LIED VAN DEZEN TIJD ZATERDAG 25 JULI 193b DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 11 Komt in Den Helder een nieuw R.K. Marine-Tehuis? Het zal een tegenvaller zijn voor dege nen, die ons in de vorige weken met een gift verrasten, dat achter de kop boven dit artikeltje een vraagteeken staat. Het is lang niet zeker, dat het Tehuis komt. We zijn er nog bij lange na niet. Allereerst moge ik nog eens mijn har- telijksten dank uitspreken tegenover al cnze weldoeners en weldoensters, maar terstond daarop moet ik me weer richten tot al degenen, die tot nu toe doof zijn ge weest voor onze oproep. Waar moet ik de verklaring zoeken voor hun stilzwijgen? Er zijn allerlei verklaringen mogelijk en al deze verklaringen kan ik wel aanne men, als u mij maar niet wilt doen geloo- ven, dat Katholiek Nederland geen inte resse voor onze zaak heeft. Dat ik zulks niet aanneem vindt mis schien zijn oorzaak hierin, dat ik zelf zoo diep overtuigd ben van het belang van het tot stand komen van ons Marine-Tehuis. En ik kan het werkelijk niet anders in zien, dan dat ieder goed Katholiek mee voelt voor de belangen van het R.K. Ma rinepersoneel. Dat Katholiek Nederland, ook in deze tijd, niet bij machte zou zijn het Tehuis.te stichten, wil er bij mij niet in. Ik moge een paar redenen aangeven, waarom ons Tehuis noodzakelijk is. Allereerst zal iedereen, zelfs de minst ingewijde, inzien, dat het bezit van een flinke zaal, in een flink bezocht Ma rinetehuis onontbeerlijk is. Een groote zaal missen wij bij allerlei gelegenheden. We durven en kunnen niets organiseeren, daar onze huisvesting te bekrompen is. Op de tweede plaats: er bestaat voor de meerderjarige marinemannen de gelegenheid cm een z.g. „kamer aan de wal" te nemen. Ze installeeren een derge lijke kamer op hun manier en zijn daar 's avonds thuis. Ze slapen er om dan 's mor gens in de vroegte weer naar boord te gaan. Waai kiezen zij die kamertjes? We praten hier maar liever niet lang over, maar het gaat mij als geestelijke ver zorger dagelijks aan het hart, dat wij de goed-meenenden niet een net kamertje kunnen aanbieden boven ons Tehuis en het beschikbaar hebben van een dertig kamer tjes is waarachtig geen overbodige weelde. Ze moeten heusch bij ons kunnen wonen. Dat is het beste! Op de derde plaats: onze Katho lieke Marinemannen zijn nooit in'de gele genheid om in de week naar de kerk te gaan en zijn op gezette tijden door varen of wacht verhinderd om zelfs Zondags de H. Mis bij te wonen. Het is daarom in een R.K. Marine-Tehuis noodzakelijk een flin ke kapel te bezitten, waar we 's avonds ge zamenlijk het avondgebed kunnen bidden en waar we om de 14 dagen kunnen bij eenkomen voor het houden van onze gods dienstige bijeenkomsten van de godsdien stige vereeniging voor R.K. Marineperso neel: „Stella-Maris". Het bezit van een kapel in ons Marine tehuis opent de schoonste perspectieven in het werk der geestelijke verzorging onder de Katholieken bij de Kon. Marine. Onze Marinemannen missen zoo dikwijls en zooveel een godsdienstige omgeving. Om deze drie groote en dure behoeften weg te nemen richtte ik mij tot Katholiek Nederland. Zou ik beschaamd uitkomen? Het kan er bij mij niet in! Opnieuw richt ik mij tot al degenen, die tot nu toe geen bijdrage stuurden. Ik bedel bij den arme om het penningske en ik bedel bij den rijke om een groote gift. Moge toch ieder besluiten te geven! Het dubbeltje en de vijfduizend gulden zijn noodig! Katholiek Nederland! Het gaat om de Katholieke zaak op de Vloot! Offert naar beste krachten en weest overtuigd, dat ge door uw offer een van de schoonste en grootste katholieke .Vader- landsche belangen mede verzorgt. Met spanning zie ik ook uw gave tegemoet. Moge de Sterre der Zee u ingeven te doen wat ge kunt en u ervoor beloonen! H. J. BANGERT, Vlootaalmoezenier, Hoofdgracht 22, Den Helder. Postgiro: 273336. KERKNIEUWS NAAR DE MISSIE. Van de Congregatie der Broeders van O. L. Vr. v. Lourdes, Provincialaat te Dongen, zijn de volgende Eerwaarde Broeders be stemd voor de missie: in Oost-Indië: Br. Winfridus M. (C. J. Dekkers uit Udenhout, onderwijzer aan de St. Laurentiusschool te Dongen); Br. Sigismund M. (A. J. A. W. Winters uit Weert, onderwijzer te Valkens- waard); Br. Wulfram M. (J. de Kort uit Hulst, onderwijzer te Vught); Br. Sympli- cianus M. (A. M. v. d. Heijden uit Olland St. Oedenrode, onderwijzer te Moergestel); Br. Cleophas M. (Leo Mastens uit Rotter dam, werkzaam in het St. Jozef huis te 's-Hertogenbosch) GEMENGDE BERICHTEN polder gezeten waren aangereden. De chauffeur van de bus had D. willen pas- seeren en had daarbij niet genoeg uitgewe ken, met het gevolg, dat D. onder de bus terecht kwam. Met een zware hoofdwonde en inwen dige kneuzingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Medemblik overgebracht. De politie maakte proces-verbaal op. botsing tusschen auto en motorrijwiel. Op den hoek van den Visschershavenweg en den 3den Zeesluisdwarsweg te Scheve- ningen is gisternamiddag een motorrij wiel, bestuurd door den 24-jarigen F. de B., van het St. Aldegondeplein, in bot sing gekomen met een personenauto. De motorrijder bekwam een schédelbasisfrac- tuur en zijn 22-jarige broedere L. J. de B., die op de duo zat, een hersenschudding. Beiden zijn ter verpleging opgenomen in het Roode Kruis Ziekenhuis. ARBEIDER DOOR AUTOBUS OVERREDEN. Gisteravond is de 25-jarige gehuwde ar beider C. Duynker te Medemblik, toen hij zich per rijwiel naar huis begaf door een autobus, waarin een aantal arbeiders van de werkverschaffing in den Wieringermeer- dood in den trein gevonden. Gistermorgen kwart voor tien is aan het Centraal Station te Amsterdam een vrouw in een coupé doodgevonden. man verdronken in de maas te steyl tegelen. Gisterochtend is uit de Maas te Steyl opgehaald het lijk van den 55-jarigen Ro llings uit de Allandstraat te Tegelen. Don derdagavond werden op de veerpont de jas en pet van den man gevonden. Daar men een ongeluk vreesde is de politie gis terochtend gaan dreggen en zij heeft na een paar uur het lijk gevonden. De man is weduwnaar en vader van ne gen kinderen. "jongen door antennepaal getroffen en ernstig gewond. Gistermidddag te omstreeks twee uur zat op een duinterrein achter de dr. Jacöbi- laan te Castricum een vijftal jongens, die zich bezig hielden met het oplaten van een vlieger. Op een gegeven oogenblik hoorde de oudste van hen, de 21-jarige D. V. gekraak achter zich en omziende bemerkte hij, dat een achter hem staande antennepaal van ongeveer twaalf meter lengte naar be nedenkwam. hij zag nog kans twee naast hem staande jongens opzijde te duwen. Den derde, de ongeveer vijfjarige J. Blei, kon hij echter niet meer bereiken. Het kind werd door het topeinde van de paal getroffen. Met een levensgevaarlijke ver wonding is het jongetje naar de ouderlij ke woning gebracht. De andere jongens kwamen met den schrik vrij. BEGIN VAN BRAND IN EEN ZINKWIT- FABRIEK. Krachtig ingrijpen der Schiedamsche brandweer. Gisteravond te half elf is brand uitge broken in de zinkwitfabriek, gevestigd aan de nieuwe haven 247 te Schiedam en eigen dom van de N.V. Nederlandsche Industrie voor metaalchemie. De brand brak uit in een houten stellage rondom een oven, die met olie gestookt wordt. In een oogwenk stond de heele stel lage in lichter laaie en dreigde de olielei ding in brand te geraken. De brandweer was onmiddellijk met groot materiaal aan wezig en wist het vuur in een kwartier tijds te blusschen. Het mag een geluk worden genoemd, dat de brand zich niet verder in de fabriek uitbreidde, daar het gebouw in de kom der gemeente is gele gen, dicht in de bijnaheid van de groente- drogerij van dê firma Windhorst. Door het krachtig ingrijpen van de brandweer is een groot onheil voorkomen. DE BRAND IN HET GEBOUW VAN K. EN W. TE ROTTERDAM. De directeuren in vrijheid gesteld. De drie directeuren, alsmede de general- manager van het gebouw van Kunsten en Wetenschappen te Rotterdam, die sedert eenige dagen op het vermoeden van brand stichting in het Huis van Bewaring wa ren ingesloten, zijn gisteren in vrijheid ge steld. SCHIPBREUKELINGEN TE IJMUIDEN BINNENGEBRACHT. Van een Engelsch jacht. De „K. W. 166", schipper H. van der Plas, heeft hedenmorgen te IJmuiden bin nengebracht een drietal schipbreukelingen van een Engelsch jacht, dat 36 mijl Noord Noord-Oost van het vuurschip Haaks in nood verkeerde. De drie Engelsche jongelui, resp. 27, 26 en 22 jaar zijn een ingenieur, een aan staand ingenieur en een journalist. De logger, die in de nabijheid visschende was, zag de noodseinen en koerste naar het scheepje, welks mast door den krachtigen Zuidwestelijken wind plotseling midden door gebroken was. Tezelfder tijd was het lek gesprongen, de K.K. 166 nam het jacht op sleeptouw en zette koers naar IJmuiden. Na 45 mijl gesleept te hebebn maakte het scheepje echter zooveel water, dat het snel in de diepte wegzonk. Het bootje, dat zeven meter lang is, was in het geheel niet zeewaardig. De schip breukelingen zijn daaarop door de beman ning van de logger aan boord genomen. Zij hadden een reis gemaakt van Londen via Vlissingen naar Emden en waren nu op weg van laatstgenoemde stad naar Yar mouth. Voor de logger was deze gebroken reis een leelijke tegenvaller want zij besomde slechts ^50. verkeersongevallen te nijmegen. Tengevolge van de groote drukte tijdens de Vierdaagsche Afstandsmarschen zijn op den hoek van de St. Annastraat en den Groesbeekschen weg twee verkeersongeval len gebeurd. Op genoemd kruispunt bot sten twee auto's tegen elkaar, waarbij ech ter geen persoonlijke ongelukken zich voor deden. Even later echter kwam de motor rijder J. uit Nijmegen de Annastraat uitrij den en daar tengevolge van de menschen- menigte het uitzicht ter plaatse belem merd werd reed hij een Duitsch meisje aan. Het kind werd tegen den grond ge smakt en bekwam een diepe halswonde. Zij is dadelijk door den chirurg dr. ten Horn behandeld. Haar toestand is zeer ernstig. twee jongens te delft vermist. Op Zaterdag 4 Juli hebben twee Delft- sche jongens W. A. J. Goeting en Dirk Zuidam de ouderlijke woning verlaten en hebben, behalve een briefkaart op 6 Juli uit Nijmegen verzonden, geen levenstee- ken van zich laten hooren. De politie van Delft heeft eenigen tijd geleden een ver zoek tot opsporing gedaan, echter zonder resultaat. Heden heeft de politie haar verzoek her haald. De jongens zijn in bezit van 450. Waarschijnlijk zijn zij in het bezit van een flesch met aether, een flesch met chlo roform en een flesch met arsenigzuur, af- kamstig uit het gymnasium te Delft. Signalement Goeting: lang ongeveer 1.82 Meter, mager eenigszins slungelachtig pos tuur (ziet er ouder uit dan hij is), licht blond achterovergekamd haar, blauwe oogen, klein litteeken rechterkant hals, gekleed in licht bruin colbertcostuum met lange broek of plus fours, blootshoofds, donker bruine lage schoenen, grijze re- Hij had een kleine vulcan fibre hand koffer met kleedingstukken en twee acte- tasschen met studieboeken bij zich. Signalement van Zuidam: lang 1.75 M., slank postuur, donkerblond haar, blauwe oogen, gekleed met grijze of blauwe broek, blam colbertjasje, blauwe regenjas. De ouders der kinderen doen een be roep op het publiek om mede te werken tot hun opsporing. Vraag: Welke is de beste weg per fiets van Leiden naar Veenendaal en van Vee- nendaal naar Tilburg? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden, Alphen a. d. Rijn, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Zeist, Woudenberg, Scherpen- zeel, Renswoude, Veenendaal. Afstand 57 K.M. Veenendaal, Eist, Amerongen, Eek, Tiel, Geldermalsen, Ophemert, Waardenburg, Zaltbommel, Hedel, Den Bosch, Vught, Hel- voirt, Tilburg. Afstand 68 KM. Vraag: Welke is de kortste en beste weg per autobus van Stompwijk naar Vo- lendam? Antwoord: Stompwijk, Zoeterwoude, Hazerswoude (H.R.), Alphen, Leimuiden, Aalsmeer, Amstelveen, Arnsterdam, Over toom, Broek, Monnikendam, Volendam. Vraag inzake steun en belasting. Antwoord: Ook werkloozensteun, zoo wel van gemeente als werkloozenkas, be hoort tot iemands inkomen, zoodat er in komstenbelasting van betaald moet worden, als het hoog genoeg zou zijn. Veel zal dat in ieder geval nooit kunnen zijn! Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Noord wijk naar Breezand, indien mogelijk over Volendam? Hoeveel K.M.? Antwoord: Noordwijk, Vogelenzang, Haarlem, Halfweg, Zaandam, Ilpendam, Volendam, Edam, Oosthuizen, Wognum, Sijbekarspel, Winkel, Hartswoud, Kolhom, Breezand. Afstand plm. 10 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per auto van Rijnzaterwoude naar Tiel? Hoe veel K.M.? Antwoord: Rijnzaterwoude, Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Buurmal sen, Geldermalsen, Tiel. Afstand 93 KM. Vraag: Welke is de korste weg per auto van Oudewetering naar Nijmegen? Hoeveel KM.? Antwoord: Oudewetering, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Utrecht, de Bildf, Zeist, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem, Elden, Eist, Lent, Nijmegen. Afstand 132 K.M. Vraag: Welke is de mooiste route per fiets van Wassenaar naar Breukelen? Hoe veel K.M.? Antwoord: Daar is maar één route en wel de volgende: Wassenaar, Leiden, Kou dekerk, Alphen a. d. Rijn, Woerden, Ka- merik, Kochkingen, Breukelen, Afstand 62 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Leiden naar Hilversum? En vam Hilversum naar Arnhem? Hoeveel KM.? Antwoord: Leiden, Alphen, Woerden, Utrecht, Maartensdijk, Hilversum. Afstand 69 K.M.. Hilversum, Soest, Amersfoort, Woudenberg, Scherpenzeel, Renswoude, Ede, Ginkel, Arnhem. Afstand 66 K.M. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg van Sassenheim naar .Arnhem? Zijn er op die route R.K. jeugdherbergen? Antwoord: Sassenheim, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Ede, Arn hem. Op uw tweede vraag moeten we het antwoord schuldig blijven. Vraag: Hoeveel bedraagt de afstand van Leiden maar Enkhuizen, via Alkmaar, Hoorn en via Westzaan, Purmerend, Hoorn? Zijn beide wegen goed berijdbaar per auto? Antwoord. De afstand LeidenEnk huizen via Alkmaar is 97 K.M. Via Haar lemPurmerend is de afstand ongeveer 5 K.M. korter. Het KNAC-boek geeft beide wegen als auto-wegen aan. Vraag: Heb ik voor een reis naar Bel gië voor mijzelf een bewijs van Nederlan derschap noodig en voor m'n fiets een ket- tinggangerskaart? Antwoord: U moet voorzien zijn van een bewijs van Nederlanderschap voor u- zelf. Van een kettinggangerskaart hebben we nimmer gehoord. U zult vermoedelijk een douanekaart moeten hebben (aan te vragen Bureau Kon. A.N.W.-B., Parkstraat 18, Den Haag, kosten f 0.40, leden gratis). Vraag: Betreffende toertocht per tan dem door België en/of Duitschland. Antwoord: Wat u van ons vraagt, is werk van den Toeristenbond voor zijn le den of van een Reisbureau. Wij zouden u tientallen reisjes kunnen voorleggen, maar dat ligt niet op onzen weg. Wij raden u daarom aan u te wenden tot het reis bureau van V.V.V., Stationsweg of tot dat van Lissone-Lindeman op de Breestraat. Daar stippelt men in enkele oogenblikken eenige routes voor u uit, waaruit u zelf keus kimt maken. Tevens verstrekt men u alle gegevens voor dergelijke reisjes. Vraag: Welkè is de kortste weg per fiets van Stompwijk naar Leerdam en van Rhenen naar Loevenstein? Hoeveel K.M? Antwoord: Stompwijk, Zegwaard, Moerkapelle, Gouda, Haastrecht, Vlist, Schoonhoven, Nieuwpoort, Meerkerk, Leer dam. Afstand 35 K.M. Rhenen, Kesteren, Tiel, Geldermalsen, Waardenburg, Zalt Bommel, Gameren, Loevenstein. Afstand pl.m. 38 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets van Alphen aan den Rijn naar Bun schoten? Hoeveel K.M? Antwoord: Alphen, Bodegraven, Woerden, Harmeien, Utrecht, de Bildt, Soesterberg, Amersfoort, Den Ham, Bun schoten. Afstand 65 K.M. Vraag: Welke is de kortste weg van Rijpwetering naar Abcoude? Hoeveel KM? Antwoord: Rijpwetering, Oude wete ring, Rijnsaterwoude, Nieuwveen, Wilnis, Vinkeveen, Baambrugge, Abcoude. Af stand 33 K.M. Vraag: Welke zijn de kortste routen van Voorhout naar a. Nijmegen, b. Uden, c. Culemborg en d. Sneek? Antwoord: a. Voorhout, Leiden, Al phen, Woerden, Utrecht, de Bildt, Zeist, Driebergen, Leersum, Amerongen, Eist, Wageningen, Opheusden, Zetten, Andelst, Slijk Ewijk, Lent, Nijmegert b. Voorhout, Leiden, Utrecht, Houten, Schalkwijk, Culemborg, Geldermalsen, Waardenburg, Zalt Bommel, Hedel, Den Bosch, Heeswijk, Uden. c. Opgelost in vorig antwoord. d. Rijpwetering, Sassenheim, Lisse, Hil- legom, Bennebroek, Haarlem, Santpoort, Beverwijk, Castricum, Heiloo, Alkmaar, Heer Hugo waard, Oude Niedorp, Winkel, Middenmeer, Den Oever, Afsluitdijk, Zü- rich, Bolsward, Sneek. Vraag: Welke is de kortste weg van Leiden naar Egmond? Hoeveel K.M? Antwoord: Leiden, Lisse, Hillegom, Haarlem, Santpoort, Beverwijk, Castricum, Egmond. Afstand 48 K.M. Vraag: Kimt u zeggen of v. d. Ruit en Valentijn vorig jaar in den Tour de France zijn uitgekomen? Antwoord: Dat is niet het geval ge weest, dit jaar nemen voor het eerst Hol landers aan dezen Tour deel. WEEK-END verloren illusie Het is een droeve dag geweest in Spanje. U leest het gceJ: een droeve dag. Ik be doel dus niet al de droevige dagen, waarop menschen van één volk elkaar te lijf gaan en, zooals ik in een zeer realistische be schrijving las, het bloed door de straten stroomt en de grond met lijken bezaaid ligt. Wie wind zaait, 'zal storm oogsten. Ik heb echter op het oog dien eenen dag, Zondag, waarop Spanje drie ministeries had. Goed beschouwd is dat voor ons en voor allen, die er buiten staan een feestelijke gedachte, omdat een geval van 3 ministeries op één dag wel een wereldrecord zal beteekenen en in onzen cultureelen en hoogbeschaafden tijd is er niets van zulk een allesovertref- fend belang als een wereldrecord. Ik heb al eens gedacht dat dit komt, omdat de ver betering van een wereldrecord de mogelijk heid schept onze groote uitvindingen der beschaving als telegraaf en radio het best te gebruiken. Dit echter terloops. Wij moe ten ons echter een oogenblik indenken wat er dien Zondag gebeurd is. Als wij aanne men dat de Spaansche Regeering bestaat uit vijftien ministers, werden dien dag vijf en veertig mannen in de kracht van hun leven verblijdt met het Ministerschap. U moet zich voorstellen, dat u op een goeden dag wordt opgebeld met de verheugende mededeeling, dat u is uitverkoren vanaf dat oogenblik het Ministerschap van Pu blieke Werken te bekleeden. Welk een vreugde in den huize om een minister- steek, een sabel, onderscheidingen-in-het- verschiet en alle andere emolumenten, die aan dit eervolle ambt plegen vast te zitten. U kunt zich voorstellen, dat daar minister - costuums zijn besteld voor al die Spaan sche Dones, dat daar feesten zijn ingeluid, misschien wel op afbetaling. Dat kon er nou wel af. En nu zoudt u kunnen denken, dat deze groote vreugde getemperd moet zijn ge weest door de overweging dat dit geschied de onder zulke tragische omstandigheden als het gedonder der kanonnen, het moord dadig geweld en het vergoten bloed, van den anderen kant staat daar tegenover, dat deze groote tegenstelling het gevoel van verheugenis grooter maakte. Maar daarna midden in de feestvreugde, een uur daar na misschien, het droevigo bericht, dat het Ministerschap alweer ten einde was. Een vervlogen hoop, een verloren illusie. Weer teruggezonken iin de regionen der onbekendheid. Ieder van ons weet, wat het beteekent een illusie te moeten verliezen, klein of groot. Maar dan zulk een illusie. Welk een troosteloos einde van zulk een blijden en hoopvollen dag, Minister aan, Minister af, in hetzelfde uur. Men moet zichzelf in den geest reeds ge zien hebben met steek en degen en groote sterren, en dan in dezelfde stonde ervaren dat alle aardsche schittering maar voos is en leeg. Dat het hoogste ideaal wegglipt tusschen je handen. Dat er niets anders overblijft dan het knal len der geweren en het gereutel der ster venden. Het is voor velen in Spanje een droevige dag geweest. DANIEL. BOBBED haar Gij „moeder van het bobbed haar", Bent vorstelijk herdacht, Omdat u alle vrouwen eens Tot waanzien hebt gebracht. U plukte al uw haren uit, Het stond toen nog wat raar, U waagde zich het eerst op straat, Met leelijk bobbed haar. Uw sieraad hing vanaf dien dag Achter een winkelruit En alle vrouwen met dun haar Keken hun oogen uit. Toen heeft er een, die weinig haar Om hare slapen vlocht, Die dikke, mooie, lange pruik Van u met vreugd gekocht. De pionierster van het „bobbed haar", miss Amanda Ziegler, is overleden. De Amerikaansche bladen hebben veel aandacht aan haar besteed en melden, dat zij 50 jaar geleden reeds kortge knipt haar droeg. De pers noemt haar de „moeder van het bobbed haar". (Courantenbericht) Uw korte haar werd mode toen En viel onder de schaar. Bij alle meisjes, zoo van acht Tot acht en tachtig jaar. Maar ach, men was met 't gladde hoofd Al gauw niet meer content En keerde t'rug tot de natuur Door krullend permanent. Uw bobbed haar bleek dus mislukt Want met een krullenpracht, Werd weer het uitzicht van voorheen, Kunstmatig nu, betracht, Van nu af kostte 't vrouwenhoofd Een massa geld en tijd. En 't kon voortaan slechts pronken met Art isten waar d igheid. Slechts één ding is er goed geweest In deze clownerie, En wel de opleving en bloei Der kappersindustrie. De schoonste eer aan u zal zijn: Men richte voor u op Een standbeeld, schoon en levensgroot, Maar.met een kale kop. TROUBADOUR.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11