r ZATERDAG 25 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG." 3 Het getuigschrift van d)e 2-jarige Dag- voorbereidende Cursus werd uitgereikt aan: S. v. d. Blij, N. v. d. Bos, J. Hooge- veen, G. Pardon, M. Schaft, J. Süzle, M. Voorzaat, W. v. Wou, M. Zaalberg, J. Zwet sloot, M. Berbee, T. v. d. Berg, J. v. d. Burg, J. Kreffer, A. Overdevest, M. Raap horst, allen te Leiden; C. Parlevliet, Kat wijk aan Zee; F. de Roode, Leiderdorp; Th. Spierenburg, Groenendijk; M. Touw, Alphen a. d. Rijn; A. Zonneveld, Voorscho ten; S. Hoogeveen, Noordwijk; C. Noord man, M. v. d. Post en J. v. Velzen, Zoeter- woude; R. v. d. Slot en J. Warmerdam, Noordwijkerhout; N. v. Steyn, Noordiwijk; T. Versluis, Warmond; C. Oosterveer, Voor schoten (ged.), M. Onderwater, Oegstgeest Opleiding Costuumnaaien. Van de eerste naar de tweede klasse werden bevorderd: W. Jurgens, A. v. <L Moolen, M. Stikvoort, E. de Vos, J v. d. Werf, A. v. Woudenberg, allen Leiden; C. Dirkse, Oegstgeest; A. Hoo geveen en G. Wulfinkhoff, Noordwijk; C. v. d. Kley, T. v. d. Ster en A. Varkevis- ser, Voorschoten; M. v. Rijn en M. Schip per, Katwijk, G. v. Vliet, Alphen a. d. Rijn. Van Middagvoorbereidende cursus I naar Middagvoorbereidende Cursus II werden bevorderd: A. de Blauw, E. v. d. Blom, T. Boersma, T. Borunet (voorw.), L. v. d1. Boog, D. Caspers, N. Gijbeis, C. de Haan (voorw), C. van Haastrecht, J. Hagoort, N. Hoornweg, T. Karreman, E. ten Kate, C. Ouwersloot (voorw.), J. Schouten, J. v. Tongeren, C. Treur, H. Zitman, A. v. d. Vlugt, (voorw.), allen te Leiden; J. en W. Kranenburg, Oegstgeest; J. Noorder- vliet, Leiderdorp; N. v. d. Schalk, Noord wijk b.; M. de Wit en G. Vermin Voor schoten. Het getuigschrift 2-jarige Middagvoorbe reidende Cursus werd uitgereikt aan: E. v. d. Berg, A. Bouwmeester, M. Baan (ged) T. den Holder, M. Kraay, L. Schroder, W. en Z. van Vierzen, Leiden; T. Akerboom (ged.), N. Borst, M. den Dubbelden, M. de Groot, G. Juffermans, Oegstgeest; G. Hooy- mans, A. v. Leeuwen, W. Wagtendonk, Voorschoten; J. Ramaker en M. de Vogel Leiderdorp; C. Rooyakkers, Lisse; T. v. Schie, Katwijk a. d. Rijn; D. Parlevliet, Katwijk a. Zee, W. Slootweg en C. v. Wie- ringen, Hazerswoude. Van Middagcursus Hl naar Middagcursus IV werden bevorderd: A. v. Amsterdam, B. Elderhorst, T. Jongbloed, A. Laman, S. v. Leeuwen, A. v. Nood, A. Zandvliet en C. de Jong Leiden; R. Molenkamp, Oegst geest; L. v. Meygaarden en A. Reedijk, Voorchoten; N. Snel, Leiderdorp; T. v. Went, Noordwijk b.; J. Verhaar, Groenen dijk; A. v. d. Stoel, Leiden. Van de 3-jarige Volledige Avondcursus werden bevorderd, van de eerste naar de tweede klasse: A. Bemelman, A. Bergman, J. den Braber. M. Brouwer, C. Brouwer, A. Delsasso, M. Erkel, J. Meurs, J. Nieuwveen (voorw), C. Ouwerkerk, C. Ouwersloot, E. Stikkelorum, M. Veilbrief, M. Voorbij, J. de Wit, C. v. d. Hoogt, J. v. dL Burg, J. Moraal, A. v. Wensveen, B. Treur, A. Nie- wenhuis, J Starre en L. ten Wolde Leiden; Th. v. Noort, Oegstgeest; J. Blok en M. v. d. Mey, Voorschoten. Van de 2de naar de 3e klasse: A. v. d. Berg, S. de Graaf, A. Guldemond; S. de Haas, C. Ligtvoet, J. Linschoten,, M. Pijn- naken, H. Rietbergen, C. Tuithof, F. Vin- kensteyn, C. v. Dam, J. v. Tol, C. Hijmans, Leiden; M. v. Noort, Oegstgeest. VER. VAKSCHOOL VOOR MEISJES. Overgangsexamens. Aan de Vakschool voor Meisjes aan het Rapenbrug zijn bevorderd: tot 2e leerjaar opl. Huishoudkundige: H. Bijleveld (alleen praktijk), A. Bodegraven, T. Dijkhuis, C. Haman, R. Kuiper, D. Krop, C. van Leeuwen, P. Mesman, L. de Minjer, L. Oostveen, C. Rademaker, Th. van Schaik, B. Visser, N. Werner, D. Wesselo. Niet be vorderd 1. tot 2e leerjaar opl. Hulp in de Huishou ding: N. Boogert, L. Dekker, C. van Houdt, D. Houtzagers, W. van Kluyve, N. de Min jer, J. Pieneman, G. Planje, W. Planje, C. van Rooyen, G. van der Sterre, A. Trouwee, D. Volbeda, J. van Zeijst; niet bevorderd 6. tot 2e leerjaar opl. Costuum- en linnen- naaien: M. Bmk, R. Blom, S. Boom, M. Dijkdrenth. S. van Duuren, M. Dubbel dam, L. van Girmeken, H. Hoogstraten, D. Klinkhamer, G. Laman, M. van der Linden, N. Mechelse, N. van Oorde, M. Sxarkenburg, J. van Tol, M. de Vink, J. de Visser, N. de Vreugd, R. de Wolf, Tr. Zeilstra. tot 2e leerjaar Voorbereidende dagcursus: M. Baart, C. Beekman, D. Bekooy, H. van der Baan, S. van den Bos, J. Boezelijn, Tr. Ciere, A. Clements, M. de Coster, B. Deve- ling, N. van Donselaar, C. van Dijk, A. Duy- verman, C. Fallaux, L. Fieseler, W. Flaman, J. Franke, Fl. vamEgmond, M. Geerlings, A. de Graaf, R. narteveld, M. Heykoop (v.w.), L. van Hooydonk, M. van Hooydonk, J. van der Horst, C. Hunteman, B. v. Iter- son, T. van der Kaay, C. Keveling (v.w.), M. de Koning, E. Kranenburg (v.w.) C. Kwaadgras. B. Lezwijn, S. Minnée, B. Oudshoorn, A. Ouwersloot, J. Poelijoe, F. Pels, E. Robbers, C. van Rijn, R. Rozier (v.w.), S. Seijn, N. Slegtenhorst, E. Sloot, A. Spoorenburg, W. Secrève, D. Teeuwen, N. Timmers, J. Tisseur, B. Tjaberings, N. van Tol, G. Verbeek, R. van der Velden, J. Visser, C. van der Vlist, A. Voorma, R. van der Waals, T. Wiekhart, W. v. d. Wijngaard, J. Zandbergen, L. van der Zeeuw (v.w.), L. iZtman. Niet bevorderd 13 leerlingen. tot 2e leerjaar huishoudelijke avondoplei ding: S. van der Waals, N. de Vries, J. Noort, R. Leeflang, A. Sira, J. Jansen, A. de Jonge, D. Ladan, R. Wesselius, L. Noteboom, A. den Hollander. Examens Nijverheidsonderwijs. Geslaagd voor de akte N VII de dames S. Palm, M. H. A. Uilenreef, Amersfoort; M. Th. C. H. Evers, Roermond; P. C. Be- zemer, Rotterdam; E. M. Weeda en L. P. van Woerden Den Haag; J. de Jonge, C. E. Smak; J. J. v. d. Zee, Rotterdam P. H. W. C. Schellekens, A. A. Timmerman, en N. I. J. Woesthoff, Leiden; A. M. Vrouwe en M. J. Oude Groeneger, 's Hertogen bosch; D. J. Hemminga, A. Kramer en C. H. C. Lohrman, Amsterdam; J. H. Hen- drikx, M. J. H. Hermens en Th. G. Slot Roermond. Geslaagd voor de akte N VIII de dames A. A. Hülscher Den Haag; A. E. Nache- nius Amsterdam, en B. W. Voet, Roer mond. Voor het Mulo-diploma A is geslaagd W. B. F. Bulthuis; voor het diploma B slaagde H. F. van Leeuwen, L. van der Linden, H. Gaastra, M. J. van Schayck, J. M. Zitman, J. Verhoeven, L. de Bolster en J. de la Bije. Wollen Dekens Fabriek v.h. J. C. Zaalberg Zoon. Het Amsterdamsch Trustee's Kantoor N.V. deelt ons ter toelichting tot een voor stel om uitstel voor een.half jaar van be taling van de op 1 Augustus a.s. vervallen de coupons te verleenen, mede, dat dit voorstel wordt gedaan omdat de debitrice tengevolge van de tijdsomstandigheden gebrek heeft aan voldoende bedrijfskapi taal, en dat ernstige onderhandelingen ter verkrijging van nieuw kapitaal op dit oogenblik in gang zijn, doch haar beslag nog niet gekregen Htebben. 0 Blijkens de advertentie in dit blad wordt morgenmiddag een wielerwedstrijd gehou den op het Swiftterrein. Het zal er niet aan belangstelling ontbreken; velen zullen een uitstapje maken naar het terrein achter het Academisch Ziekenhuis (Wassenaar- scheweg). BIOSCOPEN. Lido. Wie deze week naar Lido gaat, treedt binnen in het rijk der fantasie. De film, die het hoofdbestanddeel van het program ma vormt, „She" (Zij, die gehoorzaamd moet worden) heeft tot onderwerp een the ma, dat reeds door verschillende schrijvers met veel fantasie in roman-vorm is ver werkt. Het geheim van het hooge en ontoe gankelijke Noorden heeft velen geïnspi reerd tot fantastische bedenksels. Men zag in zijn verbeelding onbekende rijken met geheel van de overige wereld afgescheiden bewoners, levend onder buitengewone om standigheden. In zulk een wereld kan de film wonderlijke resultaten bereiken, want zoo buitensporig kan de fantasie niet zijn of de film maakt haar-tot werkelijkheid en laat haar leven voor onze verbaasde oogen. Hier is het 't verhaal van sir Rider Hag gard, dat men zich ziet afspelen en het re sultaat gaat de stoutste verbeeldingskracht te boven. Geweldige effecten zijn bereikt in deze vreemde wereld, waar twee man nen en een meisje doordringen tot het rijk van Kor, waar een vrouw heerscht, die zich door een geheimzinnig vuur de onsterfe lijkheid heeft weten te verzekeren. Ten slotte blijkt die onsterfelijkheid toch niet zoo absoluut te zyn, want aan het einde van het verhaal schrompelt zij na een le ven van 500 jaar (wat overigens een be hoorlijke leeftijd is!) ineen tot een oud vrouwtje, die na weinig oogenblikken sterft. Het geheim van de eeuwige vlam werd niet ontsluierd. Wie eens een avond de barre werkelijkheid ontvluchten wil en zich vermeien in een wereld van verbeel ding, vindt thans een prachtige gelegen heid in dit program van Lido. Voor de pauze gaan een paar kleinere komische films, een gekleurde teekenfilm en een uitgebreid journaal. Luxor. Het Luxor-programma brengt deze week de wereldbekende artiste Kay Francis in de hoofdfilm „Verzwegen Zonde", een Warner Bros-film met den grooten acteur Paul Lukas. Een sterke film met zeer sterk spel, niet alleen van Kay Francis, doch van allen, die rondom haar van deze film een vertol king gaven, welke bewondering afdwingt. De regie van Le Roy is zoo zuiver, de fo tografie zoo goed, dat we het geheel iets zeer bijzonders vormt. Kay Francis is 'n artiste van het zuiver ste ras, die haar rol verzorgt tot in de fi nesses en dit heeft haar hier ongetwijfeld ontzettend veel inspanning gekost, wijl haar taak verre van gemakkelijk was. Kay Francis speelt de rol van de artiste Stella Parish, maar plotseling is zij verdwenen en de waas van geheimzinnigheid, welke steeds haar en haar geheele omgeving omhulde, wordt daardoor nog grooter. Zij wordt weergevonden. Op sensatie beluste persmenschen het publiek wil hen een maal zoo weten haar te vinden. De waas van geheimzinigheid wordt opgelicht, doch daarmede is Stella Parish, de be roemde tooneelspeelster, -nog niet terug op het niveau, dat zij eens bereikte. Daar voor zorgt echter de persman, die haar ge heim en haar wist te ontfutselen en die later te laat tot de ontdekking kwam, dat zij hem liefhad. Voor volwassenen. Voor de pauze draait na het actueele journaal „Sweet Music", een prachtige mu ziek- en zangfilm, met Rudy Vallee, den bekenden radio-zanger, in de hoofdrol. Casino. Tot de films, die men telkens weer op de bioscoop-programma's vermeld ziet en die altijd nog veel publiek trekken, be hoort ook.de film „Dreifus", waarvan Ca sino deze week een reprise geeft. Ze laat ons de geschiedenis en het verloop zien van het destijds gevoerde proces van Dreyfus, een Fransch officier, die men be schuldigd had van hoogverraad. Deze film, die we vroeger gunstig beoordeeld hebben, bevat vele spannende en ontroerende mo menten, die we kunnen toeschrijven aan 't uitstekend spel van Fritz Kostner, Grete Mosheim en Heinrich George. De andere hoofdfilm „Liefde is troef' is een première voor Leiden. Ze bevat een on derhoudende grappige liefdesgeschiedenis, die zich afspeelt tusschen een jongen ho telhouder Toni (Paul Hörbiger) en een dochter van een van zijn collega's (Jenny Jugo). Een film met goed spel en mooie natuuropnamen. Het geheele programma, waartoe ook de interessante journals be- hooren, is een gang naar Casino dubbel waard. Trianon. 't Is me je zomertje wèl! klagen de toeristen en juichen de bioscoop-directeu ren. Voor de bioscopen is dit ongestadige zo merweer een meevaller in het slappe sei zoen en het schijnt, dat ook de program ma's daarop zijn ingesteld. Anders kan men in het heete van den zomer wel eens la-la programma's aantreffen, doch een voorstel ling als deze week in Trianon wordt ver toond kan met de beste winter-programma's wedijveren. Een complimentje vóóraf verdienen de beide teekenfilmpjes, vooral de tweede. Voor de pauze draait de film „No. 17". Een jongeman loopt in een stormachtigen nacht voorbij een onbewoond huis en ziet een lichtschijnsel voor een der vensters. Hy treedt binnen (de deur wordt geruischloos voor hem geopend!) en als hij binnen is, begint de pret. In de met stof en spinrag gen bedekte kamers van het nachtelijke, onbewoonde huis spelen zich sensationeele tafreelen af. De snelle opeenvolging van griezel-gebeurtenissen vindt zijn hoogte punt in een dood en-rit met een trein, Waar van de machinisten zijn doodgeschoten. De trein raast dol door de duisternis en ein digt zijn snelheids-prestatie met een ge weldige plons in zee.... Een film van ge weldige spanning. In de hoofdfilm speelt Harry Baur. De naam Baur verzekert reeds een mooie film. De groote acteur ziet men in een van die rollen, waarvoor hij als geschapen is: als geldmagnaat. Het wijze woord, dat geld niet gelukkig maakt, wordt ook voor dezen millionair bewaarheid. In beurs-transacties en geldbelegging heeft mr. Golder onmis kenbaar een goede smaak, maar zijn keuze van een levensgezellin kunnen we niet be wonderen. Deze vrouw en haar dochter maken den doodzieken millionair het leven zuur. Het komt tot heftige conflicten, waar in Harry Baur zijn dramatisch talent ten volle kan uitleven. Het einde van den geld man is triest en eenzaam. Een film, die ge heel door Baur gedragen wordt. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephsgezellen. Zondag 26 Juli te 12 uur korte bijeenkomst van de Paladij nen. Te half 12 ontspanning en des avonds te 7.30 uur. Dinsdag 28 Juli te 8 uur Maria-Congre- gatie, waarna ontspanning. Donderdag 30 Juli te 8 uur Studie-avond van „Adolf Kolping", terzelfdertijd biljartclub A.D.O. Zaterdag 1 Augustus te 7.30 uur ontspan ning. K. J. M. V. Maandag 27 Juli Socie- teitsavond. Dinsdag 28 Juli te 8 uur Maria Congregatie en Vrijdag 31 Juli Sociëteit. De jaarlijksche voetbalwedstrijd tus schen de K.J.M.V. afdeelingen Den Haag- Leidschendam om ,den Zilveren Bal", wel ke dit jaar vastgesteld was op 26 Juli a.s. te Wassenaar kan wegens onvoorziene omstandigheden geen doorgang vinden. OEGSTGEEST. Cursus. Blijkens de advertentie is er weer gelegenheid zich aan te melden ter opleiding in de gemeente-administratie bij den heer R. Reitsma, gemeente-secretaris te Oegstgeest, die in samenwerking met den heer A. Zadel, te Sneek, vroeger werkzaam ter secretarie te Leiden, een cursus heeft geopend en met zeer goed ge volg, waar tal van heeren en dames met succes dezen cursus hebben gevolgd. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Verkeersstremming opgeheven. Naar men ons mededeelt zou heden, Zaterdag, de verkeersstremming voor voertuigen langs de Oostzijde van den Rijn, wegens reparatiën aan de brug te Gouwsluis, we der worden opgeheven. Gevallen. Een elf-jarig dochtertje van G. aan Gouwsluis viel van een wagen en kwam zoo ongelukkig terecht, dat zij een sleutelbeen brak. Vermist. Door M. werd bij de poli tie aangifte gedaan van diefstad en/of vermissing van zijn rijwiel dat hij eenigen tijd onbeheerd voor zijn woning had la ten staan. Concert. Door de Chr. Muziekver. „Arti et Religioni" zal a.s. Dinsdagavond kwart over 8 op een terrein achter het Landbouwhuis een concert worden gege ven. Personalia. Onze plaatsgenoot de heer J. C. Piek slaagde voor het diploma boekhouden afgenomen 400r ver« v* Leeraren in de handelswetenschappen. Id. de heer A. M. Mol voor het diploma boek houden afgenomen door de ver. v. leera ren. De heer Mol werd opgeleid door den heer H. Hoekstra directeur der handels avondschool. Van de handelsavondschool alhier slaagden voor het praktijk-diploma BURGFRLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Elisabeth d. v. J. v. d. Berg en C. v. Riet Arie Jan z. van A. v. d. Heuvel en S, El Hartman Wouter z. van I. Imanse en M. C. Denayere Karei Phi- lippus z. van P. Eekhoff en G. Eveleens Fredrika d. van F. v. Delft en G. v. d. Luijt Allegonda Hendrika Elisabeth d van J Boutkan en C. en Hove Frans Gerard z. van F. A. J. Beerman en T. K. Breedi- veld. Ondertrouwd: E. F. Jacobi jm. 27 j. en B. U. Hommes jd. 26 j. Overleden: G. v. d. Meer m. 77 j. A. A. Jansende Brabander vr. 27 j. C. v. Duijn m. 78 j. J. Chr Gans m. 47 j. A. M. Leeflang dr„ 1 d. boekhouden v. d. ver. v. leeraren de heer W. Baelde van Bodegraven; Duitsche han delscorrespondentie de heer W. Goedhart alhier; het Mercuriusdiploma Ned. Han- delscorrespond. de heeren W. J. G. v. d. Heijden uit Bodegraven, W. Niekerk, M. Stapper en W. Zaal alhier. Te Utrecht slaagden voor het Mulodiploma A. G. J. Lemkes; J. M. Beenakker; J. v. Melle, W. v. Keulen, J. Erkelens en M. Booy alhier. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. is geslaagd H. J. Vaartjes; voor het di ploma B. slaagden M. Pasma en H. Schil- laardt. Aanrijding. Op den Rijksstraatweg nabij Zwammerdam werd gistermorgen J. B., alhier, aangereden door een links van den weg rijdende auto. B., die over den weg werd geslingerd, bekwam een bloeduitstorting aan zijn arm en verniel de kleeren. De autobestuurder, die door reed, is tot dusver onbekend. BODEGRAVEN. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. zijn geslaagd M. Kramer, E. S. Schouten en G. M. van Muiswinkel. BOSKOOP. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. zijn geslaagd P. v. d. Togt en Ch. Gulde mond. KOUDEKERK. Personalia. Voor het Mulo-diploma A .is geslaagd J. van Leeuwen. Geboren: Hester Alida Adriana d. v. A. W. M. Odé en G. J. Bontenbal. Ce cilia Cornelia en Adriana d. van Hermanus Hogenes en C. B. van Harskamp. NIEUWKOOP. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. is geslaagd A. W. Stam. NOORDEN. Uitgaansdag dames R. K. Naai krans. Woensdagmorgen hebben de dames van de R. K. Naaikrans, ongeveer 30 in getal een reisje gemaakt met de autobus van Kop pend uit Nieuwveen naar Valkeveen en omgeving. Des morgens om half zeven werd de tocht aanvaard en des avonds te om streeks tien uur arriveerden de dames weer onder gezang te Noorden. Uit alles was te bemerken, dat zij een prettdgen dag hadden medegemaakt die zij dan ook wel verdiend hebben. Al vanaf het najaar en gedurende de wintermaanden werken deze dames van de Naaikrans aan het maken van kleeren enz. die dan later worden uitgedeeld aan de noodlijdende menschen. Door het houden van verloting enz. trachten zij geld voor dit doel te verkrij gen. Het is zeer zeker een goed doel en een prettige dag voor onze werkende meisjes is zeer zeker op zijn plaats. ZOETERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 29 Juli des namiddags 7 uur ten Gemeentehuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Voor stel van B. en W. tot wijziging van de ver ordening op het bouwen en de bewoning. 3. Alsvoren tot wijziging der legesveror dening. 4. Alsvoren tot wijziging der ver ordening op de brandweer. 5. Alsvoren tot wijziging der begrooting van het wa terleidingbedrijf 1935. 6. Aanbieding der gemeenterekening 1935 en rekëning wa terleidingbedrijf 1935, en benoeming eener commissie van onderzoek dier re keningen. 7. Voorstel van Gedeputeerde Staten tot vermindering van de jaarwed den van Burgemeester, Wethouders, Se cretaris en Ontvanger, met voorstel van B. en W. 8. Voorstel van B. en W. met be trekking tot het verleenen van steun aan een 8 tal werkloozen. 9. Verzoek van het R. K. Schoolbestuur in de Zuddbuurt (Meisjesschool) en het R. K. Schoolbe stuur aan' den Hooge Rijndijk, om toe kenning eener uïtkeering als bedoeld in art. 205ter der L.O. wet 1920. 10. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener geld- leening. 11. Vaststelling le suppletoire kohier hondenbelasting 1936. 12. Verzoek van J. P. Stikkelman om teruggave van de gestorte waarborgsom met voorstel van B. en W. 13. Voorstel van B. en W. met betrekking tot het verzoek van H. J. van Mil om verlaging van huishuur. 14. Be handeling reclames straat-, honden- en schoolgeldbelasting. 15. Voorstel van B. en W. tot aanvulling der verordening op de heffing eener straatbelasting. 16. Voor stel van B. en W. tot wijziging der be grooting 1936. 17. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening op de heffing van schoolgeld voor het la ger onderwijs alsmede van de betreffende invorderingsverordening. 18. Voorstel van B. en W. met betrekking tot den aankoop van een zandstrooier. 19. Voorstel van B. en W. tot vernieuwing van de Geerbrug. 20. Rondvraag. BIOSCOPEN. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen Casino: Goedgekeurd. Lido: Goedgekeurd. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 24 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie 5080 cent, kroten 1 1.30, komkommers f 1.001.80, bloemkool I 4.60—19.60, bloemkool II 1.50—11.40, roodekool f 57, meloenen 1026, pie terselie 3060 cent, prei 1.10, kropsala de 0.501.80, selderie 3080 cent, uien 0.301.60, wortelen f 3.907.40, rabar ber 2080 cent, perziken f 113, per 100 kg.: kroten f 2.60, snijboonen 316, stoK- boonen 1121, pronkboonen f 45, stam boonen 712, tuinboonen f 26, doperw ten 420, peulen 5, postelein 28, spinazie 28, tomaten A 3.005.40, B. 5.00—6.60, C. 3.00—4.60, CC 2.00— 2.60, uien 1.803.10, wortelen 38, aardappelen 2.003.70. 25 Juli. Boter. Aanvoer 915 kg. Prij zen: prima fabrieksboter 1.51 en prima boerenboter f 1.351.40 per kg. Handel goed. Turfmarkt van 20 tot en met 25 Juli. Aanvoer 240.000 stuks lange turf, prijzen 67 per 1000 stuks. VEUR, 24 Juli. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort f 1.001.50, 2e soort 1.wankl. 1.gele komkommers le soort 1.001.60, 2e soort f 1.001.10, 3e soort 1.kropsla le soort 0.501.60, peen 4.907.50, bloemkool le soort 10.30—18.90, 2e soort f 5.10—9.50, uit schot 3.00—4.80, tomaten midd. 1.60 2.20, gr. ronden 1.702.30, 2e soort f 1.30 —1.80, 3e soort 1.00—1.10, bonken 1.00 1.60, andijvie per 100 5090 cent, spina zie per 4 kg. 1846 cent, postelein 4.00 6.10, rabarber per 100 bos f 1.003.00, snijboonen 1519 cent, spercieboonen 10 10.80, prei 1.001.30, selderie 0.70 1.10, tuinboonen f 4.606.50, doperwten 1416 cent, meloenen 420 cent, druiven 2425 cent, roode en witte bessen 1012 cent. NOOTDORP, 24 Juli. Eierenveiling. Op de eierenveiling alhier werden deze week de volgende prijzen genoteerd: kippen eieren 2.953.45 (aanvoer 6024 stuks); eendeneieren f 2.202.45, per 100 Stuks, hanen 3035 cent, kippen 35 cent per stuk, kaas 2025 cent per pond. ALPHEN a. d. RIJN, 24 Juli. Groenten veiling. Per 100 kg.: heerenboonen 6.70 9.10, snijboonen f 4.2013.50, postelein 3.507.00, per 100 bos: selderie f 0.90 2.00, peen f 7.00. kroten f 1.502.20, uien 0.601.00, andijvie 0.801.50, per 100 stuks: kropsla 0.502.00, komkommers 1.40—4.00, bloemkool I f 8—13, idem II 2.107,00,. savoyekool 7.00, roodekool 4.305.70, meloenen 825. Eierenveiling. Aanvoer 4200 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.903.30, eenden eieren 2.40 per 100 stuks. TER AAR, 24 Juli. Centrale Veiling. Andijvie 1117 cent, snijboonen f 0.60 1.25, stek 30 cent, Princesseboonen 1.25 1.75, dubb. stamboonen f 0.901.40, breekpeen 24 cent, bospeen 57 cent, posteiein 3.005.60, uien f 0.602.10, ra barber 50 cent, kroten 2.10, selderie 1.30, Champignons 5 cent, sla f 1.403.90 bloemkool 315 cent, tomaten 1.403.70, Augurken: fijn f 1.902.10, fijnbasterd 70 80 cent, basterd 5560 cent, grof 2941 cent, stippel 27 cent, komkommers 2531 cent, spitskool f 3.50, aardappelen f 2.50, komkommers 1.001.60, witte pronk boonen 3060 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 24 Juli. Groenten veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 62.580 cent en drielingen 5060 cent, per 100 bos: bospeen f 6.207.80, rabarber 3.10—3.40, per 100 stuks: sla 0.70—1.40, bloemkool I f 17.80—20.70. NIEUWVEEN, 23 Juli. Eierenveiling. Aangevoerd: 1446 kippeneieren 3.00 3.50 en 16 eendeneieren 2.80 per 100 stuks kaas 20 cent per pond. ROELOFARENDSVEEN, 24 Juli. Groen tenveiling. Bloemkool 210 cent per stuk, sla 1.20 per 100 krop, snijboonen 6595 cent, stek 30 cent en doorgedraaid, prin cesseboonen 1.301.65, dubb. stamboo nen 1.05, witte pronkboonen 32 cent per 10 kg. fijn 2.30, fijnbasterd 90 cent, bas terd 3848 cent, grof 2732 cent, bom men doorgedraaid, stippel 2526 cent per 25 kg. NOORDWIJKERHOUT, 24 Juli. Veiling „De Eendracht". Wonders 0.601.00, gr. cap. 4065 cent, w. cap. 0.451.00, B schok 0.75—1.30, E. z. d. 1.40—1.50, E. m. dr. 1.301.40, snijboonen f 0.70 1.20, stok z. dr. 1.451.60, tuinboonen 3070 cent, dubb. boonen 0.751.05. WISSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.23 Londen 7.381 I., New York 1.473 16 Parys 9.73 Brussel 24.82 Zwitserland 48.13 Madrid Oslo37.12'/.. Kopenhagen 32 07*/.j Stockholm38 10 Milaan Praag 6 1<> Weenen - Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3