C. FORTMANN NU WOLLEN DEKENS KOOPENÜ TAFELSERVIEZEN ONTBIJTSERVIEVEN THEESERVIEZEN DONDERDAG 6 AUGUSTUS 1936 50 K.M. SNELWANDELEN. DE NEDERLANDER TOSCANI EINDIGT ALS TIENDE. Precies half twee had gisteren het start schot geklonken voor de 50 K.M. snelwan delen. 33 athleten vertrokken voor de lange wandeling. n.l. 3 Chineezen, 1 Deen, 2 Fran- schen, 3 Britten, 3 Italianen, 1 Japanner, 3 Letten, 1 Noor, 1 Roemeen, 3 Zweden, 3 Zwitsers, 1 Tsjech, 3 Amerikanen, 3 Duit- schers en 1 Nederlander, de Amsterdammer Toscani, die in zijn oranje-broekje direct op viel. Eerst maakten de wandelaars een ron de door het stadion, waarna ze onder de Marathonpoort verdwenen. De route voerde vrijwel geheel over het •traject van den Marathonloop, welke a.s. Zondag wordt gehouden. De weg leidde voor een deel door het schilderachtig landschap langs de Ha vel. De weg is daar eenigszins 'heuvelachtig. Het -hoogteverschil bedraagt er op een punt 45 meter. Daarna kwamen de loopers op een weg, welke parallel loopt met de bekende autorenbaan de avus, welke over de geheele lengte werd gevolgd. Bij het begin van de Avusbaan werd gedraaid, waarna ongeveer hetzelfde traject terug werd afgelegd. In het stadion werd voortdurend mede- deeld hoe de stand van den loop was. Op 21 punten van het traject waren ni. tele foontoestellen geplaatst, welke met het sta dion in verbinding stonden. Voor de verzorging van de deelnemers was op niet minder dan 17 plaatsen gezorgd. Ze konden daar verschillende dranken, vruchten e.d. krijgen, zelfs was het moge lijk zich daar te wasschen. Voor sommige deelnemers, zooals de Chineezen waren speciale dranken voorhanden, die ze uit hun land hadden meegebracht. Verder was on derweg overal gezorgd voor doktershulp. Vóór de deelnemers tot dezen geweldigen loop werden toegelaten, hebben ze zich aan een keurig moeten onderwerpen. De Zweed Segerstroem nam onmiddellijk de leiding en reeds in het stadion had hij een 15 meter voorsprong op zijn concurren ten. Na 3 5 K.M. was de Zweed al ruim 35 sec. voor, maar toen zakte hij wel af, waar op de Duitscher Prehn hem inhaalde. Dit tweetal liep toen geruimen tijd voorop. Na 15. K.M. was de Zweed echter weer aan den kop met een tijd van 1 uur 12 min. 22 sec. De Tsjech Stork was hem dicht op de hielen. Prehn was derde met bijna 1 minuut achterstand. Segerstroem bleek echter teveel van zijn krachten te hebben gevergd en langzamer hand zakte hij af. Stork (Tsjecho Slowa kije) en Dalinsch (Letland) kwamen toen onweerstaanbaar naar voren. Toen de helft van de baan was afgelegd, leidde Dalinsch met 2 uur 8 min., 43 sec. Stork lag met 43 sec. achter op de laatste plaats. Derde was na 25 K.M de Engelschman Whitlock, die bijna 3 minuten achterstand op no. 1 had. Toen begon de Engelschman zijn kan waar te nemen. Vijf kilometer verder was hij Dalinsch reds gepasseerd. Inmiddels was ook de Zwitser Schwab, die als een der fa vorieten was gestart, Stork gepasseerd. Twee en een halve kilometer verder had Whitlock reeds de leiding genomen met 4 seconden voorsprong op Dalinsch. Dalinsch, die zich enorm had ingespan nen, kon toen niet verder, waarop Schwab de tweede plaats bezette, terwijl Stork voor- loopig derde bleef. Nog een maal kwam Stork opzetten en op 40,5 K.M. was hij tweede met 15 sec. voorsprong op Schwab. De Zwitser slaagde er echter spoedig in om Stork te passeeren, die daarop verder terug viel. Inmiddels was onze landgenoot Tos^ cani, toen er nog 7,5 K.M. moest worden geloopen, naar voren ge komen. Langen tijd had hij geen rol gespeeld, maar op het laatst wist hij zich als tiende te plaatsen. Schwab ondernam intusschen een heldhaftige poging om den En gelschman te verdringen, maar dit mislukte. Whitlock bleef voor en te ruim 6 uur, juist toen de loopers voor de finale 200 meter aan den start waren, verscheen hij als eerste in het stadion, waar hij luid werd toegejuicht. Whitlock, die een tijd noteerde van 4 uur 30 min. 41 sec. maakte een zeer vermoeiden in druk. Hij vestigde een nieuw Olym pisch record. In 1932 was dc 50 K.M. snelwandelen voor het eerst ge houden, welke toen eveneens door een Engelschman, n.I. Green, was gewonnen in den tijd van 4 uur 50 10 sec. Schwab kwam als tweede binnen in 4 uur 32 min. 9 sec.; de Zwitser maakt een heel wat min der uitgeputten indruk dan de win naar. Derde was Bubenko (Letland) in 4 uur 32 min. 42 sec. Daarna volgden 4. Stork (Tsjecho Slowa kije); 5. Brunn (Noorwegen); 6. Bleiweiss (Duitschland); 7. Reiniger (Zweden); 8. Laisne (Frankrijk); 9. Bieregowoj (Polen) en 10. T o s c a n i (Nederland). Onze langenoot, die ongeveer ruim twaalf minuten na den winnaar binnenkwam, heeft een uitnemende prestatie verricht. Men had niet verwacht, dat hij tot de eerste tien zou behooren. Toscani's tijd was 4 uur 42 min. en 59,4 sec. Hij was slechts 10 sec. op nr. 9 achter: No. 11 was de aanvankelijke leider Segerstroem (Zweden), die 31 minuten na onzen landgenoot binnenkwam. DISCUSWERPEN. CARPENTIER OLYMPISCH WINNAAR. Het discuswerpen werd een groote te leurstelling voor de Duitschers, die tot nu toe in de werpnummers bijzonder op den voorgrond waren getreden. Men ver wachtte, dat de Duitscher Schroeder, die het vorig jaar met een worp van 53.10 M. een wereldrecord vestigde, voor zijn land opnieuw een gouden medaille zou ver overen. Schroeder bleek echter niet in den supervorm, welke noodig is om een eerste plaats in de olympische spelen te bezetten. Een oogenblik wekte hij den in druk, dat hij zou mededingen aan een der eerste plaatsen, eerst op het laatst geluk te het hem iets verder te werpen, waar door hij tenslotte op de vijfde plaats kwam. Langen tijd leidde de Noor Sorlie met een worp van 48.77 meter. Toch kwam Sorlie niet in aanmerking voor een medaille, want toen de zes besten nog maals gelegenheid kregen nog drie wor pen te doen, wierp eerst de Amerikaan Dunn verder dan de Noor, waarna ook de Italian Oberweger hem voorbijging. De sensatie kwam, toen de Amerikaan Carpenter zijn laat- sten worp deed. Soepel en uiterst krachtig wierp Carpenter den discus, welke voor de eerste maal in de geschiedenis der olympi sche spelen over de 50 meter kwam. Met een worp van 50.48 meter vestigde hij een nieuw olympisch record. Het oude record stond op naam van den Amerikaan Anderson, die te Los Angeles 49.50 meter wierp. Ook de tweede plaats was voor een Amerikaan, n.l. voor Dunn, die 49.36 me ter wierp, terwijl de Italiaan Oberweger, die een gelukkige worp deed, de anderen waren heel wat minder ver, de bronzen medaille veroverde met 49.23 meter. De Noor Sorlie werd vierde met 48.77 meter, terwijl de wereldrecordhouder Schroeder met de vijfde plaats genoegen moest nemen, zijn verste worp bedroeg 47.93 meter. De zesde- plaats was voor den Griek Syllas met 47.75 meter. WIELRENNEN. DE LOTING VOOR DE SPRINT. De loting voor de sprint had het volgen de resultaat: Eerste serie: Collard (België), Gray (Australië). Tweede serie: Chaillot (Frankrijk), Rat Scheff (Bul garije). Derde serie: Hicks (Engeland), Riquelme (Chili). Vierde serie: Van Vliet (Nederland), Paace (Canada). Vijfde serie: Pola (Italië), Wing (China). Zesde serie: Weegelin (Zwitesrland), Santoro (Noor wegen). Zevende serie: Giles (Nw. Zeeland), Györffy (Honga rije). Achtste serie: Merkens (Duitschland), Sellinger (Ver. Staten). Negende serie: Dusika (Oostenrijk), Clayton Zuid- Af rika). Tiende serie:. Magnussen (Denemarken), Mazzini (Peru) en Perry (Columbia). De sprint wordt heden om 18.00 uur ver reden. ZEILEN DE TWEEDE RACE IN DE ZES-METERLASSE. Mr. Carp met de „De Ruyter" tiende. Gisteren werd te Kiel ook de tweede race in de zes-meterklasse gezeild. De uitslag luidde: 1. Noorwegen 2 uur 2 min. 50 sec., 12 punten; 2. Engeland 2 uur 3 min. 35 sec., 11 p.; 3. Zwitserland 2 uur 5 min. 2 sec., 10 p.; 4. Zweden 2 uur 5 min. 14 sec., 9 p.; 5. Duitschland 2 uur 5 min. 21 sec., 8 p.; 6. Finland 2 uur 6 min. 7 sec., 7 p.; 7. Ita lië 2 uur 6 min. 43 sec., 6 p.; 8. Frankrijk 2 uur 6 min. 58 sec., 5 p.; 9. Argentinië 2 uur 6 min. 58 sec., 4 p.; 10. Neder land (Mr. Carp) met de „de Ruyter" 2 uur 7 min. 12 sec., 3 punten; 11. Ver. Staten 2 uur 8 min. 33 sec., 2 p.; 12. Po len 2 uur 15 min. 35 sec., 1 p. ROEIEN. HET F. I. S. A.-CONGRES TE BERLIJN. Indeeling der heats. Op het gisteren gehouden F, I. S. A.-congres werd o.m. dr. Marres (Nederland) in de jury van aan komst gekozen, dr. Mieremet, de voorzit ter van den Nederlandschen Roei bond werd benoemd tot scheidsrechter. Op 11 Augustus vangen de roei wedstrij den aan. In het nummer vier met stuur man start in de eerste heat Neder land met Tsjecho-Slowakije, Denemar ken, Japan, Brazilië en Zweden. Aanvang 3 uur. Om 4 uur wordt de eerste heat van het nummer 2 zonder stuurman verroeid en wederom start Nederland het eerst met Brazilië, Zwitserland, België en Po len. Om 5 uur wordt een aanvang gemaakt met het skiffnummer. Ten Houten start in de eerste heat tegen Brazilië, Polen, Joego-Slavië, Estland. Woensdag 12 Augustus worden de voor- wedstrijden geroeid van de nummers twee met stuurman, vier zonder stuurman, dou- Zooals wij gisteren reeds konden melden, werd definitief besloten de Europeesche kampioenschappen in 1937 te AMSTER DAM te houden en wel op de nieuwe roei- baan bij Amstelveen. Dr. Mieremet werd als vice-voorzitter van de F. I. S. A. gekozen. DE LEIDSCHE COURANT Het Olympisch hockey- tournooi. DE NEDERLANDSCHE HOCKEYPLOEG. Naar wij vernemen is de Nederlandsche hockeyploeg, die hedenmiddag in het olympisch hockeystadion tegen Zwitserland zal uitkomen, op dezelfde wijze samenge steld als voor den wedstrijd tegen België. BRITSCH-IDINE SLAAT HONGARIJE MET 4—0. In groep A van het Olympisch Hockey- tournooi is gisteravond de wedstrijd Britsch-IndiëHongarije gespeeld, die overeenkomstig de verwachtingen door de Indiërs is gewonnen. Vierduizend toe schouwers volgden de ontmoeting. De Hon garen verdedigden zich uitstekend, doch voor het prachtige spel hunner tegenstan ders moesten zij toch de vlag strijken. Ge durende 25 minuten wisten de Hongaren den stand blank te houden, toen echter bracht Tapsell uit een strafcorner den stand op 10 voor Indië. Even later was het de linksbinnen Roopsingh Bais, die na fraai solospel scoorde. De rust kwam met 20 voor de Indiërs. Na de hervatting speelden dezen zoo mo gelijk nog beter, doch de Hongaarsche doelverdediger Csak wist in eenige ge vaarlijke situaties redding te brengen. Ten slotte moest hij echter zwichten voor scho ten van Jafar Syed en Roopsingh. Het einde kwam met een 40 overwinning voor Britsch-Indië. JAPAN WINT VAN DE VER. STATEN. In dezelfde groep is ook de wedstrijd JapanVereenigde Statèn gespeeld. De kleine snelle Japanners speelden zeer goed en wisten een 51 overwinning te beha len. Het eerste doelpunt ontstond in de 14e minuut, toen de Japansche midden voor Ito het doel wist te vinden. Even voor de rust bracht de uitstekend spelen de Tanaka den stand op 20. Ook na de rust bleef Amerika in de minderheid en het heeft aan zijn doelver dediger Fentress te danken, dat de ne derlaag niet grooter is geworden. Tanaka scoorde nog tweemaal, terwijl ook Ito nog een doelpunt maakte. Even voor het einde maakte de Amerikaansche voorhoede van een misverstand in de Japansche verdedi ging gebruik om de eer te redden. Zoo kwam het einde met 51 voor Japan. Sa- kai was de beste speler van het veld. Het Olympisch voetbal- tournooi. OOSTERIJK SLAAT EGYPTE. In het Mommsen-stadión is gisteren 'de voetbalwedstrijd OostenrijkEgypte ge speeld, die door Oostenrijk met 31 is ge wonnen. Ongeveer vijfduizend toeschou wers woonden den wedstrijd bij. Er werd in zeer snel tempo gespeeld en in den aan vang waren de Egyptenaren in den aan val. Reeds in de vierde minuut echter kopte de Oostenrijksche middenvoor Steinmetz een van de doellat terugsprin gende bal in. Twee minuten later bracht de rechtsbinnen-Laudon met een kopbal den stand op 20. Daarmee was de meer derheid der Egyptenaren wel zeer slecht -beloond. Tevergeefs probeerden de Noord- Afrikanen de Oostenrijksche achterhoede te verschalken, doch zij hadden geen suc ces, ook al doordat zij bij een kort spel bleven volharden. De rust kwam met 20 voor Oostenrijk. 22 Minuten na de hervatting doelpuntte Steinmetz opnieuw op een eenigszins ge lukkige wijze. Zijn schot was n.l. als voor zet bedoeld,maar de Egyptische doelver dediger sloeg de bal in eigen doel. De strijd was daarmede practisch beslist. De Oosten rijkers bleven verder in de meerderheid. Vijf minuten voor het einde scoorden de Egypte naren hun eenig doelpunt door Sakr, waar mede de eindstand op 31 werd gebracht. Oostenrijk komt Zaterdag a.s. tegen den winnaar van den wedstrijd PeruFinland uit. POLEN WINT VAN HONGARIJE. In het Poststadion werd de wedstrijd Po lenHongarije gespeeld, die door zesdui zend toeschouwers werd bijgewoond. Hon garije speelde voor de rust met wind mee en de zon in het gezicht. Na 13 minuten gaf de Poolsche linksbinnen God zijn land de leiding. Een minuut of twaalf later maak te dezelfde speler van een fout van den Hongaarschen rechtsback gebruik om den stand op 20 te brengen, waarmede ook de rust kwam. In het verdere gedeelte van den wedstrijd, deden de Hongaren heftige pogingen om hun achterstand in te halen, zoodat de Poolsche verdediging alle zeilen moest bijzetten om doelpunten te voorkomen. Dit gelukte hun, hetgeen ook op rekening komt van het besluitelooze spel der Hongaarsche voorhoede. Na 17 minuten werd de Hon gaarsche linksbinnen Berczes bij een bot sing aan de knie gewond, zoodat hij van het veld moest worden gedragen. Na dit voor val werd het spel steeds feller, waarbij het niet altijd even zachtzinnig toeging. Een minuut voor het einde scoorde de Poolsche linksbuiten Wodarsz opnieuw, zoodat het einde kwam met een 30 overwinning voor Polen. POLO TE PAARD. ARGENTINIË WINT VAN MEXICO. Op den derden dag van het tournooi polo te paard hebben de Argentijnen een groote overwinning op Mexico behaald. Er waren heel wait toeschouwers, die genoten van het uitstekende Argentijnsche spel. Het paarden-materiaal der Zuid-Amerika nen was trouwens voortreffelijk. De wed strijd eindigde in een 155 overwinning voor Argentinië Olympische belooningen Een Politiewachtmeester- Olympisch winnaar be vorderd tot Polizeileutnant BERLIJN. 5 Augustus. (Van onzen spe- cialen verslaggever). Een Olympiade biedt zoo tusschen de be drijven door ook een kostelijke gelegenheid allerhande kleine studieën te maken Weet gij, wat het mooie bij den tiendui zendmeter was? Het mooie was, dat deze Finnen ons leeren hoe het loopen niet al leen een kwestie van goede been en en goede longen is, maar ook een kwestie en een heel voorname van hersens, van „brains". Van zalf'beheersching en van een koelen blik. De zonen uit het land der duizend meren op een paar meer of minder zullen wij niet kijken bleken eerste-klas tactici te zijn. In den beginne bleven zij in het mid den en schoven dan langzaam maar zeker naar voren. Dat was alles overdacht en wel bestudeerd En toen zij eenmaal voor wa ren, toen was het gedaan met dien kleinen, taaien Japanner, die oogenblikkelijk de lei ding had genomen en die nu volgens de hoogste regelen dezer oogenschijnlijk zoo doodeenvoudige „hardloopkunst" „stuk" werd gemaakt. Ik ken de mentaliteit van den Japanner niet, maar ik weet wel, dat er weinig zóó eerzuchtige athleten zijn als deze kinderen uit het land van de rijzende zon een zon intusschen, die op athletlek- gebied bereids tot op het hoogste punt ge klommen is. Om beurten vielen de drie ach ter elkaar ioopende Finnen dezen kleinen looper die zich met mannenmoed verdedig de en eerst toen hij niet meer kon, de wa pens strekte aan. Dat was een van de mooiste wedstrijden die wij hier hebben ge zien. Het is u zult dit spreekwoord wel ken nen een groot volk, dat zijn groote zo nen eert en alreeds het oude Griekenland, de bakermat der Olympische spelen, had dit begrepen en gevoeld. Ook doorgevoerd. Want allerhande voordeelen wachtten den overwinnaar om wiens slapen de groenen de laurier gewonden werd en deze voor deelen waren vele en om het nu maar eens populair uit te drukken niet van gister. Hand op het eerlijke hart zoudt u allemaal stuk voor stuk niet dol en dol graag tot de Olympia-winnaars hebben be hoord, wanneer u weet, dat men u vrij van- belasting stelde en de door ons allen op een veiligen afstand tenminste beminde fiscus uw woning minzaam groetend uw woning voorbij ging? Ook in de soort belooningen is in der tijden loop een kleine verandering ge- RUITERSPORT, DE VOLLEDIGE NEDERLANDSCHE RUITERQUIPE TE BERLIJN. Ruiters en paarden in goede conditie. De Nederlandsche ruiterequipe bevindt zich sedert Woensdagmiddag voltallig te Berlijn. Aangezien een aantal deelnemers en officials van hun dames vergezeld zijn is het een vroolijk gezelschap van ruim twintig Nederlanders, dat zijn intrek heeft genomen in het rustig buiten de stad gele gen hotel Haus Gatow nabij de Wannsee, waar men tijdens de vrije uren bij mooi weer kan genieten van een prachtige om geving, zonder al te ver van de stad en vooral van de renbaan verwijderd te zijn. Eenige officials en verschillende ruiters vertoefden reeds korteren of langeren tijd in Berlijn. Gistermorgen vroeg zijn eenigen met den nachttrein gearriveerd en de ove rigen kwamen per auto en met den trein, die desmiddags omstreeks half vijf aan sta tion Friedrichstrasse aankomt. De paarden zijn vannacht om 2 uur per trein aan het goederenstation Spandau aan gekomen. Om de dieren niet te zeer uit hun gewone doen te halen en hun een be hoorlijke" rust te gunnen, liet men ze gedu rende de rest van den nacht onder de hoede van de meegekomen oppassers in de wa gons en werden ze pas des morgens te 7 uur uitgeladen. Dit geschiedde onder toezicht van den chef d'equipe kolonel jhr. K. F. Quarles van Ufford, kapitein Versteeg en den paar den arts J. G. H. Holsheimer, die Dinsdag avond laat per auto te Berlijn was aange komen om bij het uitladen der paarden aanwezig te kunnen zijn. De paarden, die in goede conditie ver keerden en van de reis weinig te lijden hebben gehad, werden naar de stallen na bij de renbaan Ruhleben overgebracht. Men zal dagelijks eenige uren trainen. De definitieve aanwijzing der deelne mers, die ons land in elk nummer zullen vertegenwoordigen, zal geschieden 24 uur voor het verrijden van elk betrokken num mer. Feestartikelen. Vlaggenslingers, 7 Meter 25 ct., Mutsen vanaf 2 ct., Schilden, Serpentines, Confettie, Bruids lint en Bruidszakjes. Steeds de nieuwste Voordrachten en Feestliederen. Fa. G. VAN BRUSSEL HAARLEMMERSTRAAT 267. TWEEDE BLAD - PAG. 8 komen. De Duitsche recordman in het kogel- stooten de politiewachtmeester Woelcke is door zijn superieuren bevorderd tot Polizeileutnant. Overdreven, zult gij misschien zeggen. Vooral gij, die vex-re staat van de sport en die niet weet, welk een karakter en op offering er voor noodig is, het zoover te brengen, dat gij de besten van de besten voorbij streeft en uw land brengt op een plaats, die ver boven die van andere volken uitsteekt. Daar is jaren en nog eens jaren geoefend, voordat deze ijzeren kogel van zeven en een kwart kilo ruim zestien meter verder neerplofte dan waar de man stond die haar stootte. Daar is veel gedaan en nog veel meer na gelaten, wat het leven van allen dag ver aangenaamt, vóór deze prestatie mogelijk werd. Dit alles heeft een „ganzen Kerl" ge- eischt. Dit alles heeft niet geleden door tal rijke tegenslagen en desillusies dit is het resultaat van stoer doorzetten en het kop pig nastreven van een eenmaal voor oogen gesteld doel. D a a r zit het prijzenswaardige in dat doorzetten dat nooit opgeven dat in de praktijk brengen van dat gezon de Gronmgsche gezegde „as 't mot, dan mot 't". En sinds eenige dagen is derhalve wacht meester Woelcke Polizeileutnant geworden en tot leeraar aan de Polizeisportschule aan gesteld. Nog een voorbeeld van wat energie ver mag. Daar is onder de opkomende Duitsche korte afstandloopers wat wij noemen een veteraan. Hij is twee en dertig jaar. Maar niet alleen de honderd meter gaan snel, ook het tal onzer jaren kent geen halt en er is een tijd van komen en een van gaan. Op de laatstgehouden Duitsche athletiek- kampioensohappen werd deze athleet door jongere -krachten geslagen en natuurlijk waren er stemmen, die riepen: „Ziet ge nu wel wij hebben het al eerder gezegd hij is te oud, hij kan niet meer. De veteraan heeft deze stemmen verno men en nog eenmaal heeft hij den strijd aangebonden tegen de ten allen kant op hem aanstormende jeugd. Hij heeft gevoch ten en verbeten, hij heeft zich nog één keer onder 's wereld zes besten weten te plaat sen. Om dan weg te gaan van het eerste plan, waarop het geen terugkomen meer geeft, als de onverbiddelijke tijd het stop sein heeft geheven. Ziet ge, het is schoon, wanneer de jonge ren zulke voorbeelden zien. Voorbeelden door te strijden, tot de opvolgers klaar zijn. Om zich dan uit de wedstrijdsport terug te trekken, maar hen met raad en daad te steunen bij het trachten, hen die gingen, te evenaren, zoo mogelijk nog te overtreffen P. J. VAN KAMPENHOUT EDELSMID JUWELIER Haarlemmerstraat 125 en 127, Leiden TROUW- EN VERLOVINGSRINGEN MONOGRAM- EN FANTASIERINGEN Graveeren gratis Reparatie-inrichting voor byoux, uurwerken en optiek Wij berichten de ontvangst van nieuwe collecties Zeer aparte modellen Prachtvolle dessins Prima kwaliteit LAGE PRIJZEN Elk servies uit onze collectie is dagelijks een sieraad op uw tatel en waarborgt U een bezit voor tal van jaren. Verzending naar Indië onder ga rantie van gave overkomst zon der berekening van verpakking. BREESTRAAT 122-124 Het klinkt gek, en toch is het zoo, dat het nu een zeer goede gelegenheid is om wollen dekens te koopen. De 3 Eenen kocht een partij pracht wollen dekens. 100% wol. groote maten, en voor spotprijzen, wij willen deze dekens zoo gauw mogelijk verkooht 'lubben, dus met lage prijzen zullen wij dat probeeren. Een wollen deken extra zwaar 195*235 f10 20 voor f 7.90, van f9.40 voor f 6.90, van f6.90 voor t 4-20ook een klein partijtje 160x210 en 150x 200 voor 2.95, 3.30, 3.80, 4.10, 4.80. Profiteer nu de wolprjjr.en zijn veel hoogeren dan dit mogen wij maar tot 15 Aug. aanbieden. DE 3 EENEN Ill HAARLEMMERSTRAAT III Die is kleiner maar goedkooper

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8