WOENSDAG 29 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 De loting voor de zwem wedstrijden. Gunstig voor Nederland, zoowel voor de heeren als voor de dames. In een der zalen van het zwemstadion vond gistermorgen onder leiding van de F. I. N. A. de loting plaats voor de Olym pische zwemwedstrijden. De Nederland sche chef de mission Karei Lotsy was per soonlijk verschenen om de Nederlandsche belangen te behartigen. Hij was vergezeld van den attaché der ploeg, den heer van Randag. In verband met moeilijkheden met Brazilië, waarvoor twee afzonderlijke ploegen waren gemeld, werd besloten voor dit land plaatsen in de loting te re^ser- veeren. Het systeem der loting was dat in de se ries geen landgenooten tegen elkaar zou den kunnen uitkomen. Hoeveel deelnemers van de eerste naar de volgende ronde zouden overgaan, zou eerst later worden bepaald, doch dit aan tal bedraagt minstens twee. Van belang was nog, dat de volgorde in de serie over eenkomt met de nummers der banen. Een bijzonderheid was wel, dat het trek ken verricht werd door een Nederlandsche jongedame, mej. F. S. C. H. Polvliet uit Amsterdam, die door een toevallige om standigheid bij de loting aanwezig was. De plaatsing voor de Nederlandsche zwemsters en zwemmers in de series was voor ons land van bijzonder groot belang en deze Hollandsche jongedame nam dus wel een groote verantwoordelijkheid op zich. Er dient direct aan te worden toegevoegd, dat zij niet ongunstig, ja zelfs in zeer vele gevallen zeer gunstige resultaten voor de Hollandsche meisjes en jongens heeft we ten te behalen. Het resultaat der loting, voor zoover het de Nederlandsche zwemsters en zwemmers betreft, luidt als volgt: 100 M. vrije slag: tweede serie: Doria (Zwitserland), Roo- laid (Estland), Yusa (Japan), Kendall (Australië), Highland (Ver. Staten), Ca- valero (Frankrijk), Mooi (Nederland), Conrud Machuca (Bolivia); zevende serie: Abay Nemes (Hongarije), Hietanen (Finland), Zirilli (Zwitserland), Guillini (België), Piet Stam (Nederland), Petersen (Denemarken, Lindgren (Vereen. Staten). 400 meter vrije slag: zesde serie: Ledgard (Peru), Kadri (Egypte), Brenner (Zwitserland), Piet Stam (Nederland), Medica (Ver. Staten). Op de 1500 meter vrije slag heeft ons land niet ingeschreven. 100 meter rugslag: tweede serie: Scheffer (Nederland), Schlauch (Duitschland), Lengeyl (Honga rije), Drysale (Ver. Staten), Bourne (Ca nada), Wilfan (Zuid-Slaviëë; vijfde serie o. a.: Metman (Nederland), Baeth (Denemarken), Oliver (Australië), Yoshida (Japan), Casa Sempere (Chili), Cooper (Bermuda). Op de 200 meter schoolslag en 4 x 200 meter vrije slag estafette heeft ons land eveneens niet ingeschreven. Waterpolo (16 deelnemers): Eerste groep: België, Uruguay, Neder land, Vereenigde Staten. Tweede groep: Hongarije, Zuid-Slavië, Malta, Groot-Brittannië. Derde groep: Duitschland, Frankrijk, Tsjecho Slowakije, Japan. Vierde groep: Zweden, Oostenrijk, IJs land en Zwitserland. Dames. 100 meter vrije slag: Eerste serie: Takemura (Japan); Arendt, (Duitschland), Rie Mastenbroek (Neder land), Rawis (Ver. Staten), Dewar (Cana da), Brazilië, Hintom (Groot-Brittannië), Arndt (Denemarken). Tweede serie: ^.cs (Hongarije), Mc Kean (Ver. Staten), Willy den Ouden (Neder land), Klatovska (Tsjecho Slowakije), De- dasy (Australië), Nilton (Canada), Furuta (Japan). Derde serie: Schnitz (Duitschland), Svendsen (Denemarken), Grant (Groot- Brittannië), Brazilië, Harsanyi (Honga rije), Campbell (Argentinië), Tiny Wagner (Nederland). 400 meter vrije slag: Tweede serie: Sothy (Hongarije), Dewar (Canada), Tiny Wagner (Nederland), Dic kinson (Ver. Staten), Hinton (Groot-Brit tannië). Derde serie: Brazilië B. Annie Timmer mans (Nederland), Frederiksen (Dene marken), Moriova (Japan), Delacy (Au- tralië, Villinger (Zwitserland), Fleuret (Frankrijk). Vijfde serie: Campbell (Argentinië), Bra zilië, Rie Mastenbroek (Nederland), Koji- ma (Japan), Schaemaeckova (Tsjecho Slo wakije), Biro (Hongarije). 100 meter rugslag (23 deelneemsters) Eerste serie: Oxenbury (Canada), Nida Senff (Nederland), Frampton (Groot Brit- tannië), Brazilië A. Mackey (Australië), Brunström (Denemarken), Kyoerfy (Hon garije), Stolte (Duitschland). Tweede serie: Bridges (Ver. Staten), Pirie (Canada), Harding (Groot Brittan- nië), Dini Kerkmeester (Nederland), Ruf- ke (Duitschland), Wagner (Oostenrijk), Therese Blondeau (Frankrijk), Norton (Australië). Derde serie: Yeung (China), Brazilië, B. Nielsen (Denemarken), Rie Mastenbroek (Nederland), Mortrage (Ver. Staten), Han cock (Groot Brittannië), Mac Convey (Ca nada). 200 meter schoolslag (25 deelneemsters): Eerste serie: Jopie Waalberg (Neder land), Hoelzner (Duitschland), Schiller (Ver. Staten), Klingston (Groot Brittan nië), Sörensen (Denemarken), Isberg (Zweden), Langdan (Canada). Tweede serie: Lapplalainen (Finland, Govednik (Ver. Staten), Tsuboi (Japan), Genenger (Duitschland), Jenny Kastein, (Nederland), Freudenreich (Oostenrijk). Vierde serie: J. Stroomberg (Nederland), Stensteiner (Oostenrijk), Wohlslaeger (Duitschland), Storey (Groot-Brittannië), Brazilië A, Nielsen (Denemarken). 4 x 100 meter vrije estafette: Eerste serie: Groot Brittannië, Oosten rijk, Hongarije, Canada, Ver. Staten. Tweede serie: Denemarken, Nederland, Japan, Duitschland. DE LOTING VOOR DE PERSONEELE SCHERMWED STRIJDEN. Na de indeeling in ronden van de equipe- wedstrijden van het Olympisch schermtour- nooi, is gisteren de loting gehouden voor de personeele wedstrijden op de drie wapens. De 65 deelnemers aan dén floret wedstrijd werden in drie groepen, elk van acht scher mers en zes groepen, elk van zeven scher mers, ingedeeld. Van de eerste ronde kwa men 36 deelnemers in de tweede, hiervan gaan de 24 besten naar de kwart finale, waarna dan weer acht afvallen. De overblij vende zestien deelnemers komen in twee groepen van acht in de voorlaatste ronde. Van de Nederlandsche deelnemers zit Paul Kunze in de negende poule, in het degentournooi van Hoorn in de eerste poule, dn de vijfde poule Weber en in de zevende poule Willem Driebergen. In den sabelwed strijd komt Montfoort uit in de derde poule en in de achtste groep is Van Wieringen ge plaatst. DE NEDERLANDSCHE WIELRENNERS TRAINEN OP WEG EN BAAN. Drie race-fietsen waren verdwenen. Druilerig weer in de morgenuren. En het zag er dus niet naar uit, dat de baanren ners een aanvang met de training zouden kunnen maken, maar tegen den middag droogde het op. Van Vliet, Ooms, Buchly en de anderen trokken onder leiding van Schilling naar de wielerbaan op het B.S.C.- terrein, waar in de eerste plaats de fietsen werden nagekeken. Hier bleek, dat er drie aan ontbraken. Er schijnt éen fout in de expeditie geschuild te hebben en diepgaan de nasporingen van den heer Swaab de Beer leidden tenslotte tot de ontdekking, dat waarschijnlijk ergens in Berlijn twee der fietsen aanwezig zouden moeten zijn, j de derde is echter spoorloos verdwenen. Men hoopt overigens vandaag het kleine ongemak geheel te verhelpen. Zooals reeds gezegd, klaarde het weer in den middag geheel op en natuurlijk werden er eenige rondjes op de baan gereden. De eerste indrukken waren, dat de baan uit stekend was. De wegrenners waren reeds in den mor gen onder leiding van Bontekoe vertrok ken, om het parcours, dat zooals men weet, over 100 K.M. loopt, te verkennen. Natuur lijk ging men niet naar de Avusbaan, waar het stuk asphalt ligt, dat natuurlijk niet het moeilijkste gedeelte van den weg uitmaakt. Maar men ging naar de heuvels en an dere deelen, uitsluitend om een onderzoek in te stellen hoe de bestrating was, waar liet klimmen begon, waar de hellingen wa ren, waar de hoeken gelegen waren enz. Alle wegrenners namen hieraan deel en vandaag zal natuurlijk de training worden voortgezet, terwijl op het wielerstadion de baanrenners eveneens weer zullen aantre den. DE TRAINING DER VIJFKAMPERS. Gisteren hebben de vier Nederlandsche vijfkampers onder leiding van Majoor van Scherpenhuizen getraind. Het zwembad werd verkend, terwijl tevens voor den veld loop geoefend werd. Morgen zullen de schietbanen te Wannsee worden verkend. DE NEDERLANDSCHE ATHLETIEK- PLOEG UIT AMSTERDAM VERTROKKEN Met den trein van 8 uur 42 is vanmorgen de Nederlandsche athletiekploeg, die deel neemt aan de Olympische spelen, naar Ber lijn vertrokken. In de vestibule van het Centraal-station werden deelnemers en deelneemsters ver welkomd door den voorzitter der K.N.A.U. en andere officials van de Unie. Het gezel schap begaf zich daarna naar den trein, waarin speciale wagons gereserveerd wa ren. Het was op het perron een drukte van belang, want familieleden en kennissen der athleten moesten natuurlijk afscheid nemen en den vertrekkenden succes toewenschen. Onder het ge wuif der acht erblij venden ver liet de trein precies op tijd de overkapping van het station. De athleten, die uit Zuid-Holland ver trokken, onder wie Osendarp, hebben zich in Amersfoort bij de hoofdgroep gevoegd. ISMAYR LEGT DEN OLYMPISCHEN EED AF. De rijkssportleider, von Tschammer und Osten, heeft beschikt, dat Rudolf Ismayr, die in 1932 te Los Angeles bij het gewicht heffen een gouden medaille voor Duitsch land verwierf, bij de a.s. Spelen den Olym- pischen eed zal uitspreken. DE NIEUW-ZEELANDSCHE EN EEN DEEL DER FINSCHE PLOEG AANGEKOMEN. Steeds bonter wordt het Olympische ge zelschap, dat zich te Berlijn verzamelt. Van daag b.v. kwam de Nieuw-Zeelandsche Olympische ploeg, die uit 12 personen be staat, onder leiding van den voorzitter van het Nieuw-Zeelandsche Olympische comité, Lovelock, aan. Ook het eerste gedeelte van de in ver schillende groepen reizende Finsche Olym pische ploeg stapte op het Stettiner Station te Berlijn uit. Dit gedeelte, dat uit 68 personen bestond, stond onder leiding van overste Levaelathi en werd door exc. Lewald en dr. Lippert hartelijk op het stadhuis ontvangen. Daarna trokken de Finnen met wapperende vlag gen en muziek voorop door het versierde Berlijn naar het Olympisch dorp, waar 30 athleten, 13 worstelaars, 3 zwemmers, 2 wielrenners, 2 vijfkampers en 1 ruiter hun intrek namen. De vier dames-sprinters die in de 4x100 meter estafette zullen uitko men, vonden in het Frauenheim onderdak. AANKOMST DER LETLANDSCHE PLOEG. Vanmorgen zijn hier aan het station Frie- drichstrasse de Lethlandsche athleten, wors telaars, wielrenners en basket-ballspelers aangekomen, waarmede de Lethlandsche ploeg volledig is. Na de verwelkoming op het station wer den de Lethlandsche gasten op het raad huis door staatscommissaris dr. Lippert, ontvangen. DE PLOEG VAN MALTA AANGEKOMEN. Even voor middernacht is de Olympische ploeg van het eiland Malta welke uit 22 man bestaat, aan het station Friedrichs- strasse gearriveerd. Ondanks het late uur was er groote belangstelling voor de aan komst. O.a. was aanwezig de Engelsche Olympische attaché Grpves alsmede com mandant Fürstner van het Olympische dorp. DE BRITSCH-INDIëRS GEVEN EEN VOORPROEFJE. LAWNTENNIS Om den Davisbeker. ENGELAND WINT DEN DAVIS-BEKER VOOR DE DERDE ACHTEREEN VOLGENDE MAAL. Eindstand 32 voor Engeland. Voor de derde achtereenvolgende maal heeft Engeland den Davis-beker gewonnen. Nadat Quist door een 64, 36, 75, 63 overwinning op Austin den stand op 22 had gebracht, moest de partij Perry Crawford de beslissing brengen. En Perry toonde zich hierbij onbetwist de sterkste, sloeg Crawford met 62, 63 en bezorgde zijn land de zege en den Davis-beker. Het was buitengewoon slecht weer. De eerste partij van Quist tegen Austin moest niet minder dan anderhalf uur worden uit gesteld wegens den regen. Toch waren de tribunes van het centrecourt tot de laatste plaats bezet met tennisenthousiasten die vooral in de eerste partij een buitengewoon spannenden strijd te zien kregen. Quist was er het eerst in, doch Austin ging steeds beter spelen. Het was een partij tusschen twee evenwaardige tegenstanders, cfie beiden denzelfden stijl hebben. Met lange, suizen.de drives sloeg Quist naar de hoeken van Austin's speelhelft, doch de Engelschman diende op dezelfde wijze van repliek en beide spelers loerden op eikaars fouten, om die dan onmiddellijk af te straf fen. In den eersten set was het Austin die de meeste fouten maakte en Quist won dezen met 64. In den tweeden set legde Austin er een schepje op. Met schitterende slagen pas seerde hij Quist herhaalde malen en al spoedig 'had hij een voorsprong van 53 genomen. Toen echter kwam de regen het spel storen. Twintig minuten moest de par tij onderbroken worden voor een buiten gewoon hevige bui en toen de spelers de partij weer hervatten bracht Austin den stand van de partij op 11 door ook de laatste game en daarmede den set met 63 te winnen. Ook in den derden set liep de Engelsch man uitstekend van stapel en hoewel Quist zich taai verdedigde, wist Austin een voor sprong te nemen tot 53. Toen echter kwam Quist los. En toen de Engelschman noncha lant ging spelen profiteerde de Australiër hiervan uitstekend. Aan het net speelde hij een zoo brilliante partij, dat Austin's voor sprong zienderoogen te niet ging. De Smashes van den kleinen Australiër waren keihard en volkomen onhoudbaar. Met zijn canon-service haalde hij punt voor punt op en Austin, die zich zoo goed mogelijk weer de, kan niet verhinderen, dat Quist vier games achter elkaar won en zijn achter stand in een 75 voorsprong omzette. In den volgenden set buitte Quist zijn psychi sche meerderheid uit. Met onhoudbare kogels bestookte hij onophoudelijk Austin's backhand. volgende game was weer voor den En gelschman, die dus zijn partij won met 62 6—3 6—3. Engeland heeft daardoor den Davis-beker met succes verdedigd en voor de derde ach tereenvolgende maal is het zoo fel begeerde •kleinood door Engeland gewonnen. BILJARTEN Estafettewedstrijden ,,'t Groene Laken". De uitslag van den te 's-Gravenhage ge speelden wedstrijd tusschen ,,'t Groene Laken" en L.U.T.O. (Lisse) luidt: 't Groene LakenL.U.T.O. H. de ReeP. Duivenvoorden 75160 C. JonasC. G. Degger 98135 J. de Bruyn C. Th. Duivenvoorden 87131 3. IJzendoomG. v. Eick 2250 J. de Bree—C. Slootbeek 69— 62 't Groene Laken 351 carb. L.U.T.O. 538 cahb. Winst L.U.T.O. 187 carb. I Groep B. 't Groene LakenL.U.T.O. j\ BaptisteA. H. Schrama 4253 K. de HaasP. Halfschepel 9285 TeerlinkP. van Dijk 3535 J. HagelukenJ. v. Diest 4546 J. de BruynTh. v. d. Ven 2327 't Groene Laken 237 carb. L.U.T.O. 246 carb. BOKSEN MATCH BRADDOCK—SCHMELING GAAT DEFINITIEF DOOR. Contracten zijn onderteekend. De onderhandelingen in zake de boks match om het wereldkampioenschap zwaar gewicht tusschen den titelhouder Willy Braddock en Max Schmeling zijn thans zoo ver gevorderd, dat het contract met Madi son Spuare Garden kon worden ondertee kend. Volgens deze overeenkomst zal de ontmoeting in Madison Square Garden tus schen 25 en 30 September van dit jaar plaats vinden. POSTDUIVEN „De Zwaluw" (Voorschoten). Wedvlucht van „St. Kathelyne Wavre (België), afstand van den eersten prijs- winnenden vogel 117.370 KJM. In vrijheid gesteld Zondagmorgen 7 uur 30 min. Be wolkte lucht. Zuid-Westen wind, de eerste duif werd geconstateerd om 8 uur 58 min. en 36 sec. en maakte een snelheid van 1336 Meter per minuut, de laatste prijswinnen de duif werd geconstateerd om 9 uur 7 min. en 24 sec., zoodat deze eerste buiten- landsche vlucht voor jonge duiven een zeer snel verloop had. De prijzen werden als volgt behaald: F. Ie Mair le, 10e; G. A. v. Adrichem 2e, 3e, 12e, 13e, 15e; A. de Graaf 4e; J. Verhoeven 5e, 19e; H. H. J. v. Klaveren 6e, 7e, 7e, 9e, 11e, 19e; G. Zwaan 16e, 21e; W. v. Klink, Zoeterwoude 17e, 18e, 20e. „De Gevleugelde Vrienden" (Wassenaar"). Zondag hield bovengenoemde postdui venvereniging een wedvlucht met jonge duiven vanuit St. Kathlijne Wavre (Bel gië) afstand pl.m. 120 km., waarvan de baten geheel ten goede komen van de ver- eeniging ter Bestrijding der Tuberculose. Met Zuid-Westen wind met bewolkte lucht werden de duiven in vrijheid gesteld te half acht voormiddag. De le duif bereikte het hok te 8 uur 56 min. en 13 sec. en had het traject dus gevlogen tegen een bere kende snelheid van 1395.8 meter per mi nuut. De laatste prijswinnende vogel be reikte het hok te 9 uur 7 min. 30 sec. en had gevlogen met een gemiddelde snelheid van 1237.4 meter per minuut. De uitslag was: 1, 5, 15 en 16 A. l'Ami; 2. W. C. van Beekum; 3, 10 en 30 J. P. Brederode; 4, 39 en 42 J. F. van der Lely; 6, 9, 20, 27 en 28 J. H. M. Brouwer; 7 en 34 W. Florusse; 8, 13, 17, 35, 36, 38 en 41 K. I. Waasdorp; 11, 12, 21 en 40 W. C. van Eek; 14, 23 en 33 J. H. Groeneveld; 18. R. van Troost; 19, 24, 25, 29, 31 en 32 K. Scheffer; 22 en 37 Th. Parlevliet; 26 Mevr. J. Scheffer. le prijs, zilveren wisselbeker, geschon ken door D. T. Ruys, winnaar voor 1936: A. l'Ami; 2e prijs bokaal, geschonken door de Z. Holl. Vereen, voor T. B. C. bestrij ding, winnaar voor 1936: W. C. van Bee kum; 3e prijs medaille, winnaar J. P. Bre derode; eere-lint door A l'Ami; 1 medaille voor twee eerstgetoonde duiven en 1 me daille voor drie eerstgetoonden werden eveneens gewonnen door A. l'Ami. Winnen met 9—1 van Amerika. Gisteren speelde de fameuze Britsch-In- dische Olympische hockeyploeg tegen het Olympische team van de Ver. Staten. Reeds met rust hadden de Indiërs een 41 voor sprong, dien zij na de rust met nog 5 doel punten vergrootten, zonder dat de Ameri kanen daar ook maar een doelpunt konden tegenoverstellen. DE OLYMPISCHE FAKKEL. De Olympische vlam is gisteravond om half negen onder gejubel van de massa in de Hongaarsche hoofdstad aangekomen. De laatste looper voor het heldengedenkteeken was de Hongaarsche recordhouder op de 400 meter Bareisi. Hij overhandigde den fakkel aan den plaatsvervanger van den burgemeester, dr. Liber, terwijl het volkslied werd gespeeld, dat gevolgd werd door de Olympische hym ne. Na de plechtigheid bij het Olympische altaar en na een rede van den president van de Hongaarsche frontstrijdersvereeniging en van den voorzitter van den Hongaar- sehen athletiek bond, werd de fakkelloop onder de tonen van de Rakocsi marsch voortgezet. WATERPOLO R. Z. C. I—DE ZIJL I. Morgenavond speelt de Zijl I te Rotter dam haar laatste competitiewedstrijd te gen R. Z. C. I. Bij een gelijk spel of over winning van de Zijl redt zij zich van de onderste plaats, want S. Z. en P. C. I is reeds uitgespeeld met een totaal van twee winstpunten. Indien de Zijl verliest volgt een beslissingswedstrijd tegen S. Z. en P. C. I om uit te maken wie aan degrada tiewedstrijden tegen Poelmeer I en S.Z.C. I (Schiedam) zal moeten deelnemen. De Australiër liet zich zijn voorsprong niet meer ontnemen, en hoewel Austin alles in het werk stelde om nog een kansje te hebben, mocht hij hierin door het schitte rend spel van Quist niet slagen. Tenslotte was zijn tegenstand gebroken en Quist won dezen fraaien strijd met 64 36 75 63. Door dezen uitslag was de stand tusschen Engeland en Australië gelijk geworden. Thans kwam het dus aan op de partij tus schen Perry en Crawford. Hierin heeft Per ry weer eens getoond waartoe hij in staat is. Crawford die zijn goeden vorm die hij in het dubbelspel had getoond, niet weer kon hervinden, had bijna niets in te brengen. Perry kon op de doorweekte baan veel beter terecht en hij overdonderde den Australiër dermate, dat deze er volkomen uitraakte. In den eersten set ging het aanvankelijk nog gelijk op, doch nadat Perry met 32 de leiding had genomen, won Crawford geen enkele game meer en Perry won dezen zet met 62. In den tweeden set bood Crawford in het begin meer tegenstand. Tot 22 wist hij Perry goed partij te geven, doch toen toon de de Wimbledonspeler dat hij nog iets in petto had. Met slagen van de baseline zoo wel als bij - het net passeerde hij „Master Jack" herhaaldelijk. Zijn keiharde drives waren met een diergelijke zuiverheid ge plaatst, dat Crawford er eenvoudig niet aan te pas kwam. Zijn smashes waren even zoovele kogels, die Crawford onmogelijk kon retourneeren. Perry sloeg iederen bal van Crawford met zooveel kracht en zuiver heid terug, dat de Australiër game voor game verloor en de Engelschman den twee den set met 63 wist te winnen. Ook in den derden set liet Perry een sublieme partij zien. Hij speelde technisch en tactisch zoo fijn, dat hij weldra met 51 voor stond. Crawford kwam toen nog even opzetten en scoorde twee games achter elkaar, doch dit was slechts uitstel van executie, want de TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 139. De straf voor zulk een gulzigheid liet niet lang op zich wachten en Toontje voelde zich na het nuttigen van de drie porties zoo misselijk, dat hij onder een boom in het gras moest gaan liggen om weer wat op te knappen. I 140. Al zwervende zag Toontje een man, die bezig was voor een dierenhol om een beest te vangen. „Wat doet U i daar," vroeg Toontje nieuwsgierig. „Ik ben bezig om een konijn te vangen," antwoordde de man „Doch het dier wil 1 niet te voorschijn komen."

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10