s- ook voor u Wolf ook voor uw vrouw ook voor uw kinderen i VRIJDAG 10 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. 2 RAAD VAN ARBEID ook voor uw personeel HOE WORDT HET WEER NOG REGENBUITJES. DE BILT SEINT: Meest matige Zuid-Westelijke tot Wes telijke wind. Zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen. Waarschijnlijk nog regen buien. Weinig verandering in tempera tuur. Hoogste barometerst.: 766.1 te Vardoe. Laagste barometerst.: 751.8 te Thorshavn en Blaavendshuk. Terwijl de depressie bij de Noorsche Kust afnam, is die uit Frankrijk over ons land naar de Noordzee getrokken en die per geworden, zoodat in verband met drukstijging in Frankrijk de wind op de Noordzee krachtig werd uit Zuid-Westelij- ke richting. De hooge druk nam toe ten Westen van Ierland, maar af in Spanje. Het groote lage druk-gebied beheerscht thans het weer in bijna geheel Europa, met uitzondering van Noord-Scandinavië, waar vrij koel maar droog weer wordt gevon den, en Spanje. De Britsche Eilanden heb ben afwisselende bewolking met koel weer en plaatselijke regenbuien, vooral in En geland. Frankrijk heeft zwaar bewolkte lucht met regen vooral nabij het KanaaL Duitschland heeft in het Zuiden opkla rend weer, in het Noorden krachtigen wind met regenbuien, in het Oosten is het zeer warm met kans op onweer. Ook in Zuid-Scandinavië is het vrij warm, aan de Golf van Riga kwamen ochtendtempera- turen boven 25 graden Celsius voor. Bij afnemenden wind uit Westelijke richtingen is hier te lande eenige opklaring te wach ten, die echter nog door regenbuien zal worden onderbroken. LUCHTTEMPERATUUR. 17.6 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.48 uur tot Zaterdagmorgen 4.33 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 11 Juli voorm. 7.58 en nam. 8.25 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. BEGRAFENIS IR. W. J. MODDERMAN. Onder overweldigende belangstelling van familieleden, vrienden, collega's en perso neel der N. Z. H. T. M. heeft hedenmiddag op Rhijnhof de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van wijlen ir. W. J. Modderman, in leven chef van exploitatie der M. Z. H. T. M Onder de vele aanwezigen merkten we behalve de directeur der Mij., ir. W. J. Burgersdijk, die met de familie in den stoet meekwam, o. m. op de burgemeester van Leiden, mr. A. van de Sande Bakhuij- zen, mr. P. E. Briët, lid der Eerste Kamer, jhr. H. Strick van Linschoten, secretaris van curatoren der Technische Hoogeschool te Delft, prof. ir. C. L. v. d. Bildt uit Delft, prof. Droste uit Leiden, ir. T. M. B. van Marle, inspecteur-generaal van Spoor- en Tramwegen, jhr. ir. A. S. C. Stoop van Strijen, H. Rijke, referendaris van het De partement van Waterstaat, ir. D. H. Stigter, namens de Ver. van Tramwegen, ir. P. M. M. Montijn en ir. B. B. C. Felix, directeur en onderdirecteuren der H. T. M., ir. A. G. A. v. Eelde, commissaris der N. Z. H. T. M. en mr. D. A. E. Immink, secretaris der directie dezer Mij., ir. A. Mul, oud inspecteur der Mij., ir. W. A. E. v. Geuns, oud-chef van Exploitatie te Haarlem, ir. B. van Nugteren en tal van leden van het personeel der Mij., verder de heeren P. A. v. Aggelen, secretaris van het Leidsch Borgstellingsfonds, F. H. Sobels, mr. P. A. Pijnacker Hordijk en A. Couvée namens de Leidsche Mij. van Weldadigheid, mr. C. Goudsmit namens M. S. G., N. C. F. van Ginkel, voorz. der Mij. van Nijverheid, jhr. Roëll en ir. Bosman namens de Leid sche Spaarbank, de heeren Sillevis, Harm- sen, Henny en Wernink namens de Leid sche IJsclub, de heer v. Eecke namens de Comm. voor de Volksbijeenkomsten, dr. G. Brouwer en E. H. Moens namens de Leidsche Buitenschool, de heer G. Vriend namens de Eerste Leidsche Schoolvereeni- ging, de heer Heringa als voorz. van de Leidsche Ver. van Industrieelen en voorz. van de Rotary club, de heeren Kwint en Gillissen namens Veilig Verkeer, mr. J. v. Zwet en mevr. J. H. SmitsWitvliet na mens de afd. Leiden voor Volkenbond en Vrede, Ds. Riemens, ir. Milo en ir. v. Rijn v. Alkemade namens de Bataafsche Petr. Mij., ir. v. Klinkenberg, ir. Fehmers en ir. Stokhuijzen namens de Lichtfabrieken, ir. A. -M. de Blauw, directeur van Gemeente werken, dr. Stuurman, directeur van het abattoir, de heer R. Meijer, commissaris van politie, de heer A. L. Boot, inspecteur der belastingen, de heeren v. d. Laan en Wichers Rollandet namens de 3 October- Vereening, dhr. Wooldringh v. d. Hoop, burgemeester van Katwijk, de heeren dr. E. C. Kroon, A. L. van Beek, Jhr. A. C. von Weiier, ir. G. L. Driessen, directeur van Gemeentewerken, ir. P. Hogenboom en tal van anderen. Door leden van het personeel werd het stoffelijk overschot van den overledene grafwaarts gedragen naar het nieuwe ge deelte van de begraafplaats. Als eerste woordvoerder trad de direc teur der N. Z. H. T. M., ir. W. J. Burgers- dijk naar voren, die uiting wilde geven aan de gevoelens van dankbaarheid en vriend schap welke hem sinds 1919 met wijlen den heer Modderman verbonden. De taak van den overledene, leiding te geven aan het bedrijf, waarover hij ge steld was, werd hem lief, zij gaf hem vol doening en zijn helderheid van verstand, zijn inzicht in de vragen, welke hem ter oplossing werden voorgelegd, zijn r>pge- ruimd gemoed gaven hem de kracht om deze taak naar behooren te vervullen. Spr. dankte den overledene voor de ^toe wijding van zijn vele gaven in dienst der Mij. Niet voor de Mij. alleen echter leefde hij, maar voor zoovele vereenigingen en instellingen, wier vertegenwoordigers hem thans grafwwaarts vergezelden. Spr. gaf tenslotte de verzekering, dat de heer Modderman, heengegaan uit het leven, in herinnering zal voortleven als een dank baar bezit. Namens het personeel werd vervolgens het woord gevoerd door den heer A. Hol- linga, die eraan herinnerde, dat het per soneel in den overledene een superieur verliest van bijzondere waarde, een chef met open oogen en hart voor de verlan gens en het leed, dat onder personeel leef de, een chef, zeer ruim van opvatting, een mensch tevens, waarbij het personeel zijn hart kon uitstorten. Als men bij him hulp kwam vragen, kwam er nulp, als men recht zocht, kwam er recht en wanneer men geen bevrediging van zijn verlangens kon krijgen, dan was zulks een gevolg van de verplichtingen welke hij als chef van exploitatie had tegen over de Mij. Het was geen wonder, dat ieder in zijn ziekte met hem meeleefde, want hij leefde altijd en ook tijdens zijn ziekte nog mede met geheel zijn personeel. Spr. gaf vervolgens de verzekering, dat allen het verlies voor de nabestaanden mee gevoelen en hij hoopt, dat die innige deel neming er toe moge bijdragen het verlies te dragen. De oudste broer van den overledene, de heer L. Modderman, uit Den Haag, ge waagde voorts van het meeleven van den i overledene met geheel zijn familie, waarin hij een eereplaats innam, omdat hij had een hart van goud. Mej. ds. Modderman, uit Doesburg, een nichtje van den overledene, sprak uit naam van alle neven en nichten hartelijke woorden van dank voor zoovele blijken van meeleven ook met de verdere fami lie, waardoor in aller leven een onvergete lijke band met den overledene blijft be staan. De oudste zoon van den heer Modder man dankte vervolgens voor de vele blij ken van belangstelling bij de ziekte, het overlijden en nu jegens zijn vader en de nabestaanden bewezen en eindigde met een woord van dank tot zijn vader voor de zonnige jeugd, welke hij zijn kinderen ge schonken had. Diep onder den indruk verlieten de hon derden hierna den doodenakker. DE WERKLOOSHEID. Bij den Gemeentelijken Dienst voor So ciale Zaken stonden gisteren de navolgende personen als werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 27, betonvlechters 29, betonwer kers 52, fundeeringwerkers 1, glazenwas- schers 10, graniet werkers 12, grondwerkers 84, heiers 1, metselaars 155, opperlieden 107, schilders 78, sloopers 8, straatmakers 7, hulp-straatmakers 10, stucadoors, witters 77, timmerlieden 263, uitvoerders 5, voegers 25, ongesch. bouwarb. 7. Totaal 961. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen sorteerders 16, vellenblooters 8, steenfabr. arb. 95, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb. 45. Totaal 187. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 79, reizigers, colp. 47, winkelbedienden 32, in casseerders 13, musici 6, onderwijzers 9, overheidspersoneel 10, verplegers 1. Totaal 197. Hotel-café-pers.: huispersoneel 14, kell- ners 35, koks 4. Totaal 53. Houtbewerkers: beddenmakers 2, hout bewerkers 63, kistenmakers 4, kuipers 7, lijstenmakers 3, mandenmakers 1, meubel makers 29, meubelstoffeerders 13, politoer- ders 2, ongesch. arbeiders 21. Totaal 145. Kleermakers: kleermakers 61, kappers 9, schoenmakers e.a. 15. Totaal 85. Land- en Tuinarbeiders: bloemisten 29, landarbeiders 18, tuinlieden 28, warmoe- ziers 9, ongesch. landarb. 4. Totaal 88. Metaalbewerkers: bankwerkers 91, blik- bewerkers 17, burgersmeden 40, electri- ciens 57, gasfitters 15, gereedschapmakers 4, Isoleerders 7, kernmakers 1, kettingsmeden 34, klinkers 8, koperslagers 3, lab. bedien den 1, lasschers 7, loodgieters 48, machinis ten 25, metaalboorders 5, metaaldraaiers 16, metaalschavers 2, metaalslijpers 2, mon teurs 30, pianostemmers 3, polijsters 1, pon- sers 4, rijwielherstellers 12, scheepstimmer lieden 5, scheepsschilders 2, stokers 13, tegenhouders 12, verw. monteurs 9, voor- slaanders 9, voorwar'mers 5, vulcaniseurs 1, vuurwerkers 7, wagenmakers 5, IJzerwer- kers 42, zandvormers 2, ongesch. arb. 37. Totaal 586. Sigarenmakers: sigarenmakers 5, sig. sor teerders 3, strippers 2. Totaal 10, Technici, opzichters: Apothekersass. 2, bedrijfsleiders 7, ingenieurs 3, technikers 8, teekenaars, opz. 16, werkmeesters 19. Totaal 55. Textielarbeiders: hekelaars 6, katoendruk kers 28, kluwers e.a. 5, luikers 10, plaatsnij ders e.a. 19, schrobbelaars 2, spinners 41, spoelers 3, staaldraaddraaiers 14, sterkers 2. Strijkers 11, wevers 116, wolbewerkers 33, ongesch. textielarb. 56. Totaal 346. Transportarbeiders: chauffeurs 123, em- balleurs 4, exp. knechten 21, koetsiers 15, loopknechten 34, schippers 87, magazijn knechten 57, spoor- en trampers. 16, wa kers 6, transportarbeiders 62, losse arbeiders 401. Totaal 826. Typografen: boekbinders 36, boekdruk kers 15, fotografen 2, hulp-vakarbeiders 3, letterzetters 29, steendrukkers 2. Totaal 87. Voedingsmid. arb.: bakkers 78, molenaars 1, Ovenisten 4, slagers 65, suikerwerkers 24, wijnkooperskn. 6, zoutsieders 1, zuivel- bereiders 4, ongesch. fabr. arb. 31. Totaal 214. Vrouwen: apothekersass. 2, naaisters 14, strijksters 1, boekbindsters 1, breisters (mach.) 2, maasters 1, winkeljuffrouwen 17, serveersters 2, linnenjuffrouwen 1, kantoor bedienden 21, teekenaressen 1, verpleeg sters 8, onderwijzeressen 4, huisél. diensten 152, fabrieksarb. 25. Totaal 252. Alg. totaal 4092. 11 Juli 1935 3672, 12 Juli 1934 3100. Ben. 57 ged. werkloozen en 176 werkverschaffing. KOSTELOOZE RIJWIELMERKEN. De ontvanger der Invoerrechten en Ac cijnzen 2e kte te Leiden maakt bekend: dat voor werkloozen vanaf 22 Juli tot en met 29 Augustus 1936 van 912 en 24 uur, en voor niet-werkloozen op 23, 28, 30 Juli en 4 Augustus a.s. van 5 tot 7 uur nam. in het kantoor Langebrug No. 18 (beneden) zitting zal worden gehouden voor het aan vragen van kostelooze rijwietmerken. Een vechtpartij in den trein. Gisteren kregen een paar kooplieden in trein 1021 tusschen Haarlem en Leiden twist, welke zóó hoog liep, dat de koopman uit Zandvoort, zijn collega uit Amsterdam zóó hevig op zijn gezicht sloeg, dat dit ernstig bloedend verwond werd. Bij aan komst alhier deed de geslagen koopman aangifte bij den chef waarop proces-ver baal werd opgemaakt. Voor het examen L.O. zijn geslaagd aan de R. K. Kweekschool „De Voorzienigheid" te Amsterdam, mej. B. Geijer en C. G. van Houten, beiden alhier. Hedennacht te 1.10 uur werd door per soneel van de Ijsfabriek ontdekt, dat door een lek aan de stopbuis van een ijscom- pressor ammoniakdampen ontsnapten. Door een monteur en een hoofdagent van de brandweer, voorzien van zuurstofappara ten, werd het euvel hersteld. Het overzicht der vervoeropbrengsten van de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maat schappij N.V. gedurende Juni 1936/35 (on gecontroleerd) geeft de volgende cijfers: Totaalopbrengst 1936 263.120, 1935 284.517. KERKNIEUWS VOOR DE ZALIGVERKLARING VAN EEN INDIAANSCH MEISJE. De H. Congregatie van de Riten heeft gisteren beraadslaagd over de zaligverkla ring van de dienaresse Gods Catherine Te- kakwintha, een Indiaansch meisje uit den staat New York. Z.H.Exc. de Bisschop van Haarlem zal a.s. Woensdag de gewone audiëntie ver- leenen voor de Geestelijken en a.s. Vrij dag voor de leeken (niet Dinsdag). Losse nummers van DE LEIDSCHE COURANT zijn verkrijgbaar bij: Sigarenmagazijn „INSULINDE" Heerenstraat 2 Sigarenmagazijn J. G. v. ZWIETEN v. d. Waalsstraat 1 Sigarenmagazijn SOMERWIL Hoogewoerd 24 ZANDVLIET's Boekhandel Haarlemmerstraat 117a KIOSK, Prinsessekade Bureau DE LEIDSCHE COURANT Papengracht 32. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. „St. Cecilia". Het bestuur van de R.K. Harmonie „St. Cecilia" te Veur-Leidschen- dam verzoekt ons opname van het volgen de: Op de Zaterdagen 11 en 18 Juli a.s. houdt de R.K. Harmonie „St. Cecilia" haar j aarlij ksch straatconcert. Daar de kas yan deze mooie en steeds met alles medewer kende vereeniging is uitgeput, rekent zij deze keer op een extra bijdrage van alle ingezetenen. „Zanglust". Tot directeur van de Zang- vereeniging „Zanglust" te Leidschendam is benoemd de heer Egberts uit Rotterdam. Sportnieuws. De geheele gemeente houdt zich op het oogenblik bezig met de spannende wedstrijd op Zondag 19 Juli a.s. op het A.V.V.-terrein te Leidschendam. Het zal aan spanning en humor dan ook weer niet ontbreken. De wedstrijd W.S.P. tegen S.S.P. staat dan ook in het middelpunt der belangstelling, een wedstrijd, waarom men weken laten nog hartelijk zal lachen. Deze wedstrijd zal aanvangen te pl.m. 2.30 uur en zal opgeluisterd worden met muziek. Gezien het overgroote succes van het vo rige jaar za leen voorverkoop van kaarten worden gehouden, welke verkrijgbaar zijn bij C. van Haastrecht, Veenestraat en J. de Winter, Smidslaan. De entree bedraagt 20 cent; werkloozen 10 cent. LEIMUIDEN. ..De burgemeester. De burgemeester dezer gemeente zal van 15 Juli t.m. 31 Juli a.s. met verlof buiten de gemeente zijn. Loco-burgemeester is gedurende dezen tijd de heer J. v. Dam. Personalia. De heer G. Hartman, com mies-dienstgeleider bij de Directe Belastin gen alhier is overgeplaatst naar Rotter dam. Posterijen. Sedert eenigen tijd is de buslichting der posterijen alhier uitge breid. Bestond er maar gelegenheid tot het verzenden van poststukken 2 maal per dag, thans bestaat die gelegenheid 3 maal per dag. Op verzoek van het gemeente bestuur geschiedt thans ook een buslich ting te 13.50 uur, de verzending vindt dan plaats via Leiden. LISSE. Een tram-verlichtingspaal omgereden. Gisteravond kwam de vrachtauto van den heer B. uit Hillegom de Vuursteeg afrijden en wilde de rijksstraatweg opgaan in de richting Hillegom. Vanaf de richting Sas- senheim gaande naar de richting Hillegom kwamen evenwel eenige auto's aangereden, die blijkbaar veel haast hadden, aangezien zij geen voorrang verleende aan den heer B. Het gevolg hiervan was, dat de vracht wagen van den heer B. in den knel kwam en tegen een tram-verlichtingspaal aanreed, die geheel afknapte. De automobilisten, die deze aanrijding feitelijk veroorzaakten reden door. De schade geleden aan de vrachtauto was gering. De politie was aan wezig en maakte proces-verb aal op. Geboren: Andreas Theodorus, z. v. A. Th. van der Rart en M. van der Aar. Theodorus Jacobus, z. v. C. M. van der Meij en P. Giesbergen. G e t r o u w d: H. J. Nulkes te Noord- wij kerhout met C. Witteman te Lisse. W. H. van Gerven met M. C. Steijn, beiden te Lisse. Overleden: Elisabeth Colet, 77 jaar, wed. van P. H. van der Zaal. Geert Ma- rinus, 60 jaren, echtg. van J. de Vries. Ge-vestig d: A. van Opzeeland uit Haarlem; J. C. Vink uit Leiden. Vertrokken: J. de Regt en echtg. naar Zuilen; H. G. van Waveren naar Hil legom; L. G. van den Aardweg naar Am sterdam; C. van Voorst naar Wassenaar; C. Jansen naar Oegstgeest. NIEUWVEEN. W. C. Bokkestijn. f Donderdagmorgen is in het St. Antonius- Ziekenhuis te Utrecht, waar hij Maandag zijn 44sten verjaardag beleefde, overleden de heer W. C. Bokkestijn. De ontslapene heeft gedurende één zittingsperiode de R.K. Staatspartij in de Nieuwv. gemeenteraad gediend. Toen in Januari van dit jaar de treindienst werd opgeheven, werd de heer Bokkestijn naar Harmeien overgeplaatst, waar hij echter direct bedlegerig raakte en opgenomen moest worden in het sanatorium te Bilthoven. Vóór eenige weken werd de patiënt naar Utrecht gevoerd. Gecostumeerde veteranenkamp. Hoe zeer het voetbalspel de Nic. Boys-suppor ters begeestert, spreekt uit de twee volle dige veteranenploegen, die a.s. Zaterdag avond om acht uur de strijd aanbinden. De eene partij treedt zelfs gecostumeerd bin nen de lijnen. De gecostumeerden zijn als volgt opge steld: Achter: C. Bezuyen (doel), H. Campfens, G. v. Vliet. Midden: L. de Boer, W. de Boer, J. Bakker. Voor: J. Spekman, C. v. Tol, I. M. Schoorl, A. v. Tol, J. v. Tol. In „gewoon" tenue treden aan: Achter: J. Burgmeijer (doel), C. de Groot, L. v. Vliet. Midden: J. Bartels, J. Balvert, H. v. Tol. Voor: J. Sanders, A. Straathof, P. v. Tol, P. Balvert, K. Stouten. Geboren: Wilhelmus Hendricus z. v. L. Hoogenboom en J. C. Eijs. Gevestigd: P. M. Habermehl van Ka- merik C. M. de Bruyn van Utrecht. Vertrokken: C. Geluk naar IJmui- den M. Rietveld naar Neiuwendam H. A. de Frankrijker naar Aalsmeer J. M. de Jong naar Maarsen. GEMEENTEL. AANKONDIGINGEN. UITLOTING GELDLEENING. Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis, dat op 15 Juli 1936, des voormiddags 11 uur in een der vertrekken van het Gemeentehuis zal worden overgegaan tot de uitloting van 50 obligaties ad 1000.— in de 4 pet. geldlee- ning der gemeente Leiden van 1930, groot 2.000.000.—. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. Leiden, 10 Juli 1936. AGENDA Woensdag, Vergadering Comité „Herwon nen Levenskracht", Bondsgebouw, 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 6 tot en met Zondag 12 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: J. C. Pelle, Kort Ra penburg 12, telefoon 594 en J. C. M. ten Dijk, Haven 18, telefoon 85 en C. van Zijp, Wilhelminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. RIJNZATERWOUDE. GEMEENTERAAD. Een korte agenda. De Raad dezer gemeente kwam in open bare vergadering bijeen. Voorzitter de heer J. A. Bakhuizen, burgemeester der ge meente. Aanwezig alle leden. De voorzit ter opent de vergadering met gebed. De notulen van de vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. De voorzitter doet daarna mededeeling van de ingekomen stukken. Schrijven van Ged. Staten d.d. 17 Juni- 1 Juli 1936 B No. 7181 (3e afd.) G. S. No. 98 waarin medegedeeld wordt dat het col lege bezwaar heeft tegen de benoeming van den heer J. M. Westen, tot ontvanger voor den tijd van één jaar. Verzocht wordt om dit besluit te willen intrekken. De Raad besluit op voorstel van B. en W. tot intrekking over te gaan. De heer J. W. de Ren, secretaris der gemeen te zal voorloopig het ontvangers-ambt blij ven waarnemen tot een definitieve opvol ger is benoemd. In een volgende vergade ring zullen B. en W. met een nader voor stel daaromtrent komen. Schrijven van B. en W. der gemeente Woubrugge waarbij deze mededeelen, dat zij geen prijs stellen op een nieuwe ge meenschappelijke regeling inzake de toe lating van leerlingen uit de gemeente Wou brugge op de o.l. school te Rijnzater- woude. Zij stellen het wel op prijs als de bestaande regeling van kracht zou blij ven. De voorzitter deelt mede, dat het ver zoek om een nieuwe regeling is uitgegaan van de gemeente Woubrugge. De gemeente Woubrugge wilde echter niet bijdragen in de kosten van het school gebouw, omdat deze kosten niets met het onderwijs te maken hebben. B. en W. van Rijnzaterwoude zijn echter de meening toegedaan dat ook in deze kos ten de gemeente Woubrugge zal moeten bij dragen. De voorzitter maakt nog de opmer king, dat het onderwijs alleen La open- luchtscholen zonder schoolgebouw kan worden gegeven. De Raad besluit de oude regeling van kracht te laten. De Raad besluit zich te vereenigen met het voorstel van Ged. Staten om op 10 Oct. a.s. de wedden van burgemeester, se cretaris en ontvanger met 2 1/2 pet. te ver lagen. De wedden der wethouders zullen op 60 per jaar bepaald blijven, aangezien de gemeente Rijnzaterwoude toch al in een klasse is ingedeeld beneden de norm. Op voorstel van B. en W. wordt aan den controleur der steunverleening aan werk- looze arbeiders een belooning toegekend van 25.per jaar. De voorzitter deelt mede, dat het Rijk 50 pet. in deze kosten bijdraagt. Daarna volgt sluiting. SASSENHEIM G e b o re n: Maria Cornelia d. van P. M. van Vliet en P. A. van der Ploeg Ja- coba Lea d. van M. Kaptein en C. van Rossum. Ondertrouwd: J. Honders 28 j. en D. van Maanen 23 j. W. Keijzer 25 j. en H. van der Heiden 25 j. Overleden: M. M .van Nobelen 39 j. echtgen. van C. van Borst. Gevestigd: E. van Voorst van Lisse A. Groenen en gezin van Voorhout H. van Harn en gezin van Waddinxveen H. C. van der Vooren van 'sGraven- hage H. M. Smit van Haarlem E. Heijnes van Amsterdam D. van Maa nen, van Oegstgeest H. P. Juffermans, van Oegstgeest A. M. Verkleij van Kat wijk J. Ie Clercq van Lisse D. Luijk van Haarlemmermeer G. J. Plug, van Noordwijk C. Kuijper van Oegstgeest P. H. Weijers, van Noordwijk. Vertrokken: H. M. J. Satter en ge zin naar Leiden P. Filippo en gezin naar Voorschoten C. L. J. van Velsen naar Noordwij kerhout.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2