GRIJPT UW KANS!!! DONDERDAG 2 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT TWEEDE BLAD - PAG. 8 SASSENHEEVI. R. K. Par. Jongensscholen. Naar wij vernemen zal in de door de ontslagname van den heer Matze ontstande vacature worden voorzien door de benoeming van een afzonderlijk Hoofd zoowel voor de La gere School als voor de school voor U. L. onderwijs. De indiensttreding van het hoofd der Lagere School zal eerst 1 December a.s. plaats hebben; met ingang van dien datum zal de heer J. J. M. Keijzer, sinds 1933 on derwijzer aan de Lagere School, op wacht geld worden gesteld. Schoenmakersvereeniging „St. Crispijn". De afd. Lisse en Omstreken van de Schoenmakers Patroons- en Winkeliers- vereeniging „St. Crispijn" kwam te Sas- senheim in vergadering bijeen. Na opening door den voorzitter met ge bed en voorlezing der notulen, welke on veranderd werden goedgekeurd,, wordt overgegaan tot bespreking jaarvergadering. De agenda wordt punt voor punt behan deld, waarbij verschillende voorstellen na der worden besproken en wenken worden gegeven, waarmede de afgevaardigde reke ning kan houden. Een tweetal vragen zullen schriftelijk worden ingediend voor de rond vraag. Tot afgevaardigde wordt benoemd de heer C. J. L. v. d. List, plaatsvervanger de heer van Breukelen. De benoeming van een propaganda-commissie wordt aange houden omdat er thans slechts weinig leden ter vergadering zijn en sommigen van mee ning zijn, dat het beter is eerst de bonds vergadering af te wachten. Bespreking Crisp ij n-hakken. Deze hak ken zyn op de vergadering. Algemeen is men van plan, deze hakken, welken zeer goed zijn, te gaan verwerken, zij zullen bij den depothouder, den heer Jac. van Stijn, Heerenweg, Lisse, worden verkrijgbaar ge steld. Leden, die niet op de vergadering aanwezig waren, kunnen een paar hakken gratis voor proef krijgen. Hierna wordt besproken een bezoek aan de tentoonstelling in den Bosch op Zondag 19 Juli. De voorzitter heeft geïnformeerd bij de Nederlandsche spoorwegen wat of de prijs zou zijn voor 10 personen. Dit is 2.75 vanaf Leiden. Bij voldoende deelname ligt het in de bedoeling om 10 uur vrni. uit Lei den te vertrekken; op de vergadering gaven zich reeds eenige leden op. Leden, welke hieraan zouden willen deelnemen kunnen zich bij een der bestuursleden daarvoor op- geeven, liefst zoo spoedig mogelijk. Ook de dames onzer leden kunnen hieraan deel nemen. Daar er verder niets meer aan de orde was, werd deze vergadering na de rond vraag gesloten met gebed. Waterpolo. In het Gem. Zwembad had gisterenavond de wedstrijd waterpolo plaats tusschen de S.Z.V. I en H.TJ.V. I uit Den Haag, welke werd gewonnen door S.V.Z. met 21. VOORSCHOTEN. Jubilea. Gisteren herdachten de heer S van der Meer, chef-veldwachter alhier den dag, dat hij vóór 12 1/2 jaar werd aan gesteld als chef-veldwachter en de heer A. A. Hilgersom den dag, .dat hij vóór 12 1/2 jaar alhier werd aangesteld tot veldwach ter en dus 12 1/2 paar in dienst dezer ge meente is geweest. Gisterenmorgen was het op het politiebureau merkbaar, dat er iets bijzonders aan de hand was, want bloe men waren op het bureau aanwezig. De edelachtbare heer M. Berkhoudt, burge meester der gemeente, verscheen op het politiebureau en complimenteerde beide jubilarissen met een hartelijk woord en wenschte beiden geluk op dezen dag. Hij dankte hen voor him betoonden dienst ijver en sprak er zijn voldoening over uit, dat de verstandhouding in het politiekorps goed is. Hem was verzocht, namens het politiekorps, aan de jubilarissen een ge dachtenis aan te bieden. Den chef-veld wachter werd een inktstel aangeboden en den veldwachters een vulpen, terwijl te vens aan beide jubilarissen een persoon lijke herinnering aan dezen dag werd aan geboden door den burgemeester in den vorm van een zilveren vulpotlood. Het se- cretariepersoneel was mede aanwezig en complimenteerde de beide jubilarissen, alsmede den secretaris der gemeente, den heer A. P. Schram de Jong, die ook aan wezig was. Koningin Wilhelm ina vereeniging. In hotel Deurloo vergaderden de leden van bovengenoemde vereeniging onder leiding van den heer R. van den Ende, voorzitter. De opkomst der leden was zooals gewoon lijk niet best. Alvorens de vergadering te openen herinnerde de voorzitter de leden er aan, dat oud-burgemeester E. Vernède, eere-voorzitter van de vereeniging was ge weest vanaf de oprichting, maar thans had bedankt. Op voorstel van het bestuur werd by acclamatie het eere-voorzitterschap aangeboden aan burgemeester M. F. Berk hout. Nadat de notulen onveranderd wa ren vastgesteld, bracht de penningmeester het financieele verslag uit, waaruit bleek, dat de rekening voor dit jaar sloot met een batig saldo van ƒ38.14. Tot bestuursleden werden herkozen de aftredende heeren R. v. d. Ende, D. J. van Cuilenburg en G. Schram a. Alleen de heer R. van den Ende, ter vergadering aanwezig, nam zijne her benoeming aan. De beide andere heeren zullen worden aangeschreven. Hierna kwam de bespreking van het feestprogramma aan de orde. Het bestuur nam de tijdsomstandigheden in overweging en meende op sobere wijze, evenals dit in naburige gemeenten geschiedt, met een voorloopig programma te moeten komen. Als datum noemde de voorzitter, 1 Sep tember as. De feestviering zou wederom worden aangevangen met een optocht der schoolkinderen, kinderzang, wedstrijd met versierde wagentje enz. kinderspelen om prijsjes en tractatie. Zoowel de kinderen van leden als van niet-leden kwamen hier voor in aanmerking. Medewerking zou worden gevraagd aan de St. Laurens-Har- monie. Het middagprogramma zou worden ge vuld met demonstraties van de landelijke rijvereeniging WassenaarVoorschoten en hittenraces georganiseerd door de paarden- sportvereeniging Voorschoten, schietwed strijden en een voetbalwedstrijd, 's Avonds het bekende concert op de Voorstraat met illuminatie. Verschilende leden voerden over dit pro gramma het woord. O.a. werd voorgesteld de kinderen van niet-leden uit te sluiten van de kinderfeesten, vooral van ouders die in principe tegen zoo'n feestviering waren. Een der aanwezigen deelde mede, dat de Chr. Korfbalclub „Vitesse" een gecostu- meerde korfbalwedstrijd wilde houden en vroeg alle feestelijkheden te doen plaats vinden op het terrein tegen een matige entréeprijs, waardoor de vereeniging nog andere baten zou hebben. Ook dit ging niet aangezien de paardensportvereeniging zelf het risico voor de wedstrijden droeg, en daardoor ook de entréegelden in ont vangst moest nemen. Ten slotte stelde ook nog een lid voor, kuipje-steken te organiseeren voor groo- ten, waarvoor steeds veel belangstelling bleek te bestaan. Ten slotte werd voorloopig het feestpro gramma vastgesteld en verviel de gecos- tumeerde korfbalwedstijd, aangezien men vreesde, dat het programma teveel over laden zou worden. Indien het garantie fonds bij de paardensportvereeniging niet wordt volteekend en dit punt zou verval len, wordt door het bestuur een nadere vergadering uitgeschreven. Nadat bij de rondvraag nog de levering van de tractatie voor de schoolkinderen was besproken, waarbij bleek dat de onder wijzers thans de monsters zullen beoordee- len, sloot de voorzitter, met een opwek king 1 September a.s. genoegelijk feest te vieren, deze vergadering. Ziekenhuisverpleging. Boxengenoem- de vereeniging vergaderde Woensdagavond j.l. in het R.-K. Vereenigingsgebouw al hier onder leiding van den heer G. Schra- ma, voorzitter der vereeniging, die de ver gadering opende met den chr. groet, waar na de secretaris, de heer T. Oorschot, de notulen las der vorige vergadering, die on veranderd werden vastgesteld. Vervolgens las de secretaris het jaarverslag 1935 1936, waaruit bleek, dat het ledental met 8 leden was toegenomen en thans bedraagt 366 hoofden van gezinnen en 183 alleen staande personen aldus totaal 566 betalen de leden. In he tjaar 19351946 zijn op kos ten der vereeniging verpleegd geworden 56 zieken met tezamen 1432 verpleegda- gen, waarvan 53 zieken in het St. Elisa- bethsgesticht te Leiden, twee patiënten in Antoniushove te Voorburg en één patiënt in het Rijksziekenhuis te Leiden. Er wa ren ruim 200 verpleegdagen meer geweest dan het vorig jaar, wat voor de kas der vereeniging zeer nadeelige gevolgen heeft gehad. De penningmeester bracht daarna verslag uit over den financieelen toestand der vereeniging, waaruit bleek, dat de in komsten met het batig saldo per 1 Mei 193530 April 1936 hadden bedragen de som van ƒ5561.57 en de uitgaven ƒ3878.08 zoodat dus ruim ƒ400 van de reserve was afgenomen van vorige jaren. De commis sie van controle verklaarde de rekening van den penningmeester in orde te heb ben bevonden, waarna de rekening van den leden der contorle-commisie 19361937 werden benoemd dè heeren J. A. Mens, L. J. van Leeuwen en L. C. de Jong, welke allen hun benoeming aannamen. Bij punt 5 der agenda n.l. de vaststelling der contributie voor 19361937 stelt het bestuur voor de contributie met 0.01 per week te verhoogen. Gezien de aantasting der reserve in 1936 durft het bestuur de vertntwoordelijkheid zonder contributie- verhooging niet langer dragen. Dit punt lokt discussie uit, daar vele leden meenen, gezien de tijdsomstandigheden, contributie- verhooging niet toelaatbaar te achten. Het bestuur echter verdedigt met klem de voorgestelde contributieverhooging en smaakt het genoegen dit voorstel, hoewel ongaarne, aangenomen te zien met 21 tegen 12 stemmen, zoodat vanaf 6 Juli a.s. de contributie voor gezinshoofden zal bedra gen 0.16 per week en voor alleenstaande personen ƒ0.11 per week voor 19361937. Het uitkeeringsbedrag blijft gehandhaafd op 2.50 per dag gedurende 12 weken voor gezinshoofden en 6 weken voor alleenstaan de personen. Bij 'de bestuursverkiezing v/ordt de aftredende penningmeester, de heer Th. van Dijk, met groote meerder heid herkozen. Bij de rondvraag worden nog enkele zaken besproken, waarna de voorzitter een woord van dank spreekt tot den secretaris en penningmeester voor de vele werkzaamheden door hen verricht in het belang der vereeniging en de verga dering op gebruikelijke wijze sluit. VOORHOUT. St. Josephgezellen. Door onvoorziene omstandigheden kan de excursie morgen avond naar Lisse niet doorgaan, evenmin de vergadering, welke tot nadere aankon diging wordt uitgesteld. WOUBRUGGE. Jubileum dr. Loth. Onder overgroote belangstelling had gisteravond in de zaal van hotel Swama de huldiging plaats van den heer Loth, geneesheer alhier bij diens 25-jarig ambts jubileum als gemeente-geneesheer. Te ongeveer acht uur werden de heer en mevrouw Loth in de zaal geleid door een commissie, gevormd uit het Groene Kruis en de burgerij. Met de familieleden namen de heer en mevrouw Loth plaats te midden van de raadsleden. De zaal was geheel gevuld met belang stellenden. O.a. werden opgemerkt de Burgemeester en zijn echtgenoote, de eerw. heer Doornenbal, predikant alhier, de heer Nout, geneesheer te Nieuwveen, de gemeentesecretaris en echtgenoote, de secretaris van het Groene Kruis, een ver tegenwoordiger van het Groene Kruis te Hoogmade, benevens de leden van het Groene Kruis. Nadat de heer en mevrouw Loth geze ten waren sprak de heer Mumsen, burge meester, bij wien de leiding der vergade ring berustte, den jubilaris toe, hem ge luk wenschend met dit jubileum. Hierna werd het woord verleend aan den heer Kroes, die namens het Groene Kruis waardeerende woorden sprak tot den heer Loth als voorzitter van de afdee- ling Woubrugge van het Groene Kruis. Spr. zeide, dat het Groene Kruis onder de tactvolle en goede leiding van den heer Loth was uitgegroeid tot een voor deze plaats nuttige instelling. Namens de burgerij werd het woord gevoerd door den heer Metselaar, die op bijzondere wijze het opofferende leven schetste van een geneesheer. De heer Loth, aldus spr., heeft steeds zijn volle krach ten gegeven in den dienst der mensch- heid. Deze opofferingen, welke steeds ge paard gingen met een groote mate van goedheid en bereidwilligheid, werden door de inwoners op hoogen prijs gesteld. Als bijzonder blijk voor al hetgeen de heer Loth gedaan heeft gedurende deze 25 ja ren meende spr. niet beter te kunnen doen dan mèt de gemeente een radio-toestel en een electrische klok aan den jubilaris aan te bieden. De heer Nout, geneesheer te Nieuwveen sprak hierna namens de maatschappij tot bevordering der geneeskunde. Nadat de verschillende cadeaux waren aangeboden nam de heer Loth het woord. Spr. betuigde zijn erkentelijkheid voor deze huldiging, al moet hem dadelijk van het hart, dat hij het feit, dat iemand 25 jaren een ambt bekleedt, nu niet zulk een prestatie vind om den ambtsdrager in een huldebetooging als hier plaats heeft, te betrekken. Bovendien zijn de plaatselijke econo mische omstandigheden niet van dien aard, om ook maar de geringste bijdrage van onze medeburgers voor een persoon lijk huldeblijk te mogen eischen of ver wachten. Het liefst ware mij dan ook de zen dag geheel onopgemerkt voorbijge gaan aldus spr.; u hebt dit blijkbaar an ders ingezien, getuige de uitnoodiging van den burgemeester om hier met mijn fa milie aanwezig te zijn en nu zie ik een ge vulde zaal en heb ik aangehoord uwe ge- lukwenschen en uw vriendelijke woorden tot mij gericht. Ik ben er ten zeerste dank baar voor, maar ik ben mij tevens volko men bewust van de beperktheid van ons menschelijk kunnen in het algemeen, en meer speciaal wanneer het er op aan komt de geheimen van het leven te door- vorschen en den dood den weg te versper ren en te beletten er bezit van te nemen. Spr. bracht waardeering aan de zoo nut tige afdeeling van het Groene Kruis, welks leedverzachtende werkzaamheid zich met de komst van de wijkzuster op intensie vere wijze dan voorheen, in zoo menig gezin heeft kunnen openbaren. Met dankbaarheid gedenkt spr. het ini tiatief van het gemeentebestuur dat als bevorderaar van het'algemeen welzijn ons uit het petroleumtijdperk weghaalde en ons de zegeningen Van de electriciteit bracht en tot den aanleg der waterleiding is overgegaan. Hiermede zijn de tallooze, bij tijden zelfs epidemisch optredende ty- phusgevallen, vrijwel geheel verdwenen. Ten slotte zegde spr. hartelijk dank aan allen hier tegenwoordig en buiten deze zaal aanwezig, aan hen, die ziek zijn of aan hun bezigheden thuis, voor hun bewij zen van aanhankelijkheid. Deze rede werd met luid applaus beantwoord. Aan de aanwezigen werd de gelegen heid gegeven de familie Loth te compli menteeren. Des avonds werd aan het woonhuis van den dokter een serenade ge bracht door de plaatselijke muziekver- eeniging. WASSENAAR. Gedenkteeken voor Koningin-Moeder. Naar ons ter oore komt, zal vermoedelijk in September of October van dit jaar de plechtige onthulling plaats hebben van het moment ter eere van de nage dachtenis van wijlen H. M. de Koningin- Moeder, dat in het Rosarium van het park De Kievit zal opgericht worden, en dat vervaardigd zal worden naar het ontwerp van prof. L. O. Wenckebach, te Noord wij kerhout. Hanze. Onder leiding van den voor zitter, den heer H. C. J. van Os, verga derde gisteravond alhier de plaatselijke afdeeling van de Hanze. Na opening met den Chr. groet en een hartelijk welkomstwoord, volgde voorle zing der notulen, die onveranderd werden vastgesteld. Naar aanleiding van een verzoek van een paar leden werd besloten om aan het Gemeentebestuur te vragen de 21 wette lijke ontheffingsdagen van de winkelslui ting te stellen op 18 in de maand Augustus en 3 in December, een verzoek dan dan zal uitgaan van den gecombipeerden mid denstand, nadat met de zusterorganisatie overleg zal zijn gepleegd. De voorzitter bracht hierna een uitvoe rig verslag uit van den laatst gehouden Centralen Raad. Vervolgens zette de voorzitter uiteen de bedoeling van de Lodivo-loterijwaar aan hij een krachtige aanbeveling toe voegde. Als lid van de commissie voor een te houden etalage-wedstrijd werd benoemd de heer J. Lansberg. De Geestelijk Adviseur, kapelaan Tijs- sen, vroeg aandacht voor de a.s. verove ringsactie te voeren onder den titel „Ker stening van het openbare leven." De mede werking die hij daarvoor vroeg van de zijde der Hanze, werd spontaan verleend. Na gehouden rondvraag volgde sluiting met den Chr. groet. Geboren; Maria Johanna Alberta, d. v. A. Steenman en E. A. E. Kochskamper Theodorus Philippus Jozef, z. v. J. J. van Benten en E. M. Dobbe John Jac- Om aan veler wensch te voldoen, zullen wij tot 10 Juli a.s. nogmaals, voor het aanbrengen van een nieuwe abonné voor minstens DRIE MAANDEN, een Heeren-armbandhorloge met verchroomde band of desgewenscht een Dames armbandhorloge, als premie beschikbaar stellen leder abonné in ons gewest, Doet zeker thans zijn best. ques Marie, z. v. F. J. A. M. Monchen en A. G. M. Bakker Ondertrouwd: J. A. A. Kooien en M. J. M. van Hecking Colenbrander. Getrouwd: K. F. W. S winkels en C. J. Brederode N. Oudshoorn en N. C. Zandvliet H. E. M. van der Schrieck en M. C. Conijn. Overleden: Margaretha Johanna van den Brandeler oud 81 jaar wed. van C. Suermondt Cornelia Pxins, oud 57 jaar echtgenoote van J. T. Mulder Theodorus Philippus Jozef van Benten oud 3 dagen Petrus Johannes de Paauw oud 61 jaar echtgenoote van J. Peeters Eli sabeth Mulmeijer oud 80 jaar wed. J. Nee- vens Casparint Marie Louise van Veen oud 81 jaar ongeh. Johannes van der Drift 77 jaar ongeh. Gevestigd: M. J. Berntsen, R. K., dienstbode, uit Bergh, Tuinpad 1 C. Bos, N. H., (en gezin) veehouder, uit Berg- schenhoek, Ammonslaan 42 M. L. Buijck dienstbode, uit België, Bloemcampsaan 61 G. Dieltelhof en vrouw, N. H., huiskn. uit Rijswijk Z. H., Beukenhorstlaan 10 H. F. Drenth en gezin, N. H., empl. B. P. M., uit Den Haag, Bloemcamplaan 43 B. van den Engel en vrouw, N. H., Dir. eener N.V., uit Den Haag, L. Kerkdam 100 C. M. den Hollander geb. van Eijk. R. K., zonder beroep, uit Hazerswoude, Ammons laan 40 R. Meijhöfer geb. Fiolka, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Bottrop (Dl.), Rijksstraatweg 494. H. J. L. Francken en vrouw, geen, procuratiehou der Cultuur Mij., uit Den Haag, Groot Haesebroekscheweg 35 M. U. Graatsma, N. H., kapster, uit Gouda, v. Zuylen van Nijeveltstraat 137 E. A. W. Houbolt en vrouw, N. H., Kapitein Inf., uit Oegstgeest Burchtlaan 7 A. C. Jansen, R. K., dienst bode, uit 's Gravenhage, Berkenlaan 8 G. Kamper, vreemd, R. K., dienstbode, uit Erla (Oostenr.), Bremhorstlaan 6 J. L. Kölmel, vreemd, R. K., dienstbodë, uit Karlsruhe (Dl.), Bloemcamplaan 57 N. Langeveld, R. K., muzikant, uit Voorscho ten, Woonwagenkamp A. van der Luijt, en gezin, N. H., fabrieksarbeider kunst- schelpbewerker, uit Katwijk, Molenstraat 24 G. J. Manhave, R. K., boerenknecht, uit Grootegast, Maaldrift 5 W. Meijer, vreemd, Ev. L., dienstbode, uit Freren (Dl.), Oud Wassenaarscheweg 3 M. C. Nohlmans, R.K., dienstbode, uit 's Graven hage, Bremhorstlaan 27 M. Pennaarts, R.K., dienstbode, uit Voorschoten, Bloem- luststraat 5 M. Vroegindeweij, N. H., dienstbode, uit Rotterdam, Konijnenlaan 25 B. H. Vroom, R. K., zonder beroep, uit Den Haarg, Wilhelminalaan 2 J. H. de Vrijer en gezin, N. H., koopman uit Ba tavia, Narcislaan 21 G. J. M. Wolfs en gezin, R. K., filmoperateur, uit 's Graven hage, Tulpweg 11 H. J. Zwetsloot, R. K., dienstbode uit Voorschoten, Rijksstraat weg 372. Vertrokken: J. Bentele naar Den Haag, Laan van N. O. Indië 189 S. H. J. Pex'naar Den Haag, Velpschestraat 165a H. A. Koeleman naar Voorschoten, Mo lenlaan 2 L. Alblas naar Den Haag, Al- tingstraat 171 W. J. Ludwich naar Zeist Sollaan 86a E. L. Bruhn naar Den Haag, Denneweg 59 T. J. G. Jofriet naar Den Haag, 4 Heemskinderenstraat 140 Z. Spreider naar Den Haag, Koninginnegr. 119 C. M. van der Schrieck geb. Conijn naar Voorburg, Bilderdijklaan 26 E. Rapp naar Den Haag, Westeinde 417 J. C. Reyn naar De Bilt, Bilthoven, Soestd. straat 244 P. Gouman naar De Bilt, Sweelincklaan 4 M. van Hemert, naar St. Annaland, Haven A 244 J. Bakker, naar Zaamslag A 95 J. J. Huy naar Apeldoorn, Huygenslaan 46 K. F. W. Swinkels en vrouw naar Voorburg, Kon. Wilhelminalaan 271 W. Frijling naar Utrecht, Voorstraat 69 bis J. J. N. W. van der Lely naar 's Gravenhage, Herman Costerstraat 310 D. Bruins naar Am sterdam, Stadhouderskade 9 B. M. A. Franzl naar Den Haag, Lange Voorhout 92 J. C. de Koning naar Den Haag, Weis- senbruchstraat 274 D. J. Blommendaal en gezin naar Voorburg, Veenkade 18 R. Hochstöger naar Den Haag, Boddaerts- straat 3a R. F. Haas geb. Gerson naar Johannesburg, Zuid-Afrika. UIT DE RIJNSTREEK ALPHEN AAN DEN RIJN. Jubileum. Maandag 6 Juli hoopt onze plaatsgenoot de heer D. Stooker, zijn 25- jarig ambtsjubileum te vieren als metaal draaier in dienstbetrekking bij de motoren- fabriek „De Industrie" fa. D. en Joh. Boot, alhier. WILT U IETS WETEN? Vraa gBestaat er ook een Scheep vaart Mij. die passagiers vervoert van Ant werpen naar Amsterdam of Rotterdam. Zoo ja, welke is die Mij.? Antwoord: Er bestaan tal van Scheepvaartmaatschappijen, welke haar schepen van Antwerpen naar Rotterdam en Amsterdam (over zee) laten varen. In dien u een dergelijk reisje wilt maken, kunt U hiervoor inlichtingen bekomen bij den heer A. J. Winsemius, vertegenwoor diger der Rotterdamsche Lloyd, Rijnsbur ger weg 125, Leiden. Vraag: Per fiets wilde ik naar Brugge (België). Kunt U mij de route opgeven en afstand? Wat voor bewijzen heb ik nóo- dig? Antwoord: Noord wij kerhout, Voor hout, Oegstgeest, Wassenaar, Den Haag, Rotterdam, Rijsoord, Zwijndrecht, Dor drecht, Willemsdorp, Moerdijk, Zevenber gen, Oudenbosch, Roosendaal, Esschen, Calmpthout, Cappelen, Antwerpen, Be- veren, St. Nicolaas, Waesmunster, Gent, Evergem, Eecloo, Adegem, Sysseele, Brug ge. Afstand 215 km. U heeft voor België een douanekaart noodig, waarvoor u uw rijwiel zonder stor ting van invoerrechten kimt invoeren. Le den van den A. N. W. B. kunnen deze kaar ten aan het Bondsbureau te Den Haag aan vragen. Voor U zelf heeft U een bewijs van Nederlanderschap noodig. Vraag: Zijn er voor het passeeren der HollandschBelgische grens per tandem en eventueel medenemen van foto-toestel en dergelijke nog invoerbewijzen noodig? Zoo ja, waar zijn deze te verkrijgen en welke zijn de kosten daarvan? Antwoord: Zie voor nadere bijzon derheden bovenstaand antwoord. U zult goed doen voor uw fototoestel een koop- bewijs bij uw handelaar aan te vragen. Vraag: Waar en hoelang van te vo ren moet men een wegenkaart aanvragen voor Brabant. Ik wilde van Boskoop via Den Bosch naar Eindhoven en Bergeijk. Is er voor deze route zoo'n kaart noodig? Zoo ja, waar kan ik deze verkrijgen, aan welk adres? en wat zijn de kosten? Antwoord: Deze route eischt een wegenkaart. Deze kunt U tevoren schrifte lijk aanvragen ter Provinciale Griffie xe Den Bosch, doch u kunt haar ook onmid dellijk bij uw komst aldaar afhalen aan het Kantoor der Directe Belastingen. Voor niet-inwoners van Brabant is deze kaart gratis verkrijgbaar. Vraag: Wat is de kortste weg per fiest van Hazerswoude naar Nijmegen. Antwoord: Het antwoord op een dergelijke vraag heeft in de courant van jl. Dinsdag gestaan. Vraag: Inzake een dienstmeisje, dat in dienst genomen was voor 5.per week. Mevrouw „zag er echter vanaf." Antwoord: U hebt recht op een scha devergoeding van 5.zijnde het loon gedurende den opzegtermijn. lederen Dinsdag- en Donderdagmiddag van 34 uur gelegenheid tot het verkrijgen van mondelinge juridische inlichtingen aan ons bureau.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 8