opensluiting binnengeko men in een perceel op de Prinsengracht bij de Leidschegracht te Amsterdam. Zij hebben, na alles overhoop gehaald te hebben, meegenomen 190.aan geld, een ring ter waarde van 1000, een dito van 150, een gouden broche, een sjaal van waarde en eenig kostbaar bont. MEISJE OVERREDEN. Aan verwondingen overleden. Het 5-jarig dochtertje van den veehou der H. J. Jager te Vriezeveenschewijk liep gisteravond tegen de vrachtauto van de N.V. Heis uit Nieuw Buinen. Het kind be kwam ernstige verwondingen. Per auto is het meisje naar het algemeen zieken huis te Almelo vervoerd, waar het kort na aankomst is overleden. DE VONDST IN HET MERWEDE- KANAAL. Een verdachte aangehouden. In verband met den vondst van een lijk in het Merwedekanaal te Amsterdam (men zie Gem. Ber., 3de blad), dat zooda nige sporen van verminking vertoonde, dat misdrijf niet uitgesloten mag worden geacht, is de politie overgegaan tot ar restatie van een verdachte. Het betreft hier een Utrechtsche jongeman, die het laatst in gezelschap van het slachtoffer is gezien. Op verzoek van de Amsterdam- sche politie is tot arrestatie van dezen jongeman nog in den loop van den nacht overgegaan. De 21-jarige werklooze, die te Utrecht woonachtig is, had zich naar de ouderlijke woning, te Vaassen op de Ve- luwe begeven en is daar vannacht- gear- rest eerd. Onder geleide van een Amsterdamschen rechercheur wordt hij heden op transport naar de hoofdstad gesteld. Inmiddels staat het nog steeds niet vast of hier inderdaad misdrijf in het spel is. Een heden uit te voeren sectie zal moeten uitwijzen of de verwondingen van het slachtoffer zijn ontstaan door geweldple ging of tengevolge van de schroef van een der vele passeerende schepen in het Mer wedekanaal. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59. Londen 7. New York 1. Parijs 9. Brussel 24. Zwitserland 48, Madrid Oslo37. Kopenhagen 33. Stockholm38, Milaan Praag 6. Weenen Boedapest 22 413/l6 475/w 6915 .87 .01 ^24 .09 21 18

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3