-2RDAG 2 J-L. 1336 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE - PAG. 2 HOE WORDT HET WEER T WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Meest zwakke Zuidelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog enkele regenbuien. Weinig verande ring in temperatuur. Hoogste barometerst.: 764.4 la Coruna. Laagste barometerst.: 750.8 te Holyhead. De depressie in het Westen blijft station- nair tusschen de eveneens stationnaire ge bieden van hoogen luchtdruk in het Noor den en Zuid-Westen. De secundairen trek ken over Centraal Europa en over de kust landen, langs den rand van het gebied van groote hitte op het continent en geven overal aanleiding tot onweersachtige re gen. Tusschen de regengebieden wordt soms prachtige opklaring gevonden. In het Wes ten is het veel koeler geworden. In Mid- desn-Duitschland is het hoog in de atmos- pheer nog even warm als gisteren, hoewel de bergstations in het middergebergte om streeks 5 graden lagere temperatuur mel den. Een diepe depressie vertoont zich op den Oceaan, die naar de richting van IJs land schijnt te zullen trekken. Zoolang de depressie het weer blijft beheerschen, blijft het weinig betrouwbaar en blijft de kans op onweersachtige regen bestaan. Voor het oogenblik echter is de tendenz voor tijde lijk grootere stabiliteit. LUCHTTEMPERATUUR. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Donderdagnamiddag 9.53 uur tot Vrijdagmorgen 4.15 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Vrijdag 3 Juli voorm. 2.27 en nam. 2.49 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl" 19 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer" 21 gr. C. SPORT LAWNTENNIS HET WDIBLEDONTOURNOOI. Vandaag werden de wedstrijden in Wim bledon voortgezet. In de halve finale van het dames-enkelspel sloeg mevr. Sperling (Denemarken) mevr. Mathieu (Frankrijk) met 63 62. ROEIEN DE ROEIWEDSTRIJDEN TE HENLEY. De houders van de Challenge-cup verliezen. Vandaag werden de internationale roei- wedstrijden te Henley voortgezet. Onder ongunstige weersomstandigheden. Het re gende er voortdurend, terwijl een vrij ster ke tegenwind den roeiers den regen in het gezicht sloeg. Bovendien moesten de ploe gen tegen den vrij sterken stroom in roeien. De achten van Zürich en van Jesus college kwamen tegen elkaar uit om den Grand Challenge-cup. De Zwitsers wonnen-gemak- kelijk in den tijd van 7 min. 38 sec. met eenige lengten voorsprong. In den tijd van 7 min. 41 sec. won de acht van de Tokyo Imperial University van die van Quintin met twee lengten. De grootste verrassing leverde echter de nederlaag van de houders van den Grand Challenge-cup, Pembroke College, op. Met lYx lengte bleef de Amerikaansche acht van de Union Club uit Boston de meerdere en won in den tijd van 7 min. 38 sec. BOKSEN MAX BAER BIEDT 300.000 GULDEN VOOR REVANCHE-MATCH TEGEN BRADDOCK. Max Baer heeft in een telefonisch ge sprek met Jimmy Johnston, die er voor moet zorgen, dat vóór 29 Juli a.s., de we reldkampioen James J. Braddock tegen een waardig tegenstander zal uitkomen, een fortuin van 300.000 gulden geboden voor een revanche-match tegen Braddock om den titel, wel een bewijs dus, hoe Baer er op gebrand is, den titel te heroveren. GYMNASTIEK GEEN ENGELSCHE TURNERS NAAR DE OLYMPISCHE SPELEN. De British amateur Gymnastic Associa tion heeft besloten, geen Engelsche turners naar de a.s. Olympische spelen af te vaar digen. Als reden wordt opgegeven, dat men geen ploeg kan samenstellen, die ook maar het geringste succes zou kunnen boe ken. OOK VOOR U OOK VOOR UW VROUW OOK VOOR UW KINDEREN OOK VOOR UW PERSONEEL! VAN ONZE ADVERTEERDERS. Wij verwijzen naar een advertentie in dit nummer betreffende de heropening van de geheel naar de eischen des tijds ingerich te zaak der firma L. Janson, Langebrug 33, alhier. De heropening zal plaats vin den morgenmiddag om 5 uur. STADSNIEUWS VEILIG VERKEER. Uitreiking verkeersspeldjes en diploma's aan de geslaagden voor de Jeugd- verkeersexamens. Voor de schoolverkeersexamens, welke in de maand Mei werden afgenomen, slaag den van de 402 candidaten 357 jongens en meisjes. De geslaagden verzamelen mor genmiddag te 3 uur op de Hooigracht, waarna in optocht, voorafgegaan door het politiemuziekkorps, gegaan wordt via Pe likaanstraat, Haarlemmerstraat, Prinsesse- kade, Kort Rapenburg( Steenschuur en Breestraat totaan de Gehoorzaal. In den Foyer zal daarna de uitreiking der insignes en diploma's plaats vinden. Stedelijk Gymnasium. Voor het eindexamen A zijn geslaagd Mej. M. Vriesema en de heeren H. de Nie, W. G. Overbosch en W. F. K. Versteeg, allen te Leiden. Van de vorige groep is nog ge slaagd de heer W. F. C. Heering, te Leiden. Voor de afd. B zijn geslaagd de heeren W. Hoogstraten, P. C. Maas en P. J. M. Wijtenburg. Van de vorige groep zijn nog geslaagd mej. A. Wilmink en de heeren H. Bakema en C. J. A. Visser, allen te Lei den en A. van Dorp te Katwijk aan Zee. Gem. Kweekschool. Voor het examen nuttige handwerken zijn aan de Gemeentelijke Kweekschool alhier geslaagd de dames M. C. Vogelaar en C. C. den Hertogh, beiden alhier, C. C. Romijn, te Voorschoten en F. Waal, te Den Haag. Geslaagd zijn voor het examen Boekhou den afgenomen door den Ned. R. K. Bond „St. Gensius" de dames L. de Jong, M. Luykx, T. v. d. Meer en M. Omtzigt. Tevens slaagden voor denzelfden Bond voor het examen Ned. Handelscorrespon dentie de dames: H. M. A. Karreman en H. A. M. van der Top, allen leerlingen van de Mariaschool, Haarlemmerstraat. De heer Jos. van Eisen slaagde te Den Haag voor acte L. O. (Staatsexamen). Dienst der belastingen. Bij Koninklijk Besluit is benoemd met ingang van 1 Juli 1936, tot ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen de heer P. M. Sontrop, commies der directe belastingen, invoerrechten en ac cijnzen ter inspectie der directe belastin gen alhier, le afdeeling. Ned. Blindcnbond. Op Woensdag 8 Juli zal in café-restau rant „Zomerzorg" de 41ste algemeene ver gadering van den Ned. Blindenbond wor den gehoudén. In deze vergadering zal ook de huidige blindenzorg hier ter stede besproken worden. Handelsregister K. v. K. W ij z i g i n g. 5616. de Mooy en Co., Rijnsburg, Rapenburg 2, Snijbloemen-ex porteurs. De vennoot M. Verhaar is uitge treden per 10 Juni 1936. Nieuwe inschrijvingen: 6780. Bloembollenkweekerij en Handel Holtz de Koster N.V., Oegstgeest, Terwee weg 120, handel in en den export van bloembollen en boomkweekerijproducten. Dir.: G. J. Holtz, Oegstgeest. (Ned. Staatscrt.: 10 December 1935, Bijvoegsel no. 241). Maatsch. kap.: 10.000.waarvan geplaatst en gestort 2000.—. 6779. Fa. de Mooy Co., Rijnsburg, Ra penburg 3, Bloemen-export. Venn.: C. de Mooy, Wed. van H. A. de Mooy, Rijnsburg en L. de Mooy, Rijnsburg. Proc.h.: G. Bloe- mendaal, Oegstgeest. R. K. Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden. Morgenochtend te 7 uur zal in de pa rochiekerk van St. Petrus een H. Mis worden opgedragen voor het overleden lid A. Karremans. Het bestuur vertrouwt, dat de leden zooveel mogelijk deze H. Mis ter intentie van den overleden collega zullen bijwonen. Zondag om half acht zal er in de kerk van O. L. Vrouw Hemelvaart en St. Joseph een H. Mis worden opgedragen voor de zielerust van C. van den Heuvel, als lid van den Textielarbeidersbond „St. Lam- bertus". Alle leden worden uitgenoodigd deze H. Mis te willen bijwonen. HET BESTUUR. TWEEDE KAMER TOELATING TOT EXAMENS Na eenige discussie keurde de Kamer gis teren het wetsontwerp tot bestuurshervor- ming in Indië zonder hoofdelijke stem ming goed met aanteekening, dat de Com munisten tegen zijn. Aan de orde is daarna het wetsontwerp tot toelating van bezitters van het diplo ma H. B. S. A (litterair-economisch) tot de examens in de vereenigde faculteiten der rechtsgeleerdheid en der letteren en wijsbegeerte. De heer T i 1 a n u s (C. H.) verdedigt zijn amendement om den overgangstermijn te laten eindigen niet op 1 September 1937 maar op 1 September 1938, waardoor wordt voorkomen, dat het volgende jaar opnieuw een verlengingsontwerp zou moe ten worden ingediend. De heer M o 11 e r (R.-K.) zegt voor het amendement te zullen stemmen, tenzij de minister verklaart binnen korten tijd met een wettelijke regeling van deze kwestie te zullen komen. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, de heer Slotemaker deBruïne, zegt. dat hij binnen zeer kor ten tijd een wetsontwerp tot wettelijke regeling van het middelbaar handels- of economisch onderwijs aan de Kamer hoopt voor te leggen. Daarom trekke de heer Ti- lanus zijn amendement in. De heer T i 1 a n us handhaaft zijn amen dement. De Minister hoopt, dat de Kamer het niet zal aanvaarden. De Kamer zou heden over het amende ment stemmen. Aan de orde is de conclusie van het ver slag der commissie omtrent do inlichtin gen op het adres van J. L. van der Pas, gewezen onderwijzer te Haarlem, houdende verzoek te willen beyorderen, dat hem, alsnog een nieuw wachtgeld wordt toege kend. De heer Til anus (C. H.) bestrijdt het voorstel van de commissie om, gezien den bitteren nood, waarin het gezin van Van der Pas verkeert, den Minister te ver zoeken te overwegen om het wachtgeld te verlengen. Spr. meent, dat Van der Pas gedurende de 15 jaren, dat hij wachtgeld heeft geno ten, indien hij gewild had, herplaatst had kunnen worden. Hij zal tegen het voorstel stemmen. De heer Sur in g (R.-K.) betoogt, dat de Minister in 1933 het bestaan van lid 5 van artikel 51 der Lager Onderwijswet 1920 ten onrechte niet heeft erkend. Hij dringt er op aan den heer Van der Pas alsnog een wachtgeld toe te kennen. De heer Van Dijken (A.-R.) bestrijdt eveneens het voorstel der commissie. De heer Van Zadelhoff (S. D.) zet namens de commissie uiteen de beweeg redenen, welke er toe hebben geleid de clementie voor den heer Van der Pas in te roepen. Minister Slotemaker de Bruine zegt, dat het hier, argescheiden van artikel 51, lid 5 der Lager Onderwijswet, een be voegdheid van de Kroon betreft, en niet een recht van den bterokkenen. Hij is niet bereid, indien de Kamer het voorstel der commisie aanneemt, aan de Kroon een voorstel tot verlenging van het wachtgeld te doen, omdat het hier geen bijzonder ge val van nood betreft. De heer Tilanus(C. H.) repliceert. Hij dient een amendement in, volgens hetwelk de Kamer er zich toe bepalen zal den Minister dank te brengen voor de ver strekte inlichtingen. Hierover zou eveneens gestemd worden. Te ruim 7 uur wordt de vergadering verdaagd. Vergadering van heden. De heer Til an us (C.H.) trekt zijn amendement in op het wetsontwerp tot toelating van bezitters van diploma H.B. S.-a (litterair-economisch) tot de examens in de vereenigde faculteiten der rechtsge leerdheid en der letteren en wijsbegeerte, cm den overgangstermijn te laten eindigen niet op 1 September 1937, maar op 1 Sep tember 1938, in verband met de door den minister gedane mededeeling omtrent een nieuw wetsontwerp. De Kamer keurt het wetsontwerp goed. Aan de orde is de stemming over de con clusie van het verslag der commissie op het adres van J. L. van der Pas, om te be vorderen, dat hem een nieuw wachtgeld wordt toegekend. Het amendement-Tilanus op deze conclu sie, beoogende dat de Kamer zich er toe zal bepalen, den minister dank te brengen voor de verstrekte inlichtingen, wordt ver worpen met 45 tegen 32 stemmen. De conclusie wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de orde is het opmaken van een voordracht ter vervulling van een vacature in den Hoogen Raad (vacature-Schepel). Uitgebracht worden 74 stemmen, waar van 64 op dr. P. van Regteren Altena, raadsheer in het Gerechtshof te Amster dam, 5 op dr. F. G. Scheltema, hoogleeraar aan de gemeentelijke universiteit en raads heer-plaatsvervanger in het gerechtshof te Amsterdam, 2 op dr. G. van der Flier, raadsheer in het gerechtshof te Arnhem, en 3 blanco, zoodat gekozen is als nummer een op de voordracht dr. P. van Regteren Al tena. Voor nummer twee wordt aangewezen dr. J. H. R. Sinninghe Damsté, directeur- generaal der belastingen, te 's Gravenhage; Voor nummer drie dr. F. Hyink, raads heer in het Haagsch Gerechtshof. De Voorzitter deelt mede, dat, daar H. M. de Koningin niet in den Haag vertoeft, de voordracht schriftelijk zal worden aan geboden. Hierna wordt voortgezet de behandeling van de wetsontwerpen tot wijziging van de wet op het Nederlanderschap en het inge- zetenenschap enz. De heer Goseling (R.K.) verdedigt namens de bijzondere commissie een amen dement op het ontwerp tot wijziging van de wet op het Nederlanderschap. Het amendement wil den staat van Ne derlander geven aan het wettig kind, dat vóór de inwerkingtreding van deze wijzi ging in het Rijk geboren is uit. een huwe lijk van een Nederlandsche vrouw en een vreemdeling zonder nationaliteit, mits het bij dit inwerkingtreden woonplaats heeft in het Rijk of zijn overzeesche gebiedsdeelen en geen andere nationaliteit bezit. Eveneens bezit onder dezelfde voorwaar den den staat van Nederlander het kind, dat geboren is uit een zoodanig huwelijk, ge sloten voor de inwerkingtreding van deze bepaling. Het verliest dien staat, indien het binnen een jaar na het inwerkingtreden van deze bepaling of binnen een jaar na het intreden van zijn meerderjarigheid, daartoe te be- voegder. plaatse den wensch te kennen geeft. De heer Donker (S.D.) verdedigt een sub-amendement, om te laten vervallen de bepaling, dat het kind woonplaats moet hebben in het rijk of zijn overzeesche ge biedsdeelen. De Minister van Justitie, de heer Van Scha ik, stemt in met het amendement van de bijzondere commissie. Het sub amendement-Donker gaat spr. te ver, om dat daardoor kinderen Nederlander worden, waar ter wereld ook geboren. Het sub-amendement-Donker wordt ver worpen met 57 tegen 18 stemmen. Het amendement van de bijzondere commissie wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. De desbetreffende ontwerpen worden zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Aan de orde is daarna het wetsontwerp tot wijziging van de beperking van den schuldenaftrek voor de belasting van de doode hand. De heer V an Po 11 (R.K.) verdedigt een amendement, dat ook de schulden, welke op van de belasting van de doode hand vrij gestelde inrichtingen zijn gevestigd, van het totale vermogen eener instelling van de doode hand wil afgetrokken zien. PROV. STATEN VAN ZUID-HOLLAND. Bij de replieken betreffende de Brielsche veren dient de heer Van Hoeij-Smith (N.S.B.) een voorstel in, waarin Gedep. Staten worden verzocht, voor de as. na jaarszitting twee openbare inschrijvingen te houden, een voor een termijn van 10 jaren, met vrijen overtocht en de ander voor een termijn van 2 jaren, op basis van het voor stel van Ged. Staten. Het voorstel-Van Hoey-Smith wordt ver worpen met 59 tegen 6 stemmen, die der Nationaal-Socialist en. Het voorstel van Gedeputeerde Staten wordt zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Bij het voorstel tot wijziging van het Pro vinciaal Wegenplan oppert de heer Van Eek (S.D.) bezwaren tegen het afvoeren van den Valkenburgscheweg K a t w ij k aan denRij n-H aagscheSchouw van het Provinciaal Wegenplan. De heer Warn aar (A.R.) acht behoud van dezen weg op het wegenplan eveneens noodzakelijk uit een oogpunt van algemeen verkeersbelang. Ook is zulks van belang voor de opheffing van den bestaanden tol, terwijl door verbetering van den weg, waar toe Valkenburg zelf niet in staat is, even eens het landschapsschoon zal worden ge diend. De heer J. ter Laan (S.D.) stemt in met het betoog van den heer Warnaar in zake het landschapsschoon en bepleit voorts verkeersbelangen op Goeree en Overflak- kee. De heer Wilbrink (C.H.) wenscht eveneens behoud van den Valkenburgsche weg op het plan. Gedeputeerde Von Fisenne (R.K.) acht het belang van het doorgaand verkeer bij den Valkenburgscheweg betrokken, niet van zoodanige beteekenis, dat het even redig zou zijn aan de zeer hooge kosten, welke een reconstructie van dezen weg zou meebrengen. Het voorstel van Gedep. Staten wordt daarna zonder hoofdelijke stemmen aan genomen, waarna de vergadering wordt verdaagd tot heden 11 uur. Vergadering van heden. In de heden voortgezette vergadering van de Provinciale Staten van Zuid-Hol land was aan de orde de mededeeling van Gedeputeerde Staten met betrekking tot het standpimt d.d. 13 December 1935 in zake de versnelde uitvoering van het pro vinciaal wegenplan. De heer In 't Veld (S.D.) uit zijn te leurstelling over den gang van zaken, waar bij hij hulde brengt aan de pogingen, wel ke Gedep. Staten hebben aangewend, om het besluit der Staten uitgevoerd te krij gen. Helaas hebben werkfonds en regee ring daartoe niet willen medewerken, hoe wel men volgens uitlatingen van den mi nister-president had mogen verwachten, dat de regeering het besluit der Staten, dat tot werkverruiming leidt, met enthousias me zou hebben begroet. Spr. wijst er ver volgens op, hoe noodzakelijk werkverrui ming in de provincie Zuid-Holland is. Ner gens is de werkloosheid zoo groot als hier en in geen enkele andere provincie wordt AGENDA LEIDEN. Donderdag, R. K. Reclasseeringsvereeniging afd. Leiden. Zitting in het gebouw St. Vincentius-Vereeniging, Hoog- landsche Kerkgracht 32, 8—9 uur. Donderdag, Ledenvergadering H.K.W. in Huize Maria, Pieterkerkkoorsteeg 15, te 8.15 uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 29 Juni tot en met Zondag 5 Juli a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reijst, Steenstraat 35, tel. 130, A. J. Donk, Doezastraat 31, telef. 1313 en C. van Zijp, Wilhelm in ap ark 8, Oegstgeest, tel. 274. zoo weinig gedaan aan werkverruiming en werkverschaffing als in Zuid-Holland. Spr. wil ten aanzien van het afwijzend besluit der regeering niet spreken van sabotage, want dit zou wijzen op boos opzet, hetgeen spr. bij de regeering niet wil veronderstel len. Maar wel wenscht spr. te constateeren, dat de beslissing niet getuigt van een ern stig streven om ook in Zuid-Holland de werkloosheid te willen helpen verminde ren. Spr. hoopt, dat Ged. Staten spoedig met andere plannen zullen komen. De heer Z ij p (Lib.) wijst op de groote urgentie van den aanleg van wegen in den Alblasserwaard. Hier wordt reeds 12 jaar op een wegenplan gewacht. Daarom ver wondert het spr., dat het college van Ged. Staten tot dusver nog niet met eenig voor stel is gekomen. De toestand der wegen in den Alblasserwaard is slecht en spr. hoopt, dat nu eindelijk in de najaarszitting te de zer zake een definitieve oplossing zal wor den gevonden. De heer Peters (Kath. Dem.) betreurt eveneens, dat tengevolge van de beslis sing van het Werkfonds het schoone en goede plan der Staten, dat zooveel werk- loozen zou hebben geholpen, niet tot uit voering kan komen. Spr. critiseert de hou ding van het Werkfonds, dat het plan eerst na maanden, zonder eenige motivée- ring, afwees. Het Werkfonds heeft noode- loos lang getraineerd, waardoor het voor Ged. Staten onmogelijk werd, nog tijdig voor de zomerzitting met andere plannen te komen. Spr. hoopt, dat het college hier mede thans grooten spoed zal betrachten. De heer Peereboom (Herv. Ger.) vraagt, wat Ged. Staten thans van plan zijn te doen. De heer Van Weizen (Comm.) is van meening, dat de verantwoordelijkheid bij hen, die den gang van zaken bij de uitvoe ring van het provinciaal wegenplan hebben helpen vertragen, buitengewoon is. Dit neemt echter niet weg, dat niettegenstaan de de geweigerde medewerking der regee ring, thans de provincie zelf met onver zwakte kracht de uitvoering ter hand moet nemen, zoo noodig, daartoe in staat gesteld door leeningen op langen termijn. Gedeputeerde von Fisenne (R.K.) sluit zich aan bij de teleurstelling over den gang van zaken, waarbij spr. echter niet wenscht te treden in een beoordeeling van het te dezer zake gevoerde regeeringsbe- leid. De vraag is slechts, wat thans moet wor den gedaan. Hierover beraden Ged. Staten zich ernstig, maar eenige toezeg ging kan spr. thans nog niet doen. Hierbij dient echter rekening te worden gehouden met de beschikbare middelen. Spr. hoopt echter, spoedig met een plan Je kunnen ko men. De critiek ten aanzien van de wegen in den Alblasserwaard wijst spr. af, aange zien hier medewerking van de localiteit heeft ontbroken. De heer J. ter Laan (S.D.) dient een motie in, waarin teleurstelling wordt uit gesproken over de houding van de mi- nisterieele commissie van het Werkfonds en waarin Ged. Staten worden uitgenoo digd, het plan opnieuw onder de aandacht der regeering te brengen. Deze motie is' mede onderteekend door de heeren Zijp (Lib.), de Jong (A.R.), Warnaar (A.R.), Peters (K.D.P.), Van Ees teren (C.H.) en Kranenburg (V.D.. De motie-ter Laan wordt z. h. st. aange nomen. Aan de orde zijn daarna de voorstellen tot herziening van de algemeene regeling voor het toekepnen van provinciale bij dragen aan de gemeenten in de kosten van verpleging van behoeftige krankzin nigen en zwakzinnigen en tot subsidiee- ring van de voor- en nazorg voor krank zinnigen in cle provincie Zuid-Holland. De heer Van Baren (A.R.) merkt op, dat naar zijn meening de voorr en na zorg in de eerste plaats een ideëel karak ter dient te dragen. Dit heeft spr. gemist in het betreffende uitgebrachte rapport, waarin meer de nadruk wordt gelegd op het financieele gedeelte. Spr. wenscht zich los te maken van deze cijfers en als warm voorstander van voor- en nazorg het belang der patiënten op den voor grond te stellen. Dit is van primair be lang, en spr. waarschuwt er tegen, dat de patiënten uit financieele overwegingen worden opgenomen in inrichtingen, waar zij behoorlijke medische hulp en verzor ging missen. Spr. hoopt, dat de Staten thans een principieele beslissing zullen nemen ten aanzien van het al dan niet instellen van een voor- en nazorgdienst, waarna Ged. Staten dan met een uitgewerkte regeling kunnen komen. De heer Van Baren zegt voorts, niet accoord te kunnen gaan met het voorstel van Ged. Staten om over te gaan tot ver laging van de subsidies aan de gemeenten. In dit verband merkt spr. nog op, dat de financieele positie van de provincie wel zeer gunstig afsteekt bij die van de ge meenten. Spr. acht het gewenscht, om de •geheele subsidieregeling aan te houden en deze nader bij de begrooting onder de oogen te zien.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2