B RADIO- IGRAMMA'S B MAANDAG 3 AUGUSTUS 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 12 OUDEWETERING. EERSTE PLECHTIGE H. MIS Van Pater H. van der Salm M.S.F. Zaterdagavond heeft Pater van der Salm, begroet doer het gewapper der tal rijke vlaggen, zijn feestelijke intrede in de parochie gedaan als pas gewijd pries ter. Nabij het kerkgebouw, dat zoowel van binnen als van buiten op eenvoudige, doch smaakvolle wijze was versierd, en waar voor een prachtige eere-poort was opge richt, stonden de schoolkinderen en een groot aantal bruidjes opgesteld, die den jongen priester, zoodra hij uit de auto was gestegen, onder leiding van het Hoofd der school, den heer J. J. de Jo,ng een wel komstlied toezongen. Hierop werd den neomist een hartelijk welkomstwoord toe gesproken door den zeereerw. heer pastoor Saraber. ZE. zeide, dat dezelfde groote vreugde, die zich ongetwijfeld van den jongen priester heeft meester gemaakt, nu hij op dezen dag .zijn geliefde geboorte plaats en zijn vertrouwde parochiekerk weer mag binnentreden, ook de harten van de parochianen vervult. Hij vroeg ten slotte een gebed onder het Plechtig Mis offer van Zondag, opdat God moge ge ven, dat in Oudewetering de liefde tot Jezus in het H. Sacrament steeds onver zwakt zou mogen blijven bloeien. De bruidjes hadden zich inmiddels in een haag tot aan het priesterkoor opgesteld en door dezen haag schreed de neomist met zijn familie de kerk binnen. Een kort Lof was het slot van deze eenvoudige, doch treffende ontvangst. Zondagmorgen straalde aanvankelijk de zon zijn feestelijkste stralen over het be- vlagde dorp. Het plechtig uur van de Eerste Plechtige H. Mis was aangebroken. Onze kleine kerk was tot in al haar hoe ken bezet. De neomist droeg het H. Misoffer aan God op met assistentie van zijn oom, den zeereerw. heer C. P. van der Salm, pas toor te Delft als presbyter-assistens, pater van der Meer O.F.M. als diaken en father P. de Groot, als subdiaken. Op het pries terkoor hadden plaats genomen pastoor Saraber en de weleerw. pater van Laan M.S.F. Na het Evangelie betrad pastoor van der Salm uit Delft den kansel tot het houden der Feest-predicatie. Z.E. had als tekst gekozen „Magnificat anima mea Dominum" „Mijn Ziele looft den Heer". In zijn inleiding schetste de gewijde rede naar de vreugde in het huis van Zaoharias en Elisabeth en bij de bewoners van het gebergte van Judea toen Maria met al haar genadevoorrechten daar binnen kwam. Maria brengt echter alle eer tot God terug, van wien zij onverdiend zulke voorrechten had ontvangen. In dezelfde jubelend dankbare stemming van Maria draagt ook de neomist zijn Eerlste Plech tige H. Mis op. Want de genade-voor rechten van het priesterschap hebben een groote gelijkenis met Maria's voorrechten. Z.E. werkte dit nader uit en wijst er op, dat Maria als Moeder Gods het innigst met Jezus Christus is vereenigd. Zij werd daartoe, uitgekozen, het werd haar aange kondigd en het werd door haar aanvaard. Voortaan zou zij altijd bij Jezus zijn, Hem baren, verzorgen, beschermen, met Hem samenwonen, samenwerken, met Hem lij den en deelen in Zijn glorie. De priester nu wordt ook uitverkoren, zijn roeping wordt aangekondigd door de goedkeuring der oversten, d-oor hem aanvaard bij de H.H. Wijdingen en bij den priester wil Jezus el'ken morgen rusten in de handen en zich door hem opofferen aan den He- melschen Vader; de priester is de bewaker van het H. Sacrament, hij toont en geeft Jezus aan de geloovigen. In het tweede deel zijner predicatie wijst de gewijde spreker er op, dat den priester deze genade-voorrechten niet tot uitwendige glorie zijn gegeven, neen deze zijn hem verstrekt tot eigen heiliging en om den Zaligmaker mede te deelen aan anderen. Aan deze roeping moet hij ook trouw beantwoorden, zooals Maria aan haar roeping, in armoede, eenzaamheid, als -op haar vlucht naar Egypte en op haar Kruisweg. Ook uw roeping vraagt offers, zoo zegt de predikant, zich tot den jongen priester wendende. Reeds hebt gij blijmoedig offers gebracht, maar als priester-missionaris zult gij nog veel grootere offers moeten brengen. Wederom stelt de gewijde redenaar het verheven voorbeeld van Maria ter navol ging. Maria wist vooruit, welke offers zü moest brengen toen zij het Goddelijk Moederschap aanvaardde en toch sprak zij nederig „Zie de Dienstmaagd des Hee- ren" en jubelde zij „Magnificat anima mea Dominum". Blijf ook gij op uw Hemelsche Moeder gelijken, niet alleen in het ontvangen van groote genaden, maar oak in het trouw beantwoorden aan die genaden, zoo be sloot Z.E. Na deze predicatie, welke een diepen indruk op de geloovigen heeft gemaakt werd het H. Offer voortgezet. Onder de H. Mis reikte de jonge priester aan ouders en verdere familieleden de H. Communie uit. Door het Zangkoor werd op verdienste lijke wijze de 2-stemmige Mis „Salve Re- gina" uitgevoerd, terwijl na de H. Mis de feestcantate „Lof aan het Priesterschap" v,an pastoor Dohbelman op werkelijk keu rige wijze werd vertolkt. Het geheel was ingestudeerd onder leiding van den orga nist van dezen dag, den heer J. van Ber- kel uit RoeLofarendsveen. In den namiddag had een druk bezochte receptie plaats aan de pastorie, waar we o.a. opmerkten pastoor Raken, oud-pas toor van Oudewetering en den edel acht baren heer burgemeester Peek met echt- genoote. Hoewel de regenvlagen een somberen dag veroorzaakten kon toch de feest vreugde in het kerkgebouw niet worden verstoord. Want ook des avonds in het Solemneel Lof was wederom geen plaats onbezet. Bij dit Lof, dat tevens de feeste lijke viering afsloot, word assistentie ver- J leend door de weleerw. heeren pater van Laan M.S.F. en father P. de Groot. In het Priesterkoor hadden thans plaats genomen de zeereerw. heeren pastoors de Kok en Aarts, beiden oud-pastoor van Oudewetering, pastoor van der Salm, pas toor Saraber en pater Van der Meer O.F.M. Reddingsbrigade. Zaterdagmiddag heeft in de gemeentelijke zweminrichting de eerste demonstratie plaats gevonden door de Reddingsbrigade Oude Wetering en Omstreken. We kunnen aanstonds constateeren, dat deze demonstratie een groot succes voor de Brigade is geworden. Reeds enkele ma len waren we in de gelegenheid demon straties van andere brigades bij te wonen. Zonder nu te willen beweren dat het werk dezer oudere brigades in alle deelen werd overtroffen, maakte de demonstratie van Zaterdag op ons toch meer indruk. Waar schijnlijk is dit gedeeltelijk te verklaren door de deskundige samenstelling van het programma. Het nut en de noodzakelijk heid van het reddend zwemmen werd ons in de twee bijzonder goed geslaagde pan- tomines zoo duidelijk aangetoond, dat ieder bezoeker toch wel den indruk naar huis moet hebben meegenomen, dat het hier verrichtte werk ieders daadwerkelijken steun verdient. De middag werd geopend door Dokter Van den Bijl, die een welkom toeriep aan de aanwezige autoriteiten, waaronder zich bevonden, de Burgemeester van Alkemade, Mr. J. W. Peek, de Voorzitter en de Se cretaris van den Ned. Bond tot Redding van Drenkelingen, de heeren Bierlee en Meyerink, de Voorzitter en de Eere-Voor- zitter van de Reddingsbrigade te Boskoop en enkele leden van den Raad der gemeen te Alkemade. Hierna werd met de afwerking van het programma aangevangen. Verschillende vervoer- en bevrijdings grepen werden gedemonstreerd, zoowel te water als op den vasten wal. Hierna volg den tdee pantomines, welke den lachlust der aanwezigen op zware proef stelden, doch die tevens nuttige demonstraties waren. Den samenstellers hiervan hulde. Bij het nummer popduiken, waar ook de note gaie alweer niet ontbrak bleek de groote vaardigheid der aangewezen leden. Zonder mankeeren werd de pop steeds boven ge bracht. Het hoofdnummer was evenwel tot het laatst bewaard nl. „In de auto-cabine te water". Wat hierbij gepresteerd werd was alleen al een bezoek aan het zwembad waard. Met een gemak als was het de na tuurlijkste zaak van de wereld verdwe nen een viertal leden der Brigade ieder op zijn of haar beurt naar beneden, om ofwel de deuren der cabine, welke een geheel normale is, en voor enkele weken nog op een auto stond, onder water te openen ofwel om wanneer zij opgesloten naar beneden werden gelaten in een mi nimum van tijd zich te bevrijden. Het was werkelijk verbluffend. De beste prestatie werd daarna nog geleverd door mej. To Schouten, die in de gesloten cabine onder water werd gelaten en niet minder dan 5 minuten en 10 sec. wegbleef om daarna geheel frisch weer aan de oppervlakte te vrschijnen. Nadat het programma was beëindigd werden woorden van hulde gesproken door de heeren Beyerink en Bierlee. Mej. Schouten ontving een fraaie lauwertak, terwijl Dokter Van der Bijl, als de groote promotor der Brigade hulde werd ge bracht. Veel oefeningen heb ik, zoo sprak de heer Bierlee bijgewoond, doch ik durf te verklaren, dat ik hier bij deze jonge brigade toch veel heb geleerd. Alles bijeen een zeer interessante en leerzame middag, die niet zal nalaten zijn gunstigen invloed op het verdere bestaan der Brigade uit te oefenen. NOOTDORP. Hanze. Donderdag hield de R.K. Mid- denstandsvereeniging afd. Nootdorp haar jaarvergadering in de zaal van den heer C. M. Sluys. Nadat door den voorzitter, den heer C. v. Leeuwen, de vergadering was geopend, volgde voorlezing van notulen en jaarverslag, evenals de rekening en verantwoording van den penningmeester. Aftredende als bestuursleden waren de heeren E. van Venrooy en L. A. Mooy- man, die beiden werden herkozen. De voorzitter deed mededeeling van eenige ingekomen stukken, tevens dat de opbrengst der Hanzebusjes ƒ14.35 bedroeg. Besloten werd, dat door de Santos-Com missie nog dezen zomer een speldjesdag zal georganiseerd worden ten bate van de T.B. C.-bestrijding. Verder volgde besprekingen over het „Voorschot-Instituut" en het a.s. winter- programma, waarover echter geen beslis singen werden genomen, doch door het be stuur ernstig zou worden overwogen. R.K. Jongemannen-Vereeniging. Laatstleden Woensdag had de gewone 14- daagsche verplichte vergadering plaats van de J.M.V., waarin een belangrijke cau serie werd gehouden. Eenige bestuursleden van de R.K. Kiesvereeniging waren even eens aanwezig in verband met een even tueel op te richten propagandiaclub. Pater van Schaiik gaf in zijn causerie een beknopte doch heldere uiteenzetting over de taak van de Kerk en die van den Staat, binnen welke grenzen zij moeten blijven en in welke gevallen zijn aanrakingspun ten bezitten. De gedachten verder ontwikkelend kwam spr. te spreken over de R.K. Staatspartij, aantoonende, dat de Katholieken, om hun principes te kunnen handhaven, zich en bloc moeten organiseeren. Spr. gaf de aan wezigen in ernstige overweging zich als adspirant-lid der Kiesvereeniging op te ge ven, om zoodoende zich voor te bereiden op de taak, die hun eenmaal als kiesgerech tigden te wachten staat. Missieliefde. Op daadwerkelijke wijze hebben de parochianen van Nootdorp ge toond, dat, wanneer op hen een beroep •gedaan wordt om de Missie te steunen, zij ten volle beseffen, wat zij als ware Katho lieken verplidhit zijn tot uitbreiding van •Christus' Kerk. Kort geleden werd Pater van Schaik, die sinds eenigen tijd als assistent in de parochie werkzaam is, medegedeeld, dat EEerw. met de eerstvolgende Missie-uit zending in October naar Java ao,u ver trekken. Ter gelegenheid hiervan werd in de pa rochie een collecte gehouden, welke ruim 400.heeft opgebracht. Voorwaar een prachtig resultaat, dat getuigt van de Mis sieliefde der parochianen en eveneens van •hun waardeering voor de werkzaamheid <van den pater in onze parochie. LEIMUIDEN. Autotocht ouden van dagen. Donder dag a.s. zullen de ouden van dagen een autotochtje naar Wassenaar maken. Om in de onkosten tegemoet te komen, zal er Dinsdagavond 7 u. 'n voetbalmatch zijn van de twee inheemsche voetbalclubs nl. O.D.I. en D.W.B. uit Oude-Wetering. Het comité heeft een wisselbeker uitgeloofd voor dezen wedstrijd. Vanaf Café Sneeboer zul len de voetballers in tenue met begeleiding van het muziekgezelschap „Symphonie" naar het voetbalveld treken alwaar „Sym phonie" nog eenige nummers ten gehoore zal brengen om er de stemmingen in te brengen. Daar het een mooie strijd beloofd te worden en het voor een goed doel Is, wordt er veel publiek verwacht. VOORSCHOTEN. Hersonaliak Voor het examen Fransch M. O., akte A, is geslaagd de heer L. G. Leppink; vo,or het Mulo-diploma A is ge slaagd J. Overduin. VEUR. Geboren: Anna Jacoba Majia d. van A. J. Belt en J. B. Luiten. Gehuwd: J. G. Lelieveld en G. M. van Santen. STOMPWIJK. DE HARDDRAVERIJ OP WOENSDAG. Ingeschreven paarden. Voor de harddraverij op 5 Aug. a,s. zijn de volgende paarden ingeschreven: Fan fare, Senator Brewer, Betthy Worthy, Harvest Lee., Marie P, Ormonde B, At- nim,, Vitterne S. W., Anr>a Bradford Guy, Uilenspiegel, Smilling, Fatima, Princess, 'Ma# Toddington, OUr Dream, Rose Mor gan, Sister Bond, Robert E Lee, Anlezy, Diamant Bleu, Alinda, Ylidezoon, Uniform, Weidlooper, Edzard, Zoo Doorlooper, The •Cleaner, Wilhelm, The Great Eva. Overleden: Cornelia van Rijn 71 j. NOORD WIJKERHOUT. Bouwvergunning. Door B. en W. is aan J. F. Willemse, alhier vergunning ver leend tot het bouwen van een bloembollen- schuur en een woonhuis aan den Buurt weg. ZILK. Aardappelen gestolen. Toen de heer W. Vrijdagavond een partij aardappelen ter verzending gereed zette, nabij de wo ning van H. alhier, ontdekte hij Zaterdag morgen, dat van de partij 10 kisten waren ontvreemd. De politie stelt een onder zoek in. WOUBRUGGE. De wegen in den Veenpolder. Van Ged. Staten van Zuid-Holland heeft het bestuur van den Veenderpolder bericht ontvangen, dat het besluit van 27 Aug. 1935, houdende gesloten verklaring van we gen in dien polder voor motorrijtuigen op meer dan twee wielen, ingetrokken is. Hierdoor is aan een groot bezwaar van den Polder tegemoet gekomen. Nadat Ged. Staten voornemens waren him besluit, betreffende indeeling der we gen in klassen, in te trekken, heeft het be stuur van den polder medegedeeld tegen deze opheffing geen bezwaren te hebben, mits andere maatregelen tegen zwaar auto verkeer zouden genomen worden. Een zoodanig besluit hebben G S. toen tertijd genomen. In dat besluit kwam een bepaling voor, dat vergunning mogelijk was voor het berijden met auto's van de polderwegen. Op de op grond hiervan in gediende verzoekschriften werd evenwel uniform afwijzend beschikt. Het gevolg hiervan was, dat de polder, ook voor de daarin liggende bedrijven, geisoleerd werd voor o.m. voor toevoer per auto van vee voeder en vervoer van vee. De bezwaren, door den Polder aange voerd, waren voor G. S. aanleiding hun besluit in te trekken en de wegen te ope nen. Uitgesloten is echter het gedeelte langs het Paddegaf (z.g. Groenewoudsch- kade). HOOGMADE. Geitenkeuring. Vrijdagavond had op de baan van café Witteman de jaarlijksche keuring plaats van geiten van de afd. Hoogmade en omstreken. Wegens de natte weersgesteldheid waren er maar 15 meik geiten, 5 lammeren en 1 bok aangevoerd. De keuring geschiedde door den assis tent-rijksveeteelt-consulent, den heer de Jong. De dieren werden in verschillende groepen verdeeld en de prijzen werden na keuring toegekend. DINSDAG 4 Hilversum II, 301 M. K. R. O.-Uitzending. 8.009.15 en 10.00 Gramofoonplaten. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonplaten en de K. R. O.- Melodisten. 2.00 Vrouwenuur. 3.00 Gramofoonplaten. 4.00 K. R. O.-Orkest en Gramophoonpl. 5.45 Felicitatiebezoek. 6.00 Gramofoonplaten. 6.10 K. R. O. orkest. 7.00 Berichten en Causerie over de ge heelonthouding. 7.35 Sporthalfuur. 8.00 Berichten A. N. P. Mededeelingen 8.10 Kon. Milit. Kapel. 9.40 Gramofoonplaten. 10.00 K. R. O.-Boys. 10.30 Berichten A. N. P. 10.35 Gramofoonplaten. 10.45 K. R. O.-Boys. 11.1512.00 Gramofoonplaten. Hilversum I, 1875 M AVRO-Uitzending. 8.00 Olympisch nieuws. 8.45 Gramofoonplaten. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonplaten. 10.30 Viool en Piano. 11.00 Kookpraatje. 11.30 Kovacs Lajos' orkest. 12.30 Gramofoonplaten. I.30 Arnhemsch Strijkkwartet en De clamatie. 2.45 Causerie. 3.05 LyraTrio. 4.00 Dansmuziek. 4.30 Kinderkoorzang. 5.00 Kinderhalfuur. 5.30 Olympisch nieuws. 6.15 Gramofoonplaten. 6.30 Piano-recital. 7.05 Schaakpraatje. 7.20 Olympisch nieuws. 8.00 Berichten A. N. P. Med en. 8.15 Gevar. programma. 10.30 Gramofoonplaten. II.00 Berichten A. N. P. 11.1012.00 Dansmuziek. Brussel, 322 en 484 M. 322 meter: 12.20 Gramofoonplaten. 1.302.20 Max Alexys' orkest. 5.20 en 6.50 J. Schnijders' orkest. 8.20 Gramofoonplaten en voordracht. 9.20 De Comedian Harmonists. Hierna tot 11.30 Reportage uit Berlijn. 484 meter: 12.20 Max Alexys' orkest. 1.302.20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Concert. 8.20 Radio-tooneel. Hierna J. Schnijders' orkest. 10.3011.15 Gramofoonplaten. WASSENAAR. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR Twee zwaftr-gewooiderL. In den afgeloopen nacht omstreeks 12 uur stond bij heit benzineüaadstation van V. d. Heydien aan den Rijksstraatweg een auto van ,v. D. uit IJmuiden, waarvan het achterlicht brandde. Uit de richting den Haag naderde een ■motor met zijspan, bestuurd door W. uit Amsterdam. In de zijspan zat een dame. Door tot nO|g toe onbekende oionzaak is het motorrijwiel in vollen gang op de stilstaande auto gereden, waardoor zoowel de bestuurder als de zijspan-passagiere over den weg werden geslingerd en bei dien zwaar gewond bleven liggen. Do,or de hevige schok tegen de auto ging dleze aan 't rijden in de richting van het rijwielpad. Het gelukte den heer v. D. door nog in de auto te springen het voer tuig na plm. 80 M. tot stilstand te bren- g)en, zonder dat ongevallen plaats von den. De zwaar gewonde W. en zijn <zij- spanpassagiere zijn door dr. Janssen ver- honden en daarna per ziekenauto maar het Acad. Ziekenhuis te Leiden vervoerd. Beide voertuigen werden beschadigd. Het motorrijtuig is door de politie in (be slag genomen. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Pech. In de Prins Hendrikstraat kwa men Zondagmorgen een viertal Haagsche wielrijders van een koude kermis thuis. Het gezelschap reed achter een auto aan en toen de bestuurder hiervan plotseling het Hazeveld inreed, botste onze Residen tie-bewoners in flinke vaart tegen het voer tuig op. Zij kregen drie zwaar beschadigde rijwielen, terwijl een hunner aan zijn han den werd verwond. Aldus kwam het einde van deze prettig gedroomde fietstocht. Ook op den hoek BruggestraatJuliana- straat konden een motor en autobestuurder het niet vinden. De motorbestuurder, die de Bruggestraat uitkwam, reed tegen een passeerende auto op; de beide personen, die op de motor zaten, werden over de straat geslingerd; zij werden niet ernstig ver wond. Ook de aangerichte schade bleek niet groot. AUGUSTUS 1936. Droitwich, 1500 M. 11.05 Orgelspel. 12.20 BBC-Midland-orkest m. m. van solist. I.35 Het Wetmar-Trio. 3.20 Jack Wilson's kwintet. 4.50 Het Carlton Hotel-orkest. 6.50 Fred Hartley's kwintet m. m. van solist. 7.35 Voordracht. 7.50 BBC-Variété-orkest. 8.20 Radiotooneel. 10.10 Het Crook-kwintet m. m. v. solis ten. II.2012.20 Dansmuziek. Radio-Paris, 1648 M. 11.20 Orkestconcert. 5.50 Orkestconcert. 9.05 Zang, voordracht en revue. 11.0512.35 Dansmuziek en populair concert. Keulen, 456 M. 8.20 Solistenconcert. 9.20 Dansmuziek. 10.20 Militair concert. 12.20 Volksmuziek. I.20 Hans Bund's orkest. 2.20 Gevar. concert. 8.30 Populair concert. II.051.10 Omroeporkest m. m. v. solis ten. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Fr. Hauck's orkest. Zwabische Dorpsmuzikanten en solisten. 10.35 Olympia-Echo. 11.20 Omroep-orkest en solisten. I.101.15 Sluiting. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. II.20 Parijs R. 12.20 Brussel VI. 14.20 Keulen. 16.20 Parijs R. 17.20 Brussel VI. 18.50 Parijs R. 19.50 Keulen. 22.15 Brussel VI. 22.30 Brussel Fr. 23.00 Boedapest. 23.30 Weerien of diversen. 4e Programm a 8.00 Brussel VI. 9.20 Diversen. 10.35 Droitwich. 12.20 London Reg. 13.50 Droitwich. 15.20 London Reg. 16.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 20.20 London Reg. 23.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). BOSKOOP. Personalia. Op het te Den Haag ge houden examen slaagden voor diploma Mulo A mej. G. v. d. Meer, leerlinge van de R.K. U.L.O. school alhier en de heer W. G. Pannebakker. HAZERSWOUDE. GROOTE BOERDERIJ-BRAND. Kinderen speelden met lucifers in de hooiberg. Gistermorgen te ongeveer 11 uur werd 't dorp opgeschrikt door brandalarm bij den landbouwer W. v. Dorp. In een der hooi bergen grenzende aan de woning, was brand ontstaan, waarschijnlijk doordat kinderen met lucifers gespeeld hadden. Aangewakkerd door een stevige Zuidwes ten wind, greep het vuur met groote snel heid om zich heen. Weldra stond de kapi tale boerderij in lichte laaie en in een half uur tijd lag de woning met drie hooiber gen tegen den grond. Daar verscheidene personen, die een functie aan de brand spuit vervullen, zich ter kerke hadden be geven, duurde het eenigen tijd voordat water gegeven kon worden. De inmiddels aangerukte autospuit, gesteund door de stralen op de waterleiding, kon niet anders doen dan de aangrenzende perceelen nat houden en behoeden voor het overslaan van de vlammen. Het geheele blusschings- werk, werd geleid door burgemeester Warnaar en den gemeente-opzichter den heer Dekker. Het geheel trok groote be langstelling ook uit de omliggende ge meenten. De vuurzee was tot op verre af stand te zien. De landbouwer was tegen brandschade verzekerd. Personalia. Te Rotterdam slaagde voor het Mulo-diploma A onze plaatsge- uioote mej. M. Brinks. Aan de vakschool voior meisjes te Leiden behaalde onze ■plaatsgenoote mej. H. G. van Zwiieten het diploma coupeuse. Geboren: Cornelis z. van K. G. Kas telein en J. van den Hoek Marijtje d. van H. Laros en J. P. Harkes J,an z. van C. de Gelder en E. Slootweg. ZEVENHOVEN. Personalia^ Geslaagd voor het Mer- curius-ddploma boekhouden imiej. M. Ha- •bermehl te Amsterdam, voorheen te Nieuwveen, opgeleid door den heer W. Kerkhoven, hoofd der R. K. school alhier.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 12