G. H. KLEINHANS WOENSDAG 29 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 UIT DE OMGEVING GEMEENTERAAD VAN BOSKOOP nederlandsche kunstzijde fabriek te barcelona. Een relaas van een der Nederlandsche ingenieurs over de vlucht van het grootste deel der Nederlandsche employé's. Naar de directie der N.V. Hollandsche Kunstzijde Industrie te Breda mede deelt, is het haar niet gelukt verbin ding te krijgen met de directie van de N.V. Le Seda de Barcelona te Barcelona, zoo dat er onzekerheid bestaat over den toe stand waarin deze Nederlandsche fabriek zich bevindt. Een der ingenieurs, welke een aantal ont vluchtte vrouwen en kinderen der Neder - landscheemployé's heeft begeleid, heeft gis teren te Breda rapport uitgebracht. Hieruit bleek, dat de Nederlanders te Barcelona eenige angstige dagen hebben doorgemaakt. De ellende te Barcelona begon Zondag 19 Juli, direct toen de eerste berichten om trent een militairen opstand in sommige deelen van Spanje daar doordrongen. Onmiddellijk vorderde de communisti sche overheid alle wapens op en werden huizen en fabrieken doorzocht. Ook bij de N.V. La Seda de Barcelona drong een wilde horde regeeringstroepen binnen en eischte de aanwezige wapens op. Het Nederlandsche personeel, dat zich in de fabriek verzameld had, beleefde eenige angstige uren, vooral door de tegenstrijdi ge bevelen, die gegeven werden. Zoo werd b.v. een Nederlandsch inge nieur door een guardist met de revolver in de hand. gedwongen tegen den muur te gaan staan met de handen omhoog. Toen vlak daarop een ander guardist den inge nieur beval den weg naar het magazijn te wijzen en deze aan dit bevel wilde voldoen, schoot de eerste guardist op hem, gelukkig zonder hem te treffen. Na eenigen tijd trokken de guardisten weg, terwijl een wacht werd achtergela ten om de vreemdelingen te „beschermen". Maandag 20 en Dinsdag 21 Juli werd de toestand steeds erger. Overal in de stad klonk geweervuur, de lijken van menschen en dieren bleven op straat liggen. Een ge organiseerde bende stak systematisch alle kerken in brand en wierp er, wanneer de gebouwen in lichterlaaie stonden, eenige handbommen in, teneinde de mogelijkheid van blussching te voorkomen. Bepaald wanhopig werd de toestand toen op last der overheid de gevangenissen wer den geopend en het gespuis werd gewapend om aan de zijde der regeering tegen de bellen te vechten. Gruwelijke tooneelen speelde zich af. Dronken bandieten trokken met het ge weer in de aanslag door de straten van Barcelona en schoten op ieder die hen in den weg kwam. Daar op deze wijze geen enkele waar borg meer bestond, dat het leven der vreemdelingen zou worden geëerbiedigd, besloot de Nederlandsche directie van La Seda de Barcelona te trachten het grootste gedeelte der Nederlandsche employé'sbe nevens alle vrouwen en kinderen in veilig heid te stellen, waarvoor de hulp der com munistische overheid werd ingeroepen. Onder bewaking van guardisten trok men in groepen met auto's langs binnenwe gen en door droge rivierbeddingen naar de kust, waar een schip wachtte om de Ne derlanders naar Frankrijk te brengen. Ook op deze vlucht naar de kust beleef de men nog angstige oogenblikken. Overal klonk geweer- en geschutsvuur, soms zeer nabij. Tot in de kleinste plaatsjes toe wer den kerken en kloosters platgebrand. En kele malen vond men midden in het veld de gruwelijk verminkte lijken van ver moorde rebellen. Het was dan ook een ware verademing toen men zich aan de kust kon inschepen. Slechts de Nederlandsche directie en 7 Nederlandsche ingenieurs zijn bij de fa brieksgebouwen te Barcelona achtergeble ven, teneinde te trachten te voorkomen, dat de groote Nederlandsche kapitalen, welke in deze fabriek geïnvesteerd zijn, geheel verloren gaan. „N.R.Crt." HULP AAN NEDERLANDERS TE MADRID. Ontzetting per vliegtuig of per schip van Valencia? Naar wij vernemen overweegt de regee ring na telefonische besprekingen met onzen tijdelijken zaakgelastigde te Madrid, den vice-consul Schlosser, op welke wijze de Nederlanders te Madrid Spanje kunnen verlaten. De regeering zou het liéfst zien, dat onze landgenooten naar Valencia zouden kunnen worden vervoerd en vandaar per Nederlandsch stoomschip naar het vader land zouden kunnen vertrekken. Indien dit laatste niet mogelijk blijkt, komt ernstig het plan in aanmerking de F 36 naar Madrid te zenden, teneinde de aldaar aanwezige Nederlanders per vliegtuig de reis naar het vaderland te doen ondernemen. Overi gens is het begrijpelijk, dat, gezien de si tuatie in Spanje, ook de Nederlandsche re geering bij hare dienaangaande te nemen maatregelen rekening moet houden met de steeds wisselende omstandigheden. Mocht tot het zenden van de F 36 worden besloten, dan is het, naar men ons ten kan tore van de K.L.M. mededeelt, waarschijn lijk, dat de bemanning zal bestaan uit Evert van Dijk en Verhoef. „Hbld." Door „Agamemnon" cn „Tiberius" van de K.N.S.M. aan boord genomen. Naar we vernemen, is de „Agamemnon" van de Kon. Ned. Stoomboot Mij., welk schip in overleg met de regeering naai* Bar celona was gezonden om daar vluchtelingen aan boord te nemen, gisteren met 47 passa- Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 giers uit deze stad naar Marseille vertrok ken. Voorts is het s.s. „Tiberius" van de zelfde maatschappij gisteren van Malaga vertrokken, waar 17 passagiers zijn opge nomen die naar'Lissabon worden vervoerd. Of het hier uitsluitend Nederlanders betreft, is niet bekend. Wij vernemen voorts, dat de K.N.S.M. nog een derde schip ter beschikking van de re geering heeft gesteld, voor zoover het noo- dig mocht blijken, om deze week in Valencia vluchtelingen aan boord te nemen. ONZE PELGRIMS NAAR LOURDES. De reis had een zeer gunstig verloop. Uit Lourdes wordt gemeld, dat Dinsdag om 10.55 uur de eerste ziekentrein van de Ned. Nationale Bedevaart aldaar is aan gekomen. De andere treinen liepen ach tereenvolgens enkele uren later binnen. Het weer was voor het overbrengen der zieken uiterst gunstig; zoowel Z. H. Exc. Mgr. J. P. Huibers, Bisschop van Haar lem, dié de reis in den eersten trein mee maakte, als de medici waren over de reis ten zeerste voldaan. LETTEREN EN KUNST DE 83e VERJAARDAG VAN MEVR. DE BOER-VAN RUK. In den foyer van den Stadsschouwburg te Amsterdam zal Zaterdagnamiddag 1 Augus tus a.s. een openbare, voor een ieder toe gankelijke receptie worden gehouden ter complimenteering van mevrouw de Boer- van Rijk ter gelegenheid van haar verjaar dag. Deze receptie zal duren van 3.30 tot 4.30 jjur, daar mevrouw de Boer 's avonds moet optreden. RECHTZAKEN NA DEN WEDDENSCHAP HET MES. De rechtbank te Arnhem heeft uitspraak gedaan in de zaak tegen een 20-jarigen pakhuisknecht te Wageningen, die een be zoeker van een café aldaar een messteek in den rug toebracht; de wond werd door het optreden van complicaties noodlottig; een maand daarna overleed de getroffene. Verdachte had met den caféhouder gewed, dat hij achter elkaar elf haringen zou op eten. Na de derde ging hij bier drinken en verloor dus. Een woordentwist en daarna de noodlottige messteek volgden. Met het oog op het gunstig verleden van verdachte had het O.M. vier maanden ge vangenisstraf geëischt. De rechtbank heeft hem thans drie maanden gevangenisstraf opgelegd. WILT U IETS WETEN? V r a g: Hoe kan men wijnvlekken ver wijderen uit een vloerkleed? Antwoord: Maak de vlekken uit met spiritus, alcohol of citroensap. Vraag: Hoe kan men een vuile panama hoed schoonmaken? Antwoord: Maak een papje van ci troensap en zwavelpoeder en borstel met een vochtig borsteltje de hoed zeer gelijk matig hiermede in. Laat de hoed liefst in de zon drogen. Borstel de hoed stevig uit en verwijder de laatste zwavelresten met ene vochtige borstel of spons. Vraag: Hoe kan men watervlekken verwijderen uit een verschroomde tank? Antwoord: Verwijder de vlekken met een weinig terpentine of witte meubelwas. Slaaf: Hoogverheven Maharadja, ik vraag u om vergeving, dat uw troon nog niet schoon is, maar de stofzuiger is van daag verkouden. Kring van Burgerwachten „Duinland". De Kring „Duinland" hield zijn jaarlijk- sche Kringwedstrijden op de schietbanen te Katwijk aan den Rijn. Alle bij de Kring aangesloten Burgerwachten namen aan deze wedstrijden deel, n.l. Voorschoten, Oegstgeest, Rijnsburg, Valkenburg, Was senaar. Door de burgemeesters van Rijns- burg en Valkenburg waren medailles be schikbaar gesteld. Verder hadden de ver schillende Burgerwachten gelden beschik baar gesteld voor aankoop van medailles. Na de wedstrijd vereenigden de deelne mers zich in de cantine; door de comman dant van Wassenaar werd het woord ge voerd. Deze wees de burgerwachters op de vrijwillig op zich genomen verplichting het wettig gezag te steunen. Een goede bur gerwacht' moet goed gedisciplineerd tot steun aan de politie kunnen optreden. Daarom is voortdurende oefening, en niet alleen in het schieten, noodig. Voor de eerste 2 vijftallen in iedere klas se was een medaille beschikbaar. De uit slag was: In klasse A: Voorschoten 240 punten; Oegstgeest 238 p.; Wassenaar 231 p.; Val kenburg 206 p. In klasse B: Rijnsburg 271 p.; Voorscho ten 252 p.; Wassenaar 304 p.; Oegstgeest 183 p. In klasse C: Rijnsburg 241 p.; Oegstgeest 224 p.; Wassenaar 212 p.; Voorschoten 207 punten. De rozenprijs een zilveren beker beschik baar gesteld door de Kon. Begeer uit Voor schoten, werd gewonnen door J. van Iter- son te Rijnsburg met 4 Rozen. Persoonlijke medailles werden nog ge wonnen in de klasse A: door H. van Mul- ligen met 52 punten, J. Noort 51 punten, K. van Ees 50 p.; A. van der Mey 50 p. Klasse B: J. van Iterson 58 punten, A. Glasbergen 54 p., C. v. d. Gugten 54 p. Klasse C: Dunselee Muller 57 p.; J. Ro denburg 55 p., N. de Boer 54 p. Twaalf, der deelnemende corpsen op de gewestelijke schietwelstrijd op Waalsdorp welke op Zaterdagen 12 en 19 September worden gehouden. De wedstrijd had een aangenaam en kameraadschappelijk verloop en werd door goed weer begunstigd. NIEUWE WETERING. Personalia. Voor het MULO-diplom a A is geslaagd D. van Akkeren. NOORD WIJKERHOUT. Voor de Missie. De collecte voor de Missie, gehouden na een predicatie van Mgr. Brants, heeft in de St. Victor-kerk ai/iier opge(brach.t de mooie som van 205.— Geslaagd. Onze plaatsgenoot Lily van Iersel slaagde voor het MULO-examen. ZILK. Diefstal. Ten nadeele van eenige amb tenaren van de Amsterdamsche Waterlei ding werd nabij de woning van den jacht opziener v. M. alhier een groote tent, wel ke daar was opgeslagen, gestolen. De po litie heeft de zaak in onderzoek. OEGSTGEEST. Winkelstand. Een dezer dagen hadden wij het genoegen een kijkje te mogen ne men in het geheel gerestaureerde pand aan de Geversstraat No. 85, waar de heer Col- lee voornemens is zijn zaken te vestigen, welke ons inziens ten volle een bezoek rechtvaardigen. Het pand, meer dan een eeuw oud, is sindsdien vele malen van bestemming ver anderd.... van graanpakhuis, stalling en waag (destijds bezit van de Families van der Hoeff en Peltenburg) werd het laat stelijk als eetkamer en schildersatelier in gericht door den bekenden kunstschilder Kamerlingh-Onnes. Thans is het onder bekwame leiding van den architect A. J. Vester omgebouwd tot een winkel-woonhuis. Dank zij de front breedte van circa 18 M., bestond de moge lijkheid om twee winkels plus woongele genheid aan de Geversstraat te projectee ren. Bezien we den voorgevel, dan zal een ieder met ons eens zijn, dat de architecto nische waarde, welke ongetwijfeld deze gevel reeds bezat (mogelijk door weinigen opgemerkt) dank zij gevoel voor zuivere verhoudingen en door eenvoud, is bewaard gebleven. Vanuit het portiek zijn afzonder lijk te bereiken sigarenmagazijn en lees bibliotheek. Komen we in de sigarenwin kel, dan treffen we daar pen ruime keuze van de meest courante merken sigaren, si garetten, pijpen, tabak enz. enz. Voor de bezoekers is het van hieruit mogelijk direct de leesbibliotheek te bereiken. Hierin tref fen we aan een wel zeer ruime sorteering kantoor-, schrijf- en schoolbehoeften als mede diverse aanverwante luxe artikelen. De wanden zijn nagenoeg geheel bezet met boeken, bestemd voor de bibliotheek; wat men hier ziet is slechts een proefje te noe men van het aantal wat zich bevindt op de circa 16 M. lange stelling op de verdieping. Het interieur, met de zolderbeschildering, schouw en lambriseering, met de daarbo ven aangebrachte stoffeering, heeft van zijn oorspronkelijkheid n.l. de bestemming van eetkamer (ontwerp Kamerlingh-Onnes) niets van zijn waarde verloren. Het nieuw hierin aangebrachte timmerwerk, als toon bank enz., is mede in deze stijl doorge voerd. Ten slotte zij vermeld, dat het werk onder leiding van architect A. J. Vester, alhier, werd uitgevoerd door Gebr. de Rooy (timmer- en metselwerk), M. C. van Gent (schilderwerk), A. Roman (Electr. installa tie, schellen enz.), Gebr. Koelman (lood- en zinkwerk), terwijl eenig kunstsmeed werk ,als kroon, wandlamp enz. werd ge- Maandag j.l. kwam de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen onder voorzitterschap van den burgemees ter mr. E, P. Verkerk. De voorz. opende de vergadering en deel de mede, dat als eerste voor stemming en rondvraag was aangewezen de heer Boek raad. De notulen der vergadering van 27 Mei 1936 werden behoudens een kleine op merking van den heer Haring onveranderd vastgesteld. Onder de ingekomen stukken bevond zich o.m. een schrijven van heeren Gedeputeer de Staten, houdende goedkeuring van het raadsbesluit van 27 Mei 1936 tot het ver leen en van bijdragen aan het Borgstellings fonds voor Gouda en Omstreken. De heer Boekraad zegt, dat hem bekend is, dat van een drietal middenstanders uit Boskoop, die er nog niet zoo heel slecht voorstaan, de aanvragen om steun zijn af gewezen, en vraagt hoe het verloop hiervan is, daar als het zoo doorgaat de midden standers weinig geholpen worden en de gemeente haar geld kwijt zal raken. De voorz. antwoordt, dat er verschillende aanvragen zijn gegeven en afgewezen en dat er wel iets niet in orde geweest zal zijn met bedoelde middenstanders, daar het be stuur eenstemmig besloten heeft, him aan vrage af te wijzen. Spr. gaf den heer Boek raad de verzekering, dat hij voor alle mid denstanders, onverschillig welke partij of religie zal opkomen. De heer Boekraad stelde het volste ver trouwen in den voorz. en hoopt hier later nog eens op te mogen terugkomen. Waterleiding naar Den Ham. Voorts een schrijven van de heeren B. Lünnemann, Th. Vergeer, M. van Eyk en J. Mesman, allen bewoners van Den Ham, houdende verzoek de aansluiting der door hen bewoonde perceelen aan het buizen net van de waterleiding en de gasfabriek mogelijk te maken. B. en W. zijn van meening, dat het ge ringe aantal aansluitingen de groote kos ten van aanleg van de hoofdleiding naar hun perceelen niet rechtvaardigt. De heer Noest kan zich niet vereenigen met het praeadvies van B. en W. en meent, dat ook die bewoners recht hebben op goed drinkwater en vraagt wat de kosten van aanleg zullen zijn. De heer de Ruyter betreurt eveneens het standpunt van B. en W. Ook hier moet, vol gens spr., goed drinkwater zijn en het zou jammer zijn als door gebrek hieraan ziek ten zouden uitbreken, zooals reeds eerder gebeurd is. Tevens meent spr., dat de bebouwing wel grooter zal worden als de waterleiding er eenmaal is, terwijl ook de kosten niet zoo hoog zullen zijn daar er bij de sluis reeds een duiker ligt. De heer v. Kleef vindt het standpunt van B. en W. bekrompen, waar de gemeente Al phen zelfs naar Reyneveld op 3 K.M. af stand en den Otweg aansluiting heeft ge maakt, voor minder bewoners. Daar het bedrijf rendeerend is, zoo zelfs, dat de be grooting van het pompstation met ƒ25.000 overschreden is, waarom dan nu deze aan leg niet, waar de bewoners ook in de kom der gemeente wonen. De kosten bedragen misschien 1000 tot 1500, misschien meer, maar dan nog is het ongemotiveerd. Spr. adviseert den Raad dan ook niet mee te gaan met het praeadvies van B. en W. De heer Brand is het met de vorige spre kers eens en meent, daar het hier een ren dabel bedrijf betreft, coulant te moeten zijn voor de bewoners. De heer v. d. Staak meent, dat de kos ten niet zoo hoog zullen zijn, daar er reeds een duiker ligt, terwijl er ongeveer ieder jaar 500 inkomsten zijn voor de gemeente van deze gas- en waterleiding. Wethouder v. Gelderen antwoordt, dat de kosten ongeveer ƒ3000 zullen bedragen, hetgeen zeer veel is. Bovendien wonen slechts drie der aanvragers in Boskoop en een in Reeuwijk. De kosten zullen voor de helft vallen op het waterbedrijf en voor de helft op het gasbedrijf, welk laatste in bedroevende omstandigheden verkeerd. Dit is dan ook de reden geweest van het praeadvies, want ook B. en W. zijn voor goed drinkwater. De voorz. zegt, dat er niet a'lleen met gas en water rekening gehouden moet wor den, maar met zoo vele andere zaken o.a. de woningbouwverenigingen, die ook veel geld kosten. In 2e instantie voerden nog verschillen de heeren het woord. De heer Boekraad acht het advies van B. en W. niet verant woord en stelt voor als er bezwaar is voor gas, alleen waterleiding aan te leggen, daar de meeste electriciteit hebben en voor 80 pet. geholpen zijn met waterleiding alleen. De gasleiding kan dan eventueel toch nog gelegd worden, gelijktijdig met die van het water, hetgeen misschien dan veel goed- kooper uitkomt als wanneer dit later weer apart moet gebeuren. Tevens is misschien die enkele bewoner van Reeuwijk bereid per jaar ƒ10 of 25 bij te dragen. Na nog eenige bespreking, werd ten slot te in stemming gebracht het voorstel om Den Ham van water te yoorzien, terwijl naar het gas nog nader geïnformeerd zal worden, welk voorstel met alg. stemmen werd aangenomen. Tegen een schreven van Gedeputeerde Staten betreffende vermindering van de jaarwedden der wethouders werd heftig ge protesteerd, waarbij de heer Noest voorstel de een staatje te maken van het uurloon der wethouders, en dit naar Gedeputeerde Staten te zenden. De voorz. dankte voor de lof aan de wet houders en stelde voor namens den Raad tegen deze vermindering te protesteeren. Een schrijven van de vereeniging tot in standhouding van een fonds voor onper soonlijke reclame (Vifor), waarin deze be richt een bedrag van 1500 beschikbaar te stellen ten behoeve van het aan te leggen plantsoen, werd met 8 tegen 5 stemmen in dank aanvaard. Tegen stemden de hee ren Boekraad, Loef, Kranenburg en v. d. Staak. Een voorstel tot verhuring van een per ceel kweekersgrond aan de Zijde, alsmede een voorstel tot tijdelijke belegging van overtollige kasgelden en een voorstel in zake het verkeer over het niet-verhoogde deel van de Dorpstraat W.Z., Kerkstraat en door den tunnel, werd zonder meer aange nomen. De rioleering in de Nieuwstraat. Het voorstel tot het aanbrengen van een spuileiding van de Gouwe naar de Nieuw straat deed veel stof opwaaien. De heer Loef vraagt of dit werk niet door een Bos- kooper uitgevoerd kan worden. De heer Brand had ook liever een aanbesteding in Boskoop gezien. De heer 't Hart vraagt of het met een spuileiding af is en als dit niet het geval is het beter eerst onderzocht kan worden. De heer de Ruyter is niet te vreden, dat Provinciale Staten dit werk niet voor hun rekening nemen. Wel de water leiding komt voor hun rekening en niet deze spuileiding. Degene, die verandering aanbrengt moet toch de kosten dragen. De heer Noest meent ook, dat deze kosten voor rekening der provincie moeten komen en vraagt hoe het staat met de demping van de Nieuwstraat-sloot. Tevens vraagt spr. of dit werk reed gegund is, daar hij gehoord heeft van een middenstander, die wilde inschrijven, dat het werk reeds ge gund was. Wethouder Guldemond antwoordde de verschillende spr., dat de directeur der be drijven dit werk speciaal door v. Duren wilde laten verrichten, daar deze hierme de het beste bekend is. Wat betreft de vraag van den heer 't Hart of het afdoen de is, antwoordt spr., dat de Nieuwstraat- rioleering nog steeds een puzzle is. Er is geen geld om dat gedeelte te dempen en te rioleeren, zoodat een spuileiding de eeni ge oplossing is. Wethouder v. Gelderen zegt, dat het werk nog niet gegund is, maar dat de ge meente moreel verplicht is dit aan v. Du ren op te dragen .Bovendien kan het col lege de verantwoording niet op zich ne men, dit door een Boskooper, waarvan men niet weet of hij hiertoe in staat is, te laten uitvoeren. De heer Brand is nog niet overtuigd, dat het werk niet door een Boskooper gedaan kan worden, daar er toch wel meer spui- leidingen zijn aangelegd, waarvoor niet steeds vreemden gekomen zijn. De heer v. Kleef wenscht een adverten tie in de krant te zetten, waarbij ieder kan inschrijven. De heer Boekraad is eveneens voor aanbesteding. Ook vindt spr. een spui leiding niet afdoende en acht het verstan diger een rioleering aan te brengen, dan deze kosten te maken. Er heerscht, volgens spr., in de Nieuwstraat een middeleeuw- sche toestand, hetgeen zeer nadeelig is voor de volksgezondheid en slechts verholpen kan worden door een rioleering. Wethouder Guldemond antwoordde, dat het de eenige redelijke oplossing is, daar een rioleering op ongeveer 50 per strek kende meter komt. De heer Noest vindt deze kosten wel wat hoog berekend en vraagt hiernaar een on derzoek in te stellen. In stemming gebracht met de toezegging van een onderzoek naar de kosten van rio leering, werd het voorstel met 8 tegen 5 stemmen aangenomen. Na de rondvraag, die niets meer oplever de, sloot de voorz. de vergadering, waarna de raad nog eenigen tijd in comité ging. maakt door G. Koelman (allen te Oegst geest). Moge het den in Oegstgeest welbe kenden heer Collee, in zijn smaakvol inge richte winkels naar wensch gaan. Personalia. Voor het examen Nijver heidsonderwijs akte N 3 (bouwkunde) is geslaagd de heer W. Lomeyer. STOMP WIJK. Rectificatie. In de toren van de paro chiekerk zullen niet zooals gisteren abusievelijk gemeld drie nieuwe wijzer platen, doch drie luid-klokken komen, ter wijl er nu één is. VOORSCHOTEN. Aanrijding. Mej. J. v. B. uit Den Haag had alhier gistermiddag het ongeluk met de fiets uit te glijden en kwam te vallen voor een Roode Kruis-auto, welke ging in de richting Leiden en bestuurd werd door A. B. uit Scheveningen. De d?me viel en liep een diepe snij wond op aan het hoofd. Zij werd verbonden door dr. A. Fruytier, alhier, en daarna door de Roode Kruis-auto vervoerd naar den Haag. Tegen een paard opgereden. Een twee wielig rijtuig komende uit de School straat alhier en bestuurd door S. uit Kat wijk aan Zee, rechts rijdende van den weg, kwam in aanrijding met een fietsrij der, geheeten de V. uit Stomp wijk, ko mende uit de richting Veur. De fietsrijder reed midden op den weg en kwam par does vóór het paard. Het paard viel en de fiets werd totaal vernield, terwijl de berij der er goed afkwam. Het paard bekwa wonden aan vóór- en achterpooten. schade werd onderling geregeld.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7