DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. R Nieuw succes in het boks- tournooi. Dekkers in de kwartfinale. BERLIJN, 12 Aug. Hedenmiddag heeft in de Deutschlandhalle onze middengewicht bokser G. C. Dekkers zijn eerste partij ge bokst, en wel tegen den Deen Andreasen. De Deen, die ondanks dezelfde gewichts- klase veel zwaarder was dan onze landge noot, bijna een hoofd boven hem uitstak en over een veel langeren armslag beschikte, bleek een harde punch te hebben, want de eerste ronde was nog maar nauwelijks be gonnen of Dekkers kreeg een stoot op de 'kin, die hem op de knieën bracht en de scheidsrechter had reeds tot zes geteld, toen de Hagenaar pas weer ovreind kwam. Hij bleek zich toen ook volkomen te hebben hersteld, al bleef hij voorzichtig boksen, omdat voor hem in deze ronde toch geen punten meer te behalen vielen. Reeds in deze eerste ronde bleek echter nog, hoe veel beter het boksen van Dekkers was'en over hoeveel meer techniek hij beschikte dan zijn tegenstander, die daarentegen veel meer lichaamskracht had. In de tweede ronde zorgt Dekkers ervoor, de harde punch van den Deen te ontwijken en plaatst hij een aantal keiharde linksche en rechtsche stooten op de kin van den Deen, die eenmaal op de knieën en tot twee maal toe in de touwen gaat. Deze ronde is geheel voor Dekkers en ook in de derde ronde blijft onze landgenoot voortdurend in de meerderheid, zoodat hij met een rui men puntenvoorsprong overwinnaar blijft. Evenals zijn broer, de weltergewicht Hans Dekkers, zit nu ook Tin Dekkers en de vedergewicht Nicollaas in de kwart finale, terwijl Fock, die het den eersten dag reeds tot de kwart-finale bracht, in deze serie werd uitgeschakeld. NICOLAAS UITGESCHAKELD. Gisteravond werd de kwart-eindstrijd gebokst in het vedergewicht, waarbij onze landgenoot Nicolaas tegen den Zuid-Afri kaan Catterall uitkwam. In de eerste ronde was de Zuid-Afrikaan iets meer in den aanval, doch over het algemeen was het meer een verkennen van elkanders krach ten en hadden de stooten, die geplaatst werden, vrij weinig uitwerking. In de tweede ronde had Nicolaas zich uit stekend hersteld. Van hem ging meer ini tiatief uit en hij wist enkele goede stooten te plaatsen, doch door het feit, dat hij zijn dekking vergat, kon de Zuid-Afri kaan er in slagen toch meer punten door de weinige, maar goed gerichte stooten te verzamelen. In de derde ronde werd het meer een lijf- aan-lijf werk en toen de jury na afloop den uitslag bekend maakte, behoefde het geen verwondering te wekken, dat Catterall als winnaar op punten werd genoemd. Een fout in het boksen van Nicolaas was, dat hij te weinig met beide handen werkte, terwijl ook zijn reageeren op be slissende oogenblikken veel te langzaam is, waardoor goede kansen verloren gingen. DE RUITERTOURNOOI. DE ZWARE DRESSUURPROEF. OOK MAJOOR LEHEUX RIJDT ZEER GOED. BERLIJN, 12 Aug. In den namiddag heb ben de ruiters van de tweede groep de dres- suur-proef op het polo-terrein bij het rijks sportveld afgelegd. Onze landgenoot, majoor G. W. de Heux op „Zonnetje 2" reed' als zevende. De fraaie, bruine vos liep iets losser en levendiger dan „Wodan" van majoor Camerling Helmolt vanmorgen. Soms leek het alsof „Zonne tje" de neiging had om zijn beenen wat slordig neer te zetten, doch dan werd hij keurig in bedwang ge Jouden door zijn be rijder. Even struikelde „Zonnetje" in een korte, vlugge draf dwars over het terrein, doch was dan ook de eenige en zeer kleine fout, die gemaakt werd. De laatste galop ging eenige momenten onregelmatig, doch dit was iets, dat haast bij eiken ruiter voorkomt, daar het paard, dat zich gedurenden den geheelen wedstrijd ingespannen heeft, altijd de neiging ver toont zich bij de laatste galop uit te loopen. Het is dan zeer moeilijk in bedwang te hou den. Doch alles bij elkaar genomen kunnen de Nederlandsche ruiters tevreden over hun prestaties zijn. Morgen rijdt kapt. P. M. R. Versteegh op „Ad Astra". DE OLYMPISCHE SPELEN TE TOKIO. Zal Sovjet Rusland deelnemen? SEISJIN (Korea), 12 Augustus. De Ja- pansche ambassadeur te Moskou, Ohta, die met verlof naar zijn land terugkeert, verklaarde aan een persvertegenwoordi ger, dat Sovjet-Rusland zal deelnemen aan de Olympische Spelen te Tokio in 1940. HET VOETBALTOURNOOI. HET GEVAL PERU. ..SANTIAGO DE CHILI, 12 Aug. Het Chileensche Olympisch Comité heeft beslo ten, den Chileenschen chef de mission een volmacht te verstrekken, volgens welke hij dn overleg met de andere Zuid-Amerikaan - sche delegaties te Berlijn kan beslissen over het al dan niet verlaten der Olympische Spelen. Het Comité heeft daarbij vastgesteld, dat deze daad van solidariteit jegens Peru niet is gericht tegen Duitschland of het Duit- sche Olympische Comité maar bedoeld is als- protest tegen de besliseing van de F. I. F. A., waarbij de wedstrijd Oostenrijk Peru opnieuw werd vastgesteld. SLUITINGSPLECHTIGHEID TE KIEL. Gisteravond vond te Kiel de sluitings plechtigheid van de Olympische zeilwed strijden plaats. Het Olympische vuur, dat negen dagen in de mast van den Hansakoch, welke midden in het vaarwater was gean kerd, gebrand had, werd uitgedoofd en de Olympische vlag gestreken. De plechtigheid werd door een enorme menigte bijgewoond. Nadat in een grooten halven cirkel eenige militaire eerecompagnieën waren opgesteld, volgde het défilé van de zeilers van 26 lan den, die door het publiek geestdriftig wer den toegejuicht. De vlaggen van de landen, die aan de zeilwedstrijden hebben deelge nomen, wapperden aan de hooge masten, die de witte zuilen met de vijf Olympische ringen en de vergulde olijftakken, flankeer den, alles beschenen door de felle lichtbun dels van de schijnwerpers. De plechtigheid werd door een groot aan tal autoriteiten bijgewoond. De leider van den Duitschen Zeilbond las voor de tien duizenden de namen van de Olympische winnaars voor. Aan de zes masten gingen onder het spe len van de volksliederen, de vlaggen van de winnende landen, Duitschland, Enge land, Nederland, Noorwegen, Zweden en Italië, omhoog, terwijl de militairen het ge weer presenteerden en alom gejuich op steeg. De voorzitter van den Duitschen zeil bond, Kewisch, deelde mede, dat de Olym pische medailles pas in Berlijn aan de win naars zouden worden uitgereikt, doch na mens het olympisch comité bood hij den kampioenen de lauwerkransen aan, welke hen door eenige jonge meisjes op het hoofd werden gedrukt. Op dat moment stegen van de oorlogsschepen in de haven lichtra- ketten omhoog, welke de omgeving in een fantastischen gloed zetten. Tot besluit werd nog het woord gevoerd door den eersten burgemeester van Kiel. EEN ONDERHOUD MET VAN VLIET EN SCHILLING. Met den D-trein uit Berlijn arriveerden gisteravond de Nederlandsche wielrenners in ons land. Het gezelschap splitste zich in Amersfoort, zoodat het eene gedeelte in de richting Amsterdam en het andere in de richting Utrecht de reis voortzette. Wij wa ren in de gelegenheid de heeren Schilling en van Vliet eenige vragen te stellen. Schil ling bleek niet tevreden te zijn met het be haalde resultaat. Op onze vraag wat er dan aan haperde, antwoordde hij, dat men de Nederlanders iets afgenomen had door het protest van Van Vliet af te wijzen. Arie van Vliet nog eenigszins qpder den indruk van het gebeurde, antwoordde op onze vraag of hij dacht dat het opzet van Mer- kens was geweest: „of het opzet was, durf ik niet te zeggen, maar hij deed het waar schijnlijk met den moed der wanhoop". „De overwinning in de tijdrace, had je die verwacht?" „Ja, zoo'n beetje wel, an ders had ik ook heelemaal niets gepres teerd". „De organisatie was zeker perfect?" „Neen, bij het wielrijden was het heele maal niet in orde. Er was natuurlijk wel een internationale jury, maar de baan- en bochtcommissarissen waren allen Duit- schers. Veel oude renners van naam ver klaarden absoluut gezien te hebben, dat Merkens wel degelijk schuld had. Het hielp, echter niet, de jury hield voet bij stuk". Arie van Vliet zou hedenochtend door de Woerdensche burgerij op feestelijke wijze worden ingehaald. Met denzelfden trein kwam bovendien nog mede de degenschermer Weber. Deze deelde ons nog mede, dat het zoo jammer was geweest, dat de Nederlandsche equipe tegen Zweden niet één partij meer gewon nen had. Ongetwijfeld zou dan een redelijk resultaat bereikt zijn, want nu is Zweden als tweede geëindigd. Ook deelde de heer Weber nog mede, dat bij het vertrek uit Berlijn verschillende schermers van de Ne derlandsche sabelequipe last van hun keel hadden en hierdoor nadeelig beïnvloed werden. „Vad." SPORT ATHLETIEK JESSE OWENS LOOPT WEER 10.3 OVER 100 METER. Hij verliest echter met verspringen van Leichum. Gisteravond werden in Bochum athle- tiekwedstrijden gehouden, die werden op geluisterd door de deelneming van een aantal athleten van de Amerikaansche en Japansche Olympische Athletiekploegen. Achtduizend toeschouwers waren geko men om de buitenlandsche athleten aan het werk te zien. Het hoogtepunt vormde natuurlijk de prestaties van Jesse Owens. De zwarte athleet liep de 100 meter in den prachttijd van 10.3 sec, terwijl de Duitschers Hom berger en Borchmeyer er beiden 10.5 sec. over deden. De 1500 meter werd door Cunningham gewonnen in 4 min. 0.2 sec. voor Schaumburg. De 400 meter was voor den Japanner Aihara met een tijd van 50.8 sec. bij het verspringen zorgde Lei chum voor een verrassing door 7.25 meter te springen, terwijl de wereldrecordhou der Owens slechts 7.02 meter haalde. De Japanner Adashi won het polstokhoog springen met een sprong van 4 meter voor Sefton met 3.80 meter. Bij het hoogsprin gen was het wederom een Japanner, die de beste prestatie leverde. Tanaka sprong 1.90 m. terwijl Thurber en Weinkoetz slechts 1.80 meter haalden. Het kogelslin geren won Blask met een worp van 53.39 meter, voor den Olympischen kampioen Hein, terwijl Woellke slechts 15.68 meter behoefde te halen, om als eerste bij het kogelstooten te eindigen. ZWEMMEN ONDERLINGE WEDSTRIJDEN „DE ZIJL". Gisteravond werden in de zweminrich- ing „De Zijl" de jaarlijksche on derlinge wedstrijden gehouden. De uitsla gen luiden als volgt: 25 m. schoolslag, meisjes 1214 jaar: 1. Maartje Brugman 27.6 sec., 2. Wolly Bie- gelaar 27.9 sec.; 3. Dolly Verhoeven 28.6 sec. 25 m. schoolslag jongens 1214 jaar: 1. C. Lepelaar 24.6 sec.; 2. Joh. Bey 25.6 sec.; 3. J. Dreef 26.2 sec. 50 m. vrije slag meisjes 1416 jaar: 1. S. van Duuren 45.6 sec.; 2. T. Bilderbeek 47.4 sec. 50 m. schoolslag jongens: 1. J. Koning 48.6 sec., 2. A. Faasse 49.4 sec., 3. W. van Schaick 26.2 sec. 50 m. rugslag dames: 1. E. W. Arnoldus 46 sec.; 2. M. v. d. Meij 54 sec.; 3. G. v. d. Lelie 55.8 sec. - 50 m. schoolslag heeren: 1. W. Geeve 40.4 sec., 2. W. Hasselbach 42.6 sec. met handslag; 3. D. Kraaienbrink 42.6 sec.; 4. A. Kraaienbrink 46.6 sec. 25 m. vrije slag meisjes 1214 jaar: 1. Dolly Verhoeven 27.2 sec.; 2. Maartje Brugman 29.6 sec.; 3. Willy Biegelaar 30.2 sec. 25 m. vrije slag jongens 1214 jaar: 1. J. Dreef 21.4 sec.; 2. C. Lepelaar 23.6 sec., 3. Joh. Bey 26.2 sec. 50 m. rugslag jongens 1416 jaar: 1. C. Boekkooi 46.2 sec., 2. J. Blansjaar 48.2 sec., 3. A. Faasse 57.4 sec. 50 m. rugslag meisjes 1416 jaar: 1. C. v. d. Lelie 53 sec., 2. H. Swanenburg 56.2 seconde. 50 m. vrije slag dames boven 35 jaar: 1. mevr. StouteRamak, 2. mevr. Mooten, 3. mevr. Groeneweg. 50 m. vrije slag jongens van 1416 jaar: 1. C. Boekkooi 39a4 sec., 2. A. Faasse (op gegeven). 100 m. vrije slag heeren: 1. J. de Loof 1 min. 15 sec., 2. A. Sanders 1 min. 16 sec.; 3. P. Lut 1 min. 17.8 sec. 50 m. schoolslag meisjes 1416 jaar: 1. H. Swanenburg 49.2 sec.; 2. S. van Duuren 51.8 sec., 3. F. Verstraaten 53 sec. 50 m. schoolslag heeren veteranen met voorgift: 1. C. Broers 1 min. 15.6 sec., 2. W. v. d. Berg 1 min. 18 sec., 3. A. Broers 1 min. 18.2 sec., 4. P. Lepelaar 1 min. 19.6 sec. 50 m. rugslag heeren: 1. H. Kapaan 41.2 sec., 2. F. v. d. Horst 45.6 sec., 3. W. Geeve 45.8 sec. 50 m. schoolslag dames: 1. E. W. Arnol dus 45.6 sec., 2. Rie v. d. Meij 51.6 sec., 3. Jo v. d. Meij 53.1 sec. 50 m. vrije slag heeren: 1. J. Blansjaar 33 sec., 2. A. Sanders 33.2 sec., 3, P. Ver- sluys 33.6 sec. Onderwater zwemen: 1. E. W. Arnoldus 25.5 meter, 2. H. Swanenburg 23 meter, 3. C. Dreef 20. 5meter. Onderwaterzwemmen heeren: 1. M. Ar- bouw 27 meter. 2. A. Kraaienbrink 26:5 meter, 3. F. v. d. Hotst 25 m. Bal werpen (twee worpen): 1. J. v. d. Meij 9.5 en 9.5 meter, 2. Rie v. d. Meij 8.5 en 9 meter. Gemengde estafette: 1. Ploeg 7 tijd 2 min. 5 sec. (dames S. van Duuren, B. Blok, en de heeren H. Kraaienbrink, H. Kapaan en P. Versluijs); 2. Ploeg 2, tijd 2 min. 7.6 sec.; 3. Ploeg 4, tijd 2 min. 9.4 sec. Twee waterpolo-wedstrijden: De Zijl IV—S. Z. V. I 2—3. Nederlaag wedstrijd De Zijl IH. Z. C. I (Den Haag) 22. WATERPOLO POELMEER I—H. P. C. H 3—3. Voor de nederlaagserie vond deze wed strijd te Oegstgeest plaats. Door verhinde ring van Dr. Liezenberg werd de opstel ling van Poelmeer nogal gewijzigd. H. P. C. was volledig. Dadelijk na het begin weet C. Witte door opzwemmen en een hard diagonaal schot den stand op 10 te brengen. De partijen wogen vrijwel tegen elkaar op, ofschoon het grootste gevaar van Poel- meer's achterhoede kwam, die ditmaal ver sterkt was met J. Ydens. Deze wist mét een snelle rush voor het vijandelijk doel te komen om magnifiek in te schieten. (20). Eindelijk had HPC succes na een fout van Poelmeers achterhoede 21. Hiermee kwam de rust. Na de rust wist H. P. C. gelijk te maken. (22). Fel werd er om 't winnende doel punt gestreden. Dit kwam van de hand van B. Vroom, hierbij een beetje gehol pen door een fout van den keeper van H. P. C. (32). Vlak voor het einde wist El frink van H. P. C. gelijk te maken. Hiermee kwam 't einde van een zeer goed en sportief gespeelden wedstrijd on der de goede leiding van den heer Wes terbrink. VOETBAL U. V. S.—U. V. V. Het elftal van U. V. V. dat a.s. Zater dag tegen U. V. S. speelt (terrein Kanaal- weg), komt als volgt uit: Doel: Wilbrink. Achter: Hartog en Schiller. Midden: Coerman, Slingerland en Kerk hoven. Voor: Schipper, Sparenburg, Hardeman, de Ridder, G. Pino. Als bijzonderheid deelen wij nog mede, dat de spelers Slingerland, Kerkhoven, Spa renburg en G. Pino oud-leerlingen zijn van den U. V. S.-trainer H. Schwarz. Zoo als men weet was Schwarz jaren geleden ook oefenmeester van U. V. V. en behoor den deze spelers nog tot de adspiranten. SCHAKEN Het intern, schaaktournooi te Nottingham. Flohr wint van Capablanca. Bogoljubow verliest van Botwinnik. De uitslagen van de gisteren in de derde ronde van het internationale schaaktour nooi gespeelde wedstrijden luiden: AljechinTylor remise. Flohr wint van Capablanca. TartakowerLasker remise. Bogoljoebof verliest van Botwinnik. FineThomas afgebroken. AlexanderRechevSky afgebroken. Winter verliest van Vidmar. Dr. Eu we was vrij. Men meldde ons gisteravond uit Not tingham: Hoe kort het tournooi ook nog aan den gang is, er is toch reeds eenige teekening te bekennen. Dat Euwe de leiding kreeg, is natuurlijk voor zijn talrijke schaakvrienden verheu gend, maar nog van grooter belang is de wijze, waarop hij zijn partijen tegen Re- chewski en Vidmar won. In geen van beide was meer een spoor van de onzekerheid te bekennen, die zich in enkele zijner partijen te Zandvoort van hem meester maakte. De wereldkampioen heeft voor zichzelf een prachtige stimulans gekregen, die hem in het verdere verloop van het tournooi zal steunen. Op Euwe volgen na de tweede ronde Bot winnik en Fine en ook het gehalte hunner partijen was uitstekend. Het valt te voor zien, dat beiden een hooge plaats zullen bezetten. In rust en kalmte kunnen zij met den wereldkampioen wedijveren. Het spel van den oud-wereldkampioen vertoont tot dusver een niet te miskennen onzekerheid. De partijen, door hem tot nu toe gespeeld, zullen geen kenner geheel bevredigd heb ben. Wij zullen in een der volgende versla gen nog wel gelegenheid hebben op de oor zaken hiervan terug te komen. FlohrCapablanca. De voornaamste par ty van de ronde van gisteren was die tus- schen Flohr en Capablanca. In een nor maal dame-gambiet paste Capablanca 'n variant van Tartakower toe, die te Zand voort veel werd gespeeld. Flohr was goed op de hoogte van deze opening en wist eenig voordeel te behalen. Hij bezorgde zijn tegenstander een geïsoleerden pion op d5 en blokkeerde het sterke centrumveld' d4 met een paard. Tenslotte moest Capablanca de kwaliteit afstaan; hij kon niet verhin deren, dat een grooten afruil plaats vond. De ex-wereldkampioen kon het eindspel van looper tegen .toren niet houden. Hij speelde nog een reeks zetten onnoodig door en gaf bij den 64sten zet op. BotwinnikBogoljoebof. Botwinnik speel de een goede partij met zwart tegen Bor goljoebof. Het was een Indische verdediging met b7b6. Botwinnik behandelde de ope ning uitstekend. In het middenspel bracht hij een paard naar d4, rukte met zijn pion nen op en dreef de witte stukken terug. Bo goljoebof moest de rol van verdediger spe len, kon echter tegen het scherpe spel van zijn tegenstander niet veel uitrichten. Zijn stukken kwamen slecht te staan. Toen met den 25sten zet Botwinnik op de d-lijn be slissend binnendrong, gaf Bogoljoebof op. Een door den Russisch en kampioen sterk gespeelde partij. TartakowerLasker. In de ontmoeting TartakowerLasker gaf de Poolsche mees ter blijk niet op remise te willen spelen te gen zijn gevreesden tegenstander, blijkens de opening f2f4. Dr. Lasker kon niet verhinderen, dat Tar takower een aanvalsstelling kreeg. Hij verdedigde zich goed en bezorgde zijn te genstander een geïsoleerden pion. Het ini tiatief behield echter Tartakower. Toen de stelling vereenvoudigd werd, stelde Tar takower remise voor, hoewel hij wellicht nog iets in het voordeel was. AljechinTylor. Aljechin speelde een dame-gambiet met ruil op d5. Tylor deed aanvankelijk de beste zetten, maar ver zwakte daarna de stelling, door het te vroeg opspelen van zijn b-pion. Aljechin, die in het begin positioneel speelde, ging plotse ling gewaagd te werk. Thans verzwakte hij de stelling door zijn koningspion naar vo ren te brengen. Tenslotte gelukte het hem toch een pion te veroveren. In een eindspel van toren en raadsheer plus vier pionnen tegen toren plus paard en drie pionnen, was de winst voor Aljechin zeker niet ge makkelijk. Na de pauze werd de ex-wereld- kampioen verrast door een offer, dat hem een pion kostte en tegen het uur van eindi gen moest hij wel met remise genoegen ne men. AlexanderRechevky. De partij Alexan derReohevsky was een Siciliaansche ope ning in de voorhand. In het middenspel deed Rechevsky een pion-zet, waardoor hij de koninginne-vleugel iets verzwakte. Wit ondernam onmiddellijk een aanval op den achtergebleven c-pion. Rechevsky had ech ter met zijn fijnen positie-blik goed gezien, dat deze zwakte niet van belang was. Zijn kansen op den koningsvleugel waren groo ter. Alexander verdedigde uitstekend en kon door een pion op te geven den aanval afslaan. Hij ruilde de torens om een konin- gifine-eindspel te verkrijgen. De partij is afgebroken en het is nog onzeker of Re chevsky haar zal kunnen winnen. WinterVidmar. De Engelsche voorvech ter, Winter, bracht het er minder goed af tegen prof. Vidmar. Zij speelden een nor maal koninginne-gambiet, waarin Winter den in Moskou veel gespeelden zet dame d-c2 toepaste. Vidmar schoof den c-pion door en speelde op den koningsaanval, zoo als voor wit deze variant goed en gebrui kelijk is. Het bleek spoedig, dat hij dezen variant door en door kende en hij bracht ook nog een verbetering in de door hem met dezen variant tegen Gruenfeld in Karlsbad gespeelde partij. Winter zag te- genkansen op den dame-vleugel, waarheen hij al zyn figuren bracht. Vidmar had ook hier voorzorgsmaatregelen getroffen en zette den witten aanval stop. Toen gaf Win ter bij den 28en zet op. FineThomas. Fine volgde precies de zetten van Euwe tegen Rechevsky uit de eerste ronde, maar kon door goed tegenspel van Thomas geen voordeel behalen. Pas in het middenspel gelukte het hem de zwarte pionnen-stelling te verzwakken en daarbij een pion te veroveren. Thomas ver schafte zich tegenkansen in een vrijen pion op de d-lijn, later deed hij een zwakken zet, waardoor een kansrijk toreneindspel voor den Amerikaansohen meester ontstond. De Engelsche speler verdedigde zich echter van dit oogenblik af uitstekend en de afge broken stelling doet de mogelijkheid van een remise voorzien. De stand is nu: Botwinnik 2 y2 pnt.; Euwe 2 pnt.; Fine 1 y2 pnt.; Flohr en Thomas 1 pnt. en een afgebroken partij; Bogoljoebof, Winter, Tartakower en Vidmar 1 pnt.; Al jechin y3 pnt. en twee afgebroken partijen; Alexander, Rechevsky en Capablanca pnt. en een afgebroken partij. WIELRENNEN PIJNENBURG WINT ACHTER MOTOREN Van Egmond wint de omnium. Gisteravond werden op de wielerbaan te Hilversum wedstrijden verreden, waar aan ook door de bekende renners Billiet (België) en Christensen (Denemarken) werd deelgenomen. De uitslagen luiden: Omniumwedstrijd voor profs: sprint 1. Van der Linden 16.8 sec., 2. Van Egmond, 3. Christensen. Tijdrace over 500 meter met vliegen den start: 1. Van Egmond 32.2 sec., 2. van der Linden 33.1 sec., 3. Christensen 34.3 sec. Klassementswedstrijd over 16 ronden met 4 klassementen: 1. Van Egmond 11 punten, 2. Van der Linden 8 punten, 3. Christensen 5 punten. Totaalklassement: 1. Van Egmond 4 punten, 2. Van der Lin den 5 punfen; 3. Christensen 9 punten. Wedstrijd achter groote motoren in drie manches: Eerste manche over 15 km.: 1. Pijnenburg (Ceurremans) 16 min. 36.4 sec., 2. Billiet (Groen) op 40 meter, 3. Alkema (Wiersma) op 5550 meter. Tweede mache over 20 km.: 1. Pijnen burg 21 min. 11.6 sec., 2. Billiet op 60 m., 3. Alkema op 740 meter. Derde manche over 20 km.: 1. Billiet 21 min. 50.8 sec.; 2. Pijnenburg (moest wegens pech van rijwiel veranderen) 370 m. 3. Alkema op 490 meter. Totaalklassement: 1. Pijnenburg 4 pun ten, 2. Billiet 5 punten, 3. Alkema 9 pnt. De achtervolgingswedstrijd om den Bras sard over 12 ronden werd door Westbroek gewonnen, die in 4 min. 27 sec. 60 meter op Koopman inliep. De 20 ronden wedstrijd voor nieuwelin gen werd ditmaal gewonnen door Van der Steeg met 4 punten en in den tyd van 6 min. 59.1 sec., gevolgd door van Breda 3 punten, Remkes 2 punten, Schel 1 punt. Daar deze wedstrijd de beslissing moest brengen en Van Breda in de vorige vier wedstrijden 10 punten had behaald, werd hij nu met 13 punten winnaar van den Gooi- en Eemlanderbeker. Koppel wedstrijd over 30 km.: 1. Weste- meijerPelwijk 13 punten, tijd 44 min. 15 sec.; 2. Van StekKoopman 12 punten; 3. WestbroekPoppes 7 punten; 4. Pistorius Verhoef 4 punten. DE VAN SCHENDELS GEHULDIGD. In gezelschap van den onafhankelijken rijder Marcaillou, die 12e in het algemeen klassement is geworden, zijn de Neder landsche Tour de France-rijders Albert en Anton van Schendel in hun woonplaats, Toulouse teruggekeerd. De renners, die door him uitstekende prestaties een groote populariteit hebben verworven, werden door tal van officieele personen uit Toulouse en door een reus achtige menigte verwelkomd. Nadat zij door een aantal sprekers waren gehuldigd, werden zij in triomf door de groote menschenmassa, die hen ware ova ties bracht, naar hun woningen begeleid. De renners waren ontroerd door de uitbun dige bewijzen van sympathie, waarmede zij werden ontvangen en het duurde langen tijd, alvorens zij van hun verdiende rust konden gaan genieten. MOTORSPORT EEN NACHT ORIENTEERINGSRIT. Het Provinciaal Bestuur van de K. N. M. V. in de Provincie Zuid-Holland, organi seert op Zaterdag 29 en Zondag 30 Augus tus a.s. een Nacht-Orienteeringsrit voor motorrijders en automobilisten. De start vindt des avonds te 10 uur plaats bij Café Willem Bakker aan den Deyl, waar de rit ook zal eindigen. De af te leggen afstand bedraagt circa 400 km., waarbij halverwege een uur rust wordt gehouden. De gemiddelde snelheid bedraagt voor de 125 cc Klasse 36 km. per uur. Voor de zwaardere solo- en duo-klasse 40 km. per uur, en voor zijspan en auto klasse 45 km. per uur. Deelname is ook toegestaan aan niet- K. N. M. V.-leden. Reglementen zijn verkrijgbaar op het secretariaat der K. N. M. V. en bij het se cretariaat van het Provinciaal Bestuur, den Heer K. Burlage, Dintelstraat 3739, Den Haag.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8