UIT DE OMGEVING UIT DE RIJNSTREEK MAANDAG 6 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 HILLEGOM. Personalia. Voor het examen Kraam verpleegster slaagde onze plaatsgenoote Mej. J. A. Groot. Arbeidsbeurs. Aan 'het Gemeentelijk Arbeidsbemiddelingsbureau staan thans als werkzoekenden ingeschreven 322 personen tegen 409 voor een week; vorig jaar was het aantal per denzelfden datum 377. Veilingver. Hillegom. Door de Hil- legomsche veiling is aan principalen de tweede uitkeering gedaan, waardoor de volle 100% is bereikt; een mooi resultaat in deze moeilijke tijden. HOOGMADE. Boottocht oude*n van dagen. De com missie uit Hoogmade tot het organiseeren van een boottocht voor ouden van dagen heeft besloten om met toestemming van B. en W. een collecte te laten houden ter be strijding der kosten, welke aan bovenge noemde boottocht verbonden zijn. Een tweetal dames hebben zich bereid verklaard om morgen, Dinsdag, deze col lecte langs de huizen te houden. De feestcommissie vertrouwt, dat allen zullen medewerken om de opbrengst dezer collecte zoo hoog mogelijk op te voeren, opdat de bootdag van de ouden van dagen zoo prettig mogelijk gemaakt kan worden. LEUVÏUIDEN. Arbeidsbeurs. Bij het agentschap der arbeidsbemiddeling stonden op 1 Juli als werkzoekend ingeschreven 15 personen (vorig jaar niemand). Kalslagerpolder. Tot voorzitter van den Kalslagerpolder werd bij enkele candidaat- stelling benoemd de heer H. Schellinger- hout. LIS SE Gevestigd: F. de Haas en gezin uit Noordwijk; M. A. Voordouw uit Noordwijk J. Westerlaken uit Hillegom E. J. Vink uit Voorhout C. van der Voqrt uit den Helder E. M. H. Janssen uit Almelo C. A. Heemskerk uit Heemstede Vertrokken: E. J. Oostveen naar Hillegom P. A. Bus naar Hillegom H. van der Aart naar Voorhout Wed. J. Verduyn naar Oegstgeest M. van Wa- veren naar Kortenhoef E. van Voorst naar Sassenheim. NOOTDORP. Gevonden voorwerpen. Ter secretarie aangegeven als gevonden: een broche. Te rug te bekomen bij G. Groenwegen, Dorps straat 150 alhier. NOORDWIJKERHOUDT. EERSTE PLECHTIGE H. MIS. Onder groote belangstelling van de zijde der parochianen van de St. Victor Parochie, alhier, heeft de weleerw. heer Frans Til- mans, priester uit het Bisdom 's-Hertogen- bosch, neef van den hoogeerw. heer L. A. A. M. Westerwoudt, pastoor dezer parochie, zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen in de St. Victor kerk alhier. Zaterdagmiddag reeds vlagde de heele parochie voor den neomist en zijn familie bij hun aankomst te Noordwijkerhout. Zondag 10 uur had de plechtige Hoog mis plaats, opgedragen door den neomist. Voorafgegaan door een stoet van bruidjes, die een weelde van witte bloemen droegen, werd de jonge priester met zijn familie afgehaald van de pastorie om door het mid denpad van de kerk naar het altaar te gaan. Door de geloovigen werd een wel komstlied gezongen. De assistentie bij deze plechtige eerste H. Mis was als volgt: Pres byter- assistens: de hoogeerw. heer Wester woudt; Diaken de zeereerw. heer Victor Tilmans, broeder van den noemist; Sub diaken de weleerw. heer kapelaan Hense. In het priesterkoor, dat in een zee van kaarsenlicht schitterde en mooi was ver sierd, hadden o.m. plaats genomen: de Doorl. en Hoogwaardige heer Mgr. M. P. J. Möllmann, protonotarius apostolicus, de hoogeerw. Deken J. M. v. d. Tuijn uit 's-Gra- venhage, Pastoor Beukers uit Leiden, Dom. H. v. Cranenburgh O.S.B. en Pastoor G. J. v. d. Hout uit Vught. Het versterkte zangkoor zong een meer stemmige Mis. Na het evangelie besteek de zeereerw. heer v. d. Hout uit Vught, pastoor van de parochie van den Neomist, den kan sel om een gloedvolle predicatie te houden over het Priesterschap. Als titel had Z.Eerw. gekozen: „Wat is de taak van den priester?: Offeren, zegenen, besturen, pre diken en doopen". Spreker schetste de uitverkiezing van een priester door God tot de hoogste waardig heid hier op aarde en vroeg zich af wat toch de reden was dat een parochie als deze jubelt om een priester, een jonge man, die geheel vreemd is. Het antwoord hierop, aldus Z.Eerw, is dat in dezen jongen man Christus geëerd wordt omdat hij tot de priesterlijke waardigheid is verheven en omdat de parochianen van St. Victor den nieuwen priester willen eeren en bejubelen om hun herder, die reeds in den korten tijd dat hij hier is, hun harten heeft ge stolen. Spreker roemde de vurige ijver van Pastoor Westerwoudt om priesterroepingen te krijgen. Aan het einde van de predikatie vroeg hij het gebed van den jongen pries ter om vele priesterroepingen te krijgen uit de parochie, in welke hij thans zijn eerste plechtige H. Mis opdraagt. Onder de H. Mis zong het zangkoor nog het Ave Verum en de kinderen van de school „De Voorzienigheid" een lied. Na de H. Mis zong het zangkoor een cantate. Te 12 uur was de plechtigheid afgeloopen en stroomden de geloovigen de kerk uit op het fraai versierde voorplein. Vele geeste lijke kwamen na de H. Mis den neomist en- zijn familie gelukwenschen. Te 2 uur werd 's middags een plechtig Maria-lof gecelebreerd door den weleerw. heer Victor Tilmans. De kerk was, evenals des morgens, geheel met geloovigen gevuld. Voor de kinderen der parochie was het 's middags groot feest. Na getracteerd te zijn in de school vond een poppenkast-tentoon stelling plaats wat natuurlijk insloeg. 's Avonds bracht de Muziekvereeniging „St. Jeanne d'Arc" alhier op het plein der kerk een serenade aan den neomist en diens familie, terwijl hierbij medewerking ver leende het zangkoor van de Maria-Congre- gatie. Het was een waardig en mooi priester feest. Zij nog vermeld dat de Hoogmis werd opgedragen voor de priesters, geboortig uit Noord wij kerhout, die zijn overleden. Autozegening. Na de Hoogmis had in de St. Josephsparochie de zegening van een twintigtal auto's plaats. De plechtigheid werd onder groote belangstelling van de geloovigen verricht door Pastoor Maas met assistentie van kapelaan Dekleermaker en pater B. v. Genuchten. OUDE-WETERING. Minister Van Lidth de Jeude op een „liberale" plassentocht. Zondag hield de Bond van Jong Libe ralen den jaarlijkschen Plassentocht. Deze tocht, vanuit Leiden over de Kager- en Bra asem ermeeren ondernomen, werd on derbroken aan het Paviljoen de Brasem alhier. Bij de aankomst van het enkele hon derden personen tellende gezelschap, was aanwezig Zijne Exc. Minister Van Lidth de Jeude, die zich bereid had verklaard het woord te voeren. Toen allen hunne plaatsen hadden in genomen sprak de voorzitter, Mr. H. L. van Zanten, een welkomstwoord, waarbij hij zich speciaal richtte tot den Minister en daarna tot de afgevaardigden uit Engeland en Luxemburg. De Belgische geestverwan ten waren helaas wegens hoofd-bestuurs- vergadering niet in de gelegenheid een af gevaardigde te zenden. Alvorens het woord te verleenen aan Jhr. Van Lidth de Jeude gaf de voorzitter bij wijze van ouverture zijn persoonlijke visie over de taak der Jonge Liberalen, waarbij hij in het bijzonder de onderlinge verhou ding van vrijheid, orde en rechtvaardigheid aan een bespreking onderwierp, onder het Leitmotiv: Het Leven is een en ondeelbaar. Het woord was daarna aan den Minister. Deze verklaarde gaarne de uitnoodiging om op dezen middag een kort woord te komen spreken te hebben aanvaard. Spr. heeft geen speciaal onderwerp gekozen, doch be handelt liever enkele actueele ondewerpen. Na een bespreking van de ideëen van het jong-liberalisme komt spr. tot den huidigen economischen toestand, waarbij hij de werk loosheid, en daarbij meer speciaal de jeugd werkloosheid, alsmede de middelen tot be strijding daarvan beziet. Spr. bestrijdt de meening als ware de werkloosheid een con junctuur-verschijnsel en wijst op een be preking der mechanisatie, welke men vaak als een doeltreffend middel tot opheffing der werkloosheid hoort aanprijzen, af. Met een aanmoediging om de liberale idee steeds uit te dragen besloot Zijne Excellentie zijn luide toegejuichte toespraak. Nadat nog het woord was gevoerd door de beide buitenlandsche afgevaardigden werd het officieele gedeelte door den voor zitter gesloten. Des namiddags om 4 uur werd de tocht, welke door prachtig zomerweer werd be gunstigd, voortgezet. RUNZATERWOUDE. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeen te komt op 9 Juli 1936 des namiddags te 8 uur zomertijd in openbare vergadering bij een. Agenda: 1. Vaststelling notulen; 2. Be- handelnig ingekomen stukken; 3. Behan deling schrijven van Ged. Staten inzake verlaging jaarwedde burgemeester, wet houders, secretaris en ontvanger. SASSENHEIM. Hanze. Morgenavond zal in de zaal van „Het Bruine Paard" een Hanze-avond worden gehouden,, waaronder het nieuwe vereenigingsvaandel zal worden ingewijd door den geest. adv. Het programma van dien avond bevat een tiental punten. Het woord zal worden gevoerd door den geest. adv. en door den heer J. Bakker, di recteur van het Hanzebureau. Moge de leden van de middenstandsvereeniging hun belangstelling toonen voor deze zoo be langrijken avond. „St. Ambrosius". De Gemengde Zang- vereeniging, onderafdeeling van de R. K. Muziek- en Zangvereeniging „St. Ambro sius" alhier, behaalde op het Bondsconcours van den Bond van R. K. Gemengde Zang verenigingen N. en Z.H., gehouden te Noord-Scharwoude, een tweeden prijs in de 2e afdeeling met 191 punten. Voor deze nog jeugdige vereeniging een waar succes. Aan directeur en leden onze beste wenschen. Moge dit voor velen een reden zijn, zich niet langer afzijdig te hou den, maar zich aan te sluiten en te helpen de vereeniging tot grooter bloei te bren gen. „Crescendo"kan niet hoogert In het tijdschrift ten dienste der Harmonie en Fanfaregezelschappen „Musica" schrijft de heer M. C. van de Rovaart, secretaris van de jury van het concours gehouden in het tuindorap Watergraafsmeer te Amster dam In zijn critisch verslag over het Chr. Fanfarecorps „Crescendo", alhier: „Superieure afdeeling fanfare. Verplicht nummer: Ouverture de la fete du Village voisin, Boieldieu. Hier b evat het critische verslag geen critische bedenkingen. Het korps musiceert eenvoudig schitterend. Bu gels, die spelenderwijze de hooge c pro- duceeren, saxofoons met een fabelachtige techniek, een ensemble dat de ijle muziek van Boieldieu uitvoert alsof men fijn vioolspel laat hooren, een directeur die di rigeert met smaak en vakkennis en een magnifiek stijlbegrip der muziek toont, ziedaar factoren, welke waarlijk superieur werk opleveren. Critiek is hier uitgesloten, men heeft eenvoudig onovertreffelijk gespeeld. Bravo voor directeur en musici. Vry nummer: Soenes pittoresques, Mas senet. De schoone kwaliteiten van het or kest worden opnieuw gedemonstreerd, evenals de groote muzikale kwaliteiten van den leider den heer W. J. Smolders. Naar de meening der jury had het tem po van het 2de deel iets gematigder kun nen zijn, evenals de inzet van het laatste deel, waardoor een grotere climax moge lijk zou geweest zijn ei het spel op de laat ste bladzijden iets duidelijker kon worden. Deze kleine bedenkingen doen echter niet het minste af aan de waarde der prestatie die waarlijk superieur is te noemen en dus in overeenstemming met de eischen door de jury te stellen in de hoogste afdeeling. Uit- salg 408 punten le prijs. Over de eerewedstrijd schrijft de heer M. C. v. d. Rovaart: De uitslag van den eedewedstrijd is dus: le prijs, Crescendo, Sassenheim, die ook in den concertwedstrijd het hoogste aantal punten over het geheele concours behaal de, zoowel als over de afd. fanfare. De vereeniging verwerft de zilveren legpen ning van den burgemeester van Amster dam, benevens de verguld-zilveren me daille als eereprijs voor het hoogste aantal punten over het geheele concours behaald en haar directeur de heer W. J. Smolders ontvangt den directeursprijs. In het slot van het verslag lezen wij: „De tekortkomingen op dit concours be wijzen, hoe noodzakelijk een pijnlijk cor rect afstemmen is onder leiding van den directeur. De jury heeft bij vrij middelma tigs, ook zeer goed hooren msuceeren. Het optreden van „Crescendo" te Sassenheim, welke vereeniging in ieder opzicht voor treffelijk musiceerde, vormde het hoogte punt van het concours. Directeur W. J. Smolders heeft alle eer van zijn werk." Bericht. Men verzoekt ons mede te deelen, dat het bericht omtrent de a.s. va cature hoofd der par. jongensschool noch uit authentieken bron, noch van onzen cor respondent afkomstig was. WARMOND. Wit-Gele Kruis. Onder voorzitterschap van den heer J. H. Haverkort had in Hotel „de Zon" de jaarvergadering plaats van de afdeeling Warmond van het Wit-Gele Kruis. Te ruim acht uur opende deze de bijeenkomst op de gebruikelijke wijze met een woord van welkom tot de aanwezigen, inzonder tot den geestelijken adviseur Pas toor Oudejans. Vervolgens werden door de secretaresse de notulen voorgelezen. Uit de diverse uitgebrachte jaarverslagen bleek dat de vereeniging en de onderafdeeling Hulp in de huishouding zeer belangrijk werk verricht hebben. Gememoreerd werd dat door de wijkzuster niet minder dan 2714 bezoeken aan zieken en kraamvrou wen waren gebracht, voorwaar een respec tabel aantal en geen wonder dat deze zuster in het jaarverslag hartelijk dank werd gezegd voor dit groote moeilijk doch mooie werk. De afdeeling Hulp in de huishouding telt momenteel 14 leden en het is zeer jam mer dat het enthousiasme, waarmede deze afdeeling destijds werd opgericht danig aan het afnemen is. Terecht merkte de voor zitter, dat hier iets was tot stand ge komen wat, uit sociaal oogpunt bezien, niet genoeg te waardeeren was en hij zou het dan ook ten zeerste betreuren indien deze afdeeling om welke reden dan ook zou wegkwijnen en verdwijnen. Hij deed dan ook een krachtig beroep op alle leden om dit mooie liefdewerk te steunen door lid- te worden van deze onderafdeeling. Door deze onderafdeeling was in het afgelooopen jaar aan 15 huishoudingen hulp verleend met een totaal van 80 werkdagen terwijl 56 wasschen waren behandeld, om nog niet eens te spreken van de kinderverzorging. Gewezen werd nog op het groote succes van de gegeven cursus „Moederschaps- zorg". Goedgekeurd werd hierna de jaar rekening en de balans voor 1935. Hieruit bleek dat de ontvangsten hadden bedragen 928.72 en de uitgaven 1042.20 zoodat een nadeeling saldo te boeken viel van 113.47. De begrooting voor 1936 werd eveneens goedgekeurd met een nadeelig saldo van f 150. De aftredende leden de heer J. H. Haverkort en mej. C. A. Ver- sluys werden als zoodanig herkozen, terwijl in de vacature ontstaan door het bedanken van mej. lï. van Delft werd gekozen mej. A. G. M. Walenkamp. De voorzitter bracht mej. van Delft har telijk dank voor het vele werk dat zij in haar kwaliteit als secretaresse der vereeni ging had gedaan. De hierna gehouden rondvraag bracht nog eenige zaken van huishoudelijken aard naar voren waarna deze zeer geanimeerde bij eenkomst werd gesloten. Schietvereeniging „Wilhelmina". On der begunstiging van schitterend zomer weder hadden 30 Juni 1936 de j aarlij ksche schietwedstrijden voor leden en donateurs van de politie-schietvereeniging „Wilhel mina" alhier plaats. Eerst werd de wedstrijd gehouden voor de leden der vereeniging waarvan de uitslag was als volgt: le prijs G. J. van der Aar te Oegstgeest; 2e prijs K. v. d. Vliet te Zoeterwoude; 3e prijs B. J. Kromhout te Lisse; 4e prijs J. W. Minck te Lisse; 5e prijs H. G. A. v. d. Laan te Sas- senheif; 6e prijs J. Went te Roelof arends veen; 7e prijs J. I'Ami te Rijnzaterwoude; 8e prijs B. J. Broxterman te Zoeterwoude; 9e prijs N. v. d. Korgt te Warmond; 10e prijs P. v. Nieuwenhuizen te Lisse. Hierna werd de wedstrijd gehouden om den zilveren wisselbeker, beschikbaar ge steld voor donateurs, welke beker na een feilen strijd tusschen de heeren A. P. van Niekerk en L. Oudshoorn J. Pzn., beiden te Sassenheim, werd gewonnen door den heer L. Oudshoorn met slechts één punt verschil. Voor de wedstrijd voor donateurs waren 6 prijzen beschikbaar gesteld bestaande uit leg- en draagmedailles. De uitslag van dezen wedstrijd was als volgt: 1. A. P. van Nie kerk; 2. L. Oudshoorn; 3. W. Vis; 4. P. M. Philippo; 5. J. v. d. Meer; 6. F. G. de Groot. Na afloop van deze geannimeerde wed strijd vond de prijsuitreiking plaats. De voorzitter der vereeniging C. J. v. d. Aar sprak namens de vereeniging zijn voldoe ning uit over de flinke opkomst van de deelnemers aan de wedstrijden. Hij sprak de hoop uit dat allen ook trouw de oefe ningen zouden bijwonen en wees er op dat alleen door regelmatig oefenen goede schutters kunnen worden gekweekt. Zonder oefening toch is het zeer moeilijk om bij een wedstrijd beslag te kunnen leggen op een prijs. Hij wenschte de prijswinners ge luk met hun behaald succes en reikte hun met een toepasselijk woord de prijzen uit. Hij wees nog op het feit dat dit de 24ste wedstrijd was die door de vereeniging was gehouden en stelde in het vooruitzicht dat hij het 25-jarig jubileum der vereeniging in 1937 extra feesten zullen plaats vinden, zoo wel voor donateurs als leden. Daartoe is ech ter noodig dat allen medewerken om de ver eeniging tot groote bloei te brengen vooral door het aanwerven van nieuwe donateurs. Hierna bleef men nog langen tijd gezellig bijeen. BOSKOOP. Handelscursus. Dezer dagen hadden de mondelinge 'eindexamens plaats van den Handelscursus te Boskoop. Het eind diploma verwierven de dames R. Panne bakker te Hazerswoude, B. Rombouts te Alphen aan den Rijn en T. Stolker te Bos koop en de heeren A. J. den Hollander te Hazerswoude, A. S. Janmaat te Waddinx- veen, P. Oosterwijk, M. J. van Oostrom, Ant. Rijnbeek, W. G. Turkenburg en W. Streng allen te Boskoop. 24 leerlingen werden toegelaten tot de 3de klas en 21 tot de 2e klas. Bij de sluiting van den cursus memo reerde de directeur, de heer Chr. J. A. van Koppen, den grooten bloei, waarin de cursus zich mocht verheugen en de hooge waarde, welke het einddiploma wellicht in de toekomst zou verkrijgen met het oog op de nieuwe vestigingseischen voor den middenstand. Volksbond. Vrijdagavond werd In het R.-K. Ver. Gebouw alhier een groote pro paganda feestavond gehouden door den R.-K. Volgsbond afd. Boskoop. De zaal was geheel bezet De waarn. voorz., de heer P. v. d. Staak, opende dezen avond met een woord van welkom tot de talrijke aanwezigen, waar na door de tooneelclub „St. Willibrordus" werd opgevoerd „De geheime opdracht", een klucht in 2 bedrijven, welke op zeer vlotte wijze werd gespeeld en bij het pu bliek zeer in den smaak viel. Vervolgens kreeg de heer F. Keesen uit Rotterdam het woord, welke een kort op wekkend woord sprak. Spr. verheugde zich over de groote op komst op dezen avond, waar vooral de jeugd zoo sterk vertegenwoordigd was. Want de jeugd hebben wij op de eerste plaats noodig, om den band zoo sterk en hecht mogelijk te maken. Spr. wees op de machtige bond en de vele voordeelen die zij nu reeds biedt o.a. „Herwonnen Levenskracht" waardoor ve len reeds van den dood zijn gered en aan hunne gezinnen konden worden terugge geven. Ook de vrouwen en moeders moeten ech ter den bond steunen, hetgeen een groo te steun beteekent. Zij moeten meeleven met him echtgenooten, die lid zijn, en graag de contributie afstaan en hen op wekken lid te blijven, want dan vooral zal de bond sterk worden en in staat zijn te genstand te bieden aan de verderfelijke propaganda van de N. S. B. en het. Com munisme. Na de pauze werd nog opgevoerd „Jopie als standbeeld", een klucht in één bedrijf, welke ook zeer goed gespeeld werd en da nig de lachlust opwekte. De grime was in beide stukjes op keurige wijze verzorgd door den heer Ant. G. van Leeuwen Jr., uit Leiden. Een gezellig bal besloot deze in alle op zichten uitstekend geslaagde avond. Het i muzikale gedeelte werd verzorgd door het trio „The Black Stars", die er de goede stemming tot het einde toe in wis ten te houden. Opening Zuiderbad. Zaterdag had onder buitengewoon grooete belangstelling de opening plaats van de nieuwe bad- en zweminrichting, thans de tweede welke hier is opgericht en wel onder den naam Zui derbad. Onder de talrijke aanwezigen wa ren o.m. het gemeentebestuur, de heer en mevrouw Verkerk, verschillende deputaties van reddingsbrigades uit den omtrek en uit Boskoop en vele vooraanstaande ingeze tenen. De heer D. Nijhof sprak een kort wel komstwoord. Was bij de besprekingen en het opma ken der plannen weieens naar voren ge komen,: „Is dat bad wel noodig", gezien de opkomst gaat spr. toch met moed de toe komst tegemoet. Van het nut en van de behoefte aan gelegenheden als deze, ge zien ons waterland, zijn allen wel over tuigd, of mocht men dat nog niet zijn, dan twijfelt spr. niet of onze hooggeachte en meelevende volgende spreker zal allen daar zeer zeker van overtuigen. Hierna hield de burgemeester een ope ningsrede. Spr. wees op de groote behoefte aan een tweede zweminrichting daar, gezien de vele zwemliefhebbers, de andere veel te klein is geworden. Spr. juichte het toe, dat het bestuur had besloten, de zweminrichting gedurende enkele uren per week voor werkloozen, gratis open te stellen, als mede het verlaagde tarief voor de minder dr a a gkr achtigen. Met de wensch, dat deze badinrichting in de toekomst een succes zal mogen zijn, ver klaarde de burgemeester het bad voor ge opend. De heer H. W. Struve feliciteerde na mens den Bond tot redding van drenke lingen en namens de Boskoopsche Red dingsbrigade het bestuur met de nieuwe badinrichting. Vervolgens hadden verschil lende zwemdemonstraties plaats o.a. het redden van drenkelingen en het toepas sen van verschillende grepen, waarna eeni ge zwemwedstrijden werden gehouden, waarvan de uitslagen waren: Paardenrace voor meisjes: le prijs Fiep van Bergen, 2e prijs Mien van Bergen, 3e prijs Bep Jongejan, allen uit Boskoop. 50 M. vrije slag heeren: le prijs C. Eeg- deman, Gouda, 2e prijs A. van Eijk, Gouda. 50 M. vrije slag dames: le prijs Fiep van Bergen, Boskoop, 2e prijs G. Roo, Gouda, 3e prijs Mien van Bergen, Boskoop. 50 M. vrije slag, alleen voor Boskoop sche heeren: le prijs H. Groesgen, 2e prijs Jac. Schouten. Tot slot werden nog eenige fraaie num mers schoonspringen vertoond door leden van de K. N. Z. U (ZIAN) uit Gouda. Geboren: Wilhelmina Clazina d. van H. G. v. Leeuwen en E. M. Ravenstein. Dirk Jacob z. van E. J. Hoogerbrug en M. M. de Jong. Nicolaas Anthonie z. van D. W. v. d. Vis en N. A. v. Wilgen. Jacob Geurt z. van J. Lomwei en G. de Jong. Agatha Geertruida d. van J. J. v. Leeu wen en H. J. v. d. Vlugt. Jozef Marie z. van W. J. v. Ooi en P. M. de Jong. Ondertrouwd: J. A. de Koning en J. J. Esveld. A. Guldemond en J. C. de Jong. J. Tuitel en M. de Jong. D. den Dunne en J. v. d. Pol. M. W. v. d. Bas en E. Koning. Getrouwd: Th. Slootjes 29 j. en H. E. M. v. d. Weide 26 j. Overleden: M. Romijn wed. van W. de Frankrijker 76 j. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 99. Op hetzelfde oogenblik reed Toontje tegen de beide misdadigers aan. De een lag heelemaal onder het karretje en zijn hoofd was bedekt met een menigte dikke builen, ter wijl de andere zelfs heelemaal verdwenen was. De inbreker die was overgebleven, werd door de politie naar het zieken huis gebracht, waar hij zijn leven beterde. 100. Toontje van Teuten beterde zijn leven echter niet. Hij had nog een millioen gulden zakgeld over en daar kun je een massa kattekwaad mee uithalen. Hij slenterde naar de haven, waar hij twee zeelieden zag, die stonden te zwoegen met een groote kist, die ze bijna niet op konden tillen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10