MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 LEIDSCHENDAM. ïVDssiewedstrijden. Onder begunstiging van prachtig voetbalweer werden gisteren op het AVV-terrein een tweetal interessan te wedstrijden gespeeld, waarvan de op brengst bestemd was voor de Missie van Pater Meijer. Om 1 uur werd allereerst gespeeld de wedstrijd AVV 2SNA 1, welke wedstrijd een zeer spannend en vlot verloop had, doch waarin tenslotte AVV de sterkste bleek en den wedstrijd dan ook wist te winnen met 40, waarmede zij in het be zit kwamen van de door Burgemeester Keijzer uitgeloofde medaille. Om pl.m. 2.30 uur stelde de R.K. Harmo nie „St. Cecilia" zich voor het R.K. Ver een igingsgebouw op, waarna een muzikale rondgang werd gemaakt door het dorp naar het voetbalterrein, waar zich reeds een groote menigte rondom de lijnen had op gesteld, om getuige te zijn van den wed strijd AW ILeiden I. Burgemeester Keij zer doet voor dezen wedstrijd den aftrap, waarna zich direct een uiterst vlug en aan trekkelijk spel ontwikkelt, waarbij aan weerszijden diverse aanvallen worden op gezet, welke echter zonder resultaat blij ven. Langen tijd gaat de strijd mooi tegen elkaar op en van eenig overwicht is geen sprake. Eindelijk weet AW de leiding te nemen, wanneer de Leiden-keeper door een effectbal verrast wordt. Voor de rust wordt er dan niet meer gedoelpunt. Na de rust pakt AVV geestdriftig aan en met succes, want al spoedig vergroot AVV op mooie wijze den voorsprong (20). Dit lijkt Leiden toch te bar, want er wordt nu flink aangepakt en bij een mooien aanval weten zij op fraaie wijze den achterstand te verkleinen. Dit doelpunt spoort de AW'ers tot nog meer geestdrift aan en het doel van Leiden krijgt een ware bele gering te doorstaan, en al spoedig vergroot AW den voorsprong (31) en direct er op wordt het 41. Leiden is hierdoor ontmoe digd en o.i. gelooven de spelers het wel, zoodat AVV steeds in de meerderheid blijft, doch dank zij het goede verdedigen van Leiden weet AW nog slechts eenmaal te doelpunten, zoodat AVV een 51 overwin ning behaalt, wat o.i. wel iets geflatteerd is. Door deze overwinning kwam AVV I in het bezit van den door Burg. Keijzer uit geloofde beker. Na afloop reikte de burgemeester met hartelijke en toepasselijke woorden de prij zen uit, waarbij hij dank bracht aan het bestuur van AVV, ook namens Pater Meijer en de familie Meijer; verder bracht hij dank aan de spelers van de diverse elftallen, die zoo bereidwillig dezen middag ten dienste van de Missie hadden gesteld. De netto-op brengst bedroeg ƒ30.voor Pater Meijer. R.K. Wandelsportvereeniging. Men verzoekt ons mede te deelen, dat te Veur- Leidschendam is opgericht een R.K. Wan delsportvereeniging. Men kan zich als lid opgeven en inlichtingen inwinnen bij Th. van Rijn, Veenestraat 57, Zuidwijk, Veur- schestraatweg 133 en D. v. Meurs, Veur- schestraatweg 10. Geboren: Nicolaas Cornelis, z. van G. Vreeburg en «A. P. Schouten. Ondertrouwd: K. J. Philipsen en H. A. Jekkers H. E. Beltman en J. C. Heemskerk J. C. v. d. Berg en C. M. M. v. d. Kraan. Gehuwd: E. F. Meester en H. C. de Lange G. J. Warmolts en M. Sta van Utrecht. SASSENHEIM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Donderdag 13 Augustus des avonds om 19.30 uur ter behandeling van de volgende agenda: 1. Notulen. 2. In gekomen stukken en mededeelingen. 3. Aanbieding gemeenterekening over 1935. 4. Benoeming Commissie tot het nazien der in punt 3 bedoelde rekening, 5. Aanbieding financieel verslag der gemeentebedrijven over 1935. 6. Opheffing Commissie van Toezicht op het Lager Onderwijs. 7. Ver- haalsverordening inkoop pensioen. 8. Ver ordening op het beheer van de bedrijven der gemeente Sassenheim. 9. Verordening op het beheer van de bedrijven der ge meente Sassenheim. 9. Verordeniing ter voorkoming, wering of beteugeling van be smettelijke ziekten in scholen en kinderbe waarplaatsen. 10. Reclames Wegenbelas ting. 11. Reclames Hondenbelasting. 12. Be noeming leden Burgerlijk Armbestuur. 13. Behandeling verzoeken tot afkoop der j aarlij ksche gebruiksvergoeding van de Be sturen der daarvoor in aanmerking komen de Bijzondere Scholen. 14. Bepaling huur terrein Sporthoff. 15. Rondvraag. WASSENAAR Lijkje aangespoeld. Het lijkje van het 10-jarige jongetje M. uit Rotterdam, dat Vrijdag te Katwijk in zee is verdronken, is gistermiddag te 3 uur aan het strand on der deze gemeente aangespoeld. Het lijkje is naar hét politie-bureau overgebracht. UIT DE RIJNSTREEK WILT U IETS WETEN? Vraag inzake huren van een knecht, die tusschentijds loonopslag wil hebben. Antwoord: Wanneer in een bedrijf een collectief contract bestaat, moet het mini mumloon worden uitbetaald. Bestaat zoo'n contract niet, dan moet de knecht zich hou den aan de gemaakte afspraak. „Wat rijden al die menschen ge vaarlijk vandaag", dacht a Immers inmiddag achter het stuur. (Hoe zegt men dat ook weer van dien splinter,dien balk en uw oog?...) HAZERSWOUDE Personalia. Tot bode van de vereeni- ging „Ziekenverpleging" is benoemd de heer W. M. Lindhout en tot depothouder van het materiaal der vereeniging voor het dorp, de heer A. J. Kort, Torenstraat 2. Mej. K. Warnaar, alhier, is te 'sGra- venhage geslaagd voor 't Mulo-diploma A. NIEUWKOOP. Een mooi succes. Op het Nationaal Zang- en Muziekconcours te Bunschoten behaalde onze Mondaccordeonvereeniging „Excelsior" een le prijs in de 4e afdeeling en een le prijs in den marschwedstrijd, ter wijl de Christelijke Zangvereeniging „De Lofstem" alhier aldaar een 3e prijs behaal de in de Eere-afdeelïng. Het is voor den directeur van beide ver- eenigingen, den heer van Trigt uit Utrecht, 'n mooi succes, vooral als men bedenkt, dat de accordeonvereeniging pas in Januari van dit jaar het levenslicht aanschouwde, zoo dat men, gezien de nu reeds bereikte resul taten, van deze vereeniging nog veel goeds kan verwachten. Excelsior ga op den ingeslagen weg voort en doe je best opdat gij uw naam van „Hoo- ger" alle eer aandoet. Aanbesteding. De inschrijving voor het maken van een nieuwe brug voor het ge meentehuis luidde als volgt: P. Bodegraven 363.—, N. Vink 330.—, S. H. van de Loo 295.— en K. C. de Pater 235.—. De gun ning is nog aangehouden. NOORDEN. Drankbestrijding. In de gehouden ledenvergadering van Kruisverbond en Ma- riavereeniging werd tot voorzitter van het Kruisverbond geïnstalleerd, die tevens de gecombineerde vergaderingen leidt, de heer C. Voorn. De secretaris verrichtte de in stallatie door het houden van een toespraak, waarin hij de grondslag van de drankbe strijding uitstippelt, de liefde tot God en tot zooveel ongelukkige medemenschen en waarbij hij den nieuwen voorzitter voor stelt, als de man, die niet bang is voor tegenslag, zich niet laat ontmoedigen door onverschilligheid van zoovelen en maling (heeft aan spot en lach. De verwachtingen zijn hoog gespannen en spr. hoopt, dat de nieuwe voorzitter veel en nog lang zijn ibeste krachten voor het mooie liefdewerk igeven mag. De heer Voorn neemt n-u den hamer over, dankt voor het gesprokene en voor het ver trouwen en zegt dat, als hij zich ergens voor geeft, dit ook doet met volle toewijding en niet onbeproefd zal laten om het werk der drankbestrijding tot vernieuwden bloei te brengen. Uitgebracht worden verslagen van de vergadering van den Mariabond te Amster dam en van de Dr. Ariëns vereeniging te 's-Gravenhage. Gelezen wordt een circulaire van Minis ter de Wilde gericht aan alle gemeentebe sturen in ons land, waarbij hun medewer king wordt gevraagd om gratis localiteit aan de verschillende crisisorganisaties af te staan voor het houden van zitdagen tot uit betaling van steungelden, uitreiking van teeltvergunningen of anderzins. Van deze aanschrijving wordt met voldoening kennis genomen. Propaganda wordt gemaakt voor den So- briëtasdag in Den Haag op 15 dezer, waar in o.a. een rede wordt gehouden door Rec tor de Groot uit Amersfoort. Het jaarlijksch reisje voor de jeugdleden wordt besproken; gedacht wordt aan een bezoek aan Ouwehands dierenpark te Rhe- nen. Wegens vertrek wordt aan Mej. A. van den Helder eervol ontslag verleend als secretaresse van de Mariavereeniging. De voorzitter spoort in een slotwoord de' aanwezigen aan een volgende maai een lid en zoo mogelijk een nieuw lid ter vergade ring mede te brengen. RECHTZAKEN FAILLISSEMENTEN Surséance: Dd.d. 24 Juli is aan H. van den Ouwee- len, koopman te Leiden, Prinsessekade 3 en 4, zaak drijvende aan de Oude Vest 187 te Leiden en handelende onder den naah Hary van den Ouweelen, voorloopige surséance van betaling verleend met be noeming van mr. L. G. Hortensius te 's Gravenhage tot bewindvoerder. Tevens is bepaald, dat schuldvorderingen ten aan zien waarvan de surséance werkt, bij den bewindvoerder moeten worden ingediend uiterlijk op 30 September 1936; dat ter Raadkamer der Rechtbank te 's-Gravenha ge op Donderdag 15 October 1936 des v.m. te 11.30 uur over het aangeboden accoord zal worden geraadpleegd en beslist. D.d. 31 Juli 1936 voorloopig verleend aan de N.V. Nationale Aannemings Mij. voorheen van der Velden en de Jong, ge vestigd te Oegstgeest. Schuldvorderin gen ten aanzien waarvan de surséance werkt, moeten bij den bewindvoerder, mr. F. J. J. Trapman te Leiden, worden in gediend uiterlijk op 8 October 1936; ter Raadkamer Rechtbank te 's-Gravehhage zal op Donderdag 22 October 1936 des v.m. te 11.30 uur, over het door schuldenares aangeboden accoord worden geraadpleegd en beslist. Uitgesproken: J. Bakker C.zn., koopman en melkhan delaar, R ij p w e t e r i n g, gemeente Alke made, Wijk D No. 56. Cur. mr. A. J. Meijer. D. G. van der Meer, vleeschhouwer, A 1- pen a. d. Rijn, Hooftstraat 1.9 Cur. mr. G. G. A. Bieze. Opgeheven: H. F. Heuzen, Voorhout. J. A. Otten, Leiden. A. J. Remmerswaal, Wassenaar. KANTONGERECHT TE ALPHEN AAN DEN RIJN. J. B. had de veiligheid van het verkeer in gevaar gebracht door met een vrachtauto van een erf te rijden naar den rijksstraat weg tusschen Zwammerdam en Bo degraven. Het uitzicht was belemmerd en de bestuurder had van het erf af komen de niets kunnen zien daar vlak bij de oprij laan langs den rijksstraatweg ook nog een andere auto stilstond. Instede evenwel te wachten en zich eerst te overtuigen of de weg vrij was, was verdachte doorgereden met het gevolg, dat een van de richting Zwammerdam komende personenauto, be stuurd door M., hoewel de bestuurder hier van krachtig remde, zich knel reed. Ver dachte, zelf verschenen,' wist niet veel in te brengen; door een tweetal getuigen wer den de feiten als bij dagvaarding omschre ven bevestigd. Eisch 10.subs. 10 dg. De kantonrechter vond een dergelijke geldboete echter veel te laag voor een dergelijke overtreding en veroordeelde verdachte tot een geldboete van 25.subs. 15 dagen. T. K. had met een 8-wielige vrachtwagen over den rijksstraatweg te Alphen aan den R ij n gereden en bij aanhou ding en controle door den rijksveld- wacht bleek, dat de wielbelasting geen 2400 K.G. bedroeg, het maximum, doch niet minder dan 3100 K.G. per wiel. Ver dachte voerde ter verdediging aan, dat zijn lading nog geen 10 ton bedroeg en z.i. het meetinstrument, waarmede de wielbelasting wordt gecontroleerd, niet juist en ondeug delijk zou zijn geweest. De majoor van den rijksveldwacht gaf omtrent een en ander een uiteenzetting en toelichting, doch ver dachte was niet te overtuigen, dat het niet gaat over de lading in zijn geheel doch de wielbelasting per wiel, zoodat de lading waarschijnlijk beter verdeeld had moeten worden, terwijl toch ook de belasting van de wagen bij de lading gerekend moet wor den. De ambtenaar vorderde tegen verdachte 8.subs. 8 dg., waartoe hij door den kantonrechter werd veroordeeld. G. H. had met een handwagen langs de Verlengde Aarkade te Alp hen op het rijwielpad gereden. Verdachte beweerde, dat de rijweg opgebroken was, of met kei slag was bestrooid, zoodat de weg niet be rijdbaar was met een handwagen. Op aan brenging van de gemeente-opzichter K. was verdachte verbaliseerd door den agent van politie v. G., omdat hij hierdoor het dek van het rijwielpad beschadigd zou hebben. Het bleek echter met deze beschadiging nog al los te loopen. Doch om inzake de situatie van den weg ten tijde van de overtreding zeker te zijn, werd ook deze zaak aangehou den, om den betrokken opzichter te hooren. W. Fr. uit Amsterdam die in wegracers- costuum voor de balie trad, zou onder de gemeente T e r-A a r op een verboden wei land hebben geloopen, daar een bord heb ben vernield en de verbalisanten, rijks veldwachter VI. en gemeente-veldwachter Br., beiden uit Ter-Aar; een valsche naam hebben opgegeven. Verd. ontkende en beweerde noch op 't land te hebben geloopen, noch 't bord te hebben vernield, noch '<n valsche naam te hebben op gegeven. De genoemde valsche naam was van een vriend van hem die ook bij hem was, toen zij door de betrokken veldwach ters waren aangehouden. Hierop werd de zaak aangehouden tot het hooren van ver balisanten. G. v. d. H. uit Nieuwkoop werd we gens overtreding der leerplichtwet veroor deeld overeenkomstig den eisch tot f 2.— subs. 2 dg. Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIETs Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen; afwezig met ken nisgeving de heer v. Baren. Voorz.-secr. de burgemeester, die de vergadering opent, het gebed leest en daarna de notulen der laatste vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Naar aanleiding daarvan deelt de voor zitter mede. dat polder Nieuwkoop heeft medegedeeld, het gedeelte weg van v. d. Weyden tot Kelder te verbeteren, terwijl door het G. E. B. de palen achter de hei ning geplaatst zullen worden en de hei ning zal worden ingekort. Van Sociale Zaken is op den brief over de verhoogde steun aan werkloozen nog geen antwoord ingekomen. Ten aanzien van den toren deelt de voorz. mede, dat thans door den opzichter een teekening voor vernieuwing daarvan met tevens vernieuwing van de voorge vel van het kerkgebouw met begrooting is ingediend, welke door B. en W. is be sproken, en als gevolg waarvan is beslo ten aan de Kerkvoogdij een bepaalde bij drage te vragen; zoodra overeenkomst is bereikt, zal definitief worden voorgesteld de vernieuwing in 1927 te doen uitvoeren, een en ander te verwerken in de begroo ting voor dat jaar; de teekening circuleert onder de leden; algemeen stemt men er mede in en wordt de gevolgde gedragslijn goedgekeurd. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten niet toe te treden tot de Vereen, van Leiders inzake maatschapp. hulpbetoon. De goedkeuring door Ged. Staten der gemeente-rekening 1933 wordt voor ken nisgeving aangenomen. De pensioensgrondslag voor P. v. Peet, klokluider, wordt ten derde male vastge steld. De woninghuren. De voorz. leest de van Sociale Zaken ingekomen circulaire inzake woninghu ren; daarin wordt er door den Minister op gewezen, dat door de afschaffing van den huurtoeslag aan werkloozen de vraag naar betere woningen voor lageren huur grooter zal worden, en dat Z.E. bereid is, tegemoet te komen in eventueele huur- verlaging van met Rijks voorschot ge bouwde woningen. B. en W. stellen voor, de reeds twee maal verlaagde huur onzer woningen on gewijzigd te laten; ze staan thans op 2.25 per week en één woning op 3.45; in den loop van twee jaar is met 50 ets. verlaagd. De heer v. Veen is het niet met B. en W. eens; de woninghuur is te hoog voor de mensohen die er in wonen, waarom hij voor verdere verlaging is; de heer Blom begrijpt dan niet, waarom die menschen er dan toch nok komen wonen; de voorz. meent te begrijpen, wie hier bedoeld wordt; hij is het eens met hen, die bewe ren, dat de huur te hoog is naar het inko men (of steun meestal) der menschen, die de huizen bewonen, maar dat alleen mag niet als basis gelden voor de huur; B. en W. namen 15 pet. van het contractloon van 16.voor landarbeiders; men komt dan op 2.40; het jaarlijksch gemiddeld tekort onzer woningen is f 350.bij ver dere verlaging wordt dit grooter; wij GEMEENTERAAD VAN ZEVENHOVEN krijgen wel een Rijksbijdrage of een extra bijdrage, maar dat mag toch geen reden zijn, om verder te verlagen; het best zal naar de meening van den voorz. zijn, dit schrijven aan te houden, omdat wat de Minister als veronderstelling noemt, eerst afgewacht kan worden of dat werkelijk heid worden zal; hiertoe wordt algemeen besloten. Wat het werkverschaffingsplan (inpol dering) betreft, deelt de voorz. mede het van de Rijkscommissie ontvangen ant woord en het vanmorgen ontvangen schrijven dierzelfde Cie., waaruit blijkt, dat het plan te Utrecht bij den cultuur- technischen dienst in onderzoek is; ver der heeft de voorz. beslag kunnen leggen op het schieten van drie tochten in den polder Zevenhoven, welk plan ook reeds ter bevoegde plaatse is doorgegeven; over enkele weken zal alles ter plaatse worden opgenomen, zoodat vertrouwd mag wor den, dat nu inderdaad voor den winter werkverschaffing een feit zal zijn; polder Zevenhoven stelt prijs op aanvang van het werk per 1 November; een en ander draagt de goedkeuring van den Raad weg. De voorz. deelt mede, dat Ged. Staten bezwaar hebben tegen het op 16 Juli ge nomen geldleeningsbesluit van 4720. ter uitkeering aan het R. K. schoolbestuur ingevolge art. 205ter der L. O. wet, n.l. eerstens een 40-jarige aflossing, verlangd wordt een 30-jarige en ten tweede dat de heeljaar-annuiteit per halfjaar moet wor den voldaan; B. en W. hebben zich tot de geldgeefster gewend welke bereid is, aan den wensch van een 40-jarige aflossing tegemoet te komen, echter niet aan het tweede bezwaar; daar op een andere wijze geen geld te verkrijgen is, stellen zij daarom voor het besluit enkel te wijzigen ten aanzien van de aflossing; algemeen goedgevonden. Een door B. en W. voorgestelde wijzi ging en aanvulling van de verordening tot heffing van secretarie-leges, neerkomende op een verhooging van alle tarieven van ongeveer 40 pet., wordt algemeen vastge steld, evenals de verordening tot heffing van rechten voor inlichtingen etc. uit het bevolkingsregister. In verband met de goedkeuring der ge meenterekening 1933 wordt vastgesteld de vergoeding ingev. art. 101 der L. O.- wet, tevens verrekening over 1931 tot en met 1933 voor beide bijz. scholen; het re sultaat daarvan is, dat uiteindelijk nog ruim 300.in de gemeentekas zal vloeien. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten aan de Kroon ontheffing te vragen van de vaststelling eener verordening tot aanstelling van de z.g. capitulanten in onzen dienst. De begrooting 1936 wordt gewijzigd volgens aangeboden concept, verband houdende met de leening en de verreken de vergoeding art. 101. Wat de licht- en krachttarieven voor het G. E. B. aan Hogendijk en Amstel be treft, deelt de voorz. een en ander mede; een individueel vastrecht is vastgesteld, neerkomende op dezelfde inkomsten (bij gelijk verbruik) voor het bedrijf. Hierna sluiting. MARKTBERICHTEN ZOETERWOUDE, 5 Aug. Eierenveiling. Algemeen beslag bij de Wed. C. Schuur. Prijzen: kippeneieren f 3.303.70, eenden eieren 3.103.50 per 100 stuks, kippen 30 cent, hanen 3040 cent en duiven 9 cent per stuk. UTRECHT, 8 Augustus. Vee. Aanvoer 3150 stuks. Stieren 2225 cent, slachtkoeien 2e soort 2629 cent, slachtkoeien 2de soort 2629 cent, dito 3e soort 2125 cent, alles per pond; vaarzen 100170, pinken 70 100, melkkoeien f 130220, kalfkoeien 140—230, varekoeien 7 100160, magere kalveren f 2040, nuchtere kalveren 9 12, magere varkens 1930, schrammen 1319, biggen f 813, magere schapen 1220, zuiglammeren 8.0012.50, alles per stuk. Boter 8085 cent, kaas 2030 cent per pond, eieren 34 per 100 stuks. DELFT, 8 Aug. Kaas. Aangevoerd 32 stapels komijnekaas. Prijs 3840 cent en 4145 cent per kg. Handelwillig. VEUR, 8 Aug. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 1.001.80, 2e soort 1.001.20, gele komkommers le soort 1.001.20, 2e soort f 1-kropsla le soort 0.501.20, peen 5.607.20, bloem kool le soort 9.0012.50, 2e soort f 4.00 6.50, uitschot 1.503.00, tomaten 2.10 2.50, gr. ronden 2.002.40, 2e soort 1.802.10, 3e soort 1.001.50, bonken 1.001.80, andijvie per 100 f 0.501.90, spinazie per 4 kg. 2035 cent, postelein 4.004.80, spercieboonen 918 cent, snij- boonen 1114 cent, meloenen 432 cent. BOSKOOP, 8 Aug. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 48 cent, Steward 1521 cent, Hadley 1018 cent, Claudius Pernet 712 cent, Columbia 712 cent, Butterfly 614 cent. Mac Keiler 612 cent, Mme Jules Bouché 812 cent, Rosalandia 814 cent, Florex 816 cent, Phoebe 1320 cent, Wendland 2031 cent, Chas. P. Kilham 913 cent, Edith Helen 1018 cent, Aug. Noack 610 cent, Else Poulsen 15—24 cgnt. Gloria Mundi 1018 cent, Rosa Mundi 3251 cent Pechtold 1218 cent, Briarcliff 10—18 cent, Ingar Ohlson 715 cent, Str. van Nes 1521 cent, Elle Poulsen 612 cent, Asparagus 47 cent, Gladiolen 4cent, Roode Lelies 3070 cent, Clematis Du- randi 2541 cent, Clematis Prins Hendrik 1.00, Clematis The President 30 cent. ROELOFARENDSVEEN. 8 Aug. Groen tenveiling. Meloenen 719 cent, Bloem kool 715 cent per stuk, sla 0.701.60 per 100 krop, snijboonen 0.401.10, stek doorgedraaid. Princesseboonen f 1.201.25. witte pronkboonen 30 cent per 10 kg., fijn 2.40, fijnbasterd 90 cent. basterd 5171 cent, grof 2728 cent, bommen 13 cent en doorgedraaid. Stippel 2225 cent per 25 kg. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 159. Aanstonds viel het Toontje op dat. hier veel kinderen aan het spelen waren. Er waren heel kleine kinderen bij die met vlaggetjes zwaaiden en daarbij schreeuwden dat hooren en zien verging. 160. Verderop waren groote jongens aan hec spelen. Die jongens zochten allen een plekje op dat achter een schut ting lag. Intusschen was een van de belhamels bezig om een baby met een hamer op het hoofdje te timmeren.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7