ftTERDAG 18 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANi EERSTE BLAD - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER IETS KOELER. DE BILT SEINT: Matige tot krachtige, later afnemende Zuidelijke tot Westelijke wind, aanvanke lijk zwaar bewolkt met regen of onweers buien, later opklarend. Iets koeler. Hoogste barometerst: 765.6 te Krakau. Laagste barometerst.: 744.7 te Holyhead. De depressie in het Westen heeft zich tot Denemarken uitgebreid, terwijl de kern nog over de Iersche Zee ligt en zij bracht in den nacht reeds onweer hier te lande. De hooge drukking trekt verder Oost waarts en herstelt zich slechts langzaam in het Zuid-Westen. In het Kanaal en de Golf van Biscaje waait eén Zuid-Wester storm, krachtige Noord-Westen winden brachten afkoeling in Ierland. De Britsche Eilanden zijn geheel onder invloed van de depressie; in Frankrijk is de afkoeling tot Parijs doorgedrongen, terwijl het in het Oosten -.en Zuiden nog zeer warm is. Duitschland heeft zeef warm, zonnig weer, dat echter in het Westen door onweer wordt bedreigd. Scandinavië is aan de kusten onder invloed van de depressies, het midden heeft zonnig weer met mati ge temperatuur. Aanvankelijk zal de depressie hier te lande nog regen en on weer met verdere afkoeling brengen, daar na volgt waarschijnlijk opklaring. LU C HTTEMPER ATUUR. 21.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Zaterdagnamiddag 9.40 uur tot Zondagmorgen 4.31 uur; van Zondagna middag 9.39 uur tot Maandagmorgen 4.32 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zondag 19 Juli voorm. 3.57 en nam. 4.20 uur; op 20 Juli voorm. 4.42 uur en nam. 5 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 18 K gr- C. Zweminrichting „Poelmeer" 19 gr. C. Stormwaarschuwingsdienst. Geseind van De Bilt hedenmorgen te 9.30 uur aan de posten van IJmuiden tot de Belgische grens: „Weest op uw hoede". regeling en daarbij is wel gebleken, dat er tegenstelling bestaat. De heer Van Embden zei, dat het raad huis paleis is geworden, in den tijd onzer diepste vernedering. Zeker, onder Lode- wijk Napoleon. Maar in ditzelfde paleis is Willem I geproclameerd tot souverein vorst. En van dit paleis uit heeft de Ko- nnigin en hebben haar voorgangers den tocht gemaakt naar de Nieuwe Kerk ter inhuldiging. Bouwt Amsterdam een nieuw raadhuis, dan komt dit ten goede aan de werkverruiming. En de exploitatiekosten van een nieuw raadhuis zullen waarschijn lijk geringer zijn dan de tegenwoordige, omdat nu alles geconcentreerd wordt. Maar het verwondert spr. dat de heer Van Ves- sem, wiens partij zoozeer wijst op de een heid van ons volk, een tegenstelling con strueert, welke als zij zich zou doorzetten, verderfelijk zou zijn. De heer Van Vessem (N.S.B.) repli ceert. Hij heeft de historische tegenstel ling bedoeld, tusschen Amsterdam en Oranje. De Kamer neemt het wetsontwerp aan zonder hoofdelijke stemming. De vergadering wordt om kwart over drie verdaagd tot Dinsdag 28 Juli, des avonds half negen. RECHTZAKEN ZIJN KIND GEDOOD. Verdachte tot vijf maanden gevangenisstraf veroordeeld. De rechtbank te Leeuwarden deed he den uitspraak in de beide zaken tegen den 22-jarigen handelsreiziger IJ ,K. te Leeu warden, thans gedetineerd. Ter zake van het dooden van zijn zes maanden oud dochtertje werd verdachte veroordeeld tot vijf maanden gevangenis straf. De officier van justitie had 2J< jaar gevangenisstraf gevraagd. Verdachte deed afstand van hooger be roep, doch de officier behoudt zich - het recht voor, hooger beroep aan te teekenen. Op Vrijdagavond kwam de Raad dezer gemeente in voltallige openbare vergade ring bijeen. Nadat de vergadering door den voorzitter, Burgemeester Schölvinck, met ambtsgebed was geopend, deed spr. den Raad mededeeling van zijn aanstaand hu welijk met mej. Berger. Spr. stelde het op lioogen prijs in 't openbaar aan den Raad dank te brengen voor het bloemstuk en het zilveren geschenk, wat hij van de le den mocht ontvangen en dankt ook de be volking voor de overstelpende bewijzen van belangstelling. Nadat de notulen der vorige raadsverga dering waren goedgekeurd en de voorge lezen ingekomen stukken allen zonder hoofdelijke stemming voor kennisgeving aangenomen, werd het 2e aanvullingskohier der hondenbelasting vastgesteld op 11. Verlaging wedden. Aan de orde werd gesteld een schrijven van Gedeputeerde Staten, waarin dit Col lege mededeelde voornemens te zijn de wedden van den Burgemeester, Wethou ders, Secretaris en Ontvanger te verlagen. De heeren Sweere en Lindeman konden zich niet met deze voorgestelde verlaging ver eenigen. De Burgemeester oordeelde het raadzaam, dat de lagere overheid zich ten deze aansluit bij de door het centraal ge zag gevolgde gedragslijn; alleen wilde spr. een uitzondering maken t.o.v. de Wethou- derswedden en deze op 120.te laten. De heer Lindeman diende een voorstel in de salarissen, die toch reeds laag genoemd kunnen worden, te handhaven. Dit voorstel werd verworpen met 4 tegen 3 stemmen (tegen de heeren Eisberg, 't Hart en de beide Wethouders). Beroepschrift bouwvergunning. Ingekomen is een schrijven van den heer Eisberg met verzoek een hem geweigerde vergunning tot het bouwen van een berg plaats alsnog te verleeneft. B. en W. advi- seeren hierop afwijzend te beschikken, daar de aanvrage niet voldoet aan de be palingen der bouwverordening. De heer Lindeman vraagt of met onder handeling ten deze niets te bereiken valt. De voorzitter antwoordt, dat dit zeker wel het geval is en geeft den aanvrager den raad zich terzake tot „Stad en Landschap" te wenden. Wanneer tegelijkertijd met de aanvrage van het dubbel woonhuis ook toestemming voor het bouwen daarnaast van bedoelde bergplaats was veraocht, zou den geen moeilijkheden zich hebben be hoeven voor te doen. Nu echter zit men met de beschikbare ruimte en met toepas sing der bouwverordening bleef voor B. en W. geen andere keuze dan weigering. Dit College is echter gaarne bereid aan een oplossing zijn medewerking te verleenen. Zonder hoofdelijke stemming wordt op het verzoekschrift afwijzend beschikt Rekening 1935. Op voorstel van de Commissie, belast met het nazien der rekening 1935, namens welke commissie de heer de Vreede gunstig rapport uitbrengt, wordt de rekening van het electriciteitsbedrijf voorloopig vastge steld: baten en lasten afd. I 11737.99 en uitkomsten en uitgaven van afd. II 8673.50. De gemeenterekening wordt voorloopig vastgesteld op inkomsten en uitgaven van den gewonen dienst resp. ƒ26969.32 en 23632.88, batig slot 3336.35. De kapitaals inkomsten en -uitgaven bedragen resp. 10458.32 en 109.05, alzoo nadeelig slot 10349.27. Onderwijskosten. Teruggekomen is een door den Raad ter goedkeuring ingezonden begrotingswijzi ging 1935. Gedeputeerde Staten geven in overweging den post, benoodigd voor het uitbetalen eener meerdere vergoeding ex UIT DE OMGEVING HILLEGOM. Hanze. De afd. Hillegom van den R. K. Middenstandsbond hield gisteravond in Hotel Sistermans een belangrijke - leden vergadering De opkomst was best. Te 8,30 uur opent de voorzitter, de heer G. B. Kroon, met een kort woord. In plaats van de heer Van Gennip Sr. bracht diens zoon een keurig uitgebreid verslag uit van den Centralen Raad, waarvoor hem een har telijk applaus werd gebracht. De gestelde vragen aan den C.R. werden nu beant woord. De werkwijze der Commissie van Bij stand en Voorschotfonds wordt nader toe gelicht, daar velen meenden, dat er kosten door deze commissie gemaakt wordende bestreden zouden worden uit de bijeenge brachte gleden. Dit is niet zoo: al het werk wordt Pro Deo verricht. De voorzitter bracht daarom een woord van hulde namens de vergadering aan de heeren Commissie leden. Thans kwam aan de orde de zaak SKV. Het bestuur geeft een volledig overzicht van de gevoerde besprekingen en overeenkoms ten, die gehouden en gemaakt zijn door de 3 Middenstandsvereenigingen ter plaatse. Nadruk wordt gelegd op de conferentie dei- Besturen en der Commissie van SKV en Commissie van Bijstand, waarbij vastge steld werd, dat de vereenigingen een Regle ment en Statuten zouden behandelen, opdat in het vervolg eventueele reclame-acties van de Centrale zou kunnen uitgaan. Be doeld reglement is door de 3 vereenigingen aangenomen en bekrachtigd. Voorstellen en besprekingen voor een nieuwe of doorgaan- VAN NOOTDORP art. 101 der L.O.-wet over 1935 van 2. per leerling der bijzondere school te schrappen, daar door den Minister van On derwijs en genoemd college een vergoe ding van 8.voldoende geacht wordt. Nóch de heer Sweere, noch de heer Lindeman kunnen zich vereenigen met de zienswijze van B. en W., die voorstellen op dit verzoek in te gaan. Een vergoeding van ƒ8.oordeel en zij beide absoluut te wei nig. De heer Lindeman dient een voorstel in dit bedrag de meerdere uitgaven wel op de begrooting 1935 te brengen. Het bevreemdt den heer de Vreede, dat voor de kinderen uit deze gemeente, die het openbaar lager onderwijs te Pijnacker bezoeken 20.moet worden betaald en dat de Minister voor het bijzonder onder wijs 8.voldoende acht. De voorzitter zegt, dat dit nu eenmaal ingevolge de La ger Onderwijswet niet anders kan. Spr. persoonlijk is zeker ook wel voor een hoo- gere vergoeding, maar als de betreffende begrootkigswijziging niet goedgekeurd wordt, doet men het verstandigst zich hier bij neer te leggen. Bovendien mag niet worden vergeten, dat de bijzondere school besturen nog ingevolge andere artikelen der meergenoemde wet vergoeding ontvan gen, van welke bedragen zeker wordt over gehouden, die ter aanvulling van het tekort der vergoeding ex art. 101 kunnen dienen. Na uitgebreide discussie trekt de heer Lin deman zijn voorstel in en wordt met alge- meene stemmen het voorstel van B. en W. aangenomen. Voorschot vergoeding ex art. 101 der L.O.-wet over 1936. In verband met de niet-aanwezigheid eener openbare lagere school in deze ge meente is door B. en W. bij gelijksoortige gemeenten een onderzoek omtrent boven genoemde kosten ingesteld, hetgeen aan leiding is het voorloopig voorschot voor te stellen op 8.21. Uit de gedachtenwisseling blijkt alge meen, dat deze vergoeding te laag gevon den wordt. De Burgemeester adviseert met voorzich tigheid te werk te gaan en de vergoeding niet ineens te ver boven ƒ8.welk be drag Gedeputeerde Staten voldoende ach ten, vast te stellen. Maakt men een te hooge sprong, dan loopt men groote kans niets voor de schoolbesturen te kunnen bereiken. De Raad besluit overeenkomstig voorstel van B. en W. met 4 stemmen voor en 3 te gen (de heeren de Vreede, Lindeman en Sweere). Landbouwhuishoudcursu$. Bij het voorstel van B. en W. de R.K. Vereeniging tot bevordering van landbouw- huishoudonder wijs voor het bezoek van 12 kinderen uit deze gemeente aan een alhier opgerichte cursus 100.subsidie te ver leenen, zegt de heer 't Hart zich hiermede niet te kunnen vereenigen, waar het slechts voor een kleine groep is; bovendien ziet hij niet de noodzakelijkheid in eener der gelijke theoretische opleiding. De Burge meester zet spr. uitvoerig uiteen, dat het onderwijs openstaat voor alle richtingen en dat de practische opleiding een zeer groot deel vormt. B. en W. zijn overtuigd van het nut van zoo'n cursus, die beoogt het doelmatig beheeren eener plattelands huishouding. Bovendien zou de 100.der gemeente slechts een bijdrage in de kosten vormen, waarvan het overige gedeelte voor rekening der vereeniging en ouders komt. Met algemeene stemmen wordt de voorge stelde subsidie toegekend. Verhooging steunuitgaven. Nadat de begrootingen 1935 en 1936 ge wijzigd zijn, o.a. betreffende verhooging van de steunuitgaven over 1936 van 5000 tot 8000, wordt de openbare vergadering door den voorzitter gesloten. de actie waren reeds ver gevorderd, toen de houding van SKV resp. de K.N.M.B. afd. Hillegom zich plotseling geheel wijzigde. Besproken was, dat voor het uitgaan in Augustus de besturen van de Hanze en der Chr. Middenstandsver. deelnemers van SKV aan zouden wijzen, die zitting zouden ne men in het Comité en het plan zouden hel pen uitvoeren in het kader als voorheen ge beurde. Op 1 Augustus zou dan de Cen trale in werking komen en kon SKV worden afgewikkeld of worden overgedragen aan de Centrale. Geconstateerd wordt, dat deze bespreking schijnbaar niet in de KNMB is behandeld doch een voorstel is aangeno men, hetwelk geen zin had en geheel bui ten het raam van het besprokene valt, al thans een verkeerden indruk naar buiten opgewekt heeft. Antwoord op het simpele verzoek, om 2 Commissieleden is ook na herhaald dringend betoog niet ingekomen. De vergadering eisoht thans eenparig de toegezegde 2 Commissieleden op en stelt het verder verloop in handen van het bestuur. Unaniem werd genoemd stuk staande de vergadering onderteekend; het blijft onder berusting van het bestuur. Alle deelnemers aan SKV stellen zich beschikbaar om bij de uitstapjes als begeleider (ster) mee te gaan, met dien verstande, dat een plaats vervanger kan gezonden worden. Nog wordt betoogd dat uit zakelijk oogpunt (er is cir ca 4900 in kas) de huidige toestand niet kan blijven 'bestaan. Hierna rondvraag en sluiting. NOOTDORP. Autotocht ouden van dagen. Het stormweer op Woensdag beloofde niet veel voor den volgenden dag en velen waren bevreesd, dat dit zijn invloed zou uitoefe nen op het slagen van den dan te houden autotocht voor ouden van dagen. Het was dan ook wel een buitengewoon aangename verrassing, dat het weer Donderdag ge heel veranderd bleek en al naar den dag verder verliep werden het weer en de stemming steeds beter. Aan de feestvreug de werd deze keer nog een extra tintje ver leend, doordat de burgemeester bruide gom is en de bruid eveneens meereed. Dat deze tocht bij ieder in den smaak valt blijkt wel uit het steeds toenemend aantal deel nemende auto's, dat reeds tot 26 gegroeid is. Half twee werd onder groote belang stelling het vertreksignaal gegeven en reed men via Rijswijk, Poeldijk en Mon ster naar Hoek van Holland, alwaar aan het strand het eerste rustpunt was. De wind liet het buitenzitten helaas niet toe, maar onder het genot van aangeboden verver- schingen konden de oudjes van binnen uit toch ook goed de zee bewonderen. Velen maakten van deze rust gebruik om bruid en bruidegom hun gelukwenschen aan te bieden en aardig was het te zien hoe wel dra het contact tusschen bruid en oudjes er was. Na een uurtje verpoosd te hebben werd de tocht voortgezet; door Monster werd gereden naar Loosduinen, waar eeni- ge leden van de Haagche motorbrigade de stoet opwachtten om deze verder door Den Haag te begeleiden. Men werd door de mooiste gedeelten der Hofstad gevoerd en de oudjes hadden hier waarlijk geen oogen genoeg om alles te bekijken. Het pas ont hulde standbeeld van de Koningin-Moeder in het Rosarium werd bezichtigd en als bij zonder aardige attentie mag wel worden genoemd, dat ieder deelnemer (ster) uit handen van de moeder der bruid een foto van het standbeeld ontving. Via het Haagsche Bosch en de Leidsche weg, waar veel friscli groen te bewonderen viel, trok de stoet naar „De Oude Vink", waar de broodjes genuttigd werden. De gezellige drukte deed vele oudjes den ernst des le vens vergeten en 't was een genoegen hen in den sgpeeltuin bezig te zien. Goed acht uur arriveerde men weer in de gemeente; a. d. Kerkweg wachtte de Chr. Harmonie „Concordia", en onder begeleiding van vroolijke toonen werd nog een rondgang door het dorp gemaakt. Heel Nootdorp had zich in en rond den tuin van café „De Gouden Star" verzameld en aanstonds bleek, dat het aan goede stemming niet ontbrak. Bij monde van den heer C. L. van Leeuwen werd namens de ouden van dagen door het oudste deelnemend echt paar (bijna 63 jaar gehuwd) een schitteren de bloemenmand aan bruid en bruidegom aangeboden. Een aardige verrassing had de gemengde zangvereeniging „Zanglust" het bruids paar bereid door hen eenige liederen toe te zingen, hetwelk de burgemeester en zijn aanstaande echtgenoote hoogelijk waar deerden. In een gloedvolle rede heeft de burge meester dank gebracht aan alle vereenigin gen en personen, die dezen mooien tocht, waarvan zooveel door de oudjes is genotên, mogelijk hebben gemaakt. Spr. wees o.a. op den dieperen zin van dezen tocht n.l. door hen dezen vreugdevollen dag te berei den blijk te geven van de eerbied, die wij allen voor den onderdom, die ons zooveel ten voorbeeld is geweest, koesteren. Spr. was vol dankbaarheid voor alles wat hij en zijn bruid in deze dagen hadden mogen on dervinden. Op dezen dag treedt weer dui delijk naar voren de groote eensgezind heid en de gezellige gemoedelijkheid der Nootdorpers. De burgemeester legde er den nadruk op al zijn krachten in dienst te wil len stellen om deze naam van Nootdorp met elkander hoog te houden. De wijze, waarop den verderen avond het bruidspaar het middelpunt was, gaf voldoende weer, hoe de bruid reeds bij de eerste kennismaking er in geslaagd was ook alle harten te overoveren. Het midder nachtelijk uur had reeds geslagen toen het einde kwam aan dezen echten ouderwet- schen Nootdorpschen feestavond. LEID SCHEND AM. St. Josephsgezellen. Zondag 19 Juli te 11.30 uur afbetalen onkosten van de reis- club en tevens ontspanning, ook des avonds te 7.30 uur. Dinsdag te 8 uur Maria-Congregatie, waarna ontspannen. Donderdag te 7.30 uur Biljartclub A.D.O. Zaterdag te 7.30 uur ontspanning. K.J.M.V. Maandag 20 Juli Societeits- avond. Dinsdag 21 Juli te 8 uur Maria-Congre gatie. Donderdag 23 Juli 'Schaakavond. Aanrijding. Op den hoek Damlaan Voorburgscheweg had een aanrijding plaats tusschen een tweetal auto's. Een auto van den heer B. uit Veur, die de Damlaan kwam afrijden, wérd aangereden door een auto H 10441, komende van de richting Voorburg, welke laatste geen voorrang verleende, waarbij de auto van den heer B. van achte ren aan spartbord, enz. nog al aardig werd beschadigd. Terwijl de heer B. zijn auto een weinig omhaalde om vrij van elkaar te komen, reed de andere zonder zich ergens om te bekommeren full speed weg in de richting Leiden. Het nummer kon echter genoteerd worden, zoodat de politie, die spoedig ter plaatse was, den eigenaar van deze auto wel spoedig zal te pakken heb ben. WASSENAAR. S. Moulljn. De kunstschilder S. Moulijn, wonende te Wassenaar, zal op 20 Juli a.s. den zeven tig-jarigen leeftijd hebben bereikt. Om dit feit te herdenken hebben zich enkele vrienden en collega's in een comité ver- eenigd, dat zich voorstelt, om, bijgestaan door een eere-comité, gedurende het win terseizoen een tentoonstelling te organi- seeren van het oeuvre van Moulijn in het museum Boymans te Rotterdam. Op zijn verjaardag zal de jubilaris uitstedig zijn. AGENDA LEIDEN. De Zondagsdienst der huisartsen te Lei den wordt waargenomen door de doktors: v. Bockel, v. Driesum, v. Leeuwen, Nieuw- zwaag en Bertel. De Zondagsdienst der huisartsen te Oegstgeest wordt waargenomen door dok ter Varekamp, Tel. 1916. De avond-, nacht en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Juli a.s. waargeno men door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, tel. 502, D. J. v. Driesum, Mare 110, telef. 406 en C. van Zijp, Wil- helminaperk 8, Oegstgeest, telef. 274. SPORT DE KAAGWEEK 1936 Uitstekend geslaagde eerste dag Langdurige motorbootwed strijden tot besluit Over den goeden inzet van de Kaagweek behoeven we aan hetgeen we gisteren reeds schreven weinig toe te voegen. De eerste dag is uitmuntend geslaagd. Wel dreigde de lucht zoo nu'en dan het mooie begin te verstoren en kwamen wolken den zort- nigen inzit temperen, doch dan kwa er weer wat meer wind, die den zeilers bovendien welkom was.en de vrees, dat het toch weer tot regen zou komen, verdween dan opnieuw. De zeilwedstrijden hebben we gisteren reeds grootnedeels besproken. Alleen van den jollen wedstrijd konden we nog nie'ts mededeelen, omdat er een protest was in gediend tegen een der deelnemers, dié ouder dan 16 jaar de voorgeschreven leeftijdsgrens zou zijn. Dit „euvel" was gisteren in den loop van den middag nog niet tot klaarheid gebracht, zoodat de uit slag nog niet officieel is. Wat de motormootwedstrijden betreft, dit is een langdurige geschiedenis geworden. We wezen er reeds op, hoe het balspel voor de motoPbootvaarders een lastige op gave was. Dit zal men begrijpen, als men weet, dat een groote bal 11/2 M. mid dellijn door de boot in een doel moest worden gevaren, waarbij de bal alleen door den buitenkant der boot mocht worden aangeraakt. Aangezien de wind nu juist van het doel af was, slaagde geen der deelnemers er in het gevaarte binnen de palen te drij ven, zoodat dit nummer een mislukking kon genoemd worden. De heer v. Hoolwerf wilde dit nog niet aannemen en ging zelf experimenteeren. Bijna zou hij geslaagd zijn. Hij was met den bal op ongeveer 1/2 M. van het ge stelde doel gekomen, doch het ronde ding gleed weer af, 'n vlaagje wind pakte haai en binnen enkele oogenblikken dreef het „bruine monster" weer meters ver weg. Dat was het slot van dit mislukte nummer. Ook de andere spelen voor de motor booten namen geruimen tijd in beslag. Het flesschenspel bracht tal van gelijk waardige concurrenten, zoodat herhaalde lijk moest worden overgevaren en hetzelf- zelfde herhaalde zich bij het ringsteken Zoo was het toch bijna half zes gewor den, zoodat het zoo onschuldig kleine programma toch langer duurde dan ieder gedacht had. In den middag kregen de Kagerplassen nog een onverwacht hoog bezoek. Toen de spelen voor de motorbooten be zig waren kwam kroonprins Boudewijn van België met zijn gastheer, burgemeester v. d. Mortel van Noordwijk per motor boot van Warmond om eenigen, tijd op het terrein der Kaagsociëteit te vertoeven. De burgemeester legde zijn vorstelijken pupil een en ander over den wedstrijd uit. liet prins Boudewijn den windsnelheids- meter zien en vroolijk huppelde het jonge koningskind met zijn begeleider over het terrein, zonder te letten op de meer dan bijzondere aandacht, waarmede allen hem gadesloegen. Na een half uur vertrokken de bezoekers weer. De uitslagen luiden als volgt: Onderlinge zeilwedstrijden: Regenboog klasse (éénmanswedstrijd): 1. De Swan, st. H. Zuiderbaan, Den Haag. 2. De Leede in, st. F. A. D. Theunissen, Leiden. 3. Hol- landia, st. C. v. Staveren, Oude Wetering. 4. Duke, st. J. C. v. d. Velde, Den Haag. 5. Breehorn, st. H. J. W. Brouwer, Den Haag. Pampusklasse (éénmanswedstrijd): 1. Norremeer, st. J. C. P. Hofkes, Wassenaar. 2. Fuut II, st- W. v. Hattem, Den Haag. 3. Ruiter, st. R. Reitsma, Oegstgeest. 4. Wind veer, st. L. v. Essen, Voorburg. 5. Bries, st. M. Monde, Amsterdam. 12 Voetsgjollenklasse voor jeugdleden van De Kaag, niet ouder dan 16 jaar. 1. Duikelaartje, st. A. H. Mastenbroek, Lei den. 2. Lucky Rascal, st. D. v. Eek, Lei den. 3. Dike, st. C. J. Lambinon, Leiden. 4. Vagebond, st. J. Bier, Aerdenhout. 5. Fra Diavalo, st. W. Schipper, Den Haag. Tegen nummer 2 was evenwel nog een protest loopend, als zou hij ouder zijn dan als leeftijdsgrens bepaald was. Handicapklasse voor open scherpe jach ten; 1. Juppijn, st. F. Furnée, Wassenaar, 2. Kkydrag, st. M. R. E. J. Schuld, Den Haag. 3. Wever Down, st. K. H. Warburg, Warmond, 4. Joho, st.vr. mevr. A. H. Boom Dirkse, Oegstgeest. Onderlinge motorbootwedstrijden: Fiec-

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2