STADS NIEUWS ZATERDAG 22 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 DE NIEUWE R. K. SPORT- VEREENIGING. Met drie duizend gulden zevenduizend betalen! Mag ik neg één keer de aandaoht vragen voor de finantieele belangen van de reor ganisatie in de katholieke sportbeoefening hier ter stede? Van de benoodigde drie mille is er nu twee duizend aanwezig. Aan bekende schen kers is individueel dank gebracht, ik doe dit hier in het algemeen aan de onbekende gevers. Maar nu nog de laatste duizend! Daarvoor nog eens een extra beroep op aller milddadigheid. Vooral voor de velen, die beloofden mij per giro hun gaven te zenden, moge ik nog maals mijn gironummer in herinnering brengen 69230 L. Beune te Leiden. Ik ben U zeer en zeer dankbaar!! DE A.S. VEE- EN ZUIVELTENTOON- STELLING. HJVL de Koningin stelt een prijs beschikbaar. Men meldt ons, dat H. M. de Koningin een prijs voor de op 17 September a.s. al hier te houden Vee- en Zuiveltentoonstel- ling „Vebo" beschikbaar heeft gesteld. Het Bestuur der Vereeniging „Vebo", tevens het Tentoonstellingsbestuur, is Hare Majesteit voor deze bereidwilligheid hoogst erkentelijk. Velen hebben reeds dit Vorstelijk voorbeeld gevolgd door eveneens prijzen aan te bie den. Ook deze gevers is het „Vebo"-bestuur hoogst dankbaar voor hun medewerking. Zooals men weet wordt de op 17 Septem- ber a.s. op de Veemarkt alhier te houden „Vebo"-tentoonstelling een uiterst belang rijke, tentoonstelling van geregistreerd fok- vee (Groninger Zwartblaar veeslag, Zwart bont Hollandsoh Veeslag, geregistreerde varkens, schapen en geiten), slachtvee (rundvee), handelsvee (ongeregistreerd rundvee, varkens en schapen), Leidsche- en Goudsche Kaas. Bovendien zal er een z.g. Kaasdag zijn. Daarnaast zullen demonstra ties in het kaasmaken en in het hygiënisch melken worden gegeven en een wedstrijd in het beoordeelen van vee worden gehou den. Zeex veel belangstelling wordt verwacht voor het Groote Ruiterfeest, dat 's middags op het Schuttersveld alhier zal worden ge geven. Voor dit Groote Ruiterfeest kan men zit plaatsen reserveeren bij de adressen per ad vertentie in dit blad nader op te geven. INSTITUUT VOOR PRAEVENTIEVE GENEESKUNDE. Aan het verslag van de werkzaamheden van het Instituut voor Praeventieve Ge neeskunde gedurende het jaar 1935 is het volgende ontleend: De finantieele toestand doet steeds meer aan een noodtoestand denken. Wanneer men aanneemt, dat de crisis ook van de zen noodtoestand de oorzaak is, dan is het omgekeerd, mede aan de crisis te danken, dat, ondanks de groote finantieele moei lijkheden, het Instituut zich ook in 1935 heeft kunnen uitbreiden. De crisis toch maakt het mogelijk om tegenwoordig werkkrachten te krijgen tegen een sala ris, waaraan in normale omstandigheden niet gedacht zou kunnen worden. In 1935 is opgericht een afdeeling voor experimenteele therapie en een voor se rologic, zoodat thans de volgende afdee- lingen aanwezig zijn: tuberculose, kanker, serologie, virusziekten, experimenteele therapie, psychotechniek. Verder wordt in het Instituut gelegen heid gegeven voor onvatbaarmaking te gen verschillende infectieziekten. Het verslag geeft vervolgens een over zicht van de gedane onderzoekingen in de verschillende laboratoria en over de toepassing der praeventieve geneeskunde. Bezoek aan de „De Ruyter". Zaterdag 29 Augustus 3 uur n.m. zullen onder de vlag van de onder-officieren- schietvereeniging „Generaal Snijders" de onder-officieren van IV R. I. en VI R. V. A. een bezoek brengen aan H. M.'s kruiser de Ruyter te Schiedam. VEREENIGING „KONINGINNEDAG". Een prachtig programma voor 31 Augustus. Verschenen is het programma van de Vereeniging „Koninginnedag" voor de feestviering op 31 Augustus as. Zooals wij indertijd reeds mededeelden, was er in afwijking van andere jaren,toen de feestviering meestal uit kinderspelen bestond, een prachtig programma op komst. Met het heden verschenen programma blijkt thans, dat het bestuur van „Koninginnedag" dit plan heeft verwezenlijkt door een feest viering in elkaar te zetten voor de kinderen in plaats van door de kinderen. Het is een programma, dat klinkt als een klok en dat voor de ouderen even interes sant is als voor de kinderen. Men herinnert zich nog de geweldige be langstelling, die er indertijd bestond toen de autogiro op het sportterrein aan den Haagweg op bezoek kwam. Thans zal dit interessante vliegtuig boven het groote Schuttersveld zijn bijzondere vliegcapaci- teiten toonen. Maar het zeer groote ver schil is wel dit, dat de toegangsprijs voor dit bijzondere gebeuren nu slechts 25 cents bedraagt. En deze demonstratie der auto- giro is nog maar een zeer klein deel van het programma. Na deze vliegtuig demonstra ties welke 'n uur zullen udren, zullen enkele honderden padvinders uit alle groepen der afd. Leiden groote padvindersdemonstraties vertoonen als kampinrichting, vendelzwaai- en, tumbling en Rope-spinning. En als clou van het programma is er dan nog een groot komisch openluchtprogramma onder leiding van den bekenden impressario Theo Bouwmeester. In dit programma zullen al- lerlie comische acrobaten en excentics op treden in verschillende nummers, die te- samen een zeer amusant programma vor men. Zooals reeds gezegd is de toegangsprijs voor dit uitgelezen feestprogramma slechts 25 cent, terwijl leden der Vereeniging „Ko- niginnedag" op vertoon van hun lidmaat schapskaart vrijen toegang hebben voor 2 volwassenen of voor 1 volwassene met 2 kinderen. Aan de scholen zijn ten behoeve van kin deren van onvermogenden een groot aantal gratis entreebiljetten toegezonden, zoodat „Koninginnedag" allen in de gelegenheid stelt het Koninginnefeest mee te vieren. De christelijke harmonievereeniging zal het feest met muziek opluisteren. Het programmaboekje, dat op den om slag een beeltenis draagt van H. M. de Koningin is gratis verkrijgbaar bij de leden van het bestuur, bij verschillende sigarenwinkels e.d. Gistermiddag reed de 13-jarige W. H., wonend op de Plantage, op het Levendaal met zijn vriendje H. W. Toen zij bij de Kraaierstraat moesten uitwijken voor een handwagen, raakten de jeugdige wielrij ders eikaars stuur. W. H. viel en brak een pols. Door den E.H.D. werd hij naar het Acad. Ziekenhuis vervoerd. Hedenmorgen zijn door den 23-jarigen F. v. H. van het Gem. Arbeidsbureau aan de Garenmarkt eenige ruiten ingeslagen. Bij de politie zijn inlichtingen te beko men omtrent een op den openbaren weg opgevangen stier. MIL IT ARIA. De tot majoor bevorderde kapitein L. J. Moggenstorm, adjunct van het 16e regi ment infanterie te Amersfoort, komt in zijn nieuwen rang hier ter stede in garnizoen en is bestemd tot hoofdinstructeur bij het 4e regiment infanterie. Kapitein P. A. S. de Boer van het 3e regiment infanterie te Bergen op Zoom, is overgeplaatst bij het 4e regiment van het wapen alhier. De eerste ploeg der lichting 1936, in op leiding tot onderofficier bij het 4e regi ment infanterie, zal 2 September met groot verlof vertrekken. De eerstvolgende vergadering van den Gemeenteraad, zal plaats hebben op Maan dag 7 Sept in de benedenzaal van het ge bouw „Tot nut van het Algemeen", Steen- schuur 21. 8168 7980 7170 7000 Uitvoering in Rhijngeest. Gisteravond gaf de Christelijke Muziek- vereeniging „Thalia" in den tuin van Rhijngeest voor patiënten en personeel een uitvoering. Dank zij de goede reputa tie van deze vereeniging en het gunstig weer was er veel belangstelling. Ook nu deed bovengenoemde vereeniging haar naam eer aan en werd een uitstekend concert ten gehoore gebracht. Geveilde perceelen Ten overstaan van notaris B. H. Stum- pel alhier: huis en erf met tuin Rijn- en Schiekade 74 in bod f 2800, kooper de heer J. H. Planje qq. alhied voor ƒ2850; huis Voldersgracht 10b in bod f 680, koo per de heer G. de Kier qq. alhier voor 790; winkelhuis Janivossenateeg 15 is niet gegund. Ten overstaan van waarn. notaris Mr. W. J. M. Welchers alhier: heerenhulzen met tuinen, egstgeest, Warmonderweg 46, 48 en 50 tezamen in bod ƒ20700, kooper de heer J. J. P. Tesselaar qq. alhier voor 20.700. Bij de politie zijn alweer verschillende aangiften binnengekomen van diefstal van rijwielbelastingmerken. Men zij ge waarschuwd. Uitslag van de aanbesteding, gistermiddag gehouden, in Café Rest. „den Burcht", van het verbouwen van perceel Lage Rijndijk No. 114 alhier, een en ander voor rekening van den heer Th. Kruider, wonende aldaar. Architect: de heer Jan Stigter, Plant soen 11. De volgende 24 inschrijvingen waren in gekomen: Firma Gebr. de Wit, Wassenaar Fr. van Duyn .Vink, Noordwijk J.J. Heemskerk G. J. Gijsman, Leiden Firma Jac. van Riet, Leiden C. van Oers Co., Haarlem A. J. Vreeburg A. van Dijk Leiden A. Graper, Hillegom J. H. van der Blij, Oegstgeest J. Vonk A. Vonk C. Koppe Alphen aan den Rijn M. Kool, Warmond Gebr. van Wijk W. van der Louw, Alphen aan den Rijn C. van Iterson H. v. Iterson Jr., Rijnsburg W. van Egdom, Alphen aan den Rijn K. Burgy, Leiden H. G. Bouter A. G. Hartevelt, Leiden W. Jansen, Voorschoten L. Schroder, Wassenaar A. G. van Osnabrugge Zoon, Leiderdorp W. Bink A. P. Valk, Leiden W. L. Guyt, Katwijk aan Zee Granneman Lelieveld, Stompwijk A. van Muyën, Leiden J. de Witt, Leiderdorp Postma van Vliet, den Haag Luxor. Het Luxor-Theater laat deze week ver schillende Olympische flitsen in het jour naal zien, waarin vooral de athleten en de zwemsters een groot aandeel hebben. Vooral de huldigingen bij terugkeer in het vaderland worden uitvoerig weergegeven. Het hpofdnummer van deze week is de film „Boulder Dam", een grootsch water bouwkundig werk, dat als achtergrond dient voor een filmverhaal van een jeug digen heethoofd, die in zijn jonge jaren den dood veroorzaakt van iemand, die boven hem gesteld was. Lafhartig neemt Jiij dan de vlucht, maar door de ondervinding be zadigder geworden, kalmeert hij en gaat hy een beter leven leiden. Hij komt te recht als werkman bij den bouw van den machtigen Boulder Dam alwaar hij onder den goeden invloed van een net meisje raakt, menschen redt en in alle opzichten een voorbeeldig oppasend man wordt. Ten laatste gaat hij zelfs zijn misstap uit zijn jeugd aangeven en de film vindt hem dan zoo braaf, dat zij hem voor zijn rechters laat komen met een paar beste advocaten, die hem wel zullen vrij pleiten, verder met het liefste meisje van de wereld, dat hem zal wachten voor het geval, dat hij toch nog voor een korte poos in de bajes zou raken en ten slotte een prachtige pro motie in zijn betrekking. Voor de pauze gaat de film „Wereldsche Vrouwen" met Ann Harding, Robert Young, Nils Asther en Sari Maritza in de hoofdrollen. Voor volwassenen. Casino. De krankzinnige misdadiger dr. Mabuse wordt verpleegd in 't gesticht van professor Baum. Zijn geniale misdadigers geest weet zoo'n noodlottigen invloed op den profes sor uit te oefenen, dat deze onder den naam van Mabuse als leider optreedt van een bende geslepen boosdoeners. Een ont slagen politie-agent komt de bende op 't spoor, maar wordt ook krankzinnig. Toch heeft hij nog gelegenheid Lohman, den commissaris van politie, eenige aanwijzin gen te verschaffen en als Baum, ter uitvoe ring van het testament van dr. M., een che mische fabriek in de lucht laat vliegen, be gint Lohman 'n wilde jacht op Baum, die eindigt in de cel, waarin dr. M heeft ge leefd en is gestorven en waar de commis saris den nu volslagen krankzinnigen pro fessor op Mabuse's bed vindt. Dit is de korte inhoud van de film „Het testament van dr. Mabuse",' een film met scènes zóó huiveringwekkend, dat iemands zenuwen een stootje moeten kunnen velen om ze te aanschouwen. Gelukkig dat het vlotte ge raffineerde spel van de hoofdpersonen er toe bijdraagt om het huiveringwekkende te temperen, 2oodat volwassen personen de vertooning van deze film, die bekend staat als 'n meesterwerk, zonder hinder kunnen bijwonen en van het vreemde, het geheim zinnige zelfs zullen genieten. Deze film wordt voorafgegaan door de journaals en een prettige Wild-West-film met George O'Brien in de rol van Bob Walker, een jovialen cowboy, die met zijn vriend Persimmon (Edgar Kennedy) een mijn zullen gaan ontginnen, die ze tezamen gekocht hebben. Die mijn wordt de oorzaak van de vele verwikkelingen, die de film te aanschouwen geeft, maar die toch ten voordeele van Bob Walker eindigen, ter wijl hij nog een aardig vrouwtje op den koop toe krijgt. Een alleszins zienswaar- dig programma voor volwassenen. Ten slot te zij vermeld, dat Casino op 'n paar plaat sen na uitverkocht was. Trianon. Het programma met „Hallo, hier Ameri ka" en „lederen avond 8 uur" is volledig geprolongeerd. Lido. Shirley Temple in „De kleinste rebel", trekt eveneens genoeg bewonderaars om haar nog een week op het witte doek te laten. Jackie Cooper in „Zoo'n aap van een jongen" blijft haar gezelschap hou den. Hal; Dinsdag J. van Steen en G. Bot; Don- 1 derdag: C. v. d. Meel en H. Brasker; Za terdag: G. Caintier en C. BJderbeek. Te 8 uur in de St. Lodewijkskerk de H. Mis voor de zielerust van Simon Breede- veld. als weldoener onzer Retraiteclub; alle ou.i-retraitanten werden verzocht de ze H. Mis bij te wonen en te communicee- rcn. Geen zitting St. Joseph's Spaarkas. 8.30 uur Kegelwedstrijd; hoofdprijs een Fotografietoestel. Maandag Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Scharffer'. Denk er aan Sebastianen niet te laat komen. Donderdag: Bijeenkomst voor de gleden van 8.0010.15 uur. .30 uur Repetitie Tooneelclub „Adolf Kolping". Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor dc leden van 10.15 uur. uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Gezellen denkt er aan geregeld te sparen voor de a.s. Kerstretraite, welke dit jaar begint op Vrijdag 25 December en eindig*, op Maan dagmiddag 28 December. Kosten 6.50. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nlenwe Rijn 52). Zondag: 9 uur morgengebed waarna de H. Mis. 10.15 uur bibliotheek. uur Lof, ontspanning als gewoon. Woensdag: 4 uur Adspirantenban. ;.15 uur Lof en groepsbijeenkomst van de twee oudste afdeelingen. Donderdag: 6 uur Aloysiusban. uur Antoniusban. uur St. Jorisban. Zaterdag, 7.30 uur ontspanning oudste afdeeling. ONS CLUBHUIS „ST. ANTONIUS" Cohort: Aeterne Pater. Zondag, 7.30 uur H. Mis, waaronder Alg. H. Communie voor Welpen, Verken ners, Kruistochters en Maria Congrega- nisten. Zondag 4 uur ontspanning. Tevens inschrijving voor nieuwe Kruis tochters. Maandag, 7.30 uur Maria-Vendel, Con tributie betalen, foto's afhalen. Kampver- 6955 6944 6937 6926 6845 6700 6670 6224 6175 6141 5995 5950 5900 5800 5384 Voor het examen coupeuse, afgenomen door den R.K. Schoolraad te Den Haag, slaagde mej. A. A. Lammers, alhier. Voor het examen hoofdacte zijn te 's-Gravenhage geslaagd mej. A. M. A. Zuur en de heeren H. A. M. Riebeek en J. F. Abelman, beiden alhier. 5.15 uur Schildknapenbijeenkomst. Dinsdag 7 uur Zaagclub. Woensdag 7.30 uur Martinus, Servatius en Pascalisban. In uniform. Donderdag, 7 uur Postzegelclub. 8 uur Esperanto-Missieclub. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Maandag 7 uur K. J. C. Mis voor Kruis vaarders St. Jozef-parochie. 8.30 uur Aloysius-Tarcisius-ban. Dinsdag 8.15 uur: Groepbij eenkomst. Vrijdag 7.15 uur: Lodewijk- en Don Boscoban. Zaterdag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor St. Petrus Parochie. 2.30 uur Sloyd. 5 uur Contributie betalen. Sparen. Jon ge Wacht halen. Driecentsfonds afreke nen. TELEGRAMMEN BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Johannes ^Nicolaas z. van J. Vijlbrief en M. A. Chr" Beumer Al- bertus Leonardus z. van J. J. Rozier en M. A. Zijlstra Martinus z. van A. An- neeze en D. de Tombe Hendrik z. van H. Philippo en M. v. Beek Cornelis Petrus z. van J. M. v. d. Meij en H. Rans- dorp Maria Agatha Petronella d. van A. G. v. d. Poel en E. Th. W. Altorf. Ondertrouwd: N. H. Peeters jm. en E. J. M. Beenakker jd. A. Bekooij jm. 30 j. en A. M. A. Gemen jd. 26 j. Overleden: A. de Vogel m. 39 j. A. M. Westenbergv. Maanen vr. 59 j. J. Koene m. 76 j. DE REIS VAN KONING EDWARD. ATHENE, 22 Aug. (A.N.P.) De ko ning van Engeland heeft een bezoek ge bracht aan de villa Achilleion, het vroe gere eigendom van den ex-keizer, en te zamen met koning George van Grieken land het diner gebruikt. Ironing Edward zal vandaag Korfoe aan boord van het jacht Rahlin verlaten, waarschijnlijk met bestemming naar Zante. HEVIGE GEVECHTEN MET BANDIETEN IN MANDSJOEKWO. TOKIO, 22 Aug. (A.N.P.) In Mands- jöekwo hebben in de nabijheid van Foe- soeng, ongeveer 300 K.M. ten Z.O. van Hsingking, ernstige gevechten tusschen Japansche militairen en bandieten plaats gevonden, die verscheidene dagen duur den. Behalve de Japansche troepen heb ben ook politiebeambten en vrijwilligers aan den strijd deelgenomen; de aanval lende bandieten waren ongeveer 1000 man sterk. Aan den strijd werd ook deel genomen door een Japanschen vlieger, die bommen op Foesoeng wierp. De ban dieten, die Foesoeng voor het grootste ge deelte verwoest hebben, leden zware ver liezen. Aan Japansche zijde bedragen de ver liezen 35 dooden en 50 gewonden. MARKTBERICHTEN OORLOGSSCHEPEN EN VLIEGTUIGEN TER BESTRIJDING VAN INDIANEN. CARACAS, 22 Aug. (A. N. P.). De re geering van Venezuela heeft gisteren voor bereidingen getroffen om zoo noodig ge bruik te maken van oorlogsschepen en vliegtuigen in den strijd tegen 6000 Co- cinas indianen in het gebied van Goajira, die op het oorlogspad zijn gegaan, en groo te hoeveelheden wapens en munitie rooven en verschillende huizen in brand steken. LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Maandag: Geen Rechtskundig Advies bureau. Zijn er absoluut dringende zaken te behandelen, dan moet daarvan schrifte lijk kennis gegeven worden aan het Cen traal Adviesbureau, Berkenstraat 57, Haarlem (No.). Maandag Ledenvergadering Kleermakers 8 uur. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Dinsdag: Bestuursvergadering Zieken fonds, 8 uur. Dinsdag: Bestuursvergadering Slagers gezellen, 8 uur. Woensdag: Processie naar St. Jeroen voor de R. K. Werkloozen. Woensdag: Ledenvergadering Textiel arbeiders, 8 uur. Woensdag: De Poedelaars. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg 52. Beurtrooster: Zondag: Th. van Schaik en A. Uphoff; Maandag H. Klein en F. van HET INCIDENT MET DE „KAMERUN". Verklaring van minister-president Giral. LONDEN, 22 Aug. (A. N. P.). Alles wat ik kan zeggen, is, dat zich over 2 of 3 we ken beslissende gebeurtenissen zullen voordoen, aldus verklaarde de minister president van Spanje in een intervieuw met den specialen correspondent van de „Daily Telegraph" Hoewel, zoo vervolgde hij, de guerilla nog weken, wellicht zelfs nog maanden kan voortduren. Alle schade, die aan de eigendommen der buitenlanders is toegebracht, zal, naar José Giral verklaarde, vergoed worden. Op een vraag, wat men dacht te doen in verband met het incident van de „Kame- run" antwoordde de premier, dat het niet noodig was iets te doen. Het schip was, naar hij zeide, in de Spaansche wateren aangehouden, en men had bevonden, dat het petroleum naar Cadiz vervoerde. Aan gezien de invoer van petroleum verboden is, heeft men het Duitsche schip verzocht, terug te keeren en zich te verwijderen. Franschc PROTESTNOTA DER REGEERING TE BURGOS, vliegtuigen zouden deelnemen aan den strijd. LISSABON, 22 Aug. (A. N. P.). Een vertegenwoordiger van de regeering te Burgos heeft aan de Portugeesche regee ring en aan de buitenlandsche diplomatie ke vertegenwoordigers een nota overhan digd, waarin zij krachtig protesteert tegen het feit, dat aan het bombardement der nationalistische troepen verschillende ma len Fransche vliegtuigen hebben deelgeno men, die vervolgens naar hun bases in Frankrijk terugkeerden. LEIDEN, 21 Aug. Groentenveiling. Per 100 stuks! andijvie 5070 cent, kroten 1.001.50, komkommers 1.001.60, bloemkool I 1.704.20, bloemkool II 1.501.70, roodekool 2.204.savoye kool 2.903.30, groenekool 1.001.50, meloenen 325, pieterselie 3050 cent, prei 0.801.60, radijs 5060 cent, krop salade 0.501.20, selderie 3090 cent, bleekselderie 1821 cent, uien 1.001.60, wortelen 2.807.10, rabarber 2070 cent perziken 0.507.00, per 100 kg.: kroten 1.001.30, snijboonen 315, stokboo- nen 313, pronkboonen 25.' stam- boonen 310, tuinboon en 2, doperwten 1315, postelein f 23, spinazie f 25, tomaten A 3.00—4.40, B 3.00—4.60, C 3.00—3.40, CC 2.00—2.60, uien 2.30— 3.00e, wortelen 36, aardappelen 1.60 2.40. 22 Aug. Boter. Aanvoer 1765 kg. prima fabrieksboter 1.51, en prima boerenboter 1.341.40 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 17 tot en met 22 Aug. Aanvoer 120.000 stuks lange turf, prijzen 67 per 1000 stuks. KATWIJK a. d. RIJN, 21 Aug Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 4050 cent. Drielingen 2535 cent, Eigen heimers 4580 cent, Drielingen 2550 cent, bos peen f 3.906.20, bloemkool I 2 804.60, peen per kist 0.601.00, uien per kg. 2.202.60.. NOORDWIJKERHOUT, 21 Aug. Vreiling „De Eendracht". Dubbele boonen 3070 cent, enkele z. dr. 3580 cent, idem m. dr. 3570 cent. snijboonen 0.401.20, stokboonen f 0.401.00 per 10 kg. 14.000 kg zijn doorgedraaid, hoofdzakelijk dubbele boonen. TER AAR, 21 Aug. Centrale Veiling. Spinazie 1013 cent, andijvie 519 cent, snijboonen 0.301.00, kasboonen 1.20 1.35, princesseboonen 3080 cent, peulen 1.251.45, dubbg. stamboonen 3070 cent, witte Pronkers 1525 cent, Spekboo- nen 3050 cent, postelein 2.00, breekpeen 1.30, uien 1.70, savoyelcool 2.50, groe ne savoyekool 1.001.70, rabarber 0.70 1.00, bospeen 26 cent, sla 0.501.70, bloemkool 1.57 cent, komkommers f 1. Tomaten 1.001.90, selderie f 0.50, Au gurken fyn 1.902.00, Fijnbasterd 70 cent, basterd 2535 cent, grof 25 cent, stippel 12.5 cent. Aanstaande Maandag is er wel Groentenveiling, maar geen Augur kenveiling. ROELOFARENDSVEEN. 21 Aug. Groen tenveiling. Druiven 1415 cent per pond. Meloenen 319 cent, bloemkool 27 cent per stuk, tomaten A 4045 cent, B 4550 cent, C 3840 cent per bak van 25 pond. sla 0.501.40 per 100 krop, snij boonen 3065 cent, princesseboonen 6590 cent, dubb. stamboonen 80 cent, witte pronk boonen 15 cent per 10 kg., fijn 0.802.20, fijnbasterd 70 cent, basterd 2536 cent, grof 25 cent. bommen doorgedraaid. Stip pel 12.5 cent per 25 kg. UTRECHT, 21 Aug. Kaas. Aanvoer 102 wagens met 30925 kg. kaas. Rijksmerk lc kwal. 20—22, 2de 17—19, Alles per 50 kg. Handel matig.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3