DE NEDERLANDSCHE WIELER KAMPIOENSCHAPPEN MAANDAG 6 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE KLAD PAG. 7 Van Vliet algemeen sprintkampioen Pijnenburg wederom kampioen achter volging Van Hoek rijdt een goede serie over 100 K.M. Zaterdagmiddag werden te Amsterdam de wedstrijden om de kampioenschappen voortgezet met de sprint voor amateurs, onafhankelijken en professionals. Verrassingen vielen er niet te noteeren. Bij de Amateurs wisten van Vliet en B. Leene zich voor de finale, die heden ver reden wordt, te klasseeren. B. Leene wist in den halven eindstrijd van v. d. Vijver te winnen. Van Vliet had weinig moeite met Peperkamp. Bij de onafhankelijken werd de kampioen van het vorig jaar Engelmoer in de halve finale geslagen door Beukers, die goed op dreef was. Een kleine verrassing was de nederlaag van Kremers in de andere halve finale tegen van Rijn, die er den laatsten tijd goed in is. Niets nieuws was er bij de professionals onder de zon. Van Egmond zal hier wel winnen, hij won gemakkelijk zijn series en in de halve finale kon Piet van Kempen geen voet aan den grond krijgen. Van Vliet won den anderen halven eindstrijd van v. d. Heuvel, op het nippertje overigens. De voornaamste uitslagen waren: Halve finale sprint amateurs:, le serie: A. van Vliet 13.2 sec., 2. Peperkamp, 2e serie: B. Leene 13 sec., 2. van der Vijver. Halve finales sprint onafhankelijken: le serie: 1. Beukers 13.2 sec., 2. Engelmoer. 2e serie: 1. van Rijn 14 sec., 2. Kremers. Halve finales sprint professionals: le se rie: 1. A. van der Linden 12.8 sec., 2. van dsn Heuvel. 2e serie: 1. Van Egmond, 13 sec., 2. P. van Kempen. Kwarteindstryden achtervolging profs.: le serie: 1. van Egmond 6 min. 28 sec.; 2. Slaats op 40 meter. 2e serie: 1. Pellenaars 6 min. 30.2 sec.; 2. Schotman 6 m. 54.8 sec. 3e serie: 1. Pijnenburg 6 m. 30.4 sec.; 2. Gommers. z 4e serie: 1. Savelberg 6 min. 31 sec.; 2. van Hout 6 min. 32.2 sec. DE WEDSTRIJDEN VAN ZONDAG. Wederom geen verrassingen op de Ne- derlandsche kampioenschappen. Van Vliet is kampioen der amateurs geworden, Beu kers bij de onafhankelijken," van Egmond bij de professionals. En van dit drietal kon de amateur glorieus den titel van alge meen sprintkampioen in de wacht sleepen. Bij de achtervolging won Pijnenburg gemakkelijk en behield zijn kampioens titel voor een jaar. En tenslotte werd de tweede serie gereden over 100 K.M. achter motoren, waarin van Hoek uitstekend reed en met een jaar ronden voorsprong op zijn naasS* concurrent won. Wals staakte den strijd voor hel einde. Dit zijn wel de belangrijkste feiten de zer kampioenschappen, welke Donderdag a.s. besloten zullen worden met de finale voor de stayers. Geen tactiek van Leerte In de finale der sprint amateurs wist B. Leene niet, welke tactiek hij tegen van Vliet zou moeten toepassen. Beide malen nam van Vliet den kop en döor het aar zelend rijden van Leene had onze kam pioen dan ook gemakkelijk spel. Het is logisch dat als men weet, dat zijn tegen stander sterker is, men niet bij voorbaat zijn tactiek kan vaststellen, Maar in een koers heelemaal niets te doen, slechts te aarzelen en een afwachtende houding aan te nemen, wat met Leene het geval was, dan is zoo'n lijder bij voorbaat een gesla-. gen man. Beukers won tweemaal van van Rijn, terwijl van Egmond in den eindstrijd der professionals Arie van der Linden zijn achterwiel liet zien. De kleine Amster dammer kon dat achterwiel nauwelijks houden. Op zij probeeren te komen zou zeker niet gelukt zijn, daarvoor ging van Egmond te snel. Is het echter wel juist van van Egmond geweest èn aan de achtervolging én aan de sprint deel te nemen? Van Egmond is een sterk$ knaap, maar men kan ook te veel van zich zelf vergen. Pijnenburg liet Zaterdag bij de sprint ook verstek gaan. Beter ware het voor van Egmond geweest de achtervolging te laten loopen. Want nu mislukten niet alleen zijn sprintritten, tegen van Vliet om het alge meen kampioenschap, maar ook zijn ach tervolging. Pijnenburg poursuite kampioen In de halve eindstrijden der 5 K.M. ach tervolging reed Pijnenburg Pellenaars er uit en Savelberg van Egmond. In de fina le kwamen dus Pijnenburg en Sabelberg. Hier toonde den Pijn weer zijn krachten, hier reed hij zijn tegenstander er volko men uit en met tientallen meters verschil won hij. Daarbij reed hij zeer regelmatig. Om de derde plaats zouden Pellenaars en van Egmond tegen elkaar rijden. Drie ronden voor het einde kreeg Pellenaars een lekke band en dus zou er over gere den moeten worden. Op dat moment had Pellenaars een flinken voorsprong. Van Egmond zag ervan af den rit nogmaals te doen, hij achtte Pellenaars moreel win naar en bovendien hij kon toch niets meer presteeren na de 6 sprintmatches en de beide achtervolgingen. De 100 K.M.-serie Voor de tweede serie der 100 K.M. achter motoren de eerste was Donderdag j.l. gereden kwamen in de baan van Hoek, Leddy, Alkema, Wals, Wildschut, Domhof, Matena, Gramser en van der Moot. Na 30 K.M. was de stand aan den kop van Hoek, Wals, Alkema en Leddy. Deze 30 K.M. gingen op in 25 minuten 5 3/5 s. Van Hoek bleef prachtig rijden, doch de verrassing kwam, toen Wals na 50 K.M. plotseling afstapte en van fiets verwissel de. Het vlotte blijkbaar niet zoo goed. Daar geen defect aan het rijwiel viel te constateeren, en dus geen ronden mochten worden vergoed, bezorgde dit Wals eenige ronden verlies en naar later zou blijken, was zijn plaatsing voor de finale daarme de verkeken. Van Hoek bleef in een goed en vooral regelmatig tempo doorrijden, terwijl Led dy zich langzamerhand tot de tweede plaats had opgewerkt met Alkema als der de. Maar tenslotte werden, 60 ronden voor het einde, ook Alkema en Leddy gelapt, hetgeen zich daarna nog enkele malen herhaalde. Dertien ronden later verdween Wals uit de baan. Zoo werd het een ge makkelijke zege voor van Hoek met een totaaltijd van 1 uur 21 min. 46 2/5 sec., een tijd, die den wind in aanmerking geno men- zeker niet slecht te noemen valt. Van Hoek, Leddy, Al kam a en Wild schut resp., eerste, tweede en derde en vierde, werden geplaatst in den eind strijd, die Donderdag a.s. in het stadion verreden wordt. Behalve de finale der Stayers staan voorts aïle nummers voor de Olympische ploeg op het programma. De uitslagen luiden: Finale kampioenschappen sprint ama teurs (500 M.). le manche: 1. A. van Vliet (laatste 200 m. 13 sec.) 2. B. Leene. 2e manche: 1. A. van Vliet (laatste 200 m. 131/5 sec.); 2. B. Leene. A. van Vliet amateur kampioen op de baan sprint 1936. Finale kampioenschappen sprint onaf- hanxelijken (500 M.) le manche: 1. Beu kers (13 sec.), 2. van Rijn, 2e manche: 1. Beukers (131/5 sec.), 2. van Ryn, Beu kers onafhankelijk kampioen op de baan sprint 1936. Finale kampioenschap sprint prof. (500 m.): le manche: 1. J. van Egmond (121/5 sec), 2. A. van der Linden, 2e manche: 1. J. van Egmond (12 3/5 sec.), 2. A. van der Linden; J. van Egmond prof. kam pioen op de baan sprint 1936. Om den cierden prijs sprint amateurs (500 m.), le manche: 1 Peperkamp (13 3/5 sec.), 2. Van der Vijver, 2e manche: 1. v. d. Vijver (12 2/5 sec 2 Peperkamp, 3e manche: 1 van der Vijver (13 sec.), 2. Pe perkamp. Totaal aantal punten Van der Vijver 4, Peperkamp 5. Sprint der onafhankelijken (500 m.): le manche: 1. Kremers (131/5 sec., 2, Engel- meer, 2e manche: 1. Engeimoer (13 2/5 sec.), 2. Kremers, 3e manche; 1. Kremers (13 2/5 sec.), 2. Engelmoer. Totaal aantal punten Kremers 4, Engelmoer 5. Om den derden prijs sprint profs (500 m.) le manche: van den Heuvel (13 1/5 sec.), 2 P. van Kempen, 2e manche: 1. P. van Kempen (13 sec.), 2. \an den Heuvel, 3e manche: 1. van den Heuvel (131/5 s.), 2. P. van Kempen. Totaal aantal punten: van den Heuvel 4, P. van Kempen 5. Finale om het kampioenschap van Ne derland sprint ?93<J over 500 m. (500 m.): ïe manche: 1. A. van Vliet (12 4/5 sec.), 2. Beukers, 2e manche: 1. 3. van Egmond (12 4/5 sec.), 2. Beukers, 3e manche: 1. A. van Vliet (12 sec.), 2. J. van Egmond, 4e manche: 1. a. van Vliet (151/5 sec.), 2. Beukers. 5e manche: 1. J. van Egmond (13 2/5 sec.), 2. Beukers, 6e manche: 1. A. van Viet (13 1/5 sec.), 2. J. van Egmond, Totaal aantal punten A. van Vliet 4, J. van Egmond 6, Beukers 8, A. van Vliet kampioen van Nederland sprint 1936. Halve finale kampioenschap achtervol ging over 5 km.: le serie: 1. Pijnenburg (6 min, 37 4/5 sec.); 2. Pellenaars (6 min. 45 3/5 sec.), 2e serie: 1. Savelberg (6 min. 37 3/5 sec.), 2. J. van Egmond. Finale kampioenschap achteivclging over 5 km.: 1. Pijnenburg tijd 6 min. 37 1/5 sec. 2. Savelberg tijd 6 min. 57 1/5 sec. 3. Pel lenaars, 4. J. van Egmond ten ggetrokken. Tweede serie kampioenschap van Ne derland cp de baan over 100 km.. 1. H. v. Hoek tijd 1 uur 21 min. 46 2/5 sec. 2. F. Leddy cp drie ronden; 3. II. AJkema op drie ronden; 4. J. M. V Jidsclut op vyf ronden; 5. Domhof. 6. Matena, 7 Gramser, 8. van der Moot, Wals opgegeven. NIEUW SWIFT. Gistermorgen werd de vierde competitie wedstrijd verreden. In de A-klasse ver schenen vijf renners aan den start voor een strijd van 60 K.M. W. Burgy welke op zijn verzoek in deze sterke afdeeling was in gedeeld heeft hier wel een schitterend de buut gemaakt. Reeds direct na den start nam Rienk Riethoven in een hoog tempo een voor sprong, terwijl het peleton het nog kalmp jes aan deed. Burgy wist ten slotte bij Riet hoven te komen, terwijl na 25 K.M. J. Schuller door een lekke band werd uitge schakeld. K. de Haas kon het tempo goed volgen, doch neemt teveel een afwachten de houding aan. A. Strijk bereed een lage versnelling, hetgeen zich natuurlijk vóór den wind wreekte. Intusschen stevende Riethoven op den eindstreep aan, waarbij hij fel door Burgy, die zeer constant reed, werd bedreigd. Slechts 17 seconden bleef hij achter. Uitslag: 1. Riethoven, 1 uur 39 min. 19 sec.; 2. op 17 sec. W. Burgy; 3. op 1 min. 25 sec K. de Haas; 4. Ab. Strijk; 5. J. Schuller, pech. Bij de B-klasse ging het eveneens over 60 K.M., waarbij 9 renners den strijd aan bonden. Daar H. Krimp reeds spoedig een uitlooppoging waagde, werd er een hoog tempo gereden om de vluchteling te achter halen, waarbij J. de Haas en T. v. Rooyen losraekten. Laatstgenoemde zette echter keurig door en reed het geheel parcours al leen uit. Even daarna moest ook P. van Zon, welke voor het eerst in de B-ldasse startte lossen, terwijl ook C. Ouwehand tol moest betalen. Vij renners zaten nog in den kopgroep bijeen, waarby vooral W. van Rooyen veel werk deed. H. Krimp had zijn voorsprong verloren zien gaan door een verkeerden weg in te slaan. H. de Ja ger moest tot tweemaal toe afstappen om zijn band op te pompen, waarna W. v. Rooyen en J. van der Leest, welke laatst genoemde bijzonder op dreef was, wisten te ontvluchten. J. Ribot bleef hun echter dicht volgen en verdedigde op fraaie wij ze zijn positie in de competitie. Op het laatste gedeelte wist van Rooyen zich nog van v. d. Leest los te spurten en won on bedreigd: 1. W. van Rooyen, tijd 1 uur 49 min, 28 sec. 2. op 27 seconden, J. v. d. Leest; 3. op 2 min. 1 sec. J. Ribot; 4. H. de Jager op 4 min. 31 sec.; 5. H. Krimp; 6. C. Ouwehand; 7. F. van Rooyen; 8 en 9 J. de Haas en P. van Zon, opgegeven. M. Segaar wist de 35 K.M.-wedstrijd voor de C-klasse in den tijd van 1 uur 8 min. 49 sec. te winnen. G. van Zon plaatste zich tweede; 3. Th. Holst; 4. H, Holswilder. De stand der competitie na vier der vijf wedstrijden is thans: A. klasse: 1. R. Riethoven, 28 pnt., 2. K. de Haas, 20 p., 3. J. Schuller 18 p., 4. J. Bergman 16 p., 5. Ab. Strijk 12 p., 6. W. Burgy 8 p., 7. C. v. Diemen en N.N., 4 p., 8. J. Benning 2 p. B-klasse: 1. J. Ribot 26 p., 2. J. v. d. Leest 22 p., 3, 4 en 5. J. de Haas, H. de Jager en C. Ouwehand, ieder 16 p., 6. W. van Rooyen 14 o., 7. Bosman 12 p., 8. A. de Roode 6 p., 9 en 10 J. Krimp en P. Verberg 4 p., 11 en 12. H. Krimp en P. van Zon, 2 p. C-klasse: 1. M. Segaar 32 p., 2. Th. Holst 18 p., 3. H. Holswilder 10 p., 4. en 5. J. Hinszbergen en C. van Zon 8 p. 6. R. de Roode 2 p. VOETBAL UIT HET KATHOLIEKE KAMP. DIOC. HAARL. VOETBALBOND. R.-K. Sportver. „V. V. L." In een zeer spannenden wedstrijd wer den gisteren de beide puntjes gedeeld tus- schen G. D. R. en V. V. L. Onder leiding van scheidsrechter Steen kamer, welke niet de man blijkt te zijm voor dergelijke wedstrijden, werd om even half drie begonnen. Al spoedig ontwikkelt zich een vlug spelletje, met een aanval der V. V. L.-voorhoede. L. Kneiber lost al direct een schot dat bijna doel treft, doch van de hoek der paal weer het veld in stuit. Nog is geen tien minuten verloopen, of L. Kneiber breekt weer door en heeft den bal voor het inloopen, maar een der G. D. A.-.backs verhindert dit door den bal met de hand van zijn borst te slaan. De vrije trap hiervoor toegestaan van pl,m. 18 M., wordt door L. Kneiber zuiver in de hoek geplaatst, buiten bereik van den doelman en V. V. L. heeft de leiding (10). V. V. L. komt er in, en we denken weer hetzelfde te zien als verleden Zondag. Tweemaal achtereen wordt H. Niersman gevloerd. De beide neutrale grensrechters vlagden beide malen voor unfair spel, doch scheidsrechter Steenkamp dacht er anders over en zoodoende werd er vanaf dit oogenblik niet veel fraais, meer te zien ge geven voor het G. D. A.-doel. G. D. A. werkt zich los en gaat ook ten aanval, maar verder dan de backs komen zij niet. V. V. L. met zon en wind tegen heeft het spel in handen, doch door te kort spel, weet zij niet meer te doelpunten. Als een maal een der V. V. L.-backs over den bal heen maait, komt deze zeer fortuinlijk te gen de paal, zoodat de rust met een 10 voorsprong ingaat. Na de rust heeft G. D. A. zon en wind te gen, doch nu zijn de Loosduiners aan het woord; de achterhoede is niet meer te pas- seeren. De halflinie met Looman aan het hoofd breekt eiken V.V.L.-aanval. Plotse ling ziet Looman zijn kans, passeert den V. V. L.-midhalf en doelpunt onhoudbaar (1-1). Onveranderd breekt het einde aan. Geheel bevredigend was deze uitslag niet voor V. V. L., daar de voorhoede meer malen haar kans tot doelpunten zag ver vliegen door het forsche en volgens mee ning der beide grensrechters, unfair van den bal werken de overwinning ontging. G. D. A. droeg hieraan niet de minste schuld. Nu staat V. V. L. nog één wedstrijd te wachten en wel tegen G. D. A. uit. Dit zal aanpakken moeten worden jongens. Om te promoveeren moeten jullie winnen, an ders wordt de kans miniem. De stand der promotie is thans: gesp.gew.gel.verl.v.t. pnt. V. V. L. 5 4 1 20— 7 9 Westlandia 3 1 2 710 2 G. D. A. 1 1 i_i i Excelsior 3 3 313 De V. V. L. a junioren lieten de beide puntjes bij de Leiden dito's. Hedenavond acht uur vergadering der steunende leden met attractie. Aller op komst gewenscht. R.-K. Sportver. „D. O. S.". Er was weer wat bedrijvigheid op het DOS-terrein en al waren het de lagere elf tallen, die in actie kwamen, er was aardig belangstelling. DOS 4 had ODI 2 te gast, die met slechts negen man waren opgekomen, toch pakten de Odi-menschen flink aan en ze gaven D. O. S. 4 stevig partij, die wel de overwin ning konden behalen, doch er moest flink aangepakt worden, ze scoorden 4 maal en Odi redde de eer. DOS a kreeg bezoek van NVC b. Dit was een wedstrijd waarin de ploegen vol komen aan elkaar gewaagd waren. Een ge lijk spel was de juiste uitslag geweest, doch met 21 won DOS a. DOS 3 bij SMC II te gast in Warmond won met 51. R.-K. Sportver. „N. V. C." Daar beide juniorenwedstrijden te laat aanvingen door ontstentenis van den aan gewezen scheidsrechter, ving de hoofd- strijd NVC ISJC I pas te ongeveer half vier aan onder leiding can scheidsrechter M. v. d. Klauw. Van meet af aan is S.J.C. overwegend in de meerderheid en speelt zich de strijd hoofdzakelijk af op de NVC-helft. Doel punten blijven echter uit, dank zij de uit stekende talenten van den keeper. De SJC-backs zetten bovendien de buitenspel- val op, waarin de N. V. C.-voorhoede her haaldelijk inloopt. Ondanks het heftige overwicht van S. J. C. breekt de rust met blanken stand aan. Na de rust telt NVC wel wat meer mee, doch is en blijft S.J.C. de domineerende party. Het succes komt echter juist aan den anderen kant, als bij een doorbraak van NVC de linksbuiten onhoudbaar inschiet (10). Nu legt S.J.C. er nog een schepje op en vijf minuten later is de gelijkmaker ingekopt (1—1). S, J. C. blijkt de sanaak te pakken te hébben, want voor het einde daar is, heeft S. J. C. er nog twee goede doelpunten aan toegevoegd, zoodat het ein de aanbreekt met een 31 overwinning voor S. J. C. N. V. C. a wist met 20 te winnen van SMC a, terwijl NVC c met 41 won van Leiden b. NVC b moest, zooals verwadht werd, de puntjes afstaan aan DOS a en kwam met een 21 nederlaag naar Noordwijkerhout terug. En nu Zondag a.s. de finale van de Leid- sche Courant Beker te Noordwijk. Programma: Majella INVC II; D.O.S. I—N.V.C. I. R. K. Sportver. „Leiden." Gister speelde het a-elftaljunioren te gen WL a Junioren. De Leidenspelers hebben hier weer gezorgd voor een mooie overwinning. Gaat zoo door jongens. De wedstrijd NVC aLeiden d werd verloren en nog wel met 41, wel is waar waren ze niet volledig, doordat er eenige spelers waren weggebleven. De senioren van Leiden worden ver zocht Woensdagavond op tijd aanwezig te zyn bij de training, dus jongens niet af wezig hoor! Allen op tijd! Dinsdagavond trainen junioren 7 uur; Woensdagavond trainen senioren, onder leiding van den heer Boekelaar. Allen present! R. K. Sportver. „Nic. Boys". Na 5 minuten hadden de Noordensche gaasten reeds de leiding met 10, doch zelfs de grootste pessimist had niet kun nen voorspellen, dat het zou uitloopen op een 71 nederlaag voor dezelfde D. S. V.'ers, die twee invallers hadden. De Boys waren geregeld in het offensief, maar pas een puik schot van den linkshalf werd door den midvoor in een doelpunt omgezet. (1-ï—l), spoedig gevolgd door een tweede voltreffer, een product van den linksbui ten en den midvoor en voor de rust namen den linkervoorspelers ieder nog een doel punt voor hun rekening, alzoo 41 voor N. B. Ook in de tweede helft had de doel man handen vol werk, maar ofschoon hij veel hield, 'n drietal kogels van midvoor, links- en rechtsbuiten brachten de score op 71. Ons dunkt, de Noordenaren zullen 19 Juli trachten zich thuis te rehabiliteeren. Jullie rekenen er maar op. Gaan allen mee, die zin in de boottocht hebben, dan is de „Pauline" te klein. Neehit daarom, als het bestuur dezer da gen een kaart presenteert, haar met beide handen aan; 't mocht eens uitverkocht we zen. Alleen de spelers kunnen bij den voor zitter een kaart voor 0.75 koopen; de an deren betalen een gave gulden. Zaterdagavond spelen twee veteranen- elftallen gecostumeerd tegen elkaar. R. K. Sportver. „St. Bernardus". De junioren konden het gisteren niet bol werken tegen het goed spelende elftal der naburen Meerburg A, met een oneven goal 32 wisten zij te winnen. Gisteravond werd onder zeer groote be langstelling de eerste nederlaag-wedstrijd St. Bernardus IRWD I gespeeld, welke van beide zijden goed gespeelde wedstrijd werd gewonnen door St. Bernardus met 3—2. Als dan onder leiding van den heer P. Brugman werd begonnen, stellen beide partijen zich op, de bezoekers speelden te gen zon. Van beide zijden werd een mooie partij voetbal gegeven (hoewel het tech nische spel der RWD'ers af was) was het de thuisclub die voor de rust tot twee maal toe wist te scoren. Na de rust waren de bezoekers meer in het offensief, na een half uur spelen wisten zij den stand op gelijken voet te brengen (22). Even voor het einde wist de thuisclub nogmaals te scoren, zoodat het einde kwam van deze gespeelden wedstrijd met een 32 over winning voor St. Bernardus. R. K. Sportver. „O. D. I." Gisteren speelde alleeni O.D.I. in op 't O.D.I.-terrein een vriendschappelijken wedstrijd tegen Majella II. Direct na den aftrap ontspon zich een vinnigen strijd, doch O.D.I. was ver in de minderheid. O.D.I. hield 't spel niet genoeg open. Niet lang na 't begin maakte Majella achter eenvolgens twee doelpunten en kreeg kort daarop een penalty, die vriendschappelijk genomen werd. O.D.I. kon 't vijandelijk doel niet vinden en de keeper moest zich nog tweemaal de bal zien passeeren. Een penalty voor Majella werd weer vriend schappelijk genomen en de rust trad in met 4—0 voor Majella. Na de rust leek 't spel wel een training. Een penalty voor O.D.I. werd vriend schappelijk genomen. Om de beurt werd nu gedoelpunt en toen de scheidsrechter 't einde blies was de stand voor Majella 7—3. O.D.I. I speelde uit tegen Steeds Hoo- ger I en verloor met 31. O.D.I. n speelde uit tegen D.O.S. IV en verlor met 41. BELGIëNEDERLAND DEFINITIEF IN ANTWERPEN. Tijdens de gisteren gehouden algemee ne verga4ering van den Koninklijken Belgischen Voetbalbond heeft een drietal afgevaardigden van Brussel een interpel latie gehouden, waarin werd gezegd, dat het bondsbestuur zijn rechten te buiten was gegaan met den landenwedstrijd BelgiëNederland voor vijftien jaar aan Antwerpen te geven, omdat te Antwerpen 14.000 plaatsen minder zullen zijn dan te Brussel. De heer Seeldrayers, voorzitter van den. K.N.V.B. betoogde, dat het bondsbestuur een vroeger door de algemeene vergade ring genomen besluit had uitgevoerd. Bo vendien heeft Antwerpen meer overdekte zitplaatsen, zoodat de recette te Antwer pen hooger zal zijn dan te Brussel. De algemeene vergadering heeft ten>- slotte haar goedkeuring gehecht aan de richtlijnen, door het bondsbestuur uitge stippeld. In 1937 zal de match België Nederland dus weer te Antwerpen worden gespeeld. R.-K. SPORTVEREENIGING „FOREHOLTE". Radio-Missie-Dag te Voorhout. We kunnen terugzien op een zeer ge slaagden dag. Des morgens werden reeds velen herinnerd aan hun Missie-plicht, door de aanlbieding van het Missie-speldje. Te 1 uur op het Foreholte-terrein bij den wedstrijd Foreholte ID. E. K. I waren vele toeschouwers aanwezig. De thuis club leidt de eerste aanval, doch het schot is te zacht. Hun aanvallen blijven wel ge vaarlijk, maar verband is nog ver te zoe ken. D. E. K. komt er meer en meer in, met beter samenspel, doch de Foreholte- verdediging is nogal vast. In 't laatste kwartier voor rust als Foreholte sterker is, neemt juist D. E. K. de leiding (01). De tweede helft is weer D. E. K. geluk kig, uit een voorzet van links scoort de mid-voor 02. Nu gaat de strijd vrijwel gelijk op. Als er nog een half uur is te spelen, bemachtigt de Foreholte links buiten het leer, plaatst voor het doel, de midvoor scoort onhoudbaar 12. Een mi nuut later komt de bal eenige malen ge vaarlijk voor de D. E. K.-veste. onze links binnen deponeert dan de gelijkmaker bui ten bereik van den doelman (22). Wat gemakkelijk neemt Foreholte het nu op, daar D. E. K. dankbaar van profiteert; in weinig tijd is 't 24. De laatste min. zyn voor de onzen, maar zij kunnen 't niet ver der brengen dan 34. Zoo eindigt deze prettige wedstrijd onder leiding van den heer H. v. Veelen. Intusschen komt de R.-K. Harmonie St. Cecilia opmarcheeren onder de vroolijke toonen van Aux Manoeuvres en omzoomen een 1400 toeschouwers het Foreholte-ter rein om den wedstrijd Lisse IBlauw zwart I bij te wonen. Alvorens deze match begint, treedt bur gemeester G. Bulten naar voren om feest vierend Voorhout toe te spreken. De bur gemeester herinnert zich voorafgaande Mis sie-dagen, gekenmerkt door het goede weer, iets waar een feest niet buiten kan. Vervolgens dankt spr. allen bij voorbaat reeds voor de opkomst. Wat een heerlijke gedachte de Radio in dienst van de Missie en dat katholiek Voorhout, die in goede banen heeft geleid. In 't bijzonder brengt spr. een woord van hulde aan den heer J. J. Viane als plaatselijk propagnadist der K. R. O. De elftallen van Blauw Zwart en Lisse werden verwelkomd met bloemen we gens hun jubileum. Ook de Harmonie St. Cecilia werd bij deze gelegenheid geluk- gewenscht met hun promotie naar de afd. Uitmuntendheid. Nadat de aftrap geschied de door mevr. Bulten, nam de wedstrijd LisseBlauw Zwart een aanvang. Lisse scoort al spoedig (10). Doch Blauw Zwart heeft voordeel van wind en zon en is ook geruimen tijd sterker. Na 10 minuten kan de Lisse-verdediging slechts wegwerken ten koste van een corner. Hieruit scoort Blauw Zwart (11). Blauw Zwart blijft voorloopig in het offensief, door iets snel ler spel brengen ze benauwde oogenblik- ken voor de Lisse-veste. Op mooie wijze brengt de BI. Zwart midvoor de stand op' 12. Gevolgd weer door Lisse 22. Vlak voor rust neemt toch Blauw Zwart weer de leiding 23. De tweede helft kenmerkt zich hierdoor, dat Lise er beter in komt. Behoudens gevaarlijke doorbraken van Blauw Zwart is Lisse productief. De Was- senaarsche club heeft niet meer het geluk te scoren. Lisse daarentegen voegt nog twee doelpunten aan het aantal toe en wint ver diend met 43. Als sdheidsrechter Angevare einde fluit, worden direct de gewonnen beker en pla quette met een toepasselijk woord resp. aan D. E. K. en Lisse uitgereikt. Kath. Voor hout kan met voldoening terugzien op het welslagen van deze K.R.O.-Missie-ijver! De training op Foreholte-terrein is vast gestelde voor de senioren Woensdag- en junioren Vrijdagavond. ZWEDEN—NOORWEGEN 2—0. In Goeteborg werd onder groote belang stelling de met spanning verwachte landen- voetbalwedstrijd ZwedenNoorwegen ge speeld. Vooral in de eerste helft speelden de Zweden een zeer goede partij en het gelukte hun dan ook in deze helft twee doelpunten te scoren. Na de rust ging het spel meer gelijk op. Wel waren de Zweedsche aanvallen talrijk en gevaarlijk, doch de Noren wisten in de tweede helft de score blank te houden en met een verdiende 20 overwinning voor de Zweden kwam het einde van dezen vaak zeei' goed gespeelden wedstrijd.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 7