ZATERDAG 1 AUGUSTUS 1936 UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. Kinderuitstapje. Het Bestuur van den R. K. Volksbond herinnert aan 20 Augustus a.s., de vastgestelde datum voor het kinder uitstapje. Zijn er nog moeders, wier kinde ren meewillen, voldoet het bedrag, dit kan geschieden tot uiterlijk 9 Augutus a.s. Geeft de bode op, hoeveel kinderen er van U medegaan, dit moeten wij weten voor de goede controle. Het bestuur vertrouwt, dat allen zullen medewerken voor het welsla gen van het mooie doel. St. Josephsgezellen. Zondag 2 Augus tus groote excursiedag. Te 6.30 uur alge- meene H. Communie en te 7 uur H. Mis. Vertrek uiterlijk te 9 uur. Dinsdag 4 Augustus te 8 uur Maria-Con- gregatie, waarna ontspanning. Donderdag 6 Augustus te 8 uur Tooneel- club Adolf Kolping" en te 8 uur Biljart club A.D.O. Zaterdag 8 Augustus te 7.30 uur ontspan- K.J.M.V. Zondag 2 Augustus K.J.M.V. voetbaltournooi in Leiden op het R. K. Sportpark aan den Haagweg. Programma als volgt: 2 uur: HeemstedeLeiden; 3 uur: LeidschendamWassenaar; vervolgens ver liezers en winnaarsronde. Vertrek om 1.45 uur precies vanaf het Vereenigingsgebouw aan de Damlaan per fiets. Maandag 3 Augustus Sociëteit. Dinsdag 4 Augustus te 8 uur Maria-Con- gregatie. Donderdag 6 Augustus Schaakavond. werken van de bestaande woningen, aan de Smidslaan en den Achterweg te Veur. Ingekomen waren 16 biljetten; de in schrijvingen waren als volgt: N. Tettero te Veur 55.900; N.V. Bouw Mij ,,'s-Grsvenhage Oostzijde" te Den Haag 55.700; H. Geers te Voorburg 53.500; C. Boel te Voorburg 51.900; Gebr. Smits, Schiedam j 51.629; A. Kokshoorn, Voorburg 51.000; Kuijpers en Kloppers, Schiedam 49.840.A. Voordouw, Zoeterwoude 49.800; J. N. Kranenburg, Delft 49.800; A. Bergshoef, Alphen aan den Rijn 48.760; W .M. Haamel, Den Haag 48.497; J. Pie- terse, Delf; 48.462; J. J. Kol, Voorburg 43.975; J. H. Alberts, Den Haag 39.900; G. v. d. Linden en M. Dasselaar, Tilburg 34.787; H. A. Tebenhoff, Den Haag 33.000. De begrooting was 49.700. De gunning is aangehouden. NIEUWVEEN Personalia. Voor het examen Fraaie Handwerken is geslaagd mej. J. H. van Leeuwen. UIT DE RIJNSTREEK HAZERSWOUDE (Groenendijk) Personalia. Tot watermolenaar van den „Oud Groenendijker en Barrepolder" te Zoeterwoude (H.R.) is benoemd de heer N. van Ryt Czn. alhier. STOMP WIJK. De hardraverij. Zooals bekend is zal dit jaar de draverij, welke georganiseerd is door de harddraverijver. „Nooit Ge dacht" gehouden worden op 5 Aug. De dra verij vangt aan 2 uur en zal met een toe passelijk woord door Burgemeester Keijzer geopend worden. De draverij belooft een succes te wor den. Reeds tal van snelle dravers staan in geschreven en zullen elkaar om de hooge prijzen in een eerlijken en fairen strijd be kampen. Op het terrein zullen tal van ver makelijkheden aanwezig zijn. Radio Ferie uit Bussum zal den geheelen dag zorgen voor populaire muziek. Door middel van versterkers zal deze muziek over het ge- heele terrein te hooren zijn. Vermeld dient nog te worden, dat het terrein van den heer M. Belt, tegenover het feestterrein, ingericht is als parkeer terrein. Aan het bestuur van „Nooit Gedacht", dat in deze dagen bergen van werk ver zet, wenschen wij alle sucozs toe. Wij raden ieder aan dien dag in Stomp wijk door te brengen. VEUR. Aanbesteding. Door het Bestuur van de R. K. Woningbouwvereeniging „Eens gezindheid" te Veur had heden in het Café van den heer G. W. Knijnenburg de open bare aanbesteding plaats voor het bouwen van 15 woningen en 1 winkelhuis en het vernieuwen van 28 keukens met bijkomende Geitenkeuring. Gisteravond werd op het erf van den heer D. G. v. d. Voort de jaarlijksche geitenkeuring gehouden der vereeniging „Ons Doel" gevestigd te Groenendijk. De opkomst der leden met •hun geiten was ondanks het slechte weer goed te noemen. De kwaliteit der beesten was van enkele exemplaren zeer goed. Als keurmeester fungeerde de heer S. de Jong Szn: uit 's-Gravenhage, assistent Rijksveeteeltconsulent, die geen gemak kelijke taak had om de prijswinnaars er uit te halen. De prijzen werden als volgt toegekend.; Eenjarige witte ongehoornde geiten (vrij goede klasse) Greetje, eig. H. Bos, een beste geit, met mooi kruis, eerste prijs; Geertje van A. Rietveld, 2de pr.; Alie van D. van der Voort, 3de pr. Eenjarige witte gehoornd en bont (goe de klasse): Tina, eig. J. Wortman, zeer goede geit, le pr.; Aaltje, eig. P. Bervoets 2e pr.; Marie, eig. B. Kraan 3e pr. Oudere geiten wit en gehoornd: Corrie van P. Wortman le pr.; groote sterke geit; Jo, eig. J. Wortman, 2e pr., Beste diepe •geit; Pietje, eig. P. Bervoets 3e pr. Oudere geiten gehoornd of bont: Gonrie, eig. C. van Wetten, le pr.; Daatje, eig. B. Kraan 2e pr.; Idi, eig. D. van der Voort, 3e prijs. Van de ongehoornde lammeren ver wierven prijzen: P. Bervoets met het beste lam de eerste prijs-, D. van der Voort 2e en A. Rietveld 3e prijs. Van de gehoornde of bonte lammeren: P. Wortman le, B. Kraan 2e en J. M. Mun- nik 3e prijs. Ook was aanwezig de bok „Otto" een prima dier, uitstekend ver zorgd. Dit beest heeft een gewicht van 94 K.G. en stamt af van een moeder, die als 3-jarige gaf 1260 K.G. melk. De prijzen, welke bestonden uit huishoudelijke arti kelen, werden na afloop door den voorzit- DE LEIDSCHE COURANT ter uitgereikt. Voor de beste aangevoerde melkgeit was een beker beschikbaar, deze kwam in het bezit van P. Wortman. Na dat door den voorzitter een woord van dank was gebraoht aan den heer de Jong en aan de leden voor hun opkomst, gingen allen weer voldaan met hun beesten huis waarts. NIEUWKOOP. Geboren: Theodorus Wilhelmus, z. van W. Mourits en A. C. Verdam. Overleden: D. Griffioen 39 j., echt genoot van E. C. van Leeuwen. NOORDEN. Een bakker, die wat lajit was. Pech •heeft men gewoonlijk, als men haast moet maken. Dat ondervond .ook bakker P. Door omstandigheden kon hij eerst laat van huis gaan om per bakfiets zijn klan ten te bedienen. Gelukkig had hij een logé die hem wel zou helpen. Aan het •Kruiseinde gekomen wilde de logé alvast verder gaan om maar voortgang te ma ken. Nu, dat mocht hij. Maar, o wee! Nau welijks had hij de fiets bestegen en op gang gebracht en daar reed de logé met bakfiets en heel de voorraad brood, koek •en besahuit de voorwetering in en alles kopje onder. Men kan zich de ontsteltenis indenken. Logé en fiets waren spoedig op het droge, doch de proviand.... en de klanten, die zaten te wachten.... Daar zat niets anders op, dan met rappe hand een nieuw baksel te maken. De klanten waren eerst wel wat booö, doch dat ging over zoodra zij kennis kregen van zoo'n reuze-pech. WOERDEN De eerste automarkt De eerste automarkt, die Donderdag ge houden werd, mocht zich in tamelijke be langstelling vernemen. Naar we vernamen waren een 70-tal wagens van zeer uiteen- loopende soort op de markt verschenen. Koopers waren er ook al niet weinig, zoo dat de handel tamelijk vlug mocht ge noemd worden. Officieele belangstelling was er in den persoon van den burgemees ter en meerdere raadsleden. Bij uitbrei ding zal er voor menig zakenman ook nog wel iets aan deze markt te verdienen val len. Koninginnefeest. Het Koningirane- feest zal dit jaar weer op waardige wijze gevierd worden. Hoewel het eigenlijke feest op 1 Sept. gevierd wordt, is er op 31 Augustus reeds een voorproefje, in den vorm van een concert door een kinder koor onder leiding van den heer v. Beek met medewerking van het fluitistencorps „De Vriendschap". Op 1 Sept. zal 's morgens door een ge mengd koor wederom onder leiding van den heer v. Beek gezongen worden, waar na de kinderen de jaarlij ksche aubade zul len brengen voor het stadhuis. Dan heb ben de gebruikelijke kinderspelen plaats op het feestterrein, 's Middags hebben op het exercitie-terrein wedstrijden plaats op transportfietsen, terwijl tevens de paar densport een plaats op het programma in neemt. Tevens zullen drie luchtballons worden opgelaten, waaraan een z.g. vos senjacht is verbonden. Ook kan nog aan schietwedstrijden worden deelgenomen» Alles om mooie prijzen. In de muziektent zal een rede worden LEIDEN. NED. R. K. VOLKSBOND, AFD. LEIDEN CENTRALE R. K. ARBEIDERS BEWEGING. Secretariaat: Verl. Bloemistenlaan 45. Zondag: Het gebouw geopend vanaf 7 uur nam. Maandag Rechtskundig Advies Bureau voor de leden van de afd. Leiden en Om streken van 6.308.00 uur, Bondsgebouw Steenschuur 15. Maandag Repetitie R. K. Gem. Zangver- eeniging „Pulchri Studio" 8 uur. Woensdag: De Poedelaars. Donderdag: 8 uur, Damclub „Gezellig Samenzijn." Zaterdag: Kinderen R. K. Bouwvereen. V. I. O. S., (bij regenachtig weer) groote zaal van 35 uur. Zaterdag Spaarbank 7 uur op het kan toor. N.B. Zaterdag 15 Augustus (Maria ten Hemel-opneming) is het gebouw tot des nam. 7 uur gesloten. De uitkeering der steungelden vindt plaats op Vrijdag 14 Augustus. ST. FRANCISCUS-LIEFDEWERK. (Nieuwe Rijn 52). Zondag: 9 uur morgengebed waarna de H. Mis. Onder de H. Mis Algemeene H. Commu- 6 uur Lof, ontspanning als gewoon. Woensdag: 4 uur Adspirantenban. 8.15 uur Lof en groepsbijeenkomst van de twee oudste afdeelingen. Donderdag: 6 uur Antoniusban. 8 uur St. Jorisban. Zaterdag 7.30 uur Ontspanning oudste afdeeling. INTERPAROCHIEELE SINT JOSEPHS- GEZELLEN-VEREENIGING. Rapenburg a2. Gelegenheid om zich als lid van de Ka tholieke Gezellen Vereeniging te doen inschrijven R. K. Jongemannen vanaf 17 jaren iederen 3den Maandag van den maand des avonds te half 9 in de Presi dentskamer van het Gezellenhuis, Rapen burg 52. Toegang tot de bijeenkomsten voor fietsers uitsluitend Pieterskerkhof; voet gangers Rapenburg 52. De Bibliotheek is gesloten; alleen boe ken terugbrengen. Beurtrooster: Zondag: J. v. Steen en G. Bot; Maandag: C. v. d. Meel en H. Brasker; Dinsdag: G. Cambier en C. Bilderbeek; Dondtrdag: Th. van Schaik en A. Uphoff en Zaterdag: F. van Hal en H. Klein. gehouden over „Nederland en Oranje" door ds. I. Voorsteegh, uit Den Haag. Het avondprogramma blijkt weer keurig ver zorgd De bekende heer Goossens uit Utrecht met zijn club zal een vroolijk zangspel komen opvoeren met prachtige costuums etc. Het slot van den avond zal weer zijn een prachtig vuurwerk. TWEEDE BLAD - PAG. 7 Zondag: Te 8 uur in de St. Lodewijks- kerk de H. Mis voor de zielerust van M. Heusden, lid der Afd. Gehuwde Gezellen; alle leden, maar vooral de Afd. Gehuwde Gezellen worden verzocht deze H. Mis bij te wonen en te communiceeren. Zondag: is de zaal geopend van 12.30 2.30 en van 7.0010.15 uur; verplichte bij eenkomst van 8.459.45 uur; om 10.15 uur wordt de zaal gesloten. Van 12 uur zitting St. Joseph's Spaar kas; de spaarkas wordt waargenomen door de heeren J. Vreeburg en P. van Bergen- Henegouwen. 8.30 uur Prijsbiljarten met mooie prij zen. Maandag Van 8.0010.15 uur Bijeen komst voor de leden. 8.30 uur Bijeenkomst Jongere leden. Tevens bijeenkomst Tafeltennisclub. Dinsdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.00—10.15 uur. Woensdag: 8.15 uur Repetitie Liederta fel „Sebastian Schaeffer"; allen present en op tijd aanwezig. 8.30 uur vergadering Raad van Bestuur. Donderdag: Bijeenkomst voor de leden van 8.0010.15 uur. Tevens bijeenkomst Tafeltennisclub. Vrijdag, 8.30 uur Repetitie Muziekgezel schap „Frans Schweitzer". Zaterdag bijeenkomst voor dc. leden van 8.0010.15 uur. 8.30 uur Kegelclub „De Poedelaars". Verdere mededeelingen: Op 13 Septem- b_r a.s. wordt het Eeuwfeest herdacht van Praeses van Nispen z.g. Kosten deelne- meskaart 1.95. Men kan zich nog opge ven bij de commissarissen H. Klein en A. Uphoff en bij den huismeester. KRUISVAART „ST. PETRUS". Burcht: Garenmarkt 36. Zondag: 4.00 uur Missieclub Pater Da- miaan. Maandag: 7.00 uur K. J. C. Mis voor St. Joseph Parochie. 8.30 uur Kampban 1 en 2. Dinsdag: 8.30 uur Kampban 3 en 4. Woensdag: 8.30 uur Kampban 1 en 2. Donderdag: 8.30 uur Alle Kruisvaarders die meegaan naar het Kamp. Inspectie en Kampgeld. Zaterdag: 56 uur Contributie betalen. ST. PANCRAS COHORT. (Parochie O. L. Vr. Hemelv. en St. Joseph) Burcht: Maria Gijzensteeg. Zondag: 6.45 uur: Algemeene H. Com munie. Alle Kruisvaarders zijn daarbij in uniform aanwezig. Maandag: 7.00 uur Gedialogeerde H. Mis voor Verkenners en Kruisvaarders. Zaterdag 4.455.45 uur Afrekenen 3 centsfonds. Geen kampspaarbank. Iedere automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meier ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I Prachtexemplaren!Wat 'n inval. om inplaats van dat zware geweer, nu eens m'n vlindernet mee te nemen!!.... Met vereende krachten. „Samen spelen we dat vast wel klaar!" Dertien kanibalen!! Drommels., waar om nu juist 13 van die kerels.. Dat beteekent Ongeluk!! De man zonder zenuwen: „Heeooaahh! Dat gapen werkt waarlijk aansteke lijk!".... Het vriendelijk verzoek. Mijnheer, zoudt u zoo goed willen zijn even het portier van mijn auto dicht te maken? Met alle genoegen! Oscar, ik verbied je, daar achteraan te gaan jakkeren, om hem in te halen! (J'Amuse) Kwestie van smaak. Sta op, man en ga verder! Je kunt toch onmogelijk hier blijven liggen! Daar.... hik!.... vergis je je leelijk in hoep! beste.hik!kerel! Ik kan hierhoep!bést blijven liggen.... heerlijk zelfs.... hik!.... en ik.... hoep!.... kan ónmogelijk verder gaan.... hoep!.... Touristen bekijken een palels. Gids: en in dit bed heeft de koning de laatste jaren van zijn leven geslapen! Tourist: Hmmm! Dat zou mij toch heusch te ongemakkelijk zijn, om iederen avond over dat touw te moeten klimmen!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6