Breekt de Lucht? STADSNIEUWS DINSDAG 14 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BUD - PAG. 6 GEMEENTERAAD VAN ZOETERMEER Wij' citeeren hier uit een artikel in de Maasbode, waarin onder het opschrift: „Breekt de lucht?" allerlei verschijnselen van gunstigen aard op financieel en eco nomisch gebied worden opgesomd, en be toogd wordt dat op de markten „een ge heel andere geest dan kort geleden is in getreden". Ziehier enkele citaten: „Op de beleggingsmarkt is als gevolg van de gewijzigde stemming op de valuta markt een radicale verandering ingetreden. In aansluiting aan de geleidelijke verrui ming van de geldmarkt hebben beleggings waarden in toenemende mate de aandacht getrokken van den belegger, die zich niet langer geheel afwijzend toont ten opzichte van deze categorie van beleggings-objec- ten, doch die integendeel zelfs wederom geneigd is tot grootere interesse naarmate het koersherstel vorderingen maakt. Sedert welhaast een vol jaar heeft de beleggings markt nimmer de belangstelling genoten, die zij thans heeft". „De goederenmarkten hebben aan. de markt voor aandeelen een stimulans be zorgd, waarvan men zich tot vóór betrek kelijk korten tijd nog geen denkbeeld heeft kunnen vormen. Werd de publieke opinie niet bij voortduring en systematisch afge stemd op de idee fixe, dat ons land toch niet zou mee kunnen in 't herstel, waar van men overal ter wereld de symptomen meende te ontwaren? En dat het deflatie- of het aanpassings-proces, of hoe men de in ons land gevolgde politiek van econo misch herstel wenschte te noemen, toch niet tot een goed resultaat kón leiden? De teleurstellingen der laatste jaren heb ben op alleszins verklaarbare wijze aan leiding gegeven tot het ontstaan van een mentaliteit, welke bij voorbaat iedere mo gelijkheid tot redres langs den normalen weg voor uitgesloten houdt. Hoe ver klaarbaar het ontstaan van die mentali teit daardoor ook moge zijn, zij is er nog niet door gerechtvaardigd. En de minister president heeft zeker niet geheel ten on rechte de hem door het congres van den Nederlandschen Middenstandsbond daartoe gegeven gelegenheid te baat genomen, om van een geheel andere meening te doen blijken". „Het kan onze bedoeling niet zijn, ter plaatse in den breede uit te weiden over hetgeen onder aanpassing zooal zou kun nen en moeten worden verstaan. In dit verband mogen wij er mede volstaan, het "dr. Colijn toe te geven, dat hij zeer terecht de aandacht heeft gevestigd op den inhoud der jaarverslagen, waarvan thans het grootste gedeelte de revue heeft gepas seerd. Zeker, onder de reeds gepubliceer de verslagen over de bedrijfsresultaten van het jaar 1935 zijn er nog te veel, waaruit blijkt, dat het proces van afbraak nog niet geheel tot staan is gekomen. Uit nog meer verslagen blijkt, dat van een her stelde rentabiliteit der bedrijven nog geen ■sprake is. Doch uit tal van verslagen is tevens gebleken, dat, indien ook nog geen herstel van rentabiliteit* kon worden ge rapporteerd, er toch reeds een markante verbetering in het resultaat der exploita tie-rekening viel te bespeuren, resp. de vooruitzichten voor een dergelijke verbe tering met den vinger konden worden aan gewezen. En het valt niet te ontkennen, dat het aantal der ondernemingen die in dezen zin over het bedrijfsresultaat van 1935 rapporteerden, een verrassende uit breiding in vergelijking met het jaar daar voor heeft te zien gegeven. De minister president had in dit opzicht zeker gelijk, dat hij zich keerde tegen de opvatting van hen die bij voortduring beweren, als het ware als een idéé fixe propageeren, dat de aanpassing op het doode punt zou zijn beland. Wie enkel en alleen naar het bud get der overheidslichamen ziet, die kan -inderdaad in een dergelijke gedachte ver strikt raken. De budgetaire positie van rijk en gemeenten is er immers nog geenszins naar, thans reeds te rekenen op 't berei ken van de gewenschte stabiliteit. Doch de exploitatierekeningen der individueele ondernemingen toonen wel degelijk in menig opzicht aan, dat belangrijke vorde ringen op den weg naar een meer stabie- len toestand werden gemaakt. En is ten slotte herstel van de rentabiliteit van het bedrijfsleven niet de sleutel, die een nieu we toekomst voor ons economisch leven ontsluit?" „Ontmoedigend verschijnsel was het voor den rubberproducent, dat de rubberprijs ondanks de eindelijk merkbare verminde ring der zichtbare voorraden niet aan de verwachtingen beantwoordde. Gedurende het jaar 1935 was de rubberprijs reeds ver ten achter gebleven bij dien, welke de rub ber-producenten schadeloos stellen voor het verlies, dat voor hen is voortgevloeid uit de verzwaarde restrictie. In het licht der huidige ontwikkeling van den rub berprijs zal voor menige rubberonderne ming evenwel een geheel ander perspec tief worden geopend. Sedert den aanvang van het jaar is de prijs eerst langzaam, later in krachtiger tempo gestegen tot een niveau, dat de verwachting voor bedui- dend betere bedrijfsresultaten ten volle rechtvaardigt. Met hoop, doch niet zonder vreeze zag de tabaksproducent in den aan vang van dit jaar de onmiddellijke toe komst tegemoet. Het met de Vereenigde Staten gesloten handelsverdrag opende eenig uitzicht cp verbetering, evenzeer als de met Duitschland gesloten compensatie- overeenkomst eenige belofte inhield. Men zou echter neg maar moeten afwachten, in hoeverre de daarop ingestelde illusies zouden worden verwerkelijkt. Thans, aan het einde van de vcorjaarsinschrijvingen op Sumatratabak, zal een ieder gemakke lijk kunnen toegeven, dat de verwachtin gen zelfs werden overtroffen. En in het cht van het resultaat der jongste Java- hrijvingen mag ook voor dezen be stak de toekomst met meer vertrouwen BINNENLAND JAARWEDDEN VAN B. EN W. IN DEN HAAG In den Haagscnen Gemeenteraad is be handeld een van ueaepuieerae staten aer provincie ^.uia-nonana ontvangen sennjven nopens ae jaarwedden van den ourgemees- ter, de wetaouoers, den secretaris en den ontvanger; met net voorstel van net raaas- iid J. jx. W. F. van .Bommel c.s. ter zaxe. CGed. Staten meenen dat bovenvermelde salarissen moeten woroen verlaagd met 2>a pet. Het seniorenconvent is in meerderheid van stemmen van meening, dat deze ver iagingen met moeten woruen toegepast;. ue wetnouders en de gemeente-secre taris verlieten bij deze behandeling dezaaL u>e voorzitteisze tel werd ingenomen door den heer W. H. Vliegen. De heer De Vries (.A.R.) vond geen reden om niet tot verlaging over te gaan, mét uitzondering van den burgemeester, wiens salaris in verhouding tot andere groote gemeenten, buitengewoon laag is. De neer Quant (.K.K.) wilde 'n uitzonuering maken voor de wethouders, wier salarissen reeds zyn teruggebracht van 7000 op J 0000. Men is toen reeds verder gegaan, dan Ged. Staten wenschten. De heer Folmer (C.H.) sloot zich aan by den heer De Vries. Ook hy wilde een UL.zonuermg maken voor het salaris van den burgemeester De heer De Visser (C.P.) zeide, dat by de minimum-lijders verlagingen aan de orde van den dag zijn, terwijl by deze be trokkenen, voor wie 2ia pet. korting geen aantasting van hun bestaan beteekent, men argumenten vindt om de korting niet toe te passen. Spr. vond het een abnor male toestand dat b.v. de burgemeester van den Haag geld moet hebben, om zijn functie naar behooren te vervullen, zooals hem is medegedeeld. Toch zou spr. de wedden der wethouders niet willen kor ten. De heer Westerman (Nat. Herstel) beval het voorstel van het senioren-convent aan. De salarissen der betrokken functio narissen zyn eender te laag lan te hoog. De heer Michon (Herv. Ger. St.) sloot zich aan bij het betoog van den Wester- 'man. De voorz. resumeerde de argumenten. Het afwijzend prae-advies van 't senio ren-convent werd, wat den burgemeester betreft, met algemeene stemmen aangeno men. Voor de verlaging van de salarissen der wethouders verklaarden zich R.K. en C.H. en voor verlaging van die van den secre taris en den ontvanger A.R., C.H. en R.K. „Avondpost" Houtrust te 's Gravenhage wordt tentoonstellingsterrein De Haagsche gemeenteraad heeft giste ren met 22 tegen 16 stemmen aangenomen het voorstel tot tusschentijdsche ontbindng van de met de N.V. Sportterrein Houtrust aangegane huurovereenkomst betreffende het terrein, om dit gedeeltelijk in erf pacht uit te geven ten behoeve van de stichting van een tentoonstellingsgbouw c.a., om voor deze stichting een geldlee-, ning te verstrekken, groot f 350.000, en om het overige gedeelte van genoemd terrein te verhuren. BUITENLANDSCH VROUWELIJK PERSONEEL. Aanvragen om een vergunning. Blijkens mededeeling van den rijksdienst der werkloosheidsverzekering en arbeids bemiddeling zullen aanvragen om vergun ning, ingevolge de wet van 16 Mei 1934 (staatsblad no. 257), tot het in dienst nemen van buitenlandsch vrouwelijk personeel, dat nog niet in Nederland vertoeft, slechts in behandeling worden genomen, indien bij de aanvrage is gevoegd: a. een verklaring van een geneeskundige, waaruit blijkt, dat de vreemdelinge een goede gezondheid geniet; b. een door de plaatselijke autoriteiten van de woonplaats der vreemdelinge afge- worden tegemoet gezien. Een krachtige prijsstijging op de graanmarkten zij het dan als gevolg van een misoogst in de Vereenigde Staten duidt in ieder geval op het bereiken van een situatie, waarin zelfs deze, aanvankelijk zoo enorm over voerde markt gevoelig is geworden voor calamiteiten waarvan zij zich enkele jaren geleden nog in het geheel niets zou heb ben aangetrokken". „Niet alle productenmarkten bieden een- zelfd bemoedigende aspect als de hier bo ven genoemde. Doch van een verdere af braak is daar evenmin sprake. Waar al geen markante verbetering zich heeft kun nen baan breken, daar valt toch in menig geval een schuchtere tendenz tot verbete ring te bespeuren. Doch een feit is het, dat door hetgeen thans reeds werd bereikt, voorloopig een einde is gekomen aan het proces van voortdurende afbraak van ons bedrijfsleven. En in het licht van dit feit, heeft de Minister-President zeker geen ongeschikt oogenblik gekozen, om van zijn optimsitische visie op de toekomst blijk te geven. Ook al zien wij de knel lende crisismaatregelen nog geenszins van ons bedrijfsleven weggenomen, en al juichen wij op dit moment nog niet over een herstel, waarvan wij thans nog niet méér kunnen zeggen, dan dat de uiterlijk waarneembare verschijnselen ons tot meer vertrouwen in de toekomst aansporen dan geweest, dat de donkere crisislucht zelfs voor ons land eindelijk begint te breken, schijnt den Minister-President inderdaad wel te mogen worden toegegeven. Dat dr. Colijn in dit opzicht niet alleen staat, kan trouwens uit het koersverloop op onze lo cale markt reeds zijn gebleken". geven verklaring, waaruit blijkt, dat zij van goed zedelijk gedrag is. Aanvraagformulieren zijn kosteloos ver krijgbaar bij het plaatselijk orgaan der openbare arbeidsbemiddeling. MELKSTEUN-, OLIE- EN VETACCIJNS. Verhooging vanaccijns op vet bedraagt 33%, op olie 67%; melksteunverlaging 7%. Het „Hbld." verneemt, in aansluiting aan het communiqué, dat de boteraccijns voor de periode van 1218 Juli is vastgesteld op 80 cents per kilo. De heffingsletter wordt thans P. De van 2.40 tot 2.15 cent per kilo melk van 3.20% vetgehalte verlaagde toeslag komt overeen met 58.8 cent per kilo boter of 70 cent per kilo melk, er van uitgaande, dat 100 kilo melk van 3.20% vetgehalte 3.60 kilo boter levert. Zooals reeds gemeld, is de heffing op «pijsoliën, zoowel als die op spijsvetten ge bracht op 40 cents per kilo (op ingevoerde olie 50 cent). Tot dusver bedroegen deze heffingen slechts resp. 24 en 30 cents, zoo dat de verhooging voor de oliën bedraagt zeven-en-zestig procent en voor vetten drie-en-dertig procent! De heffing per kilo in kaas aanwezig melkvet is thans vastgesteld op 31.7 cent. De heffing op gemengde margarine zal thans 44.4 cent bedragen (benevens natuur lijk de 8 centen heffing op de 10% boter). Die op de onvermengde margarine, be stemd voor mengers, wordt thans 49.25 cent; die voor plantaardige en ritueele margarine 54.75 cent. De heffing op gemengde margarine werd op 28 Februari vastgesteld op 46.7 cent, doch op 30 Mei verhoogd tot 48.4 cent; thans gaat daar dus precies vier cents af. De heffing op onvermengde margarine bedroeg resp. 51.90 en 53.75 cent; daar gaat thans 41/2 cent af; die op plantaardige en ritueele margarine bedroeg resp. 58.75 en nogmaals 58.75 cent; de verlaging van thans bedraagt dus precies 4 cents. De verlaging van d enmelksteun van 2.40 op 2.25 cent bedraagt 6.7%; de boternotee- ring is 8 a 10 cents hooger dan in dezelfde periode van het vorige jaar, hetwelk dus 0.30 a 0.35 cent per kilo melk van 3.20% vetgehalte scheelt. De prijsverlaging in den détailhandel zal voor boter 2.75% bedragen en voor mar garine 3.30%. GEWEIGERDE OPVOERING VAN „TIJL UILENSPIEGEL". Het Eerste Kamerlid Van Vessem heeft aan den minister van sociale zaken de vol gende schriftelijke vragen gericht: 1. Is het den minister bekend, dat de di recteur van den rijksdienst der werkloos heidsverzekering en arbeidsbemiddeling aan het Vlaamsch Volkstoon eel de noodige vergunning geweigerd heeft voor 't opvoe ren van het tooneelspel „Tijl Uilenspiegel" in een bijeenkomst van de N.S.B. te Rot terdam op 4 Juli j.l., zulks terwijl deze weigering uiteraard geen verruiming van werkgelegenheid voor binnenlandsche too- neelspelers ten gevolge kon hebben en hierdoor een belangrijke uiting van hooge Vlaamsch-Nederlandsche kunst werd ver hinderd? 2. Is het den minister voorts bekend, dat daarentegen wel gelegenheid is gegeven tot het optreden hier te lande van andere buitenlandsche gezelschappen zooals het cabaret „Die Pfeffermuhle", het gezelschap Firtz Hirsch, de Nelson-revue, Theatre de l'Odeon, „De blauwe vogel", Italiaansche opera, Ballet Jooss, Ballet Trudi Schoop, Ballet Russe de Paris, Ballet Nenaka, tien tallen muziekensembles en circusgezel schappen als circus Straszburger en de Djiguitem-ruiterkozakken? 3. Is het den minister ook bekend, dat in Amsterdam werkzaam zyn 52 buitenland sche musici en 142 Nederlandsche, in Sche- veningen 49 buitenlandsche en 92 Neder landsche, dat van de in Nederland werken de musici ongeveer 36 pet. buitenlanders zijn, en dat tientallen Nederlandsche mu sici, die volkomen in staat zijn het werk dezer buitenlanders te verrichten, volstrekt werkeloos zijn en van ondersteuning moe ten leven? 4. Is de minister bereid mede te deelen, aan welke buitenlandsche tooneelgezel- schappen sinds 1 Januari 1936 vergunning tot spelen hier te lande geweigerd is? 5. Is de minister niet van meening, dat het verhinderen van een op hoog peil staande uitvoering van dietsche kunst als die van „Tijl Uilenspiegel" door het Vlaamsch Volkstooneel en het toestaan van vertooningen als die van de „Nelson-revue", „Die Pfeffermuhle", „Fritz Hirsoh". „Con- fetti-revue" en dergelijke, een aanwijzing geeft, dat het der onder 1. genoemde in stantie aan toewijding voor de Nederland sche cultuur en aan deskundige voorlichting ontbreekt? Groot tekort aan visch op de Scheveningsche markt De nasleep van de IJmuidensche vis- schersstaking doet zich op het oogenblik te Scheveningen wel heel sterk gevoelen. Het kwantum visch, dat momenteel wordt aangevoerd, is niet toereikend voor de vele honderden vischhandelaren en ven ters, die dagelijks hier ter plaatse koopen. Vele neringdoenden zijn op het oogenblik zonder handel. De vischhandelaarsvereeniging „Vrede" heeft inmidedls stappen gedaan en bij de regeering er op aangedrongen, meer bui tenlandsche visch op de Scheveningsche martk te krijgen. Het eenige schip, een schokker, die hier Maandagochtend j.l. markte, besomde slechts S 8. Dit was de geheele aanvoer uit" zee. Hedenochtend was er geheel geen aanvoer uit zee. Binnenkort is, vanzelfsprekend, door het eindigen der staking te IJmuiden, een grootere aan voer te verwachten, doch deze geheele week zal het tekort zich nog doen gevoe len. Op Maandag 13 Juli te 8 uur vergaderde de raad der gemeente Zoetermeer. Aanwe zig waren alle leden. De voorzitter opende de vergadering als gewoonlijk en gaf den secretaris gelegen heid tot het voorlezen der notulen, welke onveranderd werden vastgesteld. Bij loting werd uitgemaakt dat de rondvraag zou be ginnen bij den heer L. Glas. Mededeeling werd gedaan van enkele ingekomen stuk ken, welke voor kennisgeving werden aan genomen, waarbij tevens de balans en ver lies- en winstrekening van de R. K. Bouw- vereeniging „De goede woning", welke goedgekeurd werd. Voorts werd medegedeeld het besluit van Gedep. Staten tot herziening der jaarwed den van Burgemeester, Wethouders, Secre taris en Ontvanger, met welk besluit werd accoord gegaan. Naar aanleiding van de missive van Gedep. Staten werd besloten enkele wijzigingen aan te brengen in het reglement van het burgerlijk armbestuur. Goedgunstig werd beschikt op enkele verzoeken voor ontheffing van hondienbe- belasting. Het bijzonder bewaarschool- onderwijs. Voorts werd ter tafel gebracht een be grooting over het jaar 1936 van de chris telijke bewaarschool met verzoek om sub sidie. B. en W. stelden voor met het nemen van een beslissing te wachten tot er over gelegd zou kunnen worden een exploitatie rekening over bedoeld jaar, aangezien dit noodzakelijk is in verband met de goedkeu ring van Gedep. Staten voor de wijziging van de begrootingspost. De heer Scheer verklaarde na uitvoerige beschouwingen, dat hij zich straks bij de begrooting alle rechten voorbehoudt om trent het toekennen van subsidie aan be doelde bewaarschool. Spreker is van mee ning, dat indien het toekennen van subsi die zoowel aan deze als aan de R. K. be waarschool, belastingverhooging tengevolge zou hebben, het beter is bedoeld verzoek niet in te willigen en de subsidie voor de R. K. bewaarschool in den vervolge te laten vervallen. MET „DAISY" NAAR PARIJS Bekend Utrechtsch aapjeskoetsier voor zijn langen tocht vertrokken Het zullen wel eenige duizenden toe schouwers zijn geweest, die gistermorgen op het Utrechtsch Janskerkhof den be kenden aapjeskoetsier Daisy uitgeleide hebben gedaan voor zijn vertrek naar Parijs. Dit bekende Utrechtsche type heeft namelijk het plan opgevat, met zyn oude paardje en zijn nog ouder brikje en re- tourrit te maken naar Parijs. Het heette aanvankelijk, dat ook een paar studenten Daisy is immers zeer in trek bij de stu denten dezen tocht zouden meemaken, maar, toen gistermorgen het uur van ver trek aanbrak, vertoonden zich de studen ten niet. Daisy ging op inspectie door de soos en kwam zeer mismoedig terug. En de bekende harmonica-speler zeurde een toepasselijk weemoedig lied: „Ver van alles, waarvan ik heb ge- houen. Zoo trok Daisy naar Parijs. Prof. Romme gewond Naar de Msbd. verneemt, is prof. mr. C. P. M. Romme. die momenteel te Zandvoort vertoeft, Zondagmorgen bij het spelen met zijn kinderen gevallen en heeft daarbij zijn pols gebroken. „Borgstellingsfonds voor de Geldersche vallei". Hedenmorgen Is ten overstaan van no taris G. Klaassen te Amersfoort de acte gepasseerd van oprichting van het „Borg stellingsfonds voor de Geldersche Vallei". GEM. H. B. S. 5 J. CURSUS Eindexamen afd. B Van de le, 2e en 3e groep zijn geslaagd: C. J. Boasson, K. v. d. Burg, Voorburg, W. A. Duit, Voorburg, J. Flippo, H. A. L de Haas, C. Hillenius, Hillegom, A. Baars, Leiderdorp, H. W. Ca Boom, mej. R. M. Boon, G. Delfos, Voorschoten, L. van Duu- ren, J. J. L. Duyvendak, Oegstgeest, L D. van Eek, J. S. Favier, P. Huysman, Katwijk a. Zee, H A. v. Ingen Schenau, J. Leder, W. D. H Nout, P Plu, A le Poole, Oegst geest. M. J. H. Roep, Voorschoten, J M. Secrève, F. J. Simons. Waar geen plaatsnaam, is deze Leiden. Afgewezen 7. Bevorderd tot de 2e klasse: H. van den Berg, F. van der Blij, J. C. Boekkooi, G. P. Bol, D. C. W. Boom, F. W. van der Burg, D. Cannoo, H. G. V. Christiaanse, F. L. Driessen, J. Garvelink, J. Geertsma, J. Gil- huys, H. J. Ginjaai', M. D. ten Hagen, J. Hoogeveen, G. Keij, Ine. Passchier, Joh. H. Brilman, L. R. D. Kloprogge, L. H. Krol, C. J. Lambinon, P. J. Millaard, J. F. Min- nee, B. Mulder. J. N. Munk, P. Otto, C. J. H. Oudshoorn, Netteke A. v. d. Puil, J. A. Riedel, E. de Roo, J. A. Roosdorp, C. A. Scharpff, J. C. Schouten, A. J. Lindenberg, P. C. Molhuysen, K. N. Nieuwzwaag, R. Ra demaker, P. Selier, O. A. Singelenberg, Cor Snel, B. A. J. Sonderen, G. A. Steenpoorte, M. F. Verdoes. Arja Vosselman, R. G. J. v. d. Weerdhof, P. Westendorp, Kate de Win ter. Herexamen 2, afgewezen 25. Bevorderd tot de 3e klasse: J. L. Boen der, J. W. Broekhuizen, Mia de Bruyn, C. H. V. Christiaanse, Corrie Dirkse, Hilda A. v. d. Feltz v. d. Sloet, J. A. Habig, D. ten Het nut van het bewaarschoolonderwijg werd nu door den voorzitter en door enkele raadsleden verdedigd. B. en W. vonden subsidie aan bewaar scholen zeer billijk. Voorts werd vastgesteld de nieuwe ver ordening art. 122 der gemeentewet inzake keurloonen, alsmede een wijziging van de begrooting 1936. Bij de rondvraag informeerde de heer Scheer of het juist was dat wethouder van Well in plaats van wethouder van Duiven- bode het voorzitterschap van de steuncom- missie op zich genomen had. De voorzitter bevestigde dat dit inderdaad het geval is. De heer Scheer betreurde zulks, aangezien hierdoor de samenstelling van de leden der steuncommissie in meer derheid uit katholieken bestaat. De voorzitter antwoordde hierop, dat zulks niets ter zake doet, aangezien de heer van Well daar zitting heeft in zijn kwali teit van wethouder, temeer waar de steun commissie slechts een adviseerend lichaam is, bevreemdt het den voorzitter, dat door den heer Scheer die opmerking wordt ge maakt. De heer Groenewegen vroeg enkele in lichtingen omtrent de jaaxwedderegeling van Burgemeester enz., welke door den voorzitter werden verstrekt. De heer Duinisveld vestigde de aandacht van B. en W. op de Broekwegbrug en vraagt inlichtingen omtrent overname door de provincie. De voorzitter geeft de noodige toelichting. De heer van der Tas wenscht geen ijs verkoop op Zondag en informeert met groote belangstelling naar het program der feestelijkheden van de Oranjevereeniging, daarbij den wensch uitsprekende dat op dien dag alle café's potdicht zouden zijn. De voorzitter antwoordt, dat hij omtrent dit punt geen inlichtingen kan verstrek ken. De heer Lamens verzoekt om beter toe zicht bij de bestrating van dit gedeelte van de dorpstraat waar de waterleidingbuizen worden gerepareerd. De voorzitter zegt toezicht toe. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Hagen, S. F. B. Heydemann, Elis. M. Hok- keling, H. W. Joustra, R. Jüngeling, H. L. Kaan, A. van Katwijk, Christ. H. Keule- mans, W. Messcher, H. J. Oswald, P. M. Remmelenkamp, A. Wessels, W. C. Noor denbos, J. v. d. Walle, Beb Brandon, K. den Hartog, W. de Jongh, Didi Kouw, J. Laan, S. Lamaners, E. H. van Leeuwen, H. A. Meester, C. W. G. Metelerkamp, J. Nell, E. Nolles, P. A. v. d. Noordaa, P. L. Note- boom, A. C. Pellenkoft, Alie Rep, W. J. Ritter, H. O. Schaareman, Th. B. Spuyman, D. W. van der Tak, J. H. Uiterwijk, W. P. C. Vermeij, B. Elly Visman, E. van der Walle, H. A. van Woudenberg, A. N. Wijn- nobel. Herexamen 6, afgewezen 17. Bevorderd tot de 4e klasse: Adrie Ba- belaar, Wiesje D. Biesot, J. H. M. den Bremmer, J. de Bruijn, C. W. A. v. d. Dool, A. C. R. v. d. Feltz, v. d. SI. J. Huys man, H. J. Koornstra, J. Lammens, J. J. Meerburg, A Mellenbergh, E. L. Noach, C. A. van Os, L. A. de Ruyter v. Stev., F. M. Eikerbout. Annie E. Brilman, F. P. v. Dijk, J. M. Güthschmidt, K. P. Janse, W. van Katwijk, J. Krom, H. H. J. Ligtvoet, C. Noest, D. Ravelli, J. H. Romijn, A. van Rijs, Toetie A. v. d. Schaaf, W. A. van Schayck, E. W. Spoor, J. P. Stammes, Hen- ny A. de Blauw, Annie C. C. Daniels, G. Groen, J. Hartland, Jaap Koolhaas, H. Kruit, Janke Schoppen, A. W. Schouten, J. T. Steen, K. Tendeloo, K. H. Thiel, J. Valkenburg, J. S. Veenenbos, R. van der Vlerk, R. E. v. Voorst v. Beest. Herexamen 12. Afgewezen 15. Bevorderd tot de 5e klasse: J. v. Berge Henegouwen, J. Bonsel, Thea Brandon, P. Brouwer, C. Eggink, M. H. P. Fortgens, N. A. den Hartog, J. J. Houtkamp, B. J. Kluit, E. E. Kuijntjes, C. L. Modderman, Willy F. Monné, W. Nout, J. G. Lingeman, C. G. J. Fros, Betsy Lagas, J. P. van Mas tenbroek, A. Prins, P. Versluys, T. J. van der Zee. Herexamen 6. Afgewezen 13. Bevorderd tot de 5e oec. klas: W. v. Berge Henegouwe, L. Th. M. Boelaars, E. Cancrinus, Rita van Deventer, W. Dikkers, S. Glastra, G. Henkes, T. A. de Leeuw, Cor rie J. Root, J. D. van de Vijver, Dora Zier- fuss. Herexamen 2. Afgewezen geen. Instituut Pont. In de maanden Juni en Juli slaagden te Den Haag en Utrecht onderstaaande leer lingen: Machineschrijven: de dames L. Jorissen, S. Frens, Polderman, Minnema, S. Kan- bier, Versteeg, Tendeloo, L. Weeda, de hee- ren de Roo en Yperlaan, allen te Leiden en Oegstgeest; de dames Bouma, Wasse naar, L. Zonneveld en J. J. Zonneveld uit Voorschoten, A. Parlevliet, Katwijk aan Zee, L. van Leeuwen, Noordwijk aan Zee, J. Boot, Leiderdorp. Stenografie Ned. (130 lettergr.) de dames Polderman, Barens en Frens, alhier. Stenografie Ned. (165 lettergr.) de dames W. Dieben, L. Dettmar, Katwijk aan Zee, L. van Leeuwen, S. Kanbier, J. Boot, L. Weeda, L. Gerth. Stenografie Fr. taal: de dames L. Dett mar, J. Boot, L. Gerth, S. Frens, L. Weeda. Stenografie Eng. taal: de dames L. van Leeuwen, J. Boot, L. Dettmar, L. Gerth, S. Frens, L. Weeda. Boekhouden: de dames Spierenburg Katwijk Binnen, J. Boot en L. van Leeu wen. Ned. Handelscorrespondentie: de dames J. Boot en L. Gerth. Voor privéseoretaresse zijn dus geslaagd:

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 6