KIPPENVOER I TROUWRINGEN M. BRINKS, Turfmarkt 11 l Huwelijksbrïeven en -kaarten Fa. G. VAN BRUSSEL J. DE LA BIJE, Leiden DONDERDAG 6 AUGUSTUS 19s* tIE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 UIT DE OMGEVING STOMPWIJK. FEESTELIJKHEDEN EN HARD DRAVERIJEN. In afwijking met andere jaren, waarbij de feestelijkheden steeds 2 dagen duurden, werden de feestelijkheden van de Stomp- wijksche Harddraverij vereeniging „Nooit Gedacht" dit jaar tot één dag beperkt en werd de voormiddag bestemd voor de fees telijkheden voor de jeugd en werd in den namiddag de bekende korte Baandraverij gehouden. Toen wij in Stomp wijk aankwamen, bleek het al spoedig, dat er iets bijzonders stond te gebeuren, daar van vele woningen vroo- lijk de driekleur wapperden, terwijl alle 'kinderen, feestelijk uitgedost, reeds vroeg naar de R. K. Jongensschool optrokken, waar de stoet zou worden opgesteld van de schoolkinderen, welke elkaar op het feest terrein in diverse spelen zouden bekampen. Te ongeveer 9 uur werd de stoet opgesteld en onder de vroolijke tonen van de R. K. fanfare „Juliana", trok de stoet van frissche en blijde meisjes en knapen door het dorp, waarbij zich onderweg ook Burgemeester Keijzer, die met een hartelijk hoera werd verwelkomd, aansloot. Het Bestuur der Harddra /erijvereeniging had in een 3-tal auto's plaats genomen. Op het feestterrein aangekomen, werd direct een aanvang ge maakt mee de diverse spelen en bekampte men elkaar fel om de prijzen. Gelukkig hield het weer zich uitstekend en ondanks dreigende wolken kon alles vlot worden af gewerkt. De jeugd in actie. De uitslag der diverse klassen werd ten slotte, als volgt: le 'klasse Meisjes. Blokjes rapen: le prijs Nel Granneman2e pr. Zus Duindam; 3e pr. Mientje Boon; 4e pr. Beb Schrader; 5e pr. Nelly d. Helm. 2e klasse Meisjes. Ballen drager: le pr. Riek v. d. Helm; 2e pr. Mientje Knijnen- burg; 3e pr. Tonie Oliehoek; 4e pr. Joop v. d. Lubbe. 3e klasse Meisjes: Tonnetje kruien: le pr. Trees Lu\jten: 2e pr. Rietje Ammerlaan; 3e pr. Cor Granneman; 4e pr. Cor Boone kamp. 4e klasse Meisjes. Touwtje springen: le pr. Annie Lexmond; 2e pr. Gerda van Beu- ningen; 3e pr. Annie Disseldorp; 4e pr. Ma rie Granneman; 5e pr. Cathrien Verhagen; 6e pr. Fie Kuijpers. 5e klasse Meisjes. Werpbal. le pr. R. Boer; 2e pr. M. den Elzen; 3e pr. Tr. Ammerlaan; 4e pr. M. van Vliet, 6e klasse Meisjes. Hindernis loopen: le pr. A. van Es; 2e pr. R. Luiten; 3e pr. A. v. d. Meer. 7e klasse Meisjes. Ringwerpen: le pr. R. v. d. Bosch; 2e pr. B. de Groot; 3e pr. C. v. d. Zijden. le klasse Jongens. Blokjes rapen: le pr. Jan Verhagen; 2e pr. Wim Waaijer; 3e pr. Wim Suijten; 4e pr. Leen de Bruijn; 5e pr. Otto Havik. 2e klasse Jongens. Ballen dragen: le pr. Ferdinand Disseldorp; 2e pr. Nic. Wens veen; 3e pr. Cor Rotteveel; 4e pr. Leen Hoogen- doorn. 3e klasse Jongens. Blok kruien: le pr. Wim Groeneweg; 2e pr. Engel de Groot; 3e pr. Theo de Bruijn. 4e klasse Jongens. Touwtrekken: le pr. Willem van Bohemen; 2e pr. Doris van Veen; 3e pr. Adrie van Marwijk; 4e pr. Joo- pie Boonekamp. 5e klasse Jongens. Sprietloopen: le pr. H. v. d. Zijden; 2e pr. J. Oliehoek; 3e pr. J. v. d. Helm. 6e klasse Jongens. Hindernisbaan: le pr. P. van Bohemen; 2e pr. A. v. d. Helm; 3e pr. St. v. d. Bosch; 4e pr. G. van Veen; 5e pr. H. de Groot. 7e klasse Jongens. Hordenloop: le pr. Cor Waaijer; 2e pr. W. Bolleboom; 3e pr. W. v. d. Zalm. Schoolvrije Jongens. Verzwaarde Horden- loop: le pr. A. van Maren; 2e pr. G. Jan- son, 3e pr. Br. v. d. Meer. Na afloop werden de prijzen aan de ge lukkige winnaars uitgereikt en mochten de kinderen zich vermaken in een der attrac ties, waarvan natuurlijk een dankbaar ge bruik werd gemaakt. Korte Baandraverij. Direct hierna werd het terrein in orde gebracht voor de korte Baandraverij en al spoedig kwamen de deelnemers aan, zoodat het, vooral in den omtrek van het „Blesse Paard" een groote en gezellige drukte werd en naar gelang het aanvangsuur naderde, stroomde het publiek toe, dat zich blijkbaar niet liet afschrikken door de dreigende wol ken welke het gelukkig bij een dreiging lieten, zoodat ook bij de draverij het weer alle medewerking verleende. Mooi op tijd werden door den eere-voor- zitter, Burgemeester W. Keijzer, namens het bestuur allen hartelijk welkom gehee- ten, in het bijzonder de eigenaars van de paarden en piqueurs, die het bestuur van „Nooit Gedacht" in staat stelden deze dra verij te organiseeren. Voor de le maal, al dus de burgemeester, zal hier achter het lint worden gestart, welk starten bij de mees ten zeer in den smaak valt en aan den heer A. Commijs wel is toevertrouwd. De tra ditie getrouw, heeft de harddraverij vereeni ging weer iets goeds gebracht en belooft het een middag vol spanning en genot te wor den. Hij wenscht de Vereeniging veel suc ces en allen een genoeglijken middag en een prettig verblijf in Stompwijk, en ver klaart dan de draverij voor geopend. Voor de draverij waren ingeschreven 27 paarden, waarvan er 2 niet verschenen en wel „Uilenspiegel", eigenaar A. J. Cats, Am sterdam en „Ormonde B", eigenaar J. Pronk, Oostzaan, zoodat in totaal 25 paarden aan den start verschenen. Bij de le omloop, welke in 2 gedeelten werd gesplitst, nJ. van 1 tot en met 13 en van 14 tot en met 27, werd Marie P. na her kamp uitgeschakeld door Senator Brewer en Betty Worthy door X Smiling. Anna Bradford Guy won beide ritten van Alinda en The Gleaner van Arnim. Robert E Lee won na herkamp van Uniform. Our Dream won beide ritten van Sister Bond. In het tweede gedeelte werd Zoo Door- looper na herkamp uitgeschakeld door Rose Morgan. Fanfare werd na een onbesliste rit in 2 ritten verslagen door Prinses. Wil helm won beide ritten van Yledizoon. Fa- tima won na herkansing van May Todding- ton. Weidlooper won beide ritten van The Great Eve. Edzard won na herkamp van Harvest Lee, terwijl Vitesse S W een stil staand nummer had. In totaal bleven dus 13 paarden over en wel Senator Brewer, X Smiling, Anna Brad ford Guy, The Claener, Robert E Lee, Our Dream, Rose Morgan, Prinses, Wilhelm, Fatima, Weidlooper, Edzard en Vitesse S W. De loting bracht allereerst Vitesse S W tegen Wilhelm, eerstgenoemde verloor bei de ritten. Fatima won beide ritten van Ro bert E Lee. The Claener werd na herkamp uitgeschakeld door Rose Morgan en Edzard door Weidlooper. Senator Brewer won beide ritten van Anna Bradford Guy. Prinses won na herkamp van Our Dream, terwijl X Smiling een stilstaand nummer had. In den course bleven dus nog Wilhelm, Fatima, Rose Morgan, Weidlooper, Senator Brewer, Prinses en X Smiling. Na loting werd X Smiling in 2 ritten verslagen door Rose Morgan. Weidlooper won na herkamp van Wilhelm. Senator Brewer won beide ritten van Fatima, terwijl Prinses een stil staand nummer had. Voor de prijzen bleven dus nog over Prinses, Rose Moorgan, Weid looper en Senator Brewer. Prinses won na herkamp van Rose Morgan en Senator Bre wer van Weidlooper, zoodat Rose Morgan, eigenaar K Wijk, Haren, berijder H. Men- singa en Weidlooper, eigenaar J. de Vlie ger, berijder J. de Vlieger, Nieuw-Vennep, moesten kampen om 3e en 4e prijs, resp. 50.en 25.besloten werd echter de 3e en 4e piijs te deelen, zoodat deze ritten vervielen. Senator Brewer en Prinses reden om le en 2e prijs, waarbij laatstgenoemde beide ritmen won, zooadt Prinses, eigenaar Stal R, Wassenaar, berijder L. Ensing, de le prijs 300.won en Senator Brewer, eigenaar Th. Knijnenburg, Den Haag, be rijder J. Knijnenburg, de 2e prijs 100. behaald. In totaal waren er 67 ritten gere den, waarvan zeer vele spannend en mooi waren, zoodat er o.i volop genoten werd. Het bestuur van „Nooit Gedacht" kan dan ook met groote voldoening en trots op dezen dag terugzien, daar opnieuw bewezen werd, dat de Stompwijksche draverijen niet ten onrechte in den wijden omtrek hoog staan aangeschreven. Na afloop reikte Burg. Keijzer met har telijke en toepasselijke woorden de prijzen aan de winnaars uit, waarbij hij dank brengt aan de eigenaars en piqueurs en verder aan den starter, den heer Commijs, den secretaris en het Bestuur, de Commis sie van de kinderspelen en verder allen, die aan het zoo prachtig welslagen van dezen dag medewerkten; hij wenscht allen nog een gezelligen avond. De voorzitter, de heer Waaijer, bracht dank aan Burgemeester Keijzer voor alles, aan eigenaars en berijders, enz. Vermeld zij nog, dat een luidsprekers installatie van de firma Veré uit Bussum het publiek vaD alles op de hoogte hield en tevens met vroolijke muziek voor een goede afwisseling zorgde. Inbraak. Tijdens afwezigheid werd bij den Hoofdonderwijzer K. aan den West- i vlietweg te Stompwijk door middel van i braak in zijn woning ingebroken. Behalve eenig geld werden een dameshorloge en eenige sigaren ontvreemd. Hiervan werd aangifte gedaan bij de politie, die thans de j zaak onderzoekt. j Aanrijding. Doordat de bestuurder van een auto J. Th. v. d. G., wonende te Stomp wijk geen voorrang verleende aan een auto, komende vanaf den Kostverlorenweg, ont stond op den hoek van den Kostverloren weg en Veenestraat te Stompwijk een aan rijding. De auto, die bestuurd werd door den tandarts B. beliep hierdoor aan de voorzijde belangrijke schade. De tandarts deed hiervan aangifte bij de politie, die thans de zaak in onderzoek heeft. LEIMUIDEN. Voetbalwedstrijd ten bate van ouden van dagen. Dinsdagavond 7.15 uur had de voetbalmatch tusschen ODI en DWB plaats, waarvan de baten waren bestemd tot bijdrage in de kosten voor den auto tocht van ouden van dagen. Om 7 uur had den de voetballers van ODI in costuum zich opgesteld voor café Sneeboer. Even over zeven vertrok de club van hier naar het voetbalveld, voorafgegaan door de mu- ziekvereeniging „Symphonie", die na een paar jaar rust was ontwaakt en nu door de vroolijke tonen van opgewekte marsch- jes de Leimuidenaren naar buiten trok, waarvan velen zich bij den stoet aansloten om getuige te zijn van het tournooi om den wisselbeker, wel waard om gewonnen te worden. Op het voetbalveld aangekomen bracht een vroolijke marsch de stemming er in en werd met spoed met voetballen begonnen, daar de lucht er dreigend ging uitzien. Direct na den toss, die door DWB gewonnen werd, ontspon er zich een vlug open spel. DWB speelde voor den wind. Beide partijen schenen even sterk en doel punten bleven voorloopig uit. Na een kwar tier spelens echter bezorgde de Midvoor van ODI deze de leiding met 10. Kort hierop moest echter het spel door een stortbui gestaakt worden, doch werd na een minuut of tien weer met moed her vat. 't Veld was inmiddels wat glad ge worden. Doelpunten bleven, hoe beide par tijen zich ook inspanden, uit en toen ge keerd werd had ODI nog steeds met 10 de leiding. Na het keeren bracht de sym phonie er weer nieuwen moed in en werd weer vurig en vlug verder gespeeld. Het gelukte na spannenden arbeid en onder voortdurenden regen DWB den gelijkma ker te scoren. Spoedig nam echter de mid voor van ODI weer de leiding met 21. DWB gaf echter niets toe en spoedig vloog de gelijkmaker van DWB in het net. Nu kwam echter ODI in de meerderheid en ODI's midvoor scoorde achtereenvolgens twee maal en bracht den stand op 42. Weldra verkleinde DWB den achterstand tot 43. DWB begon nu echter zichtbaar te verzwakken en toen de linksbinnen van ODI er nog een puntje bijmaakte was de kans op den beker voor DWB verkeken. Intusschen was het bijkans donker gewor den. De rechtsbinnen van ODI bracht tot slot de stand voor ODI op 63, waarna scheidsrechter Angevaren spoedig het ein de van dezen schitterenden wedstrijd blies, 't Publiek had genoten zooals nog nooit. Jammer dat het weer zoo tegenviel. Of schoon talrijk, zou de opkomst dan nog talrijker geweest zijn. De opbrengst viel niet tegen en bedroeg 86.48. Onder toepasselijke woorden reikte de Edelachtb. heer Burgemeester Bakhuizen den prachtigen beker aan de overwinnaars uit, tevens spelers en publiek bedankende en niet te vergeten de herleefde muziek- vereeniging Symphonie, die nu weer ge toond heeft, dat Leimuiden niet zonder muziekvereeniging kan. Voor Donderdag half acht is haar medewerking ingeroepen voor het afhalen der ouden van dagen aan de Rolbrug. Wanneer nu binnenkort de donateurskaarten worden aangeboden, dat dan ook geen enkele geweigerd worde, want zonder steun kan de muziekver. niet blijven bestaan. Na de uitreiking van den prijs, begaven spelers en muzikanten zich naar de zaal, waar men onder de vroolij ke tonen der muziek nog een heel poosje gezellig bij elkaar bleef. f I *SS3D UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. „Zesdaagsche" uitgesteld. Door de vele regens was de terrein gesteldheid van dien aard dat de zesavonden wedstrijd op het A. V. V.-terrein te Alphen gisteravond moest worden afgelast. Hedenavond zullen de wedstrijden worden hervat. te gaan betalen, zoodat men dezen winter niet meer aan behoeft te komen met: jon gens, dat kost 40 cent per keer, maar dat men zoo maar in de bus kan stappen en men geheel vrij is, daar er bij velen toch al niets meer af kan. Men krijgt zoo on geveer 20 wedstrijden te spelen. Ieder elftal benoemt uit zijn eigen elftal een aanvoerder. Voor het eerste werd be noemd A. Lelieveld Wzn., voor het tweede Joh. Hendriks en voor het derde M. Maar- seveen. De aanvoerders moeten het formu lier Zaterdagsavonds bij den secretaris ko men halen en Zondagsavonds weer goed ingevuld bij den secretaris thuis bezorgen, opdat het op tijd weg kan voor den Bond. Voor het derde moet telkens een leider mee, die toezicht zal houden, dat alles or delijk verloopt. Hierna sluiting. VALKENBURG. Personalia. Voor het examen Hoofd- acte is geslargd de heer J. Haantjes. ZOETERWOUDE. Reisclub K. G. V. Bij voldoende deel name, zal op Zondag 16 Augustus a.s. door bovengenoemde reisclub een uitstapje wor den gemaakt per touringcar. Het program ma vermeld o.m. een bezoek aan Utrecht, Baarn (Liebaard), Amersfoort, Nijkerk, Harderwijk via Hooge Veluwe naar Apel doorn, alwaar een bezcerk gebracht zal worden aan Paleis 't Loo en de echoput, vandaar via Loenen (Waterval) naar Park Roosendaal bij Arnhem. De kosten per persoon bedragen 3.75 inclusief diner. Alle leden en eere-leden der K. G. V. kun nen aan dezen tocht deelnemen. Aanmel dingen moeten echter uiterlijk Zaterdag 8 Augustus vóór 8 uur in het bezit zijn van den senior. RECHTZAKEN LEVENSLANG PLUS TIEN MAANDEN. LAND- EN TUINBOUW ALLERWEGEN VREES VOOR DE OOGST. Als het buiige weer aanhoudt, is groote schade te verwachten. In de Haarle mmermeerpolder, waar de laatste jaren meer en meer machinaal werd geoogst, zal deze zomer heel wat met de hand moeten worden gezicht. Vooral by de boeren, die veel kunstmest hebben ge bruikt en die dus een zwaar gewas heb ben, is het graan gelegerd en zoo door el kaar geslagen, dat de machine er niet door kan komen. Een enkel perceel, dat nog overeind staat is van minder kwali teit en blijft alleen zoo goed staan, om dat de aren te licht zijn. Het meest vreezen de boeren voor de aardappeloogst. De granen kunnen, als het weer zoo nü en dan opklaart, nog wel zon der al te groote schade worden binnenge bracht, maar wanneer de aardappelen een maal door ziekte zijn aangetast, is de scha de niet meer te berekenen. De voorraden zijn dan niet houdbaar tot het volgend voorjaar. De steeds aanhoudende regens beginnen de landbouwers in het noorden van ons land langzamerhand met ongerustheid te vervullen. Reeds hoort men op enkele plaatsen, dat rogge en haver beginnen uit te loopen, terwijl ook aardappelen en boo- nen hier en daar beginenn te rotten. De secretaris van de Groninger maat schappij van Landbouw, ir. A. P. Minder- houd, deelde ons mee, dat de schade aan de te velde staande oogst momenteel nog niet van veel beteekenis is. Wanneer het weer vandaag opknapt, aldus onze zegsman, dan komt alles nog wel terecht, maar als wij nog een week buiïg weer houden, dan zal er enorme schade aan de oogst worden toegebracht. Het kan nu niet meer lijden. De kwaliteit van de late aardappelen heeft reeds vrij veel van het vochtige weer gele den. In dit gewas komt veel ziekte voor. y BINNENLANDSCHE HANDEL IN VROEGE AARDAPPELEN. Daar gebleken is, dat het eenigen tijd geleden gepubliceerde bericht, dat met ingang van 1 Augustus 1936 de geheele aardapp'elhandel vrij zou worden gegeven, tot misverstand aanleiding heeft gegeven, verzoekt men ons van bevoegde zijde me de te willen deelen, dat dit bericht be trekking had op den binnenlandschen han del in vroege aardappelen. De regeling welke ten aanzien van den uitvoer van aardappelen is getroffen, blijft onveranderd van kracht. I ZEGELRINGEN s u FANTASIE RINGEN 1 o CS GRAVURE GRATIS c TELEFOON 2336 4971 IN ALLE PRIJZEN Haarlemmerstraat 267 Mijn GEBROKEN VOER is een prachtkwaliteit dat U voor f 3.20 per 50 kilo franco elk dorp wordt toegezonden. Des- verkiezend wordt een baaltje doppen gegeven. 4327 PLUIM VEEV 0 E D ERFABR1EK HAZERSWOUDE. Personalia. Voor het examen Hoofd- acte is geslaagd mej. J. J. Haantjes. LEIDERDORP. Eindles Melkcursus. Op de Hoeve „Hoogkraan" zijn op initiatief der „C. B. T. B." afd., dezen zomer een tweetal melk- cursussen gegeven, waaraan werd deelge nomen door een vijftal dames. Woensdag middag was van dezen damescursus de eindles. De Jury-leden nl. de heeren Ir. W. J. Huisman, Rijkszuivelconsulent te Gouda, A. Rijnsburger, Abr. Bos, uit Lei derdorp, J. Zijtvelt te Alphen aan den Rijn en Stuart uit Den Haag, waren zeer tevre den over deze melïcsters en melkers. Er werd door allen zeer goed gemolken. Het hoogst aantal punten, hetwelk werd be haald was 190.5 en het laagst 175. Een mooie prestatie dus. Aan alle deelneem sters en deelnemers (er waren om den cursus vol te maken een tweetal heeren die concureeren wilden tegen de dames), nl. de dames Cor. Roest. Annie van der Geest, Annie van der Stoel, Cato Koot, Jeanne Koot. Agaat Koot en de heeren Nic. Koot en J. Koot, werden na afloop de puntenkaarten met een toepasselijk woord door Ir. W. J. Huisman uitgereikt. De voormelker, de heer M. M. de Jongh uit Alphen aan den Rijn, die dezen cursus ge leid heeft, kan dan ook met voldoening te rugzien op zijn werk. Volgende week 13 Aug. is de eindles voor de heeren. Als zij dan ook zoo'n mooi getal punten kunnen behalen, kunnen zij tevreden zijn. NOORDEN. R. K. Sportvereeniging „D. S. V." De voorzitter opent de vergadering met den Christelijken groet en heet allen van harte welkom. Hierna werden de notulen ge lezen en onveranderd vastgesteld. Ingeko men stukken. Een schrijven van de eerste Nederlandsche Onderlinge, om zich te ver zekeren tegen ongevallen, doch hiervoor werd blijkbaar niet veel gevoeld. Voor de komende winter-competitie zul- len we dezen winter uitkomen met 8 elf tallen. De voorzitter wekt allen op zich sportief te gedragen. Beter een nederlaag geleden dan iedere week in boeten te val len of geschorst worden voor eenige we ken. Er zullen 7 wedstrijden gespeeld moe ten worden, waarvan 5 uit en 2 thuis en deze zullen allen wel niet per fiets te be reiken zijn. Daarom stelt het bestuur voor om van nu af reeds een dubbeltje per week 's Morgens getrouwd en 's middags in hooger beroep voor het gerechtshof. Trouwen en terechtstaan op een en .den zelfden dag is geen gebruikelijke combi natie, doch de jeugdige arbeider, die Woensdag voor het Amsterdamsche Ge rechtshof verscheen, vond blijkbaar, dat de civiele verbintenis, die des morgens door hem was aangegaan, des middags wel door een strafrechterlijke behandeling kon worden gevolgd. Aanvankelijk was hij tegen elf uur ge dagvaard, maar de procureur-generaal had op zijn verzoek de behandeling verschoven tot de middaguren. Hoe komt u er toe, om juist vandaag te trouwen? informeert de president mr. Jolles. 't Is een ongeluksdag, meent verdachte somber te moeten opmerken. Pres.: Maar trouwen is toch geen onge luk? Verd.: Dat nu niet, maar ik doe 't al voor den tweeden keer, ziet U. Ik hoorde pas van die dagvaarding, toen m'n trouw dag al was vastgesteld en ik houd niet van uitstel. De man, die niet van uitstel houdt, blijkt reeds herhaaldelijk wegens verduistering te ,zijn veroordeeld. Thans heeft hij een stofzuiger en een fiets op afbetaling ge kocht en enkele dagen later keer in con tanten omgezet. Den stofzuiger had hij zelfs nog noait gebruikt.. T)e procureur-generaal rekuireerd te gen den pas gehuwde bevestiging van het vonnis zijnde vijf maanden. Daarna had de man zich nogmaals wegens een andere verduistering te verantwoorden en ook in dit geval eischte het O.M. vijf maanden. Arrest 15 Augustus. „Tijd". BATA CONTRA BOND VAN SCHOEN MAKERSPATROONS e. a. Op de rol van de civiele kamer van het Haagsche Gerechtshof kwam heden het hooger beroep voor, dat de N. V. Neder landsche Schoen- en Lederfabrieken Bata had aangeteekend tegen de beslissing van den waarnemend-president der Haagsche Rechtbank in het kort geding, waarbij Bata, hangende een proces bij de recht bank over de hoofdzaak, een gebod had gevraagd tot staking van de plaatsing van door haar beleedigend geachte artikelen in „De Schoen", het vak- en advertentie blad van den Nederlandschen Bond van Schoenmakerspatroons- en schoenwinke- liers-vei lenigingen. De raak is heden aan gehouden tot Maandag 7 September. VAN TEUTEN, DE MILLI0NAIR. 153. De boer gaf de buis een schop en deze vloog tegen het 154. De boer wachtte dit natuurlijk niet af en maakte zoo oog van een der mannen die daarop zoo kwaad werd dat hij gauw mogelijk dat hij wegkwam. De mannen werden daar- den boer een pak slaag wilde geven. op nog nijdiger en begonnen met allerlei voorwerpen te 1 gooien. Dat was niet mooi, maar van ouds wisten ze niet meer wat ze deden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10