DE KAAGWEEK TEN EINDE. RADIO-PROGRAMMA'S M WOENSDAG 22 JULI 193e DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 De Friezen winnen den Regenboog wed strijd van de Hollanders. DONDERDAG 23 JULI. Van der Mey wint den Zilveren Regenboog. Jan Heinen eerste in de Drakenklasse. DE BESLISSINGEN IN DE TEAMWED STRIJDEN. Den laatsten dag der Kaagweek was het kouder dan een der voorgaande dagen. De luoht was zwaar van wolken en al was de wind niet zoo sterk als voorgaande dagen, het was toch veel frisscher en de dikke jas sen deden overal goed dienst. Gelukkig werd het in den middag iets beter en af en toe kwam het zonnetje nog wat warmte brengen. Het feit, dat de wind de zeilers niet in den steek liet, droeg er echter toe bij, dat ook de laatste Kaagdag uitstekend ge slaagd is. 't Was gisteren de dag der beslissingen, in de eerste plaats voor de teamwedstrij den. In de Olympiajollen had de Kaag de bes te kans op den prijs en Borgerhoff Mulder maakte alweer 'n prachtigen start, zoodat de kans op de eindoverwinning alweer hooger stond. Echter nog geen kwartier la ter was deze kans danig gereduceerd, wijl Borgerhoff Mulder zoo onfortuinlijk was het voorstag te breken, waardoor hij uit den strijd was. Wel ging Ritman, de tweede Kaag-vertegenwoordiger nog voorop, doch een punten-voorsprong van 1.2 kon niet veel verlies dulden en het hing er nu maar vanaf welke plaatsen de overige vereeni- gingen zouden bezetten. Loosdrecht met Coops en Besseling had nu evenwel de beste kans, want dezer voorsprong op de Zaanlandsche was vier punten. Ritman slaagde er weliswaar in de lei ding te behouden en als eerste te eindigen, dooh Loosdrecht bezette de derde en vierde plaats, hetgeen juist voldoende was om op den hoofdprijs beslag te leggen. De uitslag werd: 1. Goesting, st. W. Rit man, De Kaag. 2. Borreltje III, st. Coops, Loosdrecht. 3. Slof II, st. E. G. v. d. Stadt, Zaanlandsche, 4. Tobbedanser, st. O. P. Besseling, Loosdrecht, 5. Hurry Up, st. Couwenhoven, Zaanlandsche. De eind-uitslag werd nu: Loosdrecht 22 pnt., De Kaag 21.3 pnt., Zaanlandsche 16 p. In den Holland-Friesland Regenboog wedstrijd stonden de Hollanders voor de moeilijke taak een achterstand van 16 pun ten in te halen. Dat zij ervoor zouden vech ten stond te voorzien, maar van den ande ren kant schuwden ook de Friezen den strijd niet, want nauwelijks waren de tien jaohten gestart, of de loef party en begon nen al. Kuipers zag in Zuiderbaan een der ern stigste concurrenten en hij bracht hem 'n eind weg, waardoor Hendriks gelegenheid kreeg om in te loopen, terwijl Zwart de Hollanders Loopuyt en Klingen naar bo ven drukte. Zoo was de volgorde op het Zweiland: v. d. Mey, Vrolijk, Kuipers, Zuiderbaan, v. d. Velde, Hendriks, Loop uyt, Zwart, Klingen, Nieveen. v. d. Mey lag op fraaie wijze aan den kop en de schuit deed het weer goed. Hij liet zich niet meer verdringen, terwijl in de volgorde der overige deelnemers nog wel eenige wijziging kwam. Het eindresultaat was ten slotte, dat de Friezen opnieuw en dus voor den derden keer een punten-voor sprong behaalden, zij het dan dat het van daag slecht 1.1 punt was. Het eindresultaat was: Friesland 88.1, Holland 71.2 punten. De volgorde van aankomst was: 1. De Leede in, st. W. Z. v. d. Mey, Holland, Dolfijn, st. K. Vrolijk Az., Friesland, 3. Hennie, st. M. Hendriks, Friesland. 4. Vennemeer, st. 1. J. C. Klingen, Holland, 5. Waterrot, st. S. Kuipers, Friesland, 6.'De Swan, st. H. F. Zuiderbaan, Holland, 7. Wa terzonnetje, st. Joh. Zwart, Friesland, 8. Breehorn, st. L. Loopuyt, Holland, 9. Duke, st. J. C. v. d. Velde. Holland, 10. Wandy, st. ir. Nieveen, Friesland. In den teamwedstrijden der 12 M2 Shar- pieklasse leidde Loosdrecht met 52.2 pnt. tegen de Kaag 44 p. De Nauta's stonden dus voor 'n moeilijke taak, doch ondanks zij de 1ste en 4de plaats in den laatsten strijd wisten te bezetten en daarmede 25.1 punt haalden, bleef Loosdrecht met de be zetting van de 2e en 3e plaats en een pun ten aantal van 25 toch aan den kop, aldus beslag leggend op den hoofdprijs. Het resultaat van de race werd: 1. Din ges, st. W. J. H. Nauta, Kaag, 2. Skim, st. C. P. Gülcher, Loosdrecht, 3. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, Loosdrecht, 4. Spits muis, st. J. Nauta, De Kaag, 5. Rakker, st. A. Honigh, Nieuwe Diep, 6. Leonore, st. P. v. Zutphen, Nieuwe Diep, 7. Cherie. st. H. Anstosz, de Schinkel, 8. Koh-I-Noor, st. Ted Rol, de Schinkel. Het eindresultaat werd: 1. Loosdrecht 77.2 pnt., 2. De Kaag 69jl pnt., 3 en 4 De Schinkel en Het Nieuwe Diep 42 pnt., 5. Zaanlandsche 7 pnt. In den teamwedstrijd der 12 Voetsjollen- klasse had De Kaag 2 punten voorsprong op de Zaanlandsche. Wijl deze vereeniging in den teamwedstrijd der Olympiajollen als uitgeschakeld te beschouwen was, zeilde G. v. Lijnen Noomen nu in het 12 Voets- jollenteam inplaats van in de Olympiajol len. Zulks met goedvinden van het wed strijdcomité, zonder evenwel de overige, deelnemers hierin te kennen. Vóór en na afloop van den wedstrijd protesteerde v. Helvert als Kaagvertegenwoordiger, zon der resultaat evenwel. In hoeverre de beslissing van het wed- strijdcomité juist en geoorloofd is, kunnen we niet zeggen, doch dat het een handicap was voor de Kaag-vertegenwoordigers, is zeker. Al dient hier tevens weer aan toe gevoegd te worden, dat de lust er bij de zen vrijwel uit was en zij zich in de race weinig inspanden. De vrees, dat de Zaanlandsche door de vervanging van Couwenhoven door van Lijnen Noomen danig versterkt was, bleek wel zeer juist, want v. Lijnen Noomen kwam na zijn clubgenoot Landsman als tweede binnen en de Zaanlandsohe ver kreeg daardoor 19.1 pnt. tegen De Kaag slechts 7. Het eindresultaat werd: 1. Zaanlandsche 42.2 pnt., 2. De Kaag 32.1 pnt., 3. R.Z.V. 29 pnt., 4 en 5. H. J. C. en Loosdrecht elk 15 pnt De Openwedstrijden. Ook in de nationale wedstrijden moes ten vrijwel alle beslissingen nog bevoch ten worden, zoodat de spanning er tot den laatsten dag flink in bleef. Fenenga won in de 45 M2 Kruiserklasse met Vermaat als tweede, Sieverts op de derde, Molenaar op de vierde, Warners op de vijfde en de Cock op de laatste plaats. Vermaat was dus de beste in het eind klassement en legde beslag op den hoofd prijs: het zilveren Kaagschip. In de Vrybuiterklasse won v. d. Berg de laatste race, waardoor hij tweemaal eerste en tweemaal tweede werd. Dors man, die nu als tweede eindigde behaalde in totaal hetzelfde resultaat, zoodat het aantal punten hier de beslissing moest brengen. Ook dit was evenwel gelijk, zoo dat tenslotte 't resultaat van den laatsten dag den doorslag gaf, hetgeen dus ten gunste van v. d. Berg uitviel. In de Drakenklasse was Jan Heinen weer eerste en daarmee legde hij beslag op den hoofdprijs. Jhr. v. Benthem v. d. Bergh werd tweede, Nathan derde, zoodat deze in het eindklasement de derde plaats bezette. G. de Vries Lentsoh Jr. boekte de derde overwinning in de Regenboogklasse B en zal dus, wijl hij beslag legde op den hoofdprijs, volgend jaar wel in de A- klasse starten. Tweede „werd Deichmann, 3e Maas van P. J. v. d. Gussen, 4e Witte Raaf van W. H. Warring en 5e 't Spaarne van H. Schmi/tz Jr. De strijd in de Pampus klasse was dezen keer wel bijzonder fel. Er waren hier nog verschillende concurrenten voor den hoofdprijs, maar het ging voornamelijk tusschen Monde, den houder van den wis- selprijs, Huisken en v. d. Steur. Dat in- tussehen de concurrentie in deze klasse niet gering was, bewees het resultaat van dezen laatsten wedstrijd. Geen der drie candidaten voor den hoofdprijs wist te winnen of de tweede plaats te bezetten. Huisken kwam als derde, v. d. Steur als vijfde aan en Monde viel zelfs buiten de dagprijzen. Door zijn vijfde plaats kreeg v. d. Steur nog juist een punt meer dan Huisken en hij legde daarmee beslag op den wisselprijs. Even interessant was ook de strijd, die in de Regenboogklasse A gestreden werd tusschen Zuiderbaan en Willem v. d. Mey. Slechts door 'n toeval kwam de Zilveren Regenboog in handen van den Leidenasr. Niemand, die dit resultaat nog had durven verwachten, want het vlotte in deze laat ste race niet erg. v. d. Mey lag geruimen tijd in de achterhoede, zoodat hij zelfs uitgeschakeld leek voor den hoofdprijs. In de tweede ronde kwam hij echter meer en meer naar voren, zelfs tot de vierde plaats. Voor de finish werd hij toen aan gevaren door de „Kikker" van de Vries. Deze gaf daardoor den strijd op, doch stond tevens zijn derde plaats af aan v. d. Mey, die als derde aankomende nu tevens drie punten extra kreeg en één punt voor kwam op Zuiderbaan. Dat Borgerhoff Mulder in de Olympia- jollcn-klasse eerste werd in het eindklas sement zal niemand verwonderen. In de 12 M2 Sharpies verkreeg Louwer se in de A-afdeeling in doorsnee het beste resultaat, ook al werd hij in de laatste race door C. Nauta geklopt. In de B-afdeeling dezer klasse werd Schepers opnieuw eerste, zoodat de hoofd prijs ongetwijfeld een welverdiende be looning was voor zijn prestaties. Voor de overige klassen zie men de hoofdprijswinnaars hieronder. De uitslagen luiden als volgt: 45 M2 Kruiserklasse: 1. Benati II st. B. Fenenga, 2. Walta, st. C. A. Vermaat, 3. Coppelstock, st. J. H. C. Sieverts, 4. Föhn, st. P. Molenaar, 5. Boekanier, st. A. War ners, 5. Cantecler, st. J. de Koek. Totaal-resultaat: 1. C. A. Vermaat 59 pnt., 2. B. Fenenga, 52 pnt., 3. P. Molenaar 43 pnt. Vrijbuiterklasse: 1. Thedo, st. J. R. van den Berg, 2. Jan Brass, st. J. Dorsman. Totaal-uitslag: 1. J. R. van den Berg 57 pnt., J. Dorsman, idem. Winnaar v. d. Berg. D-klasse: 1. Narmada, st. H. H. Tiele- man. Drakenklasse: 1. Janmaat, st. J. Heinen, 2. Cavalier, st. jhr. mr. E. G. van Benthem v. d. Berg, 3. She, st. Hans Nathan. Totaal-uitslag: 1. Jan Heinen 73 pnt., 2. Jhr. v. Benthem v. d. Berg 50 pnt Regenboogklasse B: 1. Pieterke, st. G. de Vries Lentsch Jr., 2. Phecda, st. G. Deickkmann, 3. Maas. st. P. J. v. d. Gussen, 4. Witte Raaf, st. W. H. Warring, 5. 't Spaarne, st. H. Schmitz Jr. Totaal-resultaat: 1. G. de Vries Lentsch Jr., 86 pnt., 2. H. Schmitz Jr. 72 pnt. Noord Nederlandsohe 16 M2 Klasse: 1. Wetternocht, st. T. de Jong Jzn., 2 Louisa II, st. R. van Zwolle, 3. Flottant II, J. E. Jaspers, 4 Micafo, st. F. de Jong. Pampusklasse A: 1 Fuut II, st. W. van Hattem, 2. Norremeer, st. ir. J. C. P. Hofkes, 3. Witte Raaf, st. C. Huisken, 4. Ruiter, st. R. Reitsma, 5, De Steur, st. L. van der Steur. Totaal-uitslag: 1. Van der Steur, 71 pnt., 2. C. Huisken 70 pnt., 3. M. Monde 65 pnt. Pampusklasse B: 1. Spriet, st. J. M. G. Schrama, 2. Albatros, st. G. J. Lagendijk, 3. Pampus, st. mr. G. P. Nybakker. 12 Voetsjollenklasse dames A: 1. Wee- tiekep, st.vr. mej. Q. van Dijk, 2. Zomer weelde, st.vr. mej. E. Karreman. 12 Voetsjollenklasse dames B: 1. Kwik druppel, st.vr. mej. E. de Vries, 2. Jolly Joker, st.vr. mej. T. van Meeteren. Internationale Starklasse: 1. Goetzee, st. L. V. Arnold, 2. Deneb, st. G. S. van Dijk, 3. Canopus, st. P. Bussemaker. Olympiajollenklasse: 1. Daphnia, st. P. H. R. Borgerhoff Mulder, 2. Borreltje, st. H. Coops, 3. Meerkat, st. K. H. Pott, 4. Goesting, st. W. Ritman. Hoofdprijs: P. H. R. Borgerhoff Mulder. 12 M2 Klasse A: 1. Dinges, st. C. Nauta, 2. Wilgenhoek, st. J. H. Louwerse, 3. Spits muis, st. J. Nauta, 4. Bries, st. C. Th. Gül cher,. 5. Sperwer, st. G. A, S. Jongeneel. Hoofdprijs J. H. Louwerse. 12 M2 Klasse B: 1. Pamir, st. A. Sche pers, 2. Esi-Tesi, st. W. A. Bos, 3. Peet, st. A. Marlet, 4. Wielewaal, st. B. Aten, 5. Si rocco, st. P. M. Fransen. Hoofdprijs: A. Schepers. B.M. Klasse: 1. Beneventurn II, st. R. Scholtens, 2. Mop, st. H. Bollemeyer, 3. Cily, st. H. Recourt. Regenboogklasse A: 1. De Swan, st. H. F. Zuiderbaan, 2. Hennie, st. M. Hendriks, 3. De Leede III, st. W. Z. van der Mey, 4. Holland II, st. F. P. Bos, 5. Waterrot, st. S. Kuipers. Totaal-uitslag: 1. W. Z. van der Mey, 2. H. F. Zuiderbaan. 12 Voetsjollenklasse A: 1. Ans, st. G. Landsman, 2. Zomerweelde, st. G. Karre man, 3. ïsis, st. J. W. v. d. Berg Jr., 4. Elf, st. E. de Visser, 5. Fox, st. C. H. Lekker- kerker. Hoofdprijs: G. Landsman. 12 Voetsjollenklasse B: 1. Dr. Knok, st. R. Kagchelland, 2. Spirit, st. W. Daniëls, 3. Sunny Side Up, st. J. Th. Leenen, 4 st. T. J. M. Touw, 5. Semar, st. K. Busse maker. 12 Voetsjollen C: 1. Fra Diavolo, st. W. Schippers, 2. Hazenwind, st. M. Zaayer, 3. Waterbaby, st. G. Key Jr., 4. Kruimeltje, st. N. A. de Joncheere, 5. Bor reltje, st. N. Ykema. WATERPOLO DE ZIJL I—S. Z. en P. C. I 4—2. Voor de tweede klasse der K. N. Z. B. speelde gisteravond De Zijl I tegen S. Z. en P. C. I uit Schoonhoven, waarbij de thuisclub na spannenden strijd met 42 wist te zegevieren en in puntenaantal nu teravond. Het begin is wat zenuwachtig van gelijk staat met haar tegenstander van gis- beide kanten en Key lost het eerste schot, dat. ver naast gaat. Een corner tegen S. Z. en P. C. wordt door de thuisclub niet be nut; en dan krijgen de gasten enkele, kan sen, totdat een schot tegen de paal een gevaarlijk oogenblik voor de Zijl te niet doet. Wanneer Key is opgezwommen komt hij dicht voor het doel maar kan niet meer schieten. Twee spelers moeten nu het wa ter uit totdat eindelijk P. Lut goed in schiet. In de laatste minuut weet S. Z. en P. C. een kleine onoplettendheid van de Zijl-achterhoede goed te benutten en de stand is gelijk (11). De tweede helft begint met heftige aan vallen der gasten, waarna P. Lut vrij komt en nogmaals zijn club de leiding geeft (21). Als dan opnieuw twee spelers het water uit moeten is het de links voor van S. Z. en P. C. die opnieuw gelijk weet te maken (22). Luide aangemoedigd komt de thuisclub fanatiek opzetten. Plots komt S. Z. en P. C. vrij maar weet ook deze kans niet te gebruiken. Goed samenspel der thuisclub brengt Key alleen voor het doel en onhoudbaar vliegt de bal ten derde male in de touwen (32). Na een achterwaartsch schot van P. Lut dat via de pjaal terugkomt blijft de thuis club sterker. Jammer genoeg gaan opnieuw twee spelers het water uit, maar dan weet P. Lut aan zijn bewaking te ontsnappen. Goed geeft Blansjaar aan hem over en met den stand 4—2 voor de Zijl kan de thuisclub verder spelen. Juist wanneer scheidsrechter G. v. d. Mark einde fluit schiet Blansjaar nog in, maar de stand blijft ongewijzigd en met 42 verkreeg de Zijl een juisten uitslag. DE ZIJL II—A. Z. EN P. C. II 0—0. Onder protest van de Zijl. Voor de resrve derde klasse speelde de thuisclub tegen A. Z. en P. C., maar veel spel is er niet te zien geweest. Nadat Geeve met een doorgeslagen bal had ge doelpunt moesgt hij voor het opstellen bin nen de 2 Meterlijn het water uit, waarna ook een A. Z. en P. C.-speler het water werd uitgezonden. Voor rust werd niet gedoelpunt. In de tweede helft speelde men weer op het laatst met vier tegen vier, zoodat ook hier, weer weinig kon gebeuren en het einde met denzelfden stand kwam. L.Z.C.—HAARLEM. Morgenavond te 8.15 uur wordt in de zweminrichting Poelmeer gespeeld de be langrijke waterpolo-wedstrijd L.Z.C.Haar lem, voor de le klasse van den K.N.Z.B. Hilversum II, 301 M. 8.00—9.15 KRO. 10.00 NCRV. 11.00 KRO. 2.00—11.30 NCRV. 8.009.15 en 10.00 Gaamofoonpl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Gramofoonpl. 11.30—12.00 Godsd. halfuur. 12.15 Gramofoonpl. en KRO-orkest. 2.00 Gramofoonpl. 4.00 Bijbellezing. 2.453.45 Orgelspel. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 De Gooilanders. 6.45 CNV-kwartiertje. 7.00 Berichten. 7.15 Gramofoonpl. 7.30 Causerie over Lichamelijke Oefening. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten A.N.P. 8.15 Haarlemsche orkestvereeniging m. m. v. solist. 9.15 Natuur-historische causerie. 9.45 Vervolg concert. 10.35 Berichten A.N.P. 10.4011.30 Gramofoonpl. Na afloop: Schriftlezing. Hilversum I, 1875 M. AVRO-Uitzending. 8.00 Orgelspel. 8.15 Gramofoonmuziek. 9.00 Ensemble Kroon. 10.00 Morgenwijding. Gramofoonmuziek. 10.30 Ensemble Kroon. 11.00 Het Omroeporkest. 12.30 Ensemble Farberow. 2.00 Orgelspel en zang 3.00 Gramofoonmuziek. 4.00 Voor zieken en ouden van dagen. 4.30 De Violiers. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Per fiets door Nederland. 7.20 Radiotooneel. 8.00 Berichten A.N.P. Mededeelingen. 8.10 Omroeporkest en soliste. 9.00 Voordracht. 9.20 Omroeporkest en soliste. 10.00 Causerie over de Vierdaagsche. 10.20 Dansmuziek. 11.00 Berichten A.N.P. 11.1012.00 Gramofoonmuziek. Droit wie h, 1500 M. 11.25 Orgelconcert. 12.20 BBC-Theaterorkest en solist. I.35 Yascha Krein's zigeunerorkest en so list. 2.20 Het Garrick-Theaterorkest. 3.20 R. Tapponnier en zijn orkest. 5.05 Het Harp-trio. 5.35 Oscar Rabin en zijn orkest. 6.50 Fred. Hartley's Novelty kwintet en zang. 7.35 Het BBC-Northern orkest. 8.20 Geraldo's orkest en solisten. 10.20 Korte kerkdienst. 10.40 Kamermuziek. II.35 Bram Martin en zijn Band. 11.5012.20 Dansmuziek. LAWNTENNIS AUSTRALIË WINT DE INTERZONE- FINALE OM DEN DAVIS-BEKER. Mc. Grath slaat Henkei in grootschen vorm. Australië heeft van Duitschland gewon nen, en verdiend gewonnen, want dat in valler Mc Grath zijn overwinning tegen Henkei volkomen verdiende, staat buiten alle twijfel. Zoo is dit dus de tweede groo- te tennis-teleurstelling voor Duitschland. Eerst kwam von Cramm's blessure in de finale van het Wimbledon-tournooi en |tiu heeft Mc Grath aan hoopvolle verwachtin gen een einde gemaakt. Na een uiterst spannenden strijd sloeg hy Duitschland's tweeden speler Henkei met 63, 57, 64, 64. Het tweede enkelspel tusschen Crawford en von Cram werd niet gespeeld, daar het zoo hevig begon te regenen, dat de leider van het Duitsche Davis-cup-team dr. Kleinschroth het beter oordeelde, de zen wedstrijd gewonnen te geven, zoodat de Australiërs met 41 wonnen. Zij heb ben zich daardoor in den Challengeround geplaatst, waarin Engeland den veel be geerden beker op 25, 27 en 28 Juli a.s. in Wimbledon zal verdedigen. Hoewel het weer, evenals gisteern, er dreigend uitzag, waren ^r toch zeker 5000 toeschouwers naar Wimbledon gekomen, om dezen strijd, die buitengewoon span nend en belangwekkend beloofde te wor den,, bij te wonen. Gelukkig begon het pas na den wedstrijd Mc. GrathHenkei te regenen, doch toen was het pleit reeds be slist. Henkei startte reeds dadelijk met prach tige, harde drives naar de zijlijnen en voordat Mc Grath het wist, had de Duit- scher zich een 3—0 voorsprong veroverd. Toen echter ontplooide de Australiër een spel, zoo brilliant en effectvol, dat Hen- kel's voorsprong spoedig in een achter stand werd omgezet. Hij wisselde listige lobs en di'opshots af, vuurde schitterende, minutieus geplaatste drives langs de zij lijnen af en gebruikte zijn wonderlijke, met twee handen geslagen backhand zoo uitmuntend, dat hij Henkei geen kans meer gaf. Zes games maakte de invaller voor Quist achter elkaar, waartegenover Henkei er geen enkele kon stellen. Met 63 won hy den set. In den tweeden set liep Henkei weer snel van stapel, met het gevolg, dat hij reeds vrij spoedig met 30 leidde. Tot 5—3 vergrootte hij zijn voorsprong. Met moeilijke slagen naar beide hoeken en Radio-Paris, 1648 M. 9.50 Orgelconcert. 10.20 Orkestconcert. 5.20 Radiotooneel. 8.20 Zang. 9.05 Radiotooneel. 10.05 Nationaal orkest. 11.5012.35 Populair concert. Keulen, 456 M. 8.20 Boerenkapel en vocaal-kwartet. 9.20 Fr. Hauck en W. Hasz met hun en sembles. 11.20 Ferdy Kaufmann's orkest en solis ten. 12.20 Het Omroeporkest. 2.20 Gevarieerd programma. 4.20 Fr. Hauck's orkest en solisten. 5.50 Zang en piano. 6.20 Blaasorkest en Omroepkleinorkest. 8.301.15 Zie Deutschlandsender. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gramofoonpl. 12.50 Kleinorkest. 1.30 Dansmuziek. 1.502.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Leharconcert. 6.20 Gramofoonpl. 8.20 Omroeporkest en solist. 10.3012.20 Dansmuziek. 484 M.: 12.20 Gramofoonmuziek. 12.50 Dansmuziek. 1.30 Kleinorkest. I.502.20 en 5.20 Gramofoonpl. 6.35 Salonorkest. 7.35 Gramofoonpl. 8.20 Symphonieconcert. 10.3011.20 Gramofoonpl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 Het Omroeporkest, koor en solisten. 10.35 Olympisch nieuws. II.201.15 Het Muenchener Omroepdans- orkest en gramofoonmuziek. Gemeentelijk Radio-Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. y.20 diversen. 10.20 Keulen. 12.05 Parijs R. 13.05 Brussel VI. 14.20 Keulen. 15.20 Parijs R. 16.20 Keulen. 22.20 Boedapest of diversen. 22.50 Deutschl.sender. 4e Programma. 8.00 Brussel VI. 9.20 Parijs R, 10.35 London Reg. 11.25 Droitwich. 15.20 London Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 diversen. 18.50 Droitwich. 21.50 London Reg. 22.20 Droitwich. (Wijzigingen voorbehouden). cMooêe uxtte tonclan. vlak langs de zijlijnen snorrende ballen haalde Mc Grath tot 55 op. Henkei ech ter wilde zich dezen set niet laten ontgaan, en slaagde er tenslotte in, ook de twee volgende games en daarmede den tweeden set met 75 te winnen. In den derden set was het weer Henkei, die de eerste game voor zich opeischte, doch weldra nam de Australiër de leiding over en won twee games. Mc Grath maakte er 32 van, doch bij 44 stond de Duit- scher weer gelijk. Mc. Grath legde er nu nog een extra-schepje op en heroverde weer de leiding met 54, waarna hij de laatste game op love won. Mc Grath buitte dezen materieelen, doch ook geestelijken voorsprong voortreffelijk uit. De Duitsche speler werd te voorzich tig. Hij durfde niet van de baseline te wij ken en Mc Grath maakte hiervan gebruik, om bij het net de moeilijkste ballen te ne men. Vóór Henkei het besefte, stond hij met 40 achter. Doch toen kwam de vorm bij den Duitscher plotseling weer terug. Zijn machtige canon-services misten haar uitwerking niet. Game na game herover de hij, en hij kwam zoowaar op 44, een prachtige prestatie. Mc. Grath begreep toen, dat hij alles op alles moest zetten, wilde hij zijn partij winnen. Zijn backhand plaatste de ballen in de uiterste hoeken van Henkel's speelhelft en zoo hard en zuiver waren deze ballen gespeeld, dat Henkei geen kans kreeg en de Australiër de laatste twee games won. Na den wedstrijd barstte de regenbui, die reeds gedurende de partij boven het veld had gehangen, in volle hevigheid los. Hierdoor en mede doordat von Cramm weer last had gekregen van zijn blessure, in de finale van het Wimbledon-tournooi opgeloopen, gaf de Duitsche leider, dr. Kleinschroth deze partij tegen Crawford gewonnen, zoodat Duitschland in de inter- zone-finale een 41 nederlaag leed. Na een half uur was het weer droog ge worden en Crawford speelde toen een wed strijd tegen den Duitscher Denker, welke echter geheel als exhibition was bedoeld. Denker weerde zich tamelijk goed, doch Crawford, die zijn ouden vorm schijnt tr hebben teruggevonden, won het 63 6— 6—4.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9