MAANDAG 10 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 staande op naam van den Japanner Miya- zaki met 58 sec. werd gebroken. Tweede werd de Hongaar Csik, terwijl de houder van het wereldrecord, de Amerikaan Fick, pas op de derde plaats kwam. Dé Duit- sche kampioen Fischer van wien men zich zeer veel had voorgesteld, kon het hiet verder brengen dan de vierde plaats. In de tweede serie werd de Japanner Yusa eerste in den nieuwen Olympischen recordtijd van 57.5 sec. waarmee hij de juist door zijn landgenoot bereikte record verbetering weer te niet deed. De Jaëpan- ner Arai egaliseerde trouwens als tweede het reeds weer gebroken record van 57.9 terwijl de Amerikanen Lindgren en High- land derde en vierde werden. DE BESLISSING. Voor de 100 Meter vrije slag heeren, het klassieke nummer bij het zwemmen, zoo als de 100 Meter bij de athletiek, kwamen in deze volgorde aan den start: Arai (Ja pan), Yusa (Japan), Lindgren (V. S.), Fischer (Duitschland), Taguchi (Japan), Csik (Hongarije) en Peter Fick (V. S.). Doodsche stilte heersche er voor den start. Ons viel op, hoe buitengewoon ner veus Fick was, hjj stond letterlijk te tril len op zijn beenen. „Auf die plaetze", riep Gaedecke. „Achturig", en bij het „ab" klonk het pistoolschot. De Japanner Yusa nam onmiddellijk de leiding en keerde als eer ste, gevolgd door Taguchi en Csik, terwijl Fischer, Fick, Lindgren en Arai vrijwel gelijk wendden. Een ontzaglijk felle strijd ontspon izch op de laatste vijftig meter. Door zijn buitengewoon goed keer en had Csik een stuk van zijn achterstand op Yusa ingeloopen, doch 25 meter voor de finish lag Yusa nog steeds voor. He«t was toen duidelijk, dat allen Yusa en Csik nog voor de zege in aanmerking konden ko men. Doordat Yusa op baan 2 en Csik op 7 lag, was het practisch onmogelijk waar te nemen, wie als eerste aantikte. Maar aan het gejuich der Hongaren bleek al spoedig, dat Csik een onderdeel van een seconde eerder was geweest. De eerste Amerikanen, de in naam nog grootere Ja panners waren geslagen. Wel een teleur stelling voor de Amerikanen, welk een nog grootere teleurstelling voor de Japansche zwemmers. De tijden waren niet zoo snel geweest als in de series en halve eindstrij den. Immers voor Csik werd 57.6 sec. op gegeven en voor Yusa 57.9 sec., hetgeen ons volkomen onverklaarbaar voorkomt, want 0.3 sec. heeft het zeker niet kunnen sche len. De eerste beslissing der zwemwedstrij den is gevallen. Het is een groote verras sing geworden. Hopenlijk zal dat niet bij de dames het geval zijn. Het waterpolotournooi. FRAAIE NEDERLANDSGHE OVER WINNING OP AMERIKA MET 3—2. MAAR EEN WEINIG FRAAIE WED STRIJD TEGEN DE BELGEN. Het resultaat is 11. Voor het zeer talrijke publiek, dat in het zwemstadion de voorwedstrijden voor dames en de halve beslissing voor heeren 100 meter borstslag had bijgewoond, heeft het Nederlandsche waterpoloteam in een zeer goed en sportief gespeelden wedstrijd met 32 gewonnen van de Véreenigde Staten. Naar men ons meedeelde, hebben de Amerikanen niet een nationaal team uit spelers van verschillende clubs samen gesteld, doch een van hun sterkste club teams uit San Francisco in zijn geheel af gevaardigd. Des te meer mag het daarom verbazen, dat tijdens het grootste deel van den wedstrijd het onderling verband en het onderling begrijpen in de Nederland sche ploeg in het algemeen veel beter is geweest dan in het Amerikaansche team. De groote meerderheid der Nederlandsche polospelers vond voor de' rust haar ge rechtvaardigde uitdrukking in de drie doelpunten, die Van Aelst, Maier en Van Heteren wisten te scoren, terwijl de Ame rikanen het Nederlandsche net niet wis ten te vinden. Wel herstelden de Yankees zich na de rust en zagen zij kans twee maal te scoren, maar kort voor het einde liep het Amerikaansche doel weer zoo groot gevaar, dat er zeker van een drei gende gelijkmaker geen sprake meer was, doch de Amerikanen integendeel van ge luk mogen spreken, dat de Nederlandsche score niet werd verhoogd. NEDERLAND—BELGIë. Van Aelst heeft het eerste den bal en de Hollandsohe voorhoede trekt ten aan val. Zonder resultaat evenwel, want een hard schot op het Belgische doel gaat juist naast. De Belgische tegenaanval re sulteert eveneens in een hard schot, dat goed geplaatst is maar door Veenstra fraai word gestopt. Dan, er is nauwelijks twee minuten gespeeld, krijgt Franken den bal in handen en schiet langs den Belgischen doelverdediger in. Nederland leidt met 10. Lang hebben wij dezen voorsprong niet, want misschien vijf minuten later scoort Coppieters uit een Belgischen aanval den gelijkmaker en brengt den stand op 11. Vele Belgische en Nederlandsche toe schouwers, waaronder in de eerste plaats onze zwemmers en zwemsters, moedigen beide partijen aan en alsof het de groote voetbalwedstrijden tussohen Nederland en België betreft, schalt het „allez Belgique" en het „Hup Holland". Er wordt van beide zijden zwaar ge speeld en de scheidsrechter, wiens beslis singen ons niet steeds feilloos lijken, kent tal van vrije worpen toe. Uit een Neder- landschen aanval wordt de bal in het Bel gische doel geschoten juist als het fluitje DE ZEILWEDSTRIJDEN, KAGCHELLAND TWEEDE IN DE OLYMPIA JOLLEN. BOB MAAS WINT DE RACE IN DE STARTKLASSE. Carp tien de de zesmeterklasse. KIEL, Zaterdag. Heden was het de groote dag van Bob Maas, die één wist te worden en voor wien bij de huldiging der overwinnaars de Nederlandsche vlag geheschen werd. Het was prachtig weer, doch op het water hing een dichte nevel, die aan leiding was voor het uitstellen van de wedstrijden, buiten een half uur, bin nen drie kwartier. De wind was Noord oost en niet sterk, circa drie a vier meter per seconde. Maas startte over bakboord als eerste vóór Noorwegen, Engeland en Ameri ka. De meeste anderen gingen over stuurboord, wat heden niet voordeelig bleek te zijn. Toen eindelijk allen over denzelfden boeg lagen, bleek de „Bem" goed voor te liggen en hij rondde dan ook als eerste den Noordelijken boei en bleef ook verder de leiding behouden. De Amerikaan lag langen tijd op de tweede plaats en de Duitsche boot wist de derde te bereiken. Zeer lang bleef dit zoo, tot in het laatste, ruim bezeil de rak, Duitschland Amerika kon voor bij komen. Zoo kwam ook de finish: Nederland eerste, Duitschland tweede. Zeker is het een groote prestatie om bij dit weer, dat juist voor den Duitseher zoo geschikt is, dezen achter zich te houden. Het puntentotaal is thans zoo, dat Duitsch land vrijwel onbereikbaar de leiding heeft met 56 punten, daarop volgt Zweden, dat heden heel ongelukkig zeilde en als laat ste aankwam met 45 punten. Dan Neder land met 42 punten, Engeland met 41 pun ten. Sedert gisteren is dus de Nederland- sch° boot mooi vooruitgegaan. Kagchelland deed het weer best in de Olympiajollen. Van de moge lijkheid om heden na vier wedstrij den een gedeelte uit te sluiten was geen gebruik gemaakt, zoodat weer alle 25 jollen meevoeren. Na een zeer vlotte start gingen de meesten, waarbij ook Kagchelland, over bak boord. Bij den eersten boei lag hij derde, na Chili en Duitschland en gevolgd door Hongarije, Noorwe gen en Engeland. Voor den wind nam de Duitseher Koogmann de leiding over. Chili en Nederland volgden dicht achter hem en En geland had zich tot de vierde plaats opgwerkt. Chili werd dan door Kagchelland en Scott gepasseerd doordat eerstgenoemde ver over stuurboord wegging en voor bleef. Zoo bleef het tot de eindstreep: Duitschland, Nederland, Engeland. Daarmede heeft Kagchelland de eerste plaats bereikt in het totale puntenaantal, hij staat op 116 tegen Engeland 115 en Duitschland 111. Van de anderen staat Chili het beste met 86 punten. Carp had een ongelukkige start in de Zes meterklasse. Hij scheen absoluut over stuurboord te willen starten, tenminste toen hij voor een der anderen op het oogenblik van het schot overstag moest, draaide hij toch weer over stuurboord terug. Door het tijdverlies met dit tweemaal draaien ver bonden, lag hij toen op een der achterste plaatsen en daar hij bovendien ver naar het Oosten hield de Westwal was heden ze- toer de beste kwam" hij vrijwel aan bet einde van de vloot. De Duitsche boot, welke intusschen de leiding had gekregen, maakte daarna dezelfde fout. Ook die ging naar den Oost wal en was bij terugkomen negende geworden. Nederland lag toen op de achtste plaats, evenwel Duitschland wist zich nog veel te verbeteren en Nederland niet. Niet tegenstaande een niet zeer fraai staand grootzeil won de Zwitser, Duitschland werd zesde en Nederland tiende, met slechts Frankrijk en Polên achter zich. Een groot aantal protesten in de Zesmeterklasse moet nog behandeld worden. Het slechte resultaat de „De Ruyter" moet o.i. grootendeels geweten worden aan het gebrek aan ondervinding van de beman ning met de bediening van de voorzeilen, welke in de Zesmeterklasse thans een veel grootere rol spelen dan.in den tijd, toen de 'heer Carp geregeld in wedstrijden uitkwam. In de Achtermeterklasse behaalde de Duitsche boot „Germania" heden een zeer populaire zege. Wel leidt in het totale klas sement in deze klasse Zweden nog met 41 punten, maar Duitschland, Noorwegen en Italië, die met 38 punten alle gelijk staan, zijn hier den leider heel wat dichter op de hielen gekomen. KIEL, Zondag. KAGCHELLAND EERSTE IN DE ZESDE RACE. BOB MAAS TWEEDE, Mr. CARP DERDE. Heden is er eén ware titanen strijd gestreden in de starklasse en wel tusschen den Duitseher Bischoff en den Nederlander Maas. Voor beiden was het weer, een licht briesje, gunstig en beiden hadden al spoedig voor de anderen een voorsprong, .welke toeliet, dat zij zich geheel aan him onderling ge vecht overgaven. Om de derde en vierde plaats werd ook zwaar gevochten tusschen de Zweedsche en Amerikaansche boeten. Van den aanvang af had Maas de leiding, maar de Duitseher kleefde als een klit aan hem. Op de tien tallen volgbooten, Welke ditmaal de wed strijden volgden, en die met dit mooie weer zoo overmatig met toeschouwers gevuld waren, dat zij op gevaarlijke wijze over hingen als allen zich naar een boord bega ven, werd het Nederlandsch-Duitsche ge vecht met de uiterste spanning gevolgd. Deze spanning steeg ten top, toen bij de laatste boei bleek," dat Duitschland de lei ding overgenomen had. Het korte kruisrak naar de eindstreep bracht niéuwen kamp. Opnieuw kon Maas voorkomen en reeds dacht men, dat de strijd te zijnen gunste beslist was. toen bij een ontmoeting van béiden bleek, dat ophieuw Duitschland de leiding veroverd had. Zoo kwam het einde. Duitschland 16 sec. voor Nederland als eer ste en tweede. Meer-dan' 3 minuten later ging het tweede paar door de eindstreep. Eerst Zwedén, tien seconden voor den Amerikaan, die in het laatste oogenblik zijn derde plaats verloren had. De Duitseher Bischoff is door deze over winning zeker van den gouden Olympische medaille. Hij heeft thans 68 punten, Zwe den 55 en Nederland 53. Hierna komen de Vereenigde Staten en Engeland beiden met 46. Ook in de andere klassen had Nederland heden een goeden dag. In de Olympiajollen zegevierde Kagchelland opnieuw en in de zesmeterklasse werd Carp derde. De zesmeters gingen onder leiding van Frankrijk op weg met Nederland als tweede. Beiden bleven vrij ver over bakboord door liggen wat ook heden de juiste keuze bleek te zijn. Toch wist de Noor beide te pas- seeren en na het eerste kruisrak was dé volgdorde: Noorwegen, Frankrijk, Neder land, Italië, Zweden, Vereenigde Staten enz. Op het ruim bezeilde rak wist Carp de Fransche boot voorbij te komen, maar Italië en Zweden kwamen achter hen hard opzetten. Bij den tweeden boei had zich een leidende groep gevormd bestaande uit Noor wegen, Nederland, Zweden, Frankrijk, Italië. De Noordsche boot liep ver uit en werd met grooten voorsprong eerste. Een gevecht tusschen Zweden en Nederland deed helaas Carp naar de derde plaats ver huizen en zoo bleef het ook helaas tot het einde, waarbij Duitschland nog nummer vier wist te worden. Op te merken valt nog, dat Italië en Zweden wederzijds tegen elkaar protesteerden en verder, dat Neder lands kansen, wat het eindresultaat aan gaat, in deze klasse nihil zijn. Zwitserland, dat heden vijfde werd, heeft de leiding, ge volgd door Zwden, Engeland en Noorwegen. Kagchelland is te Kiel zeer popu lair niet zoozeer, dat velen hem persoonlijk kennen, want beschei den als hij is, houdt hij zich zeer op den achtergrond en besteedt hij liever zijn tijd voor de verzorging van zijn boot en zijn zeilen. Maar zijn zeilkunst vindt algemeene waardeering en vooral ook het feit, dat hij zoowel bij veel als bij wei nig wind steeds onder de voorsten te vinden is, imponeert den Kieler en andere zeilers bijzonder. Hij most heden vrij lang vechten voor hij de eerste plaats veroverd had en wel niet tegen zijn gewone con currenten, die heden geen grooten rol speelden, maar tegen den Zwit ser en vooral den Hongaar, terwijl later ook de Italiaan en de Noor zich in dit voorhoedegevecht meng de. Zeer lang lag Kagchelland op de tweede plaats achter den Hon gaar tot hij over stuurboord lig gend, vlak onder dezen overstag ging, aldus een gunstiger lijnpositie verkreeg en wegliep. Daarna liet hij zich de eerste plaats niet meer ontnemen en hij liet de anderen vechten om de tweede. De igroote concurrenten in het totaal klas sement Engeland en Duitschland, werden resp. 11 en 6, zoodat Kagchelland thans een flinken voorsprong heeft met 141 tegen 131 voor Duitschland en 130 voor Engeland. Een protest van Scott kan dezen misschien nog een punt vooruit brengen. Opnieuw overwon in de achtmeterklasse de Duitsche boot met niet minder dan 4 mi nuten. Vrijwel alle andere booten in deze klasse gingen met een protestvlag door de finish. van den scheidsrechter weerklinkt voor een vrije worp voor België. Wegens on toelaatbaar hinderen stuurt de scheids rechter voor de pauze zoowel den Belg Stoelen als ook van Aelst uit het water. Zoo komt de rust met den gelijken stand 1—1. Na de pauze wordt het niet beter. Een tijd lang bedreigen de Belgen het Neder landsche doel, maar ook de Nederlanders zitten dikwijls dicht bij de Belgische doel lijn en in deze periode heeft ons team werkelijk met pech te kampen. Want meer dan driemaal schiet Rechter keihard te gen de Belgische lat. Ook de Belgen mis sen een kans, terwijl Veenstra, als de Belgen erin slagen door te breken, eenige malen reddend optreedt. Van het geheele team is Veenstra de eenige, die even goed in vorm is als tegen Amerika. Inmiddels wordt het aantal overtredin gen steeds grooter en achtereenvolgens stuurt de scheidsrechter den Belg Stoelen en van Aelst, den Belg de Pauw en Fran ken en den Belg de Combe en Hans Maier paars-gewijs uit het water, zoodat elk team nog maar vier man in het water heeft als het fluitje weerklinkt, dat een einde maakt aan dezen weinig fraaien wedstrijd. De stand. In den wedstrijd tusschen de beide an dere landen, die met Nederland en Bel gië in dezelfde groep zitten, n.l. de Ver eenigde Staten en Uruguay, wonnen de Vereenigde Staten met 21. Er moeten in deze groep nog slechts twee wedstrijden gespeeld worden, n.l. NederlandJUruguay en BelgiëVereenigde Staten. De stand is op het oogenblik: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. 1. België 2 110 2—1 3 2. Nederland 2 110 4—3 3 3. Ver. Staten 2 10 1 4—4 2 4. Uruguay 2 0 0 2 1—3 0 In de overige groepen wonnen Honga rije van Malta met 120 en van Z.-Slavië met 41, Duitschland .van Frankrijk met 81, Tsjecho-Slowakije van Japan met 43, Duitschland van Tsjecho-Slowakije met 61, Engeland van Zuid-Slavië met 43 en Zweden van IJsland met 110. DE KANOWEDSTRIJDEN. DRIE BRONZEN MEDAILLES. De finale in het nummer één-persoons kajak over 1000 meter, werd een spannend duel tusschen den Duitseher Caemmerer en Hradetzky (Oostenrijk), waarbij onze landgenoot Kraaier. goede derde was, maar toch steeds enkele lengten bij de leiders achterbleef. Na 300 meter leidde de Duitseher met één lengte voor den Oostenrijker, die op zijn beurt een halve lengte voor onzen landgenoot lag. Ongeveer na 500 meter waagt Hradetzky zijn aanval op Caemme rer en de Oostenrijker komt inderdaad voor te liggen. Door het herhaaldelijk spurten van zijn tegenstanders valt Kraaier nog iets terug, vanwaar hét hem onmogelijk si, aan te vallen. Deze volgorde blijft onge wijzigd: Hradetzky (Oostenrijk) won de race in dén tijd van 4 min. 22.9 sec. Caem merer (Duitschland) werd tweede in 4 min. 25.6 sec. en Kraaier verdiende voor ons land een vierde bronzen medaille door zich derde te plaatsen in den tijd van 4 min. 35.1 sec. Weer dus een bewijs, dat de Nederland sche kanovaarders tot de sterksten der wereld behooren. Tweepersoons kajak. Om half vijf werd gestart voor de finale in het nummer tweepersoons kajak over 1000 meter, waarin ons land geplaatst was met Tates en v. d. Kraft. Aanvankelijk na men onze landgenooten de leiding, om deze dadelijk te moeten afstaan aan de ploeg van Duitschland, die met Oostenrijk en Canada kwam opzetten. Na 300 meter leidt Duitschland voor Nederland en Oos tenrijk. Maar dan vallen onze landgenoo ten iets terug. Zij komen met hun tegen standers gelijk te liggen op 600 meter en v/orden zelfs gepasseerd door Oostenrijk en Zweden, dat plotseling naar voren is gekomen. Tates en v. d. Kraft kunnen het tempo niet bijhouden en raken nog meer achterop op de vierde plaats, terwijl Oos tenrijk de leidingvan Duitschland heeft overgenomen. Hoe dé Nederlandsche ploeg ook zwoegt, zij kan de drie voor hen lig gende ploegen niet meer bereiken en zij gaat als vierde door de finish in den tijd van 4 min. 12.2 sèc. Oostenrijk won deze race in den tijd van 4 min. 2.8 sec. met Zweden als 2e en Duiischiand als 3e. Bij de finale twee persoons kajak, waar in Nederland oorspronkelijk de vierde plaats bezette, behaalden onze landgenoo ten een derde bronzen medaille in de kano-wedstrijden, omdat de Zweedsche twee, die oorspronkelijk als nummer twee door de finish ging, werd gediskwalifi ceerd. Duitschland kwam dus op de twee de, Nederland op de derde plaats. HET HOCKEYTOURNOOI. Nederland aan den kop in het tournooi C. Frankrijk met 3-1 geklopt. BERLIJN, 9 Aug. Vanmid dag speelde het Nederlandsche hockey-elftal zijn laatsten wed strijd in groep C. tegen de Fram- schen, die in het afgeloopen win terseizoen ons elftal wisten te verslaan. De Hollandsche hockey'ers heb ben keurig revanche genomen voor deze nederlaag. Maar dat niet alleen: door deze overwin ning eindigde het Nederlandsche hockey-elftal op de eerste plaats in zijn groep en moet nu in die halve finale van het olympisch hockeytournooi den strijd aanbin den tegen het gevreesde Duitsche elftal. Onze spelers hebben vanmiddag inderdaad verdiend gewonnen en het zou ons heelemaal niet ver wonderd hebben, wanneer de score nog veel hooger was ge weest. Want het grenst aan het ongelooflijke, wat de Fransche keeper Guibal uit zijn doel heeft gehoudert. Schoten van ver en dichbij maakte hij vaak met groot geluk onschadelijk. Onze ploeg heeft een uitstekenden wedstrijd gespeeld, zoowel tech nisch als tactisch, want zij heeft de Franschen met eigen wape nen bestreden: snelheid en door tastendheid. Het Hollandsche elf tal beschikte daarenboven over een betere techniek dan de Fran schen en daaruit valt tevens deze uitslag te verklaren. Reeds in de eerste minuten forceert de Nederlandsche voorhoede een corner, die echter op niets uitloopt. Steeds blijven de Oranje-truien voor het Fransche doel zwermen en v. d. Berg valt eens over den bal heen en mist daardoor een zekere kans. Dan werken de Franschen zich los, maar de aanval stuit op buitenspel. Goed opbrengen van de Fransche rechts binnen Gonad geeft den Franschen een corner, die wegens buitenspel niets op levert. Herhaaldelijk stichten de rennen van Gunning en Schnitger, die elkaar con stant afwisselen verwarring in de Fran sche ploeg, maar de verdediging der Franschen houdt voorloiopig stand. De blauwe voorhoede kan nog niet de me thode vinden om de Hollandsche achter hoede te verschalken, totdat de snelle Soulex, keurig samenspelend met Goubert een corner forceert, die wederom niet wordt benut. De aanvallen der Franschen worden nu gevaarlijker, omdat de Hol landsche verdediging wat slap speelt. Vooral de Fransche midhalf Grimonpres verzet bergen werk. Een voorzet van den Fransohen linksbuiten wordt grandioos gemist voor open doel. Dan gaat Gunning ervan door, Schuitger neemt over, zet prachtig voor en v. d. Berg staat klaar om zeer hard te scoren (10). Dit doelpunt inspireert beide partijen tot feller spel. v. d. Berg zet zijn vleugels keurig aan het werk. Keurig vrijmaken van v. d. Berg geeft de Roos een kans, maar deze schiet naast. De Hollanders zijn nu veel sterker. Zij zijn niet van het Fransche doelgebied weg te krijgen. Dan is het weer de Roos, die inschiet na aangeven van v. d. Berg, maar de Fransche keeper weet den bal te stop pen. v. d. Berg schiet maar helaas suist de kogel naast. De Franschen kunnen zich niet loswerken. Een voorzet van Gunning wordt door v. d. Berg naastgeschoten. Herhaaldelijke aanvallen der Oranjehem den worden door de Franschen met kunst en vliegwerk afgeslagen. Dan ineens een zeer gevaarlijke aanval van de Fran sohen, maar de Looper vrijwaart vallend zijn doel voor doorboring. Met spel in het middenveld komt dan de rust. De eerste serieuze aanval van de Fran schen heeft dadelijk succes, wanneer na algemeen opbrengen de Fransche rechts buiten Rouget schuin voor het doel staand zeer hard scoort, onhoudbaar voor de Loo per (11). Eén corner op het Fransche doel brengt een scrimmage, waaruit Schnitger door- loopt. Weereen corner volgt, het schot van v. d. Berg wordt door den keeper hoogopspringend gehouden. Na een aanval van Schnitger volgt van dezen speler een voorzet, waaruit de Roos zeer hard, vol komen onhoudbaar scoort (21). Holland blijft aanmerkelijk sterker. Schnitger forceert constant aanvallen, maar hij heeft niet zooveel steun van Gunning, die eenigszins uitgespeeld raakt. Van den Berg schiet op doel: Guibal redt. Dan is het de beurt aan de Franschen, maar v. d. Haar onderschept keurig den snellen aanval. Een vrije slag van de Looper wordt door Gunning opgevangen, die ineens van opzij uit den slagcirkel met een hard schot sooort (31). Vlak daarop weer een prachtige voorzet van Gunning, maar nu mist v. d. Berg de fraaie kans om de score op te voeren. Met Holland in de meerderheid komt dan het einde. De eindstand van groep C luidt: gesp.gew.gel.verl. v.t. pnt. Holland 3 2 1 0 9-^ 5 Frankrijk 3 111 45 3 België 3 0 2 1 56 2 Zwitserland 3 1 0 2 36 2 DUITSCHLAND EERSTE IN GROEP B. Voor 18.000 toeschouwers heeft de Duit sche hockeyploeg met 41 van Afghanis tan gewonnen waardoor zij als eerste in groep B eindigt. JAPAN WINT VAN HONGARIJE. In groep A is de wedstrijd JapanHon garije gespeeld, die een 31 overwinning voor de Japanners opleverde. HET JAPANSCHE HOCKEY-ELFTAL KOMT NAAR ONS LAND. Naar wij vernemen zal het Japansche •hockey-elftal na afloop der spelen een korte tournee door Europa maken. De Nederlandsche hockeybond is er in ge slaagd het Japansche elftal naar ons land te doen komen. De Japanners zullen op Donderdag 20 Augustus des avonds te zes uur in het stadion te Amsterdam uitko men tegen het Nederlandsche hockey- elftal. Eerst naar LINKS, dan naar RECHTS uitkijken vóór u oversteekt, en...» even uw beurt al- wachten. (Neem lie ver een latere tram dan», de auto van den „Eerste Hulp dienst".)

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11