DONDERDAG 2 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EEASTE BLAD - PAG. 3 Woensdagmiddag vergaderde de Raad dezer gemeente. De heer Mars was afwe zig. Onder de ingekomen stukken bevond zich een adres van de Landbouworganisaties met wenschen betreffende de watertarie ven, in verband met de concessie. B. en W. wilden zich daarover echter hangende de onderhandelingen niet uitlaten en bestre den inmenging van derden. Insinuaties. Langdurige besprekingen werden gehou den over een adres van de fa. G. Polet en Zn. te Gouda, die twee jaar geleden bij het werk in de Kerkstraat aan den gefailleer- den aannemer materialen hadden geleverd en voor hem werkzaamheden hadden ver richt, waarvoor naar him meening de ge meente-opzichter de garantie der gemeente had toegezegd, terwijl B. en W. weigerden hen het bedrag uit te betalen. B. en W. ad viseerden afwijzend, omdat bij een vorig adres van andere gedupeerden de zaak reeds afgewezen was. De heer Jongeneel stelt voor een com missie in te stellen, die de heele zaak on derzoekt. Oud-wethouder v. d. Marei sluit zich daarbij aan, wat hem een afstraffing bezorgt van wethouder v. d. Poll, die aan- toont.dat de zaak al afgedaan was tijdens het wethouderschap van den heer v. d. Ma- rel. Deze schuift nu op zijn beurt de schuld op een onjuiste uitvoering van de besluiten van B. en W. door den voorzitter, welke aantijging door den voorzitter «als insinua ties worden gewraakt. Eveneens weigert hij den heer Jongeneel verder te doen spreken als deze spreekt over een gang van zaken die niet behoorlijk is geweest. De voor zitter ontkent dat de gemeente-opzichter toezeggingen heeft gedaan, maar aange zien de adressant getuigen wil leveren, blij ven de voorstanders een onderzoek vragen. Wethouder v. d. Poll verwacht, dat er dan nog veel meer leveranciers zullen komen. Tenslotte wordt het voorstel van B. en W. echter aangenomen met 84 stem men. Een beroep van J. J. de Vlieg te Nieuwer- brug op een afgewezen verzoek om vergun ning tot herbouw van het huis met de hou ten gevel aan de Noordzijde, dat ongeveer 3 jaar geleden werd ingereden door een auto, werd afgewezen. De^ heer Jongeneel concludeerde, dat de man eerst maar eens een goede teekening moest indienen. De stakende wisselbeker. De Landelijke Rijvereen. „De Boreftsche Ruiters" vroegen voor het groote jubileum concours op 20 Augustus een wisselbeker. B. en W. hadden geen advies, omdat de meeningen verdeeld waren. De heer Bijen stelde voor een bedrag van 35 uit te trekken. De heer v. d. Heijden achtte f 20 vol doende. De heer Noordhoek achtte een dergelijke uitgave niet gewettigd nu er zooveel noodig is voor armen en werkloozen. De heer Lugtenburg vreesde een prece- LETTEREN EN KUNST VAN BODEGRAVEN dent voor andere sportvereenigingen, waar bij de voorzitter zich aansloot. Weth. v. d. Poll verdedigde het voorstel- v. d. Heijden. De heer Jongeneel bestreedt elke stap op dezen weg. Het voorstel-Beijen verkreeg slechts 2 stemmen. Over het voorstel-v. d. Heijden staakten de stemmen, zoodat in de volgen de vergadering, die allicht te laat zal zijn, opnieuw gestemd moet worden. Burgemeester, Secretaris, Ontvanger en Wethouders krijgen een salarisverlaging van 2 1/2 tot 5%. Aan de Lagere Landbouwschool te Woer den wordt een subsidie in de kosten van 16.verleend. Een bedrag van 1634. voor de concentratie der Chr. Scholen zal thans worden uitgekeerd, aangezien er geen uitzicht bestaat op een latere regeling, waarbij het Rijk de kosten draagt. Verkeer-verboden. B. en W. deden zeer uitvoerige voorstellen in verband met de geweldige verkeersdruk te. Zij stelden voor een parkeerverbod in te stellen voor de van Tolstraat, Brugstraat en het eerste deel van de Noordstraat. Voorts voor de Wilhelminastraat en de Burg le Coultrestraat. Bovendien wilden zij voor het nieuwe deel van de Noordstraat het parkeeren beperken tot het aangeleg de parkeerterrein en in de Kerk- en Prins Hendrikstraat het parkeeren beperken tot eene zijde van de straat, beurtelings om den anderen dag de eene en de andere zyde. De heer Beijen acht verbod voor Wil helminastraat en le Coultrestraat niet noo dig. Ook de heer v. d. Heijden niet, die bovendien een klein deel van de Brug straat, vlak voor de brug, waar de weg breed is en waar het Hotel Oudejans ligt, wil vrijstellen voor parkeerplaats. De voorzitter bestrijdt deze. afwijkingen van het voorstel vrij heftig. Parkeeren in de Brugstraat is zeer gevaarlijk, vooral als een speciale parkeerplaats wordt aangewe zen. Verschillende leden bestrijden de slui ting van de genoemde straten, terwijl ook de telkens wijzigende parkeergelegenheid in de Kerk en Prins Hendrikstraat wordt aangevochten. De voorzitter verdedigt zich met een uit voerig rapport van den chef-veldwachter. De heer Noordhoek heeft ernstige be zwaren tegen het feit dat men de gemoe delijke dorpssfeer op deze wijze wegneemt en kan de noodzakelijkheid van sluiting van andere dan hoofdwegen niet urgent vinden. De regeling van de even en on even dagen voor de Kerk- en Prins Hen drikstraat acht hij zeer lastig. Ook wethouder v. d. Polle schaart zich bij de bestrijders van de sluiting van Wilhel- mina en le Coultrestraat. Hij acht parkee ren aan eene zijde daar heel wel mogelijk. Ook wil hij ongeveer 30 M. in de Brug straat ophouden. Tijdens de behandeling van deze zaak wordt de vergadering geschorst, teneinde aan den heer Verhagen, ontwerper van het uitbreidingsplan, gelegenheid te geven het plan nader toe te lichten. ACADEMIENIEUWS Mozart-dag te Noordwijk. Zondag a.s. 5 Juli houdt de Nederland- sche Mozart-gemeente haar jaarlijksche Mozartdag in het „Huis ter Duin" te Noordwijk aan Zee. Om half 12 vangt een ochtend-concert aan; uitgevoerd worden Strijktrio op. 8 D-dur van Beethoven, Te Deum (K. V. 141) van Mozart en Strijk kwartet D gr. t. van Mozart. Des middags, na koffietafel, vergade ring, strandwandeling en thee. Men kan op aanvraag gratis-introducties verkrijgen bij mej. Marie Veldhuyzen, Hooigracht 84, Leiden. RECHTZAKEN Geen overtreding uniformverbod. De waarnemende kantonrechter te Am sterdam mr. Jurgens behandelde vandaag de zaak tegen een lid van de S.D.A.P., ver dacht van overtreding van het zoogenaam de uniformverbod, die hierin had bestaan, dat deze man in de 1 Mei-optocht een over wegend witte „planvlag", waarop de woor den „plan van den arbeid" stonden, had meegevoerd. De ambtenaar van het O.M., mr. de Men- thon Bake, achtte deze overtreding bewezen en eischte 10.— boete subs, één dag hech tenis. Mr. M. Mendels bestreed dezen eisch, er o.m. op wijzende dat bij de tot standko- ming van deze wet onderscheid was ge maakt tusschen onderscheidingsteekenen, die uiting geven aan en die, welke uitdruk king in den zin van symbool zijn van een politiek streven. Slechts deze laatsten vallen onder het verbod. De kantonrechter deelt deze opvatting en heeft den verdachte vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. KOOPT BIJ HEN, DIE IN UW DAGBLAD ADVERTEERENI LEIDEN. Geslaagd: candidaatsexamen Wis- en Natuurkun de, letter A de heer L. Binnendijk, te Oegstgeest; doctoraal examen Wis- en Natuurkunde hoofdvak Wiskunde de heer J. Snoep, den Haag. LAATSTE BERICHTEN BOTERNOTEERING. De commissie noteering voor Nederland- sche boter is voor de week van 6 tot 11 Juli vastgesteld op 0.55 per k.g. Toen gisteravond een drietal vrouwen nabij het grenskantoor Holz te Kerkrade de Duitsch-Nederlandsche grens passeer den, werden zij aangehouden door een sur- veilleerend grensbeambte, daar vermoed werd, dat zij manufacturen onder haar kleeding hadden verborgen. De arrestatie van het drietal ging niet gemakkelijk en de beambte loste daarop eenige waarschu wingsschoten. Weldra kwam hulp opda gen, doch twee der smokkelaarsters had den intusschen reeds kans gezien, op Duitsch gebied te vluchten. De derde, een Duitsche vrouw uit een naburige gemeen te, kon worden gearresteerd en werd in verzekerde bewaring gesteld. Een groote hoeveelheid manufacturen werd op haar bevonden. EEN INVAL MET SUCCES. Door de politie te Amsterdam is een in val gedaan in een woning in de Fannius Scholtenstraat. Zij vond daar ongeveer 100 doozen met schoenen, 'n groot aantal thee mutsen en reclame-materiaal. Naar aanleiding daarvan zijn twee man nen aangehouden, die deze goederen ver moedelijk hebben gestolen van een auto op den AmsteL DE STAKING IN HET VISSCHERIJ- BEDRIJF TE IJMUIDEN. In de hedenmorgen gehouden algemeene vergadering van de Vereeniging van Ree- ders van Visschersvaartuigen te IJmuiden, De Kerk en de film Een pauselijke encycliek Z, H. de Paus heeft het Amerikaansche episcopaat in een schrijven een encycliek gezonden, die aanvangt met de woorden; „Vigilanti Cura" en die betrekking heeft op de zedelijkheid van de film. Z. H. doet opmerken, dat de Amerikaansche filmpro ducenten zich reeds hebben bezig gehou den met 't door slechte films veroorzaak te kwaad en beloofd hebben geen demo- raliseerende films meer te maken, waar door de menschelijke wetten in discrediet zouden worden gebracht. In feite is hun optreden ondoelmatig gebleken voor ver werkelijking hunner beloften. Derhalve hebben de Amerikaansche bisschoppen een „Fatsoensbond" gevormd, welks leden zich met een jaarlijks te hernieuwen belofte verplichten nooit naar de bioscoop te gaan. Z. H. wijst er op, dat het probleem zou zijn opgelost, wanneer men alleen goede films vertoonde. Tenslotte geeft de Paus richt lijnen voor het op hoog moreel peil bren gen van de films. Er zullen in ieder land filmclassificatiebureaux moeten worden ingericht welke afhankelijk moeten zijn van den Bisschop, en die de geloovigen zullen inlichten over de films, die zij zon der gevaar kunnen gaan bekijken. werd met zoo goed als algemeene stem men besloten, om tot oplossing van het hangende geschil een voorstel te doen aan de vier vakorganisaties, waarbij voor de kustbooten de oude loon- en arbeidsvoor waarden worden gehandhaafd en de nieu we loon- en arbeidsvoorwaarden dus al leen voor de tusschen- en groote booten van kracht blijven. Over dit voorstel wordt Vrijdagmorgen een bespreking gehouden met de bestu ren der vier vakorganisaties. Namens de Reedersvereeniging is vr- zocht, binnen enkele dagen een antwoord te ontvangen. AUTO TE WATER GEREDEN. Bestuurder verdronken. Hedenmorgen te omstreeks twaalf uur is op den provincialen weg nabij Vrooms- hoop een personen-auto, bestuurd door den handelsreiziger Welink uit Enschede, door tot nog toe onbekende oorzaak te wa ter gereden. Toen hulp tgr plaatse kwam en de be stuurder uit de auto kon worden bevrijd, waren de levensgeesten reeds geweken. Aangezien de weg, welke langs het ka naal loopt, op de plaats van het ongeval nagenoeg recht is en geen bijzondere moei lijkheden biedt, moet de bestuurder op een of andere wijze de macht over zijn stuur zijn kwijt geraakt. Burgemeesters. Bij Koninklijk Besluit van 1 Juli 1936 is, met ingang van 15 Juli 1936 benoemd tot burgemeester der gemeente Kampen H. M. Oldenhof, met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der ge meenten Lopik, Jaarsveld en Willige Lan- gerak. Bij Koninklijk Besluit van 1 Juli 1936 is, met ingang van 15 Juli 1936, benoemd tot burgemeester der gemeente St. Maartens dijk mr. H. H. Schuller. Bij Koninklijk Besluit van 1 Juli 1936 is, met ingang van 15 Juli 1936, benoemd tot burgemeester der gemeente Workum Mr. W. M. Oppedijk van Veen. De nieuw be noemde burgemeester, die 30 jaar oud is, is werkzaam als volontair ter gemeente secretarie te Alphen aan den Ryn. Bij Koninklijk Besluit van 1 Juli 1936 is, met ingang van 15 Juli 1936, benoemd tot burgemeester der gemeente Ovezande pir. dr. A. J. J. M. Mes, burgemeester der ge- gemeente Heinkenszand en is benoemd tot burgemeester der gemeente Driewegen G. M. C. Ort. Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Bij Kon. Besluit van 10 Juni 1936 is be noemd tot ridder in de orde van Oranje- Nassau W. Vogt, directeur van de alge meene vereeniging radio omroep (A.V.R.O.) te Hilversum. Plank van een steiger uit kap van Centraal-Station te Amsterdam gevallen. Hedenmorgen omstreeks 12 uur is van een steiger, die voor het uitvoeren van schilderwerk in de overkapping van het 5de perron op het Centraal-Station te Am sterdam was aangebracht, een plank naar beneden gekomen. De plank kwam terecht op het houten dak van het restauratie-gebouwtje, dat op genoemd perron staat, en ging door het dak heen, zoodat het in de buurt van het buffet terecht kwam. Gelukkig bevond zich op dat moment niemand voor het buffet, zoodat de vallen de plank slechts eenige materieele schade aanrichtte en geen persoonlijke ongeluk ken het gevolg van den val waren. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Nicolaas, z. v. W. J. v. Leeu wen en M. J. Pfingsten Johannes, z. v. H. Glasbergen en L. v. d. Boon Cecilia Maria, d. v. J. C. Beugelsdijk en M. Fastrich Jan Bouke, z. v. B. Wiersma en J. Chr. E. Teljeur Aleida Gertruda Petronella, d. v. J. J. Hoogenboom en J. W. Poodt Wilhelmus Johannes, z. v. J. J. Disseldorp en M. A. Flesch. Ondertrouwd: J. J. Schaft jm 26 j. en A. de Roode jd 24 j. J. M. v. d. Berg jm 24 j. en C. J. v. Arnhem jd 21 j. W. Rotti jm 27 j. en A. M. J. Snoep jd 22 j. Gehuwd: J. Co wan jm en M. G. Meijer jd. J. I. Fielemon jm en C. v. d. Vlist jd J. D. de Vroede wedn. en J. F. Le Blansch jd H. W. v. Zijp jm en L. G. Beij jd J. Dirkse gesch. en D. A. Becker jd C. Taffijn jm en J. Laterveer jd W. F. Sierat jm en E. v. Heuzen jd. Overleden: J. M. Plantfeber m. 62 j. P. J. M. Nijssen ongeh. vr. 45 j. C. C. de Water ongéh. vr. 57 j. TELEGRAMMEN DE VOLKENBONDS-ASSEMBLEE. Jhr. de Graeff spreekt. GENèVE, 2 Juli. (A. N. P.). In de mid dagzitting van den Volkenbond was het woord aan den Nederlandsche Minister van Buitenlandsche Zaken, Jhr. Mr. de Graeff, die uiteenzette, hoe onder de te genwoordige omstandigheden handhaving der sancties ondoelmatig zou blijken. Hij verzocht de assemblée een diepgaande be studeering van het Volkenbondshandvest te ondernemen. Nederland aldus ver volgde de Minister is altijd afkeerig ge weest van regionale bondgenootschappen. Nederland, zal een zeer gereserveerde hou ding aannemen ten aanzien van de voor stellen tot regionale ententes. Minister de Graeff besloot zijn rede met een beroep op de regeeringen, het internationale we- deropbouwwerk te hervatten zonder te wanhopen. Hierop werd de zitting tot des middags half vier gesloten. SPOREN VAN VERMOORDE ZENDELINGEN ONTDEKT. PARA (Brazilië) 2 Juli. (A. N. P.). Gisteren is door Horace Banner, lid van de missie-vereeniging voor het binnenland medegedeeld, dat sporen zijn gevonden van de drie Britsche missionarissen Frederick Wright, Frederick Dawson en Frederick Robert, die door de wilae Cayapo-India- nen in de wildernis van Zuid-Para ver moord zijn. Horace Banner had de lei- ding over een expeditie die uitgezonden was om een onderzoek in te stellen in de nog niet geëxploreerde valleien van de ri vier Xingu. DE DROOGTE IN AMERIKA. CHICAGO, 2 Juli. (A. N. P.). Bijna 25.000 door de droogte in nood gebrachte fanners uit Dakota en Minnesota zullen hun uitgedroogde akkers verlaten en acfn het werk gesteld worden bij den aanleg van wegen en den bouw van stuwdam men. Desbetreffende mededeelingen zijn giste ren officieel uitgegeven. TER BESTRIJDING VAN DE DERDE INTERNATIONALE. V WARSCHAU, 2 Juli (A. N. P.) Er is hier een organisatie in het leven geroepen, die zich „sociale zelfverdediging" noemt en zich ten doel stelt de revolutionnaire ac tie van de derde internationale te bestrij den. ARABISCHE GEVANGENEN IN HONGERSTAKING. LONDEN, 2 Juli. (A. N. P.). De „Daily Telegraph" meldt uit Jerusalem, dat ruim 60 politieke Arabische gevangenen in de concentratiekampen te Sarafend giste ren in hongerstaking zijn gegaan uit pro test tegen de daar heerschende toestan den. Er zijn daar twee kampen en de bewe ging is ontstaan in kamp No. 2, waar de minder bekende agitatoren zijn opgeslo ten. De onmiddellijke oorzaak van de onte vredenheid is, naar men vermoedt, gele gen in het feit, dat een aantal gevange nen van het eerste naar het tweede kamp is overgebracht. De hooge commissaris heeft Maandag verklaard, dat alle gevan genen vrij zijn, eigen levensmiddelen te koopen ter aanvulling van de verstrekte rantsoenen. De Arabieren van het twee de kamp nu zijn van meening, dat de ver strekte rantsoenen onvoldoende zijn en zeg gen niet in staat te zijn extra-levensmidde len te koopen. VLIEGTUIG NEERGESTORT. BOEDAPEST, 2 Juli. (A. N. P.). By De brecen is een vliegtuig door nog onbeken de oorzaken neergestort. De bestuurder werd doodelijk gewond. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen. Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon; Goedgekeurd voor volwassenen. "=j MARKTBERICHTEN LEIDEN, 1 Juli. Groentenveiling. Per 100 stuks: andijvie f 0.501.50, kroten 1.002.20, komkommers f 1.003.10, bloemkool I f 1-6010.70, bloemkool II 1.50—5.30, meloenen f 17--32, pieterselie 0.301.00, kropsalade 0.501.20, selde rie 3090 cent, uien 0.301.50, wortelen 2.70—7.10, rabarber'2080 cent, perziken 110, per 100 kg.: snijboonen f 8—27, stokboonen 3034, stamboonen f 2430, tupinboonen f 3—6, doperwten 518, peulen f 3—21 postelein 2—4, spinazie 2—7, Tomaten A 5.80—8.20, B 2.40— 9.00, C 4.00—5.20, CC 1.20—1.30, wor telen 24, aardappelen f 2.904.50, an dijvie 2.00. 1 Juli. Melkveiling. Week van 5 tot 11 Juli. Consumptiemelk 1ste klas f 5.50 5.70, Industriemelk 4.704.80. Prijs voor te leveren boventaxemelk, voor het district Leiden, in georganiseerd overleg voor de week van 28 Juni tot 4 Juli 1935 4.25. BODEGRAVEN, 1 Juli. Eierenveiling. Prijzen: kippeneieren wit f 2.502.80, bruin 2.702.90, eendeneieren 2.00 2.20 per 100 stuks. Hanen 1535 cent per stuk. Aanvoer 13080 eieren. BOSKOOP, 1 Juli. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 610 cent, Marcel Rouyer 59 cent, Hadley 815 cent, Claudius Pernet 1017 cent, Columbia 410 cent. Butterfly 813 cent, Mac Keiler 610 cent, Wilh. Kordes 58 cent, Mme Jules Bouché 510 cent, Rosalandia 1522 cent, Florex 1225 cent Phoebe 1523 cent, Wendland 2036 cent Chas. P. Kilham 10—14 cent, Edith Helen 816 cent, Aug. Noack 612 cent. Else Poulsen 1527 cent, Gloria Mundi 2038 cent, Rosa Mundi 3050 cent, Paul Gram- pei 15—30 cent, Pechtöld 10—16 cent, Ju liana 1224 cent, Ingar Ahlson 1531 cent, Poul's Scarlet 1220 cent, Ellen Poulsen 15—23 cent, Iris 4—8 cent, Cam panula 38 cent, Lathyrus 46 cent, An jers 2045 cent, Gerbera 1117 cent, Cle matis Durandi 2041 cent, Clematis Prins Hendrik 1.—, Clematis The President 40 cent, Clematis l'Azurstem 50 cent, Ligus- trum 615 cent, Hortensia in pot 16 cent, GOUDA, 2 Juli. Vee. Aangevoerd in to taal 1112 stuks, waarvan 38 slachtvarkens: vette van 16 17 cent en Londensche 14 15 cent per pond, levend met 2 pet. kor ting; 357 magere varkens 1826, 605 biggen 812, Geldersche biggen f 12—15, 4 runderen 100—180, 103 nuchtere kalve ren 5—8.50, 5 bokken of geiten 2—5 per stuk. Handel matig. Kaas. Aanvoer 527 partijen. Prijzen le kwal. met rijks merk f 2022, 2e kwal. is19, zware 24, extra zware f 25. Handel traag. Boter. Aanvoer 298 ponden. Goeboter 70—75 cent en Weiboter 65—70 cent per pond. Handel vlug. KATWIJK a. d. RIJN. 1 Juli. Groenten- veiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelingen 0.88—1.10, Drielingen f 0.80—1.10, per 100 bos: bospeen f 3.40—5.40, rabarber 3.10—3.70, per 100 stuks: sla 0.50—1.40, bloemkool I f 4.707.60. LOOSDUINEN, 1 Juli. Melkveiling. Op de heden gehouden melkveiling werd van 106 aanvoerders verkocht, om in de week van 6 tot 13 Juli dagelijks te leveren 220000 liter melk. Prijs af boerderij 5.50 en melk voor industrie f 4.704.80 per 100 liter. ROELOFARENDSVEEN, 1 Juli. Groen tenveiling. Aardbeien 2225 cent per kg., bloemkool 3 cent per stuk, sla 5060 cent per 100 krop, snijboonen f 1 602.55, snij boonen volle grond f 2.352.45, idem stek 0.80—1.25, peulen 0.34—1.85, doperw ten 4655 cent, capucijners 5257 cent, tuinboonen 3134 cent per 10 kg.. Augur ken: grof 1.952.05, bommen f 1.501.55, stek 1.15 ptr 25 kg. TER AAR, 1 Juli. Centrale Veiling. Andijvie 1423 cent, peulen 0.302.00, doperwten 3681 cent, capucijners 3657 .cent, witte capucijners 60—90 cent, tuin boonen 3139 cent, 3 maal wit 46 cent, snijboonen f 1.80—2.30. stek 0.70—1.40, dubb. stamb. 2.50—2.80, postelein 2—3 cent, breekpeen 46 cent, bospeen 47 cent, kroten f 1.50, rabarber 2.00, sla 0.50—1.70, bloemkool 1.50—6.50. me loenen 18 cent, komkommers f 1.203.20, aardbeien per pond 710 cent, tomaten 2—5 cent, perziken 5 cent, koolrabi 11, selderie f 1.001.60. VOORSCHOTEN. 1 Juli. Veiling V. P. V. Prijzen: kippeneieren f 2.603.20, eenden eieren 2.504.70, kalkoeneieren f 4.50 per 100 stuks, konijnen 1670 cent, kippen 40 cent. duiven 14 cent per stuk. VINKEVEEN, 1 Juli. Groentenveiling. Peulen 312 cent, doperwten 3—10 cent, tuinboonen 24 cent, snijboonen 722 cent, Stamspereeboonen 2830 cent per kg., groene komkomei's 13 cent, gele idem 14 cent, bloemkool 2—9 cent per stuk; kropsla 5--20 cent per 10 krop aard beien 912 cent per pond, rabarber 14 cent per bos, spinazie 26 cent en poste lein 2—3 cent p-r kg., peen 2—7 cent per bos, tomaten A 55 cent, B 56 cent, C 4 cent en CC 3 per pond. WISSELNOTEERiNGEN (AMSTERDAM) Berlijn 59.221/2 Londen T .36' /K New York1.46U/l6 Parijs 9.72s/4 Brussel 24.82 Zwitserland 48.03 Madrid 20.20 Oslo36 95 Kopenhagen32 87 Vo Stockholm37.9 7 ij Milaan Praag 6.10 Weenen Boedapest Prolongatie 3 pCt „PLAN VLAG" DER SJD.A.P. SMOKKELAARSTER VAN MANUFACTUREN.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3