SPORT MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT VIERDE BLAD - PAG. 15 VOETBAL DIOC. HAARL. VOETBALBOND. S. J. C.—GEEL STER 5—7. De groote dag voor S. J. C. is dan weer voorbij en de strijd HollandBelgië is beslecht en in 't voordeel van onze Bel gische gasten, een resultaat hetwelk hun zeker toekwam, want al was de wedstrijd steeds gelijk opgaand, zij hebben de zege verdiend door hun van begin tot eind en thousiast speil. Na de officieele ontvangst werd den gas ten een koffietafel aangeboden waarby het bestuur van S. J. C. hen van harte welkom heette in Holland en wel speciaal in Noordwijk, de plaats welke de hooge eer heeft gehad, de Belgische Koningskin deren te mogen huisvesten. Na de koffietafel vertrok men nog een uurtje naar onze badplaats, hetwelke een "ware attractie voor hen was, ook werd nog even gereden naar het huis van den Bur gemeester, waar de Koningskinderen heb ben vertoefd, waarvoor onze Belgische vrienden veel interesse hadden. Te ongeveer half drie kwamen de Bel gen op het Sportpark waar het een gezel lig en druk gedoe was en het Fanfarekorps „Excelsior" belangeloos deze aangename sfeer verhoogde met zijn zeer gewaardeer de muziek. Te even drie uur kwamen de Belgen door de S. J. C.-Juniorenhaag het veld op en na opstelling speelde het Fanfare het Belgische volkslied, waarna direct S. J. C. op het groene tapijt verscheen onder het spelen van het Wilhelmus, iets wat een echt internationaal tintje aan dezen goed geslaagden dag gaf. De Burgemeester en Mevr. v. d. Mortel, die met hun beide kinderen Sabine en Jan Hein, de speelgenooten van de Belgische Koningskinderen, mede aanwezig waren, werden hierna door den Belgischen aan voerder hartelijk toegesproken en hij bood aan Mevr. v. d. Mortel als gastvrouwe van het Belgische Vorstenhuis een pracht bou- queet aan, want als Vlamingen waren zij trotsch op hun Koning, welke getoond heeft met woord en daad ook veel voor het Vlaamsche volk te voelen. Ook werden door den voorz. van Geel Ster nog enkele woorden gesproken, waarbij hij den aan- voerder van S. J. C. bloemen overhan digde. Hierna stelden beide elftallen zich op onder de correcte leiding van scheids rechter v. Haasteren en met een fikschen trap bracht Burgemeestr v. d. Mortel den bal aan het rollen. Reeds vanaf het begin kon men zien, dat S. J. C. dezen middag zijn handen vol zou hebben aan het uitste kende spel, dat de Belgen vertoonden. Toch wist reeds na 3 minuten spelen Ruig- rok met een goed doelpunt S. J. C. de lei ding te geven (10). De partijen wegen goed tegen elkaar op met aan weerszijden een fraai en fair spel en eerst na 20 min. weet Vloeibergs, een zeer gevaarlijke schutter, den gelijkmaker in te zetten (11). Nu dezen speler het net eenmaal gevonden'heeft komt-hij eerst goed los en nadat de S. J. C.-keeper eenige schoten van hem goed heeft verwerkt, moet hij toch het onderspit delven en met een schitterende goal van dezenzelfden speler nemen de Belgen de leiding (1—2). De Belgische gasten zijn nu steeds iets meer in den aanval en S. J. C. moet alle zeilen bijzetten om de snelle aanvallen af te slaan. Toch wordt de strijd niet eenzij dig, want onk S. J. C. zit er flink op. Nog vier min. ztjn te spelen als weer Vloei bergs met een schitterenden omhaal den stand op 13 brengt. Nogmaals zet S. J. C. de tanden op elkaar en juist voor rust weet Groenenwoud den stand op 23 te brengen. Na de thee zien wij direct weer 'n zeer aantrekkelijk gelijk op en neergaand spel en na 7 min. plaatst Ruigrok met een goeden kopbal 33 in; na het eerste kwartier spel, benut Ruigrok een goed aangegeven bal en heeft S. J. C. weer de leiding M3). Dit succes was slechts van korten-5||iur want Vloeibergs, die in schit terend^*'conditie was, bracht spoedig den stand op 44. Met snel afwisselend spel wordt verder gespeeld en als het spel bijna een half uur oud is. weet Hoogervorst met een suizend schot S. J. C. weer de leiding te hergeven (54). De Belgen geven zich nog lang niet gewonnen en tweemaal ach ter elkaar toont Vloeibergs zijn capaciteiten en is de stand 65 voor de Belgen en ten slotte bezegelde Schoeters de Belgen-over winning door er 75 van te maken. Het laatste kwartier was voor de Belgen wel een gelukt kwartier hetwelk echter niet wegneemt, dat hun de overwinning eerlijk toekwam. De voor-wedstrijd S. J. C. IIN. V. C, II was ook een alleszins goede wedstrijd, waarbij N. V. C. de victorie behaalde. Bij elkaar genomen, was het een uitnemende geslaagde sportdag, waarvan zeker veel propaganda voor onze Roomsche sport zal uitgaan en waarop S. J. C. met veel genoegen kan terugzien. WIELRENNEN „SWIFT." De uitslagen van 'de gisteren gehouden wedstrijden op de baan ysn bovengenoem de vereeniging luidt als volgt; Sprintwedstrijd over 2 baanronden (match a deux) B. Klasse; 1. Jac. de Groot 2. B. Lodewijks 8, 3. N. de Romijn 10, en 4. C. Bierman 11 punten. A klasse: 1. C. Verburg 4, 2, T. Maas 7 en C. Gros 7 punten. C klasse: 1. P. Minf 4 3. W. Rijsbergen punten. Ploegachtervolging over 10 baanronden: De ploeg Grob, De Groot, Mink loopt Maat, Lodewijks, Romijn 10 meter in. Dinsdagavond zullen er op het terrein eenige wedstrijden gereden worden. Aan- van 7.30 uur. „NIEUW SWIFT". W. van Rooyen wint den Goudschea, kaashandelbeker. Gistermorgen werd buiten competitie verband voor A en B klasse een peletónrit over 120 km. verreden, terwijl de C-klas- se'rs op verzoek 60 km. moesten afleggen. Door de grasbaanwedstrijden te Alphen waarvan hedenavond het laatste uur wordt verreden, waren de renners R. Riet hoven en J. Schüller in de A.-klasse niet present. Hier kwamen slechts drie renners aan den start nl. W. Burgy, J. Bergman en K. de Haas. Eerstgenoemde had na 40 km. de pech om een spijker in zijn band te krij gen, waardoor hij werd uitgeschakeld, waar na Bergman en de Haas samen verder gin gen. De 60 km. werd door hen in 1 uur 53 min. 59 sec. afgelegd. Na 85 km. moest J. Bergman door vermoeidheid opgeven, waarna de Haas alleen doorging. Zonder hulp wist K. de Haas nog een fraaie tijd te maken nl. 3 uur 56 min. 26 sec. en kwam hiermede in het bezit van de uitgeloofde lauwertak. De B-klassers bonden met 9 renners den strijd aan, waarbij jammer genoeg bleek, dat favorieten als H de Jager, J. Bosman, A. de Roode en J. Riethoven Azn. niet van de partij waren. In een kalm tempo werd vertrokken, doch zoodra werden H. en J. Krimp niet door pech opgehouden of het peleton versnelde dusdanig dat het voor de gebroeders niet mogelijk bleek nog bij te komen. P. van Zon kreeg toen banden- pech, waarna wederom werd versneld om ook hem uit te schakelen. Over de eerste 60 km. werd dan ook bijna 5 minuten snel ler gereden als bij de A- klasses. De tijd was 1.49.07. Na 80 km. werd zoo'n jacht in gezet, dat de renners alle zeilen moesten bijzetten om niet te lossen. J. v. d. Leest en J. Ribot werd het tenslotte toch te mach tig en moesten opgeven, zoodat de renners W. van Rooijen, M. Segaar en C. Ouwe hand slechts overbleven. Dat van Rooijn het hier niet op een eind sprint zou laten aankomen, spreekt van zelf en daarom onderhield' hij goed bijge staan een hoog tempo, hetwelk na circa 100 km. C. Ouwehand niet kon volhouden, keer op keer demareerde v. Rooijen totdat ook Segaar moest lossen en van Rooijen alleen doorging. In de prachtige tijd van ïr 49 min. 57 sec. wist hij den beker in de wacht te sleepen. Voor de renners Se gaar en Ouwehand is het een groote vol doening, dat zij die nog slechts kort rijden, zoo'n zware course zoo fraai wisten te be ëindigen. Segaar werd, als C-klasser, in de B geprobeerd en bezette met slechts 5 min. achterstand de tweede plaats, terwijl Ou wehand als derde binnenkwam. In de C-klasse noteerde Nieuw-Swift twee nieuwe leden nl. W. v. d. Berg en J. Sinteur, zoodat 6 renners den strijd aan bonden. Th. Holst liep hier al direct hard van Stapel, terwijl ook W. v. d. Berg zich flink weerde. Hier bleek tevens dat J. Sinteur het nog lang niet verleerd was, zoodat het jammer wa~, dat hij later nog met pech te kampen kreeg. Om beurten probeerden de renners te ontsnappen en hier is Th. Holst wel het verst weg ge weest. Hij had echter den afstand over schat en werd allereerst door Henk Hols- wilder ingeloopen en gepasseerd. Ook v. d. Biezen bleek nog wat in den mars te hebben en bleef Holswilder fraai volgen. W. v. d. Berg kreeg nog een lekke band, terwijl de Roode naar voren kwam. Henk Holswilder bevocht hier zijn eer ste overwinning en kwam in het bezit van een fraaie medaille. De totaaluitslag was: 1. H. Holswilder, 60 km. in 2 uur 16 min. 18 sec.; 2. H. v. d. Biezen, 2.17.01; 3. J. Sinteur 2.18.02; 4. J. de Roode 2.20.28; 5. Th. Holst, 2.28.36; 6. W. v. d. Berg. WIELRENNEN ZESDAAGSCHE GRASBAAN-WIELER- WEDSTRIJD TE ALPHEN a. d. RIJN Onder groote belangstelling werden Za terdagmiddag te Alphen de wielerwed strijden op de grasbaan voortgezet. Begonnen werd met den wedstrijd om den Rijnstreek-beker, een achtervolgings wedstrijd over ten hoogste 30 ronden voor de tweede geplaatsten uit de vijf clubwed strijden der vorige vanden. De uitslag was, dat na 15 ronden v. d. Berg uit Gouda, al zijn tegenstanders had ingehaald en daar door winnaar werd. Hierna vond de beslissingsrit over 40 ron den plaats, tusschen v. 't Wout (Alphen), Willemse (Gouda), Lunenburg (Woerden), Tap (Den Haag) en Krimp (Leiden). Voor deze race waren door eenige firma's vijf fraaie bekers beschikbaar gesteld. Na he- vigen kamp gelukte het Willemse zich als no. 1 te plaatsen, 2 Lunenburg, 3. Tap, 4. Krimp, 5. v. 't Wout, welke laatste door rijwieldefect pech kreeg en na 10 ronden moest opgeven. Een aardige 'afwisseling bracht de wedstrijd over ritten van 2 ronden, tusschen de oud-renners Beere- pootVreeswijk (Alphen) en Jef Clenen (Antwerpen). De langdurige nonactiviteit had op de spieren *dezer renners geen gun- stigen invloed uitgeoefend. Beerepoot bleek de sterkste en werd no. 1 met 5 punten, 2. Vreeswijk 6 punten, 3. Clenen 7 punten. Na een korte pauze werd gestart voor 't vijfde gedeelte des zes avonden-koers. Er waren nog 7 koppels aan bod, die echter weldra tot 6 verminderden, toen de kamp rechter, de heer Pabst de ploeg Grimme Bats, wegens herhaalde overtredingen uit den wedstrijd nam. Na 15 min. werd een sprint voor den Maxwell tandemprijs gere den, uitslag: 1. Dhaenen, 2. Riethoven, 3. Hofstede, 4. Ramp. Na ongeveer 24 min. had een valpartij plaats, waarbij enkele deelnemers lichte blessures opliepen, welke door de afd. Alphen van den E.H.B.O. wer den verbonden. De wedstrijd werd 10 min. geneutraliseerd. Spoedig na hervatting werd het eerste klassement aangekondigd. Uit slag: 1. Hofstede, 2. Dhaenen, 3. Verberg, 4. v. Kempen. Onmiddellijk daarna ontstond een hevige jacht, waarin RiethovenVer burg een ronde namen op de anderen, be halve v. Kempenv. Kolm, die meerdere ronden achter waren. Even later volgde een klein misverstand tusschen Ramp Hollander en zij verloren nog een ronde. De tweede sprint voor den Maxwell tan demprijs bracht als resultaat: 1. Riethoven, 2. Hofstede, 3. Ramp, 4. Dhaenen. Het laat ste kwartier was zeer interessant, doordat het publiek premies uitloofde, waarvan Verburg er 2, Ramp 2 en Dhaenen er 1 be haalde. Het laatste klassement van dezen avond kwam met den volgenden uitslag: 1. Riet hoven, 2. Hofstede, 3. Ramp, 4. Dhaenen. De totaalstand na 5 avondenkoers is: 1. RiethovenVerburg 30 punten; op 2 ron den 2. DhaenenDucesnoy 6 p.; op 3 ron den 3. Hofstedev. Tiggelen 19 pj.; op 4 ronden 4. RampHollander 10 p.; op 5 ronden 5. v. LeeuwenSchuier 1 p.; op 8 ronden 6. v. Kempenv. Kolm 1 p. Voor den Maxwell tandemprijs staan RiethovenVerburg eveneens aan den kop met 15 punten, 2. RampHollander 8 pnt. Hedenavond om 7 uur een interessante voorwedstrijd, waarna de finale der zes avonden-koers wordt verreden. Voor dezen avond zijn talrijke geldpremies uitgeloofd, zoodat een felle spannende strijd wordt verwacht. WEDSTRIJDEN TE HEEMSTEDE Gisteren werden op de wielerbaan te Heemstede wedstrijden gehouden, waarvan de uitslagen luiden: Koppelomnium tusschen de koppels Rij- neveldVerschoor en BoslandBoskamp. Sprint over 4 ronden 800 m.: Ie rit: BoskampRijneveld, Boskamp tijd 13 4/5 sec. 2e rit 1. BoslandVerschoor, Bosland tijd 12 4/5 sec. Koppelomnium, inhaalrace achter motoren over maximum 5 km. 25 ronden met Rijneveld achter Schlebaumen Boskamp achter Bustraan. Boskamp wint na 20 ronden. Tijd 4 min. 30 2/5 sec. Koppelomniumachtervolging tusschen de koppels Boskamp—Bosland en Rijneveld Verschoor over maximaal 5 km. (25 ron den), zonder motorgangmaking. Het kop pel BoskampBosland wint na 14 ronden. Tijd 3 min. 25 sec., Winner van de omnium is het koppel BoslandBoskamp. Wedstrijd met motorgangmaking voor beroepsrijders te verrijden in« 3 ritten van 10 km., 15 km. en 25 km. 1. Tusschen van Hoek achter J. Schlebaum, J. van der Heyden achter J. Busfraan en W. Matena achter J. Slesker. Ie rit 10 km (50 ronden): 1. van Hoek, tijd 10 min. 4/5 sec., 2. Matena op 180 m., 3. J. van der Heyden op 300 m. 2e rit 15 km. (75 ronden): 1. van Hoek tijd 15 min. 34 2/5 sec.; op 60 m. 2. Mate na op 160 m. 2 van der Heyden. 3e rit 25 km. (25 ronden): 1. van der Heyden, tijd 26 min. 21 sec.; op 25 m. 2. Harry Hoek, op 160 m. 3. Matena. Totaal klassement: 1. Hoek 4 p., 2. J. v. d. Heyden 7 p., 3. Matena 7 p. Afvalrace voor nieuwelingen: 1. J. Veen- hof, 2. J. Siebeling, 3. T. Janssen, 4. Groe nendijk. Klassementswedstrijd voor amateurs over 10 km. (50 ronden) met 5 klassemen ten: 1. C. de Best 13 p., 2. T. Drost, 10 p. 3. J. Rusman 7 p. PELLENAARS WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN EINDHOVEN Gistermiddag werd op het circuit rondom den IJzeren Man de wielerwedstrijd om den grooten prijs van Eindhoven verreden. Het circuit bestaat uit 35 ronden van 3 km. en is dus 105 km. lang. Het werd af gelegd in 2 uur 31 min. en 20.4 sec. De ge middelde snelheid bedroeg 41.616 km. per uur. Pellenaars ging als eerste over de finish. SCHAKEN HET INTERNATIONALE TOURNOOI TE NOTTINGHAM. De loting. Zaterdag werd te Londen de loting van het internationaal schaaktournooi, dat he den in Nottingham zal aanvangen, ver richt. Het resultaat was: Eerste ronde: AljechinFlohr; Tarta- kowerCapablanca; BogoljubovTylor; FineLasker; AlexanderBotwinnik; WinterThomas; EuweRechevsky; en Vidmar vrij. Tweede ronde: CapablancaAljechin; TylorTartakower; LaskerBogoljubov; BotwinnikFine; ThomasElsxander; Re chevskyWinter; VidmarEuwe, en Flohr vrij. Derde ronde: AljechinTylor; Flohr Capablanca; TartakowerLasker; Bogol jubovBotwinnik; FineThomas; Alexan derRechevski; WinterVidmar, Euwe vrij. Vierde ronde: LaskerAljechin; Tylor Flohr; BotwinikTartakower; Thomas Bogoljubov; RechevskyFine; Vidmar Alexander EuweWinter, en Capablanca vrij. Vijfde ronde: AljechinBogoljubov; FlohrLasker; CapablancaTylor; Tar takowerThomasBogoljubovRechevsky FineVidmar; AlexanderEuwe, Winter vrij. POSTDUIVEN ATHLETIEfc GOUDSCHE SINGELLOOP-ESTAFETTE De jaarlijksche Goudsche Singelloop- estafette is Zaterdagmiddag voor den tien den keer gehouden. Slechts zeven ploegen verschenen aan den start. Reeds twee keer achtereen had de Goudsche Athletiek- vereeniging Achilles den singelloop ge wonnen en bij een nieuwe overwinning zou zij thans definitief in het bezit ko men van den wisselbeker. In Vires et Ce- leritas verwachtte men evenwel een ern stige concurrent. Achilles en Vires heb ben door een buitengewone prestatie voor veel spanning in den wedstrijd gezorgd. Beide ploegen maakten een aanmerkelijk korteren tijd dan waarin ooit het 3 K.M. lange parcours werd afgelegd. De kortste tijd vóór dezen loop gemaakt was 7 min, 14.2 sec. in 1933; nu liepen Vires en Achil les den afstand resp. in 7 min. 2.4 sec. en 7 min. 8.3 sec. De uitslagen luiden: 1. Vires et Celeritas I (Gouda) 7 min. 2.4 sec., 2. Achilles I (Gouda) 7 min. 8.3 sec.; 3. Vires et Cele ritas II 7 min. 29.7 sec.; 4. Achilles II 7 m. 34.2 sec.; 5. Alphia (Alphen); 6. Marathon (Boskoop); 7. Vires et Celeritas III. „De Bonte Duif" (Leiden). Wedvlucht vanaf Vilvoorde (België), ge middelde afstand hemelbreed 138 km., in concours 132 duiven, welke om 9.05 met Z.W.-wind in vrijheid gesteld werden. De uitslag is als volgt: 1, 10, 11, 16 en 31 J. S. Bailey, 2, 15 en 20 J. J. Vliegenthart; 3, 4, 7, 18 en 21 Gebrs. v. d. Oord; 5, 24, 25, 26 en 28 A. J. Schou ten; 6 C. P. Velthuizen, 8 J. P. Hooidonk, 9, 22, 23 en 27 W. Sira, 12 en 29 S. Koster, 13 en 30 J. P. Groenendijk, 14 en 17 P. v. Zijp, 19 en 32 H. van Riet, 33 J. H. J. v. d. Steen. Eerste duif werd geconstateerd om 104247 en bereikte een snelheid van 1395.89 m.. De laatste prijsduif bereikte haar hok 1053—44 met een snelheid van 1262.76 m. per min. De beker geschonken door de Gebrs. v. d. Oord voor de stations St. Katr. Wavre en Vilvoorde werd ge wonnen door den heer C. P. Velthuizen. Wedvlucht vanaf Neufville, gemiddelde afstand 184 km. In concours 118 duiven, welke met N. O. wind om 8.15 in vrijheid gesteld werden. De uitslag is als volgt: 1 en 20 Gebrs. v. d. Oord, 2, 23 en 30 H. J. v. d. Steen, 3, 14 en 19 P. van Zijp, 4, 7 en 13 J. S. Bailey, 5, 6 en 23 C. P. Velt huizen, 8 en 21 H. van Riet, 9 en 10 A. J. Schouten, 11 en 16 J. J. Vliegenthart, 12, 22 en 25 R. P. de Graaf, 15 en 18 H. S. Bos, 17 S. J. Koster, 20 en 28 J. P. Groenendijk, 26 en 27 A. P. de Kroon. De eerste duif werd geconstateerd om 111523 en maakte een snelheid van 1023.45 per min. de laatste prijsduif werd geconstateerd om 114548 en maakte een snelheid van 771.50 m. per min. „De Gevleugelde Vriend" (Alphen). Wedvlucht van af Mons, afstand pl.m. 193 K.M. De vogels werden om 7.30 uur in vrijheid gesteld met heldere lucht N.O. wind. De eerste vogel werd gecon stateerd om 10.41.10 en bereikte dus een snelheid van 1010.99 M. per minuut. De uitslag luidt: J. Tuinenburg 1, 9, 11, 12, 16, 17 en 18; H. Bauer 2, 3, 5, 13, 14 en 21; P. G. Borgers 4, 6, 7 ,8, 10 en 15, W. S. Mens 19, 20 en 22. „De Blauwband" (Alphen). Wedvlucht vanaf Neufville (179 K.M.) in concours 149 duiven, welke om 8 uur 15 in vrijheid gesteld werden en hun hokken bereikten als volgt: J. Vernes 1, 3, 23, 32, 37, 43; J. Rooda 2, 11, 24, 36, 42; H. W. Martens 4, 5, 12, 16, 17, 21, 39; J. de Jager 6, 9, 10, 15, 34, 48; G. Stapper 7. 20, 35, 44, 46; A. J. Lagerweij 8, 13, 25, 26, 27. 33, 45; B. v. Egmond 14, 38; R. K. W. Kui pers 18, 22, 31; W. Kruiswijk 19, 41, 47; C. v. Ofwegen 28; W. v. Eijk 29, 30, 49, 50; Leuwen 40. Eerste duif 11.11.26, laatste duif 12.2.39. „De Witpen" (Nieuwveen). Wedvlucht vanaf Neufvilles, afstand 200 km. De duiven werden te 8.15 uur in vrij heid gesteld, de eerste duif kwam 11.35 aan. Uitslag: 1, 6 en 7 L. P. Becker, 2, 10 en 11 C. van Leeuwen Azn., 3, 4, 4 en 9 W. van Leeuwen, 8 F. Vermeulen. van een cultuurstaat moet zijn toege staan. Hem zullen weliswaar de toilettafels van de Amerikaanschen een eeuwig ge heim blijven maar hij heeft toch op zijn reizen door Azië, Afrika en Australië vast gesteld, dat zelfs bij de primitiefste na tuurvolken de vrouw dagelijks tot twee uur aan haar toilet besteedt. Hij weet daar interessante dingen over te vertellen. Niet alleen de moderne vrouw, van 1936 wrijft haar huid in met olie en vet. Ook de Afrikaansche, de Indische en de „adies" der Zuidzee verstaan deze kunst en be oefende die reeds toen men er in Europa nog geen notie van had. Terwijl de vrou wen van Samoa haar huid behalve met vet ook nog met slijk en aarde inwrijven, bedekken de Nijlnegerinnen ze iederen dag een uur met warme asch, gewonnen uit het verwarmingsmateriaal, de .koe mest. Zij hebben bovendien nog een spe ciaal schoonheidsrecept. Professor Paddon schroomt zich niet het te verraden: zij wasschen zich van tijd tot tijd met een vloeistof, die bij de koe niet uit de uier komt De schminkpot van het oerwoud be staat uit gekleurde aarde (roodsel, kalk, enz.) die met plantenkleuren vermengd is en waarmee de vreemdste figuren op de huid geschilderd worden. De Australische vrouwen vernieuwen de kleuren meestal om de acht dagen en hebben tien volle uren voor de nieuwe beschildering noo- dig. Op vele plaatsen beplakken zij zich als ze bijzonder mooi willen zijn, heele- maal met veeren. een buitengewoon tijd- roovende kuur, die ook de geduldigste Amerikaansche echtgenoot zijn vrouw niet zou toestaan. 472ste STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 2de Klasse, 1ste Lijst Trekking van Maandag 10 Augustus 1936 Hooge prijzen 5000.— 19783 ƒ1000.— 14039 15604 18994 400.12112 200.— 1109 3172 3189 100.— 2826 13766 14140 14339 18"*l 198 20738 40 44 673 721 838 952 Prijzen vai a f 30.- 286 56 90 95 158 184 368 370 422 492 517 524 564 567 569 574 580 582 603 626 642 645 647 656 750 758 777 792 793 806 1210 1213 1229 1354 1372 1385 1730 1741 1899 1919 1056 1070 1082 1177 1185 1246 1253 1254 1308 1320 1410 1448 1454 1617 1628 1796 1797 1809 1817 1819 1890 1926 1942 1969 1973 1981 2004 De lippenstift In het oerwoud „Men moet het onze moderne' dames niet kwalijk nemen dat zij dagelijks veel tijd aan haar toilet besteden. Ik heb op mijn expeditiereizen geconstateerd, dat de vrouwelijke leden van een groot aantal natuurvolken iederen dag één a twee uur aan de verzorging van hun lichaam beste den zij het dan ook op de haar eigen manier die ons wat zonderling aandoet, Deze verklaring is het resultaat der onder zoekingen van den bekenden Amerikaan- schen volkenkundige prof. Wilbried Pad don, die op zijn ontdekkingsreizen de „schoonheidsverzorging" bij de natuurvol keren onderzocht heeft. Prof. Wilfried Paddon is van meening dat hetgeen de Nijl-negerrnnen en de meis jes van Nieuw Guinea mogen, de vrouw 2038 2057 2082 2155 2179 2184 2218 2233 2253 2263 2319 2322 2334 2*6C 2367 2371 2413 2453 2488 2497 2537 2550 2o07 2641 2658 2780 2793 2800 2895 2921 2952 2978 2993 3031 3039 3075 3088 3148 3222 3255 3279 3289 3315 3318 3344 3358 3334 3462 3493 3503 3569 3600 3655 3677 3634 3696 3700 3721 3729 3769 3785 3342 3844 3872 3877 3890 3896 3924 3929 3961 3972 3983 4000 4077 4105 4116 4188 4193 4214 4229 4233 4315 4316 4329 4341 4358 4387 4409 4450 4454 4482 4494 4498 4553 4538 4615 4655 4668 4741 4828 4856 4360 4863 4868 4925 4928 4958 5073 5087 5177 5189 5190 5250 5285 5294 5377 5378 5438 5465 5473 5508 5519 5564 5596 5625 5667 6669 5703 5725 5815 5832 5844 5874 5886 5923 5943 5956 6003 6024 6026 6106 6158 6171 6211 6257 6354 6361 6539 6555 6615 6652 6699 6712 6719' 6752 €785 6791 6301 6888 6920 6956 7026 7048 7066 7180 7183 7263 7362 7382 7418 7441 7450 7454 7492 7505 7522 7535 7574 7585 7590 7606 7659 7680 7717 7723 7760 7800 7807 7845 7857 7904 7979 8001 8023 8024 8038 8140 8149 8168 8176 8198 8256 8320 8343 8410 8441 8472 8492 8503 8533 8544 8559 8578 8590 8597 8612 8613 8641 8716 8735 8760 8764 8763 8778 8832 8844 8859 8936 8943 8953 8983 9074 9083 9086 9124 9127 9132 9185 9264 9282 9295 9314 9316 9392 9415 9425 9439 9471 9492 9513 9529 9544 9324 9665 9673 9680 9681 9685 9698 9737 9758 9764 9739 9810 9882 9913 9951 10019 10052 10076 10035 10121 10206 10207 10237 10243 10284 10321 10339 10381 10395 10399 10415 10444 10483 10493 10501 10511 10523 10532 10539 10543 10562 10581 10593 10613 10671 10729 10740 10877 10935 10958 10961 11046 11058 11064 11088 11093 11098 11105 11115 11205 11213 11222 11229 11285 11305 11330 11345 11391 11412 11474 11480 11499 11503 11509 11525 11576 11577 11584 11595 11641 11662 11696 11711 11716 11759 11788 11853 11864 11869 11893 11929 11962 12011 12041 12065 12102 12104 12109 12138 12147 12148 12174 12176 12178 12214 12218 12309 12325 12340 12358 12409 12423 12471 12494 12507 12516 12518 12563 12602 12607 12609 12611 12612 12630 12653 12069 12635 12722 12743 12754 12788 12826 12918 12925 12929 12955 12961 12981 12984 12985 13042 13051 13080 13094 13111 13239 13246 13290 13292 13306 13326 13381 13406 13412 13434 13440 13505 13509 13573 13579 13596 13677 13717 13727 13741 13841 13842 13849 13867 13869 13923 13939 13986 14024 14046 14103 14180 14194 14259 14271 14281 14323 14332 14366 14391 14439 14449 14508 14534 14558 14564 14570 14578 14585 14614 14622 14633 14659 14725 14764 14776 14784 14836 14843 14856 14858 14874 14894 14908 14932 14989 14991 15058 15073 15087 15104 15172 15195 15273 15304 15335 15347 15352 15377 15383 15435 15464 15465 15471 15481 15520 15539 15689 15712 15764 15766 15805 15826 15944 15994 16034 16054 16089 16096 16109 16119 16143 16152 16174 16199 16284 16356 16399 16427 16473 16504 16513 16562 16625 16640 16654 16660 16722 16732 16750 16if>5 16331 16889 16913 16937 16940 16944 16956 17090 17124 17134 17135 17164 17168 17171 17180 17200 17211 17242 17265 17269 17292 17328 17334 17403 17503 17504 17521 17601 17605 17618 17650 17728 17746 17795 17826 17836 17859 17904 17916 17931 17989 18065 18188 18224 18304 18305 18308 18419 18429 18441 18448 18452 18578 18605 18607 18673 18775 18854 18878 18906 18994 19027 19031 19057 19107 19111 19146 19175 19192 19196 19286 19296 19340 19427 19428 19454 19469 19548 19575 19597 19611 1E672 19689 19699 19743 19759 19790 19795 19834 19875 19890 19906 19914 19919 19962 19976 19985 20000 20011 20020 20031 20042 20057 20070 20073 20078 20113 20128 20129 20207 20213 20237 20328 20377 20423 20451 20487 20490 20493 20515 20520 20537 20554 20566 20693 2070* 20748 20788 20847 20861 20904 20909 20913 20936 20957 20987

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 15