GEMENGDE BERICHTEN Noodweer ontlast zich over het land. RADIO-PROGRAMMA'S SPORT WOENSDAG 12 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 Vooral de IJsselstreek en Brabant bezocht. DONDERDAG 13 AUGUSTUS DOOR ELEGTRISCHEN STROOM GETROFFEN. De timmerman D. te Oss had gisteren het ongeluk bij het aanzetten van een electri- schen motor den stroom door het lichaam te krijgen. Hij sloeg tegen den grond en bleef bewusteloos liggen. Een spoedig aan wezige geneesheer, achtte den toestand zoo ernstig, dat hij den man naar het St. Anna ziekenhuis liet vervoeren. IN EEN ZEIS GESPRONGEN. Terwijl gisteren de arbeider Van Luinen werkzaam bij den veehouder Van Zijtveld te Mijdrecht bezig was met het schoonma ken van een sloot (slootschieten), was de ruim 12-jarige Pieter Slingerland in zijn nabijheid. De jongen sprong over de sloot en kwam met een zeis, waarmede Van Lui nen het vuil loshakte, in aanraking, met het gevolg dat de nekspier ernstig werd gewond. Dokter Van den Berg, die spoe dig ter plaatse was, heeft het eerste ver band gelegd, waarna het jongetje in zorg- wekkenden toestand naar een ziekenhuis te Utrecht werd overgebracht. KIND BIJTIJDS GERED. De 7-jarige A. B. uit Rotterdam was gis teren met zijn ouders en eenige familie leden gaan kampeeren op een terrein aan de Rotte onder de gemeente Zevenhuizen. Om streeks half dr;e gisterenmiddag zag de agent van politie Nobel uit Hillegersberg, dat het kind van den wal te water viel en niet meer boven kwam. De agent begaf zich onmiddellijk te water, gevolgd door den heer Van Rijen uit Rotterdam, die het on geluk ook zag gebeuren en na ruim vijf minuten duiken is het hun gelukt den knaap op het droge te brengen. Het bleek, dat de kleine, die bewusteloos was, met het hoofd in de modder was vast geraakt. De agent en de heer v. R. zijn terstond be gonnen met pogingen om de levensgeesten op te wekken. Na meer dan een uur van angstige spanning mocht hun dit inderdaad gelukken. De gemeente-geneesheer van Zevenhui zen, die intusschen arriveerde, achtte over brenging naar een ziekenhuis toch wel ge- wenscht, waarom de jongen naar het zie kenhuis aan den Bergweg te Rotterdam is vervoerd, waar hij verder is behandeld. Gisterenavond was zijn toestand redelijk. „Msb." BRANDJE IN GEBOUW D'GEELVINCK TE AMSTERDAM. In den afgeloopen nacht te omstreeks twee uur op de bovenste verdieping van het gebouw d'Geelvinck aan den Singel te Amsterdam in een kleedkamer, behooren- de bij de schermzaal Paoli door tot nu toe onbekende oorzaak brand ontstaan. Door de hitte sprong een der ruiten aan den zijkant van het gebouw en door het neerkletterende glas werden omwonenden en voorbijgangers op den brand opmerk zaam gemaakt. Ook twee personen, die de wacht hielden in de benedenzalen van het pand, in verband met de tentoonstelling „De Olympiade onder dictatuur", welke daar op het oogenblik wordt gehouden, snelden onmiddellijk toe om te zien wat er aan de hand was. Het bleek toen, dat het vuur woedde in een kleine ruimte achter de schermzaal, waar eenige kastjes en dergelijke stonden. Een gedeelte van het kamertje diende voorts als slaapver trek, doch er was niemand aanwezig. De brandweer, die dadelijk was gewaar schuwd, verscheen spoedig. Met een slang op de waterleiding, werd het vuur aange vat en binnen eenige minuten waren de vlammen reed gedoofd. Eenige schilderijen werden eenigszins beschadigd door het water. Men heeft de doeken evenals de andere kunstvoorwer pen echter tijdig in veiligheid weten te brengen, zoodat erger kon worden voorko men. De tentoonstelling heeft echter geen ver dere schade bekomen. Geen opzet in het spel. Bij het onderzoek door de politie, inge steld naar de oorzaak van den brand, is komen vast te staan, dat de heer Paoli Zondag jl. met zijn gezin naar Zwitserland is vertrokken en dat door hem iemand is aangesteld, die nu en dan in de lokalen een kijkje zou nemen om te controleeren of alles in orde was. Deze waker is door de politie gehoord, waarbij hij heeft ver klaard, dat hij gistermiddag een rondgang heeft gemaakt, na afloop waarvan hij in de schermzaal nog eenige oogenblikken een pijp heeft gerookt. In dit verband is de mogelijkheid niet uitgesloten, dat een vonk uit deze pijp op de in de zaal liggen de schermkleeren gevallen was, waardoor deze langen tijd gesmeuld hebben en ten slotte in brand zijn geraakt. Aan kwaadwilligheid in verband met het feit dat ook de tentoonstelling „de Olympiade onder Dictatuur" in het ge bouw is ondergebracht, wordt dan ook niet gedacht. Vooral ook omdat er voor deze tentoonstelling een afzonderlijke be waking was ingesteld en beide gedeelten van het gebouw van elkander gescheiden waren. FABRIEKSBRAND TE TEGELEN. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur werd door buurtbewoners ontdekt, dat brand was ontstaan in de Nederlandsche Weverij, directeur de heer Vohs uit Mün- SLACHTOFFERS TE GOES EN AMSTERDAM. Gisteren heeft zich boven ons land op nieuw een zwaar onweer ontlast, gepaard gaande met hagelslag, wervelwind en wolk breuken. Boven de IJsselstreek en Brabant heeft het danig gespookt. Uit Deventer wordt ons gemeld, dat de bliksem niet van de lucht was en onop houdelijk het zware wolkendek doorkliefde. Twello werd bezocht door een onweer, zooals daar in geen vijftien jaar is voor gekomen. Het onweer ging gepaard met sterke wer velwinden, zware hagelbuien en wolk- breukachtigen regen, zoodat weldra de we gen en straten blank stonden. Overal vie len boomen en takken over den weg, o.m. op den rijksweg DeventerApeldoori, waardoor het verkeer ernstig gestagneerd werd. De brandweer en politie togen onmiddel lijk aan het werk om de hindernissen op te ruimen en het verkeer te regelen. Vlak achter het dorp ligt de z.g. Wilp- sche Achterhoek, waar de bliksem in een boerderij is geslagen. De' boerderij, toebe- hoorende aan en bewoond door de familie Hekkert, stond in een oogenblik tijds in lichter laaie. Het vee kon nog worden gered, doch de geheele inboedel alsmede de oogst, die juist was binnengehaald, ging verloren. Öok eenige roggemijten, welke achter de boer derij waren gelegen, gingen in vlammen op. De schade, die omstreeks 12.000 be draagt, wordt door verzekering gedekt. Boerderij behouden. De brandweer van Twello is niet alleen moeten optreden bij den brand, welken de bliksem in de boerderij van Hekkert had veroorzaakt, maar is bovendien nog moe ten uitrukken naar de boerderij „De Klei ne Lathmer", toebehoorende aan en be woond door den landbouwer Broekhof. Ook deze hoeve was door den bliksem ge troffen Door het snelle optreden met de motorspuit wist de brandweer deze kapi tale boerderij tee behouden; wel was de waterschade groot. Een klein kind kon bij tijds in veiligheid worden gebracht. De bliksem is verder op tal van punten in het dorp ingeslagen, zonder evenwel brand te veroorzaken. Wervelwind. De wervelwind richtte op vele daken groote verwoestingen aan door alle pannen mee te nemen, waardoor de huizen aan het neergutsende hemelwater waren bloot gesteld en bedden en huisraad doordrenkt werden. In tal van huizen stond het regen water tien tot vijftien centimeter hoog. De totale aangerichte schade is nog niet te overzien. Verder werd te Welsum een boerderij een prooi der vlammen, zoodat de gemeen te Voorst wel zeer zwaar werd getroffen. Te Deventer is een fabrieksschoorsteen aan de Handelskade door den bliksem over nield. Persoonlijke ongelukken zijn hierbij gelukkig niet te betreuren. Langen tijd viel de regen in dichte stroo men neer, waardoor het te velde staande koren opnieuw ernstig heeft geleden. chen-Gladibach, gelegen aan den Venloschen weg te Tegelen. De politie welke gewaar- waarschuwd werd, requireerde op haar beurt onmiddellijk de brandweer van het missiehuis te Tegelen. Deze was zeer spoe- die ter plaatse. Zij tastte het vuur krachtig aan en aan haar kordaat optreden is het te danken, dat het grootste gedeelte van dit fabrieks-complex, waarin tevens de Neder landsche Metaalwarenindustrie is geves tigd, behouden kon blijven. Het gedeelte waarin de Nederlandsche weverij is geves tigd, brandde geheel uit. Een groote voor raad stoffen is verbrand. Ook is een aantal machines verloren gegaan. Ten gevolge van dezen brand' zijn dertig arbeiders zonder werk gekomen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. De schade die aanzienlijk is wordt door verzekering gedekt. ACHTTIEN RIJWIELPLAATJES EN ENKELE REGENJASSEN GESTOLEN. Te Valkenburg heeft een brutale diefstal plaats gehad, waardoor verschillende per sonen gedupeerd werden, meldt de „Limb. Koerier". Tegen den namiddag trokken 14 padvin ders en 4 toeristen naar de Kluis op den Schaesberg, al'len per fiets. Aangezien deze weg niet heelemaal per rij wiel kan worden afgelegd werden de fietsen gezamenlijk achtergelaten. Men kan zich de ontsteltenis voorstellen toen het groepje van 18 terug kwam en tot de minder aangename ontdekking kwam, dat van alle rijwielen de plaatjes waren verdwenen, terwijl ook nog enkele gummi regenjassen niet meer waren te vinden. De rijwielplaatjes waren alle stevig bevestigd met huisjes, deze waren alle doorgeknipt. De(n) dader(s) heeft men nog niet kun nen achterhalen. Er bestaat een vaag sig nalement van een verdacht persoon, dien men tegen dien tijd in de buurt heeft ge zien. Bliksem in groote schuur geslagen. Gisteravond omstreeks zes uur is de bliksem geslagen in de groote schuur van den landbouwer A. H. de Bekker te Em- pel (N.-Br.). In een oogwenk stond deze in lichte laaie. De inhoud van de schuur, 60.000 pond hooi, landbouwwerktuigen, een prachtige stamboekstier en vijf var kens gingen in het vuur verloren. De hooi berg, die naast de schuur stond en 40.000 pond bevatte, werd door het vuur aange tast en ging eveneens in vlammen op. De brandweer van 's-Hertogenbosch, die in de nabijheid aan het oefenen was, spoedde zich naar den brand en nam het blus- schingswerk ter hand. De groote hooivoorraad, welke geheel uit elkaar gehaald moest worden, heeft den blusschers eenige uren arbeid gele verd. Eerst laat in den avond was men het nablusschen gereed. Ook te Ammerzoden sloeg de bliksem in een woning. Er ontstond echter geen brand. Korenmijt afgebrand. Gisteravond ontlastte zich boven de ge meente Oss een zware onweersbui. Tenge volge van blikseminslag ontstond er brand in een korenmijt, staande achter de boer derij van den landbouwer Van M. in de Witte Hoef, aldaar. De brandweer was spoedig ter plaatse en slaagde er in het vuur tot de korenmijt te beperken. Een groote hoeveelheid koren is verloren ge gaan. Verzekering dekt de schade. Twee personen gedood. Tijdens het onweer, dat in den voor avond gedeeltelijk boven Amsterdam, doch in heviger mate in de omgeving der hoofd stad heeft gewoed, is omstreeks half zes een 34-jarige man, die op een motordrie wieler in den Grooten IJpolder reed, bij den Noorderweg door den bliksem getrof fen. Het slachtoffer was vrijwel op slag dood. De geneeskundige dienst heeft het stof felijk overschot naar het gemeentezieken huis te Zaandam vervoerd, waar de man woonachtig is. Tijdens het onweer, dat gistermiddag tusschen 3 en 4 uur boven Goes heeft ge woed is de 24-jarige C. Zandee, die in den Goeschen polder aan het ploegen was, door den bliksem getroffen en gedood. Hagel richt schade aan. Boven Amersfoort ontlastte zich tus schen 7 en 8 uur een hevig onweder, dat met zware regens en hagelbuien gepaard ging. De regen en hagel was somwijlen zoo erg, dat de auto's moesten stoppen, daar zij op 20 M. afstand reeds niets meer zagen. In de omliggende boomgaarden en op de landerijen heeft de hagel veel schade aangericht. Kelders ondergeloopen te Overschie. Tijdens het gisteravond losgebroken on weer boven Overschie en de daarmee ge paard gaande hevige regenbuien zijn de kelders in Schiewijk a. d. Zestienhoven- schekade en op de Kleinpolderkade onder geloopen. Om half elf is de brandweer uitgerukt ten einde de bewoners bij te staan bij het leegpompen van de kelders en sousterrains. DE ROOFOVERVAL OVER HET IJ. Aangehouden medeplichtige komt op ontkenningen terug. In het begin van het jaar werd aan den overkant van het IJ te Amsterdam door een drietal individuen een roofoverval gepleegd op een auto van de Nederlandsche Scheeps bouw Maatschappij, waarin een bedrag van 30.000 werd vervoerd. De daders slaagden er aanvankelijk in, het geld te bemachtigen ■maar reden met him auto in het tuindorp Oostzaan tegen een hek op met het gevolg, dat zij him vlucht te voet moesten voortzet ten en het geroofde geld achterlaten. Twee hunner hebben weten te ontkomen. De der de liep op zijn vlucht regelrecht in de ar men van een politie-agent, die den man meenam naar het politiebureau, waar de employé's van de Nederlandsche Scheeps- 'bouwnMij. hem pertinent herkenden als een der schuldigen. De man bleef echter, ook toen hij ter beschikking van de justitie was gesteld en ingesloten in het huis van be waring, alle schuld ontkennen. Naar wij thans echter vernemen, heeft de man nu zijn ontkennende houding opgege ven en heeft hy verschillende aanvankelijk door hem af gelegde verklaringen herroepen. DE FRAUDE TE ROTTERDAM. De geschorene herkend. De te Zwolle gearresteerde K., die er van verdacht werd, de ex-hoofdcommies van den G. G. D. te Rotterdam te zijn, die er in December 1927 met ruim ƒ24.000 aan dokterssalarissen vandoor ging, is Dinsdag van zijn overtollig haar ontdaan. En toen de man, die aanvankelijk niet teruggekend werd, clean-shaven opnieuw met zijn vroegere chefs geconfronteerd werd, her kenden zij hem als den verdwenen hoofd commies. Waarop hij ingesloten is in het Huis van Bewaring, waar hij den loop van het recht kan afwachten. Hilve rsum II, 301 M. i 8.009.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gram.pl. 11.30 Godsd. halfuurtje. 12.15 Gram.pl. 12.30 KRO-orkest en Gram.pl. 2.00 Orgelspel. 3.00 Gram.pl. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus handenarbeid v. d. jeugd. 5.30 Gram.pl. 6.00 Zangvoordracht. 7.15 Journ. Weekoverzicht. 7.45 Reuortage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Haarl. Orkestvereen. m.m.v. solisten. 9.00 „Onwrikbaar vast", causerie. 9.30 Vervolg concert. 10.10 Nieuwsber. A.N.P. 10.1511.30 Gram.pl.; hierna Schrift lezing. Hilversum I, 1875 M. AVRO-uitzending 8.008.45 Olympisch nieuws. 9.00 Ensemble Jonny Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10 30 Vervolg ensemble-concert. 11.00 Gram.pl. en voordracht. 12.30 Kovacs Lajos' orkest en gram.pl. 2.00 Orgel en zang. 3.00 Gram.pl. 3.15 Reportage AVRO-Kinderfeest. 4.00 Voor zieken. 4.30 Gram.pl. 4.50 Voor groote kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest, AVRO, Girls en solisten. 6.30 Orgelconcert. 7.00 Olympisch nieuws. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Gram.pl. 8.40 De Mills Brothers. 9.00 Dansmuziek. 9.55 Vervolg de Mills Brothers. 10.15 Kovacs Lajos' orkest. 11.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Dansmuziek (gr.pl.) Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 11.35 Gram.pl. 12.20 Het Trocadero, Cinema Orkest. 1.05 Gram.pl. I.35 Het Oxford New Theater Orkest. 2,35 Met Wynford Reynolds Octet. 3.20 Het Carlton Hotel Orkest. 4.10 Voordracht. 4.30 Gram.pl. 5.05 Het Cellini-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.20 Berichten. 6.50 Dansmuziek. 7.50 Het Bernard Crook kwintet. 8.20 Uit Ween en: Het Omroeporkest en solisten. 9.10 BBC-Symphonie-orkest. 10.00 Berichten. 10.20 BBC-orkest m.m.v. solist. II.3512.20 Dansmuziek. Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 G.H.KLEINHANS Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 DIEFSTAL IN EEN ZWEMBAD. Gisteravond omstreeks zeven uur is in het Amstelparkbad te Amsterdam een 17- jarige jongen op aanwijzing van een twaalfjarigen knaap aangehouden, op ver moeden van diefstal uit kleedkamertjes van twee portemonnaies. Beide voorwer pen, waarvan een leeg was en de ander een klein bedrag aan geld bevatte, werden in zijn bezit gevonden. De jongen is naar het bureau Pieter Aertzstraat gebracht, waar proces-ver- beel tegen hem is opgemaakt. VOETBAL UIT HET LEIDSCHE DISTRICT Propaganda-wedstrijd te Roelofarendsveen De vereeniging D.O.S. roept de hulp in voor het district elftal, om a.s. Zondag een wedstrijd te spelen tegen V.V.A. I uit Amsterdam. Vanzelfsprekend stemmen wij daar mee in. Door omstandigheden is het lat laat aangevraagd, doch waar een wil is, is een weg, en wij vertrouwen volkomen op onze spelers. De wedstrijd vangt aan om 3 uur! De elftal-commissie heeft de volgende opstelling saam gesteld: Doel: W. v. d. Berg (N.V.C.); achter: P. de Koning (D.O.S.), J. v. d. List (S.J.C); midden: J Heemskerk (N.V.C.); Th. Hoo- gervorst (S.J.C); Joop Turk (D.O.S.); voor: Th. v. Es D.O.S.Leo v. Es (D.O.S.) Th. Ruigrok (S.J.C.); H. Niersman (V.V.L), Th. v. d. Berg (S.J.C.). Reserves: L. Knijber (V.V.L.)J. v. Ha meren (D.O.S.), P. Ham (V.V.L.), J. de Koning (D.O.S.). De vereenigings-secretarissen willen wel zoo goed zijn hun spelers aan te schrijven. De spelers dragen zorg voor zwarte broek en schoenen; voor shirts wordt van dis- trictswege zorg gedragen. Rad io-Paris, 1648 M. 7.20 en 8.20 Gram.pl. 9.50 Orgelconcert. 11.20 Omroeporkest. 2.50 Gram.pl. 5.20 Radiotooneel. 7.20 Gram.pl. 8.20 Zang. 9.05 Nat. Orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 6.20 Populair concert. 8.20 Waldemar Hass' kwintet. 9.20 Populair concert en Olympisch nieuws. 12.20 Kortegolf-zender-orkest. 2.20 Populair concert en Olympisch nieuws. 6.20 Omroepkleinorkest. 8.30 Zie Deutschlandsender. 11.05 Kwartet en solisten. 12.05 Dansmuziek. 1.101.15 's nachts: Sluiting. Brussel, 322 en 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. I.302.20 J. Schnijder's orkest. 5.20 Gram.pl. 7.20 Piano-recital. 8.20 Gram.pl. 9.20 J. Schnijder's orkest. 10.30 Olympisch nieuws. II.00—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 J. Schnijder's orkest. I.302.20 Gram.pl. 5.20 Gram.pl. 6.35 J. Schnijder's orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 J. Schnijder's orkest. 9.20 Opera-concert. Hierna tot 11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1771 M. 8.30 Blaasorkest, jódelduo en citherclub. In de pauze: Sportreportage. 10.20 Berichten. II.05 Scheepsweerbericht. 11.20 Gram.pl. 12.10 Dansmuziek. 1.101.15 Plechtige sluiting. Gem. Radio Distributiebedrijf te Leiden. 3e Programma. 8.00 Keulen. 12.20 Brussel VI. 14.20 Keulen. Plm. 22.15 Brussel VI. 22.30 Weenen of div. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Parijs R. 10.35 Droitwich. 13.35 London R. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. Plm. 22.50 London Reg. (Wijzigingen voorbehouden). JUNIOREN-COMPETITIE. Uitslagen. Afd. A, Extra Comp;: Teylingen a— NVB b 1—2; Teylingen a—DOS a 4—3; NVC bMeerburg a 22. Afd. C, 2e Comp.: Teylingen bMeer burg b 3—3. Programma voor Woensdag 12 Augustus: Afd. A, Extra-Comp.: Teylingen a Meerburg a 8 uur, H. v. Veelen. Programma Zaterdag 15 Augustus: Afd. A. Extra-Comp.: Teylingen a SJC a, 2 uur, J. Uljee. Aid. C, 2e Comp. Teylingen b—NVC c, 12.30 uur. J. Uljee. Programma Zondag 16 Augustus: Afd. A, Extra-Comp.: Teylingen a—St. Bernardus a, 1.15 uur, Joh. Meener; SJC Afd. C, 2e Comp.: Teylingen bLeiden b, aDOS a, 12.30 uur, P. v. Gijlswijk. 12 uur, J. v. Nouland. TH. HOOGERVORST, Competitieleider. Zondag a.s. worden de laatste wedstrij den voor de Extra en 2e Comp. gespeeld, zoodat wy volgende week een volledigen stand zullen plaatsen. U. V. S U. V. V. A.s. Zaterdag speelt het eerste elftal der Blauwwitten een vriendschappelijke wed strijd tegen U. V. V. uit Utrecht op het terrein aan den Kanaalweg. De wedstrijd vangt om 5 uur aan. U. V. S. komt met het volgende elftal uit: Doel: J. Onderwater. Achter: J. Delfos en A. J. Graafmans. Midden: W. Regeer, B. L. Wallaart en C. v. d. Reijden. Voor! K. Goedraad, L. Platteel, C. van Goor, J. de la Bije en J. Onvlee. TOEHISME PER FIETS NAAR FRANKRIJK. De douanekaarten voor rijwielen, welke noodig zijn om met een gebruikt rijwiel naar Frankrijk te reizen, zouden volgens vorige berichten van 1 Aug. 1.1. af, vervan gen worden door triptieken. Volgers een nader besluit van de Fransche douane-ad ministratie blijven de oude kaarten echter tot 1 November a.s. geldig.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9