DINSDAG 14 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT i:\DE BLAD - PAG. V UIT DE OMGEVING ALKEMADE. Werkloosheid. Op 11 Juli 1936 ston den bij het plaatselijk orgaan der Arbeids bemiddeling als werkzoekende ingeschre ven: bouwvakarbeiders 19; metaalbewer kers 6; bakkers 1; landarbeiders 69; winkel bedienden 1; transportarbeiders 5; kantoor bedienden 1; dienstboden 2; diverse arbei ders 2. Totaal 106. Vorig jaar 78. In de afgeloopen week waren 38 perso nen bij de werkverschaffing geplaatst. HILLEGOM. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente houdt een openbare vergadering op Donderdag 16 Juli a.s. des nam. te 1.45 uur. Agenda: 1. Vaststelling van de notulen der vorige vergadering; 2. Ingekomen stuk ken; 3. Voorstel tot het verhuren van de percelen, gelegen aan de Kerkstraat en toe- behoorende aan de gemeente; 4. Voorstel tot het verleenen van een bijdrage aan het Borgstellingsfonds Haarlem; 5. Voorstel tot vaststelling van de vergoeding ex art. 101 der Lager-Onderwijswet 1920 over 1932; 6. Voorstel tot beschikbaarstelling van gelden voor de aanschaffing van borden ten be hoeve van de R. K. Meisjesschool aan de Mariastraat; 7. Voorstel tot vaststelling van een heffings- en invorderingsverordening van rechten wegens het verstrekken van inlichtingen of opgaven uit het bevolkings register; 8. Voorstel tot wijziging der hef- fingsvexordening van leges; 9. Voorstel tot het voeren van een procedure inzake uitbe taling van loonbijslag. 10. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor aanschaf fing van meubilair voor het bureau Steun- verleening; 11. Voorstel tot het verleenen van een crediet voor de aanschaffing van een zijspan voor het motorrijwiel van de politie; 12. Benoeming van een lid van de Commissie voor Openbare Werken en de Bad- en Zweminrichting (vacature Jansen); 13. Brief van Gedeputeerde Staten, betref fende wijziging jaarweddenregeling Burge meester, Wethouders, Secretaris en Ontvan ger; 14. Comptabiliteitsbesluiten, diensten 1935 en 1936; 15. Reclames tegen de aan slagen #wegens vergunningsrecht Drankwet; 16. Mededeelingen: a. Brief van Gedepu teerde Staten, betreffende de verordening tot verdeeling der gemeente in stemdistric- ten; b. Verzoek van de afd. Heemskerk der Vereeniging voor Bloembollencultuur en VW om een subsidie ad 25, ten behoeve van de Tentoonstelling Marquette 1937; c. Brief van den Minister van Binnenlandsche Zaken betreffende de vaststelling politie ambtenaren-verordening; d. Brief Dr. C. M. Wijkmans, inzake huur woning „Albion"; e. Machtiging aan Burgemeester en Wet houders tot het continueeren van de loopen- de kasgeldleening. R. K. Sportbeweging. Vrijdagavond is de jaarvergadering van de R. K. Sport ver. „Concordia", die de vorige week ten ge volge van belangrijke ingekomen stukken as geschorst, voortgezet. Na de opening van voorzitter Seijsener met een kort woord en voorlezing van de notulen, werd een voor stel van het bestuur tot wijziging van art. 13 van het Huishoudelijk Reglement met algemeene stemmen gewijzigd, waardoor geregeld is, dat de elftal commissie ten minste 3 leden zal tellen. Hierna werden tot elftalcommissie benoemd de heeren Th. A. Stevens, J. Schrier en G. van Dijk. Tot kascontroleurs werden benoemd de heeren C. van Beelen en J. Langelaan. Hierna had de verkiezing plaats van 3 bestuursleden, wegens periodiek aftreden van de heeren C. Seijsener, R. Boukaert en IJ. Zwaneveld. De 2 laatstgenoemden wer den bij acclamatie herkozen, terwijl in de vacature Seijsener, die zich niet meer her kiesbaar stelde, met algemeene stemmen gekozen werd de heer F. C. van Lierop, die nu het voorzitterschap zal aanvaarden, ter wijl in de vacature van Lierop gekozen werd de heer A. Reeuwijk en in de vacature P. van den Drift, die zich wegens omstan digheden eveneens niet meer beschikbaar kon stellen, werd gekozen de heer Jac. Ha- geman. Woorden van dank tot den scheidenden voorzitter, den heer Seijsener en woorden van welkom tot den komenden voorzitter, den 'heer van Lierop, werden gesproken door den Geestelijk Adviseur, kapelaan B. Schneiders, die tevens den leden een op wekkend woord toesprak. Eveneens wer den opwekkende woorden gesproken door de heeren Bergman (Districtsbestuurder) en Jac. Walkers. Medegedeeld werd ten slotte, dat de training voortaan zal plaats hebben op Za terdagmiddag van 5 tot 7 uur door den heer Martin van H.B.C. Na een huishoudelijke rondvraag sluiting. Slapte aan de Kunstzandsteemfabriek. Doordat de afname van zandsteen aan de Kalkzandsteenfabriek „Amoud", den laat- sten tijd beduidend beneden de productie blijft, is het bedrijf ingekrompen en moes ten ruim 50 arbeiders worden ontslagen; ook moesten de loonen en salarissen wor den verlaagd. De werking der Motorpolitie. Over het eerste halfjaar 1936 zijn door de motor politie in deze gemeente 252 procesverbalen opgemaakt, waarvan 240 wegens overtre ding der maximumsnelheid en 12 andere verkeersovertredingen. Per dag wordt ge middeld 21/2 uur gereden en gecontroleerd. Een verblijdend verschijnsel is, dat dank zij deze controle beduidend minder snel en minder roekeloos wordt gereden. KATWIJK. Geboren: Elisabeth, d. v. H. van der Weijden en C. Guyt. Sebastiaan, z. v. S. van den Eijbergen en A. de Jong. Willie, d. v. M. Hoek en T. van der Gugten. Maartje, d. v. D. Zwitser en M. Haasnoot. Adrianes Martinus, z. v. J. Wijsman en M. van der Meel. Willem, z. v. W. Ouwe hand en G. van der Plas. Maarten, z. v. J. Snijders en Z. van Duyn. Jan, z. v. D. Varkevisser en A. Haasnoot. Piet Hein, z. v. Th. Admiraal en A. Exter. Ondertrouwd: C. Vooijs en M. van der Boon. Getrouwd: J.de Jong en S. van Duy- venbode. D. Haasnoot en J. Ouwehand. C. de Vreugd en H. van der Plas. Overleden: Levenloos aangegeven kind van A. van Duyvenvoorde en G. W. Zuyderduin. LISSE. Personalia. Voor het M.U.L.O.-diploma A. slaagde de leerlinge van de Ned. Herv. School, Mej. N. Verduyn, alhier. Aangehouden. Op verzoek van de ge- meente-politie, alhier, is te 's-Gravenhage aangehouden F. W. M. S. en naar Lisse overgebracht. De aangehoudene wordt ver dacht van verduistering ten nadeele van de fa. L. alhier, alwaar hij eenigen tijd in dienstbetrekking is geweest. Naar wij ver nemen zou een waarde van ongeveer 500 zijn verduisterd. NOORDWIJK. H. B. G. In café „De Zwaan" hield het H.B.G. een algemeene ledenvergadering met als hoofdpunt de bespreking der circu laire van het H.B. inzake de saneerings- maatregelen. De voorz., de heer B. Braun, opende deze bijeenkomst en had gaarne gezien, dat alle leden op deze zeer belang rijke vergadering waren gekomen omreden thans van hen een zeer belangrijke uit spraak wordt gevraagd. Door "het H.B. was een circulaire aan de afd. gezonden, waarin het kenbaar maakt, dat de zuivere kwee kersbei angen met de uitspraak van B.B.C. inzake de saneeringsmaatregelen lang niet veilig staan. De algemeene vergadering van B.B.C. heeft zich uitgesproken de sanee ringsmaatregelen te willen handhaven, al leen wat betreft de teeltregeling, doch mi nimumprijzen en het Surplus-fonds losla ten. Het komt het Hoofdbestuur van het H.B.G. voor, dat de saneeringsmaatregelen alleen met teeltbeperking en geen mini mumprijzen of Surplus-fonds een ernstig bezwaar en zelfs onaanvaardbaar zijn voor de kweekers. Spr. zou gaarne zien, dat alle leden zich uitspraken over het voorstel de huidige saneering in allen omvang te doen handhaven, met de mogelijkheid de hoog noodige verbeteringen hierin aan te bren gen. Uit de eerste besprekingen kwam sterk naar voren de anti-saneering, doch waar dit niet aan de orde was, bracht de voorz. het voorstel van het H.B. in stemming, om, als de saneering blijft gehandhaafd, dit te doen met inbegrip van minimum-prijzen en Surplus-fonds. Op één na werd het voorstel met algemeene stemmen aangenomen. De stemming over de saneering had tot uitslag: 19 vóór, 14 tegen en 1 blanco. De uitslag van deze laatste stemming viel de voorz. geweldig tegen, omdat hieruit sprak een groote verdeeldheid onder de kweekers, juist nu de grootst mogelijke eenstemmig heid onder hen geboden is. Met klem ver zocht spr. nog aller daadwerkelijke mede werking voor onze plaatselijke Beurs. La ten alle leden op de Beursdagen door hun bezoek toonen het werk der Beurscommis- sie op prijs te stellen. Dit zal hun moed ge ven, de moeilijke taak te blijven vervullen. Na een korte rondvraag volgde sluiting. NOOTDORP. Aanrijding. Gistermorgen te ongeveer 10 uur had op het kruispunt bij café „De Gouden Star" een aanrijding plaats. Van de richting Pijnacker arriveerde H. v. W. op een driewielige motorbakfiets te gelijk op het kruispunt met een door M. N. bestuurd motorrijwiel, komende uit de rich ting Delft. Volgens verklaring was door beide be stuurders signaal gegeven, hetgeen zij ech ter niet van elkander gehoord hebben. Mede in verband met de vrij groote snelheid, waarmede de motor aankwam, was een bot sing onvermijdelijk. M. N. werd met zijn motor op zich tegen het hek van den tuin van genoemd café geslingerd en bekwam een diepe vleesch- wonde benevens eenige ontvellingen en schaafwonden. De eerste hulp werd hem verleend in café „De Gouden Star" door Mej. A. Post, magazijnhoudster van het Groene Kruis, waarna de verdere behande- linig overgenomen werd door den inmid dels gewaarschuwden arts, den heer S. P. Perquin uit Leidschendam. Na verbonden te zijn kon M. N. per auto naar zijn woning te Maassluis worden vervoerd. De berijder van de motorbakfiets, die zeer gemaitgd reed, wist zijn voertuig spoedig tot stilstand te brengen en had alleen ma- terieele schade. Door de gemeentepolitie is tegen M. N. proces-verbaal opgemaakt wegens het niet verleenen van voorrang aan van rechts komend verkeer. De schadevergoeding is onderling geregeld. Het mag een wonder heeten, dat dit on geval weder zoo goed is afgeloopen. Niet voldoende kan er op worden gewezen, dat het zeer gewenscht is daar ter plaatse voor zichtig te rijden. B.V.L. schieten. Voor belanghebben den zy medegedeeld, dat voor de B.V.L.- ers uit deze gemeente weder gelegenheid bestaat om met scherpe patronen te schie ten op de baan te Delf gauw op Donderdag 16 dezer, des avonds te 7 uur. R. K. Sportdag. Wij vestigen er de aan dacht op, dat de R. K. Sportdag eerst Zon dag 19 Juli a.s. zal worden gehouden en niet, zooals abusievelijk stond vermeld, Zondag j.l. reeds plaats had. Tevens kunnen wij nog mededeelen, dat behalve de voetbalelftallen van Vogel uit Nootdorp en R.V.V. uit den Haag, deel wordt genomen door de alhier gevestigde gymnastiekvereeniging N.A.S. en de gym- nastiekvereeniging O-N.A. te Pijnacker. Het geheel wordt opgeluisterd door de Harmonie-vereeniging „Gloria in Excelsis Deo" uit Nootdorp. OEGSTGEEST. Personalia. Voor het examen leerares in kinderverzorging en opvoeding is ge slaagd mej. B. Holleman. Kostelooze rijwielplaatjes. Voor de gemeente Oegstgeest zal de zitting voor kostelooze rijwielmerken plaats hebben 23, 24 en 25 Juli a.s. resp. des n.m. van 79, 79 en 35 uur in het gebouw Gevers straat 5, ingang achterzijde. RIJNSBURG. WIELRIJDER GEVALLEN EN ZWAAR GEWOND. Hield zich* aan een auto vast. Gisteravond heeft de 20-jarige wielren ner W. Leenos, uit Schiedam, bij de Drie sprong tusschen Rijnsburg en Noordwij een ernstig ongeluk gehad. Hij hield zich achter aan een vrachtauto vast, die met vrij groote snelheid reed. Plotseling brak het voorwiel van zijn fiets, waardoor hij over den kop sloeg en met ernstige hoofdwonden op den grond bleef liggen. Nadat dokter Niekerk uit Noordwijk, de eerste hulp had verleend, is het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overgebracht. Zijn toestand is zorgwek kend. SASSENHEIM. Personalia. Voor het Mulo-exa^-*» B. is geslaagd H. J. Dreef, alhier. TER-AAR. Kostelooze rijwielplaatjes. Ten huize van L. Koning, assistent-dienstgeleider, der Directe Belastingen te Ter-Aar zal op de Woensdagen 15, 22 en 29 Juli a.s. telkens des avonds tusschen zeven en negen uur, n.t. gelegenheid bestaan voor het aanvra gen van kostelooze rijwielbelastingmerken voor 1936—1937. VEUR. Personalia. Voor het Mulo-examen B. is geslaagd A. Koets. VOORSCHOTEN. DE ZOMERKERMIS VAN DE GRAAL EN DE K. J. C. Een prachtig sucoes. Druk...., vol.,..; veel attracties...,'; wat 'n variatie....; er is geen bijkomen aan.even 'n luchtje scheppen stamp en stampvol. Dat zijn de opmerkingen, die we Zondag geregeld te hooren kregen. Wij hebben daarop maar één antwoord: volkomen geslaagd. 'n Flinke propaganda voor ons jeugd werk en 'n netto-opbrengst van 125. Dat is werkelijk boven verwachting. Gaarne brengen we dan ook dank aan allen en dat zijn er velen die op de een of andere wijze hébben medegewerkt aan het doen slagen van dit zomerfeest en aande honderden bezoekers. Met de stevige moreele en financieele steun van dezen Zondag voelen we ons weer sterk om krachtig door te werken aan onze heerlijke, doch zware taak. Kostelooze rijwielplaatjes. De inge zetenen dezer gemeente, die in aanmer king komen voor een kosteloos rijwielbe- lastingmerk kunnen ter bekoming en inle vering eener aanvrage, daartoe zich per soonlijk vervoegen aan het stempellokaal aan de Voorstraat, alwaar een ambtenaar der belastingen zitting zal houden op Woensdag 15, Vrijdag 17, Dinsdag 21 en Donderdag 23 Juli as. telkens des namid dags van 68 uur. Na behandeling dier aanvragen zullen op de voormelde tijdstip pen ook de bedoelde belastingmerken kun nen worden afgehaald. WASSENAAR. Personalia. Voor het Mulo-examen B. is geslaagd S. E. Bakker; voor het examen paedagogie, akte A. (Leidsche opleiding) C. G. J. Westgeest. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. DE RAADHUIS-ONTWERPEN. Het programma van eischen. Aan het programma van eischen voor den bouw van een nieuw Raadhuis is het vol gende ontleend. Het gebouw' moet bevatten een souster rein over de geheele oppervlakte, een be gane grond en een eerste verdieping, be nevens een kap, waarin enkele later te noe men ruimten moeten worden ondergebracht. Het maken van platte daken is be houdens bij enkele onderdeelen niet toe gelaten. In het uiterlijk van het gebouw moet dui delijk tot uitdrukking komen dat het is de zetel van de plaatselijke overheid, waarin ligt opgesloten, dat aan ligging en afwer king van de raadzaal bijzondere aandacht dient te worden geschonken. Sousterrein. Het sousterrein moet bevatten: Stempellokaal 80 M2, Bureau steunverleening 40 M2, Archief 100 M2, Po litiewacht 40 M2, Politie cellen 36 M2, Po litie wapenkamer 10 M2, Politie donkere kamer 10 M2, Politie kasten 10 M2, Politie wachtkamer 15 M2, Politie brancards 25 M2, Burgerwacht 35 M2, Centrale verwarming 65 M2, Toiletten 35 M2, Rijwielbergplaats 70 M2, Ingangen 15 M2, Gangen en trap pen 54 M2, Monsterkamer 10 M2, Teeke- ning-archief 10 M2. Totaal 660 M2. Begane grond. Op den beganen grond wordt verlangd: Vestibule 18 M2, Hall en Trappenhuis 90 M2, Diensttrap 15 M2, Ingang publiek 10 M2, Gangen en wachtruimte publiek bij loketten 65 M2, Kasten 6 M2, Kluis Secretarie 10 M2, 2 ruimten voor chefs, grenzend aan secreta rie 30 M2, Secretarie 100 M2, Typekamer 15 M2, Kamer Wethouders (tevens reserve secretarie) 35 M2, Ontvanger 40 M2, Ruim te voor plaatsing brandkast 3 M2, Bode 12 M2. Koffiekeuken 12 M2, Wachtkamer 22 M2, Kamer Burgemeester 35 M2, Kamer Secretaris 30 M2, Toiletten en Garderobe Burgemeester en Secretaris 8 M2, Trouw zaal 75 M2, Inspecteur van Politie 25 M2. Totaal 656 M2. Uit deze opgave blijkt, dat behalve een hoofdingang gevraagd wordt een ingang voor het publiek dat zich naar de verschil lende dienst- en wachtruimten heeft te be geven. Deze ingang moet van behoorlijke afmetingen zijn. Eerste etage. Hier zijn gedacht: Raadzaal en Tribune 130 M2, Hall en Trap penhuis 80 M2, Diensttrap, wachtruimte Publieke Werken, gangen 50 M2, 1 Commis siekamer 30 M2, 1 Commissiekamer 35 M2, 1 kamer Burgemeester en Wethouders 35 M2, Lees- en Koffiekamer 40 M2, Toilet ten en Garderobe 30 M2, Directeur van Ge meentewerken 30 M2, Administratie Ge meentewerken 30 M2, Kadaster 20 M2, Re serve 3 vertrekken 90 M2. Totaal 600 M2. Gerekend is op een gedeeltelijke hoogte van 5 Meter en gedeeltelijk 4 Meter, gemid deld 4,5 Meter. Zolderetage. De hoofdtrap gaat niet verder dan eerste verdieping. De verbin ding van deze étage met de zolderétage wordt gevormd door de diensttrap. Op de zolderverdieping kan worden volstaan met de volgende vertrekken: teekenkamer 75 M2, reserve 75 M2, gangen en trappen 50 M2 .Totaal 200 M2. Congiergewoning. In het plan moet worden opgekomen een conciërge woning de ruimte der centrale verwarming inhoud van 350 M3. Deze woning kan in- of aan het gebouw worden ontworpen, maar moet met het oog op de centrale verwar ming daarmee wel verbonden zijn. Het verdient aanbeveling dat vanuit deze wonine de ruimte der centrale verwarming bereikbaar is. Bouwkosten. De bouwkosten mogen een bedrag van 140.000.niet overschrij den. In dit bedrag zijn begrepen de kosten van: a. betimmeringen; b. marmer- en tegelwerken; c. sanitair; d. centrale verwar- mine; e. installatie van electrische licht en enkele gaspunten; f. brandleiding; g. op- zichterskosten; h. terrein afscheidingen; i. installatie voor huistelefoon (automatisch) welke op het Rijkstelefoonnet kan worden aangesloten. Gebrandschilderd glas voor trappenhuis en raadzaal is niet in de bouw som begrepen. KOUDEKERK. Koe door trein doodgereden. De veehouder D. Verhagen overkwam een leelijke schadepost doordat een zijner koeien op de spoorbaan was terecht ge komen en door den trein werd doodgere den. De trein ondervond eenige vertraging. Personalia. Onze plaatsgenoot M. D. Dallbout slaagde te Den Haag voor het MULO-examen B. Been gebroken. Zaterdagavond had de 78-jarige alleen wonende mej. wed. v. Til burg alhier, die den laatsten tijd al slecht ter been was, het ongeluk dat zij binnens huis kwam te vallen en daarbij een been brak. In dezen benarden toestand werd zij pas Zondagmorgen door het dienstmeisje op den vloer gevonden, die met behulp van den timmerman W. J. alhier, toegang toegang tot de woning had verschaft. Na dat door dr. Vlaanderen de eerste hulp wts verleend, is zij overgebracht naar het Diaconessenhuis te Leiden. Dammen. Stand der gespeelde bor- denwedstrijden van de Damclub D. C. K. gespeeld punten P. H. Fluiter 14 27 C. Slingerland 14 24 M. den Hollander 12 20 A. de Jong 10 19 A. Struijk 14 18 G. de Wit 13 15 H. van Klaveren 13 14 N. N. 13 13 L. Dorrepaal 13 12 H. Baars 7 10 KI. Ver gunst 9 10 J. Snippe 12 10 J D. Knikker 13 10 N. N. 11 9 G. van Klaveren 12 7 D. Geerlof 15 7 N. N. 13 6 J. Loef 12 5 J. v. d. Bos 2 2 L. de Bruin 14 2 L. Verbaan 0 0 A. Heineinans 0 0 A. Hakkenbrak 0 0 M. Bervoets 0 0 Uitslag van de prijzenwedstrijden: Afd. I. Ie pr. P. H. Fluiter; 2e pr. C. Slin gerland; 3e pr. G. de Wit. Afd. II: le pr. M. den Hollander; 2e pr. Lu Dorepaal; 3e pr. N.N. Afd. HI: le pr. N.N., 2e pr. D. J. Knik ker; 3 e pr. J. Snippe. Aid. IV: le pr. H. Baars, 2e pr. L. de Bruin; 3e pr. A. Heinemans. De overige leden kregen een troostprijs. Ingekomen: Cornelia Maria van der Voort, van Alphen aan den Rijn. Wil- helmina Adriana Maria Jongeneel, van Haarlemmermeer. Neeltje Alida Scheep maker, van Bodegraven. Geertje Riet veld, van Leiderdorp. Elisabeth Ouds hoorn, van Hazerswoude. Cornelia van Dongen, van Muiden. Vertrokken: Leendert Groen naar Benthuizen Klasina van der Steen naar Hazerswoude Sijke Stoffelina Boogaard naar Vlissingen Simon Abraham Wal raven naar Aarlanderveen Klaas Dan- tuma naar Staphorst Wed. G. van Veen en gezin naar Wassenaar Antje van Veg- ten naar Leiderdorp Co melis Tukker naar Alphen aan den Rijn Johanes Ber- nardus Geers naar Voorburg. WOERDEN. Een auto-markt. De goedkeuring voor de automarkt is eindelijk van Ged. Staten afgekomen. Deze automarkt zal nu gehouden worden op Don derdag van 410 uur op de Nieuwe Markt alhier. De eerste zal plaats hebben op 30 Juli a.s. Het staangeld voor auto's is vast gesteld op 25 ets. per wagen. Gemeenteraad. De Raad dezer ge meente vergadert Woensdag 22 Juli des namiddags 2.30 ur, ten stadhuize. Agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Beëediging loco- secretaris. 3. Instructoe gemeente-ontvan ger. 4. Benoeming commisie salarisherzie ning. 5. Verzoek terein voor attracties tij dens de jaarmarkt. 6. Beschikbaarstelling prijs sportwedstrijden. 7. Instructie keu- ringsveerarts, hoofd van dienst. 8. Verkoop grond Boumanlaan. 9. a. Uitbreiding gas-, water- en electriciteitsleidingen Steenkui- len. b. Revisie bovengrondsche netten, c. Revisie transformatorenstations. 10. In trekken raadsbesluit opcenten fondsbelae- ting van 28 April 1936, No. 27/448/59 en 60. 11. Adres J. van Bemmel, schadever goeding. 12. Wijziging gedeelte uitbrei dingsplan (Geestdorp). 13. Wijziging le- gesv.erordening. 14. Benoeming lid Bur gerlijk Armbestuur vacature J. C. Fahren- horst. Voordracht: 1. J. A. Riedé. 2. Jac. Bastmeijer. 15. Parkeerregeling Voorstraat. 16. Salarisregeling burgemeester, secreta ris, ontvanger en wethouders. 17. Begroo- tingswijziging. KRO-avond. Naar we vernemen is men er in geslaagd hert nieuwe KRO-ensemble ook voor Woerden te engageeren. In No vember zullen deze in het Patronaatsge bouw optreden. De lezers, die nog zulke goede herinne ringen aan het Sextet hebben zullen dit zeker met vreugde vernemen. TOONTJE VAN 113. Hy klopte maar raak en kreeg tenslotte zoo'n berg slagroom, dat de kapitein, die in de keuken kwam kijken in de slagroom terech't kwam. Toen Toontje ervan zat te eten, kwam- hij plotseling tot de ontdekking dat de admiraal erin verzeild was geraakt. I, DE MILLIONAIR. 114. Toen de Admiraal eindelijk bevrijd was, bleek het dat hij een heele slagroombaard had gekregen. Hij was ovtj oen en ander nogal ontstemd en begon danig op den kapi tein te schelden.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 11