MAANDAG 20 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 3 eerste plechtige m. mis van father b. verhoef. Gistermorgen heeft in de Hartebrugkerk de weleerw. Father B. Verhoef, van de con gregatie van Mill Hill, zoon dezer parochie, zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen. Vol bloemen en stralend van licht had het priesterkoor een waarlijk feestelijk aan zien. De belangstelling der parochianen was zeer groot, zoodat de kerk geheel ge vuld was. Op het priesterkoor hadden alle parochie geestelijken plaats genomen alsmede Pater B. de Goede O.F.M., Father Simons van Mill Hill, de weleerw. heer L. v. d. Boog, die onlangs zijn plechtige Eerste H. Mis in dezelfde kerk heeft opgedragen, en Father Juffermans van het Studiehuis te Hoorn. Om half elf ving het plechtig Misoffer aan. Begeleid door de assisteerende geeste lijkheid kwam de neomyst achter in het kerkgebouw binnen om door de dichte rijen der geloovigen naar het altaar op te gaan. De neomyst werd geassisteerd door den Zeereerw. Pater Pastoor R. Smitz O.F.M. als presbyter-assistens, den weleerw. Pater J. Joma O.F.M., oud-kapelaan der parochie, als diaken, den weleerw. Father L. Korte- kaas, neef van den neomyst, als subdiaken, en door den eerw. Father P. Brinkman, stu dent van Mill Hill als ceremoniarius. Als cantores hadden de weleerw. Paters E. v. d. Snoek en D. van Galen, Kapelaans der parochie, op het priesterkoor plaats geno men. Door het zangkoor werd de 4-stemmige Mis in honorem Sancti Frederici van Jos. Gruber uitgevoerd, nadat vooraf bij het binnenkomen van den neomyst een twee stemmig Veni Creator was gezongen. De feestpredicatie werd gehouden door den Zeereerw. Pater Pastoor S. Smitz O.F.M., die allereerst gewaagde van dezen f eestelij ken dag, waarop de neomyst te midden van zijn ouders en familieleden in zijn eigen parochiekerk zijn eerste plechtige H. Mis aan God mocht opdragen. Hierna schetste Pastoor Smits, uitgaande van de liturgische gewaden, waarmee de neomyst bij zijn H. Priesterwijding was bekleed, de deugden die den priester sieren moeten en de genaden, welke hij bij de H. Wijding ontvangt. Vervolgens schetste Pastoor Smitz de grpote macht des Priesters. Er is slechts een naam, die ten volle deze hooge macht kan uitdrukken. Het is de naam: alter Christus. De priester is een andere Chris tus. De priester leeraart en verlicht de dwa- 1 enden, hij brengt de geloovigen tot den bron van het licht, hij zegent en roept Gods zegen over allen af. De priester spreekt waar zielesmarten zijn en waar getroost moet worden. Daar spreekt de priester en zijn woord herstelt den geval len mensch op den weg der gerechtigheid. Nog grooter is zijn macht, hij staat voor het altaar en op zijn woord daalt God Zelf neder. Grooter dan de macht der engelen is de macht der Priesters. Schooner dan hun kroon is de Priesterkroon. De Pastoor wenschte tenslotte de ouders van den neomyst geluk; moögt gij nog lang van zijn priesterlijken arbeid in de Missie getuigen zijn, aldus de feestredenaar. Den neomyst toesprekend, herinnerde de Pastoor aan de liefde en zorgen'zijner ouders. Bid voor hen, bid voor ons allan, smeek over ons Gods rijken zegen af. Hier na noodigde de Pastoor den jongen priester 'uit de offerande op te dragen. Vervolgens werd de H. Mis door den neomyst voortgezet, waaronder hij aan zijn ouders en familieleden de H. Communie uitreikte. Met het jubilate Deo van Niblinger werd de treffende plechtigheid gesloten. Des middags van half drie tot vier uur hield de neomyst een receptie, waar tal van parochianen hun gelukwenschen kwa men aanbieden. Des avonds om 7 uur celebreerde de neo myst een plechtig Lof van dankbaarheid met assistentie van den weleerw. Pater E. v. d. Snoek O.F.M. als diaken en den wel eerw. Father P. de Groot van Mill Hill als sub-diaken. Cantores waren de weleerw. Father L. Kortekaas en Pater J. Menken. Na het Magnificat werd door het zang koor een meerstemmig Te Deum gezongen, waarna met den zegen met het Allerheilig ste door den neomyst het plechtig Lof en tevens dezen plechtigen dag besloten werd. OVERWEG-MISERE. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur be merkte men aan het station alhier dat trein 1708 uit Den Haag een warm geloopen as had gekregen. De trein kwam tot stilstand juist voor den gesloten overweg. Het duurde ruim 20 minuten voordat het warmgeloopen rijtuig uit den trein verwij derd was. Al dien tijd bleven de overwëg- boomen gesloten, waardoor een emsitge verkeersstremming ontstond. Een onafzien bare file van auto's stonden te wachten. Het tramverkeer ondervond ernstige stagnatie, vooral de H. T. M. had hiervan hinder. Eindelijk na meer dan twintig mi nuten gingen de afsluitboomen weer om hoog en kon een onafzienbare rij auto's aan weerszijden, als een karavaan verder trekken. Door de politie alhier is aa.ngehouden de 25-jarige A. v. d. L., zonder beroep, wiens aanhouding door de politie te Eind hoven per radio was verzocht. v. d. L. was ontsnapt uit het Rijkskrank zinnigengesticht te Woensel. Hij is door de Leidsche politie daarheen teruggebracht. Aan de Middelbare Technische School te Haarlem zijn geslaagd in de afd. bouwkun de K. Zijlstra; in de afd. weg- en water bouwkunde A. Dubbeldam, B. W. A. Kriek; in de afd. werktuigbouwkunde I. Reyne- veld. JONGEN MET ZIJN ARM TUSSCHEN EEN SCHAAFMACHINE. Een arm afgesneden. Hedenmiddag heeft in de timmerlieden- afdeeling van de Leidsche Ambachtsschool een ernstig ongeluk plaats gehad. De 15- jarige L. Guley, een weesjongen van het weeshuis op de Hooglandsch'e Kerkgracht, werkte met een anderen jongen aan de Vandikteband. Dit is een schaafbank, die het hout op dikte schaaft en bestaat uit een draaiende as met 4 messen. Deze machine wordt steeds met twee jongens bediend, waarvan een vóói^ en één achter de machine staat. L. G. is daar bij plotseling met zijn arm tusschen de messen geraakt, waarbij zijn arm tusschen pols en elleboog werd afgesneden. Hij werd direct naar het Academisch Zieken huis overgebracht. Later heeft hij zelf verklaard, dat zijn maat, die mede cte machine bediende hier aan geen schuld heeft. Hij verklaarde plotseling onwel te zijn geworden en voor over te zijn gevallen. De messen grepen toen zijn mouw en trokken zijn arm mee In de machine mqt het vermelde noodlot tige gevolg. In het Acad. Ziekenhuis is aanstond operatief ingegrepen. EXCURSIE. R.K. Handels-, Kantoor- en Winkel bedienden. Voor heel wat leden schijnt de excursie naar Rhenen en schitterende omgeving met bezoek aan Ouwenhand's Dierenpark en verdere bezienwaardigheden zeer- aantrek kelijk te zijn. Overigens zeer begrijpelijk! Het reizen in gezelschapsverband neemt zeer toe en schept voor hen die eenzelfde beroep uitoefenen, eenzelfde ideaal na streven het prettige gevoel van collegiali teit en saamhoorigheid. Vandaar ook, dat al onze vorige excursies op groote belangstelling mochten rekenen, een belangstelling, welke steeds toe nam en naar wij hopen, ook toe zal blijven nemen Dat de excursie-commissie hiervan over tuigd is, blijkt wel uit het feit, dat zij, on danks den weinigen tijd van voorbereiding, een dergelijke tocht durft te organiseeren. Het bestuur wekt dan ook alle leden op, die tot nu toe him bericht van deelname „nog niet hebben ingezonden, dit zoo spoe dig mogelijk te doen, in ieder geval vóór of op 22 Juli a.s., aan de collega's A. P. v. d. Kamp, Zeemanslaan 31 en A. J. v. Dam, Oude Vest 85. Collega's, comfortabele auto-cars, pret tige route, gezellige pick-nick in 't Gooi, bezoek aan Rhenen en Ouwenhand's Die renpark, dus een leuke niet te vergeten vacantiedag tegen minimum kosten. Geeft u nu op! Het bestuur Afd. Leiden H. K .W. K. J. M. V. „ST. PETER KANIS". Ons Polo-zevental zal morgen, Dinsdag avond te acht uur te Sassenheim een water polo-wedstrijd spelen tegen een zevental van de zwemclub aldaar. Het vertrek van de spelers en de suppor ters vindt plaats te kwart over zeven van af het begin der Haarlemmertrekvaart. Dus morgen alle K.J.M.V.-ers op fiets naar het groote K.J.M.V.-waterfestijn. Komt allen ons zevental aanmoedigen bij hun kikvorschensprongen in de Sassen- heimsche sloot. Ons ontwerp winterprogramma is gereed. De maand September zal geheel gewijd worden aan de propaganda, onder het motto „De Bisschop roept de Jongeren". Als goed K.J.M.V.-er helpt U ons toch al len bij deze actie? Het bestuur. Nijverheidsonderwijs. Voor de Rijkscommissie zijn aan de R. K. Vakschool hier ter stede geslaagd voor de akte N VII de dames: M. Bouter, Leiden, D. Schutter en N. M. Veenstra, Amersfoort. Geslaagd voor de akte N VIII: Mej. J. W. Visser, Leiden. Voor het Staatsexamen nuttig handwer ken zijn te Amsterdam geslaagd de dames- A. Trel, C. v. Haasteren en A. Pellekoorne, alhier, en T. Schouten, Zoeterwoude. Voor hét MULO-examen diploma A is te den Haag geslaagd P. J. Koole, alhier. Voor het Mulo-diploma A is geslaagd P. J. Koole. Mej. dra. Wiselius alhier is benoemd tot assistente van dr. Aschnes uit Weenen, die de leiding zal hebben van het te stichten Kuuroord der N.V. Bad- en Kuuroord de Zwaluwenberg te Hilversum. Wegens vertrek uit Leiden van den heer C. W. van Santen is het secretaris-penning meesterschap van de contact-commissie van organisaties op nationalen grondslag te Leiden, voorloopig overgedragen aan den heer J. Mulder, Steenschuur 16. De Nederlandsche Amusements Club heeft gisteren een boottocht gehouden met de Burg. Gaarland I, waaraan weid deel genomen door leden, ouders en vele stad- genooten. De tocht ging over de Kagermeren langs Schiphol naar Amsterdam. In Amsterdam werd een bezoek gebracht aan het Rosa rium in het Vondelpark en een rondwande ling gemaakt door de stad. De Leidsche Geitenfokkersvereeniging heeft j.l. Zaterdag haar fokstation officieel in gebruik genomen. De voorzitter, de heer Jaak, sprak een kort woord. Hij begon met alle aanwezigen van harte welkom te hee- ten en deelde mede, dat bericht van ver hindering was ingekomen van het dag. bestuur der stad. Het verheugde spreker, dat velen van hun belangstelling deden blij ken, zoo o.a de oud-wethouder Mr. Romijn, de heeren' reedsleden Bergers en Würtz, de heer en mevrouw Duval, de heer Mennes, tal van afgevaardigden van zustervereer^i- gingen. De heer Jaak zette vervolgens uiteen het doel van dit station. Gezonde dieren worden opgekweekt. Mocht er een ziek dier komen' dan wordt het daar verzorgd. De heer J. M. v. d. Moolen sprak daarna een paar woorden. Spr. wees erop, dat dit de kroon was van zijn werk van 23 jaar. Hij hoopte, dat door de oprichting van deze stal elk lid der L.G.V. in het bezit komt van een prima melkgeit. Na hem trad de voorzitter van den Poli tiebond voor dierenbescherming naar voren met een hartelijk compliment aan de L.G.V. Spr.'s organisatie heeft veel sym pathie voor de L.G.V., omdat men er steeds op uit is de dieren goed te behandelen. Ook de heer Romijn sprak nog een kort woord. Hierna gingen de aanwezigen de stal bezichtigen. Men was er eenstemmig vol lof over deze aanwinst voor Leiden. De L.G.V. is een mooie inrichting rijker ge worden, welke getuigt van durf en onder nemingsgeest. RECHTZAKEN KANTONGERECHT TE LEIDEN. MARGARINE VERVALSCHT. Eisch in totaal ƒ3000 boete en 6 weken hechtenis. Voor den plaatsvervangend kantonrechter mr. Vos hadden zich hedenmorgen te ver antwoorden drie margarine-fabrikanten, allen woonachtig te Leiden. Aan allen was ten laste gelegd het ver- valschen van margarine, terwijl aan een hunner bovendien ten laste was gelegd het verhandelen en het afleveren van deze margarine. Verdachten gingen als volgt te werk. Van een bekende fabriek van margarine (de Unielever fabriek) werd een hoeveelheid boter (magarine) betrokken. Deze marga rine werd thuis ontdaan van de verpak king waarna zij werd vermengd met an dere bestanddeelen zooals slaolie, vet, wa ter en kleursel. Dti mengsel werd daarna weer in het oorspronkelijke wikkel of ver pakking gedaan en in den handel gebracht, terwijl de andere margarine, die men door het mengen overhield, in vervalschte wik kels werd verpakt en in den handel ge bracht. Op 24 April hadden een aantal ambtenaren der crisiszuivelwet een inval gedaan in het huis van de verdachten. Aangetroffen werd een volledige installa tie voor het mengen der margarine. De betrokken ambtenaren werden thans als getuigen gehoord. Hun verklaringen waren ongeveer gelijkluidend en kwamen hierop neer: Men had de auto van de verdachten zien staan voor een perceel alwaar de marga rine, naar later bleek, werd vervalscht. Een der verdachten had men een aantal doozen in zien laden. De ambtenaren wa ren de auto gevolgd naar het adres waar de margarine werd afgeleverd. Vervolgens waren zij teruggegaan naar het perceel van de verdachten en hadden toegang ver zocht. Dit was hun geweigerd. Een van hen was over de muur van den achter het huis gelegen tuin geklommen en had alzoo zijn collega's binnengelaten. In de keuken van het huis werd aangetroffen een kluit mar garine van 65 K.G. die juist door een der verdachten werd verwerkt. Verder een kuip, een teil en partij blanco wikkels en andere ingrediënten. Alles was in beslag genomen. Ook werd nog als getuige ge hoord zekere S., die de margarine van de verdachten had betrokken maar niet be ter wist of alles was in orde, waarmede hij bedoelde, dat hij veronderstelde, dat de margarine van de fabriek was die op de doozen of wikkels stond. Een der verdachten wond zich er op en wel zoo dat hij uit de zaal verwijderd moest worden. Daarvoor had hij nog ver klaard, dat het product wat hij verkocht soms beter was dan het oorspronkelijke. De ambtenaar van het Ó.M., waargeno men door mr. Hollander, zeide in zijn re quisitoir dat het knoeien met margarine reeds ruim 2 jaar door de bedoelde fabri kanten wordt bedreven. Er is in die afge- loopen 2 jaar reeds 1500 aan verschillende boeten betaald; voor spr. 'n teeken, dat er een groote winst op het vervalschte meng sel werd behaald. Het ergste vindt de amb tenaar echter dat de gemengde margarine weer gedeeltelijk in dezelfde wikkels werd verpakt. De menschen die dit mengsel kochten dachten niet beter te weten of het was een gegarandeerd fabrieksmerk. De groote winst die bereikt werd zat in de producten, die er door hem doorheen gewerkt werden. De verdachte J. M. blijkt niet erg gevoelig voor groote geldboeten. Daarom zal hij nu anders aangepakt moeten worden. Spreker Iheeft aan hem drie feiten ten laste gelegd. Het eerste feit, het fabriceeren van de mar garine, vindt spr. het zwaarste. Voor dit feit is de eisch zes weken hechtenis. Voor het tweede feit, het verhandelen der mar garine, is de eisch 1000 boete subs. 3 maanden hechtenis en voor de derde ten laste legging, het afleveren der margarine, is de eisch 500 subs. 1 maand hechtenis. Voor A. L. M., die een ondergeschikte rol heeft gespeeld, is de eisch 500 subs. 1 maand, maar voor P.( M., de leider der fa bricage, is de eisch weer 1000 subs. 3 maanden. Alles met verbeurd verklaring van de inbeslag genomen materialen maar met teruggave van de inbeslag genomen auto. Uitspraak over 8 dagen. LAATSTE BERICHTEN DE GRONDWETSHERZIENING. Naar wij vernemen is het advies van den Raad van State over de voorstelling tot grondwetsherziening de vorige week Dinsdag in den ministerraad behandeld. Naar aanleiding daarvan worden nog en kele technische wijzigingen in de voorstel len aangebracht. Mede in verband met het vertrek van H. M. dé Koningin naar het buitenland is de indiening van de voorstellen tot grond wetsherziening eerst in den loop van de volgende maarjd te verwachten. BOTSING TUSSCHEN AUTO EN MOTORRIJWIEL. In den af geloopen nacht zijn op den Val- ktnburgerweg onder Kunrade, gemeente Voerendaal, een auto en een motor, be stuurd door den heer Heynen uit Huls berg, met elkaar in botsing gekomen. Het motorrijwiel werd geheel vernield, terwijl de auto aan de voorzijde beschadigd werd. De motorrijder Heynen werd in ernstigen toestand naar het St. Joseph-ziekenhuis te Heerlen vervoerd, waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Zijn toestand is redelijk. De inzittenden van de auto ble ven ongedeerd. GROOTE BRAND TE ALMELO. Twee winkelhuizen uitgebrand. Hedenmorgen om half zes heeft een ern stige brand gewoed in die Grootestraat te Almelo, waardoor twee winkelhuizen in de asch werden gelegd, terwijl een derde win kelhuis groote waterschade bekwam. De brand ontstond in de drogisterij van de weduwe B. ten Bruggencate. Het vuur werd ontdekt door een 73-jarige dame, die naast de drogisterij woont. Zij waarschuw de de brandweer, die spoedig ter plaatse was. Het vuur werd krachtig aangetast doch men kon niet verhinderen, dat de dro gisterij uitbrandde. Het vuur sloeg over naar de naast de drogisterij gelegen kap perszaak van den heer J. Smits en ook hier kon de brandweer weinig tegen de vuur zee uitrichten, zoodat ook deze zaak een prooi der vlammen werd. Een derde per ceel, waarin gevestigd was de sanitair-win- kel van den heer Wes tl and, en naar welk perceel het vuur dreigde over te slaan, wist men te behouden. Het pand kreeg echter enorme waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend. De schade, welke vele duizenden guldens bedraagt, wordt door verzekering gedekt. DE NIEUWE SPOORBRUG OVER HET KANAAL DOOR ZUID-BEVELAND. Nauwelijks heeft men kennis genomen van het feit, dat de grootsche verbinding over den Moerdijk een feit is geworden, of een nieuw stukje ingenieurskunst voor de spoorwegen vraagt de aandacht. In verband met de verbreeding van het kanaal door Zuid-Beveland moet bij Vlake een nieuwe spoorbrug worden gelegd. De Nederlandsche Spoorwegen hebben plannen ontworpen en uitgewerkt voor een balans-bascule-brug voor dubbel spoor. Het 350.000 K.G. wegende gevaarte werd bij de Mij. „De Schelde" gebouwd en uitgeba lanceerd. Het laatste was een uiterst nauw keurig werkje, waarvoor op het fabrieks terrein boven een der afloophellingen drie zware en ongeveer 8 Meter hooge stalen ondersteuningen werden gebouwd, waarop de brug is gemonteerd en afgesteld. Op deze wijze heeft men ook het uitbalancee- ren in geopenden stand, iets wat bij brug gen van dit type een bijzonder hooge mate van nauwkeurigheid vereischt, kunnen con troleeren. Dezer dagen werd het gevaarte, dat in twee gedeelten zal worden vervoerd, met behulp van vijzels op stalen draagcon structies neergelaten en van ochtend is de brug naar de plaats van bestemming ver trokken. INBRAAK TE DORDRECHT. Gistermorgen omstreeks tien uur is aar den Groenendijk te Dordrecht een brutale in braak gepleegd. Toen de bewoners afwezig waren hebben twee mannen zich toegang verschaft tot de woning en daarbij ruim 250.buit ge maakt. Hoewel de politie een vrij nauw keurig signalement heeft van de inbrekers, die door een derde, die op den uitkijk stond, werden geassisteerd, is zij er nog niet in geslaagd de daders te arresteeren. TELEGRAMMEN Madrid in handen der opstandelingen GIBRALTAR, 20 Juli. (A. N. P.) Men meent hier te weten, dat Madrid door de strijdkrachten der opstandelingen is in genomen. DE OUDSTE FRANCAISE KRIJGT HET LEGIOEN VAN EER Zij wordt 107 jaar PARIJS. 20 Juli (A.N.P.) De bladen melden, dat Madame Bombaron, de oudste Fransche vrouw, benoemd is tot ridder in het legioen van eer. Madame Bombaron, die te Reims woont, is geboren 20 Ooctober 1928. Zij is dus thans 106 jaar oud. Zij bevindt zich nog in zeer goede gezondheid, is nog wonderlijk helder van verstand en haar grootste genoegen is veel bezoeken te ontvangen. Op Zondag 26 Juli a.s. zullen haar de versierselen van het legioen van eer plech tig worden overhandigd. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria Clazina Antonetta d. v Th. N. Kerkvliet en J. M. Tuithof. Adrianus Johannes z. v. A. J. Neuteboom en S. H. Schmidt. Aagjen d. v. C. A. v. Hees en H. M. Land. Ondertrouwd: F. de Haas jm. 27 j. en G. H. Mulder jd. 25 j. T. G. v. Steijn jm. 23 j. en E. T. Kok jm. 23 j. P. Brag- gaar jm. 35 j. en D. v. Leeuwen jd. 25 j. H. M. Redegeld jm. 25 j. en A. Nieuwenhuij- zen jd. 22 j. B. v. Maris jm. en F. Szyszeski jd. 21 j. I. Zirkzee jm. 24 j. en S. Webbers jd. 18 j. Overleden: J. S. I. van Rijn m. 68 j. L. Questroo m. 69 j. L. M. v. d. Nieu- wendijk z. 2 mnd. BIOSCOPEN. Luxor: Afgekeurd. Trianon: Goedgekeurd voor volwassenen. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Goedgekeurd. BRAND OP FRANSCH STOOMSCHIP. PARIJS, 20 Juli. (A. N. P.). Uit Malta wordt gemeld, dat op het Fransche s.s. „Ardeshir", op weg van Londen naar Haifa brand is uitgebroken. Op de SOS- seinen is een Italiaansch schip toegesneld, dat de brandende „Ardeshir" op sleep touw heeft genomen. STORM OP HET MEER VAN CONSTANZ. STUTTGART. 19 Juli. (A. N. P.). Op het meer van Constanz heeft gisteravond een storm gewoed die verscheidene slacht offers heeft gemaakt. Twee roeibooten uit Kreuzlingen sloegen om, waarbij vier der negen inzittenden om het leven kwamen. Verder is een kano verongelukt, waardoor een der twee inzittenden verdronk. COLUMBIAANSCHE STAD WEGENS AARDEVING ONTRUIMD BOGOTA, 20 Juli (A.N.P.) De stad Tuquerres, van 30.000 inwoners, is giste ren door de bevolking ontruimd, nadat een nieuwe aardbeving de vernieling voltooid had, die door den aardschok van Vrijdag nacht wah begonnen. Men betwijfeld of de stad weer zal worden opgebouwd. De vluchtelingen zijn uitgeweken naar Pas- to in Ecuador, waar zij door het Roode Kruis verzorgd worden. ERNSTIGE GEVOLGEN GEVREESD VAN MOORD OP JAPANNER. SJANGHAI, 20 Juli. (A. .N P.). Naar uit Tsingtao wordt gemeld, vreest men in Noord-China ernstige politieke verwikke lingen, aangezien te Fangtze, in Sjantoeng, opnieuw een Japanner door een onbekend gebleven dader is doodgeschoten. De Ja- pansche consulaire politie heeft zich van uit Tsingtao in alerijl naar de plaats van het misdrijf begeven. MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 20 Juli. Vee. Totale aan voer 2261 stuks, 584 vette runderen, 314 vette kalveren, 5 nuchtere kalveren, 670 schapen en lammeren, 688 varkens. Prijzen per kg.: vette koeien 60, 54 en 3844 cent, vette ossen 55, 50 en 40—45 cent, vette kal veren 75, 65 en 4045 cent, varkens (le vend gewicht) 35, c34t, schapen 40, 36 en 28 cent, lammeren 38, 34 en 28 cent, Prijzen per stuk: schapesn 20—16—12, lammeren 14119, Overzicht: vette koeien en ossen aanvoer als vorige week, handel willig, prijzen hooger prima koe 64 en pri ma os 58; vette kalveren, aanvoer onver anderd, handel kalm, prijzen 2e kwal. iets hooger overigens onveranderd prima exem plaar 80 cent; schapen en lammeren aan voer ruimer, handel redelijk, prijzen scha pen onveranderd, lammeren iets lager, var kens aanvoed als vorige week, handel ta melijk prijzen stabiel. Er werden eenige partijen schepen voor export verkocht. AMSTERDAM, 20 Juli. Vee. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 421 vette koeien, waarvan de prijzen waren: 5060 (een enkele boven noteering), 4854 en 4046 cent per kg. slachtgewicht, 100 melk- en kalfkoeien f 170300 per stuk, vette kalveren: 2e kwaliteit 4452, 3de kwaliteit 3442 cent per kg. levend ge wicht 123 nuchtere kalveren 59, 24 schapen f 1720, 24 lammeren 1113 per stuk, 431 varkens, vleesch var kens, wegen- dere 90110 kg 4344 cent, (een enkele hooger), zware 4243 cent, vette 4041 cent per kg. slachtgewicht, Overzicht: run deren korte aanvoer, stugge handel, prij zen stijf prijshoudend. Vette kalveren aan voer korter, handel stug, prijzen hooger. Nuchtere kalveren gewone aanvoer, han del willig, prijshoudend, Varkens aanvoer korter, handel goed, prijzen zeer vast. DELFT, 18 Juli Kaas. Aangevoerd 33 sta pels komijnekaas. Prijs 3740 en 4144 cent per kg. Handel vlug. UTRECHT, 18 Juli. Vee. Aanvoer 2865 stuks vee. Stieren 2125 cent, slachtkoeien 2e soort 2629 cent, 3e soort 2225 cent alles per pond. Vaarzen 90150, pinken 5090, melkkoeien f 110210, kalfkoeien 130220, varekoeien f 80140, magere kalveren 1730, nuchtere kalveren f 5 8, magere varkens f 1930, schrammen 1318, biggen 7.0012.5u, magere scha pen 1422, zuiglammeren f 811, lam meren Texelaars 68 per stuk. Boter 8065 cent, Kaas 2030 cent per pond. Eieren f 2.903.50 per 100 stuks.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3