MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 6 BINNENLAND GERUCHTEN OVER DE VERLOVING VAN PRINSES JULIANA. De Scandinavische pers hield zich de laatste dagen weer ernstig bezig met de veronderstelde aanstaande verloving van den Zweedschen prins Karei Junior met Prinses Juliana. Het Stockholmsche blad „Aftenbladet" schrijft, dat deze verloving spoedig open baar zal worden gemaakt. Men weet dat prins Karei een neef is van den Zweedschen koning en een jon gere broer van de zoo tragisch om het le ven gekomen Koningin Astrid van België. Karei is thans 25 jaar. Zijn verloving met de Nederlandsche kroonprinses is reeds meermalen aangekondigd, maar ook even vaak weer gedementeerd. Wel is be kend, dat hij verleden jaar de prinses in Engeland heeft ontmoet. Het bovengenoemde Zweedsche blad meent met stelligheid te mogen berich ten, dat de mededeelingen van een an dere Scandinavische krant, als zou de prins met een rijke Engelsche burgerlijke dame in het huwelijk willen treden, vol komen uit de lucht gegrepen zijn. Ook verschillende Engelsche bladen brengen berichten hierover, die zij meest aan de Zweedsche kranten ontleenen. De prins zou momenteel niet in Stockholm vertoeven, maar zijn vacantie in het bui tenland doorbrengen. „De Maandagmorgen" verneemt nader, dat de betrsffende geruchten in Engeland hun oorsprong vinden in een artikel van het Zweedsche „Aftenbladet". Dit blad liet het door haar gepubli ceerd nieuws ook bekend maken aan boord van het juist in de haven van Stockholm aanwezig touristenschip „Veen- dam". De passagiers waren zeer enthou siast voor het nieuws en lieten zioh on middellijk een aantal Zweedsche vlag getjes bezorgen. „Aftenbladet" heeft op het ministerie van Buitenlandsche Zaken in Stockholm nadere informaties willen inwinnen, maar men wilde het bericht daar noch bevesti gen, noch dementeeren. Het bericht is echter wel, en stellig te gengesproken door de ouders van den prins, namelijk prins Karei Sr. en prinses Ingeborg, die op him slot Ridhem vertoe ven. KARDINAAL VAN ROSSUM- MONUMENT ONTHULD. In het kader van de groote missieweek, welke te Maastricht van 8 tot 16 Augus tus gehouden wordt, is gistermorgen in de Sint Servatiuskerk aan het Vrijthof een monument onthuld, gewijd aan de na gedachtenis van wijlen Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum, die in Augustus 1932 in Maastricht is overleden. Na een pontificale Hoogmis, opgedra gen door Z. H. Exc. Mgr-, dr. G. Lem- mens, ^Bisschop van Roermond, noodigde de hoogeerw. heer deken van Maastricht, mgr. J. Wouters, den bisschop uit, het monument te onthullen, dat dicht by de noodkist-kapel is aangebracht, waarin het gebeente van den eersten bisschop- missionaris vereerd wordt. Mgr. dr. Lemmens ging daarna tot de onthulling van het monument over, waar bij hij een korte toespraak hield. DENK AAN HET BELASTING PLAATJE! Wü herinneren er nogmaals aan, dat de controle inzake het nieuwe belasting plaatje voor de fiets een aanvang heeft genomen. Men koope dus, zoo noodig, als nog, alvorens men gaat fietsen, het nood zakelijke f ietsplaat je, om deze te bestem der plaats te bevestigen of te doen beves tigen. Men zij gewaarschuwd. DE VERLICHTING VAN DEN WEG AMSTERDAM—HAARLEM De K.N.A.C. meldt: Nu sedert kort de natrium-verlichting op den Rijksweg van Amsterdam naar Haarlem in gebruik is gesteld blijken de automobilisten deze ver lichting te waardeeren en meerendeels in plaats van de koplampen, de stadslampen te gebruiken. Aangezien de practijk heeft uitgewezen, dat met deze methode, hoewel feitelijk niet geheel in overeenstemming met de thans nog geldende wettelijke be palingen, deze weg op de veiligste wijze wordt bereden, meent de K.N.A.C. deze manier van verlichting bij de automobilis ten te mogen aanbevelen. BELANGRIJKE WEGVERBETERING. Nieuw wegvak in den Rijksweg AmersfoortApeldoorn. Over een jaar zal de misère met het kronkelige weggedeelte van den rijksweg AmersfoortApeldoorn geëindigd zijn, schrijft ons de Kon. A. N. W. B. Van de splitsing van de wegen Amers foortZwolle en AmersfoortApeldoorn af, bij Hoevelaken dus, zal een royaal nieuw wegvak over een lengte van 7.5 K.M. tot voorbij Terschuur worden aan gelegd. De weg krijgt een cementbeton- nen rijbaan ter breedte van 6 meter met twee kantstrooken van 0.50 meter. Er wordt met het grondwerk op gerekend, dat in de toekomst nog zulk een rijbaan zal kunnen worden aangelegd met een tusschenberm van 4.50 meter, een auto weg dus in het vooruitzicht. Deze wegverbetering is wel een der be langrijkste, welke we den laatsten tijd gezien hebben. ONGEWILDE MIDDENSTANDS WONINGEN TE HAARLEM Twee ton voor moderniseering In verband met het feit, dat het aantal leegstaande woningen van de met steun van het Rijk en de Gemeente gebouwde middenstandswoning-complexen van ver schillende woningbouwvereenigingen te Haarlem totaal 428 bedraagt, d.i. meer dan in verhouding met het totaal aantal leeg staande woningen te Haarlem verwacht mag worden, stellen B. en W. van Haar- len den gemeenteraad voor aan de woning bouwvereenigingen totaal een bedrag van ten hoogste 195.255 als renteloos voor schot te verleenen om aan de woningen, welke erg sober zijn ingericht, wat meer luxe te verleenen, door het bouwen b.v. van erkers, opdat zij daardoor meer met in den laatsten tijd gebouwde woningen van ongeveer gelijke huurwaarde kunnen concurreeren. Het juiste bedrag van de ten behoeve van iedere vereeniging gemaakte onkosten zal na beëindiging van het werk door B. en W. worden vastgesteld. Het voorschot wordt tot wederopzeggens verstrekt om daardoor mogelijk te maken, dat door op zegging van het voorschot en het opnieuw verleenen daarvan rentebetaling gevorderd kan worden als de exploitatie van de wo ningen zulks toelaat. „Msbd." DE CONCENTRATIE VAN DE BIJZONDERE SCHOLEN Het Eerste Kamerlid mr. Droogleever Fortuyn heeft de volgenüe vragen gericht tot den minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen: Heeft het overleg, gepleegd in de staats commissie, benoemd bij kon. besluit, van 11 Februari 1.1., reeds tot conclusie gehad, dat gelet op de verklaring dienaan gaande van den voorzitter van den raad van ministers in de vergadering van de Tweede Kamer van 20 December IX de concentratie van bijzondere scholen zal kunnen worden verwezenlijkt op een wij ze, die de tegen paragraaf 12 van het ont werp van wet tot verlaging van de open bare uitgaven voor het onderwijs inge brachte bezwaren ondervangt en is de com missie erin geslaagd een voorstel te formu leeren met betrekkin-g tot de wet van 4 Augustus 1934. Zoo neen, kan dan, gelet op de mededee- ling, door den voorzitter van den raad van ministers in dezelfde vergadering gedaan, dat, indien het overleg der commissie niet binnen korten tijd tot een oplossing zou leiden, die voor regeering en Staten-Gene- raal aanvaardbaar zou blijken, de regee ring zelfstandig met een voorstel zou ko men, desnoods met een al dan niet ge wijzigde indiening van de bepalingen van paragraaf 12, zoodanig voorstel spoedig worden tegemoet gezien? ORDENING IN HET BRANDSTOFFEN- BEDRIJF. De nieuwe vereeniging van detailhan delaren in brandstoffen in Nederland, ge vestigd te Amsterdam heeft aan de Twee de Kamer der Staten-Generaal een adres gezonden met betrekking tot de wijze, waarop tot nu toe getracht werd meer orde en regel in het brandstoffenbedrijf te krijgen. Zij verzoekt de Kamer er aan te wil len medewerken, dat in den brandstoffen- handel in Nederland, zoowel een alge- meene huisbrandcommissie, als diverse plaatselijke commissies, op zoodanige wijze worden samengesteld, dat daarin de verschillende in het bedrijf werkzaam zijnde groepen naar evenredigheid van hunne belangen vertegenwoordigd zijn, de bepaling betreffende klantenbescher ming worde opgeheven, een goede prijs regeling worde ontworpen, voor onrecht vaardigheid bij de uitoefening van de vereischte controle worde gewaakt, de groote instellingen niet bij de anderen worden bevoordeeld, kortom, saneerings- maatregelen worden getroffen, welke op dezen naam aanspraak kunnen maken. NAAR ROME Ter gelegenheid van het R.K. Journalisten congres Van Donderdag 24 September tot Zon dag 27 September komt te Rome een in ternationaal R.K. Journalistencongres bij een, ter gelegenheid van de Wereldtentoon stelling van de Katholieke Pers in de Va- tincaan-stad. Met instemming van het bestuur der Nederlandsche R.K. Journalisten vereeni ging organiseert het Haagsche Reisbureau Rotala Neerlandica een veertiendaagsche Romereis (21 September4 October), met bezoek aan Luzern, Genua, Napels, Pom pei, Capri, Florence, Venetië, Milaan en Bazel, waarvan het programma zoodanig is ingericht, dat het vier-daagsche verblijf te Rome samenvalt met de Perscongresda gen. Zoodat de journalisten en de deelne mers aan de reis die het congres niet me demaken, gedurende de vier dagen hun afzonerlijke programma hebben. Haagsche Tramweg Maatschappij De totale ontvangsten (reizigers en di versen) der H. T. M. hebben bedragen over de afgeloopen maand Juli 438.123.62 (v. j. /458.415.40). Vervoerd werden in Juli 4.199.232 (v. j. 4.490.815) reizigers. Van 1 Januari af be droegen de ontvangsten 2.863.282.98 (v. j. 2.959.364.95). Het aantal reizigers 27.486.111 (v. j. 28.271.437). MEISJES STUDENTEN-BIJEENKOMST TE AMERSFOORT. Wij herinneren nogmaals aan de bijeen komst voor meisjesstudenten en abituriën ten, welke van Maandag 24 tot Zaterdag 29 Augustus te Amersfoort O. L. Vrouw ter Eem gehouden wordt. Deze bijeenkomst heeft ten doel het con tact der meisjestudenten uit de verschillen de universiteiten te bevorderen, maar voor al ook kennis te maken met de a.s. katho lieke meisjesstudenten. Zij toch hebben pas gymnasium en H.B.S. verlaten en staan aan het begin van een nieuw leven, een leven vol idealen, maar ook een leven vol (moeilijkheden. Wil de studietijd zoo vruchtbaar, maar ook zoo aangenaam mogelijk zijn, dan moe ten de meisjesstudenten niet alléén blijven staan, maar zich aansluiten. Zij moeten zich aansluiten bij haar eigen groep bij de Kath. Studenten Vereenigingen, die alle zijn aangesloten bij de Unie van Kath. Studen ten Vereenigingen. Zij hooren thuis in de onder-afdeeling van de Unie, in de Kath. Meisjes Studenten Interacademie, in de M.S.I. De M.S.I. nu organiseert een zomerbij- eenkomst te Amersfoort, waar zij allen zooveel mogelijk heen moeten gaan. Daar Vinden zij haar kennissen en mede-studen ten. Daar hooren zij 's morgens gezamenlijk de H. Mis, alvorens de inleidingen worden gehouden en zij fiets- en wandeltochten gaan maken. Daar leeren zij de meening van anderen kennen en waardeeren. De aankomende meisjesstudenten leeren er meisjes kennen, ouder dan zij, die haar kun nen helpen en den weg wijzen in haar uni versiteitsstad en in haar studie. Tot uiterlijk 15 Augustus nog opgave bij de praeses der M.S.I., Joop Manders, Lei den, Oegsfgeeisterlaan 12. De deelneemsters ontvangen bij opgave alle verdere inlichtingen» CHANTECLER. Het Eerste-Kamerlid graaf de Marchant et d'Ansembourg heeft den Minister van Justitie enkele vragen gesteld over een spreekbeurt, die de Duitsche Jezuiët pater Mückermann op de Sociale Week te Rol- duc zou houden. Er is toen onmiddellijk in de pers gewezen op het feit, dat genoemde pater niet in het program vermeld stond, omdat hij niet zou komen; in het program dat was afgedrukt vóór de N.S.B.-sche se nator zijn vragen stelde. En nu schrijft „Volk en Vaderland": Het stellen dezer vragen (de vragen van den graaf) heeft reeds tot gevolg gehad, dat de heer Mückermann niet als spreker is opgetreden. Dat schijnt ons toch wel een wat al te bru tale humbug. Ghantecler meende ook, dat de zon opging, omdat hij de haan kraaide! PACIFISTISCHE PROPAGANDA DOOR K. U M.-VLIEGERS. De heer A. Viruly zendt ons, mede na mens zijn medegezagvoerders bij de K. L. M., E. van Dijk en W. van Veenendaal, een afschrift van een adres aan de Sta- i ten-Generaal. Zij geven daarin te kennen, dat het luchtgevaar voor een land van kleine afmetingen als het onze, wordt on derschat en het-landsbelang er naar hun meening mee gediend is, dat volk en volksvertegenwoordiging hieromtrent naar waarheid zijn ingelioht. Zij willen vo.or de eer van dit land staan als wie ook maar nuchterder en scherper dan wie ook kunnen zij, aldus verklaren zij in hun manifest, in him vak beoordeelen, in welken chaos de moderne oorlog een klein land in zijn geheel zou herscheppen als dit er in zou toestem men, dien te gaan voeren. MUTATIES IN DE HOOGERE LEGERRANGEN. Naar wij vernemen, zal generaal-majoor J. van Andel, commandant van de Ie di visie, in het najaar den dienst met pen sioen verlaten. Hij zal worden vervan gen door kolonel van den Generalen Stdf jhr. J. T. Alting von Geusau, directeur van de Hoogere Krijgsschool, die dan tot generaal-majoor zal worden bevorderd. Vermoedelijk zal tot directeur van de Hoogere Krijgsschool worden benoemd luitenant-kolonel van den Generalen Staf N. T. Carstens, thans directeur van het Etappen- en Verkeerswezen, die in laatst genoemde functie zal worden opgevolgd door majoor M. W. L. van Alphen van de brigade Grenadiers en Jagers. „N. R. Crt." Tegen den steun van 20 per koe. Te Leeuwarden is opgericht een Ver eeniging van Vetweiders met het doel een krachtige actie te voeren tegen de onbil lijke voorwaarden, verbonden aan den steun van 20.per koe, welke steun alléén wordt uitbetaald aan hen die niet belastingplichtig zijn. De druk-bezochte vergadering was van oordeel, dat niet personen behooren te worden gesteund, doch de bedrijven. In een aan den minister gerichte motie wordt intrekking der beperkende voorwaarden voor den steun verzocht, daar deze in strijd moeten worden geacht met den landbouwsteun. Aan de Friesche Maatschappij van Landbouw, den Christelijken Boeren- en Tuindersbond en den Aarts-Diocesanen Boeren- en Tuindersbond zal worden ver zocht instemming met deze motie te be tuigen. „Tel." Burgemeester T. Heikens van Marken naar Monnikendam. Met ingang van 1 September is be noemd tot burgemeester der gemeente Monnikendam en Katwoude de heer T. Heikens, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meente Marken. UIT DE OMGEVING ALKEMADE Personalia. De Commissaris der Ko ningin in Zuid-Holland heeft den heer Th. J. J. Righart van Gelder, benoemd tot onbezoldigd gemeente-veldwachter dezer gemeente. HILLEGOM. Personalia. Te Utrecht slaagde voor het examen ter verkrijging van den graad van gezel in het timmeren, afgenomen voor de vereeniging tot veredeling van het ambacht, de heer P. J. van Bemimel, alhier. Hij werd opgeleid door den heer H. Kijne Wzn., leeraar N.O. Aanbesteding. Door architect W. Kui- tems werd in Zomerzorg van den heer Rutten voor rekening van de Woning- bouwvereeniging „Goed Wonen" aanbe steed: A: het vernieuwen van schoorstee- nen en het maken van ventilatie-roosters in keukens. De uitslag was: B. Strijk, Lei den 540, C. Veelenturf 549, J. Verheul, Heemstede ƒ476. fa. Schram, Beverwijk 469. A. A. de Groot, Zilk 385, C. v. d. Wilden 365.- B: het verbeteren van go ten en dakbeschot. Uitslag als volgt: J. Verheul, Heemstede ƒ990, C. Veelenturf 887, fa. Schram, Beverwijk 749. Waar geen naam der plaats vermeld is, wonen de inschrijvers ter plaatse. Polslagader doorgesneden. De schil- poi-spatroon G. Kroon was bezig met werk zaamheden aan de bloembollenschuur van den heer J. v. Houten aan de Van Tets- straat, toen door den wind een raam dicht sloeg, waardoor hij de glasscherven in zijn pols kreeg met gevolg dat de slagader werd doorgesneden. Leden van E. H. B. O. verleenden de eerste hulp, waarna de ge troffene naar de Mariastichting werd ver voerd. KATWIJK. Geboren: Jacob z. van L. van der Mey en L. van den Mark. Engel zoon van J. Hoek en T. van Duyn. Cornelia d. van C. Bamhoorn en I. Kralt. Anna d. v. D. Kuyt en D. Kuyt. Willef z. van D. Houwer en D. Houwer. Cornelia d. van A. Vooijs en T. van Beelen. Arie z. van T. Hoek en J. Haasnoot. Lijdia d. van E. de Jong en G. van der Boon. Ondertrouwd: I. Schadde van Doorn en J. van der Plas. G. Hoek en J. Guyt. Getrouwd: P. P. van Rijn en E. Eberl. Overleden: Agatha d. van A. Keur en A. Glasbergen Ij. Maarten Leen- dert z. van C. J. Snijder en Z. van Duyn 3 w. Jacoba Ouwehand 34 j. echtge- noote van A. van Duyvenbode. KATWIJK AAN DEN RIJN. 40-JARIG PRIESTERFEEST VAN EM. PASTOOR HOUTMAN. Op feestelijke wijze is gisteren in de parochie het 40-jarig Priesterfeest van den rustend pastoor J. M. Houtman, woon achtig in „Huize Callao" alhier, gevierd. Alhoewel pastoor Houtman als emeri tus pastoor buiten het parochieele priester- werk staat, is toch op ondubbelzinnige wij ze gebleken, dat pastoor Houtman de volle sympathie van Katwijks parochianen heeft. De feestdag zette in met een plechtige Hoogmis, gecelebreerd door den jubilaris met assistentie van pastoor Buys als pres- byter-assistens, pater Houtman, neef van den jubilaris, als diaken en de eerw. heer v. Fisenne, tho'logant aan het Gr. Semi narie te Warmond als 6ub-diaken. Ceremoniarus was de eerw. heer W. Grimbergen, eveneens van Warmond. De stoet van geestelijken werd, behalve door een groep van misdienaars, voorafgegaan door een stoet van bruidjes. Het zangkoor zong een 4 st. Veni Creator van F. Witt, de veranderlijke gezangen van den dag en de 4-st. Mis St. Francisci Xaverii van F. Witt; na het Offertorium een 40 st. Jesu dulcis, en na de Communio een 3-st. Eoce panis, beiden van Haagh. Na de Hoogmis een 3- st. Marialied van Wierts. Des namiddags was er receptie in het parochiehuis, waar van bijna de geheele parochie gebruik maakte. Hierbij werden tal van bloemstuk ken aangeboden. Des avonds was er een plechtig Lof, gecelebreerd door den jubi laris met assistentie, met tot slot een Te Deum. LISSE. Afscheid van pastoor Thomann. De weleerw. heeren kapelaans en het kerk bestuur der St. Agatha-parochie hebben zich tot een comité gewend om een af- scheidsdag te organiseeren, waarop de pa rochianen in de gelegenheid zullen zijn op waardige wijze afscheid te nemen van hun beminden herder, den zeereerw. heer pas toor H. J. Thomann. Op Zondag 23 Augus tus worden alle parochianen uitgenoodigd ter Alg. H. Communie om God te danken voor de weldaden onder het pastoraat van onzen pastoor ontvangen. Voorts zal om- half elf een plechtige H. Mis worden op gedragen, waaronder een afscheidswoord zal worden gesproken, terwijl na deze Hoogmis het Te Deum zal worden gezon gen. Vervolgens zal des namiddags op een nader te bepalen uur gelegenheid worden gegeven voor de groote parochianen om persoonlijk van pastoor afscheid te nemen. Het is vanzelfsprekend, dat er vele paro chianen zijn, welke er naar hunkeren om pastoor een stoffelijk blijk van dank baarheid te schenken, temeer daar Pas- toor's spreekwoordelijk geworden vrijge vigheid en onbaatzuchtigheid het hem on mogelijk hebben gemaakt zelf voor zijn emeritaat te zorgen. Welnu, ten einde te zorgen dat allen, groot en klein, aan dit stoffelijk blijk van dankbaarheid kunnen doen deelnemen, zal het comité op Vrij dag 14 Augustus bij alle R.-K. huisgezin nen een enveloppe doen bezorgen, waarin men zijn gave kan insluiten, welke dan op Maandag 17 Augustus zal worden terug gehaald. Als ieder naar vermogen de en veloppe vult, kunnen we onzen scheiden den herder voor zijn ouden dag een res pectabel bedrag aanbieden waarmee wij een eereplicht vervullen. Geslaagd. Voor de vereeniging van Industrie-onderwijs voor meisjes slaagden voor het diploma lingerie: Anny van Werk hoven; Beb Bruynen; P. Bakker: T. van Hoogmoed; D. Grimbergen en N. Grim bergen en voor het diploma costumière C. Grambergen, allen leerlingen van de Naaischool der Eerw. Zuster aan de Beek brug. Kinderspeeltuin. De R.-K. Bond vcor Groote Gezinnen heeft eenige jongedames bereid gevonden om de kinderen aange naam bezig te houden op Dinsdag en Don derdag van des morgens half tien tot half twaalf en vnn des namiddags half twee tot half vijf Bij genoegzame deelname zal de afdee- ling Lisse van den R-K. Bond voor Groo te Gezinnen voor eerigen attractie zorg dragen. De door de gemeente aangelegde kinder speeltuin is geiPgen tusschen Tulpenstraat, Gladiolentsraat en de Ingang is aan de Crocussenstraat. De eerwaarden van de toegang hiertoe zijn reeds bekend ge maakt. Voorwaar een uiocie streven van dezen bond. Aanrijding. Gisteren had op den Heerenweg nabij het kruispunt Zwarte- laan een vrij hevige aanrijding plaats. Van de richting Leiden kwam n.l. een vrachtauto, die den Heerenweg wilde ver laten en de Zwartelaan wilde ingaan. De bestuurder had tijdig hiervoor het sein ge geven. Een achterop rijdende personenauto welke met groote snelheid reed meende evenwel nog wel te kunnen passeeren, hetgeen evenwel niet het geval was. Na dat de personenauto eerst van den rijweg afgleed en op het ldaar liggend rijwielpad reed, botste hij tegen den vrachtwagen aan. De materieele schade was groot en de vrachtauto was onbruikbaar en moest worden weggesleept. Wonder boven won dei blevtn persoonlijke ongelukken uit. De juist passeerende rijksrr: tcrpolitie, die een en ander had geconstateerd, maakte proces-verbaal op. NIEUWVEEN Gevaarlijke grap. Zaterdagavond re den twee Nieuwveensche jongelui, S. ge naamd, door het naburig Blokland, op de fiets. Twee jongelieden per tandem, uit Uithoorn, reden de Nieuwveenders voorbij, en een der tandemrijders had het op den hoed van een der fietsers voorzien en sloeg die af. Deze grap werd echter ern stig, want met de hoed, kreeg de bril zulk een slag, dat de stukken van het glas in het rond vlogen en het oog beschadigd werd. Met een juist passeerende auto wer den de twee grappenmakers achtervolgd. Na eerst ontkennen, gaven zij toch ten slotte toe de slag toegebracht te hebben. De politie zal nog wel een woordje spre ken, want de jonge man moest zich onder doktersbehandeling stellen. OUDE-WETERING. Zwemwedstrijden. Onder begunsti ging van prachtig zomerweer werden gis termiddag de vorige week Zondag uitge stelde zwemwedstrijden gehouden in de gemeentelijke zweminrichting. De be langstelling zoowel van de zijde der deel neemsters en deelnemers als die van de zijde van hert pulbliek was zeer groot. Een dikke haag van toeschouwers had zich rondom het bad opgesteld toen met de wedstrijden een aanvang werd gemaakt. In de verschillende nummers vielen meer dere malen spannende kampen te genieten. Bij de senioren bleek echter, dat de oude garde van Kranen en Van Staveren's nog superieur was. Slechts enkele jongere zwemmers uit Roelofarendsveen kunnen hiermede worden vergeleken. De uitslagen luiden: Dames: Schoolslag: 1. Coba Adema 51 sec., 2. Lies Schoo 55 s. Hindernis-zweammen: 1. Coma Adema 1 min. 1/5 sec. 2. Greet Kraan 1 min. 2 1/2 sec. Estafette 3.maal 50 M.: 1. Gezusters Kraan in 2 min. 52 4/5 sec. 2. Gezsters Ade ma-in 2 min 58 1/2 sec. Jongens Schoolslag: 1. Piet Halvemaan 52 3/5 sec. 2. Theo van der Meer 541/5 sec. Hinderniszwemmen: 1. Theo van der Meer 52 3/5 sec. 2. Bas van der Meer 55 sec. Estafette: 1. Theo en Bas van der Meer en Piet Halveman in 2 min. 16 4/5 sec. Sprietloopen: 1. Jac. Koek, 2. Bas van der Meer. Heeren: Schoolslag: 1. P. Kraan 42 4/5 sec. 2. Janu Verdeel 43 3/5 sec. Vrije slag: 1. B. Kraan 34 sec. 2. Jan Ver del 37 sec. Hinderniszwemmen: 1. Nic. Huigsloot 46 sec. 2. Joop Schouten 50 sec. Estafette: 1. P. en B. Kraan en W. van Staveren in 1 min. 56 2/5 sec. 2. C. van der Tang, Nic. Huigsloot en Jan Verdel in 2 min. 2 1/5 sec. Sprietloopen: 1. C. Koek. Na afloop der westrijden werden de prijzen onder een toepasselijk woord uit gereikt en vereenigde men zich in het Paviljoen, alwaar de Mickey Mouse Band voor een prettige stemming zorgde. Een zeer geslaagde dag. Werkverschaffing. Door den Minister van Sociale Zaken is aan den Veend er en Lijkerpolder toestemming verleend tot het doen uitvoeren in werkverschaffing van het koozen van de slooten in genoem den polder. Talrijke tuinders zullen deze beslissing van harte toejuichen, omdat het kroos op meerdere punten ernstige belemmeringen in den weg ligt. Met het werk is reeds aangevangen. Een achttal arbeiders zijn hierbij geplaatst.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6