ZATERDAG 18 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 7 NOORDWIJK LUCHTVAARTFEEST IN HET „CASINO" Internationale propaganda Heden wordt in „Casino" te Noordwijk aan Zee een propagandafeest geopend voor de internationale luchtvaart. Vrijwel alle zalen van het Casino zijn hiervöof inge richt. Dit luchtvaartfeest zal tot Maandag avond duren. Vrijwel alle Europeesche landen, die met Nederland door de luchtvaart verbon den zijn, zijn vertegenwoordigd, n.l. Zwe den, Hongarije, Italië, Oostenrijk, Tsje- cho-Slowakije, Duitschland en Zwitserland. Vanwege ons land verleenen hun mede werking de Kon. Ned. Vereeniging voor Luchtvaart, de Nederlandsche Aeroclubs, de Nationale Luchtvaartschool en last not least de K.L.M. Gedurende deze tentoonstelling zullen talrijke vliegtuigen van verschillende na tionaliteit boven Noordwijk cirkelen. Vele oefen- en proefvluchten zullen naar en bo ven Noordwijk worden gehouden. Vandaag zullen boven de terrassen van het hotel Huis ter Duin vliegdemonstraties worden gehouden, welke des namiddags omstreeks uur zullen aanvangen. De Nationale Luchtvaartschool, af deeling Schiphol, zal hierbij haar medewerking verleenen met een reeks kunst- en stuntvluchten, welke met een Tiger-Moth-toestel zullen worden uitgevoerd. Het feest zal zijn hoogtepunt vinden in een gala-avond op hedenavond. Met het oog hierop zijn de zalen van het Casino op een bijzondere wijze verlicht en verlucht. Kunstenaars uit verschillende landen, die speciaal met dit doel per vliegtuig zijn aan gekomen of nog moeten aankomen, zullen hun medewerking verleenen. De leden van het Corps diplomatique zijn met hun dames tot het bijwonen van dezen gala avond uitgenoodigd en verschillende hun ner hebben reeds bericht aanwezig te zul len zijn. Als een bijzondere attractie is op het ter rein van het Casino een 2-persoons-sport- vliegtuig van de Duitsche firma Klemm te Böblingen tentoongesteld, zijnde het type KL 25 met 80 P.K. motor. Wij hebben gisteren onder leiding en voorlichting van den heer Prinsen Geerling een wandeling langs de verschillende stands gemaakt, waar de bovengenoemde landen velerlei tentoonstellen, dat betrekking heeft op de schoonheid van hun land en de luchtvaart. De burgemeester van Noordwijk, de heer Van de Mortel, hield, daartoe aangezocht' door het tentoonstellingscomité, een korte toespraak, waarin hij de aanwezige jour nalisten welkom heette en waarbij hij er op wees, dat deze tentoonstelling slechts een bescheiden begin is van ee,n reeks an dere tentoonstellingen op het gebied der luchtvaart. In zijn geestig speech je sprak de burgemeester den wensch uit, dat de luchtvaartfeesten door prachtig zomerweer mochten worden begunstigd en dat de re genmaker Veraart met zijn vliegtuig verre van Noordwijk mocht blijven. Bezoek van Prins Boudewijn Het Belgische prinsje heeft gistermiddag met den heer en mevrouw Van de Mortel en hun zoontje Jan Hein een bezoek ge bracht aan de luchtvaarttentoonstelling te Noordwijk. De jeugdige kroonprins toonde zeer veel belangstelling in de luchtvaart en toen hij samen met Jan Hein van de Mortel in de cockpit van een 3-motorig Junker vliegtuig was gezeten, en de publiciteitschef van de K.L.M,, de heer Prinsen Geerling, een lesje in het besturen gaf, wilde hij steeds meer bijzonderheden weten. Wellicht nog meer opgetogen was prins Boudewijn bij den stand der K.L.M., waar vooral zijn belangstelling uitging naar de daar geëxposeerde Douglas-modelletjes en toen de heer Prinsen Geerling hem vroeg, of hij zoo'n vliegtuigje zou willen heb ben, antwoordde het prinsje blij verwon derd: „Ja, graag". Als vanzelfsprekend werd aan dit verlangen natuurlijk direct voldaan, terwijl zijn in België gebleven zusje en de beide kinderen Van de Mortel eveneens een exemplaar werd toebedacht. De directie van de tentoonstelling bood mevrouw Van de Mortel bloemen aan, Terugkeer naar België Naar burgemeester Van de Mortel me dedeelde zal Prins Boudewijn de volgen de week naar België terugkeeren. PRINS BOUDEWIJN OP DE KAAG Hij mag zelf een motorboot besturen Gisteren heeft Prins Boudewijn van Bel gië, vergezeld door zijn beide speelkame raadjes Sabine en Jan Hein Van de Mor tel, een bezoek gebracht aan Warmond. Voor die gelegenheid was door den heer Albert Oudshoorn, eigenaar van de jacht haven „'t Fort" welwillend het motorjacht „Tarzan" beschikbaar gesteld. Hiermee is een boottochtje gemaakt over de mooie Kagerplassen, waaraan ook werd deelge nomen door den heer en mevrouw Van de Mortel en de gouvernante van het Prinsje, mej. De Jongh. De boot werd bestuurd door den heer Oudshoorn, doch op verzoek van het Prins je heeft hij, onder diens leiding, een ge deelte van de plassen afgestoomd. Na den tocht is een bezoek gebracht aan de Sociëteit „De Kaag", waar het gezel schap door het bestuur van de Kon. Roei en Zeil- en Motorsport-vereeniging „De Kaag" werd ontvangen. Te ruim zes uur werd op de jachthaven ,,'t Fort" geland, waarna het gezelschap den terugtocht naar Noordwijk aanvaard de. Het Prinsje was opgetogen over den mooien watertocht, waarvan hij tijdens het varen, herhaalde malen blijk gaf. Personalia. .Voor het Mulo-diploma A. is geslaagd J. E. de Minjer. NOORDWIJKERHOUT. Concert. Bij mooi vyeer geeft de Mu- ziekvereenigingf „St. Jeanne d'Arc" alhier een concert op de tent op het Julianaplein op Dinsdagavond a.s. 8.30 uur. Gewapende dienst. De collecte voor den Gewapende dienst heeft alhier opge bracht 12.31. Geboren: Sara, d. v. A. v. d. Zwart en D. Zuiderduijn. Willem Anton Julius, z. v. W. A. Timmers-Plasmeijer. Johanna Cornelia, d. v. P. v. d. Klugt-van Amster dam. Petrus Johannes, z. v. H Geerlings- v. Duin. Jan Bernier, z. v. D. J. Dorst- Jonder. Cornelis Martinus Theodorus, z. v. N. L. Meiland-van Parera. Quirina Maria Placidia, d. v. F. N. van der Ploeg- Kamper. Johanna Margaretha, d. v. P. A. Duivenvoorden-Koemans. a Allegond Christina Anna, d. v. J. J. G. B. Peeters- •Broekhof. Hendricus Theodorus Joseph, z. v. J. C. Heemskerk-Mens. Johanna Antonia, d. v. W. Duij ven voorde-Edelaar. Jacobus Petrus Theodorus, z. v. Th. J. van der Wiel-Nulkes. Agatha Cornelia, d. v. J. J. Aartman-van Veen. Helena Huberta, d. v. P. H. Brama-Steenvoorden. Hendrina Arendina, d. v. P. v. d. Sleet- van Egmoiid. Gehuwd: Willem de Rooij, 31 j. en Ma ria E. Scheepmaker, 27 j. Petrus H. van Eden, 29 j. en Wimmerentia J. Balk, 27 j. Jacobus L. Wijnands, 23 j. en Maria A. de Winter, 23 j. Theodorus G. Smit, 31 j. en Cornelia G. Beelen, 26 j. Willem Fre- derik W. de Vos, 30 j. en Adriana A. Mens, 24 j. Adrianus L. van Berkel, 25 j. en C. J. Smit, 25 j. Leonardus van der Lin den, 24 j. en Lena van Berkel 24 j. Simon G. P. Bom, 26 j. en Alida J. Mooijekind, 23 j. Overleden: Cornelia A. A. v. d. Werf, 20 j. Gerardina F. Barger, weduwe van J. P. Meijnink, 63 j. Leonardus I. Witten berg, 43 j. Neeltje van den Berg, 60 j., echtgenoote van Joh. Duivenvoorden. Mattheus C. A. Basten, 23 j. Petrus van Duin, echtgenoot van J. Broekhof. Frede- rik Pooijer, 77 j., weduwnaar van Nelletje Schaap. Frangois M. Dubois, 77 j. ZILK. Vischstroopers. Toen de gebr. B. uit Haarlem een dezer dagen in den avond met een zegen de noodige visch wilden ver schalken, wilde het toeval, dat juist de ge meente- en rijksveldwachter, in het bijzijn van hun respectievelijke honden, hen bezig zagen. Op sommatie om halt te houden, kozen zij het hazenpad, direct echter ach tervolgd door beide afgerichte honden, die hen spoedig in bedwang hadden. Na inbe slagname volgde zooals gewoonlijk proces verbaal. VOORSCHOTEN. Chr. A. Paap. t Hier is overleden in den ouderdom van 93 jaar de heer Chr. A. Paap, oud-gemeen teontvanger. Gemeenteraad. De Raad der gemeen te vergadert op Woensdag 22 Juli a.s. des namiddags te acht uur. Agenda: 1. Inge komen stukken. 2. Aanbieding, rekeningen der gemeente en der bedrijven over 1935. 3 Benoeming commissie tot nazien der re keningen. 4. Wijziging gemeenterekening 1934. 5. Benoeming ambtenaar van den Burgerlijken Stand. 6. Wijziging verorde ning regelende de verdeeling van de werk zaamheden tusschen de verschillende amb tenaren van den Burgerlijken Stand. 7. Ontheffing retributie uitpad Wijngaarden laan. 8. Overneming grond voor verbree ding van den Leidschen weg. 9. Verlaging salarissen burgemeester, wethouders, se cretaris en ontvanger. 10. Wijziging uren van openstelling der secretarie voor het publiek. 11. Wijziging verordening op de heffing en invordering van leges ter se cretarie enz. 12. Vaststelling verordening tot vervanging van belastingbedragen, voorkomende in art. 31 undecies der wet op de personeele belasting. 13. Vaststelling voor het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkingsregister. 14. Wij ziging der algemeene politieverordening. 15 Voorstel betreffende niet-verlichte auto's, enz. in de bebouwde kom van het dorp. 16. Voorstel betreffende het-verleenen van voorrang bij den sgpoorwegovergang. 17. Aankoop vuilnis-auto. 18. Tegemoetkoming ex. art. 13 der L. O.-wet 1920. 19. Geven van een nieuwe straatnaam. 20. Comptabi liteit. 21. Rondvraag. ZOETERMEER. Personalia. Voor het Mulo-diploma A. is geslaagd G. A. van Hamers velt. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. ONZE WERKLOOZE ARBEIDERS EN DE GEMEENTELIJKE WERKVERSCHAFFING. Naar wij in de „Rijngids" lezen heeft de R. K. Raadsfractie een onderhoud gehad over bovengenoemd onderwerp. Voornamelijk ontwikkelde de gedachten- wisseling zich over volgende vraagpunten: 1. Bestaat alhier voor werklooze arbei ders bij de gemeentelijke werkverschaf fing een rouleeringssysteem, dat o.m. aan geeft het aantal weken steuntrekken en/of het aantal weken werkverschaffing per be trokkene? 2. Hoelang moet een werkelooze arbei der steuntrekkend zyn. om in aanmerking te komen voor werkverschaffing? 3. Hoelang mag onder de vigeerende re geling een werkelooze arbeider in de werk verschaffing arbeiden? 4. Is daarbij het steunbedrag, samen stelling van het gezin, gezinsinkomsten, enz. van invloed en in welke mate? 5. Wat is het loon per uur in tarief- of accoordwerk bij genoemde werkverschaf fing? 6. Zou een regeling, waarbij volle we ken wordt gewerkt duur te bepalen o.a. naar gezinsomstandigheden uwerzijds bevorderd kunnen worden met inachtne ming van geen of zeer gerinige verhooging der kosten van thans? We laten nu categorisch volgen hetgeen ter zake bleek. Ad 1. Een systeem moet er krachtens beslissing van den minister zijn en is er ook. Het hier gevoegde systeem is, even eens volgens verlangen van Z.Exc., ter goedkeuring ingezonden en die goedkeu ring is ook verkregen. Het zijn dus maar praatjes, dat er hier zoo maar los weg op aan geregeld zou worden, al is 't ook waar, dat niet altijd het systeem voor de volle 100 procent steeds en altijd kan toegepast worden. We zullen dat verderop zien. Ad 2 Het antwoord hierop is practisch zeer varieerend. Let bijvoorbeeld eens op volgende om standigheden: Men heeft tot nog toe jaren gewerkt en wordt pas werkeloos men is reeds jaren werkeloos, heeft een paar maanden gewerkt en komt weer zonder werk men is wel werkeloos maar trekt nog geruimen tijd uit de werkeloozenkas men is werkeloos en heeft een groot gezin men is werke loos maar staat alleen of is pas gehuwd menzoo zouden we kunnen doorgaan. Welnu, het zou onbillijk zijn, al die gevallen over één kam te scheren. En vandaar de variatie in den duur vóórdat men in werk verschaffing komt. Bovendien hoeveel hangt niet af van het op een bepaald tijdstip voorradige werk, het aantal beschikbare geschikte krachten er voor, hoe lang het duurt enz. Zoo kan 't inderdaad voorkomen dat men al 20 weken werkeloos is zonder nog aangewezen te zijn. Veel moet hier aan tactisch beleid worden overgelaten en daarop heeft onze raadsfractie vrijmoedig aangedrongen. Ad 3. Dat hangt hier volgens goedge keurd rouleeringssysteem af van den steun dien men geniet. Globaal komt het hierop neer: werkverschaffing: 6.007.00 steun =25^ uur 7.508.99 steun 30 uur 9.009 99 steun 34 uur 10.0011.49 steun 39 uur 11.5012.74 steun 42% uur daarboven 48 uur Ad 4. Het antwoord hierop is een vol mondig ja; dit blijkt overduidelijk uit het geen hiervoor onder 3 gezegd is. En we vinden dit inderdaad een prach tige, zeer te waardeeren methode, waarbij we natuurlijk aannemen, dat de regeling zoo getrouw mogelijk ook toegepast wordt, zonder aanzien des persoons. Ad 5. Het uurloon is hief nog 32 cent, doch in tarief- en accoordwerk wordt dit nog aanmerkelijk hooger. We zouden niet gaarne de netto bedragen publiceeren waar mee (goddank) hier nog dikwijls naar huis gegaan wordtdat zou wel eens schele oogen kunnen geven enmisschien ook in ander opzicht niet goed zijn. Op karwei hoor je wel eens, de baas behoeft niet alles te weten. Ad 6. B. en W. meenen nog steeds dit pad niet te moeten inslaan. Enschrik niet, onze fractie en ook wy meenen daar, lettende op alles, volko men mee te moeten instemmen. „Wel verd.beluisteren we daar, ter wijl de toch zooveel „troost" gevende pruim 't heftig moet ontgelden. Tja, we geven direct toe, zoo op het oog lijkt 't mooier, 't geeft een directe persoon lijke voldoening, je kunt met zoo'n volle week nog eens wat doen.allemaal waar, maar, maar als je alles weet en alles over zien kunt, dan weet je meer en overzie je meer enbillijk je meer. Tout savoir c'est tout pardonner, zegt de Franschman, alles weten is alles vergeven en zoo is 't hiermee. Toch kunnen we den kijk op deze zoo „brandende" kwestie wel wat verhelderen. Let eens op: Er zijn meerdere systemen, waarbij volle weken wordt gewerkt, maarwaarbij hoort, dat ook over volle week (weken) niets, ook geen steun wordt ontvangen. Slechts een enkel voorbeeld: a. 3 volle weken werk, 1 stopweek is niets, 3 weken steun; b. 4 volle weken werk, 2 stopweken, is tweemaal niets, 4 weken steun. Er zijn allerlei variaties, de getallen zijn slechts genomen om een idee van systemen te geven. Zou u dat aanstaan? Laten we daarom ook eens de goede zijde van de 'hier gevolgde methode bekijken: le. practisch komt in geld 't op hetzelfde neer of men bijv. 2 weken 24 uur of 1 week 48 uur werkt. Als moeder de vrouw het meerdere geld van eenige (gedeeltelijke) werkweken evenvast houodt, heeft ze na eenige weken hetzelfde geld van iets min der in aantal volle werkweken óók in han den; 2e. bij deze methode zijn geen stopwe ken d.i. weken waarin men totaal niets ont vangt; 3e. bij deze methode hebben we kans het langst dit uurloon te houden; 4e. bij deze methode worden door be trokkenen het meeste rentezegels geplakt. Een werkweek van 4 dagen geeft al een volle rentezegel-week. En 't wordt nu mis schien niet geacht, maar 't is juist bij deze langdurige werkloosheid voor den arbeider later van zeer veel beteekenis; 5e. de methode verlengt den tijd waar over gewerkt kan worden; we moeten daar mee de werkobjecten uitbuiten, want die zijn niet steeds zoo maar voor 't grijpen; 6e. En dit is nu eens geen geldzaak het moreel van de werkloozen, den neer gang, dat drukkende gevoel overbodig te zijn, de heillooze gevolgen van den ledig gang, zyn oneindig veel méér gebaat bij dit systeem dan bij het volle-weken-werk en volle-weken-rust-systeem. Ziedaar dan, wat de R. K. fractie ons meende te moeten meedeelen, aldus de „Rijngids". Waarom wij het zoo uitvoerig vermelden? vraagt het blad. „Ronduit gezegd, omdat we daardoor hopen de eeuwige kankeraars eenigszins te hebben opgemonterd; omdat we gaarne er toe bijdragen, vooral in dezen tijd, vertrou wen te doen stellen in de overheid, zoowel de geestelijke als wereldlijke". Estafette „Dwars door Alphen". De estafette „Dwars door Alphen" zal plaats hebben 20 Juli. Deelnemende vereenigin- gen zijn Alphia, A.R.C., A.V.V. '36 alhier en „Vires et Celeritas" uit Gouda. Het par cours bedraagt 2500 M. met zes wisselpun- ten. De start vindt plaats in het Visser park. De finish is in de Stevinstraat. Botsing. Op den Steekterweg had gis terenmorgen om 9 uur een hevige auto botsing plaats. Toen uit de richting Utrecht een tweetal vrachtauto's kwamen, en de eerste bestuurder voor een stilstaande auto en voor een tegenligger plotseling moest stoppen, botste de tweede auto van „De Pe likaan, uit Gouda, bestuurd door S., in volle vaart tegen de eerste wagen op. De botsing was zoo hevig, dat de Goudsche auto van voren werd ineengedrukt en met een kraanwagen moest worden wegge sleept. De bestuurder bekwam gelukkig geen letsel. Vleeschkeuring. B. en W. stellen den Raad voor de vergoeding per vleeschkeu ring voor den ambtenaar en den plaatsverv. ambtenaar te brengen van 15.op 14. Verhuren van grond. B. en W. stellen den Raad voor te verhuren aan N. de Vos, veehouder, aldaar, de nieuw gevormde boerderij „de Kievit", waaronder nu ook zijn begrepen de landerijen vroeger be hoord hebbend tot de boerderij „Bijdorp", groot in totaal 13.88.84 H.A., gerekend te zijn ingegaan Kerstmis 1935 wat betreft de landerijen en 1 Mei 1936 wat betreft de gebouwen, zulks voor den tijd van twee jaren en tegen een huursom berekend naar 100.per H.A. per jaar voor 11.76.23 H.A. en naar 85.per H.A. per jaar voor het overige gedeelte, zijnde 2.12.61 H.A., gele gen ten westen van de spoorlijn Leiden Woerden, voorheen in huur zijnde bij de Wed. Jac. van Zwieten, en voorts onder nader door Burgemeester en Wethouders te stellen voorwaarden. Geboren: Johanna Sophia Maria d. v. Wilhelmus C. van Niekerk en Maria A. van Rooijen. Johannes Cornelis z. van Jan van Scherpenzeel en van Clasina K. van den -Hoek. Gerit z: van Gerrit de Regt en Aaltje Ruitenburg. Hendrik z. van Johannes C. van Elk en Jannetje Rijs wijk. Harm z. van Jantinus Langejans en Heintje Braster. Johannes z. van Arie P. Groenenberg en Jacoba M. Zwaan. Overleden: Geertrui de Ruiter 70 j. echtgenoote van Willem Batelaan. Mijn- dert van Reenen 4 weken (wonende te Wil- nis). Jacob Schaper 66 j. gehuwd met Johanna Koetsier. Ingekomen: Lambertus Jonkers, van Voorschoten. Margaretha M. Warmen- hoven, van Rotterdam. Constantina M. Spierlings van Rotterdam. Cornelia E. S. van Leeuwen, echtgenoote van J. H. J. Pilon van Arnhem. Dirk Schellinger hout, van Woubrugge. Dir. C. Vermeer, van Soest. Harmen B. Zandstr, van Ede. Marigje van de Minkelis, van Gies sendam. Wilhelmus Hoogerwerf, van Nieuwaop. Johanna M. Tuinenburg, van Amsterdam. Willem J. van Wely en ge zin, van Delft. Pertonella G. van den Berg, van Woubrugge. Flor is Bourier, van Apeldoorn. Hendrik Blijleven van Nieuwkoop. Hendrik Baars en gezin, van Amsterdam. BODEGRAVEN. Personalia. Te Utrecht slaagde onze plaatsgenoot, de heer A. v. d. Poll, voor het examen Middelbaa; Technische School voor de Bouwkunde. Mej. D. v. Rijn slaagde aan het insti tuut Schoevers te Den Haag voor het exa men Secretaresse. Geboren: Johannes Hubertus, z. van G. Walraven en W. M. Kouwenhoven Marnie, d. van J. Karman en C. N. de Rid der. Ondertrouwd: W. van de Poll en G. M. van Benten Joh. van Gemeren 22 j. en J. van Briemen 22 j. Getrouwd: H. A. Humme 25 j. en A. van Wijk 23 j. L. ten Hoeve 22 j. en A. van Roekei 22 j. A- Scheer 24 j. en W. van Baren 18 j. H. Groeneveld 32 j. en J. Hensen 28 j. P. G. G. Schutz 32 j. en H. B. Pfauth 23 j. Gevestigd: Z. J. Ninaber van Eijben en gezin van Zwammerdam C. van Win gerden van Gouda E. J. Wientjes van Utrecht M. van Rookhuijzen van 's-Gra- venhage P. Hensen van Leiden W. H. Verkerk van Leiden J. Slappendel van L. R. Wèide D. Boer van Driebergen- Rijsenburg F. Steehouwer van Haas trecht D. van Bergen Bravenboer van Apeldoorn J. van Roekei en echtgenoote van Amsterdam P. Kapteijn van Nieuw koop. Vertrokken: J. Blom naar Utrecht C. A. Scheen naar Stompwijk G. P. Domburg naar Alphen a. d. Rijn M. Stig- tre naar 's-Gravanhage A. Rijlaarsdam naar L. R. Weide J. F. Schintz naar Be verwijk A. van Roekei naar Hoorn. HAZERSWOUDE GROENENDIJK. Gouden Professiejubilé. Zondag, 12 Juli, was het 50 jaren geleden, dat Pater Vincentius Meckina de H. Gelof ten aflegde in het noviciaat te Reisach in Beieren. Na het noviciaat in Nederland te ruggekeerd, voltooide hij zijn philosophi- sche en theologische studiën te Geleen. Daar was hij langen' tijd leeraar aan het college en tevens procurator van het kloos ter. Tot kapelaan benoemd in Groenendijk heeft hij gedurende 15 jaren zijn krachten aan de zielzorg gegeven, waarna hij ver plaatst werd naar Waspik (N.B.), waar hij thans zijn welverdiende rust geniet. Van harte wenschen wij den jubilaris met dit zeldzaam feest, dat in intiemen kring werd gevierd, geluk. KOUDEKERK. Burgerwacht. Onder buitengewoon slecht weer heeft de Burgerwacht alhier deelgenomen aan de jaarlijksche kring-se lectie-schietoefeningen te Katwijk. On danks het slechte weer en het feit, dat de Burgerwacht een aantal jaren rustend is geweest, verklaarde de commandant, de heer G. Schouten, tevreden te kunnen zijn over de resultaten die behaald zyn. In de B-klasse zag de Koudekerksche Burgerwacht zich als tweede geplaatst met 137 punten, terwijl in de C-klasse niet om prijzen kon worden deelgenomen, omdat er één schutter ontbrak. De volgende schutters zagen hun presta tie met prijzen beloond: in klasse B. n.l. Jac. Ravensbergen, T. Bassie, Jac. v. Veen en P. Kraan. Vrije baan: T. Bassie, Jac. Ravensbergen, Jac. v. Veen en P. Kraan. Revolverbaan: de heer G. Schouten. Gezien de verkregen resultaten zal de B.W. met een vijftal schutters uitkomen op den Gewestelijken wedstrijd te 's Gra- venhage in Sept. a.s., terwijl op Maandag 27 Juli a.s. des nam. van 79 uur een schietoefening te Alphen a. d. Rijn zal wor den gehouden. Geboren: Jacobus Engelbertus z. van Simon Jacobus Pennings en Catharina van Leeuwen. Ondertrouwd: Arie Guldemond 25 j. en Jacoba Adriana Wolver 32 j. NIEUWKOOP. .Geboren: Jacobus Adrianus z. van C. F. de Jong en H. M. Wijfjes. Overleden: J. van Leeuwen 85 jaar weduwe van P. de Bruin. ZOETERWOUDE. Personalia. Voor het Mulo-diploma B. is geslaagd de heer P. C. van Leeuwen. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 121. De meneer was eerst heel verbaasd maar toen Toon tje de winkel uit was riep hij zijn vrouw en zei: „Kijk eens Trien, wat een buitenkansje, daar brengt me die jongen een heele schatkist mee." 122. Toen hij echter de kist opendeed keek hij leelijk op zijn neus. Er kwamen heele zwermen vliegende visschen uit die hem woedend aanvlogen. Gillend holde hij de straat op, doch de visschen vlogen hem overal achterna.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7