MAANDAG 10 AUGUSTUS 1938 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 VAN VLIET WINT DE 1 K.M. TIJDRACE. De eerste gouden medaille. Ooms en Leene tweede. Het Nederlandsch protest afgewezen. BERLIJN, Zaterdag. Het was een geheel andere Van Vliet, lien wij Zaterdagavond na afloop van de :ijd-race in de kleedkamer zagen. Vrijdag totaal gedeprimeerd, Zaterdag blij als een kind met zijn gouden medaille, verdiend na een schitterende race teggen het hor loge, waarbij hij een tijd noteerde van 1 minuut 12 sec., hetgeen een nieuw olym pisch record beteekende. Maar ook thans heeft het geducht ge spannen. De zoo zeer gevreesde Rudolf Karsch noteerde een tijd van 1 minuut 13 1/5, een zeer goede prestatie. Van Vliet startte als achtste. Hij was zeer snel weg. Zijn eerste ronde ging buitengewoon rap »n elkeen vreesde, dat hij in de twee de ronde wel een inzinking zou krijgen. In derdaad ging het in de tweede ronde veel minder snel. Maar niettemin zette hij goed door en toen de luidspreker den tijd aan kondigde, bleek hij 1 minuut 12 sec. ge reden te hebben, dank zij vooral zijn uiter mate snelle eerste ronde. Volkomen uitge reden moest hij van zijn fiets worden ge tild. Na Van Vliet kwamen nog meer dan tien renners en toen kwam die angstige spanning, of een concurrent nog zijn tijd zou verbeteren. Vooral de Franschman Georget ging goed en deze bleef slechts 4/5 sec. beneden den tijd van Van Vliet. De spanning steeg. Als laatste stond op het programma de Italiaan Rigoni ver meld, doch volkomen onverwachts werd medegedeeld, dat in plaats van Rigoni de rappe sprinter Pola zou uitkomen. Vele Nederlanders namen de stopwatch in de hand, telden de seconden mee, Pola vloog over de baan, doch op de laatste 200 meter zakte hij beslist af en het bleek, dat hij nog ruim 1 seconde boven den tijd van Van Vliet was gebleven. Een luid gejuich steeg op, de honderden Nederlanders op de tribunes zwaaiden met vlaggen, Nederland had zijn eerste gouden medaille gewon nen. Direct hierna reden de drie eerst aan komenden, Van Vliet, Georget en Karsch een eere-ronde. Het Wilhelmus werd ge speeld, meegezongen door de talrijke land- genooten. En voor velen was dit daarom zoo'n ontroerend moment, omdat na de vele pech der vorige dagen het kleine wielergroepje er thans in geslaagd was een gouden medaille te winnen. Nooit is de Nederlandsche wielerwereld van de Olympische Spelen thuis gekomen zonder eersten prijs. OOMS—LEENE IN DE TANDEMRACE In de tandemrace hebben OomsLeene het tot de finale gebracht. In den derden kwarteindstrijd kwam het Nederlandsche paar tegen ChambersSibbit, goede be kenden van onze landgenooten, uit. Met een halve lengte won het Oranje-team met een tijd van 111/5 sec., over de laat ste 200 meter. OomsLeene kwamen in de laatste ronde gemakkelijk voorbij: als zij doorgezet hadden, zouden zij zelfs met vele lengten gewonnen hebben. In de halve finale kwam het Italiaansche tandem LeguttiLoatti tegen OomsLee ne. Bij het luiden van de bel voor de laat ste ronde gingen OomsLeene naar voren. Gedurende een volle ronde werd strijd ge leverd, de Italianen probeerden nog on derdoor te komen, doch dit gelukte hun natuurlijk niet. Tijd laatste 200 meter 112/5 sec. Het Duitsche tandem IhleLorenz had het eveneens tot de finale gebracht. Voor al hun halve finale tegen de moedige Franschen GeorgetMaton was een prach tig staaltje tandemsprint geweest. In den eersten rit der finale nam het Nederlandsche paar onmiddellijk den kop. In een felle sprint werd de laatste 300 me ter omstreden. Bij het uitkomen van de bocht, lag het Hollandsche tandem nog voor, doch met een sprong lagen IhleLo renz naast de onzen. Met enkele flinke trappen sprongen de Duitschers nog met een halve lengte voorsprong over de eind streep. Tijd 11 sec. over de laatste 200 m. In den tweeden rit lagen OomsLeene weer aan den kop. IhleLorenz joegen de Nederlanders op, probeerden dezelfde tac tiek toe te passen als in den eersten rit. Doch toen begingen Ooms-Leene een tactische fout. Bij het uitkomen van de voorlaatste bocht letten zij even niet op, en dit was voor de Duitschers voldoende geweest om hun kans te grijpen. Met een ruk lagen zij op zij, kwamen voor, OomsLeene moes ten nu uint tweede positie trachten voorbij te komen en bij de zeer snelle Duitschers gelukte dit niet. Zij hadden zich laten ver rassen, de strijd was verloren. Maar hier aan dient direct te worden toegevoegd, dat IhleLorenz bepaald beter dan de Neder landers waren, zij hebben de zege volko men verdiend. Rest ons nog te vermelden, dat in de ploegachtervolging Frankrijk met de ren ners Charpentier, Goujon, Lapebie en Le Nizerhy het Olympisch kampioenschap behaalden. Zij wonnen in de finale van Itailë en hadden van te voren op overtui gende wijze van de Duitsche ploeg ge wonnen. Derde werd Engeland. De Fran- sche ploeg was inderdaad uitstekend, zeer gaaf en goed op elkaar ingesteld. Hiermede behoorden de baanwedstrijden der Olympische Spelen tot het verleden. HET PROTEST MERKENS—VAN VLIET AFGEWEZEN Wij vernemen, dat het protest, door de officials van de Nederlandsche Wielren- unie ingediend inzake de finale om het Olympische Sprintkampioenschap tusschen Merkens en van Vliet, door de Jury d'Ap pel van de Union Cycliste Internationale is afgewezen. De mogelijkheid stond verder nog open, deze aangelegenheid voor de Jury d'Hon- neur van het Internationaal Olympisch Comité, welke jury gevormd wordt door de I.O.C.-leden zelf, te brengen, doch uit eindelijk zal hier wel niets van komen. Tenslotte beslissen de reglementen van de U.C.I. die de leiding ook bij de Olympische Wielerwedstrijden, in handen heeft. Algemeen wordt gevoeld, dat hier een zeer zonderlinge uitspraak van de wed strijdcommissie is gevallen, maar dat er weinig verder aan te doen is. Zoodat men dit incident als gesloten zal kunnen be schouwen. Inmiddels kwamen de Nederlandsche wielerofficials vóór deze uitspraak tot de onaangename ontdekking, dat men van Duitsche zijde pogingen deed een even- tueele afwijkende beslissing van de jury d'appèl onmogelijk te maken door de be- betrokkenen voor een voldongen feit te stellen. Terwijl n.l. van den aan af vast stond, dat de protocolaire Olympische hul diging der winnaars van de verschillende wielerwedstrijden Dinsdag a.s. zou plaats vinen, bevatte het dagprogram van heden de mededeeling, dat de huldiging der win naars van het sprintnummer 's middags te 15.20 uur, dus nog voordat de jury d'ap pèl bijeen zou komen, in het Olympisch Stadion zou geschieden. Zoowel de heer Swaab als de heer Lotsy hebben hierte gen onmiddellijk met kracht geprotes teerd en van den secretaris van het Duit sche Organisatie Comité, dr. Karl Diem, de toezegging gekregen, dat voorkomen zou wórden, dat de overwinnaar van het sprintnummer gehuldigd zou worden, voor dat in hooger beroep zou zijn uitgemaakt, wien de overwinning van rechtswege toe- wam. Hoezeer de poging om de protocolaire huldiging nog 's middags te doen plaats vin den, geforceerd is, blijkt wel uit het feit, dat Arie van Vliet 's morgens per tele gram de uitnoodiging ontving te 15.20 uur in het Olympisch Stadion aanwezig te zijn om de zilveren medaille in ontvangst te nemen. VOETBAL UIT HET DISTRICT LEIDEN. De Jaarvergadering. Het District Leiden van den D. H. V. B. hield gistermiddag zijn jaarvergadering in de groote zaal van Café-Restaurant „Zomerlust". De voorzitter, de heer A. H. Schrama, opende met den Chr. groet deze goed bezochte bijeenkomst, waarna hij op merkte, dat, gezien het uitvoerige 14de jaarverslag er weinig voor hem overschiet - om een beschouwing te houden over het afgeloopen jaar. Daarna wenschte hij alle aanwezigen van harte welkom, in het bij zonder den secretaris-penningmeester van den D. H. V. B., den heer G. Kruyver. Spreker memoreerde dan, wat in de afge loopen week is Leiden is geschied. Leiden verkeerde in een moeilijke situatie, maar thans kon hij zeggen, dat deze in een ge lukkige is herschapen. Aan het harde wer ken van Rector Beune is het thans gelukt van drie vereenigingen, die steeds in moeilijkheden verkeerden, er één te maken. Hij sprak den wensch uit, dat thans voor de sport in Leiden gelukkiger tijden mo gen aanbreken en dat de vereeniging in dit nieuwe kleed moge groeien en bloeien. Nadat de voorz. alle bestuursleden had dank gebracht voor de ondervonden mede werking, waarbij spr. in het bijzonder wees op het keurige werk van de heeren H. Hoogervorst en J. Taskin, dankte hij ook de aanwezige besturen der resp. vereeni gingen. De notulen van de vorige jaarvergade ring werden hierna door den samensteller, den heer J. Taskin, gelezen en zonder op of aanmerking goedgekeurd. De voorzitter bracht daarvoor dank. Naar aanleiding van de uitgebrachte jaarverslagen bracht de afgevaardigde van Lisse zoowel als die van D. O. S. dank voor de keurige samenstelling, tevens vroe gen zij eenige inlichtingen betreffende het financiëele gedeelte, waarna de voorzitter tot genoegen van antwoord diende. De kas-commissie bracht nu, bij monde van den heer M. C. Braun, verslag uit over het gevoerde beheer, waarbij benadrukt werd, dat alles in de beste orde was be vonden, waarvoor een woord van dank aan den penningsmeester hier zeker op zijn plaats was. De heer G. Kruyver kreeg hierna gele genheid over te gaan tot het uitreiken der kampioens-diploma's Senioren. Het deed spr. genoegen dit persoonlijk te kunnen doen. Wel zijn er nog wel eens dingen ge beurd, welke op het groene veld niet thuis j hoorden, maar dat zal men altijd wel blij- 1 ven houden. Geruststellend voegde hij hier- I aan toe, dat het District Leiden lang niet aan de spits staat. Wat de kampioenschap- i pen betreft, deze zijn volkomen fair en eerlijk behaald en daarom zijn deze een felicitatie waard. De navolgende vereeni gingen namen daarna een diploma in ontvangst: V. V. L. I, welke tevens naar den I. V. C. B. promoveert, S. M. C. II, O. D. I. II, D. O. S. IV, Foreholte II, S. J. C. II en St. Bernardus I. De competitieleider van de Junioren- Competitie, de heer H. Hoogervorst, reik te met toepasselijke woorden de diploma's uit aan de Junioren kampioens-elftallen Lisse a, D. O. S. a en S. J. C. b., daarbij een woord van dank brengende aan de scheidsrechters, waardoor de competitie is geworden een goede geordende en vlot verloopende. De beschrijvingsbrief van den D. H. V. B. werd daarna onder de loupe genomen. De heer. Kruyver nam daarbij een leidende plaats in. Uit de besprekingen bleek, dat de bestuursverkiezing voor het Leidsche j District van het grootste belang is, want Leiden zal niet graag haar vertegenwoor diging in het bestuur, den heer J Taskin, missen. Nadat begrooting en de resp. voor stellen D. H. V. B. waren behandeld, ging men over tot het verkiezen van den Bonds raad. Gekozen werden de heeren: J. C. de Haan, M. C. Braun, H. Klink, L. v. d. Meer en J. Ouwerkerk; als plaatsvervangers de heeren Heuzen, H. v. Ruiten, J. van Zeist. Het voorstel van het Districtbestuur: ,.Met ingang van het nieuwe seizoen zal van elk lid, senior zoowel als junior, een contributie geheven worden van 5 cent per lid en per jaar. zulks ter gedeeltelijke dekking der Districtsonkosten. vorderde een langdurige discussie. Tenslotte werd het aangenomen. De Bes\urs;/erkiezing had een vlot verloop. Alle bestuursleden werden bij acclamatie herkozen, welke eer ook den voorzitter ten deel viel bij zijn verkiezing. Alvorens de heer Kruyver de vergade ring verlaat wenschte N. V. C. eerst zijn motie behandeld te zien. Deze werd door den heer Kruyver ontraden, waarna de vereeniging N. V. C., na een toezegging van den heer Kruyver, dat met de wen- schen, daarin neergelegd, rekening zal worden gehouden, deze motie introk. De heer Kruyver verliet hierna de vergadering na allen dank gebracht te hebben voor de prettige samenwerkig. De elftalcommissie I. V. C. B. en D. H V. B. werd als volgt samengesteld: L. v. d. Vlugt, P. v. d. Lans, terwijl in de plaats van den heer L. v. d. Meer, die bedankt had, werd aangewezen de heer P. Ange- varen. De elftal-commissie vc^pr de Junioren werd gehandhaafd en bestaat uit de hee ren H. B. v. Veelen, J. Duindam en J. van Nouland. De rondvraag vorderde nog geruimen tijd, waarbij interne aangelegenheden ter sprake kwamen. Nadat de heer Hoogervorst! nog had me degedeeld, dat thans voor de volgende competitie de hand aan de legitimatiebe wijzen zal worden gehouden (ieder is ver plicht 3 foto's in te zenden) en dank had gebracht aan de Sportredactie van de Leidsche Courant voor haar spontane me dewerking was het einde daar. De voor zitter sloot dan te circa 7 uur deze goed geslaagde vergadering op de gebruikelijke wijze. CLUBNIEUWS DER KATH. SPORTVEREENIGINGEN. R. K. Sportver. „O. D. I." Gisteren speelden op 't O.D.I.-terrein een seriewedstryd D.O.S. IV en Steeds Hooger II. Steeds Hooger kon 't tegen D.O.S. niet bolwerken en verloor met 14. De stand met rust was 30 voor D.O.S. Na dezen wedstrijd speelde O.D.I. I te gen Alph. Boys. Dit was een zeer onge lijke strijd. Met rust stond O.D.I. voor met 70. Toen de scheidsrechter 't einde blies won O.D.I. met 111. De O.D.I.-jun. verloren met verlenging van speeltijd met 32 van de Alph. Boys juniores. R. K. Sportver. „Foreholte". Het was gisteren niet bijzonder druk op Voorhout. Slechts werd er één wedstrijd gespeeld tusschen Foreholte a-jun. en K. R. V. a-jun. Den kleinen voetballers schijnt de training goed te doen. Met niet minder dan 'n 100 nederlaag gingen de Katwijkers naar huis toe. Binnen enkele weken vangen de Seriewedstrijden van Foreholte aan, n.l. 23 Augustus. R. K. Sportver. „Majella". Maandagavond speelt Majella I een vriendschappelijken wedstrijd tegen de plaatsgenoot D.W.B. Daar beide elftallen van ongeveer gelijke kracht zijn, kan 't een aardige sportieve ontmoeting worden. Aanvang 7 uur. - Morgen (Dinsdag)-avondverwachten we geheel Oude-Wetering plus Leimuiden op het terrein. Immers twee gecostumeerde elftallen uit beide plaatsen zullen zich beijveren het publiek te laten schudden van 't lachen. Vooral de Leimuidenaars schijnen prachtcostuums te bezitten. Aan vang half acht precies. R. K. V. V. „Van Nispen". Zondag werden de nederlaagwedstrij den voortgezet, respectievelijk tegen Lisse V en Lisse II. Eerst traden de reserven der thuisclub tegen Lisse V binnen de lijnen. Voor rust noteeren wij aan beide zijden enkele doelpunten, terwijl Lisse na rust den stand opvoerde tot 73. Daarna kwam de thuisclub tegen Lisse II. Aanvankelijk wogen beide partijen goed tegen elkaar op. Bij een snelle aan val doelpuntte Lisse met een vliegend I schot (01). De zwarthemden verande- 1 ren voor rust den stand in 21, door een mooi doelpunt van den l.buiten en een j penalty. Na rust is „van Nispen" veel sterker. Zij begaan echter de fout teveel op te dringen, waarop dan ook doelpun- INTERNATIONAAL SPORTSTUDENTEN- LAGER. BERLIJN, 8 Augustus, an der Avus. Om een betoren kijk op ons Lager te ge ven, zal ik de dagindeeling eens beschrij ven. 6 Aug. 6 uur 30 's morgens. Vanuit de Duitsche tent wordt reveille geblazen. Om dat dit teeken voor de meeste menschen niet genoeg is om ze uit hun diepe slaap wakker te maken, worden de versterkers van de gramofoon, die op 8 plaatsen in ons kamp te vinden zijn, op z'n hardst gesteld; in minimum van tijd is iedereen wakker. Trainingspakken worden aangetrokken en op de gramofoonmuziek huppelen de half- 'slaperige hoofden naar buiten om te kijken, wat voor weer 't is. Een oogenblik later, zie je iedereen naar de waschtenten vluch ten om zich op te frisschen. Wij hebben hier 6 waschtenten, die ieder 3 groote waschbak- ken bevatten, in iedere waschbak komen pl.m. 25 stralen water terecht. Als we even 'n rekensommetje maken, dan komen we tot het resultaat, dat uit 450 punten water komt. Als dit officieele deel achter den rug is, keeren we weer in onze tenten terug, ramen worden opengezet, bedden luchten, schoenen poetsen -enz. enz. 8 uur 30' ontbijt. Een stelletje broodjes gaat er altijd goed in, vooral als het brood versch is, een klompje boter en een klomp je marmelade staan tot ieders beschikking. Is de marmelade niet rood, dan is ze geel, is ze niet geel dan is ze rood. Dit is de eenige variatie van ons ontbijt. Maar 't gaat er best in, hoor! Wij hebben dezen morgen juist vrij en zetten onzen slaap buiten de tent nog een half uurtje voort, tot wij gestoord worden door een groep Britsch-Indiërs, die met een voetbal op ons afkomen. Binnen minimum van tijd voetballen we dan ook, geen wed strijdje, alleen maar een beetje trappen, koppen, plaatsen enz. Daarna gaan we het Britsch-Indisch spel hoo-ho too beoefenen. Wij maken natuurlijk groote fouten, maar dat geeft totaal niet, zij lachen ons niet uit en vinden 't ook niet belachelijk, juist leuk, want als ze met ons meedoen, bren gen z ij er niets van terecht. Daarbij ver staan wij elkaar ook niet volledig, met ge baren wordt aangevuld, wat we niet begrij pen. 13 uur Mittagessen. Alles is op Duitsche manier bereid, een Hollander weet wat dit zeggen wil; terwijl de aardappelen slecht zijn. Na het eten direct naar den trein, want op het Maifeld wordt de wedstrijd Hongarije-Duitschland paardenpolo voor den tweeden' keer gespeeld. Wie eens van sport wil genieten, moet naar paardenpolo gaan kijken; het resultaat hangt niet alleen van den speler af, maar ook van het paard, dat hij berijdt, 't Is een soort hockeyspel; met een stick moet de bal voortgeslagen worden, terwijl de ruiter op het paard zit. 't Is een buitengewoon snel spel; snelle races van de paarden onderling enz.; bui tengewoon spannend. Omdat dit spel ook zoo'n inspanning voor de paarden is, wor den na iedere 8 minuten de paarden door versche verwisseld. Na het pQlospel gaan wij naar het hockeystadion om den wedstrijd Zwitser landHolland bij te wonen. Wij waren toevallig tegen een hockeyer van onze na tionale ploeg aangeloopen; hij was over den afgeloopen wedstrijd BelgiëHolland heelemaal niet tevreden; de Nederlanders moesten de hockeyers maar wat meer aan moedigen. Goed. Wij hebben 't ook ge daan. Op de tribune waren niet alleen de sportstudenten aanwezig, maar ook de rui ters, de schermers met Montfoort in hun ten komen aan die zijde waar zij niet werden verwacht. Lisse voert den stand op tot 62, waarmede de thuisclub zoo wel het 1ste als het 2de haar eerste ne derlaag te incasseeren kreeg. R. K. Sportver. „St. Bernardus". St. Bernardus 2 speelde gisteren een verloren wedstrijd tegen „Trekvogels" 2. Deze wisten te winnen met 24. Het eerste elftal die te 2 uur bezoek had, wist op het kantje af te winnen met 43, nadat zij voor rust een voorsprong had van 31. Het vertoonde spel was aan beide zijden veel te forsch, waartegen de scheidsrechter o.i. niet voldoende optrad. R. K. Sportver. „S. M. C." Gisteren is het wederom een geslaagde voetbalmiddag geweest. De vereeniging Vogel uit Nootdorp fungeerde als gast. Te 12 uur werd er aangevangen met den wedstrijd S.M.C. aVogel a, welke wed strijd, ondanks het moedig volhouden en zwoegen, door de onzen met 42 werd verloren. Daarna speelden beide reserve elftallen der vereenigingen, welke wed strijd door de S.M.C.-reserven met 62 werd gewonnen. Hierna bestreden de bei de le elftallen het veld. Deze wedstrijd leverde wederom een overwinning op voor de S.M.C.'ers. Met 41 werd deze wedstrijd gewonnen, nadat de rust met 10 in het voordeel van S.M.C. ingegaan was. R. K. Sportver. „D. O. S." De wedstrijden zijn gisteren alle vlot i verloopen. D.O.S. I kreeg bezoek van Alph. Boys I en klopte deze in een afwis selenden wedstrijd met 72. D. O. S. 3 had Nic. Boys I te gast en de Nieuwveenders brachten ook den wil tot overwinnen mede, ze smaakten het genoegen met een 42 overwinning de terugreis te aanvaarden. D. O. S. 4 bij ,,0di' op bezoek, plaatste zich in de finale, door de reserveploeg van „St. Hooger" met 42 te kloppen. Van D.O.S. a bereikte ons geen uitslag. i Het bestuur wil hen die het plan heb- ben opgevat, om lid te worden of weer midden en bijna de geheele zwemploeg on der leiding van mevr. Braun, benevens nog de jeugdploeg onder leiding van den zoon van minister Slingenberg. De zwemsters en zwemmers waren nota bene hier naar toe gekomen om wat rust te hebben en wat af wisseling bij de training. Ik kan nu niet bepaald zeggen, dat ze juist rust gehad hebben, want ze schreeuwden zoo hard en yellden zooveel, dat verschillenden er schor van werden. Maar 't resultaat was toch een 41 overwinning; zij hadden wel wat goeds bereikt. Om 6 uur 15 n.m. waren we alweer op de Avus aanwezig, niet in ons lager, maar op het B.S.C.-wielerstadion om den 1 K.M.- wedstrijd te zien. Wij waren net op tijd om onzen Arie van Vliet te zien winnen. 7 uur 30, avondeten. Dit keer hadden wij een of ander rijstpraeparaat; omdat velen dit gerecht niet apprecieerden, tracht ten wij met broodjes onze magen te vul len, wat dan ook volkomen gelukte, 's Avonds naar de worstelwedstrijden in de Deutschlandhalle. Wij zijn echter weer gauw terug, omdat wij de worstelwedstrij den nog steeds niet voor de volle honderd procent kunnen waardeeren. 11 uur n.m. Een fanfare kondigt het naar bed gaan aan. Als je den heelen dag op de tribune zit, verlies je hoe langer hoe meer het mooie van een wedstrijd uit het oog; goede of slechte techniek valt minder in 't oog dan anders, 't Gevolg is, dat je dan alleen naar een wedstrijd gaat om 't resultaat te zien; je wil weten wie no. 1, 2 of 3 is. Je kijkt alleen naar de prestatie. Vele toeschouwers gaan alleen naar de Olympische Spelen om het resultaat te bekijken; prestatie mag echter alleen middel zijn en geen doel in zich. Ter afwisseling zijn wij daarom een heelen dag niet naar wedstrij den gegaan. Vrijdag 7 Aug. werden er eerst, on danks het feit, dat het wetenschappelijke deel van het „Kongress für Körperliche Erziehung" afgeloopen was, nog twee le zingen gehouden en wel van Kaptein Iverre Gröner over de lich. opvoeding in Noor wegen en van dr. Kone over het Indische systeem voor lichaamsoefeningen (Br.- Indië). Zaterdag 9 uur 30. Vorführung Lager- mannschaft Holland: Freiluftstunden über natürliches Turnen nach Gaalhofer und Streicher. Anschliessend SpielKaatsen (Holland). Zoo stond in het officieele programma onze demonstratie aangegeven. Van te vo ren had onze leider prof. Goulhofer, een kleinen uitleg over het natuurlijk turnen gegeven, omdat verschillende landen daar nog nooit over gehoord hadden. Onze de monstratie bestond uit oefeningen, die zoo goed als geheel nieuw waren, dus voor het grootste doel nog nergens vertoond waren. Toestellen werden door ons niet op ouder- wetsche wijze gebruikt, maar slechts als hindernis; met stokken, ballen, springkas- ten en polsstokken. Er werden zelfs film opnamen van gemaakt. Het anschliessend Spiel Kaatsen (Hol land) werd niet door ons gedemonstreerd, omdat de Belgen het zij het dan ook in Belgische vorm reeds bij hun Vorführung hadden laten zien. Wij gaven daarvoor in de plaats het spel kastie, dat algeheel in Nederland verbreid is als voorbereiding voor vele zomerspelen. Steeds weerklonk luid applaus en aan het eind van onze voorstelling lieten de Turken een 3 maal „jasha Holland" hooren, wat bij ons zooiets beteekent als een 3 maal hiep,hiep,hoera voor Nederland. A. J. J. DUINDAM. lid te worden, aansporen zich spoedig aan te melden, daar over ruim een maand de Competities weer aanvangen. Voor den boottocht naar Weesp is veel animo. Wie zich nog een plaats wil ver zekeren, koope spoedig een kaart a 50 ct. bij den penningmeester. P. C. en L. Voor de seriewedstrijden van P. C. en L. speelde Zaterdagmiddag M. D. S. tegen Tramboys. Rust 32. In de tweede helft scoorde M. D. S. nog eenmaal, zoodat het einde kwam met 42. CRICKET NEDERLANDSCHE CRICKETBOND. De uitslagen. Ned. elftalHarrow Wanderers, gew. door Nederland met innings en 90 runs. Nederland 263, Harrow Wanderers 112 en 61. le klasse: R. en W.Hermes DVS, gew. door R. en W. met innings en 39 runs en HDVS 45 en 84, R. en W. 168. Overgangsklasse: CVHRCH, gew. door RCH met 21 runs op de le innings CVH 81, RCH 102. ExcelsiorHBS, gew. door Excelsior met 45 runs op de le innings, Excelsior 133, HBS 88. 2e klasse A.: Haarlem 2AAC 2, gew. door ACC 2 met 39 runs op de le innings ACC 2 128 voor 6, Haarlem 2 89. VVV 2R. en W. 2, gew. door VVV 2 met 51 runs op de le innings, VVV 121, R. en W. 70. UWRIO, gew. door UW met 82 runs op de le innings. UW 145, RIO 63. 2e klasse B.: HCC 4Quick (H.) gew. door Quock met 37 runs op de le innings. Quick 142. HCC 4 105. HDVS 2—VOC 2, gew. door HDVS 2 met 88 runs en 3 wickets, VOC 2 135, HDVS 2 223 voor 4. AjaxVUC gew. door VUC met 75 rur>' op de eerste innings. VUC 139, Ajax 6'

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12