Huldiging van de dames estafette-zwemploeg. De huldiging van de Nederlandsche zwemsters, die het Olypisch kampioen schap behaalden m de 4x100 meter estafette, had in het bijzijn van talrijke landgenooten in het Olympisch stadion te Berlijn plaats. In het midden de kampioenen, links de ploeg van Duitschland (tweede) en rechts die van Amerika (derde) Daan Kagchelland, de Olympische jollen-z^j'kampioen, is bij zijn terugkeer te Rotterdam op enthousiaste wijze door zijn stadsgenooten gehuldigd. Een aardig moment na de aankomst van den trein aan het Maasstation Moderne beeldenstormers in Spanje. De bekende beel dengroep „Cerro de Los Angeles" even buiten Madrid moest het ontgelden tijdens den burgeroorlog in Spanje Achttien aspirant-verkeerspiloten hebben Zaterdag hun intrek genomen in het woonschip, gelegen in de Ringvaart bij Schiphol, in verband met hun opleiding. Een der eerste werkjes, was het passen der vlieghelmen en jassen, waarna een inspectie plaats -vond Tijdens de vliegfeesten op Waalhaven werden demonstraties gegeven in het parachute springen, door middel van een pop. Luitenant Asjes even voor den start met zijn vreemd- soortigen passagier Osendarp, die deelnam aan de athletiek-wed- Mgr. J. M. v. d. Tuyn, Deken van 's Gravenhage, vierde Zondag zijn zilveren Priester- strijden van .Holland' welke te Leiden werden (eest Pro(. Aalberse feliciteert den jubilaris tijdens de receptie in Pulchri gehouden, deelt tijdens de pauze autogr<u FEUILLETON ZIJN LAATSTE AVONTUUR Humoristische Roman van JOH. BRAND. (Nadruk verboden). 2) Nu had het noodlot miss Wilkins uiit Chicago op zijn weg gebracht en van dit oogenblik af was het gevoel van zijn on macht tegenover het leven eerst recht in hem ontwaakt. Met een hemzelf onver- klaarbaren drang voelde hij zich tot haar aangetrokken; hij gaf zich alle denkba- moeite haar blik op te vangen, haar stem te hooren of een vriendelijk woord van haar te vernemen. Verder gingen zijn wensohen niet, want hij besefte, ook zon der miss Wilkins ooit vroeger ontmoet te hebben, te goed, dat deze knappe, elegante vrouw, die niets gemaakts aan zich had, doch wier geheele wezen slechts natuur lijke charme en volmaakte distinctie uit straalde, voor een onbeteekenend mensch als hij, hopeloos onberekenbaar was. De geheele breedte van de ruime hall lag nu tusschen Rolf en de Amerikaan- sche. Hij stond nog onbeweeglijk op dezelf de plaats, terwijl zij aan den overkant be haaglijk haar thee dronk en met een vriendelijk laohje den groet van eenige kennissen beantwoordde, die haar tafeltje passeerden, een paar woorden met haar wiselden en met een hoffelijke buiging weer afscheid namen zonder tot een lan ger oponthoud te worden uitgenoodigd. Twee heeren namen plaaits aan een ta feltje, dat tusschen Rolf en miss Wilkins stond en belemmerden door hun breede gewichtigheid het vrije uitzicht op de Amerikaansche. Langzaam liep hij een paar passen in haar richting, spiedend naar een gunstiger plaats. Nu was hij in haar onmiddellijke nabijheid en plotse ling zat hij, zonder eigenlijk goed te be seffen wat hij deed, aan een leeg tafeltje dicht naast het hare. Zij zag hem niet, zocht slechts ijverig in haar taschje, dat onverwacht uit haar handen gleed en op den grond viel. Rin kelend verspreidde de inhoud zich over den marmeren vloer. Rolf kromp ineen. Dat was de lang ver wachte gelegenheid. Maar nog vóór hij door het plotselinge karakter van het voor val overrompeld, ook maar een poging tot hulpverleening had kunnen ondernemen, zag hij reeds een kellner bukken om het taschje op te rapen. Het was te laat. Rolf had zichzelf het liefst een draai om zijn ooren gegeven. Een tweede maal zou het toeval hem zeker niet zoo gemak kelijk een troef in de hand spelen. De vroegere moedeloosheid overviel hem weer zóó verlammend, dat hij zelfs de kracht mistes om op te staan en de hall te verla ten. Een doffe smart maakte zich langzaam van hem meester. Plotseling hoorde hij een harde, opdrin gerige stem aan zijn oor. Een kellner stond naast hem. Pardon, wat mag ik serveeren? Niets! zei Rolf, den man, wiens on aangenaam orgaan hem zoo bruusk in zijn overpeinzingen had gestoord, een vijan- digen blik toewerpend. De kellner maakte een gebaar als om zijn spijt te betuigen. Neem mij niet kwalijk, maar deze tafels zijn gereserveerd voor gasten, die iets wenschen te gebruiken. Rolf trof deze mededeeling als een slag in het gezicht. Zou hij zich voor de oogen van miss Wilkins, die hem misschien juist op dit moment voor het eerst met een blik verwaardigde, laten wegjagen als een hond? Whisky soda! antwoordde hij met een zoo afwijzende ongenaakbaarheid, dat de kellner van louter respect bijna dubbel boog en zich daarna verwijderde. Een oogenblik voelde Rolf zich overwin naar. Doch geen minuut later drong het tot hem door, dat hij uit naieven trots' een dommen streek had uitgehaald en dat hem nu verder niets anders overbleef dan af te wachten, tot men hem als den eersten den besten oplichter buiten de deur zou zetten. Of zou hij zich heimelijk uit de voeten maken? Och, wat kwam het er ten slotte op aan, mis Wilkins was nu toch voor hem verloren. Droefgeestig, bijna hulpeloos, staarde hij naar den grond, waar zijn blik op een rond, glinsterend voorwerp bleef rusten. Onder de tafel lag een vijfmarkstuk. Het schemerde Rolf voor de oogen. Eer der geloofde hij aan een bedrieglijk droom beeld, voortkomend uit zijn koortsachtig brein dan aan een zóó onwaarschijnlijk spel van het toeval. Maar langzamerhand werd zijn denken helderder. Het geldstuk moest zooeven uit het taschpe van de Amerikaan sche gevallen en naar hem toegerold zijn. Leek dat niet, alsof het noodlot tusschen hen beiden aan brug wilde bouwen? Voor haar een onbeteekenend verlies, voor hem de redding uit een dreigende impasse. Maar mocht hij zich dat geld dan toeëigenen? Nóg streed zijn gevoelig geweten tegen de verleiding. Op dit oogenblik keerde de kellner ech ter terug en maakte daarmee een einde aan het dilemma. Nu was er voor Rolf geen andere uitweg meer. Snel zette hij zijn voet op het geldstuk en trachtte door een geblaseerd gezicht zijn verlegenheid te verbergen. Een paar seconden, nadat de kellner vertrokken was, aarzelde Rolf nog. Eerst keek hij om zich een. Niemand scheen zich echter om hem te bekomme ren. Miss Wilkins was in druk gesprek ge wikkeld met de dame, die zich in haar gezelschap bevond. Rolf nam de pochette uit het zakje van zijn colbert en wischte zich daarmee het voorhoofd. Daarna liet hij het doekje, als door een onachtzaam heid, vallen, vlak bij zijn voet, welke het geldstuk bedekte. Hij bukte en schoof, terwijl hij zijn voet langzaam terugtrok, de pochette over de munt, raakte daarop beidfe tegelijkertijd op en vouwde het zakdoekje op, waarbij hij het geldstuk in zijn zak liet glijden. Hij slaakte een zucht van verlichting. De gevaarlijke manipulatie had zijn geheele aandacht in beslag genomen. Toen hij ein delijk zijn kalmte had teruggevonden en een steelschen blik wierp in de richting van het tafeltje, waaraan de eigenares van het geldstuk had plaats genomen, bleek deze te zijn verdwenen. Miss Wil kins was, zonder dat hij het bemerkt had, vertrokken. Ontstemd over zooveel tegenslag, keek hij gejaagd naar alle richtingen, juist nog op tijd om de gracieuse verschijning van de Amerikaansche door de draAKtar te zien verdwijnen. Rolf sprong op en snelde haar na. Hij rende de straat op, waar hy net vroeg genoeg aankwam om met een verre van intelligent gezicht een luxueuse auto na te kunnen staren, welke miss Wil kins en haar chaperonne snel aan zijn te leurgestelde blikken onttrok. Hoelang hij daar stond, wist hij zelf niet. Hij vond zijn denkvermogen eerst weer terug, toen hij langzaam en met ge bogen hoofd naar zijn plaats terugging en zidh, geheel ontmoedigd, in een stoel liet vallen. Doch spoedig moest hij zelf er kennen, dat het geen nu had over ver zuimde kansen te tobben en zoo nam hij ten slotte het in de gegeven omstandighe den eenige verstandige besluit de voor hem staande whiskey zijn natuurlijke be stemming te laten volgen en althans dit onverwachte buitenkansje zoo volledig mo gelijk te genieten. Langizaam dronk hij" het glas leeg. Daar na nestelde hij zich behaaglijk in zijn fau teuil en overlegde, wat hem te doen stond. Eigenlijk was hij nu de gast van de Ame rikaansche en op haar kosten dronk hij een glas whidkey, hoewel zij het zelf al lerminst vermoedde. Als gentleman rustte op hem de plicht haar het verlies te ver goeden. Op den eersten van de maand, als hij zijn rente kreeg, kon hij haar de vijf mark terugzenden en door middel van een bloemstuk met begeleidend schrijven van zijn oprechten dank blijk geven. Maar tot dien datum duurde het nog tien da/jen en dan zou miss Wilkins zeker reeds laag uit Berlijn vertrokken zijn En stel, dat hij daardoor nóg geen gelegenheid kreeg per soonlijk met haar ke»:iis te maken, das.? (lwve&fci&l)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 5