DONDERDAG 13 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 GEMEENTERAAD VAN WASSENAAR UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. PROTEST RAAD INZAKE RAADHUIS- BOUW. Door de Rotterdamsche architecten Hooykaas Lockhorst. Door bovengenoemde architecten werd heden onderstaande protest aan den Raad dezer gemeente gericht: Zeer onaangenaam werden wij getroffen door de verschillende persverslagen over de Raadsvergadering van 24 Juli j.l. waar in het voorstel van het college van B. en W. om het door ons ingediende ontwerp voor een Raadhuis voor Uwe gemeente te doen uitvoeren, is verworpen en het door ar chitect C. J .Blauw ingediende ontwerp voor uitvoering is gekozen. De wijze waarop door uwen voorzitter, als minderheid van het college van B. en W., stelling is genomen tegen het door ons in gediende ontwerp, was onverdiend, boven dien misleidend en voor onzen goeden naam blameerend. Onze vertrouwensman, die als toehoorder de raadszitting bijwoonde, heeft ons een vrijwel stenografisch opgenomen verslag verstrekt waaruit blijkt, dat be halve hetgeen door de pers is gepubliceerd, door Uwen voorzitter, in felle critiek, uit drukkingen zijn gebezigd als „met eens an ders kalf geploegd" enz. en insinuaties zijn geuit die den schijn van verdachtmaking tegen ons aannemen en ons noodzaken hier tegen protest aan te teekenen. Noch de goede geest van de, ter voorberei ding van 't ontwerp gevoerde besprekingen met Uwen Voorzitter en beide Wethouders, noch de bewoordingen van het voorstel aan den Raad, waarin ondermeer wordt ver klaard dat „zoowel de meerderheid als de minderheid van het college volledig erkent, de goede hoedanigheden, welke beide ont werpen bevatten" deden ons een onheusche behandeling verwachten. De door een der dagbladen tegen ons ont werp gevoerde actie met publicatie van on juiste en niet vergelijkbare afbeeldingen, deed ons echter onzichtbare krachten ver moeden. Het vertrouwen in het college van B. en W. en den raad was oorzaak, dat wij niet protesteerden doch de komende zaken rustig afwachten. Hoewel overtuigd dat geen verandering in het door Uwen Raad genomen besluit mogelijk is, noch door ons wordt gewenscht. achten wij het toch ons goed recht, tegenover de ondergane behan deling en ter wille van onzen goeden naam, Uwen Raad met de volgende feiten in ken nis te stellen: Nadat op 29 April j.l. het door ons ont worpen plan was ingediend heeft op 28 Mei da.v. een onderhoud met het college van B. en W. plaats gehad, waarbij de ge- wenschte wijzigingen in algemeenen zin, werden besproken. Hierbij kwam vast te staan, dat het door ons ingediende ontwerp moest worden omgewerkt. De hoofdpartij naar het midden moest worden verschoven en de ingang voor het Publiek niet aan de achtergevel mocht worden geprojecteerd. De tijd ontbrak echter om op de details in te gaan zoodat door Uwen voorzitter een persoonlijk onderhoud met een onzer werd vastgesteld op 2 Juni j.l. v.m. 9.30 uur. Tijdens dit onderhoud werden ons ver trouwelijke medeaeelingen gedaan over de te volgen gedragslijn en eventueele samen werking, terwijl in tegenwoordigheid van den inmiddels verschenen secretaris uwer gemeente, het door ons ter conferentie medegebrachte verbeterde 2e. ontwerp werd besproken, hetgeen door uwen voorzitter geen bezwaar werd geacht, daar onze con current op Zaterdag 30 Mei ook reeds een variant ontwerp had getoond en besproken. De aanwijzingen van uwen voorzitter aan ons gegeven omtrent algemeene groepee ring en ligging van de vertrekken hebben mede geleid tot de oplossing van het vraag stuk in 2e instantie. Dat hierbij de in het le plan Blauw gemaakte fouten thans door ons werden gemaakt was ons niet bekend en is ons ook niet medegedeeld. Integendeel. Geen bezwaar werd gemaakt tegen de lig ging van den ingang van het publiek, de afzonderlijke ingang voor den burgemeester werd zelfs een voordeel geacht. Op aanwijzing van uwen voorzitter werd de Hal voor het Publiek verkleind en ver geleken met de afmetingen van de Hal in het raadhuis te Boskoop, waarvan een tee- kening werd geraadpleegd. De kamer van den inspecteur werd omgewisseld met die voor de wethouders. De door ons gemaakte opmerking dat de afmetingen en groepee ring van de verschillende ruimten thans af weken van de programma-eischen, speciaal wat betreft de ligging van de kamer in spector en de afmeting van de Hal pu bliek, werd door uwen voorzitter niet als een bezwaar aangemerkt. Op de verdie ping werden als gevolg van de aanwijzi- gingen de kamer van den directeur van ge meentewerken omgewisseld met die van de administratie. Over de raadszaal werd geen critiek gehoord, hoewel toen ook, de later als „alcoof" gekwalificeerde ruimte aan wezig was! De vergroote Hal voor de Raadszaal en de ligging van de leeskamer werden guns tig beoordeeld. Het plan van het sousterrein werd omgewerkt, het stempellokaal van een tweeden uitgang voorzien enz„ kortom wij meenden thans een plan naar genoegen van de principalen te hebben samengesteld. Een en ander leidde tot een algeheele omwerking van het exterieur waarbij wij angstvallig getracht hebben onze architec tuur te behouden. De opmerking dat dak- vorm en bekroning van ons voorontwerp niet werden aanvaard, was voor ons aan leiding een dakvorm met hoekkepers en spitsbekroning te ontwerpen, hoewel wij als variant een gevelontwerp indienden in den geest van ons voorontwerp. Eind Juni had een onderhoud plaats tusschen het col lege van B. en V»architect Blauw en on der ge teek end en, waarbij de vraag werd ge steld of de architecten in principe bereid waren, eventueel samen te werken bij de uitvoering van een der plannen. Door geen der partijen werd hiertegen bezwaar ge maakt mits de daarvoor geldende honora rium-regelingen werden aangehouden. Het was ons aangenaam op den 9e Juli het bericht te mogen ontvangen, waar in het college van B. en W. aan den gemeenteraad het voorstel deed, ons plan voor uitvoering te kiezen, zoo dat wij met vertrouwen de toekomst tegemoet zagen. Door de verschillende be sprekingen waren wij in de veronderstel ling dat, mocht de raad het voorstel niet aanvaarden, „samenwerking" het 2e voor stel zou zijn. De feiten hebben echter aan getoond dat onze veronderstelling te opti mistisch is geweest. Het moge Uwen Raad thans duidelijk zijn dat de wijze waarop het voorstel is verworpen en het daarop ge volgde besluit is genomen, ons in hooge mate heeft gegriefd en wij er prijs op stel len dat onze naam in eere wordt hersteld, temeer daar verschillende Raadsleden zich, volgens eigen erkenning, ondeskundig ach ten en onder den invloed der felle critiek van den voorzitter hun stem aan de minderheid van het college hebben gegeven en daardoor onbewust ons on recht hebben aangedaan. Wij doen dan ook een beroep op den raad om te willen be vorderen dat onze naam zoo spoedig moge lijk in eere wordt hersteld, wij volkomen worden gerehabiliteerd en hiervan mede- deeling wordt gedaan aan de Pers. Rotterdam, 11 Augustus 1936 't welk doende enz. Dan volgt onderteekening. DOOR AUTO GEGREPEN. Wielrijder ernstig gewond. De knecht van den landbouwer J., wo nende aan het Goudscherijpad, die gister avond dit pad met zijn rijwiel kwam af rijden en den rijksstraatweg op wilde gaan in de richting Leiden, werd gegrepen door een van deze richting komende auto. De gevolgen .waren zeer ernstig. De man werd geschept en op den weg gesmakt, waar hij ernstig gewond bleef liggen. Benevens tal van ernstige bloedende verwondingen be kwam hij tevens een armfractour. Zijn rij wiel bleek totaal versplinterd. Dr. Schreu- der van Zwamraerdam, die spoedig ter plaatse was, heeft de man behandeld en vervoerd. Omtrent de schuldvraag is tot heden niets bekend. Personalia. Voor het examen Hoofd- asrte is geslaagd de heer D. Baas. Kozakken-manieren bij Kozakken-uit voering! De Djiguiten kozakken, die hier gisteravond op het terrein der A.V.V. „Alphen" menig handig staaltje van ruiter- kunst te zien gaven, behoefden waarlijk niet over gebrek aan belangstelling voor hun kunst te klagen. Reeds geruimen tijd voor dat het spel een aanvang zou nemen, verdrong zich een dichte massa belangstel lenden voor de controle. Het gedrang nam weldra zoodanige proportiën aan, dat de politie handelend moest optreden en' zelfs van de gummistok gebruik moest maken. Een der controlehokjes verhuisde zelfs naar lagere regionen, terwijl ook een ge deelte der verdere afrastering door het ge drang werd vernield, 't Was al bijna don ker alvorens het overtalrijk belangstel lend publiek zich op het terrein een plaats had veroverd. Zou het hoogtepunt der cri sis voorbij zijn? Concours-successen. De bekende Mu ziek- en Zang-directeur, de heer M. J. Markx, alhier, behaalde op het concours te Bunschoten met de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" te Aarlanderveen in de eere- afd. gemengde koren een le prijs en te Via- nen met de Chr. Zangvereen. „Looft den Heer" te Ter Aar in dezelfde af dl eveneens een le prijs en 's avonds in den eere-wed- strijd wederom een le prijs. Verkooping. Bij de gisteren ten over staan van notaris S. J. Ruizveld gehouden verkooping in hotel „De Vergulde Wagen" werd het huis Steekterweg 290 met aan- hoorigheden in totaal in bod staande op 2750.afgemijnd op 1.door den heer H. Turkenburg, doch niet gegund. Een dure schop. De auto-bestuurder G. uit Bodegraven, die gister bij de auto maat in de Emmalaan benzine had ingeno men, reed bij het vertrek een schop stuk aan het werk van de Rijksstraatweg-ver breeding. Zekere K. ontstak daarover zoo danig in woede, dat hij G. met de schop een hevige slag op zijn arm toebracht, zoo dat een diepe bloedende wonde ontstond, welke door dr. H. werd verbonden. G. deed van het voorgevallene aangifte bij de po litie. BOSKOOP. St. Joseph-Gezellen-Ver. Woensdag avond 11 Augustus werd er door de St. Jozef-Gezellen-Ver. afd. Boskoop een pro- paganda-feestavond gehouden in het R.K. Ver. Gebouw, waarbij o.m. medewerking verleenden de „Kolping Sing Song Sin gers" en „Adagio" onderafd. van de Gez. Ver. uit Gouda. De vice-praeses, de welgeerw. kap. S. Stroek, opende deze avond met een woord van welkom tot den zeereerw. heer pas toor A. M. J. van Meeuwen, den districts- praeses den weleerw. kap. Th. van Segge- len uit Gouda en de talrijke aanwezigen. Vervolgens hield kap. van Seggelen een korte propaganda-rede. Een half jaar ge leden, aldus spr., las ik een art. van pa ter van Ginneken over de verschillende stroomingen die bovenkomen in de maat schappij, waarin hij een scherpe grens trekt tusschen drie stroomingen, waarvan uit eindelijk een de overwinning zal behalen. De eerste strooming is het Aziatische communisme, dat angstwekkende afmetin gen aanneemt, en dat een stelsel heeft dat haar volgelingen weet te bezielen en te be geesteren, zoodat duizenden er voor in den dood gaan, juist zooals in den eersten Christentijd. Zoo zien wij geheel Spanje reeds in vuur en vlam door de communisten en de ge volgen hiervan voor de andere landen zijn niet te overzien. Een tweede strooming is de allesover- heerschende macht van het Amerikaansche groot-kapitaaL Ik ben niet tegen het kapitaal of tegen de kapitalist, maar wel tegen den strijd die deze voeren voor eigen voordeel, waar voor zij desnoods de geheele wereld ont ketenen. Ook zij hebben een ideaal, waar voor zij strijden, maar dat is slechts voor deel en goud. De derde strooming is het Katholicisme, dat 20 eeuwen is gegrondvest en waarbij men zich heeft opgeofferd tot den dood, voor Christus. Wij, Nederlanders, beleven wij scherp het katholicisme en brengen wij ons ideaal en onze doelstellingen voldoende naar vo- .ren? Wen moeten ons zelf niet beschouwen als de 100 pet. Katholiek of de zoo heerlijk voldane Katholiek zijn alleen in de kerk. Wij moeten strijd voeren tegen het com munisme en het groot kapitalisme. Chris tus heeft gezegd: „Ik ben met U tot aan het einde der wereld" en wij zijn de gronves- ten die de poorten der hel niet zullen kun nen overweldigen. Ligt het aan de leer? Neen. Aan het be leven van die leer? Hierop zult gij zelf moeten antwoorden. Als wij, Katholieken, ons 100 pot. gaven, zou de toestand hier op aarde veranderen. Wij moeten bewer ken, dat de ontredderde maatschappij komt op den grondslag van het katholiek- solidarisme, waarbij ontzaglijk veel goeds gedaan kan worden door twee wetten, de wet der naastenliefde en de wet der recht vaardigheid. Wij moeten nauw aaneenge sloten blijven, vooral in het katholiek ver- eenigingsleven. ■Als wij de jongemannen kunnen begees teren voor ons ideaal, als wij hen kunnen meegeven lessen voor him verder leven, hun karakters vormen of hervormen en zij hun beginseden uitleven, dan is de jon geman de kracht voor morgen en zal er een geweldige kracht uitgaan ten goede. De ouders moeten belang stellen in het- gaan him jongens aangaat en in de ver- eenigingen waarvan zij lid zijn. Zij moeten een bijzondere belangstelling hebben voor de voltooiing van de opvoe ding der jongens. De tijden zijn moeilijk en zwaar, maar alleen door het Kruis ko men wij naar boven. Dit Kruis te volgen kan en moet, en God zal het Zijne er bij doen om te leven zooals Hij het vraagt. Wij hopen en vertrouwen, dat de katho lieke jongemannen eensgezind zullen mee werken opdat vervult moge worden dat gene, wat te Rome geschreven staat. Christus heerscht, Christus regeert, Chris tus triompheert. Hierna werd door de leden der St. Jo seph-Gezellen-Ver. uit Boskoop opge voerd: „De nieuwe Burgemeester", een klucht in 2 bedrijven. Nadat vervolgens, door den zeereerw. heer pastoor v. Meeuwen de prijzen uitge reikt waren van de gehouden nederlaag wedstrijden der Biljartclub „Adolf Kol ping" richtte pastoor v. Meeuwen het woord tot den scheidenden kapelaan S. Stroek, die benoemd is tot kapelaan te Delft. Zijneerw. feliciteerde kap. Stroek met zijn benoeming en betreurde het, dat hij kap. Stroek moest verliezen, daar zij steeds als vrienden geleefd hadden. Voorts dankte spr. hem voor al datgene wat hij voor Boskoop gedaan heeft, vooral tij dens spr.'s ziekte, toen hij de plaats van den pastoor ingenomen heeft en voor het vele werk en de zorg aan de St. Joseph- Gezellen besteed, waarvoor hij de rechte man op de rechte plaats bleek te zijn. Verschillende sprekers richtten nog het woord tot den scheidenden kap. o.a. de heer H. Mathot namens den L. T. B., de heer J. C. Vermeulen namens de K. S. A. en de heer H. Sterkenburg namens de Ge zellen-Ver. Kap. Stroek dankte met een kort woord de verschillende sprekers en hoopte, dat de Gezellenver. zal moge blijven bloeien en groeien. Hierna traden op de Sing Song Singers uit Gouda, die eenige mooie nummers ten gehoore brachten welke zeer in den smaak van het publiek vielen, hetgeen het dave rend applaus na elk nummer wel getuigde. De avond werd Verder opgeluisterd door Een gezellig zal besloot dezen schitte- het strijdkje „Adagio" uit Gouda, rend geslaagden avond. Bloempjesdag. De gehouden bloemp jesdag ten bate van Herwonnen Levens kracht heeft alhier opgebracht de mooie som van 87.30. >v UW DAGBLAD. LEEST DE ADVERTENTIES De gemeenteraad vergaderde Woensdag onder leiding van den burgemeester. Afwe zig waren de heeren mr. van Moorsel, ir. Dresselhuys en Hendriks. De voorzitter ving aan met een afscheids woord te spreken, naar aanleiding van het ontslag van den heer Bolten. Spreker wees er op, dat de heer Bolten, die een jaar lid is geweest van het College een bekwaam man is, die zich met toewijding aan de be hartiging der belangen van de gemeente heeft gegeven. Evenwel meent hij te mo gen zeggen, dat de heer Bolten wat te hard van stapel is geloopen. Wanneer hij zich had aangepast aan heft milieu, zou hij een uitstekend raadslid zijn geworden. Hij heeft gemeend te moeten heengaan en daarom past hier een woord van dank voor hetgeen hij in het belang van de gemeente heeft gedaan. Applaus. Hierna ging spreker over tot de instal latie van den heer W. M. Lankhorst. Na dat de heer Lankhorst de vereischte eeden heeft afgelegd, heet de voorzitter den heer Lankhorst welkom. Spreker acht het een gelukwensch waard, dat men in dezen raad wordt opgenomen, die, gelukkig, op grootsche wijze de belangen der gemeente weet voor te staan. De heer Lankhorst zegt den voorzitter dank voor de vriendelijlke woorden tot hem gericht. Eenige ingekomen stokken worden voor kennisgeving aangenomen. Geen verlenging van de Ioon- bijslag-regeling. Het voorstel van B. enW. om de loonbij- slagregeling voor de bloembollencultuur en landbouw en veehouderijbedrijven niet meer te verlengen, omdat er blijkbaar geen prijs op wordt gesteld, lokte eenig verzet uit bij den heer Van der Stoel, die drie maanden voor een proef niet lang genoeg vond. Hij meende, dat de regeling nog niet veoldoende bekendheid heeft. De heer Wildt Meijboom meende dit te moeten tegenspreken. Alle organisaties zijn er over geraadpleegd. Er is geen interesse voor de regeling. De heer Breedvelt beschouwt de rege ling als iets abnormaals en zooiets moet niet langer in het leven worden gehou den dan noodig is. Met den stem van den heer van der Stoel tegen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. De salarissen der wethouders. Vervolgens vindt de herstemming plaats over het advies van B. en W. aan Gedepu teerde Staten tot aanvaarding van de ver laging der wedden voor de wethouders. Het voorstel van B. en W. wordt thans met 6 tegen 5 stemmen aangenomen. Tot onderwijzer aan de O. L. O. school wordt met algemeene stemmen benoemd de heer H. W. Rouwé te Witmarsum. Hierna is aan de orde een adres van den Ned. Bond van' Luxe Verhuur en Taxi- ondernemers, om te bevorderen, dat in deze gemeente een goed geregeld en be hoorlijk functioneerend huurauto- en taxi bedrijf tot stand komt. B. en W. adviseerden afwijzend, aange zien de noodzakelijkheid niet zoo klem mend is. De heer Boender wees er op, dat ver schillende chauffeurs uit Leiden en Den Haag op bepaalde plaatsen in deze ge meente, vooral op drukke dagen, snorren tot schade van de hier bestaande bedrij ven. Hij zou daaraan paal en perk willen stellen. De voorzitter achtte het gevaarlijk pro tectionistische maatregelen te nemen. Hij wees er voorts op, dat het misbruik niet zoo groot en sterk is als de heer Boender meent. Bovendien geeft een regeling veel administratie en rompslomp. De heer Breedvelt voelt de bezwaren van de menschen hier ter plaatse. Hij meent evenwel, dat tot ingrijpen nog geen vol doende reden is. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. Op een verzoek van de Middenstandsor ganisaties om 21 dagen aan te wijzen, waar op een later sluitingsuur voor winkels zal gelden. Wordt gunstig beschikt. Besloten wordt tot verkoop van 745 vierk. Meter bouwgrond langs den Storm van 's-Gravesandeweg aan den heer P. Elzerman voor ƒ8.per vierk. M. Een voorstel van B. en W. om een ge deelte van het stalgebouw aan de Pieter Twentlaan in te richten voor kantoorlo kaal van Maatschappelijk Hulpbetoon en daarvoor een crediet van 1250 toe te staan, wordt ingewilligd. Verhooging subsidie Maat schappelijk Hulpbetoon met 19.000. Een voorstel om het subsidie aan Maat schappelijk Hulpbetoon met 19000 te ver- hoogen, lokt verzet uit bij den heer Iden- burg. Spreker achtte de toelichting te la ken. Hij had gaarne met cijfers de ver hooging zien gemotiveerd- Verder had hij •het wenschelijk gevonden, dat de finan- cieele commissie was gehoord. De voorzitter erkende de bezwaren van den heer Idenburg. Hij heeft hetzelfde overwogen toen het verzoek van Maat schappelijk Hulpbetoon inkwam. Echter had hij gedacht dat de Raad het bedrag wel zou toestaan, omdat het nu eenmaal noodig is. Het is niet bij hem opgekomen de financieele commissie te raadplegen, omdat het verzoek van Maatschappelijk Hulpbetoon, een gemeentelijke instelling, was uitgegaan. De heer Idenburg wees er op, dat het bestuur dezer instelling niet uit raadsleden bestaat, ofschoon er enkele leden van den Raad zitting hebben. Bovendien moet voor het subsidie dekking worden aangewezen en dit alleen is wel waard in de vergade ring van de financieele commissie te wor den bekeken. De voorzitter erkent de bezwaren en stelt voor dit punt aan te houden. Intus- schen vraagt hij machtiging, om den be trokken post met 5000 te verhoogen. Aldus wordt besloten. Hierna komt ter tafel een voostel van B. en W. om met het Groene Kruis een transactie aan te gaan inzake overname van het Wijkgébouw met tuin. Het Wijkgébouw is indertijd gesticht uit door de ingezetenen bijeengebrachte gel den bij gelegenheid van de Onafhankelijk heidsfeesten in 1913, met bestemming een wijkgébouw op te richten, hetwelk aan de gemeente zou worden overgedragen. In den loop der jaren is er grond gekocht een dakversiering op het gebouw geplaatst, een schuur bijgebouwd enz. en dit alles met gelden van de gemeente. Het Groene Kruis had het gebruik van alles en betaalde een huur van de door de gemeente geïnvesteerde gelden. Thans is verandering van het gebouw noodzakelijk. Het Groene Kruis zou hier toe willen overgaan, maar acht het een be zwaar, dat de gemeente van een en ander eigenaresse is. Zij heeft gevraagd het ge bouw c.a. met grond te mogen overne men en stelt voor aan de gemeente de gel den terug te betalen, welke aan een en ander zijn ten koste gelegd. B. en W. stellen voor hierop in te gaan. De heer Wildt Meijboom bracht dank aan het College voor dit voorstel en aan het Groene Kruis voor de gestelde voor waarden, welke het scheppen van een re geling hebben vergemakkelijkt. Een en ander zal bevorderen, dat het Groene Kruis zijn vleugels breeder zal kunnen uitslaan. Het voorstel wordt met algemeene stem men aangenomen. De begrooting der gemeente wordt ten aanzien van enkele posten gewijzigd. Op enkele bezwaarschriften inzake be lastingen wordt overeenkomstig de voor stellen beschikt. Aangeboden wordt de rekening der ge meente voor 1935. Deze wijst voor den ge wonen dienst een batig slot aan van ƒ206766,80 en voor den kapitaaldienst een nadeelig slot van 1.615.072.51. Deze rekening wordt voor onderzoek in handen gesteld van een commissie waar voor worden aangewezen de heeren Breed velt, Kolff en Bazelier. Hierna sluiting. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kan ik a.s. Zaterdag den Offi cier van Justitie persoonlijk spreken? Moet ik dat tevoren aanvragen? Zoo niet, hoe laat moet ik daar dan zijn? Antwoord: U doet goed schriftelijk mede te deelen wat het doel van uw bezoek is. Wijl de tijd kort is, zult u wel geen ant woord meer terug ontvangen. Wanneer u dan Zaterdag naar Den Haag gaat, weet men tenminste van uw komst en kan men u onmiddellijk verwijzen naar den Officier van Justitie, wien uw zaak aangaat. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Brussel? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Voorschoten, Veur, Rijswijk, Rotterdam, Rijsoord, Dordrecht, Moerdijk, Oudenlbosch, Roozendaal, Es- schen, Maria ter Heide, Antwerpen, Meche- len, Brussel. Afstand 181 K.M. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 165. Toontje vond het hier reuzen gezellig en hij wilde graag meespelen. Hij nam tot groot vermaak der anderen een groote zak aardappelen op zijn hoofd en liet die zoo in de modder neerploffen. 166. Natuurlijk werd Toontje vol gespat en hij leek zelf wel een wandelende hoop modder. Toen ging Toontje weer verder.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10