STADS NIEUWS VRIJDAG 26 JUNI 1936 DE LEIDSCHE COURANT EERSTE BLAD - PAG. Z HOE WORDT HET WEER WEINIG VERANDERING DE BILT SEINT: Zwakke tot matige Noordelijke tot Westelijke wind. Gedeeltelijk bewolkt. Waarschijnlijk nog enkele regenbuien. Weinig verandering in temperatuur. Hoogste barometerst.: 769.4 te la Coruna. barometerst.: 749.8 te Vardoe. ïn den toestand kwam weinig verande ring. Een strookvormig gebied van hoogen luchtdruk verbindt twee maxima van den luchtdruk bezuiden IJsland en over Noord- Spanje. De depressies in het Noorden blij ven zwak en van weinig beteekenit, die in het Westen op den Oceaan evenzoo. Over de Britsche Eilanden en op het continent zijn de luchtdrukverschillen zeer klein en zijn dientengevolge de winden uiterst zwak. De groote warmte op IJsiand is verdwenen en op het continent is de zo merhitte van het begin van de week ge leidelijk verdwenen. In Noord- en Midden- Frankrijk en in Zuid-Duitschland vielen nog onweersregens. De depressie die door het Noorden trok, gaf nog zware regen langs de Noorsche kust. Het koele weer type is tevens minder stabiel, zoodat, al ziin geen grcotere storingen te verwachten, toch rekening gehouden moet worden met lichte buitjes. LUCHTTEMPERATUUR. 16.2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e. a. Van Vrijdagnamiddag 9.54 uur tot Zaterdagmorgen 4.11 uur. HOOGWATERSTAND. Te Katwijk aan Zee op Zaterdag 27 Juni voorm. 9.07 en nam. 9.37 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting „De Zijl", 20 gr. C. Zweminrichting „Poelmeer": 21 'gr. C. veertigurige arbeidsweek is in Frankrijk niet door te voeren, omdat zij de Fransche ondernemingen volkomen zou verhinde ren, met het buitenland te concurreeren. Maar het is juist daarom, dat wij voort durend! de veertigurige werkweek moeten e-ischen. Zij zal ons in staat stellen ten spoedigste de dictatuur van het proletari aat te vestgen. Welnu, indien Frankrijk bij een 40-urige werkweek niet kon concurreeren dan kan België dat zeker niet. Of de communisten ook een prachtig wapen in de hand ge speeld is. De toekomst van België op sociaal-eco nomisch gebied kunnen we dan ook niet anders dan zeer somber inzien Voor Vlaanderen is de regeeringsverkla- ring wel zeer ontgoochelend. Uitgenomen een vriendelijk woordje, hierop neerko mend, dat men goed behandeld zal wor den, bevat de geheele regeeringsverkla- rnig niets van het veelomvattende Vlaam- sche vraagstuk: niets over de toepassing met sancties, der taalwetten, niets over hervormingen, die op de autonomie van Vlaanderen in sociaal, politiek, en cultu reel opzicht gericht zijn, niets over de re organisatie van het leger. Enkel maar een zoetsappig nietszeggend woordeke. Dat de meerderheid der Kamer Vlaamsch is: men schijnt het zich niet te realiseeren. Dat er reeds 16 Vlaamsch-Nationalisten zitten, men ziet het over het hoofd. Die de Goden willen verderven hen slaan zij met blindheid. Erger kan een land wel niet overkomen dan dat zijn bestuurders niet zien wat zich onder zijn bevolking aan 't voltrekken is. Ook hier heeft de schrik voor de stakingsbeweging en de roode dreigementen van Zeeland parten gespeeld Niet alleen de Vlaamsch-Nationalisten, maar ook een deel der Vlaamsch-Katholie- ken zal de regeering niet met rust laten met het voortdurend) stellen van Vlaamsche eischen. Het is reeds begonnen met de in diening van een Amnestie-voorstel voor de politieke veroordeelen, de activisten, die nog steeds op de eerlijke toepassing van het verdrag van Versailles wachten. De Vlaamsche pers is slecht over de re- geeringsverklaring te spreken. In felheid overtreft de Vlaamsch-Katholieke „Stan daard" de Vlaamsch Nationalistische „Schelde". Van Zeeland rekene maar op zeer moeilijke dagen. En de nieuwe ka mervoorzitter, Kamiel Huysmans, niet minder. UIT DE RIJNSTREEK ledera automobilist kan u dadelijk vertellen, hoeveel kilometer per uur zijn wagen haalt, maar slechts weinigen weten, hoeveel meier ze wel noodig hebben om met die vaart te stoppen I ZEVENHOVEN: AANBESTEDING BOUW DER NIEUWE PAROCHIEKERK. De uitslag der hedenmorgen gehouden aanbesteding van de bouw eener Kath. kerk alhier, is als volgt. Er waren 14 inschrij vingen; de begrooting was 28.910. N. Vink en C. Veenman, Naarden f 29.972, N.V. Aann.-mij. Luitgarde 30.850, C. M. Deerenberg, Alphen ƒ31.476, A. Kortenbos, Nieuwkoop ƒ31.600, A. J. J. van Engelen, Alphen ƒ30.950, A. J. Beus, Uithoorn 34.000, fa. Bik en Breedeveld Leiden (laag ste inschrijfster) 24.980. N.V. Erica Noord- wijk ƒ26.150, Gebrs. Ransdorp, Haarlem mermeer 34.893, P. Bot, Heerhugowaard ƒ31.300, G. J. Evers, Bloemendaal ƒ25.643, G. Kuipers, Mare (gem. Hoogwoud) 32.640, J. Wittebrood, Beemster 32.940, A. Koxhoorn, Voorburg 30.740. De gun ning is aangehouden. BODEGRAVEN. Landdag van de Graal. A.S. Zondag zal de Graal een groote land dag houden op het R.K. Sportveld. Voor het publiek zal eerst te half 4 toegang zijn en wel tegen een entrée van 15 cents, tri bune 25 ets. De Zeereerw. heer A. H. A. Vollaerts, directeur, zal een rede houden. 350 Graalleden en Kruiskinderen zullen aan den Landdag medewerken. Het zal on getwijfeld de moeite waard zijn, eens een kijkje te gaan nemen. Gemeenteraad, De Raad dezer ge meente vergadert op Woensdag 1 Juli des namiddags 2 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling van de notulen. 3. Ingekomen stukken. 4. Voorstel tot het verleenen eener bijdrage ten behoeve van de. lagere land bouwschool te Woerden. 5. Vaststelling van het kohier der Hondenbelasting voor 1936. 6. Idem van het kohier der Rioolbelasting voor 1936. 7. Voordrachten tot wijziging der Gemeente-Begrootingen voor 1935 en 1936j. 8. Vaststelling van pensioensgrondslagen. 9. Voorstel tot uitbetaling van de gelden wegens concentratie van de bijzondere scholen. 10. Voorstel tot aanvulling der Al- gemeene Politieverordening. 11. Aanvrage crediet voor aankoop motor-brandspuit. Collecte. De collecte voor den Gewa pend en Dienst alhier heeft opgebracht ƒ38.16. Personalia. De heer M. L. J. Ramp slaagde te den Haag voor het examen Ge meente-Administratie. Ondertrouwd: Th. Mollinga 33 j. en W. Rootert 28 j. Getrouwd: D. Kroon 46 j. en G. P. Domburg 44 j. C. Eijkelboom 24 j. en M. Stigter 23 j. J. W. van Wijngaarden 30 j. en A. Rijlaarsdam 23 j. Overleden: Jan van der Klis 19 j. Jacobus Roos 78 j., echtgenoot van P. Snel. Gevestigd: N. J. Gründmann van Zeist G. Schinkel van Zwammerdam. Vertrokken: Nelly Adriana Schoo naar Amersfoort. LEIDERDORP Geslaagd. Onze vroegere plaatsge noot, de heer G. van der Tas* slaagde te Amsterdam voor het examen Lichamelijke Opvoeding M. O. Muziekvereeniging „Devote" Bij gun stig weer hoopt de muziekvereeniging „De vote" hedenavond een concert te geven in den tuin van den heer Schalkers bij de Doesbrug, te 8 uur. Werkloozen. Bij het agentschap der Arbeidsbemiddeling te dezer plaatse staan momenteel 62 werkloozen ingeschreven. Hiervan werken 26 in gemeentelijke werk verschaffing bij den aanleg van sportter reinen en trekken 17 steun. Geboren: z. van F. BorremanRooda z. van P. MoraalVersteegen d. van G. BaarsWeijnen z. van J. van Groe ningenPaauw z. van E. H. Zandstra van der Starren. WOERDEN Personalia. Voor het acte examen L. O. slaagde gisteren te Amsterdam mej. E. Peerdeman, alhier. Voor het examen costumière slaag den dezer dagen de dames K. v. Schaik en A. Willenburg, en voor lingerie M. v. Rijn en C. Koenders, allen leerlingen van het Pensionaat St. Jozef alhier. ZOETERWOUDE (H. R.) Personalia. De heer A. H. Omtzigt, ambtenaar ter secretarie te Rijnsburg, is te Den Haag geslaagd voor het examen „Gemeentefinanciën". ACADEMIENIEUWS LEIDEN. Geslaagd: voorbereidend Kerkelijk examen de hee- ren C. de Ru, Scheveningen, F. Oberman, Rotterdam en K. H. Siccama, Rotterdam; economisch doctoraal examen Indologie de heer J. D. N. Versluys, Heestede; candidaatsexamen Indisch Recht de heer P. C. Witte, Leiden; artsexamen 1ste gedeelte: G. C. Smit, den Haag, H. Broekema, den Haag, H. Grelin- ger, Valencia (Sp.). Bevorderd: tot arts: W. J. Breslau, Scheveningen, A. O. H. Tellegen, Leiden; doctoraal examen Indisch Recht F. E. Eichholtz, den Haag. WAT WIJ WILLEN! De kruistocht van het goede voorbeeld. De vrouwelijke en mannelijke katholieke jeugd wil, dat de zedelijkheid een hoog en bereikbaar ideaal blijft. Die jeugd wil ook genieten van de blijde en vrije natuur, doch op gepaste wijze en zonder aanstoot te geven. Ook onze jeugd wil strand en zee, bosch en duin, boot en plas gebruiken voor licha melijke ontspanning, maar niet tot schade van de ziel en tot schande van de moeders en vaders der toekomst. Ook wij willen zwemsport en zeilsport en (als het noodig is) een zonnebad genieten, maar niet zoo, dat de lafheid en de half heid het verstand benevelen en de karak ters vernielen. Nu ons dierbaar vaderland ten prooi schijnt aan een even redelooze als zedelooze epidemie, nu mogen wij niet zwijgen en stilzitten. Onze eerste daad zal dan zijn ons eerherstel a~s. Zondagavond, voorafgegaan en geheiligd door een H. Communie, ieder in eigen parochie. Het kèn Zondag slagen als allen meedoen, Graal, K.J.M., St. Joseph-Gezellen en Voor trekkers, op U wordt gerekend! Paus en Bisschop roepen U op om de wereld te bekeeren. Ons katholieke volk zal uw actie zeker waardeeren. De lauwen zult gij eens wakker schudden. De goed-willenden met nieuwen moed bezielen. „Wij weten, wij zullen niet oogsten, maar dragen het zaad en de last, Maar dat achten wij juist het hoogste, wij weten: dat het honderdvoud wast!" DE STADHUISBOUW. Naar wij verineman heeft heden een ondershandsche aanbesteding plaats gehad van den boven-betonbotiw voor het nieuwe stadhuis. De raad zal binnenkort over de gunnirig hiervoor te beslissen hebben. Nu de grond-betonwerkzaamheden spoedig ten einde zullen zijn kan na de beslissing van den raad en de goedkeuring door Ged. Sta ten spoedig met de bovengrondsche werk zaamheden worden ONDERSCHEIDING PROF. DR. D. C. HESSELÏNG. Aanbieding eereperining Zuid-Afrikaansche academie voor taal, letteren en kunst. In het gebouw van de Zuid-Afrikaansche legatie, aan den Alexander Gogelweg te Den Haag, heeft gistermiddag de uitreiking door den gezant, dr. H. D. van Broekhui zen, plaats gehad van den gouden eerepen ning der Zuid-Afrikaansche academie voor taal, letteren en kunst te Johannesburg aan prof. dr. D. C. Hesseling, te Wassenaar, eerelid der academie. De gezant heeft daarbij in tegenwoordig heid van een aantal dames en heeren, Vrienden van Zuid-Afrika, in hartelijke be woordingen den hoogleeraar toegesproken en in herinnering gebracht, dat prof. Hes seling baanbreker is geweest voor de studie en bevordering van de zoo nauw aan Ne derland verwante taal en cultuur van Zuid- Afrika. Als lid en mede-oprichter van die aca demie zeide de gezant, het een groot voor recht te achten, dit eereteeken namens de academie aan prof. Hesseling te mogen overhandigen. Prof. Hesseling herinnerde in zijn dank woord eraan, dat hij in 1891, als student te Leiden, met president Steyn, toenmaals eveneens student, de feest week mocht vie ren en dat hij in 1897 en 1899 zijn werken, respectievelijk betreffende het ontstaan van het Afrikaansch en de toekomst van de Zuid-Afrikaansche letterkunde, het licht mocht doen zien. Het was spreker een groote voldoening, dat deze taal en letter kunde in zoo weinig jaren volkomen bur gerrecht hebben verkregen. Zijn stoutste droomen zijn aldus door de feiten verwer kelijkt. Spreker besloot met de beste wenschen voor land en volk van Zuid-Afrika. N.V. LEIDSCHE DUINWATER MAATSCHAPPIJ. In de hedenmorgen onder voorzitter schap van den heer M G. Verwey gehou den algemeene vergadering van aandeel houders der N.V. Leidsche Duinwater- Maatschappij waren vertegenwoordigd 15 aandeelen, uitbrengende 15 stemmen. Uit het door den directeur, ir. P. C. Lin- denbergh, uitgebrachte verslag is het vol gende ontleend. In het afgeloopen jaar werden te Kat wijk uit het duinreservoir opgepompt 2.893.196 M.3 duinwater, tegen 3.011.776 M3. over 1934 of 118.580 M.3 minder. Gemiddeld werden per etmaal opge pompt 7.926 M.3 tegen 8.251 M.3 over 1934. De luchtcompressor met bijbehoorende perswindketel en oliefilters werden ver plaatst vanuit het z.g. „Compressorge- gebouw" naar het voormalige ketelhuis. Begonnen werd met den bouw van een filterregulateurshuisje ten behoeve van fil ter TV. De toegangsweg naar den Watertoren te Katwijk aan den Rijn werd tot een breedte van 4 meter verhard, tevens werd langs de prise d'eau een fietspad aangelegd. Begonnen werd met het maken van 10 stuks diepboringen. Met inachtneming van het bepaalde in art 5 der concessie werd uitbreiding aan het buizennet gegeven tot een totaal van 2.832 Meter. De lengte van het buizennet bedroeg op 1 Januari 1935 171.686 meter, zoodat de geheele lengte van het buizennet der Maat schappij op 31 December 1935 bedroeg 174.518 M., het buizennet in de omliggende gemeenten, eigendom dier gemeenten be draagt: te Katwijk 24.900 M., te Valken burg 575 M., te Rijnsburg 5.419 1/ M., te Oegstgeest 20.622 M. en te Voorschoten 630 M. Totaal 52.196 1/2 M. Met de hydrophone-toestellen werden de leidingen van 8.503 perceelen met 10.137 closets onderzocht, waarbij werden aange troffen 408 lekkages is 4.8 pet. Gesloten werden 579 abonnements- en 119 metercontracten. Vervallen zijn 47 abonnements- en 15 metercontracten. Het water werd het geheele jaar aange voerd en onderzocht door ir. A. M. van De venter. Zijij oordeel was: „Zeer goed drink water, voor zoover dit langs scheikundigen weg is uit te maken". Bacteriologisch werd het water gere geld onderzocht aan het Chemisch en Bac teriologisch Laboratorium van dr. W. G. N. van der Sleen te Haarlem. Volgens het verslag van dit Laboratorium was het kiemgehalte van het water gedurende het jaar 1935 zeer laag en in verband hier mede van goede hoedanigheid. Op 31 December 1935 waren in bedrijf 4439 watermeters, waaronder 260 controle meters. Aan meterafnemers is geleverd 1.118.630 M3., zoodat gerekend naar het to- taalverbruik van 2.893.196 M.3 door abon nementen moet gebruikt zijn 1.774.566 M.3, waaronder echter het wHter voor spuien, brandbluschen en lekkage is begrepen. Van de geplaatste watermeters werd 1/3 gedeelte vervangen door nieuwe of gerepa reerde en opnieuw op juistheid gecontro leerde meters. Over het naar het oordeel van contrac tanten „te hoog aanwijzen" kwam dit jaar één klacht binnen, doch de meter bleek bij onderzoek juist aan te wijzen. Het saldo der exploitatierekening over 1935 bedraagt ƒ422.321.005. Na afschrijving op de rekening eigendommen blijft een be drag van 338.190,23 1/2 over, waardoor aan aandeelhouders een dividend van 24 pet. (vorig jaar 23 pet.) en aan de gemeen te Leiden 142.402.99 kan worden uitge keerd. De balans werd onveranderd goedge keurd. DE WERKLOOSHEID. Bij de Gemeentelijken Dienst voor Sociale Zaken ètonden gisteren de navolgende per sonen aLs werkloos ingeschreven: Bouwvakarbeiders: baggerlieden 3, be hangers 27, betonvlechtfers 26, betonwer kers 57, fundeeringwerkers 1, glazenwas- schers 9, graniet werkers 11, grondwerkers 76, heiers 1, metselaars 153, opperlieden 111, schilders 78, sloopers 7, steenbikkers 1, straatmakers 7, hulp-straatmakers 12, stuca- doors, witters 78, timmerlieden 255, uit voerders 4, voegers 19, ongesch. bouwarb. 10. Totaal 946. Fabrieksarbeiders: bleekers 18, lompen sorteerders 14, vellenblooters 7, steenfabr. arb. 104, zeepfabr. arb. 5, ongesch. fabr. arb. 50. Totaal 198. Kantoorpersoneel: kantoorpersoneel 84, reizigers, colp. 48, winkelbedienden 34, in casseerders 11, musici 6, onderwijzers 9, overheidspersoneel 12, verpleegers 1, To taal 205. Hotel-café-pers.: huispersoneel 13, kell- ners 37, koks 4. Totaal 54. Houtbewerkers: beddenmakers 1, houtbe werkers 71, kistenmakers 5, kuipers 7, lijs tenmakers 3, mandenmakers 1, meubelma kers 33, meubelstoffeerders 13, politoerders 2, ongesch. arbeiders 26. Totaal 162. Kleermakers:. kleermakers 53, kappers 6, schoenmakers e.a. 15. Totaal 74. Land- en tuinarb.: bloemisten 27, land arbeiders 21, tuinlieden 28, warmoeziers 11, ongesch. landarb. 4. Totaal 91. Transportarbeiders: Chauffeurs 131, Em- balleurs 3, Exp. knechten 25, koetsiers 16, Loopknechten 36, Schippers 92, Magazijn knechten 62, Spoor- en trampers. 16, Wa kers 6, Transportarbeiders 63, Losse Ar beiders 427. Totaal 877. Typografen: Boekbinders 34, Boekdruk kers 13, Fotografen 2, Hulp-Vakarbeiders 3, Letterzetters 30, Steendrukkers 2. To taal 84. Voedingsmiddelenarb.: Bakkers 83, Mo lenaars 1, Ovenisten 4, Slagers 68, Suiker werkers 24, Wijnkooperskn. 6, Zoutzieders 1, Zuivelbereiders 4, Ongesch. Fabrs. Arb. 37. Totaal 228. Vrouwen: Kinderjuffrouwen 1, Apothe- kersass. 2, Naaisters 11„ Strijksters 3, Boekbindsters 1, Breister (mach.) 2, Maas- ters 1, .Winkeljuffrouwen 14, Serveersters 3, Linnenjuffrouwen 1, Kantoorbedienden 21, Verpleegsters 9, Teekenaressen 1, On derwijzeressen 1, TuiseL Diensten 155, Fabr. Arb. 29. Totaal 256. Alg. Totaal 4223. 27 Juni 1935 3670, 28 Juni 1934 2974. Ben. 56 ged. werkloozen en 114 werk verschaffing. Metaalbewerkers: Bankwerkers 96, Blik- bewerkers 24, Burgersmeden 47, Eelectri- ciens 61, Gasfitters 14, Gereedschapmakers 3, Instrumentmakers 5, Isoleerders 7, Kern makers 1, Kettingsmeden 34, Klinkers 12, Koperslagers 4, Lab. Bedienden 3, Las- schers 7, Loodgieters 47, Machinisten 26, Metaalboorders 5, Metaaldraaiers 18, Me taalschavers 2, Metaalslijpers 3, Monteurs 27, Pianostemmers 3, Polijsters 1, Ponsers 5, Rijwielherstellers 11, Scheepstimmerl. 5, Scheepsschilders 2, Stokers 15, Tegen- houders 16, Verw. Monteurs 12, Voorslaan- ders 12, Voorwarmers 7, Vulcaniseurs 1, Vuurwerkers 8, Wagenmakers 5, IJzerwer- kers 46, Zandvormers 3, Ongesch. Arb. 38. Totaal 636. Sigarenmakers: Sigarenmakers 5, Sig. AGENDA Vrijdag. Ledenvergadering,„St. Christoffel" Harmonie 8^ uur. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 22 tot en met Zondag 28 Juni a.s. waargeno men door apotheek M. Boekwijt, Visch- markt 4, telefoon 552 en C. van Zijp, Wil- helminapark 8, Oegstgeest, Tel. 274. VAN ONZE ADVERTEERDERS. HEROPENING FA. MEEUWS. Hedenmiddag heeft de heropening plaats gehad van de geheel vernieuwde en gemo derniseerde Delicatessen-zaak der fa. Meeuws, Breestraat 111. De zaak heeft naar ontwerp van den heer Breedeveld en onder uitvoering van de fa. Bik en Breedeveld een veel royalér aan zien gekregen door een beter': gevel verdee ling, tengevolge waarvan een nieuwe eta lage kon worden bijgebouwd speciaal voor chocolaterie en bonbons. De onderbouw van den nieuwen gevel is in Labrador-natuursteen uitgevoerd, de bo venbouw in brons, hetgeen een voortreffe- lyken indruk maakt. Daarboven is in nieu we zachte Néon-verliohting door de fa. Langezaal en Inniger de fimanaam aange bracht. Ook het interieur werd belangrijk uitge breid, waardoor de klanten meer ruimte hebben gekregen, hetgeen hun zeer zeker in den smaak zal vallen. Het schilderwerk werd verricht door den heer H. P. Janssen, de binnenverlichting door de fa. v. Berg an Henegouwen, het stu- cadoorswerk door den heer de Best. Het geheel ziet er keurig verzorgd uit en de keur van artikelen de firmanaam is bekend genoeg kan er si-echts toe bij dragen het aantal bezoekers (sters) nog te doen toenemen. De heer en mevr. Hosman zijn daartoe door coulante bediening onge twijfeld mede in staat. SIGARENMAGAZIJN „ZUID". Het sigarenmagazijn „Zuid", Korevaar- straat 3, is in andere handen overgegaan. De heer P. A. Breddels is de nieuwe eige naar. Ter gelegenheid van deze heropening is de reeds groote collectie sigaren uitge breid met enkele standaardmerken, waar door de liefhebbers van diverse rookartike len hier meer nog dan vroeger keus kun nen maken. CHOCOLADEWINKEL MEJ. M. DELSASSO. In de vroegere comestibleszaak vain den heer Roodenburg, Nieuwsteeg 27, heeft mej. M. Delsasso een winkel in koek, cho colade en bonbons geopend. Aan het interieur van de zaak is weinig veranderd. In de fijnere en meer courante artikelen hebben bezoekers en bezoeksters ruime keus. Sorteerders 2, Strippers 2. Totaal 9. Technici, Opzichters: Bedrijfsleiders 6, Ingenieurs 3, Technikers 8, Teekenaars, Opz. 14, Werkmeesters 17. Totaal 48. Textielarbeiders: Hekelaars 7, Katoen drukkers 27, Kluwers e.a. 7, Luikers 13, Plaatsnijders 21, Schrobbelaars 2, Spinners 39, Spoelers 2, Staaldraaddraaiers 15, Ster kers 2, Strijkers 11, Wevers 111, Wolbewer kers 38, Ongesch. Textielarb. 60. Totaal 355. Met v. d. Schuyt naar de Plassen. Ons verslag van de boottocht naar de Plassen, behoeft een kleine aanvulling. Het uur van vertrek is ml. alleen op Zondag 12.30 uur en niet vanaf de Haven, maar vanaf de Lage Rijndijk. Op de werkdagen vertrekt de boot om 12 uur vanaf de Turf markt. Examen akte L.O. Voor het examen akte L.O. zyn aan de Gemeentelijke Kweekschool geslaagd voor de derde groep: mej. H. Jacobs te Wasse naar; de heeren G. K. Boender, M. P. Boen der en F. Hemerink, allen te Leiden. Af gewezen 2. Aan de Leidsche Mode-Vakschool zijn na gehouden examen geslaagd voor Costu mière de dames P. B. de Jong en W. A. Krijger. Bij ministerieele beschikking d.d. 12-6-36 is met ingang van 15 Juni 1936, de opper wachtmeester-administrateur v/. van Toorn van het 6e Regiment Veld-Artillerie alhier, benoemd en aangesteld tot adjudant-onder officier administrateur van de militaire ad ministratie bij het 7e Regiment Infanterie te Harderwijk. Ter gelegenheid van het 17-jarig bestaan van. het corps Militaire Politie was vandaag van haar gebouw aan het Noordeinde de nationale driekleur uitgestoken. Door de politie alhier is inbewaring ge steld de 59-jarige G. B., instrumentslijpei van beroep, gedomicilieerd te Arnhem, die mededeeling deed, dat hij nog verschillen de vonnissen wegens openbare dronken schap had te ondergaan, tot een gezamen lijke hechtenisstraf van dertig dagen.

Leidsche Courant | 1936 | | pagina 2