DONDERDAG 2 JULI 1936 DE LEIDSCHE COURANT DERDE BLAD - PAG. 10 WATERPOLO DE ZIJL I—L. Z. C. I 2—5. Voor het Polotournooi om den Lepelaar bal speelden bovengenoemde vereenigin- gen een zwaren wedstrijd, waarin de meer dere schotvaardigheid van Elzinga den doorslag heeft gegeven. LZC heeft een invaller voor la Court, terwijl Elzinga midvoor speelt en reeds direct na het uitzwemmen een achter- waartsch schot lost, dat C. Rameau keurig stopt. Elzinga blijft op de 2 M. lijn spelen, maar wordt goed bewaakt. De Zijl probeert het met verre schoten, die bij keeper van der Reyden geen succes hebben. Eindelijk maakt Elzinga na vrije worp 01, terwijl even later een achterwaartsch schot van denzelfden speler C. Rameau te machtig is (02). Even voor de rust noteeren wij nog een prachtigen doorslagbal van P. Lut, die even keurig gestopt wordt. Direct na het uitzwemmen in de tweede helft mist een LZC-speler een gemakkelijke kans door zelf te schieten inplaats van over te geven, waarna de Zijl fel aanvalt en P. Lut den achterstand verkleint (12). Een verschot van P. Lut stompt keeper van der Reyden corner, waarna de thuisclub geruimen tijd sterker blijft. Zwaar verdedigen van LZC voorkomt echter doelpunten. Plots schiet Tegelaar van grooten afstand in, maar C. Rameau weet te redden. Gemakkelijk heeft de Zijl het niet en als Tegelaar zich mooi vrij# zwemt, geeft hij op tijd over naar Elzinga, die voor de derde maal C. Rameau passeert (13). De Zijl probeert het dan met opzwemmen waardoor van Helvert vrij komt en gemakkelijk 14 kan ma ken. Nogmaals probeert de thuisclub het en nu lukt het beter, zoodat P. Lut nog maals den achterstand weet in te loopen. (24). Key en Elzinga zijn voortdurend in duel met elkaar en menigmaal wordt veel te zwaar gespeeld, totdat C. Rameau nogmaals voor een achterwaartsch schot van Elzinga moet zwichten en het einde komt met 25. DE ZIJL n—L. Z. C. II 3—2. Vóór dezen wedstrijd speelde de Zijl II tegen L. Z. C. II om de Lepelaar plaquette. Het werd een spannende strijd met de beste kansen voor de thuisclub, maar voor de rust werd niet gedoelpunt. In de tweede helft ging het voor de thuisclub minder goed en enkele fouten bezorgden de thuis club een 02 achterstand. Moedig hield de Zijl stand en Hasselbach verkleinde met een ver schot den achterstand 12. De kans voor de Zijl keerde, Loof kwam vrij en de stand was gelijk (22). Een felle strijd volgde om de overwinning en D. Kraaienbrink maakte onder groot enthou siasme 32. Wel werd Kapaan voor op stellen binnen de 2 meter lijn het water uitgestuurd, maar de tijd voor L. Z. C. was te kort om hiervan te profiteeren en met een verdiende overwinning kwam het einde. POELIVIEER I—D. W. R. L Vrijdagavond speelt Poelmeer I om 8.15 uur een polowedstrijd tegen D. W. R. I, een 2e klas club uit Haarlem. Deze wed strijd is de eerste van het tournooi, dat Poelmeer hoopt te houden tegen boven genoemde vereeniging en HPC II, welk zevental in de res. Ie klas K. N. Z. B. speelt Poelmeer heeft een beker uitgeloofd aan de vereeniging die het beste resultaat te gen Poelmeer heeft weten te boeken. POELMEER n—B. Z. V. I 4—1. Deze wedstrijd zou men kunnen betite len als een wedstrijd van gemiste kansen. Veel wat op polospel geleek werd er niet te zien gegeven; althans voor de rust was het een hopeloos geknoei. De B. V. Z. wist voor de rust een kans te benutten en leid de zoodoende met de rust met 10. Na de rust speelde Poelmeer beter, met het gevolg dat er toen 4 kansen benut wer den, zoodat het einde toch nog met een 41 overwinning voor Poelmeer II kwam. A. Z. C.—DE GOUWE 2—1. (gest.). Deze wedstrijd was verre van aantrek kelijk wat wel in hoofdzaak moet worden toegeschreven aan de vreemde beslissingen van den scheidsrechter. Het spel, dat al lengs een meer forsche verhouding aan nam, deed den scheidsrechter besluiten een viertal AZC-spelers uit het water te zenden. Het publiek dat het met de leiding lang niet eens was, begon zich danig te roeren, wat voor den scheidsrechter aan leiding was om den wedstrijd te doen sta ken. In het begin miste Jongeleen spoedig een kans doordat hij overschoot. Raaphorst deed het later beter, toen hij 'n goed aan gegeven bal van Thim onberispelijk in het net plaatste (01). Het tweede doelpunt kwam van C. van Leeuwen, die een aan gegeven bal van Jongeleen buiten bereik van den keeper der bezoekers in het doel liet verdwijnen. Nadat A. Z. C. nog eenige kansen door overschieten of naastschieten had gemist, ontstond het bovengemelde tu mult, zoodat A. Z. C. slechts met 3 spelers tegen het volledige 7-tal van de Gouwe den strijd moest aanbinden. De bezoekers maakten hiervan gebruik van door op zeer gemakkelijke wijze den achterstand tot 2-1 te verkleinen. A. Z. C. JUN.—DE GOUWE JUN. 1—2. Deze wedstrijd voor de competitie van den Goudschen Zwembond, gaf niet veel bijzonders te zien. De gasten waren tech nisch iets beter en hoewel A. Z. C. enkele malen heel goede aanvallen opzette, ging er van de voorhoede weinig kracht uit; ook het zuiver plaatsen liet nog al eens wat te wenschen over. De Gouwe had het eerst het genoegen te scoren en de leiding te nemen door haar linksvoor (01). Met dezen stand kwam de rust. Direct na her vatting was het dezelfde speler van de 'Gouwe, die den voorsprong wist te ver- grooten (02). Eindelijk heeft A. Z. C. het genoegen door Baane die geheel vrij op- zwemt den achterstand te verkleinen (12). A. Z. C. begint nu eenigszins over wicht uit te oefenen, doch verder dan een corner op het doel der gasten brengt zij het niet, zoodat het einde onveranderd aanbreekt. A. Z. C. II—DE GOUWE H 2—2. In dezen wedstrijd bleken beide partijen aan elkaar gewaagd. Als A. Z. C. tot twee maal toe een goede kans niet heeft weten te benutten, weet de midvoor van de Gou we zich van zijn tegenstanders los te ma ken en na snel opzwemmen zijn club de leiding te geven (01). Spoedig daarna missen de gasten een goede kans wanneer hun midvoor vrij liggend voor doel over slaat. Aan de andere zijde weet A. Z. C. spoedig het net te vinden, wanneer Kemp de bal wordt toegeplaatst en deze onhoud baar in doel werpt (11). Spoedig daarna neemt A. Z. C. dan de leiding als Kemp een goed aangegeven bal van Bijl inschiet (21). Met dezen stand komt de rust. Na de rust weet de midvoor van de Gouwe den stand spoedig op gelijken voet te brengen. A. Z. C. krijgt nog verschillende kansen die niet werden benut. Het einde komt dan ongewijzigd. ZWEMMEN NEDERLAND—BELGIE. Naar wij vernemen, bestaat de Neder- landsche estafetteploeg, die Zondag 5 de zer te Amsterdam ter gelegenheid van de zwemwedstrijden van de H. D Z tegen België zal uitkomen, uit de zwemmers Stam (Neptunus), Sipkema (H. P. C.), Mooi (H. P. C.) en Moolenaar (IJ). Er wordt 4 x 200 meter gezwommen. ROEIEN HENLEY BEGONNEN. Gisteren is de Henley Regatta begon nen. Een van de meest interessante num mers van Henley is de skif om de Diamond Sculls. De houder van 1936, de Zwitser RufLi, is weer naar Engeland gekomen en verdedigde in zijn heat tegen den Brazi liaan Branco zijn kansen uitstekend. Hij won de race in 9 min. 30 sec. Verder won Tyler (Thames) van Palmer (Cambridge) in den tijd van 9 min. 28 sec. en ook hier was van eenigen strijd geen sprake, Ten slotte sloeg Warren van Cambridge den Amerikaan Bates in den tijd van 10 min. en ook hier was de strijd vrij spoedig beslist. Voor den Grand Challenge Cup sloegen de houders Pembroke College met drie kwart lengte in den tijd van 7 min. 23 sec. de ploeg van de Thames. Dit was de eerste heat voor dit nummer. ZEILEN DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN. De „De Ruyter" naar Kiel. OSLO, 2 Juli. (A. N. P.). De „De Ruyter" is aangewezen om Nederland te vertegen woordigen bij de aanstaande Olympische zeilwedstrijden te Kiel, welke van 4 tot 14 Augustus aldaar gehouden worden. Het jacht wordt bestuurd door mr. Carp. ATHLETIEK Z.-HOLL. KAMPIOENSCHAPPEN. Op het terrein van de Haagsche Voetbal en Athletiekvefeeniging „A. D. O.", wor den a.s. Zondag de provinciale kampioen schappen verwerkt. De vereeniging „Hol land" neemt aan deze wedstrijden met de navolgende athleten deel.: J. Schüss, J. Deijn en A. J. Visser 800 meter, H. Schumann 100 en/of 200 meter, F. van Egmond en A. J. van Bakel 1500 meter; P. van Benten 100 meter; J. Jas pers 400 meter. Een estafetteploeg, 4 x 100 meter, welke doordat O. Kronig met vacan- tie in Maagdenburg vertoeft, bestaat uit: Mark Deijn, J. Nota, H. Schümann en P. van Benten. Voorts worden dien dag eenige junioren- nummers gehouden. De zijn verdeeld in een A en B-klasse. In de A-klasse (14 en 15 jaar) start P. Pont Jr. op de 80 meter en verspringen, terwijl in de B-klasse J. Fuchs Jr., J. Vissers Jr. en E. van Eg- mond Jr. staan ingeschreven (80 meter en verspringen). Deze vier vormen tevens een estafetteploeg 4 x 80 meter. KORFBAL PROPAGANDA KORFBALWEDSTRIJD. Zaterdag 4 Juli a.s. des avonds half acht zal te Uithoorn op het terrein aan de Tha- merlaan een korfbalwedstrijd worden ge speeld tusschen de eerste klassers Blauw Wit en Swift. De ontmoeting is bedoeld als propaganda voor de Korfbalsport. DAMMEN OM HET KAMPIOENSCHAP DER RIJNSTREEK. J. Kleer ongeslagen kampioen 1936. Gisteren werd de laatste partij ge speeld om het kampioenschap van de Rijn streek lusschen de heeren J. Kleer wit en S. v. d. Reek zwart. Het gelukte Kleer met een mooie damzet deze partij tot winst te brengen en daardoor ongeslagen kampioen te worden. Gezien de prestatie, een score van 13 punten uit 7 partijen, verwachten wij in de toekomst nog veel van dezen speler. We kunnen niet anders dan den heer Kleer gelukwenschen met dit mooie resul taat. KAMPIOENSCHAP VAN NEDERLAND. Tegen de verwachting is de partij Prins Geysen voor het kampioenschap van Ne derland, die gisteren werd uitgespeeld voordat de derde ronde van den wedstrijd begon, in een remise geëindigd. De uitslagen van de derde ronde luiden: Koomen remise met Landau, Veerkamp verliest van Prins, Schelfhout wint van Cortlever, Blok verdiest van Scheltinga, Geijser remise met v. Doesburgh. OLYMPISCHE SPELEN HET OLYMPISCH DORP. Met een korte plechtigheid is gistermid dag het Olympische dorp te Doeberitz, dat door de weermacht gebouwd is, aan het organisatie-comité te Berlijn overgedra gen. Bij deze plechtigheid waren tegen woordig de equipes van Australië, Japan, en Argentinië, die reeds te Berlijn zijn, leden van het Duitsch Olympisch comité, enkele leden van het I. O. C., vertegen woordigers der rijksregeering, van de weeimacht enz. De Olympische vlag werd aan een der masten geheschen en daarna maakte het gezelschap een x-ondgang door het dorp. In de groote zaal van het Hind--' --'mis werd tenslotte een uiteenzetting gegeven, wat alzoo den bewoi.ers aan vermakelijk heden en ontspanning tijdens de komende weken zal worden geboden. DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN. Er moest geld bij. Enkele interessante cijfers worden nog gemeld omtrent de Olympische winterspe len, welke in Februari 1.1. te Garmisch Partenkirchen zijn inhouden. Voor de Skisport zijn 426.000 R. M. uit gegeven, voor het bobben 238.100 R. M., voor het schaatsenrijden 593.500 R. M., (incl. ijshockey en kunstrijden), voor de organisatie 1.100.000 R. M., voor de pro paganda 37.000 R. M,, enz., Subsidie is door Garmisch verleend voor een bedrag van 100.000 R. M., door Partenkirchen voor eenzelfde bedrag, door de stad München voor 50.000 R. M., door Beieren 80.000 R.M., door het rijk'bijna 900.000 R. M., door den rijkssportleider 24.000 R. M. enz. Aan en trees zijn binnengekomen 946.000 R. M., vei'koop van programma's, insignes enz. 44.000 R.M., aan verschillende dingen is op de sportterreinen zelfs nog een bedrag van 150.000 R. M. binnengekomen. Totaal bedrag aan ink<?msten bedroeg 2.415.000 R. M., aan uitgaven 2.615.000 R. M., zoodat er dus nog 200.000 R. M. tekort op de win- tei-spelen is geweest. Dit bedrag wordt door het rijk gedekt. GEMEENTERAAD VAN VEUR Onder voorzitterschap van ordemeester W. Keijzer kwam de Raad dezer'gemeente in openbare vergadering bijeen. Scretaris is de heer H J. van Delft. Aanwezig alle leden. Opening met het gebruikelijk gebed. Allereerst herdacht de voorz. in gevoel volle woorden het overlijden van het oud raadslid, den heer W. B. Blonk, die zoo veel voor de gemeente heeft gedaan; hij hoopt, dat hij hierboven zijn Icon reeds ontvangen heeft; zijn naam, aldus de voor zitter, zal in dankbare herinnering blijven De notulen worden onveranderd goed gekeurd. De verhooging der wethouders salarissen door Ged. Staten niet goedgekeurd Ingekomen zijn: goedkeuring van Ged. Staten van de verodening op den Keu ringsdienst van waren. Goedkeuring van de Kroon van de verordening heffing be smettelijke ziektegelden. Goedkeuring van Ged. Staten van de begrotingswijziging 1935, enz. enz., terwijl er bericht is inge komen van Ged. Staten, dat zij geen ge noegen kunnen nemen met het raadsbesluit tot verhooging der jaarwedden van de wethouders. Namens Ged. Staten en na mens de beide wethouders wordt voorge steld de verhoogde post terug te nemn. Na eenige opmerkingen enz., van de heeren Koerts en Borst, waarbij de laat ste aandringt de salarissen der wethouders te bezien in het licht der werkelijkheid, waardoor de verhooging alleszins gemoti veerd was, worden de stukken voor ken nisgeving aangenomen, nadat de voorzit ter heeft toegezegd hierop nader te zullen terugkomen. Het voorstel tot wijziging der bouwver ordening wordt z.h.st. aangenomen, onder dankbetuiging aan hen, die hieraan hebben medegewerkt Na een vraag van den heer Kerkhoff en beantwoording door den voorz. wordt het voorstel tot verstrekking in eens van een uitkeering ingevolge art. 205 ter le lid der L. O. Wet 1920 aan het bestuur van de vereeniging tot oprichting en instandhou ding eener school met den Bijbel, alhier, z.hs. aangenomen, ook het voorstel inzake overname van gronden van diverse eige naren in verband met verbetering van we gen (Prinses Julianaweg, Achterweg, enz.) wordt z.h.s aangenomen. Het zwemmen Aan de orde komt dan het voorstel tot het vaststellen eener verordening op het zwemmen enz. binnen de gemeente. De heer Koerts heeft met verwondering het prae-advies gelezen en het spijt hem, dat deze verordening hier thans ter vast stelling wordt voorgedragen. Hij zet in deze zijn standpunt duidelijk uiteen en vindt het ver gezocht; z.i. zullen de plaat selijke inrichtingen enz. een strop heb ben, wanneer deze verordening wordt aan genomen. Alle vrijheid worden den men- schen ontnomen en men kan zich niet meer vrij bewegen. Hij vindt het niet zoo erg, als iemand in badcostuum loopt; ook omtrent het kampeeren heeft hij dezelfde meening en vindt de verordening te zwaar en te streng en hij kan er daarom zijn stem niet aan geven. De heer Zuijdwijk kan zich vereenigen met de verorden.ng, waar het de kleeding betreft, doch hij vindt het noodög, dat de mcnschen kunnen zwemmen en hiervoor gelegenheid wordt gegeven en hij wil daarom een gedeelte van de Vliet vrij stel len voor 1 zwemmers, do :b alleen voor mannelijke personen; hij zet zijn meening nader en duidelijk uiteen. De heer Kerkhoff vindt de verordening te zwaartillend en voorziet moeilijkheden en hij kan daarom zijn stem hieraan niet geven De voorz. antwoordt de heeren, dat de verordening overbodig zou zijn als deze al leen de gemeentenaren goldt, doch de ver ordening moet gemaakt worden voor de excessen van buiten, welke met man en macht moeten worden tegengegaan en daaiom is de verordening wel wat zwaar. De menschen klagen in alle deelen der ge meenten en men moet de excessen sterk tegengaan. Overal krijgt men verordenin gen en het komt alleen, omdat men te ver gaat. Er is geen bezwaar tegen een behoor lijk badpak, doch er doen zich ergerlijke dingen voor. Hij vindt het erg genoeg, dat men met deze verordening ook dp inge zetenen treft, doch er moet paal en perk aan gesteld worden en zooals er den laat- sten tijd gekampeerd wordt is het meer dan ergerlijk. Hij vraagt, hoe men moet controleeren om de menschen uit de ge meente te laten zwemmen, bovendien ver bieden B. en W. het zwemmen niet, wan ner vereenigingen een verzoek doen, dan kan vrijstelling verleend worden, doch het gaat niet aan ieder inwoner een vrijstel ling te geven, terwijl B. en W. hiervoor niet de verantwoordelijkheid wenschen te dragen. Hij beveelt de verordening bij de leden warm aan; het zal best meevallen en wij moeten deze aannemen in het belang van de orde en zedelijkheid. De heer Koerts is door het betoog van den voorz. niet van gedachten veronderd zoolang er geen badgelegenheid is vindt hij de verordening veel te streng en hij stelt daarom voor deze verordening in te trek ken. De heer Zuijdwijk pleit voor de in woners, zet verder zijn meening duidelijk uiteen en is tegen deze verordening, mits deze zoodanig gewijzigd wordt, dat vrij stelling tot zwemmen wordt verleend in den Vliet vanaf de Rietvink tot de grens van Voorschoten, en dan alleen voor man nelijke personen. De heer Kerkhoff ondersteunt het voor stel Koerts tot intrekking. De heer Borst heeft de verordening be zien uit twee gezichtspunten, n.l. een be scherming van de eigendommen van de bewoners langs den Vliet en de bevorde ring van de goede zeden; duidelijk zet hij zijn standpunt uiteen en zal voor het voor stel stemmen. De voorz. zegt toe aan de hand van een bepaling in art. 1 in B. en W. te zullen bespreken om voor enkele plaatsen vrij stelling te verleenen. Het voorstel Koerts wordt dan in stem ming gebracht en verworpen met 92 st., waarna na nog diverse besprekingen het voorstel van B. en W. in stemming wordt gebracht, welk voorstel met 92 stemmen wordt aangenomen. Het voorstel tot wijziging der gemeente- begrooting dienst 1935 en 1936 wordt z.h.s. goedgekeurd. Nadat door enkele heeren nog het woord is gevoerd naar aanleiding van ingekomen bezwaarschriften hondenbelasting, waarop de voorz. van antwoord dient en mede deelt, dat een nieuwe verordening in be werking is, gaat de Raad in geheime zit ting ter behandeling dezer bezwaarschrif ten, LAND- EN TUINBOUW DE BOOMKWEEKERS ZIJN HET NIET EENS.' De vereeniging „Boom- en planten- beurs" had een vergadering belegd om in het algemeen het gevoelen der Boskoop- sche kweekers tot uiting te doen brengen over den slechten toestand, waarin het boomkweekersbedrijf verkeert en de daai*- aan verbonden of nog te verbinden regee- r in gsm a a tr egelen De vergadering, die dus in hoofdzaak een informatorisch karakter droeg kwam tot de slotsom, dat de kweekers moeten trachten, ieder in zijn eigen vereeniging, het eens te worderi en dan schouder aan schouder met goed omlijnde voorstellen bij de regeering te komen. Zij was van meening, dat slechts op deze wijze iets te bereiken viel. Opvallend waren de groote meenings- verschillen, die er onder de kweekers be stonden over eventueel te treffen regee- ringsmaatregelen. Vele grieven tegen de plaatsgevonden wijze van afkoop en ove rige steun- en saneeringsmaatregelen wer den geuit. Drie ideëen van steun werden naar vo ren gebracht: 1. Hernieuwde en ruimere afkoop van boomkweekerijproducten; 2. toeslag per Rijnl. Roede van 1. 3. afkoop van producten voor 1.per Rijnl. Roede. Als laatste spreker dezer vergadering gaf burgemeester Troost van Waddinx- veen den boomkweekers den raad om te trachten het in eigen boezem eens te wor den en dan met een aannemelijk voorstel te komen. „Tel." Rooien van Eigenheimers. Bepaald is dat met ingang van 1 Juli in exikele deelen des lands gelegen rond om Utrecht, Nijkerk, Harderwijk Elburg, Apeldoorn, Zutphen, Deventer, Zwolle, IJselmuiden, de streek tusschen Enkhuizen en Wervershoof en St. Ann aland, Eigen heimers mogen worden gerooid door hen die in het bezit zijn van een groene Oogstver- gunning 1936. De sorteering moet zijn: Bon ken 55 m.M. en op, Groote 3655 m.M., Drielingen 2838 m.M. De minimumprijs is Bonken 3.50, Groote 3.50, Drielin gen ƒ2.Zonder vergoedingsprijzen bij doordraien. Bij doordraaien moeten deze aardappelen den anderen dag worden over- geveild en als ze dan nog doordraaien moet het rooien worden stop gezet, totdat blijkt, dat de markt de aangevoerde Eigenhei mers werkelijk opneemt. Ook voor de Eigenheimei-s moet de heffing van 0.81 per 100 K.G. betaald worden. STOOMVAARTBERICHTEN KON BOLL. LLOYD. SALLAND (thuisr.) vertr. 29 Juni van Buenos Aires. KON NED. STOOMB MAATSCHAPPIJ COTTICA (uitr.) arr. 29 Juni te Parama ribo. TITUS vertr. 1 Juli van Livorno naar Barcelona. KON. PAKETV. MAATSCHAPPIJ. NIEUW HOLLAND, Adelaide naar Sin gapore pass. 30 Juni Thursday Isles. NIEUW ZEELAND, Singapore n. Ade laide, pass. 29 Juni Thursday Isles. HOLLAND—AMERIKA-LUN. BILDERDIJK, v. Houston naar Rotter dam arr. 30 Juni te Londen. ROTTERDAMSCHE LLOYD BLITAR vertr. 1 Juli van Rotterdam n. Macasser. SIBAJAK (thuisr.) vertr. 1 Juli van Colombo. SLAMAT vertr. 1 Juli van Batavia naar Rotterdam. STOOMVAART MIJ OCEAAN. MENELAUS, v. Japan naar Londen en Rotterdam, vertr. 30 Juni van Portland (Dors.). POLYPHEMUS vertr. 30 Juni van Swan sea naar Birkenhead. FAILLISSEMENTEN Uitgesproken: Johannes Verdegaal, landbouwer te Aalsmeer, Catharinahoeve, Zwarteweg 78. Cur.: mr. H. O. Drilsma. Opgeheven: M. Walraven, handelende onder de fir ma M. Walraven Co., bloembollenhan delaar, Hillegom. G. S. Sanders, Lisse. TOONTJE VAN TEUTEN, DE MILLIONAIR. 93. Onderweg was er nog een meneer die zich tusschen de beide mannen wilde plaatsen. Die meneer dacht dat hij ook een bokser was, maar hij had zich vergist. Toen ze hem op de grond hadden geslagen zag hij een molentje. Eerst dacht hij dat dit van de klap kwam maar later kwam hij tot de ontdekking dat daar een echt molentje stond. 94. De meneer die door den bokser achterna werd gezeten was inmiddels naar huis gerend en had daar een schuil plaats gezocht in een jas die daar op een kapstok hing. Toen de bokser hem hier hangende vond kreeg hij medelijden en hij zei dat hij het er voor vandaag maar bij zou laten.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 10