ZATERDAG 27 JUNI 1936 DE LETOSCHE CÖURAW» EERSTE v A - PAG. 3 GEMEENTERAAD VAN TER AAR ONZE LAATSTE OPROEP. Men schrijft ons: De dag van morgen staat voor onze jongens en meisjes in het teek en van eerherstel» voor de laatste maal roepen wij u op. Gij weet, wat op het pro gram staat, 's morgens zullen alle jongens en meisjes ih him eigen Parochie eèii H. Communie van eerherstel doen en 's avonds zullen zij allen tegenwoordig zijn bij het Lof tot eerherstel, waaronder Pater v. d. Snoek hen zal toespreken. Gij kent dus uw plicht. Door ons H. Doopsel behooren wij tot het ihystieke Lichaam van Christus, waarvan Hijzelf het hoofd is en wij de ledematen, daarom zijn wij- als Christen medeverant woordelijk voor het bestaan en groeien der Kerk; daarom moeten wij het welzijn der gemeenschap in het oog houden, daarom wordt het meer dan tijd in te gaan tegen een algemeene ströoming, willen wij nog de zedelijkheid van ons volk redden. De modern-heidensche omwenteling der zedelijkheidsbegrippen en normen heeft zich op ontsteliènde wijze meester gemaakt van ons volk en helaas zij heeft ook Ka tholieke kringen aangetast en zelfs on der ernstigwillenden verwarring gesticht. Maar al te veèl Katholieken hebben zich gevoeliger getoond voor de cynische spot van zedelijk laksen en het goedkoope ver wijt van preutsheid, enghartigheid, achter lijkheid, dan voor het feitelijk en het ge stadig afglijden van het Christendom naar hét heidendom. Daarom, Katholieke jongens en meisjes van Leiden begrijpt uw Katholieke plicht; zet in daden om, datgene wat gij bij uw H. Doopsel hebt beloofd en bij uw plech tige H. Communie hebt hernieuwd: Wij verzaken aan den duivel, en al zijn ijdelheden, en werken. Officieel hebben wij uitgenoodigd dege nen, die aangesloten zijn bij onze jeugdor ganisaties voor boven de zeventien jaar, maar ook de jongens en meijes dié niet zijn aangesloten bij deze organisaties zijn van harte welkom, even maken wij er de Katho lieken van Leiden er op attent, dat al leen de rijpere jeugd toegang heeft. BEGIN VAN BRAND. Gisteravond te kwart over zeven be merkte de dienstbode van mevr. de wed. prof. v. d. V., Rijnsburgerweg 18, dat er een begin van brand was ontstaan in dé badkamer. Zij had den geijsér om 7 uur aangestoken, doch doordat de drük op de waterleiding eenige oogenblikken wegens reparaties te Katwijk was verminderd, ging de geijsér gloeien en geraakte het hout werk achter dén geijser in brand. De po- litie-brandweër was spoedig onder leiding van den heer Couzy aanwezig. De geijser werd gedemonteerd en het smeulende houtwerk gebluscht met eenige huismid delen. De commissaris van politie was mede aanwezig. Verduistering. Door de politie alhier is aangehouden de 17-jarige A. van M., die gedurende lange- ren tijd gelden ten nadeelé van zijn pa'- troon heeft verduisterd. Voör een bedrag van 80 is zulks reeds vast komen te staan. Handelsregister K. v. K. Wijzigingen: 1058. N. van Leeuwen, Leiden, Morschstraat 22, schoenwinkel en schoenmakerij. Wijz. uitgeoef. bedr.: thans alleen schoenmakerij. 1258. Stalhouderij P. J. Koorëman, Lei den, Boommarkt 12. Toevoeging uitgeoef. bedr.: tevens begrafenisonderneming. BIOSCOPEN. Luxor. Wie deze week van een spannend pro gramma houdt, kunnen we een bezoek aan het Luxor Theater aanbevelen. Voor de pauze draait er n.l.: „De Helderziende" een Gaumont British-film met den befaamden Claude Rains in de hoofdrol, bijgestaan door Fay Wray en Jane Baxter. In deze film speelt Claude Rains den rol van profeet en voorspelt hij verschillende catastrophen, evenwel alleen onder in vloed van een bepaalde vrouw. Als hij haar voor het eerst ziet in den trein voor spelt hij een botsing en met hem gaan vele reizigers den trein uit. Werkelijk ont staat een botsing, doch het is zeer de vraag of deze ook geschied zou zijn, indien de trein niet onnoodig vertraging had onder vonden. Een andeer voorspelling was de tunnelinstorting van de Humber. Men ge loofde hem echter niet, bleef toch aan den arbeid en de ramp geschiedde. Er werd een vervolging tegen hem ingesteld, omdat de instorting een gevolg zou zijn geweest van de paniekstemming, door zijn voorspel ling ontstaan. De beklaagde kan zich niet vrijpleiten, omdat hij zijn helderziendheid slechts als een gave kan verklaren. Evenwel, als de aanklager van hem een nieuwe voorspel ling vraagt, deelt hij mede, dat 110 arbei ders, die men bij de instorting verloren waande, zich een uitweg hebben gebaand, hetgeen inderdaad juist blijkt te zijn. Zijn vrijspraak is er het gevolg van. De hoofdfilm na de pauze brengt Karl Ludwig Diehl en Lil Dagover in de Ufa- film „Hoog Spel", een film van liefde, list en vermetelheid, in beeld brengend een stukje geschiedenis uit den Napoleontischen tijd toen de Fransche spionnen in Pruisen danig huishielden. Hoe Ludwig Diehl als garnizoenscommandant ritmeester Droste een Engelschen koerier van zijn belagers wist te bevrijden, laat deze film met zijn typische costuums uit den ouden tijd op onderhoudende wijze zien. Casino. „In de haven van Shanghai" is een film voor menschen, die van sterke sensatie houden, want de avonturen, die Richard Dix als kapitein van de vrachtboot „Sun- gari" in een Chineesche havenplaats ont moet en de gevechten, die hij en zijn mannetjes moeten leveren tegen de roo- Gisteravond kiVam de gemeenteraad in plenaire zitting bijeen ten gemeentehuize onder -praesidium van den Burgemeester, den heer B. J. Hogenboom. Voor deze raadszitting bestórid zooveel belangstel ling, dat zelfs een groot aantal ingezetenen geen plaatsje kon vinden in de zaal en dus teleurgesteld huiswaarts keerde. Zij die het gelük mochten smaken eens een wijle te vertoeven bij de vroedschap het waren zoo ongeveer de kopstukken van de katholieke en neutrale zwemvèreehiging moesten zich tevreden stellen op een bankje, enkele op een stoel, of staan. Precies om acht uur opent de voorz. de bijeenkomst en na de aandacht gevraagd te hebben voor de Voorlezing van het ge bed, völgt Voorlezing der notulen welke on veranderd de goedkeuring verkregen. Het scheelde 100 Meter.... Bij de ingekomen stukken worden voor kennisgeving aangenomen een goedgekeurd raadsbesluit van Ged. Staten en proces verbaal kasopname gem.-ontvanger. Van den heer S. P. Hoogérvorst is eén eerbie dig verzoek binnengekomen om kosteloos Vervoér vart zijn kind naar de R.K. School te Langeraar, ingevolge art. 13 der Lager- Onderwijswet. Om voor deze tegemoetko ming of vérgoeding in aanmerking te ko men moet men vijf kilometer van de school af wonen. Daar B. en W. volgens kadaster zoo ongeveer uitgekiend hadden, dat het hier een dubieus geVal betreft, wilden zij de zaak zuiver nemen en ten einde raad dank zij het mehschelijk vernuft of niet? werd een fiets gehuurd, waarop zich een kilometerteller bevindt. Eerst moest men toen de juistheid van dit mechaniek Vast stellen. Zij werkte op de centimeter af. Weldra stapte iemand op het rijwiel en peddelde vanaf Huisdeur naar de Kath. school met inachtneming van de ruime bochten. Een fatale uitslag voor den adres- saiit, aangezien de afstand, onder getuigen, bedraagt 4839 Meter. Niet alleen krijgt S. Hoogérvorst dus nul op request, maar nu is ook uitgekomen, dat z'n buurman sinds enkele jaren vergoeding heeft ontvangen waarop hij volgens de wet geen recht kan doen gelden. Wij gelöoven wel, dat het college zoo edelriloedig is niet met terug werkende kracht te gaan werken, doch in trekken zal niet lang uitblijven. Op een vraag van een der leden, of er nog reke ning gehouden is met het vrij wiel der fiets (dit zou toch van invloed kunnen zijn!?) werd geantwoord Met de behandeling van het agendapunt, aanwijzing deskundige tot het uitbrengen van een rapport orhtreht het plan tot om zetting van de electriciteitsbedrijven van de gemeenten Nieuwkoop, Nieuwveen, Ze venhoven en Ter-Aar, in eén naamlooze vennootschap, geeft de voorz. nog eens op hieuw een uiteenzetting van voornoemd plan. De noodige Voorstellen zijn gedaan om tot centralisatie van de bedrijven te ko men, Waarbij het ëlectriciteitsverbruik ze ker goedkoop er zal worden voor de aan geslotenen. Alvorens nu op de voorstel len in te gaan, heeft de commissie van be heer gemeend eeh deskundige te benoemen die de plannen zal béstudeeren en daarvan rapport uit zal brengen. Hiermee is een be drag gemoeid van ten hoogste duizend gul den, wat ponds-ponds-gewijs betaald moet worden door de vier gemeenten. Als een zéér deskundig persoon is aangezocht ir. Brunings, Dir. van de Prov. Utrechtsche Elec. Maatschappij. De raad ziet hier de wenschelijkheid heel goed van in, alleen betreurt de heer v. d. Weyden het, dat reeds een deskundige is benoemd, terwijl geen gelegenheid is gegeven aan den Raad om aanwijzingen te doen. Verordening op het zwemmen, baden en kampeeren. Dan zijn we beland aan de hoofdschotel der agenda n.l. „voorstel van B. en W. tot het vaststellen van een verordening op het zwemmen, baden en kampeeren". De voorz. licht het voorstel toe en zegt, dat zij het noodig achten om datgene wat niet be paald is in de algem. politieverordening dit afdoende te regelen in een aparte ver ordening, zulks ter handhaving van de ze den en de orde. De heer v, d. Weyden is van meening dat, wanneer de Raad deze gemeentelijke bepalingen aanneemt, hij totaal niets meer te zeggen heeft oVer het aanleggen van zweminriehtingen, de inrichting en andere maatregelen op het gebied van zwemmen. Wel worden nader omschreven de versbenden van Voronsky (Henry Gor don) zijn geladen met zóó'n hevige sensatie, dat ze, zooals men dat wel eens uitdrukt, den adem beneemt. Het is 'n film met zóó'n spanning, als we maar zelden zagen. Een voortreffelijke muzikale film „De Ge- luksster" draait voor de pauze. Ze speelt in filmland. Een Amerikaansch meisje, kaartenverkoopster in een circus, moet voor 'n Zweedsche filmster doorgaan en wordt daarom in éen Zweedsche familie opgenomen. Doch als ze optreedt, komt de jalouzie haar venijn over 't onschuldige meisje uitspuwen. Gelukkig komt toch al les terecht en tot ieders voldoening ein digt deze vlotte en uitstekend gespeelde film met een prettig slot. Ook de journaals, vooral dat van Polygoon, zijn zeer inte ressant, zoodat dit programma, van goede getuigen voorzien, zich bij volwassen per sonen kan aanmelden. Trianon. De aardige en spannende film „Begeer te" inet Mariene Dietrich en Gary Coo pers is wegens de groote belangstelling nog een week geprolongeerd. Ook „De schrik van Arizona" met Jackié Coogan is op het programma blijven staan. eischen voor kampeeren, waarom dan zoo vaag over het zwemmen? De heer Vblge- ring is van dezelfde gedachten, wijst O.a. op het gemengd zwemmen, weigering of intrekking van vergunnirigén, modernisee ring Van de. badplaats, enz. Spr. heeft geen wantfouwen in het beleid van B. en W., maar wilde toch meer omschreven zien de aangehaalde punten of anders een be- roepsrecht van den Raad. Mogelijk zou het college niet ver genoeg kunnen gaan met het nemen van maatregelen; ook dan is het wenschelijk, dat de Raad kan ingrijpen. Al deze onderdeden geregeld te zien in de verordening, acht de heer Kroon on- tiitvoerbaar. Spr. heeft dienaangaande het volste vertrouwen in het beleid van B. en W. Alleen wil hij de bevoegdheid tot het geven van vergunningen voor het zwem men, baden, enz., in uiterste instantie over laten aan den Raad. Als de heer L. Hoo gérvorst nog de vraag gesteld heeft, hoe B. en W. denken het toezicht op het zwemmen te regelen, b.v. niet het aanstellen van een gediplomeerd badmeester, waardoor de particuliere instellingen op ontzaggelijke kosten gejaagd worden, gaat de voorz. over tot beantwoording van de sprekers. Algemeen wordt gedacht, dat de be voegdheid van B. en W. te ver zal gaan met deze verordening, doch laat de Raad zich niet vergissen, dat B. en W. die be voegdheid reeds hadden aan de hand van de politie-verordening. Er werd behoefte gevoeld, nu het zwemmen meer en meer toeneemt, dit nadër te bèpalen en daarom zijn B. en W. gekomen met dit reglement. Wij willen het zwemmen niet stagneeren, alleen regelend optreden in het belang van de openbare orde en zedelijkheid, juist om het goede te bevorderen. Met het maken van dit ontwerp is het doelmatigste gekozen uit de verordeningen, welke op dit gebied bestaan. De ongerustheid, dat het college niet in zal grijpen waar noodig is, wijst spr. af, maar om de Raad tevreden te stel len wil hij een artikel inlasschen van den volgenden inhoud: „Bij weigering intrek king van vergunningen of maatregelen, welke naar oordeel van de belanghebben den te bezwarend zijn, kan de Raad in be roep komen". Namens B. en W. deelt de voorz. nog mede, dat het gemengd zwem men niet is toegestaan» Na deze tegemoet koming neemt het debat een heel andere wending aan en schijnen er geen bezwa ren meer te zijn om voor de verordening te stemmen. Alleen de heer v. d. Weyden geeft schoorvoetend zijn jawoord. De voorz. merkt tot slot nog op, dat B. en W. soepel zullen zijn, zulks naar aanleiding van het gevraagde van den heer L. Hoogérvorst. Naar aanleiding van aanneming dezer verordening en het blijven komen van ver zoeken van particuliere zijde tot oprichting van zwembaden, vraagt de voorz. hoe nu te handelen met het raadsbesluit, genomen in een vórige zitting, n.l. het stichten van een gémeéntelijk zwembad, Moet dit besluit wordén ingetrokken of uitvoering er aan ge geven worden? Een van beide. B. en W. blijven op het standpunt staan, wat zij vroeger hebben ingenomen, al draagt dit niet de algemeehe' sympathie. De heer Vol- gering is voor intrekking, zulks ook op fi- nancieele gronden voor de gemeente, want indien de gemeente zou komèn met een dergelijke inrichting naast de particuliere, wordt het Zeker een groote strop. De heer Kroon memoreert hoe het vorig besluit is tot stand gekomen en wel onder den druk der omstandigheden. Nu is er een wijziging in den algemeenen toestand gekomen, want was er toen alleen maar sprake van .een Katholiek zwembad, mo menteel wordt, ook naarstig gewerkt om een gelegenheid te scheppen, waar eenieder kan zwemmen. Daar het een voldongen feit is, dat particuliere inrichtingen voordeeli- ger werken dan gemeentelijke wat uit eindelijk ten goede komt aan de ingezete nen is spr. evenzoo voor intrekking. Al leen de heer P. Hoogérvorst blijft een ge meentelijk zwembad het ideale vinden en wijzigt zijn standpunt niet. Met acht tegen drie stemmen, wethouders eii P. Hoogér vorst, wordt het besluit ingetrokken. Bij verwerping gemeentelijk zwembad, vraagt thans de heer Volgeling om spoed te betrachten met het geven van vergun ningen voor particuliere zijde. Voor eeni- gen tijd Is dit aangevraagd door de katho lieke en neutrale zwemvereenigingen, doch hoewel "beide al begonnen waren met de voorbereidende werkzaamheden, maar op last van het gemeentebestuur hiermee moesten staken, Wat nogal veel stof heeft opgejaagd van de zijde der neutrale in richting, kregen wij nu den indruk, dat de voorz. heel spoedig de noodige formalitei ten zal bekend maken, welke voor de be trokkenen zullen leiden tot een vlugge uit voering van hun plan. Wanneer eenmaal de zwemgelegenheden er zijn, zal dan de groote belangstelling voor het zwemmen niet sterk afnemen? Voor de inrichtingen, die tijd noch geld ontzien hebben, is het niet te hopen. Edoch. UIT DE OMGEVING LEIDSCHENDAM. St. Josephgezellen. Zondag 28 Juni ontspanningsgelegenheid te 11.30 uur en te 7.30 uur. Dinsdag 30 Juni des avonds te 8 uur Maria-Congiregatie. Onmiddellijk daarna te kwart voor 9 zeer korte, doch zeer belangrijke vergadering voor de deel nemers aan den 4-provinciëntocht. Donderdag 2 Juli studie-avond van de tooneelclub „Adolf Kolping", aanvang te 8.30 uur. Zaterdag 4 Juli te 7.30 uur ont spanning. K. J. M. V. Maandag 29 Juni Sócië- teitsavond. Dinsdag 30 Juni te 8 uur Ma- Tia-Cofigregatie. Vrijdag 3 Juli Sociëteit. BIOSCOPEN. Casino: Goedgekeurd voor volwassenen, Lido: Afgekeurd. Luxor: Goedgekeurd voor volwassenen. Trianon: Goedgekeurd voor irolwassenèn. BURGERLIJKE STAND LEIDEN. Geboren: Maria, dóchter van A. van Wieringen en C. van Doorn Simon, zoori van C. Kriebel en N. Trommel Willem Jan, zoon van P. J. H. Voskuijl eil E. Maarsen Arie, zoon van J. Hoogendoorn en D. Vermeij Martinus, zoon van A. M. van Rooijen en L. de Graaff Gerar- da Johanna Geertrudis Maria, dochter van W. J. de Jong en M. T. Meijer. Ondertrouwd: W. van Egmond jm 26 jaar en J. Schilthuizen jd 21 jaar J. P. Breedijk jm. 31 jaar en C. E. Bouw man jd. 33 jaar. Overleden: W. A. C. Haverkamp m. 59 jaar J. Vermont, wedn. 81 jaar. ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Bevorderd: tot doctor in de Rechtsgeleerdheid, op proefschrift getiteld: „Geschiedenis, Theo rie en Practijk van artikel 74, wetboek van Strafrecht", de heer P. s' Jacob, geboren te Amsterdam. LAATSTE BERICHTEN Kinderlijkje opgehaald. Het lijkje van het kind vah schipper T. de Ruiter, dat deze week verdronken is, is hedenmorgen door, schipper J. v. d. Berg op het IJsselmeer gevonden en te Schellingwoüde binnengebracht. SPORT WATERPOLO OM HET KAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. Door don heer P. Lepelaar, iid van de ZWem- en Polovereeniging ,;De Zijl" is in de in dit voorjaar gehouden algemeene ledenvergadering toezegging gedaan tot het schenken van eenige wisselprijzen aan de vereeniging te verspelen in wedstrijden voor het eerste en tweede zevental óp door het Bestuur nader te beslissen Wijze. Deze wisselprijzen, Welke driemaal achtereen of vijfmaal intotaal moete.n wórden gewonnen om in hét definitief bezit over te gaan, be staan voor de eerstê zeventallen uit eén zilveren polobal en voor dé tweede zeven tallen uit een plaquette. Het Bestuur heeft voor deze wedstrijden uitgenoodigd de vereenigingen L.Z.C. en Poelmeer, die tót zijn genoegen hebben toe gezegd met haar beide zeventallen deel te nemeh. De bedoeling is, dat dé beide uit- genoodigde vereenigingen met De Zijl een halve competitie spelen, om uit te maken, welk zevental voor een jaar in het bezit van den prijs zal komen. De wedstrijden, welke alle in de Zwem inrichting „De Zijl" zullen worden gespeeld, worden verdeeld over drie avonden, zoo danig, dat steeds een wedstrijd van twee eerste- en een wedstrijd van twee tweede zeventallen zal plaats hebben. De prijzen zijn vanaf hedenavond te be zichtigen in de étalage van deh héér Lepe laar aan de Haven. Vóór as. Woensdagavond zijn vastgesteld de wedstrijden De Zijl I—L.Z.C. I en De Zijl II—L.Z.C. II. POELMEER I—A. Z. C. I 3—1. Deze wedstrijd eindigde in een verdien de overwinning voor Poelmeer. Verdiend was de overwinning in de eerste plaats, omdat de Poelmeerspelers stuk voor stuk sneller wat-en en Poelmeer in zijn geheel zoowel technisch als tactisch beter speel de. Zelfs had haar score nog hooger kun nen zijn, indien er beter geschoten ware. A.Z.C. trachtte te veel dit snellere spel van Poelmeer door zwaar spel te belem meren, hetgeen de goed leidende scheids rechter C. de Kok niet ongestraft toeliet. Hierdoor kwam A.Z.C. zelf telkens in het nadeel. Het viel dan ook wel sterk op, dat verreweg de meeste overtredingen door A.Z.C. werden gemaakt. Bovendien wist C. Witte, die een sublie me achterpartij speelde, door snelle rushes steeds verwarring te stichten in de A.Z.C.- gelederen en ontstonden er zoo de gevaar lijkste momenten voor het A.Z.C.-doel. Verscheidene goede kansen gingen echter door slecht schieten verloren. L. Westen wist'zwaar gedekt met 'n achterwaartsCh schot de score voor Poelmeer te openen. Kort hierop liet doelman K. Ydens, die overigens uitstekend keepte, éen alleszins houdbaren bal van S. Bonte door (11). Met dezen gelijken stand brak de rust aan. Na de pauze kreeg J. Ydens, die te zwaar gedekt werd door Jongeleén, een vrije worp te nemen. Hij plaatste deze hard op L. Westen, die den bal ineens zoo snel dorsloeg, dat keeper Gesman er zelfs niet aan tippen kon (21). Tegen het einde werd C. Thim uit het water gestuurd, zoodat C. Witte geen moeite had om 31 te maken. Door deze overwinning is Poelmeer thans nog de eenige ploeg in haar afdee- ling, die geen nederlaag heeft geleden. Dit opent dus fraaie perspectieven Voor een eventueel kampioenschap. Rest ons nog mee te deelen dat Poel meer met een invaller speelde, terwijl A. Z. C. volledig opkwam. MARKTBERICHTEN LEIDEN, 26 Juni. Groentenveiling. Per 10Ö stuks: andijvie f 0.501.70, kroten 1.002.70, komkommers f 1.003.90,, bloemkool I f 1.606.50, idem II 1.50— 3.30, meloenen f 31, pieterselie 0.301.10, radijs 0.502.10, kropsalade f 0.501.20, selderie 0.501.2Ö, uien 0.802.10, wor telen 2.20—9.30, rabarber 0.40—1.1Ö, perzi*en 110, per 100 kg.: snijbóonen 928, stokboonen 30—39, stamboonen 1932, tüinboohen 34, doperwten 314, peulen 321 postelein f 23, spinSziê f 25, tomaten A 7.4010.60, B 9.20—12.80, C 4.40—8.00, CC 2.80— 4.0Ö, wortelen 34, aardappelen 2.00 5.20, andijvie 2. 27 Jurii. Boter. Aanvoer 1810 kg. Pri ma fabrieksboter 1.48, prima boerenbo- ter 1.321.40 per kg. Handel matig. Turfmarkt van 22 tot en met 27 Juni Aangevoerd 150.000 stuks lange turf, prijzen 68 per 1000 stuks. UTRECHT, 26 Juni. Kaas. Aanvoer 106 wagèns met 35.100 kg. Rijksmerk le soort 1921, 2e soort 1718, zwaardere tot 22. Alles per 50 kg. Handel vlug. VEUR, 26 Juni. Groentenveiling. Eng. komkommers le soort 2.003.80, 2e soort 1.202.50, 3e söort 1.001.20, wankl. 1.00, stek 50 cent, gele komkommers le soort 1.803,00, 2e soort 1.001.40, 3e soort f 1.00, stek 50 cént, kropsla le soort 0.501.2Ö, peen 4.807.50, bloemkool le soort 4.008.50, 2e soort f 1.503.50, tomaten midd. 4.505.20, gr. ronden 4.906.00, 2e soort f 4.004.80, 3e soort 1.502.60, bonken 2.503.80, andijvie per 100 0.50—1.50, andijvie per 100 kg. 2.004.50, spinazie per 4 kg. 0.080.22. postelein 2.504.50, rabarber per 100 bos 1.303.50, snijboonen 1722 cent, sper- cieboohen 2836 cént, radijs 1.001.50, selderie 0.501.80, peulen 518 cent, tuinboonen f 3.005.50, doperwten 515 cént, drüiven 2224 cent, aardbeien per pond 812 cent. KATWIJK a. d. RIJN, 26 Juni. Groen tenveiling. Per kist van 25 kg.: Eerstelin gen 1.00—1.25, Drielingen 6090 cent, per 100 bos: bospeen 4.809.10, rabarber 3.10—3.40, per 100 stuks: sla 0.50—1.30, bloemkool I 3.90-4.70. VINKEVEEN, 26 Juni. Groentenveiling. Peulen 310 cent, doperwten 48 cent, tuinboonen 24 cent, snijboonen 52l cent, stamsperciebooiien 28—52 cent per kg., tomaten A 56 cent, B 79 cent, C 45 cent en CC 23 cent per pond, groefie komkommers 13 cent, gele idem 14 cent en bloemkool 26 cent per stuk; kropsla 515 cent per 10 krop, aardbeien 713 cent per pond, rabarber 14 cent per bos, spinazie 56 cent per kg., poste lein 2—3 cent per kg., peen 2—9 cent per bos. TER AAR, 26 Juni. Centrale Veiling. Andijvie 1013 cent, peulen f 0.30—1.90 doperwten 3782 cent, capucijhers 3054 cent, witte capucijners f 0.301.15, tuin boonëh 1732 cent, snijboonen 1.80— 2.50, stek 0.701.30, dubb. stamboonen 2.603.00, postelein 24 cent, breekpeen 13 cent, radijs 50 cent, peen 37 cent, sla 0.501.20, bloemkool 1.506.80, meloenen 25 cent, komkommers f 0.90 2.70, aardbeien per pond 711 cent, to maten 36 cent, koolrabi 3.307.00, selderie f 1.401.70, aardappelen 4.50. NIEUWKOOP, 26 Juni. Eierenveilifig. Aanvoer 3863 stüks. Prijzen kippeneieren 2.702.85, eendeheiren f 2.10 per 1Q0 stuks. ROELOFARENDSVEEN, 26 Juni. Groen tenveiling. Aardbèien 1125 cent pesr kg, bloemkool 3 cent per stuk, snijboonen 1.35—2.50, idem sctek 0.751.15, snij boonen volle grond 2.202.30, idem stek 1.55, dubb. Stam 2.552.65, peulen 0.351.45, doperwten 38-95 cent, capu cijners 3135 cent, tuinboonen 2022 cent per 10 kg., Augurken: Grof 2.40, bom men 1.Ö0, stek 1.30 per 25 kg. ALPHEN a. d. RIJN, 26 Juni. Groenten veiling. per 100 kg.: tuinboonen 34.90, heerenboonen 21.8023.00, snijboonen 1519, postelein f 2.00—4.20, per 100 bos: selderie f 1.001.40, peen 5.107.20 per 100 stuks: kropsla I 0.601.40, bloem kool I 1.50—7.70. Eierenveiling. Aanvoer 5100 stuks. Prijzen: kippeneieren f 2.402.70, een deneieren 2.40 per 100 stuks. BOSKOOP, 26 Juni. Bloemenveiling. Rozen per bos van 10 stuks: Golden Ophe lia 610 cent, Kraus 1017- cent, Hadley 1017 cent, Claudius Pernet 1530 cent, Columbia 712 cent, Butterfly 815 cènt Mac Keiler 713 cent, Wilh. Kordes 610 cent, Mme. Jules Bouché 814 cent, Ro- salandia 1222 cent, Florex 1525 cent, Phoebe 1723 cent, Wendland 2038 cent Chas. P. Kilham 612 cent, Edith Helen 1018 cent, Aug. Noack 610 cent, Else Poulsen 2035 cent, Gloria Mundi 2035 cent, Rosa Mundi 3051 cent, Paul Gram- pel 2032 cént, Paul's Scarlet 1014 cent, Briarcliff 712 cent, Juliana 1525 cent, Pechtold 1830 cent, Ingar Ohlson 2035 cent, Violieren 1523 cent, Iris 412 cent, Lathyrus 46 cent, Asparagus 611 cent, Pioenen 1318 cent, Gladiolen 814 cent. Campanula 612 cent, Delphinium 613 cent, Alstroemeria 1014 cent, Gerbera 1019 cent, Clematis Durandi 2030 cen.t Clematis Prins Hendrik l.OÖ1.20, Cle matis The President 40 cent, Clematis le Coultre 60 cent, Hortensia per stuk 15 cent. WlSSELNOTEERINGEN (AMSTERDAM) Berltfn 59.27l/2 Londen 7.37:i/^ New York 1.48lfi/i Parijs 9,783/j Brussel 24.82 Zwitserland 48.05 Madrid 20.171/., Oslo37 071/Ö Kopenhagen32 95 Stockholm 38.05 Milaan Weenen Boedapest

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 3