MAANDAG 3 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 het braziliaansche conflict bijgelegd. He Brazilianen krijgen startvergunning. Het conflict tusschen de Braziliaansche sportfederatie en het Braziliaansche olym pische comité is thans geheel bijgelegd. Alle inschrijvingen zijn door de beide instanties goedgekeurd dientengevolge heeft de I. A. A. F. den Brazilianen start vergunning verleend, zoodat zij alsnog in de diverse nummers zullen uitkomen. de loting voor de 100 meter dames. De serie-indeeling van de 100 meter hardloopen voor dames is bij loting als volgt vastgesteld: In de derde serie loopen: Essmann (Fin land), mej. L. K. Koning (Nederland), Lee (China), Perrou (Frankrijk), Wala- siewicz (Polen). In de vierde serie: From (Finland), His- cock (Gr. Brittannie), Machmer (Oosten rijk), Rogers (Ver. Staen), mej. A. de Vries (Nederland). TOUR DE FRANCE. Sylver Maes wint de 30ste tour ONZE LANDGENOOTEN BEZETTEN 15e, 23e EN 32e PLAATS. Magne wint de voorlaatste, Mersch wint de laatste etappe. PARIJS, 2 Augustus. Sylver Maes heeft de Ronde van Frankrijk gewonnen. Vanaf de negende etappe heeft de Belg de gele trui aangehad en geen enkele maal heeft hij deze weer moeten uittrekken. Schitterend heeft hij gereden en het is on getwijfeld de beste en sterkste renner, die dezen 30sten monsterrit rond Frankrijk heeft gewonnen. Soms een etappe winnend, aan weer deze eer aan anderen overlatend, was de neef van den winnaar van het vorige jaar, Romain Maes, steeds bij de eersten. Steeds meer vergrootte hij zijn voorsprong op de anderen in het alge meen klassement en tenslotte is hij gister middag met bijna een half uur voorsprong op nummer twee, den Franschman Magne;- die in de voorlaatste etappe de tweede plaats op Vervaecke had heroverd, als win naar geëindigd. Het grootste doel van dezen pracht-rijder is bereikt en toen hij de ova tie van duizenden in ontvangst had te ne men, was hij zijn ontroering nauwelijks meester. Doch stralend van vreugde nam hij even later de tallooze gelukwenschen van zijn mede-renners en talrijke landge- nooten in ontvangst en nooit zal de kranige Belg dezen dag vergeten. Dooh het prachtige resultaat, dat hij heeft behaald heeft hij toch ook voor een zeer groot deel aan zijn landgenooten te dan ken. De Belgische renners hadden tot taak hun „Sylveer" op alle mogelijke wijzen te 6teunen, en zij hebben zich daarvan gekwe ten op een wijze, die boven allen lof ver heven is. Met raad en daad hebben zij hun leider terzijde gestaan en dat de saamhoo- righeid en de opofferingsgezindheid bij de Belgen zooveel grooter was als bij de Fransöhen, heeft tenslotte een grooten in vloed op den uitslag gehad. Bovendien had den de Belgen een ongetwijfeld sterkere ploeg en stuk voor stuk waren zij uit muntende wegrenners. De Franschen hadden eveneens een prachtig team, dooh de discipline ontbrak. Antonin Magne, die tweede is geworden, heeft niet veel medewerking van zijn team- genooten ondervonden. Deze Franschman, die reeds in 1934 een Ronde van Frankrijk had gewonnen, en die in deze ronde de af god van heel fietslievend Frankrijk is ge weest, heeft een ongelooflijke prestatie ver richt. Etappe na etappe heeft hij bijna ge heel alleen tegen de twee Belgen Maes en Vervaecke moeten strijden om de eer van zijn land hoog te houden. Hij was vaak de eenige van zijn landgenooten die het moor dende tempo van de Belgen kon bijhouden. Zijn taai volhouden is tenslotte beloond. Vervaecke was zijn grootste rivaal voor de tweede plaats en hy heeft een moelza- men strijd moeten voeren tenslotte toch nog als tweede te eindigen. Voor Vervaecke is het een teleurstellend feit geweest, dat hij met nog twee etappes voor het einde, zijn tweede plaats aan den Franschman moest afstaan. Toch heeft hij ook een prachtige ronde gereden en Syl ver Maes heeft aan hem een zeer grooten steun gehad. Tenslotte is zijn derde plaats nog een buitengewoon eervolle. Buitengewoon hebben ook de Luxembur gers ziöh gehouden. Drie van hen hebben zich in het eindklassement onder de eerste tien weten te plaatsen en deze prestatie is er een van den eersten rang. De Franschman Level heeft de tiende plaats weten te veroveren. Als onafhanke lijke heeft hij deze ronde meegereden, d.w.z. zonder hulp, zonder ondersteuning van ploeg-maats heeft hij een strijd moeten voeren tegen de „reuzen van den weg" en zijn prestatie mag wel buitengewoon wor den genoemd. En dan onze landgenooten. Gijsen heeft moeten opgeven. Buitengewoon moedig heeft hy in het begin gereden, doch tenslot te bleek deze krachttoer wel te zwaar voor hem. Albert van Schendel, de Nederlander uit Toulouse, heeft het er van onze landgenoo ten het beste afgebracht. Steeds was hij een van de besten en dat deze renner, die nog nooit in een Ronde van Frankrijk heeft meegereden, de vijftiende plaats in het algemeen klassement heeft weten te ver overen, stempelt hem tot een rijder van bijzondere klasse, en wij zijn er dan ook van overtuigd, dat hij met de in deze ron de opgedane ervaring, in een volgende ron de een nog beter resultaat zal weten te be reiken. Middelkamp, de renner, die behoudens enkele ritten in België, nog nooit in het buitenland heeft gereden, heeft in deze ronde bewezen, dat hij van het hout is gesneden, waaruit groote renners groeien, om in de eerste Ronde van Frankrijk, waaraan men deelneemt, een zeer zware etappe te winnen voor andere keien, heeft men kracht noodig. En de jonge Neder lander heeft bewezen, daarvan een behoor lijke dosis te bezitten. Anton van Schendel tenslotte heeft het er minder goed afgebracht dan zijn broer en Middelkamp. Toch blijft ook zijn rijden een wel zeer bevredigende prestatie en on getwijfeld zal ook hij van deze ronde ge leerd hebben, wat tenslotte ook zijn voor deel heeft. Al met al kan Nederland tevreden en trotsch zijn, dat het door deze renners heeft bewezen, dat het een zeer gevaarlijke te genstander kan zijn, met wiien terdege re kening moet worden gehouden. De laatste etappe, welke gisteren werd verreden, voerde van Caen naar Parijs over een afstand van 234 K.M. Van den start af reden de renners door een haag van men- schen en toen zij in Parijs aankwamen, stonden de toeschouwers vele rijen dik om de renners aan te moedigen en toe te jui chen. En de menigte heeft in Parijs zelf nog van. een fraaien strijd kunnen genieten, want in de stad ontketenden de Luxem burgers nog een felle jacht, die zij tot in het Pare des Princes, waar de finish was, volhielden. Als eerste kwam tenslotte de Luxemburger Mersch binnen met een tijd van 7 uur 7 min. 50 sec., ruim een halve minuut voor zijn landgenoot P. Clemens. Onder groot enthousiasme kwamen daar na de overige renners binnen en toen de einduitslag werd bekend gemaakt en de renners him eererondje reden, werd hun door 50.000 toeschouwers een donderende ovatie gebracht. De dertigste Ronde van Frankrijk was teneinde. De uitslag van de Tour de France luidt: 1. en winnaar Sylver Maes (België) 142 uur 47 min. 32 sec. 2. Magne (Frankrijk) 143 uur 14 min. 27 sec. 3. Vervaecke (Bel gië) 142 uur 15 min. 25 sec. 4. P. Clemens (Luxemburg) 143 uur 30 min. 14 sec. 5. Mersch (Luxemburg) 143 uur 40 min. 56 sec. 6. Canardo (Spanje) 143 uur 50 min. 36 sec. 7. M. Clemens (Luxemburg) 143 uur 58min. 26 sec. 8. Amberg (Zwitserland) 144 uur 6 min. 45 sec. 9. Kint (België) 144 uur 9 min. 57 sec. 10. Level (Frankrijk) onafhankelijk 144 uur 15 min. 29 sec. 15. Albert van Schendel 144 uur 39 min. 55 sec. 23. Middelkamp 145 uur 4 min. 5 sec. 32. Anton van Schendel 146 uur 2 min. 29 sec. Het 1 andenklassement is: 1. België. 2. SpanjeLuxemburg. 3. Frankrijk. 4. Ne derland. 5. Zwitserland. NIEUW SWIFT. Een fraaie prestatie van J. Ribof. Gistermorgen werd de eerste wedstrijd der nieuwe competitie verreden, bestaan- die uit een sprint, matches a deux, over 500 meter. Alhoewel niet ieder .renner over sprintcapaciteiten besohikt, was de opkomst toch alls#;zins bevredigend en werd met veel animo gestreden. In de A-klasse wist R. Riethoven op overtuigende wijze alle ritten te winnen, terwijl J. Bergman de tweede plaats be zette: J. Schüller hebben wij wel eens be ter op dreef gezien, terwijl K. de Haas het zijn tegenstanders niet cadeau gaf. W. Burgy paste zich goed aan, temeer daar hij zich beter op de lange afstand thuis vondt. De uitslag was: 1. R. Riethoven, 5 pnt.; 2. J. Bergman, 6 pnt.; 3. J. Schül ler, 7 pnt.; 4. W. Burgy, 8 pnt.; 5. K. de Haas, 9 pnt. Bij de B-klassers was de verwachting dat J. Bosman en H. de Jager hier om de eerste plaats zo/uden kampen, hetgeen echter anders is uitgekomen, dank zij het uitstekende rijden van J. Ribot. Laatst genoemde bleek aak hier weer een sterk en tactisch renner, die zich niet laat im- ponéeren en een ieder zijn course op dringt. Slechts J. Bosman wist hem zwaar te bedreigen, doch verloor met een kwart wiel. Ook op de lange afstand wordt Ribot een gevaarlijk concurrent, temeer daar hij over een goede einspurt besohikt. De rit om de tweede of derde plaats tusschen Bosman en de Jager had ieders belang stelling en werd royaal door eerstgenoem de gewonnen. De Jager moet zich beter met de versnellingen op de hoogte bren gen, zijn gearing was thans voor deze ritten veel te licht. Om de vierde plaats werd fel gestreden tusschen P. van Zon, J. v. d. Leest en C. Ouwehand. Laatstgenoemde beschikt hier ovr de beste dmarage. Hij won van v. d. Leest, dooh verloor van P. van Zon, ter wijl v. d. Leest op zijn beurt weer v. Zon klopte. De Gebrs. Krimps vielen hier een'igszins uit den toon, daar zij geheel niet over sprintkwaliteiten beschikken. De toitaaluitslag was hier: 1. J. Ribot, 7 pnt.; 2. J. Bosman, 8 pnt.; 3. H. d Jager, 9 pnt.; 4. 5. en 6. J. v. d. Leesit, C. Ouwe hand en P. v. Zon, ieder 11 pnt.; 7. H. Krimp, 13 pnt.; 8. J. Krimp, 14 pnt. In de C-klasse won J. Hintzbergen vol gens verwachting. Jammer is het dat dit veelbelovend rennevtje bij een afstand wedstrijd nooit present is, terwijl hij bij den sprint altijd aanwezig is. De uitslag was: 1. J. Hintzbergert, 3 pnt.; 2. M. C. Segaar, 4 pnt.; 3. Th. Holst, 5 pnt.; 4. H. Holswilder, 6 pnt. Dinsdagavond zullen 21 leden deelne men aan de Grasbaanwedstrijden te Al phen. Vertrek half zes KorevaarStraat. Onthoud! den naam INSTANTINEI rijswijksche wielerbaan. Verregende wedstrijden. Ook gisteren heeft de Directie van de wielerbaan op Rijswijk het niet getroffen De lucht was wel dreigend maar toch werd met de wedstrijden een aanvang ge maakt. Voor er echter 3 wedstrijden afge werkt waren, plensde de regen neer en moesten de wedstrijden uitgesteld worden tot a.s. Vrijdagavond 7 uur. Dezelfde renners zullen dan wederom van d partij zijn. De uitslagen van de afgewerkte wedstrij den luiden als volgt: Omniumwedstrijd in 2 series over 800 meter elk, tusschen Slaats, Wals, Piet van Kempen, Pijnen burg, Pellenaers en Jan van Kempen. Ie serie: 1. Wals tijd laatste 200 meter 13.4 sec.; 2. Piet van Kempen, 3. Slaats. 2e serie: 1. Jan Pijnenburg, tijd 13 sec., 2. Jan van Kempen, 3. Pellenaers. Finale der eersten: 1. Pijnenburg, 2. Wals. Finale der tweeden: 1. Jan van Kempen tijd 14.8 sec., 2. Piet van Kempen. Finale der derden: 1. Pellenaers, 2. Frans Slaats. Wedstrijd voor amateurs en onafhanke- lyken over 800 meter: le serie: 1. Beukers 13.6 sec.; 2. Bats. 2e serie: 1. Van Gelder, 14.2 sec., 2. Bijl. 3e serie: 1. Rutgerink, 2. Gromme. 4e serie: 1. Holtkamp, Sisterman. METZE WINT IN HALLE. Bij de gisteren te Halle gehouden wed strijden heeft de Duiitsche stayer-kampioen bewezen in uitstekenden vorm te zijn. In een rit over 100 K.M. wist hij alle drie manches te winnen, waardoor hij in het bezit kwam van den gouden beker van de stad Halle. Het resultaat was als volgt: 1. Metze 18 pnt. 2. Lohmann 11 pnt. 3. Neustedt 10 pnt. 4. Moelier 5 pnt. 5. Kirmse 4 pnt. SCHERENS WINT DEN GROOTEN PRIJS VAN KOPENHAGEN. Zondag werd de groote prijs van Kopen hagen verreden. Hieraan werd deelgeno men door de beste sprinters van Europa. Scherens, Michard en Falfok Hansen kwa men in de finale. Na een feilen strijd tus schen Scherens en Falck Hansen wist Scherens de overwinning te behalen en kwam daardoor in het bezit van den groo ten prijs van Kopenhagen. Onze landgenoot van Ëgmond werd reeds in de voorronden uitgeschakeld. AUTOMOBILISME NUVOLARI WINT DEN CLANO-BEKER. Met een nieuw record gemiddeld snelheid van 120.38 K.M. per uur. Gisteren is op het 7 K.M. lange Monte- nero-circuit nabij Livorno voor de tiende maal de auto-race om den Ciano-beker, uit geloofd door den Italiaanschen minister van buitenlandsche zaken, Ciano, verre den. Voor de vijfde maal legde de bekende Italiaansche coureur Tazio Nuvolari op den fraaien prijs beslag. Hij vestigde een nieuw record van 120.382 K.M per uur. ATHLETIEK DE VIJFSTEDENONTMOETING TE ROTTERDAM. Gisteren vond onder zeer slechte weers omstandigheden de jaarlijksche vijfsteden ontmoeting plaats op de Nenijto-sintelbaan te Rotterdam. Bij de dames bleef deze ontmoeting beperkt tot 4 steden, daar Dordrecht niet op het appèl was versche nen. Over het algemeen waren de prestaties vrij middelmatig, meerendeels tengevolge van de wind en de regen, wat tevens de sintelbaan vrij zwaar had gemaakt. De Leidsche dames wisten met een punt ver schil met Den Haag op den eersten plaats te eindigen. Het eindresultaat was als volgt: 1. Lei den 78 punten; 2. den Haag 77 punten; 3. Rotterdam; 4. Gouda. Eindigden de dames op de eerste plaats, de Leidsche heeren daarentegen moesten zich met de 5de tevreden stellen. Op de loopnummers wist Leiden zich goed te handhaven. Echter zooals verwacht, werd er op de technische nummers te veel verlo ren. Het is in dit verband jammer, dat de athleten van de ver. „Donar" door een misverstand bij het Districtsbestuur, zoo als pas nu gebleken is, niet de Leidsche ploeg hebben kunnen completeeren. Vermeldingswaardig is voorts nog een goede race van Schumann op de 100 me ter, waarvoor 11.3 getimed werd en de derde plaats van de estafetteploeg achter Rotterdam en Den Haag. Het eindresultaat bij de heeren is als volgt: 1. Rotterdam 135 punten, 2. Den Haag 125 punten. 3. Gouda 75 punten, 4. Dordrecht, 5. Leiden. VOETBAt leidsche district elftallen— haarlemsche district elftallen. Zege over de geheele linie. Ondanks het minder gunstige weer kan het Leidsche District van den D. H. V. B. met genoegen terugzien op den gisteren gehouden Sportdag te Noordwijk op het prachtige Sportpark, waarbij de organi- satie door S. J. C. keurig verzorgd was, waarvoor het terecht een woord van lof werd toegezwaaid zoowel door het District- bestuur als door onze Haarlemsche gasten. Doch ook op sportgebied kan het Leidsche District op een succes-dag bogen, want de vertegenwoordigende elftallen van het Haarlemsche District moesten over de ge heele linie, het onderspit delven tegenover de Leidsche District-elftallen, te beginnen met onze Junioren. Deze wonnen met 31 in een puiken wedstrijd, welke wij met genoegen kunnen aanprijzen als de beste wedstrijd van dezen middag, een verkla ring welke iedere sportliefhebber met vreugde zal vervullen, om reden dit wijst op een goede aanwas bij onze jongeren. De tweede wedstrijd werd gespeeld tus schen de vertegenwoordigers uit de D. H. V. B. elftallen. Ook deze pittige wedstrijd getuigde, dat er goede krachten onder onze sportjongens schuilen en heeft ons alleszins hoopvol gesteld voor de toekomst. Intusschen was het druilerige weer in een fiksch regenbuitje overgegaan, doch onze jongens hielden goed stand en met niet minder dan 52 moest ook dit Haar lemsche elftal het onderspit delven. Alles trotseerend kwamen hierna onze I. V. C. B.-favorieten op het groene tapijt en al kwam door de natte omstandigheden het spel niet tot zijn volle recht, er werd door beide elftallen toch een behoorlijk en alleszins bezienswaardig spel gegeven, zoo dat de vele toeschouwers geen spijt be hoefden te hebben van een half of heel nat pak. Het eerste succes in dezen wed strijd kwam van de Haarlemmers, want als de Leidsche doelverdediger een hooge voorzet van links verkeerd beoordeelt, valt de bal over hem heen in het uiterste hoekje, (10), als er ruim 10 min. ge speeld is. Met verbazende snelheid wis selen nu de aanvallen en vooral de Leid sche halflinie verzet bergen werk en steeds zetten zij hun aanval aan het werk. Uit een snelle rush weet v. d. Berg keurig de gelijkmaker in te zetten (11). Ook na de rust gaven de elftallen elkaar niets toe en om beurten zijn de doelen in gevaar, het Leidsche elftal was in deze tweede helft wel het best in vorm, de combinatie was zeer goed en van de halflinie ging steeds een voedende kracht uit. Tot tweemaal toe werd van Diest in staat gesteld te doel punten, waarbij hij geen fout beging en kwamen de Leidschen met 31 voor te staan. Haarlem deed alle mogelijke moeite om deze voorsprong te niet te doen, doch er was voor hen bijna geen doorko men aan, totdat Tolido met een fraai schot den Leidschen keeper, welke overigens voor zyn taak volkomen berekend was, wist te passeeren (23). In de resteerende 12 min. werden aan weerszijden nog goede kansen geschept, doch verdere doelpunten bleven uit. Met dit al was ook de derde overwinning binnen en met trotsch kan het Leidsche District op deze dag terug zien. omdat de drie wedstrijden tegen onze sterke Haarlemsche buren verdiend wer den gewonnen. Dit is wel de beste aanmoediging voor onze spelers, doch ook voor ons hard-wer- kend Districtsbestuur, om op den ingesla gen weg voort te gaan. R. K. Sportver. „Leiden". Gisteren heeft Leiden haar laatste wed strijd gewonnen met 50 van D. O. S. II en heeft hierdoor een prachtige beker in de wacht gesleept. Dinsdag 7.30 uur trainen junioren en Woensdag 7.30 uur naar de vergadering. Woensdag 7.008.30 uur trainen senioren en vandaar door naar de vergadering ter oprichting der nieuwe beweging in de aula van de R.K. H. B. S., Mariënpoelstraat Dus niet op Maandag maar op Woensdag 5 Augustus. Allen zijn daar present! R. K. Voetbalver. „Van Nispen".. Met de uitgeschreven nederlaag-wed strijden is Zondag een aanvang gemaakt. De res erven wonnen met 64 van Vo gelzang II, terwijl de wedstrijd „Van Nis pen" IVogelenzang I wegen den aanhou denden regenval, geen doorgang vond. R. K. Sportver. „O. d. I." Gisteren hadden op het O. D. I.-terrein de propagandawedstrijden plaats, 't Weer viel bitter tegen. Eerst speelde O. D. I. II tegen V. C. H. I. Dit was een mooie wed strijd. Beide clubs waren even sterk. Stand met rust 22. Einde 33. Door penalty's kwam VCH in het. bezit van den lauwer krans. Hierna speelde N. E. A. I tegen Alph. Boys I. 't Regende nu dat het goot. Het publiek dat zeer talrijk was genoot echter niet! 't Spel was wat ruw. Stand met rust 1—«1. NE A was het sterkst en won den be ker met 41. Alph. Boys ontving een me daille. De mooiste wedstrijd was die van ODI I en M.ajella I. Er werd een vurig fair spel gespeeid. Beide partijen waren voor rust, die met 11 intrad even sterk. Na rust had Maj. de wind mee maar moest dèson- danks met 110 het onderspit delven en zich met een medaille tevreden stellen. O. D. I. won den lauwerkrans. LEEST DE ADVERTENTIES w UW DAGBLAD. Sportvereen. „Nicolaas Boys". Verregende sportdag. NB I won de beker van Kolping Boy/ I met 43 (12). Lei den I was de gelukkige winnaar van de tweede beker door DOS H met 5—0 te slaan. r. k. Voetbalver. „S.J.C." Er heerscht den laatsten tijd wel drukte op ons mooi Sportpark, eerstens de uit stekende geslaagde finales om „De Leidsche Courant"-bekers, tweedens de propagan distische dag van gisteren tusschen de Districten LeidenHaarlem, waarvan een pracht propaganda voor onze Roomsche Sport is uitgegaan en als nu alle goede dingen uit drieën bestaan, zal Zondag 9 Aug. zonder twijfel de derde succesdag worden als ons le elftal een interland-wed strijd zal spelen. De goede klank, welke Noordwijk bij onze Belgische buren heeft verkregen, doordat hun Koningskinderen hier op zoo'n buitengewoon genoeglijke wijze hebben gelogeerd, heeft onze Room sche sportbroeders in België er toegebracht om ook de gastvrijheid van S. J. C. in te roepen voor het spelen van een interland wedstrijd te Noordwijk. Zondag a.s. zal hiermede voor velen een reeds lang gekoesterde wensch in ver vulling gaan, dat ook S. J. C. zijn interland wedstrijd en nog wel tegen het sterke Geel-Ster A. F. C.-elftal uit Hoboken, dat enkele jaren geleden zelfs het sterke Vo- lendam versloeg. Het belooft dus een span nende strijd te worden. Burgemeester J. B. V. M. J. v. d. Mortel heeft zich bereid verklaart de aftrap in dien wedstrijd te zullen doen, hetwelk niet alleen het S. J. C.-bestuur op hoogen prijs stelt, maar ook zeker geapprecieerd zal worden door onze Belgische gasten. Het Fanfarecorps „Excelsior" zal dezen middag zijn medewerking verleenen, zoo dat wij er op kunnen rekenen, dat dit een opgewekte en op sportgebied een schitte rende dag belooft te worden. r. k. Sportver. „V. V. l." Ht de VVL-reunisten gelukt een elftal op het VVL-terrein te krijgen, dat geheel afstamt van een Hammen-familie, dat de V. V. L.-reunisten het niet makkelijk zul len krengen, blijkt uit de onderstaande opstelling: doel: V. Ham. Achter: P. Ham en J. Ham. Midden: S. J. Ham, J. Ham en M, Ham. Vóór: Adr. Ham, Jo Ham, P. Ham Jr., P. Ham Sen., Adr. Ham. De jongste Ham is 14 jaar de oudste Ham 43 jaar. Supporters komt allen Woensdag-avond naar het V. V. L.-terrein. A.s. Maandag 10 Aug. belangrijke ver gadering van senioren en steunende leden; aller opkomst dringend gewenscht. r. k. Sportver. „S. M. C." Het is SMC I gelukt om gisteren een overwinning te behalen in de nederlaag- wedstrijden. Voor de rust is er een gelijk- opgaande strijd, zoodat de rust inging met 32 voor SMC. Na de rust wordt er in de regen verder gespeeld zoodat het terrein uiterst glad werd, doch ondanks dit weet S. M. C. de score op te voeren tot 62, waarmede het einde kwam. S. M. C. II moest voor dezelfde wedstrij den spelen, maar kon het niet tot een overwinning brengen; met 4—1 moest in Bernardus II de meerdere erkend worden. Degenen, die nog wenscfien deel te nemen, wordt aangeraden 'om zich zoo spoedig mogelijk op te geven. HELLEVOETSLUIS—L. F. C. 2—1. Hellevoetsluis promoveert naar de derde klasse. Zaterdag werd de laatste K. N. V. B. competitiewedstrijd gespeeld, welke 11 minuten heeft geduurd. De promotie-com petitiewedstrijd vierde klasse werd des tijds bij 21 gestaakt en na een langdurig onderzoek moesten gister de nog restee rende 11 minuten worden gespeeld. Er werd echter niet meer gescoord en do^r dit resul taat is Hellevoetsluis naar de derde klasse gepromoveerd. LAWNTENNIS NEDERLAND—FRANKRIJK VOOR PROFS. Te Noordwijk werd gisteren de tennis wedstrijd NederlandFrankrijk voor profs voortgezet. De gedetailleerde uitslagen luiden: Plaa (Frankrijk) wint van Hemmes (Ne derland) met 75 75 63. De partij Cochet (Frankrijk)Waasdorp (Nederland) werd niet uitgespeeld. Cochet leidde met 35 75 64 34 toen we gens regen gestopt moest worden. Frank rijk won dus met 30. In de finale speelt Frankrijk tegen de Ver. Staten. CRICKET NEDERLANDSCH ELFTAL—HARROW WANDERERS. Het Nederlandsch cricket-elftal dat Za terdag en Zondag a.s. in Amsterdam tegen de Harrow Wanderers zal uitkomen, is bijna ongewijzigd gebleven. Slechts de heer Terwiel is verhinderd te spelen, doch in zijn plaats is J. J. van Tienhoven gekozen, zoodat het elftal thans luidt: Mr. H. W. Glevum, A. M. de Beus, W. O. F. Wittebol, jhr. van den Bosch, dr. M. Jansen, A. van Stuyvenberg, mr. H. van Manen, H. Stolk, A. van der Togt, L. G Sodderland en J. J. van Tienhoven.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7