wêê RADIO PROGRAMMA'S M gemengde berichten G. H. KLEINHANS WOENSDAG 15 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 9 DONDERDAG 16 JULI. ZICH AAN EEN AUTO VASTGEHOUDEN Jonge wielrijder gevallen en gedood. Dinsdagvoormiddag is de 14-jarige J. Teunis, die zich, op zijn fiets gezeten, op den Almeloschenweg bij Vriezenveen liet voorttrekken door een vrachtauto, geval len en op slag gedood. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan het feit* dat Teu nis schrok voor een autobus, toebehooren- de aan den heer Bolhuis, te Vroomshoop, die den vrachtauto wilde inhalen en pas- seeren. Tengevolge van de groote snelheid, die de fietsende jongen had, was de val op straat zoo hevig, dat de dood onmid dellijk intrad. DOODELIJK ONGELUK MET JACHTGEWEER. Jhr. Van Vreedenburgh het slachtoffer. Naar eerst thans bekend wordt, is den zoon van Jhr. van Vreedenburgh, land- bouwconsulent der Ned. Regeering in Bel gië, wonende te Capellen, het bekende plaatsje gelegen tusschen Putte en Ant werpen, Maandagavond een doodelijk on geluk overkomen. Dien avond, nog vrij laat, was de 19-ja- rige jongeman en eenige zoon, die pas uit vacantie uit Nederland naar huis was ge komen, met een jachtgeweer den tuin in gegaan om te trachten een paar kleidui ven te schieten. De overige leden van het gezin hadden zich reeds te bed begeven, zoodat er geen acht op geslagen werd of de zoon ook weer in huis was terugge keerd. Tot groote ontsteltenis vond men Dins dagmorgen den zoon des huizes, dien men wilde wekken voor de reis, welke de fa milie gisteren naar ons land had willen on dernemen, niet op zijn kamer. Onmiddel lijk toog men op onderzoek uit en bij het betreden van den tuin kwamen reeds eeni ge lieden de treurige mededeeling doen, dat zij het lijk van den ongelukkigen jonge man achter in den tuin hadden aangetrof fen met een schotwond in het hoofd. Men vermoedt, dat hij over een oneffenheid in den grond is gestruikeld, waarbij hij het geweer is afgegaan en hem de volle lading in het hoofd heeft getroffen. De familie van Vreedenburgh is ook in Belgische kringen zeer populair. Jhr. van Vreedenburgh, de vader van het slachtof fer van dit noodlottig ongeval, die o.a. hoofdbestuurslid van de K. N. A. C. is, is een algemeen bekende persoonlijkheid. De deernis is dan ook algemeen. De teraardbestelling van het stoffelijk overschot van het slachtoffer zal plaats hebben a.s. Donderdagmiddag om 2 uur op de begraafplaats Oud-Eik-en-Duinen te 's-Gravenhage. ZEILBOOTJE NA AANVARING OMGESLAGEN. Gisteravond omstreeks half - tien kwam nabij Schoonhoven een zeilbootje, waarin vier personen zaten, midden op de rivier de Lek in aanvaring met de motorpont van het gemeenteveer SchoonhovenGroot Ammers. Het zeilbootje sloeg om en de vier inzittenden, de winkelier A. Heikoop, diens verloofde mejuffrouw G. Straver, zijn neef G. Heikoop, allen uit Schoonhoven en een kennis de heer G. Hakkesteegt uit Giezen- dam, geraakten te water. Van mejuffrouw Straver, die niet kon zwemmen, was de toestand critiek, doch gelukkig wist een der andere personen haar te grijpen en boven te houden. Via den kabel van de pont en met behulp van personeel van de pont konden allen de veerpont bereiken, waar zij aan boord geholpen werden. De heer A. Heikoop had een bloedende ver wonding aan een der ooren opgeloopen. Het zeilbootje is geborgen. ONREGELMATIGHEDEN- BIJ EEN VEILINGS VEREENIGING. De voor ontslag voorgedragen voorzitter gehandhaafd. Eenige maanden geleden werd de secre taris-penningmeester der veilingsvereeni- ging 's-Gravenhage geschorst wegens ern stige overtreding van de bepalingen der Ned. Groenten- en Fruitecentrale. Het be stuur en de Raad van Toezicht hebben de vorige week om dezelfde reden den voor zitter der vereeniging geschorst. De secretaris-penningmeester werd des tijds door de algemeene vergadering ont slagen en het bestuur en de Raad van Toezicht stelden voor op dezelfde gronden ook den voorzitter te ontslaan. In de gisteravond gehouden ledenverga dering der vereeniging, welke zeer druk bezocht was is deze kwestie breedvoerig besproken. Hierbij is gebleken, dat de voor zitter zieke aardappelen had afgeleverd, terwijl hij bovendien aan den keurmees ter had verzocht, de partij verborgen te houden. Het bestuur was van oordeel, dat de voorzitter niet gehandhaafd kon worden. De geschorste functionaris bekende zijn fout en betoogde dat de drukke werk zaamheden voor de vereeniging hem niet in staat stelden voldoende aandacht te be steden aan eigan zaken. Hij riep de clemen tie der vergadering in en wees er op, dat hij tevoren nimmer moeilijkheden met den keur had gehad. Verschillende sprekers waren van oor deel, dat ontslag van den voorzitter een te drastische maatregel zou zijn. Zij achtten het opleggen van een geldboete voldoende. Na uitvoerige discussie werd het be stuursvoorstel tot ontslag van den voorzit ter mtt 732 tegen 61 stemmen verworpen. DE MALVERSATIES TE VLISSINGEN. Drie gearresteerden vrijgelaten; nog verrassingen 'te verwachten. Wij vernemen over de malversaties bij het plaatselijke Crisis-Comité te Vlissin- gen nader, dat drie van de vier aangehou den collectanten in vrijheid zijn gesteld, na dat zij verhoord waren. De vierde bevindt zich nog in bewaring en zal ter beschik king van de Justitie, worden gesteld'. Hij heeft zich niet alleen goederen uit het magazijn van het plaatselijke Crisis- Comité, zooals dekens, lakens, schoenen, costumes, koffie, tabak enz. toegeëigend, doch moet zich ook hebben schuldig ge maakt aan diefstal van geld uit collecte bussen, waarmede hij langs de huizen ten bate van het plaatselijke Crisiscomité col lecteerde. Ook als steuntrekker pleegde hij bedrog, door minder verdiensten op te geven dan hij had, waardoor hij grooter steun genoot. Deze practijken heeft hij geruimen tijd met maar al te goed succes toegepast. Alle aangehoudenen hebben buiten hun kolen- toeslag aanzienlijke hoeveelheden kolen weten te verkrijgen. Het onderzoek, dat zeer ingewikkeld is, is nog lang niet geëindigd en biedt de mogelijkheid van verrassingen WILLY DEN OUDEN ONTVANGT EEN VREEMDEN BRIEF. De schrijver heeft zijn veto over haar uitgesproken. De zwemkampioene Willy den Ouden, heeft dezer dagen een schrijven ontvan gen van wel heel vreemden inhoud. De briefschrijver poogt een bedrag van 100 van haar los te krijgen, waarbij hij het doet voorkomen alsof hij het succes van de zwemster in zijn macht heeft, alsdus be richt de „Tel." Tusschen de brieven, die de zwemster dagelijks krijgt, was er dezer dagen een van een Hagenaar, die zich Veto noemde. Deze gaf een verklaring van het feit, dat Willy den Ouden eenige malen teleurstel lingen heeft beleefd. De briefschrijver had n.l. zijn veto over haar uitgesproken en slechts hij was in staat het geluk te doen weerkeeren. Dat moest echter 100 kos ten. Hij raadde Willy aan in een Haagsch dagblad een advertentie te plaatsen, gericht aan Veto, waarin zij mededeelt de 100 te willen betalen. Hoewel men natuurlijk met een fantast te doen heeft, achtte men het toch raad zaam van het geval aangifte te doen bij de politie."Deze stelt een onderzoek in. WILT U IETS WETEN? Vraag: Kan een kwitantie na zekeren tijd weggedaan worden of moet men die altijd bewaren. Antwoord: Een kwitantie dient als bewijs. Men moet haar dus zoolang bewa ren als men denkt bewijs noodig te heb ben. Voor particulieren bestaat geen en kele wettelijke verplichting om een kwi tantie te bewaren. Wel voor personen, die een bedrijf uitoefenen. Dezen moeten een kwitantie gedurende 30 jaar bewaren. Vraag inzake schadevergoeding bij uit wijken voor iemand, die onvoorzichtig den weg oversteekt. Antwoord: Wanneer schade wordt toegebracht door de schuld van iemand, is deze tot vergoeding verplicht. Hier moet echter worden aangetoond, dat het aan zijn schuld te wijten is, dat de auto tegen een boom botste. Vraag: Wat voor bezienswaardigheden zijn er te zien in Nijmegen buiten de H. Landstichting. En wat zijn de entreekosten voor 'n gezelschap van 30 personen in de H. Landstichting? Antwoord: Er zijn tal van beziens- waarigheden in Nijmegen, als de Groote Kerk, Waag en VLeeschhal, Stadhuis, Mu seum van Oudheden, Rijksmuseum G. M. Kam, Valkhof, Belvedère, misschien ook de R. K. Universiteit. Op het tweede gedeelte van uw vraag moeten we hét antwoord schuldig blijven. Vraag: Welke is de kortste weg per fiets' van Leiden naar Hilversum? Hoeveel K.M.? Antwoord: Leiden,Alphen aan den Rijn, Bodegraven, Woerden, Utrecht, Maar tensdijk, Hilversum. Afstand 67 K.M. Vraag: Ik moet per auto van Nieuw- veen naar Volendam en van Nieuwveen naar Zandvoort. Welke plaatsen moet ik passeeren en hoeveel K.M.? Antwoord: Nieuwveen, Uithoorn, Amstelveen, Amsterdam, Overtoom, Broek in Waterland. Afstand 45 K.M. Nieuwveen, Leimuiden, Nieuw Vennep, Hoofddorp, Heemstede, Zandvoort. Af stand 33 K.M. Rectificatie: Naar aanleiding van het ant woord op de vraag in een vorig nummer over een reis per fiets van Nijmegen naar Duitschland, deelt men ons mede, dat men voor één dag geen paspoort noodig heeft. Men kan aan het douanekantoor gratis voor één dag een bewijs krijgen, dat men dien dag in Duitschland mag vertoeven, dat men moet onderteekenen en bij terugkomst weer moet afgeven. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau. SPORT Om het kampioenschap van Nederland. LE CHAMPION CLUBKAMPIOEN. H. Alkema verbetert het 10 k.rn. baanrecord en wint het stayerskampioen schap. Bij prachtig weer en vrij groote belang stelling er waren 8 a 10.000 menschen werd op de Stadionbaan te Amsterdam gis teravond het nationaal stayerskampioen schap verreden. Voor de pauze werd een vrij omvangrijk programma afgewerkt, waarbij zeer goede wielersport is vertoond. De af val wedstrijd tusschen de wielerclubs ,,'s-Gravenhage" en „Le Champion" als laatste van de wed strijden om het clubkampioenschap van Ne derland, werd gewonnen door „Le Cham pion". Een Olympische sprintwedstrijd over 3000 M., verdeeld in 3 manches van 1000 meter, leverde in de laatste twee manches een overwinning van onzen nationalen sprint- kampioen Van Vliet op, die in de tweede manche de laatste 200 Meter in den schit terenden tijd van 11,6 sec. aflegde. Buchly had de eerste manche gewonnen en de to taaluitslag wees Arie van Vliet als winnaar aan met 5 pnt., terwijl Peperkamp tweede werd. De Olympische inhaalwedstrijd was voor de voorloopige Olympische ploeg Van der Voort, Zwartepoort, Van Wees en Krop man. Een Olympische tandemwedstrijd over 2000 meter werd schitterend gewonnen door ons Olympisch tandem LeeneOoms, die zich zeker een klasse beter toonden dan BrizeeLodewijks. De laatste 200 meter werden in den tijd van 10,8 sec. afgelegd. Na de pauze werd er nog een extra tan dem-wedstrijd verreden tusschen Leene Duyn en BrizeeLodewijks. De eersten wonnen met gering verschil; tijd over laat ste 200 meter 11,4 sec. Vervolgens werd het hoofdnummer, de finale om het nationale stayerskampioen schap, verreden. In de eerste tien K.M. was dit een span nende en bovenal snelle strijd, wat wel daaruit bleek, dat deze 10 K.M. in den tijd van 8 min. 10,8 sec. werd afgelegd Dit be- •teekende een nieuw, baanrecord over dezen afstand. Het oude record werd in 1931 door Schlebaum gevestigd. De loting wees de volgende start volgor de uit: Van Hoek achter Van den Bosch, Alkema achter Wiersma, Pelser achter Ceurremans, Van der Valk achter Slesker, Snoek Jr. achter Kaser, Buis achter Bustraan, Wildschut achter Moeskops). Led- dy achter Sauge en -'Pijnenburg achter Pasquier Jr. Nadat de renners achter hun gangmakers waren „geland" werd reeds dadelijk een buitengewoon hoog tempo ingezet. Alkema was al lang achter zijn motor, toen Pijnen burg dien nog moest zoeken. Alkema nam onmiddellijk de leiding. Uiterst snel reed hij en na zes ronden had Leddy zijn eerste „lap" al, na drie ronden gevolgd door Van der Valk en Bu-is. Na 19 ronden moest Pij nenburg en even later Wildschut er aan gelooven, maar het was duidelijk, dat Alke ma een dergelijk tempo niet zou kunnen volhouden. De erste 10 K.M. legde hij in den nieuwen recordtijd van 8 min. 10,8 sec. af. Snoek Jr. en Van Hoek vochten inmid dels om de tweede plaats en menige span nende ronde was hiervan het gevolg, doch tenslotte zegevierde Snoek. Na 43 ronden kregen Van der Valk, Pij nenburg en Leddy in één rush hun tweeden lap van Alkema. De „Pijn" kon dit echter niet verkroppen en in de zestigste ronde nam hij onder daverend enthousiasme van het publiek in een flitsende spurt een ronde terug. Alkema raakte hierdoor danig in verwar ring en raakte los van zijn gangmaker. Dit „zwemmen" kostte hem eenige ronden met het gevolg, dat hij weer gelijk met de ove rigen kwam. Hij liet zich echter niet uit het veld slaan en in de 75ste ronde gaf hij Pijnenburg weer een lap. Na 100 renden lag Alkema op de eerste plaats, op een ronde Snoek, Wildschut en Van Hoek, op twee ronden Pijnenburg en Pelser, op drie ronden Leddy en Van der Valk en op vijf ronden Buis. Steeds veranderde echter de volgorde der stayers, terwijl Alkema constant aan den kop bleef. Na 157 ronden gaf Buis op. Toen nog 20 ronden te rijden waren kwam Van Hoek fel naar voren en nam een ronde terug, doch Snoek en Alkema ging nog maals over hun heen en in de laatste ronde zette Alkema de kroon op zijn wedstrijd door met een formidabelen eindspurt onder de toejuichingen van het publiek als eerste over de eindstreep te gaan. Hij had de 100 K.M. in 1 uur, 21 min. 1,2 sec. afgelegd en werd daarmee Stayerskam pioen van Nederland. Snoek werd tweede op een ronde. Van Hoek derde op twee ron den, Leddy zesde op vijf ronden, Van dei- Valk zevende op zeven ronden, terwijl Pij nenburg, die niet zoo'n besten wedstrijd heeft gereden, öp elf ronden als laatste aan kwam. WIELERBAAN „URBANA" CONTRA PIJNENBURG EN SLAATS. N.W.U. verklaart de wielerbaan niet ontvankelijk. De sportcommissie der N.W.U. heeft thans uitspraak gedaafi in het geschil, dat tusschen de directie der wielerbaan „Ur- Hilversum II 301 M. 8.00—9.15 KRO., 10.00 NCRV, 11.00 KRO., 2.00—11.30 NCRV. 8.00 9.15 en 10.00 Gram.pl. 10.15 Morgendienst. 10.45 Grampl. 11.3012.00 Godsd. halfuur. 12.15 KRO-orkest en gram.pl. 2.00 Gram.pl. 3.153.45 Vrouwenhalfuur. 4.00 Bijbellezing. 5.00 Cursus v. d. jeugd. 5.30 Orgelspel. Journ.. weekoverzicht. 7.45 Reportage. 8.00 Berichten ANP. 8.15 Arnhemsche Orkestvereeniging. 9.00 Causerie over Ambon. 9.25 Vervolg concert. (Om 9.45 Berichten ANP).. 10.3011.30 Gram.pl. Hilversum I 1875 M. AVRO-uitzending. 8.00 Gram.pl. 9.00 Ensemble Jetty Cantor. 10.00 Morgenwijding. Gram.pl. 10.30 Ensemble Jetty Cantor. 11.00 Gram.pl. 12.00 Het Cantabilé-orkest. (I. d. pauze: orgelspel). 2.00 Causerie over edelsteenen en siera den. 2.20 Groninger Orkestvereeniging. 4.00 Voor zieken. 4.30 Gram.pl. 4.45 Voor de kinderen. 5.30 Kovacs Lajos' orkest. 6.30 Sportpraatje. 7.00 Kovacs Lajos' orkest. 7.45 Per fiets door Nederland. 8.00 Berichten A. N. P.. Mededeelingen. 8.15 Omroeporkest en solist. 9.00 Don Kozakken-koor. 9.20 Omroeporkest en solist. 10.00 Don Kozakkenkoor. 10.20 Dansmuziek. 11.00 Berichten ANP. 11.10—12.00 Gram.pl. Droitwich, 1500 M. 12.35 Het Commodore Grandorkest. I.50 Het Elman-sextet en solist. 2.35 Jack Martin's orkest. 3.20 Het Carlton-Hotel-orkest. 5.05 Het Harp-Trio. 5.35 Dansmuziek. 6.50 Dansmuziek. 7.35 BBC-Northern-Ireland-orkest. 8.20 Revue-programma. 9.20 Viool-recital. 10.20 Kerkdienst. 10.40 BBC-orkest m.m.v. Pianoduo. II.3512.20 Dansmuziek. Keulen, 456 M. 12.20 Omroepklein-orkest. I.35 Werag-Kamerorkest. 4.20 Kamermuziek. 8.30 Graener-concert. 9.35 Omroepklein-orkest. II.05—12.20 Dansmuziek. Eerste Leidsche R.K. Begrafenisonderneming GEVESTIGD 1882 Pieter de la Courtstraat 22 TRANSPORT. TELEFOON 1455 bana" te Zwolle was ontstaan met de ren ners J. Pijnenburg en F. Slaats, naar aan leiding van het feit, dat deze zich contrac tueel verbonden zouden hebben om in Zwolle in een drdedaagschen koppelwed strijd te starten op 7, 8 en 9 Juni j.l. en aan deze verplichting geen gevolg hadden gegeven. Naar men zich herinneren zal, hadden de renners een voor hun voordee- liger contract te Kopenhagen de voorkeur geschonken boven dat te Zwolle, doch de directie der wielerbaan te Zwolle meende daar geen genoegen mee te behoeven te nemen, daar haar onderneming door het wegblijven zoowel van Pijnenburg als Slaats was geschaad geworden. Wat Slaats betreft, is de zaak nogal een voudig opgelost. Bij het onderzoek zou n.l. zijn komen vast te staan, dat Pijnenburg, hpewel daartoe niet gerechtigd, het be wuste contract ook van de handteekening van Slaats heeft voorzien. Er onder staat N. L. F. Slaats en daarmee wordt Slaats niet verplicht geacht aan de eischen der baandirectie te voldoen, neerkomend o.m. voor hem op een schadevergoeding van 1500 en de verdere kosten. Wat Pijnenburg betreft komt de commis si e, hoewel op geheel andere gronden tot dezelfde conclusie. Pijnenburg heeft n.l. beweerd, dat van het contract slechts één exemplaar behoor lijk geteekend was en wel het exemplaar, dat in het bezit der directie was. Het exem plaar dat hij bezat, zou niet door de direc tie geteekend zijn geweest en zoo zegt de renner, mocht ik volgens de wedstrijdre glementen der N.W.U. niet eens aan de be doelde wedstrijden deelnemen. De commissie heeft deze motiveering als juist aangenomen en daarmede de haan- directie niet ontvankelijk verklaard in haar eisch betreffende de schadevergoeding. Van haar kant gaat de baandirectie na- tuux-lijk niet met deze uitspraak accoord, zeggende o.m., dat zij haar even vaag vindt als de reglementen van de N.W.U. zelve, zij is onmiddellijk in beroep gegaan bij het hoofdbestuur der N.W.U. R a d i o-P a,r i s, 1648 M. 9.50 Orgelconcert. 11.50 Orkestconcert. 5.20 Radio-tooneel. 7.20 Gram.pl. 9.05 Nat. orkest. 11.0512.35 Dansmuziek en populair con cert. Brussel, 322 e n 484 M. 322 M.: 12.20 Gram.pl. V 12.50 Klein-orkest. 1.30 Omroeporkest. 1.502.20 Gram.pl. 5.20 Klein-orkest. 6.50 en 7.20 Gram.pl. 8.20 Salonorkest. 9.20 Cabaret. 10.30—11.20 Gram.pl. 484 M.: 12.20 Gram.pl. 12.50 Omroeporkest. 1.30 Klein-orkest. I.502.20 en 5.20 Gram.pl. 6.35 Salon-orkest. 7.35 Gram.pl. 8.20 Omroeporkest. 10.30—11.20 Gram.pl. Deutschlandsender, 1571 M. 8.30 „Juli", maandoverzicht. 9.20 Schumann-concert. 10.50 Olympia-Nieuws. II.2012.20 Dansmuziek. Gemeentelijk Radio Distributiebedrijf. 3e Programma. 8.00 Keulen. 8.45 Diversen. 10.05 Keulen. 11.15 Droitwich. 12.35 Keulen. Pl.m. 13.15 Brussel (VI.) 14.20 Keulen. 15.20 Droitwich. 16.10 Parijs R. 17.20 Brussel (VI.). 18.50 Brussel (Fr.) 19.20 Keulen. 21.05 Parijs R. 23.05 Berlijn. 4e Programma. 8.00 Brussel (VI.) 9.20 Parijs R. 10.35 Londen R. 13.20 Droitwich. 15.20 Londen Reg. 17.35 Droitwich. 18.20 Diversen. 18.50 Droitwich. 19.30 Sportpraatje door den heer J. G. A. Janssen (journalist). 20.00 Droitwich. 20.20 Brussel (Fr.). 21.20 Droitwich. 21.50 Diversen. 22.20 Droitwich. 22.40 Rome of div. 23.20 Londen Reg. (Wijzigingen voorbehouden). DE TOUR DE FRANCE. Middelkamp wint de zevende étappe. De zevende étappe van de Tour de France leidende van Aix-les-Bains naar Grenoble, een afstand, van 230 K.M., is gewonnen door onzen landgenoot Middelkamp, waardoor hij zich in het algemeen klassement tot de 31ste plaats heeft opgewerkt. Deze overwinning heeft vanzelfsprekend groote voldoening gewekt in 't Nederland- sche kamp. De tijd van den winnaar bedroeg 8 uur 32 min.', 2 sec. Wat de andere Nederlandsche deelnemers betreft, volgde Toon van Schendel op de 18de plaats met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec., terwijl zijn broer, Albert van Schen del, als nummer 25 eindigde met een tijd van 8 uur 36 min. 35 sec. Gijsen kwam ach teraan op de 57ste plaats in 9 uur 1 min. 42 sec. De plaatsen in het algemeene klassement van de Nederlandsche renners zijn nu: Al- bert van Schendel 14e, tijd 48 uur 50 min. 1-1 sec.; Middelkamp, 31ste, tijd 49 uur 10 min. 42 sec.; Toon van Schendel, 35ste, tijd 49 uur 15 min. 24 sec.; Gijssen, 53 ste, tijd 50 uur 24 min. 31 sec. Te Aix-les bains waren nog 71 renners overgebleven, die den tocht naar Grenoble aanvaarden. De weg over de Galibier en de Lautaret steeg tot meer dan 2000 meter. De Spanjaarden Esquerra en Berrendero bleken wederom de beste klimmers te zijn, doch zij konden zich op het laatste gedeelte van het parcours niet meer handhaven. Te Grenoble ontstond weer een spannen de eindspurt van de uit twaalf mannen be staande kopgroep. Middelkamp ging het eerst over de eindstreep in den tijd van 8 uur 32 min. 2 seconden, een tijd, welke bijna een uur slechter is dan die van het vorige jaar. -Op Middelkamp volgden Archambaud, Level, Berty, M. Clemens, Coasmat, Syl- vain Maes, P. Clemens, Berrenero en Es querra. De Fransche équippe verloor op deze étappe twee renners. Mithouard'gaf reeds spoedig na het vertrek op, tengevolge van de Maandag bij een val opgeloopen ver wondingen. Speicher kwam hij het afdalen van de Galibier in een bocht zoo ongeluk kig te vallen, dat hij den tocht niet meer kon vervolgen. In het totale klassement leidt Archam baud nog steeds met een tijd van 48 uur 23 min. 22 seconden; voor Sylviain Maes met 48 uur 27 min. 44 sec. en P. Clemens met 48 uur 28 min. 44 sec. Dan volgen: 4. Antonin Magne 48 uur 29 min. 19 sec.; 5. Vervaecke 48 uur 30 min. 27 sec.; 6. Wie- rinckx 48 uur 32 min. 24 sec.; 7. M. Clemens 48 uur 33 min. 14 sec.; 8. Mersch.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 9