R.K. Begrafenisonderneming G.H.KLEINHANS GEMENGDE BERICHTEN SPORT WOENSDAG 22 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD PAG. 7 Eerste Leidsche BEVESTIGD 1882 w Pieter de la Courtstraal 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 DE BELASTING VAN DE DOODE HAND. Geen termen aanwezig om haar in te trekken, zegt minister. In een nota naar aanleiding van het eind verslag der Eerste Kamer over het ont werp van wet tot wijziging van de beper king van de schuldenaftrek voor de belas ting van de doode hand, zegt de minister, niet te kunnen toegeven, dat er gelijk een aantal leden -meende, termen aanwezig zouden zijn, om de belasting van de doode hand in te trekken. De resultaten der be lasting, die overigens niet zoover beneden hetgeen hij er zich van heeft voorgesteld zijn gebleven, zijn, nu de moeilijkheden aan de invoering verbonden, achter de rug zijn, in verhouding tot de perceptiekosten allerminst zoodanig, dat daardoor intrek king gerechtvaardigd zou zijn. Voorts is hem niet duidelijk, hoe eenige leden van oordeel kunnen zijn, dat hier een verzwaring der belasting wordt voor gesteld. Het is waar, dat de nieuwe rege ling in uitzonderingsgevallen tot hoogere belasting kan leiden, doch in de overgroote meerderheid der gevallen .waarvoor zij ge troffen wordt, zal zij vermindering van be lasting met zich brengen. INDIENSTSTELLING GEWENSCHT VAN JEUGDGEVANGENIS. Niet „zeer sterke toeneming" van jeugdige preventief gedetineerden. Op de vragen van het Kamerlid mej. Meijer betreffende jeugdige preventief ge detineerden, het plaatsen in huizen van be waring van onherroepelijk veroordeelde passanten en ingebruikstelling van de jeugdgevangenis te Zulphen heeft de mi nister van Justitie o.a. geantwoord, dat een onderzoek in de zeven voornaamste huizen van bewaring heeft uitgewezen, dat van een sterke toeneming van preventief gede tineerden in de bedoelde leeftijdsgroepen (beneden 25 en 18 jaar) niet kan worden gesproken. Door de overbezetting van de strafgevan genissen is in de laatste tijd in de huizen van bewaring het aantal plaatsen, ingeno men door onherroepelijk veroordeelde pas santen, iets toegenomen. Het is ook in verband met het toezicht zeer gewenscht, aldus de minister, dat het aantal der zich in gemeenschap bevindende jeugdige preventief gedetineerden zoo ge ring mogelijk zij. Van de preventief gedeti neerden van 18 en 25 jaar, op 25 Juni j.l. aanwezig in de zeven eerst-bedoelde ge stichten, was een zevende gedeelte, waar onder slechts een gedetineerde beneden achttien jaar, in de gemeenschap geplaatst. Wanneer plaatsing in de gemeenschap on vermijdelijk is, wordt zooveel mogelijk se lectie toegepast en scherp toezicht uitge oefend. Mocht het aantal jeugdige preventief ge detineerden onverhoopt blijven toenemen, dan zullen waar dit noodig blijkt bij zondere maatregelen met betrekking tot leiding en toezicht worden genomen. Ook naar het oordeel van den minister zou de indienststelling van de bijzondere strafgevangenis voor jonge mannen te Zut- phen zeer gewenscht zijn. De vraag of dit financieel mogelijk zal zijn, is nog in over weging. Tegen concentratie van jeugdige preven tief gedetineerden in bepaalde huizen van bewaring bestaat o.a. het bezwaar, dat daardoor een min of meer groot aantal jeugdige en andere preventief gedetineer den buiten het dadelijk bereik wordt ge bracht zoowel van de instrueerende auto riteiten en de op hen aangewezen reclas- seeringsinstellingen als van de familiele den. Intusschen blijft de aandacht van den minister er op gevestigd voor de bedoelde jeugdige gedetineerden ter plaatse hunner insluiting het noodige te doen. Pauselijke onderscheiding. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Ziekenhuis-stichting St .Jozef te Venlo is de secretaris-penningm., de heer Chr. Haffmans, benoemd tot ridder in de Orde van St. Gregorius den Groote. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTOR. Motorrijder ernstig gewond. Gisteravond te half 10 heeft op den Groesbeekschen weg te Nijmegen op het scherpe snijpunt PostwegGroenewoud- sche weg een ernstige botsing plaats gehad. De auto van den heer R. M. uit Roermond reed in de richting Groesbeeksche weg en kwam in botsing met den motorrijder N. v. d. W. uit Nijmegen. De motorrijder werd tegen den weg geslingerd en bleef met een gecompliceerde armbreuk en een diepe hoofdwonde op den weg liggen. Dr. Wolte ring oordeelde opname van v. d. W. in het Canisius-ziekenhuis noodzakelijk. Gisteravond verkeerde het slachtoffer in levensgevaar. De motor werd geheel ver nield. Tegen den autobestuurder werd pro ces-verbaal opgemaakt. LICHTMAST OMGEVALLEN. Arbeider verwond. Gistermiddag had een ernstig ongeluk plaats in de Tramstraat te Dongen. Ver schillende arbeiders van de lichtbedrijven, bijgestaan door tijdelijke krachten uit de werkverschaffing, waren bezig den voor de genoemde fabriek staanden lichtmast uit den grond te lichten door middel van een takel. Op onverklaarbare wijze is de licht mast plotseling losgeschoten en naar be neden gevalleh. De aan het einde van de mast staande arbeider, de 39-jarige B. Smans uit de Torenstraat te Dongen kon zich niet tijdig meer uit de voeten maken en kwam onder den zwaren ijzeren mast te recht. Met inwendige kneuzingen is de man opgenomen en naar het St. Elizabeth-zie- kenhuis vervoerd. Tevens bekwam Sm. een ernstige hoofdwonde, toen hij geraakt werd door een der isolatoren. Bij het genees kundig onderzoek in het ziekenhuis bleek, dat ondanks de inwendige kneuzingen het ongeval nog vrij goed is afgeloopen. Meer dan f7.500.000,be- talen Neêrlands fietsers elk Jaar aan rijwiel belasting. Daarvoor krijgen zij o.m. hun veilige rijwielpaden - speciaal voor hen aangelegd. Maar- waarom gebruiken zij ze dan niet? leder op zijn eigen weg! VOOR DEN FIETSER IS 'T FIETSPAD DE VEILIGE WEGI FELLE BOERDERIJBRAND TE TEGELEN. Twee kinderen bijtijds van den vuurdood gered. Maandagmiddag omstreeks half drie werd plotseling brand ontdekt in de boer derij „De Lings" te Tegelen, die bewoond wordt door den landbouwer Leendert van Wylick. De gealarmeerde brandweer was zeer spoedig ter plaatse, doch het vuur had zich in dien korten tijd reeds zoodanig uit gebreid, dat de boerderij reeds in lichter laaie stond. Het vuur vond gretig voedsel in den geweldigen voorraad hooi en stroo, welke in de schuren van de boerderij aan wezig was. Toen de brandweer, die onmid dellijk met enkele stralen water gaf, het vuur met kracht begon te bestrijden, had den de zolder en de sparren van het dak reeds vlam gevat. Dank zij het kordaat en deskundig optre den van de brandweermannen kon het woonhuis voor verwoesting gespaard blij ven. Men kon echter niet voorkomen, dat het veel waterschade leed en het dak ge deeltelijk verbrandde. De schuur en de stal lingen brandden echter geheel uit. Na an derhalf uur blusschen was de brandweer het vuur in zooverre meester, dat zij zich kon beperken tot het nablusschen van de smeulende hoopen hooi en stroo. De oorzaak van den brand is onbekend. De boerderij was verzekerd. Naar wij nog nader vernemen werd de brand het eerst ontdekt door een vrouw welke in de nabijheid op het veld werk zaam was en door de kinderen van den landbouwer. In allerijl werden toen nog twee kinderen van den landbouwer, welke in huis waren en te bed lagen, naar bene den gehaald. De brandweer, geassisteerd door toegeschoten burgers, heeft toen nog het meubilair en den verderen inventaris zooveel als mogelijk was uit- het branden de huis gehaald. VREEMDE BRAND IN WONING TE OSS Bewoners aan verhoor onderworpen. Gisteravond te- omstreeks half twaalf ont dekten buren, dat er rook kwam uit het huis, bewoond door de familie S., gelegen aan de Molenstraat te Gss. De buren gingen de bewoners waarschuwen. Toen zij wer den opengedaan bleek, dat een tafelkleed dat in de woonkamer op tafel lag, smeulde. Het vuur werd met vereende krachten spoedig gebluscht waarna de buren het huis verlieten. Ongeveer tien minuten later werd weder om in dezelfde woning brand ontdekt, thans op de bovenverdieping. De brandweer werd gewaarschuwd. Inmiddels hadden man schappen van de marechaussee den brand eveneens gezien. Zij slaagden er in, zonder dat groote schade werd aangericht, het vuur meester te worden. In verband met dezen brand zyn de heer S., zijn vrouw en dochter aan een verhoor onderworpen. JONGENS PLUNDEREN EEN MET CHOCOLADE BELADEN VRACHTAUTO. Aan de oevers van het Naardermeer werden de knapen gegrepen. Na een wilde achtervolging is men er gistermiddag in geslaagd drie jongens aan te houden, die uit een over den Rijksstraat- PATERLIJKE PASTERPRAAT. Onder bovenstaand hoofd komt in „De Sportkroniek" van Maandag 13 Juli 1938 volgend ongeteekend, dus blijkbaar van de redactie afkomstig, artikel voor: Een Roomsch-Katholieke voetbalvereen i- ging, de R. K. B.S.V. te Brunssum in Lim burg, heeft dezer dagen haar derde lustrum gevierd. Overeenkomstig het confessioneel karakter van de vereeniging is dit jubileum ook kerkelijk gevierd. Daarover schrijft de „Limb. Koerier": „Pater Dr. Ritzen O.F.M., uit Heerlen, hield in alle H. Missen een predicatie over de R. K. sport. Hij herinnerde aan het woord door het Doorluchtig Episcopaat, waarbij voor ieder katholiek als plicht is voorgeschreven, de katholieke sport niet alleen een warm hart toe te dragen, doch ze ook metterdaad te steunen. Hij waarschuw de vooral niet langer door bijdrage en lid maatschap steunpilaren te blijven der neu trale sportbeweging, die hij een gevaar noemde voor de volksziel, een gevaar voor het geloof, een gevaar ook voor de alge- meene zedelijkheid onzer jeugd". Een deerniswekkend geval! Niet dat deze pater zijn schaapkens op het harte bindt zich ook op sportgebied slechts Roomsch- Katholiek te organiseeren; ook niet, dat hij ze waarschuwde vooral niet langer steun pilaren te blijven der neutrale sportbewe ging. Dat alles is zijn goed recht. Maar wel deerniswekkend is het, dat deze priester „in alle H.H. Missen" van zijn gees telijke hoogte neerploft in een poel van las ter en verdachtmaking door de neutraal ge organiseerde sport te kenschetsen als een gevaar voor de volksziel, een gevaar ook voor de algemeene zedelijkheid der jeugd. De neutrale sportbeweging wordt door deze beleedigende kwalificaties niet ge deerd en wel geen neutrale sportbond zal er toe overgaan tegen dezen pater eenige actie te beginnen op grond van de sedert kort in ons strafwetboek opgenomen bepaling, welke het beleedigen van een groep der be volking strafbaar stelt. Slechts de Roomsch-Katholieke sportbe weging wordt door zulke beleedigende pre- dicaties geschaad. Ten eerste, omdat ze averechts werkt en naar ons gebleken is verontwaardiging wekt in eigen Roomsch- Katholieken kring. Ten tweede, omdat deze lasterpraat niet bevorderlijk is aan de po ging, die dezer dagen door de R. K. voetbal organisatie opnieuw gedaan is om door den K.N.V.B. op eenigerlei wijze te worden er kend. Toenadering zoeken en lasteren gaan kwalijk samen. Ook diegenen onder de lei ders van het neutrale voetbal, die bereid zouden zijn om de R. K. voetbal-organisatie door een erkenningsovereenkomst in het ge organiseerde voetbal op te nemen zonder aan hun autonomie in eigen kring ook maar iets te kort te willen doen, zullen zich nog wel eens daarover bedenken. Er is im mers niet slechts rekening te houden met wat de officieele leiders van het R. K. voet bal willen, maar ook met hetgeen een figuur als pater dr. Ritzen zegt. De „Sport Illustratie" zond de „Sportkro niek" naar pater dr. Ritzen van de R.K. H.B.S. te Heerlen die verzocht het volgende op te nemen. Wat de Paterlijke Lasteraar antwoordt. Op 28 Juni hield ondergeteekende vier predikaties in Brunssum over R. K. sport. weg te Naarden rijdenden vrachtauto eeni ge doozen bonbons en chocolade hadden gestolen, meldt de „Tel." De chauffeur van den vrachtauto werd door een wielrijder gewaarschuwd, dat de drie jongens met doozen beladen achter van zijn wagen waren afgesprongen. Inder daad zag de chauffeur hen door de weilan den de vlucht nemen en onmiddellijk zette hij, later geassisteerd door militaire politic de achtervolging in. Na een wilden ren konden de knapen aan de oevers van het Naardermeer worden gegrepen, juist toen zij zich tusschen het riet wilden verbergen. Him zakken puilden uit van de bonbons en de chocoladeflikken; een hunner had nog een doos in de hand. Overgebracht naar het politiebureau te Naarden bleken twee van de zestien- k ze ventien-jarige jongelieden te Amsterdam woonachtig reeds in de annalen van de misdaad vermeld te staan, zoodat waar schijnlijk niet overmatige snoeplust, doch diefstal de drijfveer is geweest. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden ge steld. Inmiddels speelde zich op den rijksweg een voorval af, waarbij iemand wel wat al te zeer op zijn eigendom gesteld bleek te zijn. De chauffeur van een veewagen moest plotseling uitwijken voor een motorrijder, waardoor zijn overigens nogal wrakke wa gen kantelde en de varkens en schapen ont snapten. Ten einde ongelukken op den drukken weg te vermijden, dreven de chauffeur en eenige automobilisten de dieren een wei land op, in afwachting van het oogenblik, waarop de wagen zou zijn opgelapt. Toen de man zijn vee weer wilde verzamelen, had de boer-eigenaar van het weideveld de beesten achter de hekken gedreven. Hij weigerde deze te openen voordat hij tien gulden zou krijgen ter vergoeding van het gras, waaraan de beesten zich te goed had den gedaan. De chauffeur heeft de som voor dezen maaltijd ten slotte betaald. DE FRAUDE BIJ HET PLAATSELIJK CRISISCOMITE TE VLISSINGEN. De heer W., administrateur van het bu reau voor sociale zaken en leider van maat schappelijk hulpbetoon te Wissingen, is gis teravond gearresteerd. Hij is hedenmorgen voor de justitie te Middelburg voorgeleid. De Limburger Koerier bracht 'n verslag, dat onder andere meldde: „Hij waarschuwde, vooral niet langer door bijdrage en lidmaatschap steunpilaren te blijven der neutrale sportbeweging, die hij een gevaar noemde voor de volksziel, een gevaar voor het geloof, een gevaar ook voor de algemeene zedelijkheid onzer jeugd". Zooeven nu zendt men mij een nummer van de Sportkroniek toe, 't orgaan van den K.N.V.B. en ik vind er 'n artikel in „Pater lijke Lasterpraat"; en wel naar aanleiding van dit verslagje in de Limburger Koerier. Niet erg snugger van dien „Lasterpraat"- inzender, niet snugger en niet voorzichtig! 'n Verslag is 'n verslag: dit wil zeggen, 't moet kort en bondig zijn en.... daardoor dreigt altijd 'n gevaar voor mindere nauw keurigheid. Dat weet iedereen. Ook de „Las- terpraaf-schrijver had daaraan moeten denken. Maar toch hindert 't toevallig dezen keer weinig of niet, dat de verslaggever zich zoo kort uitdrukt! 't Is in beknopten vorm uitgedrukt, wat iedereen kan lezen in 't Mandement over de sportbeweging, door 't volledige Episco paat op 15 Juli 1933 onderteekend. Daarin wordt gewezen „op de zeer nadeelige ge volgen voor geloof en zeden, waaraan onze katholieke jonge mannen in de neutrale sportbeweging worden blootgesteld". (Zie den oorspronkelijken tekst!) 1). LET WEL: Onze bisschoppen spreken tot katholieken en waarschuwen hen voor de gevaren, die hen als katholieken in zooge naamd neutrale organisaties bedreigen. Het „Mandement" noemt enkele van die „groote gevaren" op, onder andere Misverzuim op Zondag, gevaar voor gemengde-verkeering, 't neutrale, om niet te zeggen godsdienst loze milieu, 't los-zijn van iedere geeste lijke leiding; 't gevaar, om straks misschien vijandig tegenover hun priesters te komen staan, 't minder geschikte milieu ook voor principieele R. K. opvoeding In dezen zin nu zyn de woorden van 't Limburger Koerier-verslag juist, namelijk de gevaren zijn er voor de volksziel van 't R. K. volk, voor 't R. K. geloof en voor de zedelijkheid in 't algemeen verstaan van de R. K. jeugd. Ook ik sprak tot katholieken over hun R. K. plichten. En evenmin ais de bisschop pen heeft 'n R. K. priester, die tot zijn volk spreekt, daarbij de bedoeling anderen, bij voorbeeld de afzonderlijke leden van 'n neu trale organisatie, te beleedigen; wel kan hij den R. K. leden van dergelijke clubs hun ongehoorzaamheid aan 't kerkelijk gezag verwijten. Kortom we zijn met onzen zoogenaamden „lasterpraat" in eerbiedwaardig gezelschap! Verder, er blijven gevaren voor de R. K. jeugd, ook al zijn de niet-kathoüeke mede leden hoogstaande menschen, die het goed imeenen; onder andere reeds door het ver bergen en verdoezelen van de eigen begin selen. Het aantal slappen, halfslachtigen en lauwen wordt er maar grooter door Ten slotte leert de ervaring en ook de ibisschopper wijzen er op in een ander Man dement (van 1 Februari 1933) dat neutrali teit wel in theorie, maar zelden of niet in de praktijk bestaat enveelal beter als „zoogenaamd" wordt aangeduid. Heerlen, 17 Juli '36. p. fr. R. RITZEN, O.F.M. De redactie van de „Sport Illustratie" voegt hieraan nog het volgende toe: Wij zouden het artikel met den groven toon van de „Sportkroniek" nu verder kun nen laten voor wat het is, ware het niet, dat er nog een onjuistheid in geschreven wordt. En wel deze dat. „Deze lasterpraat niet be vorderlijke is aan de poging, die dezer dagen door de R. K. voetbalorganisatie opnieuw gedaan is om door den K.N.V.B. op eeniger lei wijze te worden erkend". De R. K. Voetbalorganisatie heeft niet aan den K.N.V.B. gevraagd te worden er kend. Wat de R. K. Federatie van Voetbalbon den wel gedaan heeft? In het belang van de voetbalsport in het algemeen, de K.N.V.B. samenwerking aan geboden om aan tal van mistoestanden zoo als die momenteel bestaan een einde te ma ken. En zij heeft zich zélfs bereid verklaard de gevolgen van samenwerking te aanvaar den die voor den K.N.V.B. voortvloeien uit het lidmaatschap van de F.I.F.A. De vroegere Federatie-voorzitter heeft herhaaldelijk gezegd, dat de R.K.F. tot er kenning bereid was om tot de aangeboden samenwerking te komen! Dat is heel iets anders dan om erkenning vragen. Het heele geval heeft echter blijkbaar een andere oorzaak. Het artikel over den pater- lyken lasteraar moest dienen om het be- richt in de volgende „Sportkroniek" voor de voorstanders van een contract in den K.N.V.B. meer aanvaardbaar te maken! Men zal weten, dat in de „Sportkroniek" van Donderdag j.l. is aangekondigd, dat het bestuur van den K.N.V.B., de door de R.K.F. aangeboden samenwerking niet alleen bot weg weigert maar ook aan de erkende bon den, die nu nog een contract hebben loopen met bij de R.K.F. aangesloten bonden, ver biedt in de toekomst dergelijke overeen komsten te continueeren. Men leze in het artikel eens volgenden zin na: „Ook diegenen onder de leiders van het neutrale voetbal, die bereid zouden zijn om de R. K. voetbalorganisatie door een erken ningsovereenkomst in het geox-ganiseerde voetbal op te nemen zonder aan hun auto nomie in eigen kring ook maar iets te kort te willen doen, zullen zich nu nog wel eens daarover bedenken!" Is het niet duidelijk? Als men een hond wil slaan kan men licht een stok vinden. WANDELSPORT De internat vierdaagsche afstandsmarschen. De eerste marschdag 3713 wandelaars op stap. Slechts vier uitvallers. Men meldt ons uit Nijmegen d.d. giste ren: Het is vier uur in den morgen en nog half donker. In de kazerne van de koloniale reserve en in het tentenkamp daarachter heerscht echter al reeds groote bedrijvig heid. Men springt daar uit de bedden, gaat naar de waschlokalen en daarna naar de eetzalen om een uurtje later marsch-bereid te zijn voor den eersten dag. Echter niet alleen in de kazerne is men vroeg op, doch ook daarbuiten en als om even over vijver de eerste tippelaars de poort uitgaan om hun 55 K.M. voor de eerste maal af te gaan leggen, is het al flink druk langs den weg en wenscht men den loopers een genoeglijken dag en veel succes toe. Deze uittocht blijft aanhouden tot zeven uur en dan blijkt, dat voor den eersten dag 3713 wandelaars op pad zijn gegaan, om respectievelijk hun 55. 50, 40 of 30 K.M. af te leggen. Volgens de officieele cijfers waren er 3884 inschrijvingen, waarvan gisteren zich 161 niet aangemeld hadden, terwijl er van morgen nog 12 verstek hadden laten gaan. Op pad. De groote trek is begonnen. In den koelen ochtend is het leger van tippelaars uitge rukt, allen opgewekt van zin. Reeds in de verte hoort men ze aanko men, want telkens klinkt het tromgerof fel van de velschillende burgergroepen en de militaire detachementen. Zooals altijd trekt het corps mariniers en het detache ment van de koloniale reserve weer ieders belangstelling. Het is een prachtig gezicht hen voorbij te zien trekken, doch ook de verschillende politiecorpsen, burgerwachten en marechaussee hebben de volle aandacht van het publiek. Overal waar gepasseerd wordt, leeft men weer met de deelnemers mee. Water is overal in overvloed te krij gen en er zijn zelfs enthousiaste wandel sportliefhebbers, die thee of limonade aan bieden. Ook verschillende firma's zijn weer langs den weg aanwezig om hartverster kingen of poeder of zalf voor de voeten aan de deelnemers te verstrekken. De route voerde vandaag door de bos- schen bij Berg en Dal en Groesbeek naar den Piasmolen, om vandaar verder door de wei- en bouwlanden van de Maasstreek te gaan. Aanvankelijk voorspelde een buiige hemel niet veel goeds, doch gelukkig was Pluvius den deelnemers gunstig gezind en daar een frisch windje er voor zorgde, dat het niet al te warm werd, kon gezegd wor den, dat het ideaal wandelweer was. Bij den Molenhoek. Het mooiste punt om de deelnemers voor bij te zien trekken was de Molenhoek bij Mook. Hier was het knooppunt en kon men alle deelnemers van de verschillende rou tes voorbij zien komen. Het was hier dan ook zeer druk, doch een groot aantal politie mannen was in de weer om alles te regelen en zij kweten zich op voortreffelijke wijze van hun taak, hetgeen lang niet gemakke lijk was op een zoo drukken verkeersweg als die van NijmegenVenlo is. Bij den Molenhoek gaven o.a. ook blijk van belangstelling de commandant van de tweede divisie, generaal Sillevis en ir. Go- ver, kapitein van den generalen staf. Dank zij het koele weer kon er over het algemeen flink getippeld worden en de deelnemers kwamen dan ook al reeds vroeg binnen. De kapel van de Kon. Marine maakte het den deelnemers de laatste paar kilo meters gezellig en onder het spelen van vroolijke wysjes ging men steeds de wan delaars tegemoet. De eerste dag is een ware succesdag ge worden .en toen des avonds alle officieele gegevens binnen waren bleek, dat er slechts vier uitvallers waren. 1) Verkrijgbaar: N.V. Gooi en Sticht, Hil versum. (Reeks G. en S. No. 8) en bij de R.K.F. U hebt nog geen enkele haas geschoten, baron! Ach hoe moet je die snertdiertjes ook raken, als je gewend bent op olifan ten te paffen in Indië..!

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7